Politiek Overzicht. GEMENGD NIEUWS. Wetgevende Macht Burgerlijke Stand. Aangeboden betrekkingen in Nederland, 343e Staatsloterij. (afdeeling Tandjoer) gelegen brag Tji- koe Melaboe. towé op "den 4en dezer door een band- Er loopen allerlei geruchten om- jir vernield. trent eisehen en verzoeken van T. De Sumbawa, die te Bangkok is Oemar voor de ons betoonde hulp. „eweest om de belangen der daar ge- Zoo weet een dezer dagen van Atjeh vestigde Nederlandsehe onderdanen aangekomen officier mede te deelen, te beschermen, is van daar terug en, dat op de verlanglijst voor onzen bond- kwam 24 Augustus te Singapore, omgenoot o. a. ook voorkomt een mooi te dokken. steenen huis op de plaats, waar onze De Jam-Bode schreef den 26envroegere versterking Pakan Badak De pantserdekkorvet Sumatra gaat, heeft gelegen, misschien al heden, naar Soerabaja j Te Tandjong Pnok is het En- naar de Aroe-eilanden, ter bescher-gelsche stoomschip Samoa aangeko ming van de paarloester visscherij. i men met 2600 Mekkagangers van Aan de regeering is voorgesteld Djedda van wie er \700te Padang aan om zoolang de residentie Oostkust j wal gingen en de overigen voor Java ünmoira nmt rrtnivonl eii al tot bestemd zijn. Onderweg overleden 61 hadji1 shetgeen niet meer is dan bij andere transporten. van Sumatra niet geheel orde en rust zal zijn teruggekeerd, aan den militairen commandant van dat gewest eenen kapitein van den generalen staf te blijven bijvoegen. Van Bandjermasin schrijft men dat de door den brand aangerichte schade in de Javasche bladen zeer overdreven is voorgesteld. Alles te za- nien ging eene waarde van 35 Zooals reeds is gemeld, is het trac- taat tusschen Frankrijk en Siam tot stand gekomen. Frankrijk mag Chan- taboon bezet houden tot de ontrui- 10 000'gulden verloren, waarvan ech- ping van den linkeroever der Mekong ter een bedrag van pl.m. 15,000 gul- 18 volbracht. den door assurantie is gedekt. I La Myre cle Villers heelt zijne ei- Uit de Minahassa ontving het s°Een laten vallen, wat betreft de Bur. Sand, van eenige inlandsohe uitwijzing der deensche officieren en hoofden een schrijven, overvloeiende Eet door Siam kosteloos beschikbaar Wn tevredenheid en dankbaarheid stellen landerijen aan den rech- aan de regeering voor de verbetering teroever van de Mekong, van het lot der bevolking. i -^an de „New-k ork Herald" is ge- Mocht de goeverneur-generaal er me^(b ^at ei' ouder de Franschen te nu nog toe willen overgaan om ook Bangkok groote ontevredenheid op het gebied van het rechtswezen heerschtoverdeconcessiëndoorFrank- eenigszins meer rekenschap te doen ryk aan Siam gedaan, tengevolge van houden met de volksopvattingen, dan de zwakheid van haar gevolmachtig- zou hun land weer de oude Minahas- 1 T sa, het Eden van Indië, zijn. Aan de Java-Bode werd uitMe- dan geseind: Het Tamiangsche hoofd Kedjoeroe- de. De fransche minister van Kolo niën Develle, heeft een telegram ont vangen, officieel het slagen der onder handelingen meldende. Eene bende van inboorlingen heeft Moeda, cüe aan de onlusten had Mashonaland geschoten op de ver- meegedaan doch zich sedert weer had kenners der Zuid-Afrikaansche com- onderworpen, is den 27sten Augustus Pagmei r(ien §1S^ dat de bende /000 door lieden van Nja Mohamad en sterk wasde administrateur Silang van Karang vermoord. Hij heeft machtiging erlangd van den was opgeroepen tot eene bijeenkomst goeverneur de Kaapkoloniën om eene met Nja Mohamad te Anjer Tenang stei'ke patrouille uit te zenden met 311 begaf zich met vijf volgelingen eene .noS sterker reserve achter haar, daarheen, doch werd bij het overste- ^en ^iude te onderzoeken over welke ken van de rivier met zijne volgelin- krachten de vijand eigenlijk beschikt. *en neergeschoten/Volgens spionnen- Ben particulier telegram uit Rio- berichten is Silang van Karang de de-Janeiro meldt, dat de pogingen hoofdschuldige. Vermoedelijk zal tot van de aldaar gevestigde diplomaten, 3ene excursie worden besloten ter om een vreedzame schikking te be- tuchtiging. Men verwacht hier dat de werken, vruchteloos zijn gebleven. De regeering kolonel Van de Pol nu nog Möllö bombardeerde de forten Zon- bier zal laten. dag den ganschen dag. De levensmid- Volgens de Deli-Ct. is ICedjoeroean delen kosten hongersnoodprijzen. Er Moeda met 3 volgelingen vermoord, heerscht eene paniek. 3ii dat op bevel van Nja Mahomad. De gezant van Brazilië te Londen De J.-B. teekent hierbij aankeelt het volgende telegram, dat hij De ICedjoeroean Karang en de Ked- Zondag uit Rio de Janeiro ontvan- joeroean Moeda vormen het westelijke êen heeft, bekend gemaaktHet smal deel van Tamiang en zijn door de deel der opstandelingen is nog altijd rivier van elkander gescheiden, ter- ki de baai. Hunne strijdmiddelen ver wijl Anjer Tenang aan de rivier ligt, minderen aanmerkelijk. Dagelijks sen eind verder landwaarts dan Soe- drossen er van hun scheepsvolk weg. toeway. Het gebeurde toont duidelijk In de gevechten met de landbatte- iat. de rust in Tamiang nog niet is "jen hebben enkele schepen averij hersteld. gekregen. Twee stoomschepen, welke (uit de baai) wisten te ontsnappen, Men schrijft aan de J.-B. uit Ban- hebben vóór Santos en Santa Gata- joencr. rina den kop gestooten. Het leger, Aangaande de dynamietquaestie door een vaderlandslievend gevoel ge- can ik u het volgende mededeelen. Op dreven, blijtt in zijn geheel der re lit oogenblik zitten zoo goed als alle geering toegewijd. De openbare mee- leelhebbers daaraan achter slot. De ning staat geheel vijandig tegenover ïoofdaanlegger R. Natanagara is se- de opstandelingen, lert eenige dagen gevankelijk naar Volgens een telegram uit Washing- Soekaboemi overgebracht, waar hij ton aan de New York Hendd is de jeter bewaakt is dan hier. De ge- lastgeving van den Amenkaanschen moederen zijn thans grootendeels ge- gezant te Rio de Janeiro dezelfde als rust gesteld. tijdens den Chileenschen oorlog aan De Soer. Ct. verneemt, dat er in admiraal Mc. Cann gegeven was. het geheel meer dan 20 inlandsche imbtenaren en beambten zijn, die laartoe de hand hebben geleend, met 3en patih aan het hoofd. rIn Yorkshire hebben 6000 Van PaMmbang ontving de J.-B. mijnwerkers den arbeid hervat, sen paar vage berichten, als zoude j De werkstaking heeft zichaanmer- hnze vestiging te Djambie door eenenkelijk uitgebreid in de bekkens van averval van "kwaadwilligen wordenHenegouwen. Maandagmorgen was bedreigd. De militaire commandanthet aantal werkstakers in de Borinage moet tijdig door de gewestelijke au- 8400, in het Centre 3300 en in het toriteit gewaarschuwd zijn en de noo- hge voorzorgsmaatregelen genomen hebben. Uit Kotta-Radja werd 25 Augus tus aan de Sum. Ct. getelegrapheerd. De lading goederen, bestemd voor Soesoe en Tempat-Toean ter westkust bezuiden Melaboe, kon wegens de on veiligheid door het het ss. G. G. Lansberg niet aldaar gelost worden; mm welke reden ze te Olehleh gelost werd. De betrokken gezagvoerder had bekken van Charleroi 16,1 Iemand in Z.-Y orkshire,1 die bij den steenkoolhandel belang j heeft, merkt op, dat het tegenwoordig geschil veroorzaakt is doordat de 1 groote spoorwegmaatschappijen en de gasfabrieken de mijneigenaren dwon gen lage prijzen te bedingen voorde contracten van dit jaar, ten gevolge waarvan dezen den werklieden lagere loonen wilden geven. Indien de direc teuren dier maatschappijen, die toch ?een dekkingtroepen aan boord ge- ook fabelachtige verliezen lijden door {stegen, en achtte zich niet verant-de werkstaking, zegt hij, overgehaald woord, die plaatsen zonder gewapend konden worden 6 d. of 9 d. per ton ?eieide aan te doen. Toekoe Oemar en de Kedjoeroean van Loöng (westkust van Groot-Atjeh) m heden alhier aangekomen om bunne opwachting bij den generaal tevens goeverneur Deykerhoff te ma- ten en dezen hun onderwerping aan te bieden. Die beide Atjehsche hoof- len zijn gelogëerd|bij den inlandschen indeling panglima Tibang op kam pong Djawa. Bonjour schrijft uit Atjeh aan ie Soer. Ct.: T. Oemar, die thans in eene hoofd je iersjasje rondloopt, heeft den titel verkregen of aangenomen van pangli- Qla prang besar compagnie, en heet Qiot langer Toekoe Oemar, maar Toe- meer te betalen dan de bij het con tract vastgestelde prijs bedraagt, dan behoeven de mijneigenaren, zoo ze al niet de vroegere loonen kunnen geven, het loon slechts weinig te vermin deren en er zou hoogstwaarschijnlijk een eind aan het geschil komen. In de Midlands zijn bijna alle steenkolenvoorraden uitgeputvele mijneigenaren koopen kolen om de bestellingen van hun klanten uit te voeren. De gezinnen der Londensche kolen- dragers verkeeren in hoogst treurige omstandigheden, daar de aanvoer van steenkool bijna geheel opgehouden heeft en er dus niets te verdienen valt. Uitdeelingen worden gedaan om in de dringendste behoeften te voor zien. De correspondent van de Ind. Beige te Londen heeft een grondig onderzoek ingesteld naar de waarheid in het geval van Cornelius Herz, en komt tot de overtuiging dat Herz Bournemouth niet verlaten heeft en zijn toestand wel degelijk zeer ernstig is. Herz wordt dag en nacht bewaakt door een der beste Londen sche detectives en bovendien door een leger van dagbladcorrespondenten, die (.ieder hij zonder voorval onmid dellijk wereldkundig gemaakt zouden hebben. Wat aangaat de bewering, dat de Engelsche regeering op verzoek der Fransche de uitlevering onbepaald uitgesteld heeft, daarvan kan geen woord waar zijn. De administratieve macht in Engeland heeft niets te maken met de rechterlijke macht; de uitlevering hangt alleen af van den president van het hof der uitleve ringen, sir John Bridge, een over heidspersoon die uitmunt door buiten gewoon strenge plichtsvervulling. ZondaghadvanMainz naar Cleve een weg-wedstrijd voor wielrij ders plaats, uitgeschreven door het „Deutsche Radfahrer Yerein." De eerstaangekomene, die den afstand in 6 uur 36 min. aflegde, was de heer Sorge uit Keulen, die den tweeden prijs won in den wedstrijd Berlijn Ween en. Op dezen volgde in 7% uur de heer Kremer uit Neuss. Aan het vertrek uit Mainz, dat te 6 uur 6 min. in den morgen plaats had, namen 16 rijders deel, waarvan er 4 te Cleve aankwamen. Een uit Hamburg te Kiel aangekomen arbeider is lijdende be vonden aan Aziatische cholera. Te Livorno zijn 17 personen aan getast en 8 overleden. Te Pattiwerd het aantal lijders met 19 nieuwe ver meerderd, terwijl 7 stierven. Geheel Italië wordt door hevige overstroomingen geteisterd. Talrijke spoorwegverbindingen zijn verbroken en op verscheidene plaat sen zijn huizen ingestort. De aange richte schade is belangrijk en ook zijn er eenige menschen omgekomen. De jonge koning van Ser vië, die thans bij zijnen vader te Ab- bazia vertoeft, is het slachtoffer van eene vergissing geweest, welke een oogenblik ernstig scheen, maar slechts vermakelijk bleek. De jonge koning, die waarschijnlijk niet alleen uit kin derlijke piëteit, maar ook om poli tieke redenen naar die badplaats is gegaan om bij zijn in intriges door kneden vader raad te halen, dronk een paar dagen geleden in diens ge zelschap bij het ontbijt eenen kop thee. Maar nauwelijks' had hij den kop geledigd, of hij liet dien met afschuw en onder den uitroep dat hij vergiftigd was, uit de hand vallen. De ex-koning Milan, geheel buiten zich zeiven van ontsteltenis, liet da delijk den geneesheer ontbieden, ter wijl een ander persoon naar de keu ken snelde, om te onderzoeken wat er met de thee gebeurd was. De ge neesheer had nog geen tijd gehad om een tegengift toe te dienen, toen reeds de meesterkok geheel buiten adem naar den koning rende en met honderden verontschuldigingen ver zekerde, dat er van vergift geen spra ke was, maar dat de thee ondrink baar was alleen door een verzuim van hemhij had voor het zetten daar van namelijk bij vergissing zeewater gebruikt. De angst van koning Milan voor zijnen zoon was echter zoo groot geweest, dat hij hem na die geluk kige explicatie met tranen in de oogen omarmde. In het ei rcus Hagenbeck te Chicago vielen, tijdens eene voor stelling, twee luipaarden den leeuw aan. Ze werden heiden door den leeuw gedood en verscheurd maar nu werd deze door een beer aangevallen. De dierentemmer, die, links en rechts met zijn zweep slaande, tusschenbei- de kwam en de vechtende dieren scheidde, werd door andere wilde beesten op den grond gewo.pen en zwaar gewond. Slechts met groote moeite konden de oppassers, die hem met ijzeren bouten te hulp kwamen, voorkomen, dat de man door de woe dende dieren verscheurd werd. Ten slotte gelukte het hun, met krachti ge slagen de oproerige viervoeters meester te worden. Het publiek was intusschen in grooten angst gevlucht, en in het gedrang naar de uitgangen werden verscheidene vrouwen en kinderen ernstig gewond. De tentoonstelling te Chi cago heeft volgens een berekening van het bestuur tot 31 Aug $24,532,369 gekost en de inkomsten bedroegen tot dien tijd ongeveer $10,000,000. Men betwijfelt niet meer of behalve de loopende uitgaven en de achter stallige rekeningen, zullen ook de schuldbewijzen geheel af betaald worden en tevens een gedeelte (men hoopt 30 pCt.) van het aandeelenka pitaal. Van 114 September werd de tentoonstelling bezocht door 1,921,445, van 14—24 September door 1,133,482 betalende bezoekers. Het bekende „Hotel de gouden draak" te Königswinter is Zaterdagavond plotseling ingestort. Zeven personen zijn onder de puin- hoopen bedolven; vier lijken zijn reeds gevonden; ook de drie andere personen zullen er vermoedelijk niet meer levend van onder te voorschijn komen. TWEEDE KAMER, Zitting van Dinsdag 3 Oct. Per Telegraaf. De heer Schepel kreeg verlof voor eene interpellatie omtrent den zelf stellenden wissel voor het personen vervoer op onze spoorwegen. De onteigeningswet voor de verbin ding der beide spoorwegstations te Rotterdam nader bestreden door den heer Vrolik, gaf nader aanleiding tot een belangrijk debat over de vraag hoe voor een lijn die 19 ton zal kos ten een bijdrage van 12 ton aan de Holl. spoor kan zijn toegezegd. De heer Mackay trachtte als lid van het vorig ministerie daaromtrent licht te verspreiden. Zijn mededeelingen kwamen hierop neder, dat de vorige minister van Waterstaat steeds in de meening verkeerde dat de aanleg 4 a 5 millioen zou kosten en dat de Staat verplicht was 12 ton bij te De minister van Waterstaat bevestig de dat zijn ambtsvoorganger het te genwoordige plan niet kendedat de 12 ton zijn bepaald onathankelijk van de kosten van aanleg en buiten den vorigen min. v. Waterstaat om. Hiervan nam de heer Mees acte die den Staat derhalve het de bijdrage van 12 ton gebonden achtte maar ook de heer Schimmelpenninck v. d. Oye vond iets vreemds in de wanver- houdig. Het onteigeningsontwerp voor de verbindingspoor te Rotterdam is aan genomen met 37 tegen 26 stemmen. Goedgekeurd is de onteigeningswet voor de normaliseering van de Nieuwe Maas nabij Rotterdam. Bij de discussie over de onteigenings wet voor den aanleg der duinwater leiding voor Haarlem bestreed de heer Levy deze, omdat Amsterdam niet is gehoord en het grondwater in Bloemendaal aan de grondeigena ren zal worden ontnomen, wat z. i. rechtschemiis is. De heer Heemskerk meent ook dat te eenzijdig is gelet op de belangen van Haarlem. De heer Farncombe Sanders verde digde warm het ontwerp in het be lang van Haarlem waar 24000 perso nen van duinwater zijn verstoken en wees op de kaart de plaatselijke situ atie aan. Geen ander middel is voor Haarlem mogelijk om goed drink water te verkrijgen en zij heeft het meeste recht op dit water. Stoom ïaanberichten. Het stoomschip Prinses Wilhelmina van Amsterdam naar Batavia, arri veerde 1 Oct. te Padang. Het stoomschip Winchester, van de N. A. T. L., vertrok 30 Sept. van New- york naar Rotterdam. Het stoomschip Amsterdamvan de N. A. S. M., van Newyork naar Rot terdam, vertrok Zaterdag 30 Sept. van Newyork. Het stoomschip Spaarndamvan de N. A. S. M., van Rotterdam, arri veerde 1 Oct. te Newyork. Het stoomschip Prins Hendrikvan Amsterdam naar Batavia, passeerde 1 Oct. Perim. Het stoomschip Voorwaartsvan Amsterdam naar Batavia, arriveerde 1 Oct. te Port Saïd en vertrok 2 Oct. van Suez. Het stoomschip Prins Willem I, vertrok 30 Sept. van Newyork naar West-Indië. Het stoomschip Samarang van Java naar Rotterdam, vertrok 30 Septem ber van Marseille. Het stoomschip Soerabajavan Rot terdam naar Batavia, arriveerde 1 Oct. te Southampton. Het stoomschip Prim Alexander, van Batavia naar Amsterdam, arri veerde 1 Oct. te Amsterdam. Het stoomschip Didam, van de N. A. S. M., van Rotterdam naar New york, passeerde 2 Oct. des v. m. 3 u. 10 m., Lezard. Het stoomschip Loch Lomondvan de N. A. T. L., van Newyork naar Rotterdam, arriveerde 2 October te Rotterdam. Bevallen: 30 Sept. M. H. A. HeiligersJansen d. 1 Oct. N. Kloos- sterKwaak z. - J. G. de Soet Gauzetappe z. - 2. G. A. van Dalen Hollander z. - J. de JongGrooten- boer d. L. WeigandDallinga z. A. J. G. Wackwitzv. d. Steur z. - 3. M. Eijkingv. Geueegen d. - T. J. Jan senv. d, Berg z* Overleden: 2 Oct. H. v. d. Putten 12 md. z. Camph.str. - 3. J. Cornelissen 73 j. Jansstr, Aan Geabonneerden op dit Blad en hunne huisgenootenworden aan het Bu reau Kleine Houtstraat 9, op mondelin ge aanvrage de adressen medegedeeld waar deze betrekkingen zijn te bevragen. Abonnés buiten Haarlem ontvang en in lichting tegen toezending van postzegel. 1. Beach, jonge dame, fraai schr, met dubbel boekh, en moderne talen bek. liefst ook met schrijfmachine kuun. werken, op een agentuur» en exportkant 2. Kinderj,, besch. hollandsch knnn. spreken, 3. Ingenieur met 1 Jan. bij de werken eener gemeente, op minimum sal. v. 1600. Aaub, voor ï0 dezer bij het adres aldaar waar ook inlicht, te verkrijgen zijn. 4. Reiz. voor een drop- suiker- en chocolade» fabr. tegen reiskosten, sal. en prov. Degel, refer, en bew. v, routine vereischt 5. Jongmensch op een advert, bureau, g. bek. met adminstr. en eenigsz. met mod talen, tegen ƒ600 aanv. sal. in 't bez, v. prima refer, en 1. reeds in dergel. zaak werk. 6. Inspecteur voor een levensverzm. dengel. bew. v. bekw. en werkkr. kunn. overl. om comb, te organ, met kansen v. jaarl. vervr. uitbetal. door uitlot. tegen vast salprov. en spoorweg abonnem, en 't bez. v. u tst refer 7. Reiz voor Noord- en Zuidhol., Zeeland en Noo dbr. voor een zaak in manuf. 8. Agenten voor den verk. van Moezelwijn. 9. Geëmploieerde volk. bek mot alle import- art. die met avance zijn te detaill. 10. Agenten voor verk. v. een dngel. art. teg. prov. 11. Sub-agent tegen prov. voor den verk. v. gegoten en geëm. art. en daarmede bek. zijnde. 12. Jonge man R. K, met het manuf. vak bek. fl. verk. g. kunn. etal. en zelfst. kunn. optr. 18. Ie bed. van g. get. voorz. voor een koek en bonketb. MARKTNIEUWS. Haarlem2 Oct. 1893. aangev. verkocht laagste tioogs.pr. Boter 132 Kg. 132 Kg. fl,40 fl,50 Aardapp. 490 Hl. 490 Hl. fl,20 f3. Appelen 515 Hl. 449 Hl. fl,— f4,— Peren 197 Hl. 176 Hl. f2,— f5,25 Biggen 184 st. 109 st. f6,f10, Schramm. 71 st. 53 st. f 12,f16, Petroleumbericht van P. G. C. Calkoen, Makelaars, Amst., 30 Sept. De amerik. Petroleum-noteeringen waren sedert ons laatste bericht, vol gens Reuters telegr.: New-York 5,15, 5,15, 5,15, 5,15, 5,15, 5,15 ct. p. gall. Philadelphia 5,10,5,10, 5,10,5,10,5,10, 5,10 et. per gall. Ruwe olie 65L é&L 67%, 68, 68, 68% c. p. v. AmerikaanscheDisponibel f5,10J Levering Sept. f0,Oct./Dec. f5,10, Jan.April f5,25, Sept./Dec. f5,50. Russische: Disponibel f5,10, Entr. f3,30 los in Entr. Alkmaar, 30 Sept. Ter veemarkt aan gevoerd 0 vette kalveren, 13 nuchtere dito, 228 schapen, 0 lammeren, 0 vette varkens, 84 magere dito, 313 biggen, 6 bokken en geiten, 0 kleine bokjes, 15 koeien, 0 ossen, 12 paarden, 0 veu lens en 0 ezels. Prijzen: vette kalveren fa nuchtere dito f 6 a 12, schapen f'10 a 18, lammeren f0,a 0,magere varkens f 15 a 24, biggen f7,a 10, ezel fa bokken en geiten f4, a 6,kl. bokjes f0,aO,koeien f 110 a 270, ossen f paarden f 70 a 220, veulens f a allen per stuk, vette varkens a ct. per Kg. Schiedam3 Oct. Moutwijn f8, Jenever f 13,50, Amst. Proef f 14,75. 5e klasse 13e lijst. Dinsdag 3 Oct. 1893. No. 4501, 11590 en 14707 ieder 1000. No. 5080, 10392, 13637, 16259 en 17854 ieder 400. No. 864, 7455 en 9958 ieder ƒ200. No. 2903, 3140, 3479, 4850, 5008, 5029, 10009, 11970, 12403. 15661. 15923, 15944, 17589, 18604, 19823 en 20242 ieder 100. Prijzen van ƒ70. 1812770 6147 8644117681423317870 276 2796 6151 8668118281442717924 292 2814 6161 8726118411447518086 639 28316188 8880119791448218117 803 2968 6232 8991119991453018134 812 3042 6259 9035120061467418145 88031746302 9119120081497718181 90433486580 9216120361504318267 1013 3380 6590 9277124221528318305 1037 35116598 939-5124851532718328 1107 3744 6701 94361263215-56918609 11313866 6785 9457126611591118709 11913907 6814 9503126771606318890 1252 39517017 9554129021613719198 132139977059 9595129451620319377 1384 40-56 7133 9628129961622119387 1418 4065 7309 9641130061630819493 1459 4070 7498 9994131511633019554 1517 4200761410145132531647619599 1623 4-518 773510390134131650619680 1792 4585 773710539134321657619829 1806 4609 778910594135421660419976 1813 4740 7833106241357316789 20026 1823 4S18 7846106661358616817 20054 1829 48527853107171361616948 20079 1940 4879 7885107701365617034 20249 19514938 8089108231374917042 20618 1996 5122 81761099013774170S0 20664 2099 5125 S186111051397417237 20834 2202 5184 820011162140061725120869 2214 5314 8258111831402217294 20912 2246 5365 8366113131402417297 2297 54118367115881405117314 2299 5466 8418116381411717382 2691 -5606 845S116531412017389 2703 58418536117051415917398 27415960 8624117261421717742

Haarlem's Dagblad | 1893 | | pagina 3