Iffililtll. J. I WARNI N DE NOBEL's L Denkt er nu aan!! STAANDE- Lampe BeSge, W e d s t r ij tl e n. GEMENGD NIEUWS. VARIA. VAI AMSTSL, Kaasmarkt, Spaarse 3. IwmMir* J. HEEMSKERK Geoliede Goederen, lassen, leckers, Broeken, Pijpen en Zuidwesters. J. FABER, Spaarne 22. J. H. SEGAAR, Jansstraat 62, Voor de Erwtensoep of Hutspot. Goedkoopen Spek- en Boterwinkel, Spaarnwoiiderstraat Mo. 64. FILIGKAINWERK ■81 Salon en Huiskamer. Grootste voorraad JLange Veerstraat 20, 22, 20. BRUINKOLEN-BRIKETTEN uwen voorraad op te doen van itti-tól letter B in een driehoek. Verkrijgbaar bij HANDELAREN IN BRANDSTOFFEN. Advertentie gelezen in een der gewone couranten. Een dokter biedt zijne plaats en 25 jarige praktijk gratis Janmits zijn opvolger zich bereid verklaart, de dochter tot vrouw te nemen, ruim 20 jaar ond en goed ge fortuneerd. Unique, ook zonder com inentaar Doch buiten kijf is het, dat het heel ander volk is dan wij. Laat mij u nog iets vertellen, dat dit duidelijk maakt. Geen sprookje, maar uit de officieele verslagen van de rechtbank in de Münchener Neueste Nachricb ten. Een metselaar werd voor het ge recht geroepen, beschuldigd dat hij zijn kameraad had afgeranseld. Op tijd was hij met zijn getuigen present. Toen na een uur wachtens zijn beurt kwam, was hij verdwenen. Zoo ook de getuigen. Een half uur later werd het drietal weer opgeroepen en was er. Voor den rechter gebracht werd gevraagd, waar zij gezeten hadden. Ja, ziet u, wij kregen zoo'n dorst en hebben toen een Masz genomen. De rechter bracht hnn onder 't oog, dat die Frühschoppen hun eenigen tijd gevangenis had kunnen kosten, maar dat hij genade voor recht zou laten gelden. „Waarvoor u zich dan ook van onze grootste dankbaarheid kunt overtuigd houden" luidde het gemoedelijke antwoord (De zit ting ging toch door en de metselaar werd vrijgesproken wegens gebrek aan bewijs). Voorwaar dat intermezzo is der stad van bier en Fliegende Bliitter waar dig I Geloof mij, inmiddels, waarde heer redacteur, steeds uw toegenegen. X. De laatste wedstrijd tusschen de Vigilant en de Valkyrie had Vrijdag middag plaats, op dezelfde baan waar de vorige race gehouden werd. Een menigte stoornbooten en andere vaar tuigen woonde den wedstrijd bij, zonder evenwel de beide concurrenten te hinderen. De wedstrijd was zeer opwekkend. Het vertrek viel een half uur later door een verhindering aan boord van de Valkyrie en had tegen twaalf uur plaats. De Vigilant nam de leiding, maar werd op bewonderenswaardige wijze voorbij gezeild door de Valkyrie die 3 minuten vóór de Vigilant aan het keerpunt was. Op den terugtocht haalde de Vigilant hare mededing ster geleidelijk in, kwam opnieuw voor en was in 3 u. 51 min. 5 sec. sec. aan het einddoel, de Valkyrie in 3 u. 53 min. 10 sec. Rekening hou dende met het verschil in tijd, heeft de Vigilant met 12 sec. gewonnen, en behoudt zij dus de America Cup. De overwinning van het Ameri- kaansche jacht verwekte eene groote vreugde onder het publiek. Voor het hof van assises der Seine te Parijs staan thans te recht zeven mannen en twee vrou wen, als hoofddaders of medeplichti gen, betrokken in de plundering van het hotel van den markies dePanis- se-Passis in de Avenue Marc.eau in den avond van 31 Januari 11. Van deze zaak is indertijd mededeeling gedaan, maar het kan niet overbo dig geacht worden haar, met nieuwe bijzonderheden, nader te vermelden. Te dien tijde waren namelijk aan houdingen en huiszoekingen wegens het Panama-schandaal aan de orde van den dag. Dit achtte de nu te rechtstaande dievenbende eene fraaie gelegenheid om eens een goeden slag te slaan. Het hoofd der bende, een recidivist, Renard geheeten, het lint van het Legioen van eer in het knoops gat, zich uitgevende voor een com missaris van politie en gevolgd door vier personen, die zijne agenten heet ten te zijn, meldde zich aan bij den concierge, verklarende dat hij een bevelschrift had om den markies (die, dit wist de bende, gewoon was den winter in de Riviera door te bren gen) gevangen te nemen en huiszoe king bij hem te doen, als hebbende hij eene cheque van 200,000 fr. van de Panama-maatschappij ontvangen. Hij gelastte dus den concierge die. naar hij zeide, mede moest gaan naar het commissariaat van politie, daar de chequeter ontvangst der som, aan hem geëndosseerd was licht te ontsteken. De concierge aarzelde hier aan te voldoen, en Renard bond hem toen, ondervroeg hem, terwijl een uit de bende de antwoorden opschreef. Ook de vrouw van den concierge werd gebonden en ondervraagd. Ver volgens werden beiden in een ver trek gebracht, en werd hun aange zegd dat zij geen woord mochten spre ken, en voor alle zekerheid werd een der dieven als schildwacht voor het vertrek geplaatst. De overigen gingen nu aan het openbreken, der meubels en verder aan het plunderen. Zelfs de schilde rijen aan den wand werden wegge nomen. Het was middernacht geworden, toen de dieven gereed waren, Een rijtuig werd gehaald, waarin de buit geborgen werd, en allen reden er me de weg, nadat zij de vrouw van den concierge ontboeid hadden, die daarop haren man van de boeien ont deed. Man en vrouw vertrouwden intus- schen de zaak niet. Toen zij vrij wa ren wachtten zij een politiedienaar op, wien zij de toedracht der zaak vertelden. Het duurde vrij lang eer de politie de dieven ontdekte. Ein delijk werd zekere Alleaume, een be kende dief, gepakt, en bij eene huis zoeking te zij neut werden eenige der in het hotel van den markies geroof de voorwerpen gevonden. Hij beleed toen mededader van de plundering te zijn geweest en maakte de namen van de anderen bekend. De bende wordt voorts beschul digd verscheidene andere diefstallen gepleegd te hebben. De luchtschipper Char- bonnet, die zijn huwelijksreis van Piemont uit per ballon oyer de Alpen wilde maken, is bij Cerè$ uit het schuitje gevallen. Hij was oniïiid- dellijk dood. Zijn vrouw en een reis makker zijn bij die gelegenheid ge wond. Op den Michigan Central Railway, bij Jackson in den staat Mississippi, had Vrijdagmorgen een botsing plaats tusschen tweeplezier- treinen. Naar men zegt, zonden 17 menschen gedood en een vijftigtal gewond zijn. Mijnheer, hier heb ik eenige vertaalde stukjes, geschikt voor feuil letons, die ik gaarne geplaatst zou willen hebben. Met deze (woorden treedt iemand een redactiebureau binnen. De redacteur, zonder op te houden met schrijven Zeer goed™ mijnheer, wil de goedheid hebben ze zelf in de snip- permand te werpen. Ik heb 't op het oogenblik te druk. President eener rechtbank. Getuige, deel ons nog eens de ware toedracht der zaak mede. Getuige (tot den advocaat het woord richtende). Ik kom met mijn vrien den in de kroeg en daar springt hij op en roept„Een aap ben je een uil een ezel een President. Getuige, wend u niet tot de balie, maar tot mij! Onlangs werd een diner gegeven aan twee of drie heeren, die voor nemens waren een ontdekkingstocht te doen door Centraal-Afrika. Te midden van al de toasten werd een klein, vlug en leelijk kereltje met blauwe glazen en teruggekamde haren, als van zekere roofvogels, voorgesteld. De voorzitter van de vereeniging, zijn hand op den schouder des vreem- delings leggende, zeideDeze jonge man is een dokter, wiens gestel zeer geschikt is, om het moorddadige klimaat van Afrika tusschen de keer kringen te verdragen. Hij zal aan deze stoutmoedige ontdekkingsreizi gers toegevoegd worden, om hun wetenschappelijke papieren terug te brengen en tot in bijzonderheden af dalende mededeelingen te doen be trekkelijk den aard van de ziekten waaraan ieder gestorven is. fredikbeurteii der Neil, ilerv. Rsrken TE HAARLEiVi op ZONDAG 15 Oct. 1893. Groote Kerk. Voorin. 10 are, Moeton. Vrije baart. Nam. 2 ure, Swaan. Doopabediening. Avonds 8 ure, Moetou. Nieuws Kerk. Voorm. 10 ure, Knotteubelt. Avondmaal. Jam-Kerk Voorm. 10 ure, Swaan. Avondmaal. Woenadagavond 8 ure, Knottenbelt. Bakmsntr Kerk (Voor de Kindereu.) Voorm. 10 ure, Barbas. Vrije beurt. Eglits Wallonne. Dii heures, Debry. Christelijk Gereformeerde Gemeente Gedempte Oude Gracht. Voorm. 10 ure, 'sav, 5 ure, ds. Mulder. Kleia Heiligland. Voorm. 10 ure, Ss av. 5^ are, Schotel. Lutheriehe Kerk. Voorm. 10 ure, Helper Sesbruggeu. Kerk der Vereenigde Dooptgezinditf Voorm. 10 ure, De Vries. RemnnttranUche Kerk. Voor». 10 ure, Tidemau. Kerk der Broedergemeente. Voorm. 10 ure, Weiss. Nam. 8 ure Klesel. English service. Noorderkert Ridderstraat Voorm. 10 ure, 's av. 0 ure, Langhout. Nedard. Herv. Kers. ïSeHBeaeforoek. Voorm. 10 uie, Gerth van Wijk Jr., BevorwMfe» Voorm. 10 ure. Boon. Bevestiging van lidmaten. Voorbereiding. Geen Zondagschool. Evang. Lutkersche Kerk. Voorm. 10 ure, K. A. Gonlag. Dooosgezinde Kerk. Voorm. 10 ure, J. Sepp. S£loemeiid»al. Voorm. 10 ure, E, Barger, pred. te Amsterdam. Nam 2j£ ure, Geen dienst. Heemstede. Voorm. 10 ure, J. Kuylman. Voorbereiding. HIHegom. Voorm. 9% ure, Mees. Evang. Luth. Pred. te 's Hage. Woensdagavond 8 ure, öuchli Pest. Voorbereiding. BSoutrljk em PoBanera. Voorm. 10 ure, Peaux, pred, te Wijk aan Zee. Voorm. 10 ure, J. van Loenen Martinet. SpesarntSarai. Voorm. 10 ure, T. Hoog. Weisera Voorm, 9% ure, van Lennep, pred. te Haarlem. Voorm. 10 ure. C. Barneveld. Nam. 2% ure, C. Barueveld. MARKTNIEUWS. Leiden. 13 Oct. De aanvoeren prij zen ter Veemarkt van heden waren als volgt36 Stieren f 52 a f 192, 340 vette Ossen en Koeien f115 a f275 of f0,50 a 0,68 der Kg., 228 Vare id. f80 a f190, 270 Graskalveren flo a f40, 31 vette id, f40 a f83 of f0,60 a f 0,80 per Kg., 8 nuchtere id. f4, a f 11,960 vette Schapen f15, a f26,of f0,35 a f0,40 per Kg., 545 weide dito f10,a f16,70 Lam meren f6,a f 12, 148 magere Var kens f 15 a f 28, 210 Biggen f 5,a flO,0 Veulens fa f0 Paar den f-a 252 Kalf- en Melk koeien f106 a f251. te bestellen bij te Hazerswoude. Jgp- De besie belegen Grasbo- ter kost slechts 65 Ct. per Kilo gram, bij 5 kilo, contant, franco thuis, en denkt er aan dat hij ƒ100.aan de armen geeft, wan neer bij onderzoek blijkt dat er Margarine in voorkomt. Wanneer men het stempel on geschonden laat, kan men een ge deelte van den Boter scheikundig laten onderzoeken aan de Rijks- Landbouwschool te Wageningen f eenige andere scheikundige in richting. Het resultaat van het onderzoek verzoek ik vriendelijk mij te melden. Alleen dan kan ik het resultaat der keuring accepteeren, wanneer het stempel ongeschonden is gelaten. De marktprijs te Leiden was Za terdag voor versche Natuurboter 821/, ets. per Vs kilogram. Dagelijks te verkrijgen. J. HEEMSKERK, Bouwman. Hazerswoude. .t A UUNNht Klslne Kauistraal Nd. 81 bericht de ontvangstder EXTRA Ï'IJNE W ESTFAALSCHE Leverworst. als: voorhoen C. DE JONG Zn aiststsisiajstsisfi De ondergeteekende heeft de eer te berichten, dat door uitbreiding van Werkplaats hij ook uitbreiding aan zijn Zaak wenscht te geven door het fabriceeren van alles wat tot bovengenoemd vak behoort en wenscht niets onbeproefd te laten om alles naar de geest des tijds in te richten. Van af heden verkrijgbaar prima kwaliteit fijn Tafelbrood vervaardigd van de fijnste Tarwebloem. Ie kwaliteit ST. KICOJLAA§ a 5® Ct. per 5 ons. I, le Allerhande, IBItterkoekjes, Weesper- moppen, Arnkemsclie Meisjes enz;, enz;. Tevens maakt hij zijn begunstigers attent op zijne gnnstig bekende Ontbijt-, Tafel-, Keuken-, Choeolaad- en Anijsbeschuit. Verder op het Bruin- of Kropbrood van zuiver ongebuilde Tarwe gebak ken. Van af heden alle soorten Brood, dagelijks,'s morgens en's avonds versch. Verkrijgbaar bij UEd. dm. dienaar, over het Paleis van Justitie. N.B. Nog enkele soliede Depóthouders of Verkoopers kunnen geplaatst worden tegen genot van ruime provisie. Weder ontvangen, evenals vorige jaren, heerlijke gezouten Gelder- sche Varkenskoppen en Pootjes, prima Geldersche Rookworst, mager en vet Spek, Hamschijfjes en Ribbetjes, tegen uiterst lage prijzen, geregeld te verkrijgen in den N.B. Proheer s. v. p. eens de eerste soort puike Geldersche Worgt 45 Ct. per 5 ons. ge kunt wel duurder doch geen beter kwali teit hekomen. I om op to ruimen. Klosjes dik en dun Zilverdraad 5 Ct. gekleurd Zilverdraad 8 Slangendraad, zilver en goud 5 Bouillons in alle kleuren3j E. K. PAPE, Kleine Bontstraat 102. EN systeem VOOR IN (Opgericht 1828). STOOKT Verkrijgbaar bij Handelaren m Brandstoffen. Deze sedert tal van jaren bier in gevoerde en op de meeste ten toonstellingen bekroonde bri ketten,geven debeste doofkolen, bouden bet langste stand, ont wikkelen de meeste bittekracht en zijn daarom in betgebruikdan ook veel voordeeliger dan de an dere goedkoopere merken, die bijna geen kool geven en stinken. Let toe-dat U onder het merk geen andere merken g.emengd krijgt! THANS maar neemt Hot goede merls.

Haarlem's Dagblad | 1893 | | pagina 7