Politiek Overzicht. GEMENGD NIEUWS. Stoomvaartbsrichten. Burgerlijke Stand. KENNISGEVING. Het hlad ieekent daarbij aan Uit vroegere berichten is bekend dat hoofden en onderzaten van Ta- miang den controleur hadden ver zocht den moord op den Kedjoeroean Moeda gepleegd, te mogen wreken, waartoe hun 100 trompladers met munitie werden verstrekt, die zij na gemaakt gebruik weer zouden inle veren. Hit zouden zij misschien ook wel gedaan hebben, wanneer zij de vuurwapenen niet in handen desvij ands hadden gelaten. Den 22n ontving de J.-B. uitKot- ta Radja dit telegram De volgelingen van het met ons bevriende hoofd Toekoe Tjoet Toe- noekoep hebben eenen onzer posten aangevallen, doch zijn met een ver lies van twee dooden afgeslagen. Een van den resident van Madoe- ra ontvangen telegram, gedagteekend 18 dezer, meldt het volgende: Volgens telegraphisch bericht ad- sistent-resident Soemenep gisteren op zoutetablissement Paleboenan dertig pakhuizen geheel en een in aanbouw zijnd pakhuis gedeeltelijk verbrand; schade met verlies van zout begroot ongeveer 23,000brand ontstaan in eene naburige kampong." Van den resident van Timor en Onderhoorigheden is het volgend te legram ontvangen: Koepang, 17 September. „Geen po litieke bijzonderheden. Gez ndheids- toestand iets gunstiger, doch nog vele gevallen van koorts. Veeziekten op Rotti nog keersehende. Volgens be richt posthouder Endeh heeft inden avond van 19 Augustus jl. het berg- hoofd Ammawaka, vermoedelijk om dat hij door een te Endeh woonach tigen Chinees onheusch was be handeld, met eene gewapende bende diens toko beschoten, waarbij drie inwonenden gewond en éen gedood zijntijdens die Chinees naar den posthouder was gevlucht, zijn de in zijnen toko geplaatste goederen ge roofd waarde nog onbekend. Rust daarna niet gestoord." Aan boord van de Atjeh, die tc Tandjong-Priok lag, zijn in het ge heel van de bemanning elf personen aan de cholera bezweken. De Atjeh kwam van Soerabaja en moet naar Holland. Den 19en is het schip in zee gestoken in de hoop, dat daar door de ziekte aan boord tot staan zal komen. Toen onlangs te Soerabaja de cholera het genoemde schip teis terde, heeft dat middel geholpen. Het voorstel is gedaan tot het doen van groote herstellingen aan den Mendoet-tempel in de residentie Ka- doe, waarvan de kosten zijn geraamd op ƒ6000. Van den resident van Amboina is het volgende telegram ontvangen, gedagteekent 1 dezer „Algemeene politieke toestand over het algemeen bevredigend. Gezond heidstoestand vele gevallen van berri- beri, waaronder met doodelijken'af loop, kwamen ook onder de bevol king voor." Van den consul-generaal van JBelgië te Batavia is bericht ontvan gen, dat voor het vervoer met-de boo ten van de Norddeutscher Lluyd te Bremen van en naar de in 1894 te Antwerpen te houden wereldtentoon stelling eene reductie van den tarief- prijs met een derde is toegestaan. In Berlijn loopt het gerucht dat graaf von Eulenburg, de pruisische minister-president, voornemens is zijn ontslag te nemen, tengevolge van een verschil van gevoelen met den rijks kanselier over het handelsverdrag met Rusland en de agrarische kwestie. Caprivi zon zich er over hebben be klaagd, dat de agrariërs, zijne voor naamste vijanden, door Von Eulen burg oogluikend werden begunstigd. Zaterdag is te Berlijn onderteekend de handelsovereenkomst tusschen Duitschland en Rumenië. De Temps heeft uit Rome het be richt ontvangen dat Rudini Zondag eene brief aan zijnen kiezers zou open baar maken, waarin hij nadruk legt op de quaestie der uitgaven voor het italiaansche leger," welke in evenre digheid met den economischen toe stand van het land moeten gebracht worden, en waarin hij de onm®ge- lijkheid aantoont van het winden van nieuwe belastingen, zoolang de uitgaven voor het leger uiet zijn verminderd. De laatste berichten betreffende den opstand in Brazilië melden, dat de monitor Rio Ckuelo de partij der op standelingen heeft gekozen. De kruiser der opstandelingen Repu- blica is te Montevideo aangekomen. Het doel van die komst is onbekend. Uit Buenos-Ayres wordt gemeld, dat door de kolonisten nog voort durend moorden worden bedreven en de toestand daar iiog niet kalm is te noemen. Ook is daar de kabinets crisis nog niet ten einde. De opstand, die on-langs in den mexicaanschen staat G-uerrero onder neraal Neri, hevelhebber der troepen in dien staat, uigebroken is, is ge ëindigd met de onderwerping der re bellen. Iet bezoek der Russen ia Frankrijk. Behalve duizenden belangstel lenden uit de provincie, heeft het be zoek der Russen aan Parijs ook een menigte zakkenrollers naar de hoofd stad gelokt, zoowel uit Frankrijk als uit het buitenland. Daar het politie toezicht nit den aard der zaak niet zoo scherp kan zijn als in gewone tijden, werden een groot aantal bui tenlui het slachtoffer van deze han dige gauwdieven, die vooral in de drukte aan de stations hun sHian. Bij den rijtoer, dien de rnssische gasten Vrijdag door Parijs maakten, snelden op een gegeven oogenblik eensklaps een aantal mannen naar de rijtuigen en wierpen er enveloppes met het opschrift: „Aan onze vrienden de Russen". De inhoud was een verzoek aan de russische officie ren, om admiraal Avellan mede te deelen, dat Frankrijk's vurige wensch is, de verbanning te zien opgeheven van Henri Rochefort, „mi des prin- cipanx initiateurs de l'alliance franco- russe". Er is des nachts op de place de l'Opéra werkelijk een revolverschot gelost, maar het was niet op admi raal Avellan gemunt. De man, die aldus een oogenblik de feestvreugde verstoorde, werd onmiddellijk gegre pen en zou door de verontwaardigde menigte zeker gedood zijn, als men hem niet in den Cercle militaire in veiligheid had gebracht. Het bleek dat de man eerst bij een spoorweg en later bij een trammaatschappij was weggejaagd, en nu, broodeloos' geworden, een schot had gelost om te protesteeren tegen het besteden van zooveel geld aan feesten, terwijl hij en anderen honger moesten hjden Gelukkig is er niemand gekwetst. Hoewel er wegens den rouw voor Mac-Mahon Zaterdag geen spra ke kon zijn van openbare feestelijk heden te Parijs, mocht toch de dag niet voorbijgaan, zonder dat er eeni- ge attentie aan de sympathieke gas ten der natie werd bewezen. Het de jeuner in het ministerie van binnen- .andsche zaken, waaraan admiraal Avellan met zijn officieren en het volledige russische gezantschap de i van den heer Dupuy waren, droeg dan ook een volkomen intiem karakter' De admiraal beantwoordde een toast van den Franschen minis ter op den czaar en zeide daarna Sinds den dag, waarop onze schepen de Fransche wateren zijn binnenge varen, bevinden wij ons in een ver rukkelijk land. Van het eene wonder gaan wij tot het andere over. Zoo machtig zijn de genoegens, ons deze tien dagen verschaft, dat de tijd on bemerkt voorbijgaat. Daar wij ons reden bij den minister van binnen- landsche zaken bevinden, drink ik op bet welzijn van den minister-pre sident en op het geluk van Frank rijk." De gezant De Mohrenheim wijdde een zeer hartelijken dronk aan den heer Carnot en eindigde met te zeg gen „Ik wenschte in deze woorden de diepste gevoelens uit te drukken, maar jnist zijn zoo diep gevoelde ge waarwordingen het moeielijkst onder woorden te brengen. Van ganscher harte roep ik dus uit „Leve Pre sident Carnot! Leve de President der Fransche Republiek!" Na afloop van dit dejeuner brach ten de Russische officieren een be zoek aan de tentoonstelling in het Palais de VIndustrie en woonden ver volgens een door het pers-comité ge organiseerd scherm-assaut in het Grand-Hotel bij. Dat het bij deze beide gelegenheden wederom niet ontbrak aan de hartelijkste ovaties van de zijde der bevolking van Parijs, behoeft geen nader betoog. Het Engelsche eskader, onder bevel van admiraal lord Sey mour, is Vrijdagmorgen van Tarente vertrokken onder] toejuichingen van de bevolking en terwijl door 3 com pagnieën der Italiaansche landmacht de militaire honneurs werden bewezen. Te La Spezia, waar het eskader waarschijnlijk Donderdag zal aan komen, worden feestelijkheden ter ontvangst der Engelsche gasten voor bereid. Een torpedo-flotille zal het eskader tegemoet varen. Te Cherbourg zij n goed.ge- slaagde proeven genomen met een nienw reddingstoestel voor schipbreu kelingen, dat een gestrand schip in verbinding met de kust zal brengen. Het toestel bestaat uit een bal van waterdichte stof, ongeveer een meter in middellijn, voorzien van vier ringen op onderling gelijke afstanden ge plaatst. Aan den bal is een lijn van een 800 meter lengte bevestigd, waarvan het een einde aan boord van het schip blijft. In iederen rmg kan een schipbreukeling plaatsnemen. De bezoekers van den die- ren tuin te Providence (Rhode Island) waren Woensdag in de gelege: een verschrikkelijk gevecht te zien tusschen twee prachtige tijgers, Prins en Prinses genaamd. Beide dieren waren altijd buitengewoon wild ge weest, en de tijger had reeds dikwijls een aanval gedaan op de tijgerin, Dien dag gaf Prins de tijgerin plot seling een geweldigen slag, die niet onbeantwoord bleef. Brullende liepen de dieren in het hok rond, elkaar met gloeiende oogen aanstarende. Plotseling sprongen zij heide tegelijk in de lncht, botsten vijf voet boven den grond tegen elkaar aan en vie len op den vloer. Toen begon een verwoed gevecht, dat zelfs de oppas sers, die anders aan dergelijke too- neelen gewoon zijn, met ontzetting vervulde. De tijgers scheurden elkaar het vleesch van het lijf. Een der klau wen van Prinses werd bijna geheel afgebetenzij trok zich toen achter in het hok terug, sprong] met vreese- lijk geweld op haar tegenstander, wierp hem om en zette haar tanden in zijn keel. Zoo hield zij hem vast tot hij dood was gebloed. Toen scheur de zij zijn lijk in stukken, en viel daarna bewusteloos neer. Ondanks haar vreeselijke wonden, is Prinses in het leven gebleven. ord Vivian, de Engelsche gezant te Rome, is Zaterdagmorgen na een langdurige ziekte overleden. Lord Vivian was achtereenvolgens consul-generaal in Egypte, minister resident in Zwitserland, in Dene marken en te Brussel. Het vorige aar werd hij gezant te Rome, toen .ord Dufferin tot Engelands vertegen woordiger in Frankrijk was benoemd. Zondag had te Par ij s de plechtige uitvaart van het stoffelijk overschot van maarschalk Mac-Mahon plaats. De plechtigheid was zeer in drukwekkend. De lijkkist was bedekt met een aantal kransen; alle troepen waren op de been. Nadat het lijk uit de Madeleinekerk naar hetHöteldes Invalides was overgebracht, werd het woord gevoerd door den minister-pre sident en den minister van oorlog, waarna de troepen, 80,000 man sterk voor de lijkbaar defileerden. Het 50-jarig milrtair ju- bilee van koning Albrecht van Sak sen is te Dresden Zondag feestelijk gevierd. Keizer Wilhelm kwam te halfzes aan en werd door de bevol king met geestdrift begroet. De kei zer schonk den koning een veldmaar schalksstaf met briljanten. Aan het gala-diner ten hove hield de keizer een toost op den koning, die getroffen zijn dank betuigde. De Zurich er P ost bevat een schrijven uit Berlijn, waarin de oor zaak der verwijdering tusschen keizer Wilhelm en Bismarck wordt verhaald dïi als de eenig ware genoemd. Toen keizer Wilhelm I na den aanslag van Nobiling wilde aftreden, deed Bis marck alle moeite om hem daarvan terug te houden, hetgeen hem ook gelukte. Bij die gelegenheid moet hij van den ouden keizer gezegd hebben „Ik heb hem nog noodig" (Jcli brauche ihn noch), en dat gezegde is den destijds 19-jarigen prins Wilhelm ter oore gekomen die het hem nooit heeft vergeven en het op een keer Bismarck voor de voeten heeft ge worpen. Uit Palermo wordt gemeld, dat de roover6 Zaterdagnacht te Go- drano een brutaal stuk hebben uitge haald. Een deel der bende vatte post voor de kazerne der gendarmes, en belette dezen door een hevig geweer vuur, naar buiten te komen. Te ge lijkertijd drong een ander deel der bende het huis van den burgemeester binnen en stal daar 6000 francs. Een groote rivierboot de Alexanderdie op de Volga voer, is in de vlammen opgegaan. De kapitein had een groote som papiergeld aan boord, dat vernietigd werdacht man van de bemanning kwamen om het leven. Volgens officieele opga ven bedroeg het aantal der in werke- lijken dienst zijnde opperofficieren in Rusland 1164, d. .i. 3)£ pCt. van alle officieren. Daaronder zijn 100 gene raals, 300 luitenant-generaals en 755 generaal-majoors behoorende tot de cavalerie, de infanterie of de artillerie. Slechts 521 opperofficieren volgden de cursussen aan de militaire aca demiën; 13 ontvingen slechts huis onderwijs en traden toen in dienst, de overigen ontvingen hnn opleiding bij het cadettenkorps of namen dienst na onderwijs genoten te hebben op een burgerschool. 24 Opperofficieren hebben ook een hoogeschool doorloo- pen916 hebben een oorlog medege maakt. Wat den godsdienst aangaat, 916 behooren tot de orthodoxe kerk; 172 tot- de Luthersehe, 63 tot de Roomsche, 7 zijn Mohammedanen en 8 belijden den Armenischen gods dienst. Ter belooning van buitenge wone diensten ontvingen de opper officieren te zamen 5,681,890 roebel, d. i. ongeveer 5000 roebel per hoofd. De ingenieur Andrée.die te Stockholm, 1.1. Donderdag met een luchtballon opsteeg, seint omtrent zijne reis het volgende uit Abo, aan de Bothnische Golf: ,Ik landde Donderdagavond om 7.15 op een der eilanden van den Finschen Archipel. De ballon en de instrumenten zijn waarschijnlijk ver loren het journaal, waarin de waar nemingen zijn opgetcekend, is gered, Ik zelf ben ongedeerd, op eenige schrammen na." Te Erivan (Transcanca- sië) heeft een rooverbende een kloos ter geplunderd. Negen monniken, die zich verweerden, werden vermoord. Commissariaat yan Politie te Haarlem. De voorwerpen zijn dagelijks, behalve Zon- en feestdagenvan 12 tot 2 ure voor de eigenaars terug te bekomen. Een jonge langharige hond. Een koralen armbandje met gouden slui ting. Eene jongensjas. Eene porte feuille waarin adreskaartjes ten name van een inwoner der gemeente Am sterdam en een spoorwegboekje. Eene hondenzweep. Een lombardbriefje van een horloge. Een zilveren vingerhoed. Een staartriem van een paardentuig. Een verveloos handkarretje. Eene zil veren broche. Een hamer. Een gou den ring. Een boender. Eenig haak werk. Een gouden medaillon met haar werk. Een jas. Een koperen rij tuigmoer. Een zilveren wapentje. Eene kleine parapluie. Eene portemonnaie met eenig geld. Drie schaatsen. Een troffel. Eene zilveren horlogeketting waaraan eenige signetten. Een bril in étui. Eenige sleutels aan een touw tje. Eenige sleutels. Het stoomschip Utrecht, van Java naar Rotterdam, vertrok 20 October van Port-Said. Het stoomschip Schiedam, van de N. A. S. M., arriveerde 20 Oct. van Newyork te Amsterdam. Het stoomschip Drenthe, van Java naar Rotterdam, passeerde 20 Oct, Pona da Guina. Het stoomschip Sumatra, van Am sterdam naar Batavia, vertrok 19 Oct. van Genua. Het stoomschip Didamvan de N. A. S. M., vertrok 19 Oct. van New york naar Rotterdam. Het stoomschip Ardjoeno, van Rot terdam naar Java, passeerde 20 Oct. Portada Quia. Het stoomschip Prins Alexander, vertrok 21 Oct. van Amsterdam naar Batavia. Het stoomschip Prinses Sophievan Batavia naar Amsterdam, passeerde 20 Oct. Perim. Het stoomschip Prinses Marievan Batavia naar Amsterdam, vertrok 21 Oct. van Padang. Het stoomschip Veendam, van de N. A. S. M. van Newyork naar Am- terdam, passeerde 21 Oct. des nam. ten 5 uur 45 min., Lizard. Het stoomschip Winchestervan de N. A. T. L., vertrok 21 Oct. van Rot terdam naar Newyork. FAMILIEBERICHTEN. Getrouwd: 19 Oct. H.W.Mau ser en G. Visser, Sneek. - J. Oosting en M. A. A. Oosting, Assen. - J. Boon en J. G. A. Kuilenburg, Schoon hoven. 20. J. Companje en J. Jonker, Friezenveen. Bevallen: 18 Oct. A. Schroe- terBock d., Bussuin. 10. E. C. A. BurgerSuringar z., Groningen. 20. W. E. van der VeenVan Gulik d., Vollenhove. 21. A. de FlinesKune- man z., Amst. Overleden: 17 Oct. J. F. Roël 55 j., Amst. - A. F. Sondorp 66 j., Amst. - W. G. van Ormondt jm. 21 Amst. 18. S. J. Brugmans 50 j., Nijmegen. - Wed. E. I. Batavier Fles 69 j., Amst. - J. Hazenberg Czn. 77 j., Amst. 19. F. E. Auwen 74 j., Hindeloopen. - J. Domela Nieuwen- huis jm. 3 j., Den Haag. - Wed. G. J. van den BergBruinvis 70 j., Alk maar - A. H. van Stalborch 86 j., Wageningen. 20. Wed. J. Verlaan— Colose 65 j., Amst. - S. W. Perrin 47 j., Amst. - H. A. van 'tHoff jd., 33 j., Velp. - I. C. G. van Wil- - Wal ter 56 j., Amst. - W. de Haart 37 j., Amst, - Wed. B. Koen Kaas 84 j., Amst. - P. Berkhouwer 61 j., Zuid-Scharwoude. 21. A. F. M. Janmaat jm. 27 j., Den Haag. - B. A. van der Meer jm. 16 j., Amst. Overleden. 21 Oct. M. W. Carli, 12 j. d. Oranjekade. - J. G. Teunissen, 3 md. z. Tulpenstr. - P. A. Sarlet 8 md. d. N. Appel.st. - 22 G. J. J. Hurkmans, 4 j. z. Gasth.l. ORGELBESPELING. in de Groote- of St. Bavokerk alhier op Dinsdag 24 October] 1893, des namiddags van 12 uur, door den Heer W. EZERMAN. PROGRAMMA. 1. Sonate No. 7 a. Preludia. b. Andante. c. Finale. 2. Aria uit de Jaar getijden 3. Marche religieuse. Fantasie Adigio (Finale) J. Rheinberger Haydn. Gigout. Brosig. Fink. Getrouwd. 23 Oct. J. Roelofsen sen en H. A. Blommendaal. Bevallen. 20 Oct. J. Koene Zwart, z. - 21. M. E. UmansBoon, d. - C. T. BoumanVester, d. - A. MeijerBac, d. - A. C. J. van Spanje Boodt, z. (levenl.) - J. C. Leijer Ewoud z. (levenl.). - 22. J. Raadschel- derEllermann, d. - J. E. Heiloo Wisse, z. Burgemeester eu Wethouders van Haarlem doon te weten, dat bij hunne beschikking van 19 Oct. 1898, no 86.76 het perceel, gelegen aan de Lange Raamstraat no, 7, kadastraal bekend ondee Sectie C no. 8361 ongeschikt is verklaard ter bewoning wegens bouwvalligen toestand, zóó danig, dat het niet langer zonder levensgevaar kan worden bewoond. Haarlem, 19 Oct. 1898. Burgemeester en Wethoudersvoornoemd, B O R E EL de Secretaris RASCH. Aan Geabonneerden op dit Blad en hunne huisgenooten, worden aan het Bu reau Kleine Houtstraat 9, op mondelin- aanvrage de adressen medegedeeld waar deze betrekkingen zijn te bevragen. Abonnès buiten Haarlem ontvang en in lichting tegen toezending van postzegel. 1. Besch. eene. kinderj niet beneden 25 jaar, terst. of met 1 Nov, P. G bekwaam en genegen om met kl. kinderen om te gaan. 2. Bekw, le modiste tegen hoog sal, terst. 3. Binnenvader en moeder in wees- en armen huis geh. z. kind. 4. Bed. voll. bek. m, d handel in granen. 5. Wijureiz. terst. of Febr. 1894 alloaz. bekw. R K. in wijnen en cognac, een groote solvable, cliënt, kunn. aanbr, en m. pv. ref. aauv salaris 2ü00 event, kunn. verb, worden buiten reisk. 6. Jongmensch in manuf. winkel P. G. tev. geech. om met stalen bij part, te reizen. 7. Agent v. pr. duitsche eugroszaak in wijnen, met kland. in Nederland ten volle bek. 8. PI. nette ongeh. boekbinder, volk. m. het vak bek. 9. PI. jongm. als tweede bed. direct in heeren modezaak fl. verkooper bek. m. h. vak en solide v. gedr. 10. Fl. pers. v. een zaak in heerenhoed. geh. m. h. vak en den verk. bek. liefst reeds in wink, werkz. gew. MARKTNIEUWS. Haarlem, 23 Oct. 1893. Graan- en Zaadmarkt. Roode tarwe f5,50 a f0,Witte tarwe f 6,25 aO,Rogge f4,70 a 0, Haver f3,S0 a f0,Gerst f0,a 0,Groene erwten f 7,50 a 7,Ca- mcijners f 0,a 0,Paardenboonen '0,a 0„Duivenboonen f 0,a 0,Bruin mosterdzaad f 0,a 0, Koolzaad f0,Karweizaad f0, Kanariezaad f6.25 a 5,75. verkoclit laagste hoogs.pr. Boter 134 Kg. 134 Kg. fl,50 fl,60 Aardapp.640 Hl. 640 Hl. fl,f2,7'5 Appelen 752 Hl. 656 Hl. f2,— f3, Peren 259 Hl. 213 Hl. f2,— f7,— Biggen 223 st. 174 st. f5,f9, Schramm. 95 st. 95 st. f 12,f15, Amsterdam, 23 Oct. De prijzen der aardappelen waren heden als volgt: Friesche Franeker Jammen fl,30 a 1,50, dito Hambur gers f0,a 0,dito Zaaiers fl,30 a 1,35, Zeeuwsche Spuische Jammen fl,40 a 1,70, dito Flakkeesche f 1,40 1,65, Geldersche blauwe fl,50 a 1,55, Katwijker Zand f0,a 0, Noordwijker Zand f 0,a 0,Hille- gormner Zand f2,50 a 3,40, Andijker Muisjes f0,a 0,dito blauwe f0,a 0,alles per Hl. Petroleumbericht van P. G. C. Calkoen, Makelaars, Amst., 14 Oct. De amerik. Petroleum-noteeringen waren sedert ons laatste bericht, vol gens Reuters telegr.: New-York 5,15, 5,15, 5,15, 5,15, 5,15, 5,15 ct. p. gall. Philadelphia 5,10,5,10, 5,10,5,10,5,10, 5,10 ct. per gall. Ruwe olie 69%, 69^, 70, 70%, 70)4, 69% c. p. v. De noteeringen zijn, te ontvangen aan de Amsterdamsche Petroleum haven AmerikaanscheDisponibel f5,10, Levering Nov. f5,15, Oct./Dee. f5,20, Jan.April f5,25, Sept./Dec. f5,50. Russische: Disponibel f5,10, Entr. f3,30 los in Entr. Êdam, 21 Oct. KaasAangevoerd 78 stapels, weg. 17209 Kg. Hoogste pi|}s f32,50 de 50 Kg. Alkmaar20 Oct. Ter Kaasmarkt heden aangevoerd 421 stapels, weg. 113,808 Kg. Prijzen: kleine Gras Kaas f33,50. Commissie Gras f34,mid delbare Gras f33,50. Leiden, 21 Oct. Aan de Botermarkt aangevoerd 266 en 58 lJu deelen, te zamen 5900 stukken. Prijs le kw. f58 a 66. 2e kw f 50 a 56. Schiedam17 Oct. Moutwijn f8, Jenever f 13,50, Amst. Proef f 14,75.

Haarlem's Dagblad | 1893 | | pagina 3