Gemengd Nieuws. de concurrentie reeds groot?" «Ochconcurrentie is er natuur lijk, maar ons vak is toch nog iets waarbij het vet niet van den ketel is 't wordt nog goed betaald. Ik ver dien hier vijftienhonderd gulden in de maand, omdat ik mij voor een jaar verbonden heb. Wanneer men maar gedurende een maand ergens optreedt, is de betaling hooger". «Eu hoe lang houdt ge dit leven uit «De meeste jockey-rijders moeten er op een leeftijd tusschen 35 en 40 jaar uitscheiden, dan wil het lichaam zoo niet meer. Daarom zijn hooge salarissen noodig; wij moeten voor de toekomst zorgen; bovendien voor costumes en paar den is ook wat noodig. Ik heb o. a. drie eigen paarden, want uit den aard der zaak gewent het paard aan zijn berijder." «En hoe is uwe levenswijze, ik bedoel: moet ge u vele ontberingen getroosten?" «Neende voeding moet krach tig zijn, en wil men flink blijven, dan is het noodig zich geheel te onthouden van het gebruik van sterken drank en zoo weinig mo gelijk te rooken, want op de borst komt het natuurlijk voor een groot deel aan." «Bevalt u het circus-leven?" «O ja, zeer goed. 't Is een pret tig, vrij leven en erg aanlokkelijk, omdat men veel van de wereld ziet. Ik heb heel Europa reeds af gereisd. Den vorigen winter heb ik te St. Petersburg doorgebracht, en voor ik in dit circus kwam, trad ik in Kopenhagen op. «Hebt ge mij reeds zienjonglee- ren op den grond in de rol van Parijzer café-kellner? Dat is een vinding van mijzelf, waarmee ik overal groot succes heb gehad. Hebt ge 't nog niet gezien, dan moet ge eens komen kijken als het we der op het programma komt." Ik beloofde het en nam afscheid van den rijder. De Amsterdammers, die hem nog niet zagen optredenkan ik gerust aanraden hem eens te gaan zien; zij zullen zich den gang naar Carré niet beklagen. De anarchist Meunier is door het Hof van Assises der Seine schuldig bevonden aan den dynamietaanslag op het restaurant Véry en bij ver stek ter dood veroordeeld. Omtrent den toestand van den Paus meldt de Romeinsche corres pondent der Standard, dat er geen reden tot ongerustheid bestaat, on danks het zeggen van 's Pausen lijfarts, dat het einde plotseling ietier oogenblik kan komen. De ge- neesheeren hebben dit al sinds vijf of zes jaar verklaard. Op het voorbeeld van den thans onder den naam van Johan Orth verdwenen Oostenrijkschen aarts hertog heeft nu ook een graaf Van Stolberg afstand gedaan van zijn naam en zooal niet geheel en al van den adel, dan toch van den hoogen adel van zijn overoud ge slacht. Graaf Hendrik zu Stolberg-Wer- nigerode heeft den keizer verzocht hem een anderen naam te willen toekennen, onder welke voorwaarde hij uitdrukkelijk verklaarde te wil len afzien van zijne rechten als lid van den hoogen adel voor zich en zijne nakomelingen. De keizer heeft den graaf nu den adellijken titel Von Stapelburg verleendzoo dat de tegenwoordige heer Hendrik von Stapclburg niet meer gerekend wordt tot 't geslacht Stolberg-Wer- nigerode te behooren. De burgemeester van Barcelona heeft aan de regeering verzocht, een afzonderlijk politiekorps van '1000 man tegen de anarchisten te mogen oprichten met het oog vooral op het geding over den aanslag in den schouwburg. De burgemees ter zegt, dat er 10,000anarchisten zijn, waarvan 500 zeer gevaarlijke. Algemeen ontsteld was men te Berlijnvan het eerst Dinsdag na middag bekend geworden nieuws dat de Keizer Zondag volmaakt zulk eene kleine helsche machine met volmaakt zulk een schrijven uit Orleans ontving, als Caprivi. Daar echter noch de Keizer noch de Rij kskanselier ooit een toegezonden pakket persoonlijk in ontvangst neemt en opent, zoo leveren der gelijke boevenstukken per post nim mer een gevaar op voor de hooge geadresseerden, doch slechts voor hunne ondergeschikten. Het voor den Keizer bestemde doosje ter grootte van eene visiten- kaartjesdooswerd eenvoudig in het zoogenaamde civiele kabinet des Keizers afgegeven, waar door den aldaar aanwezigen beambte de explosieve inhoud nitroglycerine en buskruit ontdekt werd., ter wijl het aan Caprivi geadresseerde voorwerp in de kamer van den adjudant door den postbode werd afgegeven. Als afzender ondertee- kende den brief een zekere G. De- chateau te Orleansdoch dit wordt natuurlijk niet als echt beschouwd. Misschien werden de brieven en pakketten ook slechts te Orleans afgegeven, om de ware plaats van herkomst te verbergen. De Vossi- sche Zeitung neemt aan dat de afzender te zoeken is onder de Fran- sche chauvinisten, en voorziet dat het door de politieke politie in gestelde onderzoek, zoo niet een buitengewoon gelukkig toeval mee werkt weinig kans zal hebben op slagen. Ook het Berliner Tageblalt verdenkt de chauvinisten. Het Fransche gezantschap te Berlijn is terstond van het gebeurde verwittigd geworden, en het gaf per telegraaf daarvan kennis aan de Fransche regeering, die een grondig onderzoek tot opsporing van den schuldigen onverlaat be loofd heeft. Zoowel het adres op de pakketten als de inhoud van den brief toont eene in de schrijfkunst ongeoefende hand, tenzij men aan opzettelijke verdraaiing daarbij hebbe te denken. Inlichtingen uit goede bron heb ben doen blijken dat er onder de individuen, die te Orleans onlangs anarchistische plakkaten verspreid den, Duitschers waren. Alles doet gelooven dat' dezen het waren, die aan den Keizer en Caprivi de hel sche machines toezonden. Het schrijven, dat gevoegd was bij het aan kanselier Caprivi ge zonden pakje luidde aldus: «Orleans, 23 Nov. Aan generaal Caprivi, kanselier van het Duitsche Rijk. Bij dezen hebben wij de eer u toe te zenden eenige monsters van radijszaad, van eene bijzondere soort, dat gezaaid wordt in de maand December en reeds in de maand Februari radijsjes oplevert. Met de meeste achting: G. Decha- teau. Rue Boutlong '17, Orléans." B ij g e 1 o o f. In de Soer. Courant komt 'het volgende voor Een der Datoe's ter Sumatra's Oostkust had eene dochter, die ziek werd. De wijze Noedjoem een soort doekoen (dokter) natuurlijk werd bij het geval geroepenen hij verklaarde dat het arme kind zoo iets van betooverd was. Daartegen was maar ééne medicijn opgewas sen, en dat was een maagdenhart zoo uit het lichaam gesneden en in het water gelegd. Dit artikel in- tusschen is niet zoo alle dag op de passar te koop, ongelukkig. Er bleef den armen, zielsbedroefden vader dus niets anders over, dan zijne volgelingen den last te geven op de jacht te gaan van de onont beerlijke medicijn. Dat geschiedde, en heel spoedig kwamen de heeren met het verlangde terug. Een maagdelijk hart was het lieusch, daar kon papa op aan. Het werd in eene kom met water gedaan en na het noodige opont houd daarin onder de onmisbare gebedenprevelarij, werd dat water aan de zieke te drinken gegeven die dan ook genas. Had de dankbare vader der pa- tiente, aan het hart welles aftreksel eene zoo gelukkige uitkomst had verschaft, nu maar eene eerlijke begrafenis bezorgd, dan had verder naar het zaakje nooit een haan gekraaid. Maar in plaats daarvan werd het hart bewaard: misschien moet het nog wel eens dienen. En zoo gebeurde het, dat er onder de volgelingen bijgeloovigen scholen die zich verbeelden iederen nachi uit de kamer waar dat hartje no« altijd bewaard werd, een klagend geschrei te hooren ten hemel stijgen. Natuurlijk werd hierover net zoo lang gehannesd tot de controleui van een of ander hoorde en een onderzoek noodig oordeelde. Hel hartje dit corpus delicti wers heel spoedig gevondendat was de bron van het geschrei. En het sterkste van de historie is zeker nog wel, dat het bij onder zoek voor de bevoegde autoriteit inderdaad een menschenhart bleet zoodat daarmee het uitgangspuol eener niet malsche gerè'chtelijki vervolging was gevonden. Jammei maar dat er niet bij wordt gezegd op welke wijze het hart al diei tijd voor bederf was bewaard ge bleven. Of had men het misschien op sterk water gezet? Geheel juist is dit verhaal vol gens de Deli Ct. nietgrooterideel echter heeft zich de zaak zoo toe gedragen als de Soer. Ct. meldt De bedoelde Datoe woont in de af deeling Batoe Bahra. Het slachto! fer, dat op deze eigenaardige wijzi haar hart verloor was niet eens jonge maagd doch een oud vrouwtje Het meisje zelf gaf als haar reme die aanhet eten van een monsche lijk hart, en een vrouwelijke doekoe een soort heks, bevestigde toen dat dit verzoek moest worden toe gestaanwilde het meisje niet stei ven. De schuldigen zitten in IJ. M; toetoepanen de over hen uitgespro ken vonnissen wachten nog slecht op bekrachtiging.

Haarlem's Dagblad | 1893 | | pagina 6