loeien., Pelten- en Pelterijen- PELTERIJEN. FRA Co. Magazijn van Ferry-Artikelen, ""™,n HLGli PORTEMONNAIE, Postkantoor te Haarlem. KENNISGEVING. rredikheurten der fled. üerv. Herken Speciale inrichting voor het Vervormen, Vermaken en van de Mo zuiveren van Regenjassen Parapluies. H. M. F. SEVEKE. Barteljorisstraat 16. Haarlem. 8T NICO Li AAS 1803. f 9,5(1 Petroleumkachels f9,50 PERRY Co's garantie HAMBURGER GELDLOTERIJ. 11S.QQQ origineels loten 55,400 prijzen. 500,900 Mark. UITTREKSEL Mark. 10,452,425 Mk. alweer uiuit? dan ben ik al lang de deur uit! Jongen, had zijn vader gezegd, toen hij het ouderlijk huis verliet, neem een wijzen raad van mij aan en antwoord nooit meer dan je gevraagd wordt. Dat zal ik doen, beloofde Jan en hij hield woord. Is mijnheer Bos thuis? vroeg hem op een goeden dag iemand die in lang geen zaken had gedaan met de firma waar Jan als knecht in dienst was, maar, nu hij toch in de stad was, den patroon eens kwam op zoeken. Neen, mijnheer, antwoordde Jan. O, dan kom ik straks wel even terug. Na een half uur werd de deur weder om door Jan opengedaan. Is mijnheer Bos thuis? Neen, mijnheer. Dan zal ik van avond nog maar eens terugkomen. 's Avonds schelde de bezoeker weer aan en vroeg Jan, die hem de deur opende Is mijnheer Bos thuis? Neen mijnheer. Denk je, dat mijnheer gauw thuis zal komen? Neen mijnheer, dat denk ik niet. Waarom niet? Omdat mijnheer dood is. In een klein plaatsje in den Ach terhoek woonde een gepensionneerde, een om zijne vriendelijkheid en goe de grappen alom geliefde oude ijzer vreter. Tot zijn eigen en ook anderer verdriet, stak hij echter tot over zij ne ooren in schulden. Gebeurde het eens, en dat was al lang geleden, dat zijn kas op een moment goed voor zien was, dan inviteerde hij al zijne vrienden cp een dejeuner, en lang daarna werd er dan nog gesproken over delicatessen, welke zoo zelden de jurisdictie van het plaatsje over schreden. Moest er geholpen worden, steeds was hij gereed zeker een slechte medicijn voor zijne teringach-j tige beurs. Het was nu zoover geko-j men, dat de goede man, die in alle; andere zaken de stiptheid zelve was, met zijnen minister van financiën op] een verbazend slechten voet verkeer de, en zijn oppasser allerlei listen moest verzinnen, om al de belang stellende schuldeischers van de deur te houden. Maar dat gelukte niet altijd, en zoo gebeurde het op een keer, dat de kleermaker Drilnaad bij hem binnenkwam, zonder daar be paald geïnviteerd te zijn en met het vaste plan, niet heen te gaan zonder betaling. Goeden morgen, zeide de gepen sionneerde vriendelijk; het doet mij genoegen, u eens weer te zien, maar tot mijn spijt heb ik op 't oogenblik niets voor u te bestellen. Daar kom ik niet om, antwoord de meester Drilnaad, maar m'nheer zal wel weten, dat er altijd nog die oude post Dat zou ik niet weten! Alles netjes genoteerd, zooals ik gewoon ben. Maak u om die kleinigheid maar niet ongerust! Dat is allemaal mooi en wel, begon de kleermaker weer, maar nu op tamelijk heftigen toon, want dit zelfde had hij meermaalen gehoord; majoor, ik moet mijn geld hebben en wel onmiddellijk. Heeffc u mij be grepen Ik begrijp u heel goed, ook zonder uw geschreeuw en brutaliteit. Maar daar ik weet, dat gij een braaf, oppassend man zijt, zal ik u eens laten zien, dat ik het goed met u meen. De heer des huizes nam een groot folioboek van zijn schrijftafel en legde het den kleermaker voor: Hier, overtuig je maar zelf! In dit boek waren alle onbetaalde rekeningen chronologisch ingeschre ven. Eene eigenaardigheid van dit onheilspellend groote boek was, dat het drie afdeelingen bevatte, elk met een mooi titelblad versierd, waarop respectievelijk te lezen stond: Eerste AfcleelingLijst mijner schuldeischers, die bij mijn 'leven misschien nog iets krijgen. Tweede Af deelingLijst mijner schuldeischers, die na mijn dood mis schien nog iets krijgenDerde Af dee ling Lijst mijner schuldeischers, die in geen geval iets krijgen." Ziet u, begon hij, toen de kleer maker het boek ingezien had, hier. staat heel duidelijk, fol. 3 Kleerma- ker Drilnaad, 47 gulden 63% cent, en i let wel, in de eerste afdeeling. Maar' dat wil ik je wel vertellen, wanneer je door onbehoorlijk gedrag je zoo danige onderscheiding onwaardig be toont, dan 'plaats ik je overzooals ik 't al met zooveel anderen gedaan heb, in een andere klasse. Pas nu verder maar goed op en nu, vaarwel Voor dat de verblufte kleermaker een woord kon inbrengen," was hij met vaste hand de deur uitgescho ven. H. A. Gedurende de aanwezigheid der Russen te Parijs, dweepte de familie van den rijken bankier M. met de gedachte, om eens een Russisch offi cier bij zich aan huis op visite te hebben. Het scheen echter een vro me wenschhoe zou die vervuld wor den? Maar zie, het toeval kwam te hulp Op zekeren dag, dat mevrouw M. met haar dochter wilde uitgaan, werd er gescheldeen jong, keurig gekleed man, wiens kleederen echter zeerbe- modderd waren, kwam binnen en stel de zich als de Russische luitenant K., dienende aan boord van het ad miraalsschip, voor. Hij was juist vóór het huis op straat gevallen en ver zocht thans beleefd verlof zijn klee- ding in de huisgang te mogen reini gen, om aan de geestdrift van het volk te ontkomen. Onze luitenant werd door de over gelukkige dames binnengehaald en aan man en vader voorgesteld. Men zetten den gast een heerlijk maal en de fijnste wijnen voor en leende hem een splintemiew pak, dat de bankier juist had laten maken en dat den Rus paste, alsof 't gegoten was. De offi cier was verlegen over zooveel voor komendheid, maar die verlegenheid veranderde in ontsteltenis, toen hij ontwaarde, dat hij bij zijn val op straat zijne portefeuille met vijftien honderd francs had verloren. In zijn uniform kon hij het geld onmogelijk hebben laten zitten, want hij was in burgerkleedlng uitgegaan en had zijn geld bij zich gestoken, om inkoopen te doen. Hij had dit verhaal nog niet ten einde, of er lag reeds vijftienhon derd francs voor hem. Hij moest en zou dat geld aannemen; hij kon 't wel weder terugsturen, als hij goed en wel weder te huis was. De jonge man wilde er niets van weten en 't aanbod hinderde hem blijkbaar zeer, maar zijn tegenstreven hielp niemen dal en hij moest er mede eindigen de dubbeltjes in zijn zak te steken. Er werd afgesproken, dat de luite nant den volgenden dag zou komen di- neerenhij beloofde in uniform te zullen verschijnen en een kameraad mede te brengen. Met tal van dank betuigingen ging de jong man heen. Den volgenden dag was ten huize van den heer M. alles in opschudding. De feestzaal straalde in een zee van licht, de keurigste spijzen en dranken stonden op tafel, de dames praalden in de schitterendste toiletten, maar de luitenant liet op zich wachten. Eindelijk werd er gescheld. Daar zou de Rus wezen! Een bediende bracht een brief bin nen en overhandigde dien aan den gastheer. De bankier las en werd zoo bleek als een doek. De brief was dan ook van den vol genden inhoud: „Geachte HeerGeef u geen moeite om op mijn komst te wachten ik ben geen Rus en had ook geen wel voorziene portefeuille te verliezen Ik dank u hartelijk voor de vijftienhon derd francs en voor het mooie pak; u zult er niemendal van terugzien Van ganscher harte wensch ik u sma kelijk etenUw zeer dienstwillige dienaar K." Lijst van brieven geadresseerd aan onbekenden gedurende de 1de helft van November 1893: BRIEVEN. S. v. d. Hoef, E. Muller, mevr. C. E. Lasonder, mevr. Kesler, Worners, H. de Jong, J. Holleder, Hammerse, allen te Amsterdam; C.Galingkamg, Den HaagHoogendoorn, Den Haag koetsier adres Bultman, Haarlemmer meer; L. Venings, Haarlem; W. H. de Jongh, Zutfen. BRIEFKAARTEN. Wonnietst, J. Knuijt, H. A. He melman, allen te Amsterdam. AMERIKA. M. v. Gelderen, Steboggan. BELGIË. J. de Pée, Gent. Commissariaat van Politie te Haarlem. De voorwerpen zijn dagelijksbehalve Zon- en feestdagenvan 2 tot 4 uur voor de eigenaars terug te bekomen. Een boek. Twee portemonnaies. Een linnenzak, gemerkt. Eene parapluie. Een 50-tal baddings (lichte balken). Eene kleine handzaag. Een paar le deren beenstukken voor footballspeL Eene parapluie. Een R. K. kerkboek. Een gouden ring. Eene oude jockey pet. Een schoolboekje. Een zakje waar in eenige briefkaarten en blauwe post zegels. Een schaartje. Een broodkaart der vereeniging „Weldadigheid naar Vermogen." Een smoushondje. Een diamanten oorbel. Een drevel. Een gouden oorbelletje. Een waaier. Een sporthemd. Een blauw kleedje met rand. Eene geschilderde handkar. Een sleutel. Burgemeester oh Wettionders van Haarlem Overwegende, dat ingevolge het bepaalde bij art. 8 der Algemeen^ Politie Verordening, door hen, jaarlijks in se maand November bijopsn- bare kennisgeving de plaatsen behooren te wor den aangewezen, waar reddingsboeien, dreggen en de noodige middelen voorhauuea zijn, om aan drenkelingen de eerste hulp te kunnen ver- leeuen Doen te waten dat in de hieronder vermelde perceelsn één of meer dreggen aanwezig zijn; Hnlpbureau Amsterd. Vaart Anthoniestraat 65 Bakenessergracht84en23 Brouwersvaart 12 Brouwersvaart 146 Burgwal 58 Huisje overhaal Don kere Spaarne bij d. Koudeahorn FriescheVarkenmarlct 6 Politiepost Grootè Houtbrug Harmenjaneweg 83 en47 Koogebrug (Wachters huis) Houtmarkt 35 Jansstraat 2 Kampersingel 5Qrood Oostvest 8 Oranjekade 19 Oranjestraat hoek Leidsche Vaart 1 Ostadestraat 2 Parklaan Bewaarder Esrate Tusschenschool) Raamvest 5 Brugwachter Ring vaart Haarl. meer polder Rolhuizen 16 Schalkwijkerstraat 63 A en 9 Schotersingel 2 Schotetweg 6 Spaarne 2 Spaarndarnmerweg 26 Wegwerker Spaarn darnmerweg Spaarnwouderalraat 33 Wacktetshuis Spoor brug a/h Spaarne Overrit Staten Bol werk 24 Politiepost Stations plein Turfmarkt 8 Wilhelminastraat 20 Zuidor Buiten-Spaarno 42 a -b Znider-Buitenspaarne 118 Bureau van politie Zijlstraat idem 1 Kampervest 47 Kinderhuissingel 54 Kleine Houtstraat 127 Kloppersingel 7 a Klopperaingei lö Korte Jansstraat 3 Kantoor Haven en Kaaigold(Kouden- horn) Wachtershuis Lange- brug Leidsche Vaart 90 Wachtershnis Melk- brug idem Gravesteenenbrng Spaarne 2 Molenpad, Zyweg A, 2 Nieuwe Gracht 8 en 86 terwyl voorts bij den Commissaris van Politie (Hoofdbureau Zijlstraat) voorhanden is eene kist met geneesmiddelen voor het verleenen van eer ste hulp aan drenkelingen dat reddingsboeien en haken aanwezig zijn in de wachter8huizen aan de Lan.;ehrug. Melkbrug, Gravesteenenbrng, Hoogebrng en Spoorbrug over het Spaarne, en dat een gedrukt exemplaar der «^Voorschriften omtrent de behandeling van drenkelingen enz.'* moet zijn opgehangen in alle tapperijen. Haarlem, 24 Nov. 1893. Burgemeester en Wethoudersvoornoemd. B O R E EL de Secretaris RASCH. op ZONDAG 3 Deo. 1893. TE HAARLEM: Groote Kerk. Voorm, 10 ure, Hoog. 'b Avonds 6 ure, Moeton. Nieuws Kerk. Voorm. 10 ure, Swaan. Jam-Kerk Voorm. 10 ure, Barbas. Woensdagavond 7 ure, Knottenbelt. Rakenetser Kerk. (Voor de Kinderen.) Voorm. 10 nre, Veen. Eglise Wallonne. Dix heures, Debry. Carittelyk Gereformeerde Gemeente Gedempte Oude Gracht, Voorm. 10 ure, 's av, 5 ure, ds. Mulder. Klein Heiligland. Voorm. 10 ure, 's av. 5% ure, Schotel. Afscheid. Luthersche Kerk. Voorm. 10 ure, Helper Sesbruggen. 's Avonds 6 ure, Poolman, Kerk der Vereenigde Doopsgezinden' Voorm. 10 ure, De Vries. 's Avonds 6 ure, Craandijk. Remonstrantsche Kerk. Voorm. 10 ure, Tideman. Kerk der Broedergemeente. Geen dienst. Noorderkerk Ridderstraat.) Voorm. 10 ure, 's av. 6 ure Langhout, Woensdagavond 8 ure, Langhout, Bijbellezing. lïederd. Herv. Kerk, ©enne8>F®©B&. Voorm. 10 ure, geen dienst, '8 Avonds 6% ure, Gerth van Wijk Jr, Keverweb. Voorm. 10 ure. Boon. Nam, 1 ure, Zondagschool. Èvang. Luthersche Kerk. Voorm. 10 uie, K. A. Gonlag. Doopsgezinde Kerk. Voorm. 10 ure, J. Sepp. Bloemend»»!. Voorm. 10 ure, H. H. Barger. Nam 2% ure, H. H. Barger. Doopsbediening. Heemstede. Voorm. 10 ure, J. Kaylman. Nam. 2% ure, J. Kuylman. Doopsbediening Woensdagavond ure, J. Kuylman. ftflUlegom. Voorna. 10 ure, M. Buchli Fest. Houtrfjk en Polanen. Voorm, 9% ure, vau Lenuep, prod, te Haarlem. Doopsbediening. Santpoort. Voorm. 10 «re, Keulen. Theol, candidaat, ipaarndam. Voorm. 10 nre, T. Hoog. Donderdagavond 7 ure, T. Hoog. Veïsen. Voorm. 10 me, Gerth vau Wyk Jr., pred. te Bennebroek. Ënndvoort. Voorm. 10 ure, Moeton. pred. te Haarlem. Nam. 3% ure ,een dienst. De Etalages zijn gereed en voorzien van tal van nieuwe Saken. geschikt voor Dames en Heeren en ook een groote keuze Een zeer geschikt St. Nicolaas-Cadeau is Dames f 1,50. Heeren f 2,10. Mocht deze Portemonnaie binnen één jaar verslijten, dan krijgt men een andere. Meer dan de helft dezer loten moeten dus met een prijs uitkomen. Het werkelijke voordeei der Hamburger- Loterij tegenover andere klassen-loterijen bestaat daarin, dat in Hamburg geen nieten worden getrokken. Ieder bezitter van een lot heeft dus kans tot op den laatsten trek kingsdag. In het gelukkigste geval bedraagt de HOOFDPRIJS ev. Nevenstaande tabel geeft een overzicht van de bizondere indeeling der hoofdprijzen. Alle 55,400 prijzen worden in 7 spoedig op elkander volgende klassen uitgeloot en contant betaald. Het officieele trekkingsplan hetwelk wij bij ieder lot gratis bijvoegen, bevat een juiste opgave der prijzen, welke in iedere afdeeling uitloten en tevens hoeveel voor iedere afdeeliDg moet worden toegezonden. De Prijs der origineele loten is wettelijk vast gesteld en bedraagt voor de le trekkingklasse N.C. f 3.50 voor geheele origineele loten. „1.75 halve „0.90 kwart Na ontvangst van dit bedrag in Hollandsch bankpapier, postzegels of postwissel zenden wij de origineele loten met officieel trekkings plan. Indien iemand het trekkingsplan niet mocht aanstaan, zijn wij bereid (vóór het legin der trekking) de origineele loten terug te nemen en het daarvoor gezonden bedrag onmiddellijk terug te zenden. Wij kunnen dit des te eerder, daar wij overtuigd zijn, dat iedere ontvanger de uitmuntende en kansrijke indeeling van het trekkingsplan zal erkennen. De officieele trek- kingslijsten zenden wij directnaiedere trekking. Om alle bestellingen zorgvuldig te kunneu uitvoeren, verzoeken wij ons die ten spoedigste te zenden in elk geval echter vóór 6 DECEMBER a. S. Hoofdloterij-Bureau, JSENTHAL Co., Hamburg. N.B. De Hamburger Geldloterij bestaat reeds ruim honderd jaar en begint 2 maal per jaar op nieuw. Onze firma behoort tot de oudste Hoofdloterij-Bureaux. Reeds vaak wareu wij in de aaDgename gelegenheid groote Hoofdprijzen ook naar Nederland te kunnen zenden. In de laatste zeven jaar hadden wij het bizondere genoegen onderstaande Hoofdprijzen aan onze klanten contant uit te betalen. M. 300,000 op No. 51083 getr. d. 14 Mei. 1891 rat het Trekkingsplan. De hoofdprijs be draagt in 't geluk kigste geval ev. In 't bizonder zijn de hooge prijzen als volgt 1 a H. 309,000 1 a M. 200,000 1 a M. 100,000 2 a M. 75,000 UK UK 1 a M. UK. 2 5 M. 1 5 M. 5 a M. 3 it M. 26 k M. 56 a M. 106 h M. 253 a M. 61K 756 5 M. 1237 5 M. 52941 h M. 300, 200, 150, 148, 127, 100 etc. Alle 55400 prijzen bedragen te zamen 70,000 65,000 60,000 55,000 50,000 40,000 20,000 15,000 10,000 5,000 3,000 2,000 1,500 1,000 500 M. 200,000 32219 4 Nov. 1887 M. 200,000 23963 23 Oct. 1891 M. 100,000 61038 29 Apr. 1889 M. 75,000 23355 2 1890 M. 75,000 12106 12 Oct. 1893 M. 75,000 65810 3 1890 M. 60,000 45724 24 1890 M. 55,000 46613 12 Jan. 1888 M. 50,000 65159 13 Dee. 1888 M. 50,000 79478 5 Jan. 1893 M. 30,000 9910 26 Oct. 1888 en bovendien verscheidene prijzen a, M. 15,000, 10.000, 5000, 2000 etc.

Haarlem's Dagblad | 1893 | | pagina 7