NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Jaargang; Dinsdag 20 Februari 1894. No. 3262, ABONNEMENTSPRIJS: ADVERTENTIËN: STADSNIEUWS. BINNENLAND,. BLAD Voor Haarlem per 3 maandenf 1,20. Franco door bet gebeele Rijk, per 3 maanden 1,65. Afzonderlijke nummers0,05. Geïllustreerd Zondagsblad, per 3 maanden 0,30. franco per post 0,37L Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- cn Feestdagen. Bureau: Kleine Houtstraat No. 9, Haarlem. Telefoonnummer 122. van 15 regels 50 Cents; iedere regel meer 10 Cents. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 20 Cents per regel. Abonnementen en Advertentièn worden aangenomen door onze agenten en door alle boekhandelaren en courantiers. Directeur-Uitgever J. C. FEESEBOOM. Hoofdagenten voor hel BuitenlandCompagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. DAUBE CoJOHN F. JONESSucc., Parijs 31bis Faubourg Montmartre. Haarlem19 Februari 1894. Jtukken van den Raad. en W. stellen voor, over te gaan iet doortrekken van de rijstraat en oogde Voetstraten voor denieuw- iuwde perceelen in deKennemer- kosten 630.60het maken een hulprijstraat en doortrekken verhoogde voetstraten in het ge- van de Pieter Kiesstraat tus- Garenkokersvaart en Kinder- Vngel voor ƒ2070; het maken een trottoir* langs den Wagen voor de in bouw zijnde perceelen de vroeger aan den heer J. H. en toebehoorende perceelen en waar vroeger het brandspuit- stond, voor 306; het 1 ggen een trottoir [langs de villa van de Petit in het Florapark voor en W. stellen voor een hoofd- 1 te leggen langs de 4 woonhui- aan de Westzijde van het Molen- en tot verbetering van de be ting, terwijl de eigenaren daarte- over zich bereid hebben verklaard zijweg A en een deel van het engde daarvan om niet aan de ieente over te dragen, met bijbe- ig van 75 procent in de kosten bestrating en rioleering. let geheele werk zal aan de ge- mte 500 kosten. brug over den Kinderhuis- singel. en W. hebben met de firma her overlegd over het derde plan in Michielse) voor het leggen van oemde brug. maar deheerZocher idhaaft zijn plan en B. en W. zul- tot uitvoering van dat plan rgaan. evens hebben B. en W. aan deze ia gevraagd om opgave vankos- voor het maken van den toegangs met toebehooren, natuurlijk zon- brug. Woensdag komt het stuk in behan- pg. )e heer J. J. F. Beijnes, nog steeds (vuld van het denkbeeld om de te leggen over de Parklaan, heeft den heer Jhr. Ch. F. van de Poll :1, of deze het aanbod van ),000 als bijdrage in de kosten van brug handhaaft, ook wanneer de ig over.de Parklaan wordt gelegd. )e heer Van dc Poll heeft hierop list ontkennend geantwoord. Set merkwaardige van de zaak is, B. en W. met het uitvoeren van [t ongewijzigde plan-Zocher, niet voldoen aan de bedoeling van den Raad, die wilde, dat dit plan zou worden uitgevoerd zooveel mogelijk gewijzigd naar het plan-Michielse. Het klinkt allerwonderlijkst, dat B. en W. dat plan-Zocher niet wijzigen omdat de firma Zocher dat niet wenscht. 's Raads beslissing gaat toch boven de hoezeer ook gewaar deerde opinie van den heer Zocher. Stallen in het Florapark. Onlangs is zooals men weet, naar aanleiding van den bouw van een stal door Mr. Everwijn Lange in het Kenaupark, een adres ingekomen van Mevr. wed. Besier e. a. om op de nog overgebleven gronden die uitsluitend voor stallen waren bestemd, den bouw van meerdere stallen te verbieden. B. en W. stelden destijds voorbe doelde gronden te verkoopen zonder verplichting daarop stallen te bouwen, het alzoo aan de koopers overlatende dat al of niet te doen, maar de zaak werd toen uitgesteld en nu is een nieuw voorstel van B. en W. inge komen, om die gronden voor Sper M3 beschikbaar te stellen voor de heeren Mr. W. R. baron van Lijnden, L. P. Zocher en J. Krol Kzu. met bepaling dat daarop nimmer zal mogen worden gebouwd zonder na'dere vergunning van den Raad. Of genoemde heeren hunnerzijds veiklaard hebben deze' terreinen te willen koopen, blijkt uit het stuk niet. Kegelconcours van „Hard gaat ie." Bij het internationale kegelconcours, uitgeschreven door de kegelclub „Hard. gaat ie" zullen op Zondag 25 Februari voor het eerst in het krijt treden: „Oranje Kegelclub; A. T. G. V.Nederland Jonge Krachten Superbus; Neerlandia en T. O. G. I. D. O. alle kegelclubs uit Amster dam. Verder: de Koningmoorders te LeidenB. A. L. te AlkmaarGooi raak M. O. M.Gr. VauxhalEen dracht SpaarneBodega en Houdt moed, alle alhier. Deze vereenigingen hebben nog nooit een eersten prijs behaald. De "/volgorde waarin zal worden geworpen, wordt den 25sten Februari 's middags ten 12 uur bij loting uit gemaakt. Zooals uit de hierachter staande advertentie blijkt, is de door den di recteur der levensverzekering-maat schappij „Haarlem" opgemaakte re kening en verantwoording over 1893 door commissarissen goedgekeurd. Dat deze maatschappij in toenemenden bloei verkeert, blijkt uit de volgende cijfers. Aan contributie werd ontvangen J 33859.05% en aan rente 5970 60%, terwijl werd uitgegeven aan uitkee- ringen wegens overlijden f 14.343.74%, aan drukloonen, briefporten, reiskos ten enz. f 8033.79%, aan kosten van beheer, salarissen ageoten en bo den en honorarium geneeskundigen f 5779.51. Het kapitaal vermeerderde met 16.393.68%, en steeg tot ƒ143.954.38, terwijl het getal leden met 2169 toe nam en tot 18010 klom. Zaterdagavond gaf in de groote zaal van de „Vereeniging" de heer J. G. Martin Jr., het gewone jaar lij ksche dansfeest. Het woord feest" is hier inderdaad niet te sterk. Een feest is het, aller eerst voor de kinderen die vroolijk met elkander rondhuppelen in al de onvermengde blijdschap van een zor geloos jong gemoed. JZe weten wel de schalken, dat ouders en vrienden met belangstelling en ingenomenheid naar hen kijken en met des temeer gratie dansen ze, met des te meer ernst worden namen in balboekjes geschreven, en gebogen voor degene met wie ze gedanst hebben. Eén feest in de tweede plaats is het voor de ouders, die genieten om dat hunne kinderen plezier hebben, terwijl zij zich in dat kindergewoel weer jong voelen bij de herinnering aan hun eigen jeugd. En een feest moet het ten slotte zijn geweest voor den heer Martin, nu hij de moeite en het geduld, aan oefeningen en repetities besteed, be loond heeft gezien door het succes van zijn openbare uitvoering. Wij willen dit vcrslagje dan ook niet ein digen, dan na hem een woord van hulde te hebben gebracht o. a. voor de twee aardige intermezzos, eenita- liaanschen tamboerijnendans en een matrozendans. Bij laatstgenoemden dans. vormden de dansers met groote nederlandsche vlaggen twee booten en maakten met behulp van roeispa nen de bewegingen van wiegelen en varen. Het „klokje- van gehoorzaamheid" was voor de meesten dan ook al lang koud, toen het feest was afgeloopen. Maar voor een enkele maal kan dat geen kwaad. In ons verslag van de vergadering in „Felix Favore" waarin zekere Nie mann zijn broeder en diens hande lingen besprak hebben wij den voor letter van eerstgenoemde niet kunnen opnemen, omdat die ons onbekend was. Die voorletter is G. Wij zouden op de zaak niet terugkomen, zoo niet J. A. Niemann, werkzaam als meubel De vierde beklaagde, Joseph Frey, wordt beschuldigd bij de vervaardi ging behulpzaam te zijn geweest en biljetten in zijn bezit te hebben gehad, met het kennelijk doel om ze uit te Gladheid. Zondagnamiddag is door de glad maker bij de firma Beij nes, ons ver--geven, en een som gelds aan Ivrausse zocht had te melden, dat hij tot dezete hebben verstrekt voor de vervaar- zaak niet in de minste betrekkingdiging. staat. De vijfde beklaagde F. v. Lieint wordt beschuldigd aan Ivrausse voor de vervaardiging der biljetten f1600 verstrekt te hebben, bij de vervaar- hetd'd» stótolS Bgent"van"poUtiediging behulpzaam te zijn geweest m A. A. Ramaker gévallen en heeft drle büJetten van te hebben uit- daarbij zijn linker voorarm gebroken. ^zeLde beschuldigde, B. Sinnige, heefr, volgens de akte, aan de ver- valscne bankbiljetten. vaardiging van de biljetten medege in de akte, waarbij de rechtbank werkt ;en verder uitgegeven drie bil- te Amsterdam rechtsingang verleend jetten van f100 en een van f 100 aan heeft in de zaak der negen thans in den Duitscher Jordan, en heeft nog hechtenis zijnde verdachten, komen'meer biljetten in omloop gebracht, de namen der beschuldigden in on- j Den zevenden beklaagde, L. Rempt, derstaande volgorde voor f wordt ten laste gelegd, dat hij door lo. Jean E. Krausse2o. Susanna Toubaerts, gescheiden huisvrouw.van de Jourdeuil, 3o. R. R. Thum; 4o. Joseph Frey; 5o. F. van Ligmt: 6o. B. Sinnige7o. L. Rempt'; 8o. Th. Arntz en 9o. A. Keeze. Deze volgorde houdt verband met de zwaarte der verdenking, zoodat als hoofdschuldige Krauze en als de minst ernstig verdachte Keeze voor komt. Aan Krausse wordt ten laste gelegd de vervaardiging van het valsche bankpapier tot een bedrag van f250,000 a f300,000, in den loop van 1893 en 1894 in zijne werkplaats. Heerehmarkt No. 14, waarbij hij bijgestaan geworden door de beklai to.. den Thum, Frey, Van Liemt Sinnige. Bovendien wordt hem téir laste gelegd, dat hij van dit valsche geld heeft uitgegeven: éen biljet van f300; en 5 van f100. Aan de tweede beklaagde, Susanna Toubaerts, wordt ten laste gelegd, dat zij Krausse heeft ter hand gesteld f4000 tot inrichting der werkplaats op de Heerenmarkt 14, wetende dat die gelden bestemd waren voor het vervaardigen van valsch bankpapier en dat zij de valsche biljetten in een zwarten koffer in ontvangst heeit ge nomen en in hare woning heeft op geborgen en daarna dien koffer hei melijk naar Utrecht heeft doen ver voeren. De derde beklaagde, R. R. Thum, wordt beschuldigd, dat hij, wetende voor welk doel zij dienen moesten, uit Duitschland heeft doen komen verschillende zaken, benoodigd voor de vervaardiging der valsche biljetten, en dat hij aan de vervaardiging der biljetten is mede werkzaam geweest. tusschenkomst van Van Liemt van Tü. Arntz in ontvangst heeft geno men een pakket.büjetten groot f 3000, waarvan hij heeft uitgegeven twee biljetten van f300 te Leiden en éen van f100 te 's Gravenhage. De achtste beklaagde, Th. Arntz, wordt beschuldigd van Van Liemt valsche biljetten ontvangen te hebben om die te verspreiden. Den negenden beklaagde, A. Keeze wordt ten laste gelegd dat hij van Krausse biljetten ontvangen heeft en daarvan twee van f 100 uitgegeven heeft, o. a. bij den manufacturier L. A. Beausar, Oude Hoogstraat No. 1. te Amsterdam. Keuring. De keuring van hengsten ter toe kenning van de Rijkspremie a f1000, zal worden gehouden te Hoofddorp 15 Maart 1894. Posterijen en telegrafie. Bij een eventueel in 1891 te hou den examen voor klerk der Posterijen en telegrafie zullen de vrouwelijke candidaten er op te rekenen hebben, dat in de behoefte aan klerken slechts voor ten hoogste een vierde door benoeming van vrouwen zal worden voorzien. Zij. zullen, afgescheiden van ds Jge- ragde mannelijke candidaten, een afzonderlijk rangnummer verkrijgen en, naar volgorde van dat nummer, eerst dan benoemd worden, als op

Haarlem's Dagblad | 1894 | | pagina 1