NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. ile Jaargang.; Zaterdag 24 Maart 1894. No. 3290. ABONNEMENTSPRIJS: ADYERTENTIËN: STADSNIEUWS. HAARLEM'S DAGBLAD Voor Haarlem per 3 maanden f 1,20. Franco door het geheele Rijk, per 3 maanden 1,65. Afzonderlijke nummers0,05. Geïllustreerd Zondagsblad, per 3 maanden 0,30. franco per post 0,37£. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Bureau: Kleine Houtstraat X-X, Haarlem. Telefoonnummer 122. van 15 regels 50 Cents; iedere regel meer 10 Cents. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 20 Cents per regel. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze agenten en door alle boekhandelaren en courantiers. Directeur-Uitgever J. C. PEEHEBOOI. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. DAUBE Co., JOHN F. JONESSucc.Parijs 31 bis Faubourg Montmartre. pi Het Bijvoegsel van het blad dat later dag avond verschijntzal bevatten liet Verhaal van den Dokter. Haar lemmer Halletjes CXCVI. Binnen- <fii Buitenlandsche berichten. Varia. Advertentiën enz. Aan lleeren Adverteerders wordt beleefd verzocht, hunne kdrertentlën voor het volgend nummer GPaaschnummer) der Courant, zoo spoedig mogeltyk, liefst hedenavond nog, In te renden. J C. PEEREBOON. Haarlem, 23 Maart. 1894. VERGADERING van den Raad der gemeente Haarlem, op Woens dag 28 Maart 1894, des namid dags te 1 ure. De volgende stukken en punten zul- en aan de orde worden gesteld 1. Mededeelingen en ingekomen itukken. Goedgekeurde besluiten, idres gebruik lokaal 2e Burgerschool roor Zondagsschool. Ontslag onder ijzer 3e klasse school D2. Voor- itel B. en WW. fad res J. Gebhard plaatsing kiezerslijsten3. Id. id. met ppport commissie van financiën Ver- Mausoleum 4. Id. id. id. verhuring grond Gedempte Beek aan J. Graaff; 5. Id. id. id. id, ver grond Leidscüe vaart aan S. fVarmerdam Gz.6. Id. id. id. id. rui ling grond Oostvest met J. H. Bul- Iers; 7. Id. id. id. id. staat onvoor- iene uitgaven, dienst 1894 8. Id. id. aires Nederlandsche Bell-Telephoon- llaatschappij, plaatsing palen Klever- aan; 9. Id. id. bonwen woonhuizen Burgwal10* Id. id. adres over grond Zijlweg van R. Slot; 11. id. rioleering en bestrating pro- Leidsche vaart12. Id. id. J. Chiispijn-Brienen e. a. )penstelling en sluiting tapperijen; Rapport rechtsgeleerde commissie C. Hej^man e. a. muilkorven aonden 14. Id. comm. van financiën begrooting St. Elisabeth's Groote Gasthuis, dienst 189315. d. id. rekening Stads-Apotheek over 893 16. Id. id. Barbara Gasthuis •ver 189317. Benoeming Wethou- 18. Voorstel B. en W.W. bevor- onderwijzer 2e klasse school 19. Id. id. benoeming on'derwij- er le klasse school F20. Id. id. id. 3e klasse school D 21. Id. id. id. ïakelaar; 22. Benoeming stembu- verkiezing lid Tweede Kamer Stukken van den raad. B. en W. adviseeren gunstig op het verzoek van den heer J. Gebhard Jr. alhier om alsnog op de kiezers lijsten te worden geplaatst. Voordracht voor onderwijzer 3e kl. aan school D. 1 J. C. A. Croin, Diemen2. D. van Zomeren, Spaarn- dam3. W. Hoekstra, Wormerveer. B. en W. adviseeren gunstig op een verzoek van den heer G. Schut te Jzn. om te worden benoemd .tot makelaar in roerende goederen. B. en W. adviseeren tot aan neming van een aanbod van R. Slot daartoe strekkende dat de gemeente een strook grond aanvaarde om niet voor adressant's huis aan den Zijl- weg, onder voorwaarde dat de ge meente deze bestraten zal. B. en W. leggen aan den Raad voor een verzoek van den timmer man A. van der Lande alhier, die pakhuizen, uitkomende aan een par ticuliere poort op den Burgwal wil verbouwen tot woonhuizen, op een open plek aldaar een woonhuis wil bouwen en een bestaand huis wil versmallen, ten einde de poort te kunnen verbreeden. B. en W. kunnen de vereischte vergunning niet geven omdat in art. 178 van de algemeene politieveror dening wordt bepaald, dat bij het op richten van een woning die niet on middellijk toegang heeft tot de straat of tot den weg, het gebouw zoodanig moet worden gesteld, dat het] van de straten of wegen bereikbaar is langs een harden, voor vervoermid delen bereikbaren weg ter breedte van minstens drie meter. In de vergadering van 14 Novem ber 1888 werd onder No. 12 afwijzend beschikt op een door denzelfden be langhebbende tot den Raad gericht verzoek, om zonder verbreeding van de poort ten behoeve van het tot woonhuizen verbouwen van boven genoemde pakhuizen overeenkomstig 's Rlaads bevoegdheid voorbehouden bij de 2e alinea van dat artikel, af wijking van den algemeenen regel toe te staan. R. en W. vinden thans in bet ge ringe verschil tusschen de voorge- schrevene en de geprojecteerde breedte en in de verbetering, die daardoor voor de verder op aan de poort reeds gelegene woonhuizen wordt verkregen, aanleiding den Raad voor te stellen, voor dit geval, die afwijking toe te staan. B. en W. adviseeren gunstig op een verzoek van de Ned. Bell Tele- pboon Maats, om ter aansluiting plaatsen op de Kleverlaan. B. en W. stellen aan den Raad voor, ingevolge tot ben gericht ver zoek, over te gaan tot rioleering en bestrating van de projectstraten aan de Leidsche vaart, waar de coöpera tieve bouwvereeniging „Ons Belang" bare buizen beeft. B. en W. stellen voor, den beer A. Beernink thans onderwijzer 2e kl. aan school D. ingevolge zijn verzoek te benoemen tot onderwijzer le klasse aan school F. Doer den heer C. Schuil wordt wegens zijne benoeming te Amsterdam ontslag gevraagd als 3e onderwijzer aan school D. B. en W. stellen voor met J. H. Bulters alhier aan te gaan eene rui ling van grond voor bet te verbou wen perceel aan de Oostvest, met betaling door adressant van bet meer dere dat bij van de gemeente zal ontvangen. Muilbanden van honden. De rechtsgeleerde Commissie voor de Strafverordeningen beeft advies uitgebracht over bet in bare banden gestelde adres van den beer C. Heij- man en 74 anderen, verzoekende te bepalen dat in deze gemeente geene honden los op openbare wegen zullen mogen rondloopen, tenzij behoorlijk gemuilband. Dit advies luidt tot afwijzing van bet verzoek. Weliswaar beeft de Com missie geene juridische bezwaren te gen de inwilliging van bet gedaan verzoek, maar volgens bare meening worden de ingezetenen tegen den overlast van honden voldoende be schermd door de artt. in de politie verordening, wetboek van strafrecht, en de wetten betreffende veepest en hondsdolheid, waarin straffen zijn gesteld op bet aanhitsen van een bond op een mensch, het niet terug houden wanneer bij een mensch aan valt, bet, (bij veepest) niet vasthouden en bet bij dolheid los en ongemuil- band laten loopen. Het afwijzend advies dezer Com missie is genomen met algemeene stemmen en in eene voltallige verga dering. Zij bestaat uit den Burgemees ter en de Raadsleden Mrs. Koopmans, 't Hooft, Macaré en van Styrum. Openings- en sluitingsuur van tapperijen. Den 26sten Juli 1893 werd inge diend een adres van J. Cbrispijn Brienen en 39 anderen met verzoek, om allen tappers voor zoover zij gun- bondenvoorts een adres van den zelfden en 92 anderen, verzoekende om bet openingsuur der tapperijen waar sterke drank in bet klein wordt verkocht, te bepalen op des morgens 6 nnr. B. en W. stellen onder overlegging van het rapport der commissie voor de strafverordeningon voor, eerstge noemd adres te stellen in banden van den burgemeester ter afdoening en op laatstgenoemd adres te be richten dat er geen termen zijn ge vonden tot inwilliging van bet gedaan verzoek. Examen. Mej. M. E. Arnoldy alhier heeft met goed gevolg bet examen in nut tige handwerken afgelegd. De beer J. R. de Brouwer, genees kundige alhier is naar wij vernemen tengevolge van een prikwondje aan den vinger, ernstig ziek. De Stanley-elub in ons land. Met de Harwicbboot zijn beden- morgen te Rotterdam aangekomen ruim twintig leden van de bekende „Stanley Cycling Club" te Londen. Zooals wij reeds hebben medege deeld zullen deze engelscbe wielrijders een tochtje door ons land onderne men, waarvan bet programma zorg vuldig is opgemaakt door bet bestuur van de Haarl. Wielrijders Vereeniging „de Kettinggangers", dat de geheele regeling van den tocht op zich beeft genomen en daarbij de welwillende medewerking beeft mogen ondervin den van wielerclubs te Rotterdam, Arnhem, Utrecht, Amsterdam en den Haag, welke steden achtereenvolgens door de Stanley-club worden bezocht. Omtrent deze engelscbe clnb, een der belangrijkste in Engeland, ver namen wij nog de volgende bizonder- beden, die een bewijs leveren van de groote beteekenis van bet engelscbe club-leven ook op bet gebied van sport. De „Stanley Cycling Clnb" telt hon derd werkende leden, dit getal be draagt niet meer, wijl een maximum aantal van honderd leden was vast gesteld. (Juist onlangs is dit maxi mum cijfer op honderd twintig ge bracht). Het geY0lg niervan is, dat men niet zoo gemakkelijk lid wordt. Zij bezit een eigen club-gebouw „Stan- ley-Club House" 261, Seven Sisters Road, North London, en een eigen officieel orgaan The Stanley Gazette dat maandelijks verschijnt. In het b— de Stanley C. C. zeer waardeerend over de medewerking van de holland- scbe clubs bij bun voorgenomen tochtje door Nederland, in bet bizon- zer over den beer Sarlet, lsten secre taris van de H. W. V. „de Ketting gangers," die de geheele correspon dentie betreffende de voorbeschikkin gen heeft gevoerd. Dat de club in 1870 opgericht, dus met een voor een wielrijders-club bi zonder lang verleden, in groot aanzien stond, blijkt wel hieruit dat voorbeen de lord-mayors van Londen voorzit ters (der club waren. Dit is echter later veranderd; tegenwoordig is voor zitter colonel Saville. Waardoor zij vooral zoo in aanzien staat, en in de wielrijders-wereld hier te lande ook zoo goed bekend is, is door den „Stan ley Show" een rijwielen-tentoonstel ling op groote schaal ieder jaar door baar georganiseerd, eene onderneming die de laatste jaren goede renten voor de club afwerpt. Hare fondsen zijn dan ook tamelijk aanzienlijk. Tegelijk dat een deel van de club ons (land bezoekt, onder leiding van baren eersten captain, houdt een an der deel onder leiding van den twee den captain een tochtje gedurende de Paascbdagen door bet zuiden van Engeland. Voor den feestmaaltijd, door de Haarlemscbe Wielrijdersveieeniging Kettinggangers aax de Engelscbe gas ten aan te bieden is vastgesteld bet volgende MENU. Potage au Pace International. Petits Patés an Backbone. Boiled Tongue Lady. Gentleman Sauce. Aloyon anglo-Dutcb. Champignon-Sauce. Cbainmen provender. Poulets rotis aux Presidents. Compote Pneumatic. Stanley Pudding. Fruits au Scrimmage. Dessert au Finish (Solid Tyre.) Dit menu, gecalligrafeerd door den beer M. A. van den Berg te Haarlem is door de beeren Job. Enschedé en Zonen in lichtdruk overgebracht. Men aanschouwt daarop Engeland en Ne derland en bunne wapens, Haarlems wapen en andere attributen. (Zie vervolg Stadsnieuws 3e pagina. Tot voorzitter van bet bestuur vail den Waarderpolder, onder Haarlem- merliede_ e. a. is gekozen de beer O;

Haarlem's Dagblad | 1894 | | pagina 1