J. W. I00PIAI. Hadley-. Nei Rails- ea Daisy-Bell- De alies overtreffende JIATIIIEIJ PLESSY, Bijwielen. Alg emeen Assurantiekantoor, IX1FBAÏÏS BROSTE, assaufaan 27rood' Fabrikant van Rijwielen. GEMENGD NIEUWS. lüiilmaiD Teattal BegteMoot op alle afmetingen, AM8A8TSHEER VAN OER MEULEN, De INKT waarmede dit Blad wordt gedrukt, wordt geleverd door de Neder- landsche fabriek van Druk inkten te Bennekom nabij Ede. Photographic. J. PfiRTZGEN, Het atelier is dagelijks geopend bij elke weers gesteldheid. «ris i.m. v.a- watere.scii>i<ssscss a ut:- 0) uonc O HAARLEM. Agent van de Wereldberoemde zijn te Haarlem verkrijgbaar bij de Heeren K. VAN EDEN, H N. MUL, de Haarlemsche boek- en Muziekhandel. goed aan mijn in en in fotografisch hart om zulke schoone wooiden te hooren ten aanzien van onze edele kunst. Nu was het lang verwachte oogen blik aangebroken en gingen wij de zaal der tentoonstelling binnen. Welk een aanblik en hoe goed alles ge rangschikt; dit was de eerste indruk dien men kreeg. Den Secretaris der Regelingscommis sie hiervoor mijn oprechte hulde. Ik die uit Haarlem gekomen was om speciaal de Haarlemsche cluble den te bewonderen in hun kunst, zocht al spoedig hun inzendingen op en was zoo gelukkig door een Jury lid rond geleid te worden. Ik wil dan ook hieronder mijn bescheiden meening alleen over bovengemelde foto's aan de Haarlemsche vrienden der amateur-fotografie te kennen en. Met de werkende leden der H. A. F. C. begin ik met den Secretaris der Club den heer J. Bes, die een verguld zilvereu medaille verwierf. Wij amateurs die Bes kennen heb ben reeds genoeg met te vernemen dat ZEd. inzendt, om te weten dat er dan iets zeer mooi's te zien zal zijn. Zijn foto's op papier zijn |fraai en vooral zijn winterlandschappen. Hij moest echter eens op matpapier gaan werken, ik geloof dat dan de beelden nog meer tot hun recht zouden komen. Ook in zijn diapositieven is Bes uitste kend, een der mooiste plaatjes is zeker „fluistervinken in Haarl. Hout." Maurits H. Binger te Haarlem zond kranige foto's op mooi papier in. Vooral zijn gezichten achter het Kerkhof „Akendam", vielen zeer in den smaak. Over het algemeen was zijn collectie zeer artistiek. De jury kende hem dan ook een zilveren me daille toe. Ign. Bispinck te Bloemendaal geef ik den goeden raad om wat minder voorgrond op zijn foto's te nemen, althans als er water bij is. Daardoor zullen zij rustiger en aangenamer voor den toeschouwer worden. Zijn foto's zijn echter niet slecht. Waarom hij echter niet eens iets nieuws vervaardigde is mij een raad sel want hij heeft prachtige negatie ven genoeg in voorraad. En hierbij sluit de afdeeling wer kende leden; om nu met de buiten leden te beginnen noem ik Charles de Gorter te Amsterdam die gewoon is eere-diploma's te behalen. Hij zal met zijn nu behaalde zilveren medaille niet erg tevreden zijn, doch hij moet denken aan het spreekwoord „Rust roest". Ja heer de Gorter het gaat niet om telkens met dezelfde inzen dingen te komen. Misschien voor 1 jaar ging dit nog, doch in de laatste tijden zijn veel jongere amateurs in de afdeeling seniores gekomen en deze heeren schijnen het er op toe te leg gen om de oude garde naar de kroon te steken. Dit blijkt dan ook uit de inzending van Johan Huysser, die een eere-diploma behaalde. Dit is wel ver diend want zijn foto's op mat Ivens xyloïdine papier zijn prachtig. De inzending van Joh. en Henri Huijsser bestaande uit lantaarnplaat jes en waarvoor deze heeren een zil veren medaille behaalden vond ik goed en waren eenige plaatjes o. a. de Koudehorn te Haarlem krachtiger geweest, misschien ware dan de be kroning hooger geweest. G. L. Hasseley Kirchner te Baarn eveneens met eere-diploma bekroond is zeer schoon althans in de foto's op mat gemaakt soliopapier. Het is een genot deze collectie te bewonderen. Maar Jan de Grijs uit Abcoude, wat is dit nu voor een inzending van lan taarnplaatjes voor iemand die op de laatste tentoonstelling te Utrecht zoo prachtig in papier etaleerde? Neen over deze inzending spreek ik niet verder, ook niet over de massa reproductiën die er tusschen zijn. B. Groote, te Amsterdam, behaalde zijn zilveren medaille met eere, want m.i. heelt hij die verdiend doorzijn goede en krachtige inzending. J. J. M. Guy de Coral te Amster dam, kreeg een zilveren medaille voor zijn goede inzending; ik zie echter liever zijn collectie op mat soliopapier. R. Rob Jr., te Amsterdam en Jos. Routs te Maastricht zonden lantaarn plaatjes in doch vond ik beider col- Iectien niet bizonder mooi. Een der inzenders van motto „Ende desespereert ninenses" is geloof ik ook buitenlid der Haarlemsche Club. Deze inzending was hors concours. Jammer genoeg want anders was er misschien een bekroning mee te vermelden geweest. Vermoeid van het foto's zien en na afscheid van mijn beleefden gids genomen te hebben, spoedde ik mij naar mijn hotel om alles in gereed heid te brengen om per trein naar Haarlem terug te keeren. Ik was meer dan voldaan en twij felde er niet aan of de bezoekers van de Maastrichtsche tentoonstelling zullen het met mij zijn en velen hunner bekenden er heen zenden en daardoor een druk bezoek bevorderen, iets wat ik de joviale „Momus" van harte toewenscb. Een beginnend Amateur in spe. Lang uitgestelde wraak. Een bekend acteur van een der Parijsche schouwburgen hoorde zich dezer dagen op straat bij zijn naam roepen. Hij keerde zich om en zag een deftig gekleed heer op zich af komen, die hem eerst beleefd groette en toen een geweldigen vuistslag in het gezicht gaf. Op het geschreeuw van den acteur schoten een paar agenten toe, die den aanvaller en den aangevallene naar een naburigen politiepost brachten. De deftige heer maakte zich daar bekend als graaf C., en vertelde aan den commissaris, dat de acteur hem, in een bierhuis te Lyon, een g" bier in het gezicht had geworpen dit was gebeurd in1878. De graaf was eerst nu in de gelegenheid geweest zich daarover te wreken. De miniatuur-boekerij. Een Parijsche boekenliefhebber heeft een bibliotheek bijeengebracht van 700 deelen, die in een reistasch geborgen kunnen worden. Eene ver zameling dus van de kleinste werk jes die gedrukt zijn. Het grootste een uitgaaf van Lafontaine is 55 m.M. hoog en 33 breedde kleinste (gebonden boekjes) meten 14 bij 9 m.M. De fraaiste deeltjes zijn in En geland of in Duitschland gedrukt. Meestal is de inhoud van godsdien- stigen aard er zijn ook vele kalenders en liedjesboeken bij. Bedriegers bedrogen. Een man, die er als een welvarend en gezeten burger uitzag, stapte on langs te Vincennes in een coupé eer ste klasse, waarin eenige oogenblik- ken later, drie beroepsspelers plaats namen. De uitnoodiging om een spel letje te doen, werd aangenomen, na dat de welvarende man, met zijn gouden ketting en zijn gouden bril de kaarten eerst had bekeken. Maar wonder boven wonder, de man, die het slachtoffer had moeten worden, won iederen keer. De kwart jesvinders zochten twist met hem, maar de trein stoomde reeds het sta tion te Parijs binnen. Daar riep de gelukkige winner de politiehij was reeds vroeger het slachtoffer van fles- schentrekkers geworden, had zich op het gilde willen wreken, en een kaart van het spel gemerkt, toen hij ze van te voren bekeek,met een klein schrapje, alleen zichtbaar door zijn met een sterken bril gewapend oog. De onge lukkige verliezers werden meegeno men en de winnaar gaf zijn winst aan de armen. Doofstomme-kunstenaars. Te München zal dit jaar eene inter nationale tentoonstelling gehouden worden fvan kunstwerken, vervaar digd door doofstommen, hetzij nog in leven, hetzij reeds overleden. De ten toonstelling, welke uitgaat van den Verein der taubstummen bildenden Künstler" te München (Schelling- strasse No. 113), heeft niet alleen ten doel de meer bevoorrechten in kennis te brengen met de werken van hunne ongelukkige medemenschen, maar ook de gelegenheid tot studie voor doof stommen uit te breiden. Mijnongeluk. In de mijn Ivoszeleff in het Pool- sche goevernement Petrikan is een mijngang ingestort.Reeds zijn 11 lijken gevondeneen groot aantal mijnwer sers is zwaar gekwetst. Een gerucht. Volgens den Autorité heeft Don derdag een zonderling gerucht te Brussel de ronde gedaan. Dit blad deelt mede, dat er een complot gesmeed was om den trein, waarmede koningin Victoria door België naar Florence reisde, te doen verongelukken. Een van de machi nisten zou omgekocht zijn om zooda nig met de machine te werk te gaan. dat de wagens uit de rails zouden moeten springen. Volgens een later bericht was de belgische politie den hoofdmisdadiger reeds op het spoor. De meeste engelsche bladen zwij gen over dit bericht of verklaren er Hoegenaamd geene waarde aan te hechten. Opmerkelijk is ook, dat groote belgische bladen als de In- dépendance er geen woord over be vatten. Commissariaat ran Politie te Haarlem. De voorwerpen zijn dagelijksbehalve Zon- en feestdagenvan 11 tot 1 uur voor de eigenaars terug te bekomen. Een paternoster. Een gouden oorbelletje. Een knipmes met bee* nen heft. Een gutta-percha kinder wagenband. Een zakje met koekjes. Een rol papier. Eene gutta-percha laars. Een kinderwagendop. Een pop- Het voorstel om door een hypno tiseur iets uit een misdadiger te krijgen gaf onlangs in Engeland tot het volgende gesprek aanleiding: Rechter. Is de gevangene in hypno- tischen toestand gebracht? Deskundige. Dat is hij. Rechter Waar wacht u dan op? Deskundige. Ik wacht op een op dracht van uwentwege of ik hem zal laten bekennen dat hij het gedaan dan wel dat hij het niet gedaan heeft. Een „Blauw-baard" aan de Stille Zuidzee is onlangs omgebracht door zijn eigen „huisgenooten." Hij had gehoord van Willem Teil en zijn appel en daarop noodzaakte hij zijn vrouwen hem te dienen als Teil zijn zoon. Bij iedere voorstelling als de ongelukkige „wederhelft" van dezen dwingeland met den appel op het hoofd had gestaan en het heerschap op den appel had geschoten werd het schot door een begrafenis opge volgd. penduwwagen waarin twee poppen. Een R. K. kerkboekje. Een gevlochten netje waarin eenig geld. Een gouden dames-remontoir-horloge. Een heeren handschoen. Een paar militaire hand schoenen. Eene portemonnaie met geld. Een lap katoen van een jurkje. Eene wijnmand waarin ledige wijn- flesschen. Een kinder.-choentje. Twee pakken steenkolenzakken. Eenige sleutels aan een ijzeren kettingje. Eenige sleutels. VARIA. Dokter (met zijn oor op de borst van den patiënt). Hier is een eigen aardige zwelling in de buurt van het hart, die wij moeten trachten iets te doen afnemen. Patiënt (angstig). Dat is mijn por tefeuille, dokter. Maak hem als 't u belieft niet al te dun. boven baas. Op een |vuurtoren zei de bewaker tot een bezoeker: Men heeft hier een prachtig uit zicht. Jawel, was het antwoord. Men kan zelfs, als het helder weer is, den anderen oever zien. Nog veel verder, merkte de be zoeker aan. Nóg verder, zegt u? Ja, als 't helder weer is, kan ik zelfs de zon zien De eerste olifant te Weenen. Toen in 1552 de aartshertog Maxi- miliaan van Oostenrijk na een jaren lang verblijf in het buitenland weder in Weenen terug kwam, bracht hij den eersten olifant mede, die daar ooit gezien werd. Alle pleinen en straten waren dicht gevuld met een talrijke menigte en de schitterende stoet van den vorst die met zijn ge malin Maria in een met acht paar den bespannen, vergulden koets reed, werd met gejuich begroet. Bij het zien van een reusachtigen olifant ont stond er echter algemeene opschud ding en ieder nam de vlucht. Ver schillende heeren uit het gevolg poogden de paniek te bedwingen en weldra was de rust teruggekeerd en staarde ieder nieuwsgierig naar het zeldzame dier. Eensklaps weerklonk een doordringende angstkreet. Voor de voeten van den reusachtigen vier voeter lag een kind. In radelooze ontzetting staarde de moeder toe en ieder vreesde iets verschrikkelijks. De olifant zag echter met zijne ver standige cogen rond, nam toen met zijn slurf het kind voorzichtig op en reikte het der sidderende moeder toe. De lucht trilde werkelijk van het daverend gejuich en onder wel- komstkreten als bij de komst van een hooggeplaatst personage, hield de eerste olifant in Weenen zijn in tocht. (■rdiwüuricfi lier Msa. iter*, usae» op ZONDAG 1 April. T£ HAARLEM Groote Kerk. Voorm. 10 are, Swaaa. Nam. 2 are. Knottenbelt. Doopsbedicniag. Avonds 6 are, Barbas. Nieuwe Kerk. Voorm. 10 ure, Veen. Jam-Kerk Veorm. 10 are, Hoog. Baktnexier Kerk. (Voor de Ki aderen.) Vcorm. 10 are, Knottenbelt. Eglite Wallonne. Dix heures, mr. Nardi, pasteur i Leyde. Ckrixtelijk Gere for mends Gsmsent, Gedempte Oude Gracht. Voorm. 10 ure, 's ar. 5 ure, Maller. Woensdagavond 8 ure, Mulder. Klein Heiligland. Voorm. 10 ure, lezing. Avonds 6 ure, Stadig. pred. te Nieuw-Vennep. Lutherxe/ie Ktrk. Voorm. 10 ure, Helper Sesbrugger. Ktrk der Vereenigde Dooptgextndm Voorm. 10 ure, Hesta. Reaionxtrantxcke Ktrk. Voorm. 10 ure, Koller van Hoorn. pred te Dordrecht. Kerk der Broedergemeente. Voorm. 10 are, Weiss. Nam. 8 ure, Klesel. English service. Noorderkerk f Ridderstraat.J Voorm. 10 ure, av. 6 ure Langhont. Nederd. Herv. Kerk, Bennebroek. Voorm. 10 are, geen dienst, 's Avonds 6 uie, Gerlh van Wijk Jr. Beverwjth, Voorm. 10 ere Boon. Nam, 1 ure, Zondagschool. Evangl. Luthereehe Kerk. Voorm. 10 uie, K. A. Gonlag. Doooxgezinde Kerk. Voorm. 10 ure, J. hepp. Bloemcndfiël. Voorm. 10 ure, H. H. Barger. Nam. 2% are, H. H. Barger, Heemstede. Voorm. 10 ure, J. Kuylman. Hoatr|)k en Pol «nen. Voorm. 10 ure, Gerth van Wijk Jr, pred. te Bloemendaal. Doop&bediening. Santpoort. Voorm. 10 are, J. van Loenen Martinet. Spearndam. Voorm, 10 ure, Hoog. Velseu. Voorm. 10 ure, Loggers. £aad voort. Voorm. 10 ure, C. Barneveld. Doopsbed'ening. 's Av. 6 are, C. Barneveld. Marktbericht. Leiden. 30 Maart. De aanvoer en prij zen ter Veemarkt van heden waren als volgt: 8 Stieren f56 a f118, 2q0 vette Ossen en Koeien f115 a f270 off0,56 a 0,72 per Kg., 168 Vare id. f83 a f190, 22 Graskalveren f12 a f 38, 38 vette id, f48 a f 85 of f0,70 a f 0,90 per Kg., 234 nuchtere id. f 3, a flO,26 vette Schapen f15, a f24,of f0,35 a f0,40 per Kg., 422 weide dito f 11,a f21, 0 Lam meren fa f156 magere Var kens f 15 a f41, 260 Biggen f7,a f14,0 Venlens fa f5 Paar den f30 a 47,285 Kalf- en Melk koeien f105 a f265. Directe aanvoer van Balken en Blaten, prima kwaliteit. ook .oor Toonbankbladen en Kegelplanken. Directe levering Billijke prijzen. Houthaven, Amsterdam. xjijUttii b tutten, roor Robes en Garneering, Gr, Houtstraat S4. H. J. VISSER. Konlugartraat SS. Opname Initantanie. Specialiteit In Kinderportretten, onvergan kelijke Portretvergrootingen. 0 p, K UH.1VU TH tt.tirOII - (Zee, Rivier en l.nitd) CAMO OVGKHkliHV- i.EVM'S én UUU.t t h- Jhj rosT. W ASCII- N HE IS- KERISG- "*Q Repa atie-lnrichting.

Haarlem's Dagblad | 1894 | | pagina 7