INGEZONDEN. Afloop dor veiling Burgerlijke Stand. ftaiipMen betrekkingen in Nederianii, Vervolg Stadsnieuws. |b ES vrouwen tot het gemeenschappelijk geschenk bijdroegen, dat bestond in eene prachtige cassette voor de hul digingsoorkonde en vierhonderd fles- schen van den fijnsten wijn van eigen teelt, Bismarck, in generaals-uniform, met het grootkruis van den Rooden Adelaar en het IJzeren Ridderkruis der eerste klasse versierd, ontving plechtig, in tegenwoordigheid zijner gemalin, zijner schoondochter en van dr. Schwenninger, het uit 13 leden bestaande dames-comité, dat in zijn eigen equipages door zijnen secretaris Chrysander van den trein was afge haald. Eene van de dames zei'ie een hartelijk begroetingsgedicht op, dat Bismarck staande aanhoordedaarop reikte hem eene schoone handeenen grooten gouden Rijnwijnbeker toe, die met druiventakken en zijden linten kwistig was getooid en tot de helft was gevuld met kostelijke Aus- lese, uit 1874 dateerend, van Lieb- fraumilch-Klostergarten uit Worms, een van de meest zeldzame edele dranken. Overeenkomstig oude zeden stelde de barones von Heyl den eere- dronk in, door zelve den eersten slok uit den beker te nemen, waarna Bis marck met een blij „Wunderbar ist Gottes Gabe", den beker tot op den bodem ledigde. Zoodra Bismarck zijn welkomstrede uitgesproken had, omringden hem de dames en ieder harer wilde hem eenen bloemkrans en een handkus geven. „Hoe riep Bismarck lachend, „dat is de verkeerde wereld 1" en wilde de handkussen afweren. Toen hem dit echter niet gelukte, nam hij een kloek besluit en beantwoordde de dames met hartelijke kussen op wangen en mond, terwijl zijne vrouw het vroolijk tooneel lachend aanzag. Daarna zette men zich aan het ont bijt. gische onderzoeken in de verschillende Malaga, een ernstig spoorweg-ongeval Influenza. Een zeer belangrijk werk is op last van de Duitsche regeering vastgesteld en verschenen in de Arbeiten aus dem Kaiserlichen Gesundheitsamte. Het omvat meer dan 200 dicht bedrukte bladzijden en bevat een aantal sta tistische opgaven omtrent het optre den der influenza, het aantal ziekte gevallen, de weersgesteldheid tijdens de epidemieën, de beroepen der slacht offers, enz. enz. Uit deze zeer uitgebreide gegevens blijkt, dat de griep geen voorkeur heeft voor personen, die een bepaald beroep uitoefenen, voor jongen en ouden, berg- en plattelandbewoners, voor menschen, welke op zee of op het land vertoeven; zij zijn allen voor haar gelijk. De ziekte verspreidt zich slechts langzaam daar, waar weinig verkeer is; zij grijpt echter bliksemsnel om zich heen in streken met een druk levendig verkeer. Voor het eerst na langen tijd hoorde men weder van de influenza spreken in Juni 1889, toen zij zich in het hart van Turkestan vertoonde; vier maanden later hoorde men opnieuw van haar in het oosten van Rusland en het westen van Si berië. Na een verpoozing van drie maanden trad ze in Japan en in het zuiden van China op. Westwaarts breidde de ziekte zich sneller uit:in November vertoonde zij zich te Mos kou, tegen het eind van deze maand of het begin van de volgende waren de voornaamste Noord-Europeesche steden besmet. Ook over den Oceaan reikten de lange armen van de gevreesde griep; den 19en December greep zij New- York aan en tegen het einde van het jaar heerschte zij in geheel Europa en Noord-Amerika. Nog altijd breidde zij zich uitin Januari 1890 werden het noorden van Afrika, Zuid-Afrika, Midden- en Zuid-Amerika aangetast. Zelfs in Oost-Atrika en te Bombay heerschte de ziekte eenige maanden epidemisch. Het rapport, opgesteld door dr. Friedrich eindigt met de opmerking dat influenza ongetwijfeld gerang schikt moet worden onder ziekten als mazelen en roodvonk, die zich van persoon tot persoon voortplanten. Was dit niet het geval, dan had zij niet zulk een zegetocht over den aardbo dem kunnen houden. Het genees kundig congres te Home. Het geneeskundig congres heeft, na de feestelijke opening Vrijdag in den Co8tanzi-schouwburg, den arbeid aan gevangen. De Berlijnsche hoogleeraar Virchow was de eerste, die in de algemeene vergadering, welke door vele niet- congresleden en dames werd bijge woond, sprak over de ontwikkeling der anatomie. Virchow werd met buitengewoon eerbetoon ontvangen en ontving na het einde zijner rede de Malfigli-medaille, een van de hoog ste onderscheidingen, welke de uni versiteit te Rome kan verleenen. In dezelfde vergadering sprak professor Bouchard uit Paiijs over koorts en prof. Babes uit Bucharest over de jongste resultaten der bacteriologi- heeft plaats gehad. Een passagiers- trein ontspoorde bij eene bocht in den weg, met het gevolg, dat de sto ker en de machinist van de locomo tief werden geworpen en het leven verloren. Van de reizigers werden ve- waarbij de gemeenteraad van Forli len min of meer ernstig gewond. Een hem tot eere-burger benoemde. Dit j meisje van zeven jaren werd door het besluit werd genomen, omdat Forli omvallen van een waggon gedood, de geboorteplaats is van den beken-j terwijl haar moeder zoo ernstig werd staten. Van de onderscheidingen, welke Virchow ten deel vielen, verdient nog vermelding, dat den Berlijnschen ge leerde voor den aanvang der verga deringeen oorkonde werd overhandigd, uitstappen en te voet hun weg ver- verwacht worden. volgen. Het stoomschip Utrechtvertrok 31 i Mrt. van Rotterdam naar Ned.-Indië. Ontvreemding. j Het stoomschip Primes Amaliavan Van een erf gelegen aan de L. Poel-^nFÏerc^fr^> naar Batavia, passeerde laan no. 40 zijn vermoedelijk in den tVT Rocca. nacht van Zaterdag op Zondag jl. eenstoomschip Edam, van de N. den Italiaanschen geneeskundige Morgagni, wiens onderzoekingen het punt van uitgang vormden voor Vir- chow's beschouwingen over de ana tomie. Tevens begonnen ook de werk zaamheden in de verschillende af- deelingen. Professor Francisco Todara hield eene voordracht over morpho- logie en biologie en onze landgenoot prof. Stokvis „over den aard van acidum salicylicum." De correspon dent der Daily News noemt de rede van professor Stokvis de belangrijk ste welke op dien dag werd gehouden. In de tweede congres-zitting hiel den prof. Foster uit Cambridge en prof. Nothnagel uit Weenen voor drachten, benevens prof. Laache uit Christiania. Ook deze wetenschappe lijke vertoogen werden met eroote belangstelling gevolgd. Prof. Foster sprak over „Organisation of Science," prof. Nothnagel over het organisme der pathologie en prof. Laache over de ideopathische vergrooting van het hart en de degeneratie der hartspie- n. Koning Humbert en koningin Mar- gherita bezochten Zondag de genees kundige tentoonstelling. Bij aankomst en vertrek werden de koning en de koningin door de talrijke menigte, welke in de „Via Nazionale" veree- nigd was, met bizondere geestdrift toegejuicht. Dynamiet te Santander. Vrijdagmorgen heeft de technische commissie te Santander het gezon ken wrak van de Cabo Machichaco door dynamietpatronen uiteen doen springen. Het meerendeel der inwo ners had zich buiten de stad bege ven en de schepen in de haven heb ben zich verwijderd. De huizen tot op 630 meter afstands van de kade werden op last van den gouverneur ontruimd. De troepen en de gendar mes hebben dienst gedaan om een ieder den toegang tot de kade te be letten. Te tien ure heeft de commissie, die op de kade genoegzaam beschut was, de in het wrak gebrachte dyna mietpatronen door middel van elec- triciteit vuur doen vatten. Onmiddel lijk daarna is de ontploffing [gevolgd, zonder in de stad eenige schade te veroorzaken. Na verloop van eei uur volgden weer drie ontploffingen net dezelfde gunstige uitkomst. De brok ken van het wrak, in de lucht vlie dende, hebben alleen eene telephoon- ïijn stuk gesneden en eenige schade aan een kraan op de kade teweegge bracht. De regeering heeft per telegraaf de technische commissie en de overheid te Santander geluk gewenscht met den goeden uitslag. De bevolking keerde spoedig in de stad terug. Iets onverklaarbaars. Prof. Wagner heeft aan de afdee- ling voor photografie van het Kei zerlijk Technisch Genootschap te St. Petersburg een allerbuitenge woonst feit medegedeeld. Hij wilde namelijk een gehypnotiseerde photografeeren, richtte het toestel op hem, en met behulp van een magnesiumlamp maakte hij twee instantanés. Maar toen hij de platen in oogenschouw namwas zij ne verbazing grenzenloos de wanden van het vertrek, de meu belen, de gordijnen, het behangsel, dat alles stond er goed en wel op edoch de gehypnotiseerde nietin- gekwetst, dat haar beide been en moesten worden afgezet. Het ongeluk werd veroorzaakt door den slechten toestand, waarin de weg reeds sedert geruimen tijd verkeert en waarover reeds lang, maar tevergeefs, was ge klaagd. Oproer te Darlington. Een bloedig oproer heeft plaats ge had te Darlington in Zuid-Carolina, ten gevolge van een poging tot uit voering van de wet betreffende het doorzoeken van particuliere woningen naar spiritualiën. Het aantal dooden en gewonden aan beide zijden bedraagt volgens de Herald 21. De geheime politieagenten werden door de oproermakers dood geschoten. Nader wordt gemeld De gouverneur van Zuid-Carolina heeft verklaard dat de districten Darlington en Florence in opstand verkeeren. De moerassen bij Darling ton, waarheen tal van politieagenten gevlucht zijn, worden omsingeld door de opstandelingen. Een groot gedeel te van de militie weigert den gou verneur te gehoorzamen en deze zal Zondag met het trouw gebleven deel der militie naar Darlington optrek ken. Volgens een wet, die twee jaar ge leden in Zuid-Carolina werd aange nomen, mocht alleen sterke drank verkocht worden door personen aan gesteld door den staat. De staat nam op zich allen sterken drank te fabri- ceerendie binnen de grenzen van Zuid-Carolina gebruikt werd. Natuur lijk kwamen er weldra personen, die zonder verlof sterkei. drank maakten en verkochten. Bij het opsporen van de clandestine inrichtingen werd een vrouw mishandeld en schonk de gouverneur den dader die veroor deeld werd, gratie. Het volk was hierover verbitterd en bij een botsing met de politie werden vele personen gedood. konijn en eenige kleedingstukken ont- j vreemd. Hedenmorgen is ontdekt dat aan het Staten Bolwerk moedwillig twee banken gedeeltelijk zijn doorgezaagd en daardoor vernield. Cholera. De cholera is opnieuw te Kon- stantinopel uitgebroken, en in vrij hevige mate. Tot de laatste slacht offers behoort de heer Forni direc teur-generaal der Turksche Tabakre gie-Maatschappij, wiens gezin mede is aangetast. Men schrijft dit toe aan het gebruiken van oesters, en de autoriteiten hebben nu den ver koop van alle soorten van schaal dieren verboden. Om het huis van Forni is een cordon van soldaten ge plaatst, om de verspreiding der be smetting te voorkomen. De Grieksche regeering zal ver moedelijk de quarantaine verscher pen. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de redactie zich niet aansprakelijk. Van ingezonden stukkengeplaatst of niet geplaatstwordt de kopy niet aan deninzender teruggegeven. Mijnheer de Redacteur. Even als vorige jaren heb ik ge tracht mij te verlustigen in den schoonen aanblik der bloeiende hya- cinthenvelden bij een wandeling den Bloemendaalschen straatweg maar weder eveneens heb ik mij moeten ergeren aan de laksheid van Bloemen- daaVs Bestuur dat er niet voor zorgde plaats van zijn persoon, gaf de eene door een flinke besproeiing het be- gehouden in de Gouden Leeuwop Za terdag 31 Maart 1894. No. 1. Een winkelhuis met pakhuis, stalling en erve, KL Houtstraat No. 109 zwart en rood. f5450, G. de Vries. No. 2. Een huis en erve met tuin, Zijlstraat No. 35 zwart en rood. No. 3. Een huis en erve in eene poort van de Witte Heerensteeg, No. 536. De perceelen No. 2 en 3 gecombi neerd. f7990, F. C. Hos. No. 4. Een huis en erve, Lange Raamstraat No. 17. No. 5. Een huis en erve, in eene poort, achter het voorgaande No. 19a. No. 6. Idem, idem, nevens het voor gaande, No. 196. De perceelen No. 46 gecombineerd f1845, J. Timmer. No. 7. Idem, idem, nevens het voorgaande, No. 19c. No. 8. Idem, idem, nevens het voorgaande, No. 19d. De perceelen No. 78 gecombineerd f1610, J. C. Kluijt. No. 9. Idem, idem, nevens het voorgaande, No. 19e, f795, P. J. Bras penning. No. 10. Een winkelhuis en erve, Zijlstraat No. 57, f5015, H. v. Cittert. No. 11. Een pakhuis, waarboven drie zolders en erve, Kinderhuisvest No. 37, f3425, S. J. v. Os. No. 12. Een perceel bouwterrein, Tuinlaantje. No. 13. Idem, nevens het voor gaande. No. 14. Idem, nevens het voor gaande. No. 1214. Uit de hand verkocht. No. 15. Tot amotie. Een huis met schuur, staande op bovengenoemde terreinen. Uit de hand verkocht. No. 16. Een winkelhuis en erve, Tuinstraat 11. No. 17. Een werkplaats, Tuin straat 12. No. 18. Een heerenhuis met sous- terrain, tuin en erve, Parklaan 1. De perceelen No. 16, 17 en 18 ge combineerd f16995, opgeh. No. 19. Een huis en erve, Kleine Houtstraat 78, f2900, J. W. Yerkes. Vier stukken bouwterrein, aan de Papentoren vest. No. 20. Een stuk, f1300, J. A. Jonker. No. 21. Een stuk. No. 22. Een stuk. No. 23. Een stuk. No. 24. Tot amotie. De opstal, staande op bovengenoemde gronden. De perceelen No. 2124 gecombi- neord f4255, H. G. Gaaien. No. 2528. Vier perceelen bouw terrein, Wagenweg. No. 29. Tot amotie. De heerenhui zing en koepel, staande op bovenge noemde terreinen. De perceelen No. 2529 gecombi neerd, f28305, C. J. Cramer. No. 30. Een huis en erve met tuin, Kleine Houtstraat 91, f 3000, J. Pol man. A. S. M., vertrok 31 Mrt. van Amst. naar Newyork. Het stoomschip Prins van Oranje van Amst. naar Batavia, passeerde 29 Maart Malta. Bevallen: 30 Maart. Ct. Stol- lengav. Waard z. - J. F. Hoes Smit z. 31. L. H. H. Kerkhoven Pröpper d. - M. S. VerbeekPelser d. C. MooijHeems d. - 1 April. G. M. E. WesseiingSchornagel d.- C.W. Pelv.d. Berg d. - L.U. Stevens Vreedendaal d. 2. J. C. v. d. Deijl Postrna z. Overleden: 30 Mrt. A. Bode man 16 j. Schoterweg. 31. M. A. Zee- woldtMontauban v. Swijndregt 77 j- Kruisweg. - A. Kellinghaas—Maas 85 j. Hagestr, - A. de Munnik 37 j. Oranjestr. 1 April E. R. Schouten 2 md. z. Kinderh.singel. FAMILIEBERICHTEN. Getrouwd: 26 Maart. H. W. v. Steeden en A. R. Kiewiet de Jonge, Pfobolingo. 28. L. J. J. Dornickx en C. A Kloosterhuis, Helder. - J. van der (Feen en Chr. A. v. Loon, Kims- werd. - J. Stern en H. Hamburger, Amst. Bevallen: 29 Maart. Haarman Van Rijen z. Den Bosch- Overleden: 25 Mrt. J. J. Schut jm. 27 j., Amst. 27. J. Feijkes jd. 2 Purmerend. 28, G. W. L. Tepe jd. 31 j., Amst. - C. J. Laubersheimer jd. 18 j., Amst. - J. G. Jjanzing 48j., Amst. '29. J. A. Schouten 69 j., Amst. Wed. N. S. Timmers—Bodger 75 j., Noordwij kerhout. Aan Geabonneerden op dit Blad en hunne huisgenootenworden aan het Bu reau Kleine Houtstraat 14, op mondelin ge aanvrage de adressen medegedeeld waar deze betrekkingen zijn te bevragen. Abonnés buiten Haarlem ontvangen in lichting tegen toezending van postzegel. 1. Bosch, juffr. teg. Moi mill. leef1", tot bost" v. z. kl. huish. en zoo nood. t. a.a. in winkel lieiBt die nette betr. bov. hoog sal. steil. 2. Bosch. jutF. te "a Gra*. bij bej. dame P. G. bov. 2) j. tot asa. sal t 100. 3. VVinkalj torst, in v&k v. linger, en kinder conf. bekw. coed verk, P G 4. Zeer bekw. co ipouae terst. in fijne conf. z. m. guaat. ref, 5. Dage', jonge man en juff goede verk. in manut'. vo'l. int. 6. Bttiteal wisBolcorr op b^nk. k te s Grav. 7. D,re t.-a-imin str. terst. aan stooradr. adn. en vakkanu. vere scht. 8. Klerk g. vertr. m. b ekh. in coöp, winkelv. sal. minst f 500 en tand. in winst liefst gep. oni.of. 9. Allesi. bekw. coupeur, bij march taill. Ie rang te Amst. 10 Bed. P G. in manut. fl. verk. gsschikt bij zeer nette client, te rerz. 11. Jangm ft. K, ter opl. in manuf. vak m. goede schoolkenn. voorl. als kassier ext. 12. Fl. jongeman R. K. in kru'i. en komenijs wink, teg 1 Mei gen. v. kost. i iw en «al. MARK TNiEUWS. Haarlem, 2 April 1894. Graan- en Zaadmarkt. Roode tarwe f0,a f0,Witte tarwe f 5.70 a 550,, Rogge f 450, a 0, Haver f3,25 a f3,12., Gerst f0,,a 0,Groene erwten f0,a 0,Ca- Fucijners f 0,a 0,Paardenboonen 5,60 a 0,Duivenboonen f6,a 0,Bruin mosterdzaad f0,aO, Koolzaad f0,Karweizaad f0, Kanariezaad f 650. a 0,Bruine boo- nen f0.a 0. No 31. Een heerenhuis en erve Aardappelen. en Botermarkt, met turn, Zylweg No. 63, 111000, J. TerioeM laagste hoogs.jr. c- Moorman. Boter 184 Kg. 126 Kg-£1,50 fl,60 No. 32. Een heerenhuis en ervejgjggen 146 st. n6 Bt. fl0_ fl3,_ met grooten tuin, Zijlstraat 61, j Schranun. 47 gt. 39 si f 0 f15 fl.l:5°5>.?P£?.h- lAardapp. 183 Hl. 183 Hl. f2.50, f3,25 plaat slechts een stuk van zijn laars en de andere een deel van zijn hand te zien, terwijl het overige van het lichaam vervangen was door witte vlekken die als lagen met een ge meenschappelijk middenpunt hoog op schenen te komen. De professor had in zijn eigen ver trek, waarvan de deur zorgvuldig gesloten was, zoodat niemand er kon zoek van de duizende vreemdelingen te veraangenamen. Zij toch die gis teren met mij dien lij den stocht heb ben medegemaakt zullen zich eerder in een zandwoestijn dan in Hollands bloementuin gedacht hebben. Het is te hopen, dat bij het bezoek van onze Koninginnen op aanstaanden Donder dag Bloemendaals vroede mannen uit hun winterslaap ont- No. 33. Een heerenhuis met grooten tuin gaande, f11505, opgeh. en erve Appelen nevens het voor-|p^n 9 23 Hl. 11 Hl. f5,— 6,- HL. 7 H.L. f 3.— f3.50. voor de opneming verblijf ik -Een getrouw wandelaar HAARLEM, 2 April 1894. binnendringen, den persoon gehyp-1 waakt zijn opdat deze hooge bezoek- notiseerd, na hem op een sofa recht-sters den achterhoekschen geest die uit te hebben gelegd en zonder dat: in het liefelijke Bloemendaal heerscht eenige stof het lichaam bedekte. Op niet opmerken. U dank J_ grond dat de geleerde proefnemer geen voldoende oplossing van het verschijnsel kon geven, werd door het genootschap een commissie van drie leden benoemd om op denzelfden persoon en in dezelfde omgeving de proefneming te herhalen. Wellicht aeelt het Russische dagblad Novoe Zondagavond ten 11^ ure is een Vremia, waaraan deze zonderlinge ge- tramomnibus die van de Groote schiedenis ontleend is, nader mede,Markt kwam in botsing gekomen welk resultaat de commissie heeftop de hoek van de Zijlstraat en verkregen. Barteljorisstraat met een rijtuig be- j spannen met een paard dat die straat Spoorwegongeluk. kwam uitrijdenlaatstgenoemde voer- Uit Madrid wordt gemeld, dat bij tuig heeft daarbij nogal schade be- Puentogenil op de lijn Cordova1 komen terwijl de passagiers moesten Botsing. ORGELBESPELING. in de Groote- of St. Bavokerk alhier, op Dinsdag 3 April 1894, des namiddags van 12 uur, door den Heer W. EZERMAN. PROGRAMMA. 1. Sonate No. 4 Mendelssohn. Allegro con brio. Andante religioso. c. Allegretto. d. Allegro maestoso e vivace. 2. Adagio uit de 2de SymphonieBeethoven. 3. Frühlingslantasie Beethoven. 4. Marche funèbre Chopin. 5. Finale. Edam31 Mrt. KaasAangevoerd 9 weg. 1125 Kg. Hoogste prijs f38,de 50 Kg. Alkmaar30 Maart. Ter Kaasmarkt heden aangevoerd 101 stapels, weg. 44871 Kg. Prijzen: kleine Gras Kaas f31,50. Commissie Gras f29,mid delbare Gras f29,50. Staomvaartbsrichtan. Het stoomschip Prins Maurits, van Amsterdam naar Suriname, passeerde 30 Maart Dungeness. Het stoomschip Saghalien, met de Fransche mail, arriveerde 30 Mrt. te Suez en heeft de reis naar Marseille voortgezet. Het kan 5 April aldaar W Q mm 1-3 CJ M O aa W N

Haarlem's Dagblad | 1894 | | pagina 3