NIEUWS- EN ADVEETENTIEBLAD. I'LITEN! lie Jaargang: Donderdag 12 April 1894. No. 3305. ABONNEMENTSPRIJS: ADVERTENTIEN: VERHALEN HEREEN1GD STADSNIEUWS. BINNENLAND, HAARLEMS DAGBLAD "Voor Haarlem per 3 maanden1,20. Franco door het geheele Rijk, per 3 maanden 1,G5. Afzonderlijke nummers0,05. Geïllustreerd Zondagsblad, per 3 maanden 0,30. franco per post 0,37^. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Bureau: Kleine Houtstraat Haarlem. Telefoonnummer 123. van 15 regels 50 Cents; iedere regel meer 10 Cents. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 20 Cents per regel. Abonnementen en Advertentièn worden aangenomen door onze agenten en door alle boekbandelaren en courantiers. Directeur-Uitgever J. C. PEEREBOOM. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangére G. L. DAUBE Co., JOHN F. JONES, Succ., Parijs 31bta Faubourg Montmartre. In No. 16 van het Geïllustreerd Zondagsblad verschijnt het vervolg van den geïllustreerden Roman van Hugo Lubliner. Buitendien is de inhoud als volgt Tot den dood vervolgd (met illu stratie). Student en Studeeren (met illustratie). Tweeërlei opvat ting (met illustratie). Mijn eerste jacht op den bison (met illustratie.) Een extra koud tochtje, door von Weber (slot.) Een gevaarvolle jacht (met illustratie). Een Oce aanbedwinger (illustratie). De zoutmijn te Wielicka. De groote aarmarkt te Neschnel.-Rorogsrod in lusland. Altijd pracktisch (met illustratie). Zellscnatting (met il lustratie). Het groeten bij onder scheidene volken. Bijgeloovige praktijken in Abyssinië. Op de tentoonstelling, (met illustratie). Vetmesten van jonge duiven. Mol len. Vischvijvers.De dief stal in het oude Egypte. Een liefhebber van versiering (met illu stratie). Voorts tal van geïllustreerde Anecdoten. Prijswinner van Raadsel LXXXVI. Puzzle. Nieuw Prijsraadsel. Iplossing vanPrijsraadsel LXXXVIII. Schaakrubriek. Mededeelingen. DE UITGEVER. Haarlemt-, 10 April 1894. Zie gedeeltelijke uitslag der \Kamer-verkiezing 3e Pagina. ensemble en het gehalte der strijkin strumenten. Tot de orkest-nummers behoorden o. a. „Weihnachts-Idyll" van W. Volkram, „Andreas Hofers Tod," muzikale Illustration van Wilh. Popp, „Quatuor" Op. 18 No. 1 (F. dur) van von Beethoven, en ook eeni- ge solo-nummers voor klarinet, viool, verder een kwartet en een quintet voor strijkinstrumenten. Deze ver schillende nummers verwierven veel bijval. In de pauze werd den heer K. F. van Maas Jr. door een der werkende leden dervereeniging een lauwerkrans met eenige hartelijke, waardeerende woorden uitgereikt, wat met fanfares van het orkest en het applaus vm het publiek werd besloten. Kegeleoncoura. Dinsdag is ook de wedstrijd perso neel en vrije baan afgeloopen, uitge schreven door de kegelclub „Hard gaat ie," en is daarmee tevens een zeer goed geslaagd kegelconcours ge ëindigd. De uitslag van den Personeelen wedstrijd is als volgt: le prijs, gouden medaille, van Abeelen, Rotterdam, 70 houten. 2e pr. verg. zilv. med., C. v. Velsen, Haarlem, 62 houten. 3e pr. verg. zilv. med., Kievit, Leiden, 62 houten. 4e pr. zilv. med., F. v. Eijsden, Dord recht, 62 houten. 5e pr. zilv. med., van Hengst, (adres onbekend), 60 houten. Consolatie, zilv. med., J. C. v. d. Horst, Dordrecht, 50 houten. Die van de vrijebaan-wedstrijd is le prijs, Pianino, Lobeck, 71. 2e pr. Pendule met coupes, Fischer 70. 3e pr. Lamp met kap, A. v. d. Minne Jr.. 70. 4e pr. Jardinière, F. N. J. Blom, 69. 5e pr. Beeld op standaard, Bor, 69. 6e pr. Stoel, Dekker, 69. 7e pr. Vogelkooi, B. K., 68. 8e pr. Tafel met service, Kriek, 68. 9e pr. Arabier (buste), A. A., 68. 10e pr. Lampje met kop, P. v. H., 67. 11e pr. Jardi nière, P. Neelissen, 67. 12e pr. Reis- tasch, E. E., 67. 13e pr. Tafeltje, J. Koe, 66. 14e pr. Etui dessertvorkjes, van Buuren, 66. 15e pr. Hoorn, J.v. Velsen 66. 16e pr. Bouilloir, van Lith, 66. 17e pr. Album met standaard, Tibbe, 66.18e pr. Fotografieslandaard, K., 65. 19e pr. Tafeltje, Stork, 65.20e pr. Cognacstel, K. Vuyk, 64. Wat betreft de „Seriekaarten" is de uitslag Hoogste serie, Lobeck, 306 houten. Consolatie, B. K., 265 houten. Meeste negens, P. Neelissen, 8 negens. Meeste achten, Fischer, 11 achten. Meeste zevens, Blom, 18 zevens. Donderdagavond 17 dezer zal de prijsuitreiking plaats hebben. Bij deze gelegenheid wordt door de aanwezige kegelaars een wedstrijd gehouden en wel voor hoogste serie, en consolatie, beide in twee maal vijf ballen. Hier voor worden twee fraaie kunstvoor werpen als prijzen uitgeloofd. Haarl. Bankvereeniging. In de op 10 dezer gehouden alge meen e vergadering van commanditai re vennooten in de Haarlemsche Bankvereeeniging firma Teding van Berkhout en de Clercq, werd door be- heerende vennooten verslag uitge bracht over de verrichtingen gedu rende het boekjaar 1893. De verkregen winst veroorlooft eene uitkeering van 11 pCt.; de reserve is na bijschrijving van ƒ4125 tot 84273.70 gestegen, zoodat die thans ruim 56 pCt. van het gestorte kapitaal bedraagt. Balans-, winst- en verliesrekening werden door de vergadering goedge keurd. De inschrijving, opengesteld den 9 April 1894, op ƒ300.000 (als restant van ƒ500.000) 3% pCt. Pandbrieven van de Haarlemsche Hypotheekbank is volteekend op koersen varieerende van 99 tot 100 pCt., terwijl de toe wijzing plaats had overeenkomstig de voorwaarden vervat in het prospec tus, tot een en denzelfden koers, 99 pCt. In een der bussen werd het na volgende dichterlijke stembiljet ge vonden De massaas ook als broeders (te eeren, Hen op te heffen nit hun nood, Niets dat ik liever zoubegeeren, Maar, mij door hen te zien re- (geeren, Hun leiders laten triomfeeren, Om al en alles om te keeren, Daar toch de toekomst nog zou (leeren, Of 't zuiver spel is met die heeren, Dat waagstuk, neen dat is mij te (groot. Het is niet noodig er bij te voegen op wien deze kiezer zijn stem heeft uitgebracht. Onderl. Brandwaarb Ver- eeniging. Dinsdagavond werd in het café Brinkmann eene algemeene vergade ring van deOnderlingeBrandwaarborg- Vereeniging voor de Gemeente Haar lem gehouden, waarin, in de plaats van den heer B. Zulthof, die voor zijne benoeming bedankt had, tot lid van het Bestuur werd gekozen de heer dr. H. D. Tjeenk Willink. Het aantal deelhebbers indieVer- eeniging, op 31 December 1893 be dragende 86, met een verzekerd ka pitaal van ƒ811,3000, klom in het eerste kwartaal van dit jaar tot 99, met een verzekerd kapitaal van 930.553. Zooals men weet beoogt deze ver- eeniging uitsluitend het belang der deelhebbers en wordt zij kosteloos beheerd. Naar wij vernemen heeft de Pen ningmeester van „Weldadigheid naar Vermogen" als opbrengst der eerste uitvoering van de „Haarlemsche Kunstclub" ontvangen 358, zijnde de netto opbrengst, dus na aftrek der belangrijke onkosten. Een treurig Ongeluk. Te laat om in ons vorig nummer op te nemen ontvingen wij Dinsdag avond het bericht, dat de opperman P. Van Staveren bij het sloopen van de Sociëteit Vereeniging het le ven heeft verloren. De toedracht der zaak is aldns Van Staveren was op de binnenplaats achter de oude administrateurskamer sig een kozijn los te maken, maar daardoor werd een ander kozijn waar op de balklaag rustte, losgewrongen en stortte de balklaag naar beneden. Van Staveren viel achterover en kreeg de neerstortende balken op de hals, zoodat hij in weinige oogenblikken een lijk was. De ongelukkige was een bedaard en geschikt werkman en goed slooper, zoodat de oorzaak van het ongeval daarin te zoeken is, dat hij bij het breken te laag is begonnen. Wij ontvingen deze inlichtingen van den opzichter der architecten Roog en Van der Ban, den heer Bou- man. Aan de weduwe zal door de Maat schappij tot verzekering tegen onge lukken een som van ƒ1000 worden uitgekeerd. school, den kapitein B. W. Mensing, gedeeltelijk het eigendom van het Rijk. JJit het onderzoek is gebleken, dat aan de lessenaar geenerlei braak is gepleegd een omstandigheid die leidt tot het vermoeden, dat de dief stal gepleegd is door een persoon die met de constructie van de lesse naar bekend is, derhalve iemand uit de onmiddellijke omgeving. In die richting worden dan ook onderzoekingen gedaan. De politie schijnt een vermoeden te hebben. Neerbosch. De heeren J. P. C. Tichelaar en J. P. Schoonhoven hebben, blijkens een ingezonden stuk in de Ommelander Couranteene commissielgevormd, ten einde den heer Van Deth te steunen en hem deƒ 2000 te verschaffen, die hij zegt noodig te hebben om de bewij zen voor zijne beschuldigingen bijeen te brengen. Nog een diefstal. Een ongeluk, zegt men, komt nooit alleen en dit is ook werkelijk het geval. Denzelfden dag dat de inbraak bij den heer K. te Bloemendaal werd ontdekt, dat een lijk uit den Singel is opgehaald en dat een treurige zelf moord is begaan, op dienzelfden dag is men tot de ontdekking gekomen van een ernstigen diefstal in de in- fanterie-kazerne alhier. Uit een lessenaar in de directeurska mer der militaire school staande, is een som van 760 ontvreemd, gedeeltelijk toebehoorende aan den directeur der Ongeluk met schommelen. Te Hees bij Nijmegen is Maandag een 13jarig meisje bij het schomme len in het touw van den schommel verward geraakt en daarin blijven hangen. Toen men het arme kind te hulp kwam was het reeds dood. Propaganda tocht. Eenige socialisten van Maastricht, die Zondag een propagandatocht in Zuid-Limburg maakten, ondervonden daarbij zulke bejegening, dat twee hunner met bebloede hoofden huis waarts keerden. Door de marechaus- te Heerlen is van het gebeurde proces-verbaal opgemaakt. Een kostbare brief. Een slager te 's Hertogenbosch had de onvoorzichtigheid, Donderdag onaangeteekend naar Amsterdam te verzenden een brief met een bankbil jet van ƒ1000. Zaterdag ontving de afzender be richt dat de brief tevergeefs was ge wacht. Het onderzoek der politie heeft de banknoot teruggebracht en tevens de oorzaak der vertraging. Wat was gebeurd De knecht van den afzender, erg zindelijk van aard, had, om den brief niet „vet" tema ken, wat door slagershanden al licht het geval kan wezen hem naar het postkantoor gedragen in een oude courant en hem daaruit in de bus laten glijden zooals hij meen-

Haarlem's Dagblad | 1894 | | pagina 1