to' iz8 Yensters. DE JACHT OF EENE ERFENIS. NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. lie Jaargang; Woensdag 11 Jnli 1894. No. 3380 ABONNEMENTSPRIJS: ADVERTENTIËN: STADSNIEUWS. FEUILLETON Voor Haarlem per 3 maandenf 1,20. Franco door liet gelicclc Kijk, per 3 maanden 1,65. Afzonderlijke nummers0,05. Geïllustreerd Zondagsblad, per 3 maanden 0,30. franco per post 0,37^. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Bureau: Kleine Houtstraat Haarlem. Telefoonnnmmer 122. van 15 regels 50 Cents; iedere regel meer 10 Cents. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 20 Cents por regel. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze agenten en door alle boekhandelaren en courantiera. Direetour-Uitgever J. G. PEEEEEOOI. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. DAUBE Co., JO-3N F. JONES, SuccParijs 31 bis Faubourg Monlmartre. In de étalage voor de vensters van het Bureau van dit Blad zijn de na volgende afbeeldingen gelegd De Begrafenis van Carnot. De Lijkwagen. Eenige kransen. De stoet het Stadhuis voorbijtrek kende. Casimir Périer achter den lijkwagen. De plechtigheid in de kerk Notre Dame. Na het verlaten van de kerk. Kijkjes langs den weg. Aankomst op de Place de la Con corde. Bij het Panthéon. Santo Caserio, de moordenaar van Carnot, naar een photographic geno men in zijn gevangenis. Paul Kruger, president der Trans- yaalsche Repnbliek. De twee door keizer Wilhelm be genadigde fransche officieren. Uit Eigen Haard. Reis van den goeverneur van Nieuw- Zeeland in de Cook-eilanden. Madame Calvé de bekende zangeres. Sarah Bernhardt in Londen. De opening van de Towerbrug te Londen. (5 afbeeldingen. De hertog van York benoemd tot doctor in de rechten. Challemel Lacour in het fransche congres de verkiezing van Casimir Périer bekend makende. Een nieuw tehuis voor ongenees lijke zieken, geopend door de Prinses van Wales. Politieke Platen. Mr. Joh. Enschedé, voorzitterdr. D. de Haan en jhr. mr. F. V/. van Styrum te Haarlem, W. Pekelharing te Zaandam leden en C. Pruisse, mr. Z. W. Straatman en G. J. van Die ren Bijvoet, plaatsvervangende leden te Haarlem. Haarlem10 Juli 1894 De Raad van beroep voor de uit spraken op de bezwaarschriften be treffende de belasting op bedrijfs-en andere inkomsten gevestigd te Am sterdam voor de aanslagen opgelegd in de kringen van de kantoren der successierechten te Amsterdam en Hil- wersum bestaat uit de heeren Mr. W. baron Roëll, voorzitter; mr. "H. 'S. van Lennep, J. Coninck Wes tenburg en mr. L. H. Povel, leden mr. D. Josephus Jitta, mr. L. Hovy en Pb. H. Taddel, plaatsvervangende leden. Laatstgenoemde woont te Hil versum, al de anderen te Amsterdam, •en voor de aanslagen in de kringen van de kantoren der successierechten te Haarlem en Zaandam uit de hee- Examens H, XL School. Na gehouden examens zijn op de H. B. School met 5 j. cursus bevor derd tot de 2e klasse J. E. van den Arend, P. A. F. Ap pelboom, C. A. V/. Bellaerts van Eoi- minkhoven, P. Berns, W. v. d. Broek, D. van der Caoelle, J. de Clercq, R. W. de Clercq, Aaf ke Krol, J. C. Cra mer, J. C. Duijf, Anna Dnijfjes, Marie Duijfjes, E. J. Geldorp, H. J. Geijl, W. .F. U. Hsckstrob, G. F. van Hoo- genhnijsen, J. leswiet, A. Kloeke, E. B. Kijistra, J. G. Larive, G. S. Lijn- kamp, J. A. G. Maurenbrecher, F. L. E. Maurenbrecher, C. J. van Mansum. J. C. Munk, F. B. Mensing, B. W. Parker, J. J. Roog, K. Roog, P. C. C. Stol, R. van Vloten, M. Wierdeman, E. F. Wiemer, W. P. Woutersen Voorwaardelijk bevorderd G. A. Brender Bran dis. C. M. Bruyns, G. Fleumer, J. B. Geijl, A. M. J. Iloldert, Clasina Holwerda, Titia Kesper, J. Wittop Koning, A. J. Over de Linden, J. B. van Loghem, W. P. J- van Ooijen, L. N. van de Stadt, J. Voet, N. R. v. cl. Vlugt. Tot de 8e klasse: IJ. Bakker, Victorina Boshouwers, J. J. Baale, J. A. F. M'. Bruijns, E. Calkoen, H. W. Dahlberg, D. C. En dent, J. van Gogh, A. C. Gebhard. G. Hagen, H. S. Hallo, L. A. His- sink, A. M. Hubregtse, D. Keus, W. J. Kalis, P. Loor, A. A. Pauw, J. W. Poppink, J. C. Ritsema, J. Rookmaker, E, W. Remmers, J. E. Roog, W. H. van Schouwenburg, C. L. Strieker, N. J. van Suchtelen, E. R. Verkade, J. F. van Weelderen, R. A. Weereman, Julie van West, J. W. Westerveld, J. W. Wilson. Voorwaardelijk: C. Bakker,G. C. Boo gaard, A. D. H. Bos, A. Q. van Braam Houckgeest, A. Broese van Groenou, W. Drooglever Fortuijn, D. G. J. Pb. Hulst, J.R.K. v.Ittersum,Th.A. Klink hamer, H. H. Koopman, D. Th. Kre- mer, J. C. Smit Kleine, II. H. Th. R. Loomeijer, H. A. Lugt, C. H. van der Mersch, K. A. van Oosterzee, E. N. L. Quadekker, C. E. Sepp, J. Tide man, F. Westendorp. Tot de vierde klasseM. L. Ada- ma, F. J. Bakker, C. de Boer, H. B. Beaufort, W. D. Bosch, G. P. Carli, D. M. G. H. Putman Cramer, J. Broese van Groenou, J. Feikema, A. A. M. van Goor, J. H. De Granada, F. A. Janssen van Raaij, J. Belt de Hazeth, J. A. Heringa, Imina Kuipers, J. W. G. Kruseman, P. Kremer, L. W. J. Larive, G. H. Möller, S. E. van Nooten, C. II. Roosegaarde Bis schop, Anna Scheffer, F. A. van Suchtelen, B. W. van Eldik Thieme, J. W. van Eldik Thieme, M. Wit kamp. Voor enkele vakkenTjansjoen Lee. Voorwaardelijk: S. W. de Clercq, II. W. Dammers, J. Enschedé, C. H. F. C. Oudschans. J. F. D. Scheltema, J. T. Folker, M. H. van Waveren. Tot de 5e klasse A. E. R. Arnold, S. C. Bakker, D. L. Keur, II. J. M. Boshouwers, A. J. W. P. v. d. Broek, G. W. Brongersma, L. E. J. Brouwer, G. Brusse, L. von Heinert, W. A. Hoeffelman, H. Hij mans. G. M. de Jong Schiffer, N. A. A. Bruijn, J. J. Herbert, II. W. Klerk de Reus, A. C. de Koek, P. S. van der Leij, C. S. Lugt, A. H. J. Merens, C. F. G. Metseh, H. W. Bemelot Moens, H. Ph. So- bels, R. A. W. Soesman, L. W. van Suchtelen, H. Tromp, Magdalena Wes terveld. Voorwaardelijk. A. C. van Braam Houckgeest, A. A. Cats, G. E. Hoef felman, A. A. Lmgeman, C. A. Puf- kus, F. J. Nix, F. H. de Vogel, N. W. A. Vonk, S. van West. Voor enkele vakkenR. II. J. Gal- landat Huet. O gergaü gsexamec s Gym nasium, Van dc le naar de 2e klasseT. Kuiper, E. Prins, II. T. Tromp, C. H. Henny, H. Ph. de Kanter, E. L. M. van Son, J. J. van Apeldoorn, S. van Dissel, F. J. C. van Dusseldorp, A. R. Baas, S. Fyan, E. Francis voorwaardelijk: J. A. Barbas. Van de 2e naar de 3e klasseS. Schol ten, A. E. van Eldik Thieme, J. Swart, J. Garrer, M. D. J. de Graaf, E. van Kammen, A. A. G. Land, F. Kiene, M. Esser, E. Kuylman, P. J. S. Cramer, J. A. de Bordes, W. A, WiemervoorwaardelijkH. B. Tjeenk Willink. Van de 3e naar de 4e klasseW. F. Caalen, T. M. Loran, H. C. Bar- thel, H. van der Meulen, J. Scher- penbuysen, K. W. Boogaard, M. Petri, H. Mulder, P. H. M. Travaglino voorwaardelijkF. D. B ijle veld. Van de 4e naar de 5e klasseJ. J. Pannekoek, Jenny C. Stolp, H. G. P. Duitjes, C. Ph. F. Abbing, H. F. R. Dubois, J. G. Haselager, F. L. F. de Veije, P. A. van der Laars voor waardelijk A. A. Kool, J. Helder. J. Barbas, J. F. Herbschleb, C. Bie- rens de Haan, J. A. Philipse. Van de 5e klasse A naar de 8e klasse AJ. J. C. Eschauzier, E. H. E. Te- ding van Berkhout, Joh. Mulder, II. J. Canter Visscher, E. S. Orobio de Castro, S. H. Coldewey, H. G. A. Broers, J. F. Th. van Valkenburg, J. L. Tadema. Van de 5e klasse B> naar de 6e klasse BH. W. du Cloux, W. E. Merens, H. W. Melchior, A. D. Cheriex. Te terechtzitting der Arrondisse- ments Rechtbank alhier dd. 10 Juli 1894 is de heer A. Cappellen Jr. alhier, beëedigd als makelaar in onroerende goederen en assurantiën. Gymnaetiekfeesten. Eerst te halt vijf was Maandag middag de uitslag der wedstrijden aan de werktuigen bekend. Voor de tribune was door middel van stoelen i soort van afgescheiden ruimte gemaakt, waarin de heer jhr. mr. Schorer de overwinnaars toesprak en de freules Boreel de drie lauwer kransen (polsspringen, worstelen, werktuigen) uitreiken zouden. De overige prijswinners zouden diploma's ontvangen. De uitslag van den wedstrijd aan de werktuigen is als volgtW. J. Bakker van Holland te Amsterdam 86V;i; J. Stalling van idem, 83VsD. J. A. Westerveld van Kracht door Volharding te Haarlem 802/3W. J. van Es van Olympia te Haarlem 782/3 A. A. Sprenger Jr. van idem 7SJ. de Veer van Amsterdam te Amster dam 772/3J. Dekker van Concordia te Zaandam 76A. van Buuren van de Halter te Arasterdam 747cF. A. F. Groneman, van Olympia te Wie- ringerwaard 712/3; H. J. Seeboldt ii Oefening kweekt Kunst, den Helder, 71H. J. Ohr van Holland 692/3 J. H. Warnier Jr., van Olympia te Haarlem 687»: N. Hiklering van Amsterdam 68J. Karper van idem 66; Fr. Braun, van „Holland". 65V& en J. A. Lentz van „Sparta" te Haar lem 65. „Met groote ingenomenheid," aldus zeide Jhr. Schorer, „heb ik de uit- noodiging aangeuomen van het ge westelijk bestuur om bij dö uitreiking der prijzen een woord te spreken. Het is een gelukkig denkbeeld ge weest van het bestuur om dezen wed strijd te bonden in Haarlem, omdat Haarlem de plaats is waar vroeger en ook nu nog veel aan gymnastiek wordt gedaan en ook aan datgene wat men gewoonlijk sport noemt. Naar ik meen ten onrechte heeft men de sport genoemd de vijand der gym nastiek. Hoe zou men de sport kun nen afkeuren, waar zij van hare be oefenaren zooveel inspanning en bij de voorbereiding voor wedstrijden zooveel opofferingen vordert Nooit iets verkeerd als het doel er van goed is en men met inspanning van alle krachten dat doel tracht te be reiken. De gymnastiek staat ni#l achter bij andere sport, het zij vtiwe van mij dat te beweren. De gymnastiek be oogt een wetenschappelijk doelde harmonische ontwikkeling van het geheel, wat van andere sport niet kan worden gezegd. Toen 3G: a 35 jaar geleden de gym nastiek hier werd ingevoerd,, schudde men het hoofd en zei dat men dat maar liever aan do Duitschers moest overlaten; konden zij die het hier heb ben ingevoerd, nu eens terugkomen, dan zouden zij er zich over verbazen dat zelfs op het kleinste dorpje de gymnastiek wordt beoefend en dat het op de scholen een verplicht leer vak is geworden. Mij was het aangenaam D te kun nen toespreken; veel aangenamer nog zal het U zijn, Uwe prijzen te mogen ontvangen uit de handen van de doch tertjes van den burgemeester." Nadat het applaus dat deze toespraak volgde was uitgestorven,, riep de heer J. A. van der Boom de prijswinners in polsspringen, hardloopen, worste len en den eersten prij s winner aan de werktuigen op. Het oudste dochtertje van den bur gemeester reikte den grooten lauwer krans met wit en rood lint aan den heer Bakker en sprak daarbij den wensch uit, dat deze overwinning door hem behaald door nog meer dere zou worden gevolgd. Daarna reikte het lieftallige meisje hem de hand. De heer iDgenohl zeide dank voor de ondervonden medewerking [en hief een „leve Haarlem 1" aan dat alge- meene instemming vond. Zoo behoort clan ook dit gymnas tiek feest weer tot de historie. Zij die met de voorbereiding ervan belast waren en de heer Van der Boom die als leider van de uitvoeringen op trad, kunnen met het resultaat tevre den zijn. Door hunne goede zorgen is gebleken, dat gelijk de Commissaris der koningin zoo juist zeide: de oude gymnastiek niet verouderd is, maar nog even hoog staat als vroeger. Moge dan ook dit feest aan den bloei dezer goede zaak ten goede ko men Bij vonnissen der Arrondissements- Reehtbank alhier dd. 10 Juli 1894 Araar het engelsch van PAUL H. GERRARD. 19) HOOFDSTUK VII. Eene moderne Medea. En terwijl sir Rupert om zijn leven worstelde met al de kracht van een oorspronkelijk goede constitutie, versterkt door eene uitstekende verzorging in zijn eersten levenstijd, ging de lente voorbij en kwam de zomer met zijne hitte. Het was iets zeer natuurlijks, dat de nicht van de engel tjes-maakster de buitenlucht, zelfs die in de stegen en hoe ken van Eastfield Street verkoos boven de atmosfeer bin nenshuis, en daar haar tante van des morgens tot 's nachts afwezig was, pleegde deze rampzalige kindermeid een van de kinderen mee naar buiten te nemen, die zij instinctmatig begreep, dat er het slechtst aan toe was, en het met zich dra gende, ging zij dan gewoonlijk zitten op een drempel en met het kind op de knieën, dat voor niets aandacht had en nie- mands aandacht trok, sloeg zij dan met hare doffe oogen de voorbijgangers gade. Dit ziekelijke meisje met haar ziekeïijken last trok de aan dacht van een flink gebouwden politie-agent, die nog niet lang in dezen wijk op post stond. Ellendig uitziende meisjes met zulk een last, waren geen ongewone verschijningen daar in de buurt, maar het vaderschap maakte dien man week hartig en hij schonk de hongerig uitziende kinderen twee stukken koek. Deze daad deed den angst verdwijnen, die gekoesterd werd voor dezen rustbewaarder en plaatste hem zelfs in het licht van een vriend, en in plaats van hem zoo veel mogelijk te mijden, zooals hare voorzichtige tante haar zou hebben geraden, vertoonde het meisje zich zooveel mo gelij u: in zijne nabijheid met het doel om versnaperingen van hem te krijgen. Een paar dagen achtereen merkte de politieagent dus het uitgeteerde half wezenlooze meisje op, vuil en met zweren be dekt, het gevolg van groote bloedarmoede. Een week daarna zag hij weer het meisje buiten zitten, met een kind op haar schoot. „Wat! Is dat kind nog niet beter?" zeide hij en bleef staan. „Maar dit is een ander; het eerste had rood haar!" „Het ander is naar den dokter in het armenhuis gebracht." „Maar is het een tweeling?" vroeg de agent. „Ja, het is een tweeling." „Nu, hier heb je wat, koop daarvan maar wat melk voor het arme wurm." Het voorbeeld van hare ouderen volgende, besteedde het meisje dit geldstuk voor zichzelve. Nauwelijks was de politieagent gewend geraakt aan het kaalhoofdige kind, een van de „tweeling"; toen dit evenals het eerste met het roode haar, verdween en hij zijne jonge beschermelinge ontmoette met een derde kind, van onge veer dezelfde grootte, en in denzelfden droevigen toe stand. „Wat! Weer een ander kind? Maar waar is dat van de vorige week?" „Dat is dood. Hebt u geen penny voor mij Ik heb zulk een vreeselijken honger." „Dood. Maar waar komt dat kind dan vandaan Het be hoort toch ook niet tot een tweeling?" Het meisje liet het hoofd hangen, maar een stukje zilver geld maakte haar tong los en zij gaf ten antwoord „Dit is aangenomen." „Aangenomenriep de politieman uit en keerde zich om. „Ik geloof waarlijk, dat hier wat kwaad achter steekt." Daar dit derde kind naar het armenhuis te Stepney werd overgebracht om daar te sterven, verscheen het nichtje de volgende maal op straat met sir Rupert Barth bij zich. Deze was niet meer in staat alleen te loopen. De politieagent, die op den uitkijk stond naar zijne hon gerige, jonge kennis, had een paar stukken oudbakken kren tenbrood voor haar meegebracht, en terwijl zij ze verorberde, bekeek hij het kind op haar schoot, een jongen met goed ontwikkelde ledematen en een zwart figuur inden vorm van een hart, op een der beenen, waarop het scheen geverfd o£ getatoeëerd. De kastanjebruine lokken van den knaap deden

Haarlem's Dagblad | 1894 | | pagina 1