BE JACHT OP EENE ERFENIS. NIEUWS ADVERTENTIEBLAD. 12e Jaargang Woensdag 25 Juli 1894. No. 3392 ABONNEMENTSPRIJS: ADYERTENTIEN: STADSNIEUWS. J| P. van Duren perc. I f 3597, perc. II „Weldadigheid naar Vermogen." BINNENLAND, FEUILLETON D Voor Haarlem per 3 maandenf J.20. Franco door het geheele Rijk, pe. 3 maanden l.bn. Afzonderlijke nummers0/J.3. Geïllustreerd Zondagsblad, pel L maanden 3,30. franco per post i,87ji, Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op &on- cn ï-ecstaagen. Bureau: Kleine HoutstraatHaarlem. rk cictooiiuaiuiucr 122. van 15 regels 50 Cents; iedere regel meer 10 Cents. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 20 Cents per regel. Abonnementen en Advertentièn worden aangenomen door onze agenten en door alle boekhandelaren en courantiers. Directeur-Uitgever J. C. PEEHEEOOI, Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. DAUBE Co.JOHN F, JONESSuccParijs 31 hts Faubourg Montniartre. Haarlem24 Juli 1894. Stadsomroeper. Door burg. en weth. dezer gemeente benoemd tot stadsomroeper A. Russ, stadsaanplakker alhier. Aao besteding. Bij de beden gehouden a&nbeste- ïng namens zijn principaal, door en heer J. J. Beaufort, van: I. Het maken van een houten Ichoeiing langs den Delft en het op sogen en hard maken van een weg. II. Het maken van een houten )uiker cn het ophoogen en hard ma len der Du ven voordestraat, zijn Dgeleverd 7 inschrijvingsbiljetten oor: P. Rijnierse Zoon perc. I f4166, ere. II f2760. A. Schoorl perc. I f4190, perc. II 2813. J. A. Jonker perc. I f4091, perc. II 3230. G. P. J. Beccari perc. I i 4400, perc. II f3180. A. Zonneveld de 2 perceelen samen 6350. M. Joustra perc. I f 3132, perc. II 12978. mangelwerk, 1 voor bloemistknecht, 1 voor baker. Particulieren en werkgevers, die van bovenstaande aanbiedingen ge bruik wenschen te maken, worden Deleefd verzocht hunne aanvragen schriftelijk tot het Bestuur te rich ten, bus Doelen of Stadhuis. Inlichtingen kunnen dagelijks van 91 en van 35 uur verkregen wor den bij den administrateur, bureau Doelen. 3300. De werken zijn nog niet gegund. 25-jarige ambtsvervulling. Naar wij vernemen hoopt de heer J, H. Teunisse, thans beëedigd klerk an het kantoor der hypotheken enz. Ihier den 2en Augustus den dag te lerdenken waarop hij voor 25 jaren ls klerk aan dat kantoor in functie rad. Vertrouwen wij dat deze dag voor )n jubilaris niet onopgemerkt zal oorbij gaan. Afdeeling: „Werkverschaffing". Van 1 Nov. tot 24 Juli hebben ich de volgende personen aangemeld 30 voor werkvrouw, 2 voor wasch- rouw, 6 voor naaister, 3 voor grond- rerker, 12 voor loopwerk, 2 voor brei- rerk, 7 voor loopknecht, 4 voor op- asser, 3 voor koffiehuisbediende, 2 oor schoenmaker, 3 voor schrijf- «[erk, 1 voor stucadoor, 1 voor koet ier, 1 voor kantoorbediende, 2 voor ehilder, 10 voor los werkman, 2 voor leedermaker, 1 voor timmerman, 1 por sigarenmaker, 1 voor licht werk, voor dames-laarzenmaker, 2 voor Gemeentaraad te Zandpoort In de Maandag te Zand veert ge houden openbare raadsvergadering waarbij de heer G. van Toombergen afwezig was, werden na opening der vergadeiing de notulen van het ver handelde in de vorige vergadering gelezen en goedgekeurd, waarna de voorzitter mededeelde, dat Heeren Gedeputeerde Staten het raadsbesluit van 29 Juni 1894 tot het doen van eenige a- en overschrijvingen op de begrooting van uitgave, dienst 1893 hadden goedgekeurd. Vervolgens deed de voorzitter mededeeling van het proces-verbaal van kasopneming over 2de kwartaal 1894-. Op de voordracht ter benoeming van een lid van het college van zet ters, in de plaats van wijlen den beer Jb. Hollenberg, werden geplaatst de heeren J. Hollenberg en J. A. van Nop pen. In de plaats van den Eeer li. van der Werf, die bedankt had als regent van het Oude Mannen- en Vrouwen- Gasthuis aldaar werd als zoodanig be noemd de heer Jan Hollenberg. Op de voordracht van de heeren Regen ten stonden de heeren P. van der Mije en P. L. de Vries en op die van Burgemeester en Wethouders de benoemde en dr. H. ten Gate Hoede- maker. Het raadsbesluit van 12 Juli 1892, No. 12, waarbij aan den heer C. L. E. Kaufmann eenige grond was verkocht, o. a. het kadastrale perceel sectie C, No. 980, werd ingetrokken en de ver dere behandeling omtrent den ver koop van den grond, sectie C, No. 980, verdaagd tot eene volgende ver gadering. Eene aan Gedeputeerde Staten ge zonden reclame tegen den aansl g in den hoofdolijken omslag, dienst 1893, van Jb. Koning, was in handen van den Raad gesteld om bericht en raad. Na eenige besprekingen werden Burgemeester en Wethouders gemach tigd aan Gedeputeerde Staten te ad- viseeren afwijzend op de reclame te beschikken. Het Gemeenteverslag over 1893 werd den Raad aangeboden, waaruit i. blijkt, dat de bevolking in 1893 met 39 personen vermeerderd is, dat eene verordening op de heffing van; löges is vastgesteld, dat slechts 5 ge vallen van besmettelijke ziekte zijn voorgekomen, dat de kosten van het openbaar lager onderwijs f6246,59l/2' hebben bedragen, dat<ie toestand van den veestapel vrij gunstig was, maar aan vlekziekte gestorven waren 24 stuks varkens en dat aan de vis- icherij 9 bomschuiten hebben deel genomen tegen 8 in 1892 en dat de visscherij in vergelijking met 1892 niet achteruitgegaan was. Met het oog op de meerdere lesuren van de onderwijzeressen in de hand werken werd aan de twee onderwij zeressen aldaar met ingang van 1 Oc tober a. s. eene jaarlijksche gratifica tie toegekend, groot 25. Nog werd besloten aan de wed. J. Schuiten tien strandstoelen te verhu ren gedurende dit seizoen voor f5, per stoel. Gedurende het badseizoen van 1893 werden in het badhuis voor minver mogenden Zandvoort verpleegd 124 personen, 34 mannelijke en 90 vrouwe lijke. Het aantal warme zeebaden, die genomen werden, bedroeg 621 en het aantal zeebaden 2240. De resultaten van de verpleging waren zeer gunstig, waartoe ook de weersgesteldheid veel heeft bijgedragen. Slechts drie pa tiënten verlieten het badhuis in min der gunstigen toestandbij alle overigen was eene groote verbetering te bespeuren, waaronder een zeventig tal, die geheel genezen waren. Zoevisscherij. Maandag kwam te Zandvoort aan 1 Zandvoortsche bomschuit met versche versch. Besomming f32. De prijzen der visch waren bakschol f2, scharren f4, pieterman f2.40 per mand; tong f0,35 tot f 1.10per stuk. Do Koninginnen in Zeeland Definitief is thans bepaald, dat de koninginnen op den 21n Augustus ten 11% uur met een extra-trein te Middelburg zullen arriveeren. Ten 1% zal door de schoolkinderen aan de Koninginnen hulde gebracht en een kindercantate gedeeltelijk uit gevoerd worden. Te halfzeven bieden de Staten aan de Koninginnen een diner aan. Des avonds is er algemeene illumi natie, die door de Koninginnen zal bezichtigd worden. Woensdag zal een rijtoer op het eiland Walcheren on dernomen worden. Donderdag zullen H.H. M.M. tegen woordig zijn bij de onthulling van het verplaatste standbeeld van M. A. de Ruyter. Verder staat nog op het program ma een watertochtje op de Schelde en een bezoek aan het badhuis te Vlissingen. Abonnementskaarten. Naar men mededeelt kunnen, met ingang van 1 Augustus a.s., aan alle stations der Maatschappij tot Ex ploitatie van Staatsspoorwegen wor den aangevraagd abonnementskaar ten voor de drie klassen, geldig op alle lijnen van de Belgische Staats spoorwegen, in verbinding met retour- kaarten tot Esschen. Deze abonnementskaarten, zoomede de retourkaart tot Esschen zijn, met inbegrip van den dag van afgifte, 15 dagen geldig. De prijs der Belgische abonne mentskaarten bedraagt voor de 1ste klasse frs. 50, voor de 2e klasse frs. 38 en voor de derde klasse fr. 25. De gezamenlijke prijs van de re tourkaart tot Esschen en van de abonnementskaart in België bedraagt voor de onderstaande stations als volgt lste kl. ƒ34.45 „33.- 29.65 „29.15 „33. Eene waarborgsom ad ƒ2.50 moet bovendien bij ontvangst der kaart worden gestort. Amsterdam Arnhem 's-Bosch Rotterdam Utrecht 2e kl. 3e kl. f 26.55 f17.20 „25.— „16.55 „22.65 „14.90 „22.15 „14.65 „25.15 „16.35 De koloniale reserve. Met de werving bij de kol. reserve te Nijmegen schijnt het nog steeds niet naar wensch te gaan. Op verlangen van den min. van Koloniën is althans nu aan de offi cieren van gezondheid bij het kolon. werfdepót te Harderwijk opgedragen, om voortaan die personen, welke, hoewel geen lichaamsgebreken vertoo- nende, echter naar hun oordeel de blijken dragen van zoodanige pbyaieke verarrnoeding, dat een eenigszins lan gere tijd van gezonde voeding en ver pleging aan hunne uitzending naar de tropen moet voorafgaan, tijdelijk ongeschikt te verklaren voor de toe lating bij het kol. werfdepót, maar hun den raad te geven zich bij de koloniale reserve ter dienstneming aan te melden, naar welk laatstge noemd korps zij dan, indien zij het verlangen, door de zorg van den com mandant van het kol. werfdepót met reisgeld zullen moeten worden opge zonden. Zasde int. Congres voor Binnenscheepvaart. Het 6e internationale congres voor binnenscheepvaart werd Maandag ochtend ten 9i/2 uur in het gebouw der Teekenacademie te 's-Gravenhage geopend met eene algemeene verga dering. In de Belgische afdeeling werd op gemerkt de minister van financiën van dat rijk, de heer de Smet de Naeyer, en ook de oud-ministers Lely en Heemskerk bevonden zich in het gebouw. Te 10 uur nam de commissie van organisatie op de tribune plaats, aan de tafel van het bureau geleidende de ministers Roëll, Van Houten, Van der Sleyden, benevens Ridder Huysen van Kattendijke, vertegen woordiger van H. M. de Koningin- Regentes. Onmiddellijk daarna sprak de mi nister van buitenlandsche zaken jhr. mr. J. Roëll,het openingswoord uit. Een daverend en langdurig applaus (zegelde de iu het Fransch uitge sproken rede, vooral de slotwensch, waarin herinnerd werd, dat de Konin gin-Regentes dit congres onder bare hooge bescherming heeft genomen. De minister van buitenlandsche zaken liet zich verder gaarne de taak welgevallen om de opening van het congres voor te zitten. In die hoedanigheid gaf hij het woord aan mr. C. J. E. Graaf van By- landt, voorzitter van het beschermings- comitó. De gedelegeerde van Duitschland, de beer Schultz, raadsadviseur bij het Kon. Pruisisch ministerie van openbare werken, vroeg daarna bet woord en wees er op, hoe de vragen, op het scheep vaartcongres te behan delen, van het allerhoogste gewicht zijn, niet alleen voor de groote sta ten, doch ook voor de kleine onder- deelen. Immers, de vragen, hoe de waterbouwkunde in toepassing te brengen is, zijn nog verre van hare oplossing, zoowel uit een oogpunt van praktijk als theorie. Voor de ontwikkeling van nieuwe denkbeel den kon het congres dus wel veel bij dragen. Een terugblik werpende op de vroe gere congressen, meer bepaaldelijk op dat in 1893 te Parijs gehouden, her dacht spreker den president Carnot, door wien het congres toen ontvan gen werd en die van zooveel bewijzen Naar het van PAUL H. GEPvRARD. HOOFDSTUK X. Het opsporen van sir Rupert. I En Pettigrew had gelijk. Een week later deelde dokter jrigley aan zijne nicht Myra mede, dat hij geld had ver- Éren, hetwelk hij noodig had voor zijne huishouding en fyra liet zich bewegen om tweehonderd pond aan hem te ven, zich volstrekt niet bewust, dat zij betaalde voor de tvluchting van Pettigrew. Er valt weinig meer te vertellen uit die jaren dan alleen, t mevrouw Wrigley toen zij op zekeren dag op het land ed van Barth House wandelde, sir Rupert met de .eine Mi, haar zevende, zag spelen, en Rupert hoorde ggen „Je moet doen, wat ik je zeg. Wanneer ik groot ben, dan ik met je trouwen, en je moet dus doen wat ik zeg." „Met de vijftienduizend pond van hare nicht en gehuwd met den erfgenaam van lady Bidebank, zou het kind niet slecht af zijn," zeide mevrouw Wrigley, die reeds in haar brein een plan had gevormd, dat zij helaas niet waardig keurde, om er dokter Wrigley over te Bpreken. HOOFDSTUK XI. Myra in twist met tiaar erfgenaam. Ofschoon dokter Wrigley eenige vorderingen had gemaakt wat betreft zijne plannen aangaande het fortuin der familie Barth, hij was nog verre van voldaan. De oostelijke vleugel van Barth House was nog geBloten en verlaten. Clematis Villa was nog steeds zijne, voor hem veel te kleine, woning; hij had zijn zetel in het Parlement evenmin nog verkregen als zijn titel, en zeven jaar waren er nu voorbijgegaan sinds de kleine Rupert was verdwenen. De flinke ontwikkeling van het aangenomen kind van lady Bidebank was den dokter ook een doorn in het oog. Nooit was het denkbeeld bij Wrigley opgekomen, zooals dit het geval was bij zijne vrouw, dat Mi en lady Bidebanks zoon een paar zouden kunnen vormen. Dit was een bizonder plan netje van mevrouw Wrigley. Zij sprak hem er niet over, opdat hij niet met de hem eigen beminnelijkheid tegenover haar zou zeggen„Wees niet gek vrouw I" Toch dacht zij aan den dag, waarop dit huwelijk zou worden gesloten, en zij gloeiende van trots zou kunnen zeggen„Dat heb ik voorbereid, en dat heb ik altijd wel voorzien." En toch waren de kleine Rupert en de kleine Mi de beste vrienden; het meisje aanbad den knaap, en wat laatstge noemde betreft, nu eens was hij vriendelijk tegen zijn speel makkertje, dan weer onvriendelijk, maar altijd zeide hij „Als wij volwassen zijn, dan zullen wij trouwen en willen wij geen lessen meer leeren, maar zullen wij samen huis houden en voor het ontbijt pasteitjes en koek eten in plaats van pap en melk, en 's middags eten wij bonbons, en nooit komt er gekookt schapevleesch op tafel I" Lady Bidebank en Myra hoorden eens deze heerlijke toe komst bespreken, terwijl zij wandelden dicht bij de plek, waar de kinderen speelden. „Duid het mij niet ten kwade," zeide lady Bidebank, „maar het lacht mij volstrekt niet toe, dat mijne schoondochter eene Wrigley zou zijn, wanneer de kinderen dus wat ouder zijn, dan moeten zij worden gescheiden en naar school ge zonden." Op dat tijdstip had Myra den oudste naar Eton gezonden en de goeverneur had nog steeds nummer Twee en Drie onder zijn toezicht, terwiji Myra zich eenigszins verplicht gevoelde voor nummer Twee eene aanstelling te koopen en nummer Drie de predikantsplaats der familie te geven, zoo dra hij zijn titel had verkregen. Myra betaalde ook eene goevernante voor de dochters van mevrouw Wrigley en al den dank, dien zij voor deze gunsten ontving was een voort durende weeklacht, dat Clematis Villa veel te klein en te onaanzienlijk was voor hare naaste bloedverwanten en de

Haarlem's Dagblad | 1894 | | pagina 1