DriePrijzeiillazar Speelgoed. KEMIKIILAUL BINNENLAND. GEMENGD NIEUWS. Ingezonden Mededeelingen Kruisweg 45. KUNSTHANDEL. 15--30--60 Cent, Haarlem. Kruisstraat 43. KOOPT SLECHTS THURXELIN THURXELIN Hofbericht. Vrijdag te kwart voor 12 versche nen de beide Koninginnen op de bloemententoonstelling te Baarn. HH. MM. werden aan den ingang door de commissieleden ontvangen waarna de freules Van Beyma en De Beautort ruikers aanboden. HH. MM. bezich tigden met vele belangstelling de verschillende inzendingen en onder hielden zich met de inzenders. De Vorstinnen waren vergezeld van de dames van Ittersum en Van de Poll. den kamerheer Sirtema van Grovestins en den ordonnance-officier Loudon. Na een half uur op de tentoon stelling vertoefd te hebben, vertrok ken de Koninginnen weder naar Soestdijk. Aan het diner, Donderdag ten pa- leize op Soestdijk gegeven ter gele genheid van den verjaardag van H. M. de Koningin-Regentes, zaten aan de Koninklijke tafel de commissaris der Koningin in de provincie Utrecht, de generaai-majoorj commandant van de militaire afdeeling, jhr. Van Weede en baron Taets van Amerongen, ka- merheeren i. b. d., de burgemeesters van Baarn en Soest, de predikanten aldaar, en verschillende leden van Harer Majesteits hofhouding. Hare Majesteit de Koningin stelde een dronk in op de gezondheid van H. M. de Koningin-Regentes. Gedurende het diner speelde het muziekkorps der Utrechtsche schut terij. Vrijdagmiddag was er groot feest voor het personeel van het domein. Prins Albrecht van Pruisen. Prins Albrecht van Pruisenis Vrij dag te 's-Gravenhage aangekomen en aan het station verwelkomd door zijn zoon, minister Röell, den waar- nemenden Duitschen gezant Von Rei- chenau, den commissaris der Konin gin mr. C. Fock en verschillende an dere autoriteiten. De prins vertrok daarna naar Scheveningen. Prins Albrecht is bij zijn komst in het Oranje-hotel te Scheveningen ontvangen door den erfgroothertog van Baden. De prinses kwam haar echtgenoot in den corridor tegemoet. Ook de directeur van het hotel, de heer Gaarlandt, begroette den vorst. Dien dag vereenigdeo de prins en prinses de te Scheveningen vertoe vende vorsten aan tafel. Heden leg gen zij met hun zoon een bezoek at bij de koninginnen te Soestdijk. Prin ses Albrecht ontving Donderdag op haar verjaardag tal van telegrammen en kostbare bloem geschenken. Vele aanzienlijke personen lieten zich in het register van gelukwenschen in schrijven De daad van een krank zinnige. Onder Numansdorp (Hoeksche Waard) heeft een verschrikkelijk on geluk plaats gehad. Een moeder heeft in een vlaag van waanzin het jongste harer vijf kin deren, naar men zegt, allerwreedaar- digst vermoord. Eerst, zoo vertelt men. wilde zij het bloedje, een meisje van anderhalf jaar, kokende pap voeren, Toen het kind die natuurlij k weiger de, stak zij het met een speld in de oogen, stopte het een halve peer in den mond en drukte het zoo vastte ven haar borst, dat het stikte. Daarop legde zij het te bed. Eerst Maandag vernam de politie te Numansdorp, wat er gebeurd was, Het lijkje werd in beslag genomen en Dinsdag gerechtelijk geschouwd. De halve peer met de steel er aan werd nog in den slokdarm gevonden, blauwe vlekken aan den hals sch; nen aan te duiden, dat er ook pogingen tot verworging hadden plaats gehad. de oogappeltjes waren gekwetst en ook overigens waren er eene menigte wondjes aan het gezichtje. De vrouw is nog bij haar man en hare kinderen. Zij doet haar gewone werk. Als er eene vlaag komt, gaat de ondste zoon, een dertienjarige, zijn vader roepen, die in de nabijheid op het veld werkt. De Khedive in Holland. Men schrijft uit VenetieDe khe- dive van Egypte, die hier eenige da gen geleden met zijn prachtig rader stoomjacht „Mahroussa" is aangeko men, is over Milaan en Zürich naar Scheveningen vertrokken. De jonge vice-koning denkt in Nederland drie weken te vertoeven en ook Amster dam, Haarlem en Friesland te bezoe ken. Te Scheveningen zal hij waar schijnlijk intrek nemen in het Oranje- Hotel. Na een verblijf te Schevenin gen keert de khedive direct naar Cairo terug. De „Keinier (HaGazen." Aangaande het reeds kortelijk ver melde ongeval, Hr. Ms. monitor „Reinier Claeszen" te Nieuwediep overkomen, valt het volgende mede te cteelen Woensdagavond laat werd eens laps opgemerkt dat het schip, dat in de haven aan den wal gemeerd groote kans liep te zinken, door dien het water met kracht door de circulatieklep de machinekamer bin nenstroomde. Door een of ander ge brek kon deze Klep niet worden ge sloten en dus rees het water in het schip voortdurend. Toen de comman dant inzag dat het gevaarlijk werd op de op dit oogenblik ingenomen diepe plaats te blijven liggen, liet hij bet schip in overleg met de haven directie, naar eene ondiepe plaats achter in de haven 6leepen. Een on der het schip doorgehaald zeil, waar mede men het lek hoopte te stoppen, bewees niet de gewenschte diensten, waarom men een stoomspuit en eenige gewone brandspuiten van de Marinewerf liet aanrukken om het Water uit het schip te kunnen pom pen. Aanvankelijk won men hiermede niet veel, doch gaandeweg kon het binnendringende water meer worden bijgehouden en Donderdag tegen den middag werd men het geheel mees ter. Het lek werd nu van binnen dichtgemaakt, het schip lensgepompt en daarna door de sleepbooten naar de Marinewerf gebracht. Het is in bet droge dok geplaatst, om daar zooveel noodig onderhanden te wor- denfgenomen. Cholera. Vrijdag heeft zich te Amsterdam volgens verklaring van den genees heer, een geval van Aziatische cho lera voorgenaan. De openbare ken nisgeving is reeds verschenen. Het geval betreft een leeraar in het boek houden (M.O.) wonende in de Bos- boom-Toussaintstraat. De patient be vindt zich in zeer zorglijken toeetand. Uit Dordrecht meldt men dat bij een 22-jarig schippersknecht van de Belgische aak Ida zich cholera heeft vertoond. Het schip, uit de richting van Maastricht afkomstig is afge zonderd en ontsmetde lijder is naar de barak gebracht. Watersnood. Een reiziger in den trein van Hen- geloo, richting Zwolle, schrijft, dat het er in die streek op vele plaatsen door het overtollige water treurig uitziet. Vooral bij Almeloo, Wierden en Zenderen staat veel wei- en bouw land onder water en ziet men hier en daar nog slechts de koppen van schoven koren en hooi, die men niet tijdig kon binnenhalen, boven het water uitsteken. Wat daarvan terecht komt behoeft men natuurlijk niette vragen en ook het overige beschot zal door het vele water erg lijden. Voor den landbouwer, alsmede voor de vele arbeiders, die zeiven een stukje grond bewerken, is het te ho pen, dat de weersgesteldheid spoedig gunstiger worde; op het oogenblik schijnt hierop echter nog weinig te zijn. Caserio. Uit het proces te Lyon dezer dagen in zake den moordaanslag op Carnot gehouden, blijkt nog het volgende: Caserio was bakkersknecht, is na eenig zwerven te Cette aangeland bij de familie Viala, welke hij 23 Juni heeft verlaten, in 't bezit van 20 francs, waarvan hij er vijf besteedde tot het koopen van een dolk, „om een daad te doen". Dat plan had hij reeds maanden lang met zich meege dragen het plan, om den president der Republiek te dooden, was eerst in de laatste in hem opgekomen. Daarom was hij naar Lyon gegaan, waar hij te middernacht aankwam, de rue de la République volgde tot aan het „Palais de la Bourse", waar hij zich plaatste op het trottoir aan de rechterzijde van de straat, „wetende dat in een rijtuig de voornaamste persoon aan die zijde plaats neemt". Caserio ziet er lang niet zoo ver dierlijkt uit als men van hem heeft gezegd. Zijn gelaat is eerder zacht zinnig, evenals zijn kleine, blauwe, beweeglijke oogen hij heeft vrij dik ke lippen een knevel draagt hij niet, diens plaats wordt ingenomen door eenige kleine haartjes. Het haar is kortgeknipt als dat van een recruut, die pas van onder de schaar komt. Hij is gekleed in een kastanjebruin jasje, waarop een licht blauwe das neerhangt; hij draagt een pet van dezelfde kleur als de jas. Door zijn middelmatige lengte, breede schouders, vrij sterk ontwik kelde borstkas, groote handen, ziet hij er uit als een stevige knaap, niet tegenstaande de vrouwelijke week heid zijner trekken. Soms glimlacht hij onder het verhoor, alsof hij den spot drijft met al die drukte, doch geen Uw naam is Caserio Santo Hie- ronymo, geboren te Motta Visconti, den 20sten December 1873? Ja, mijnheer! Uw vader was voermanhij i3 in 1877 gestorven, gjj zijt de oudste van zeven kinderenuw moeder woont nog met een zuster in uw va derland. Van de twee broeders houdt de een een herberg en is de andere in dienst? Ja! Vóór alles is het van belang te weten of gij verantwoordelijk en in normalen toestand zijt. Zeker ben ik verantwoordelijk mijnheerik ben niet ziek. Zijt gij nooit ziek geweest? Neen Is er nooit iemand in uw fami lie krankzinnig geweest? Ik heb twee oomsgeen van beiden is krankzinnig. De politie beweert, dat gij me deplichtigen hebt. Waarom weigert gij, daaromtrent iets medetedeelen De politie doet haar plicht; ik doe den mijne! Nieuws heeft hst verhoor niet op geleverd dan alleen de mededeeling van den president, dat mevrouw Car not twee dagen na den moord een portret ontving van den anarchist Emile Henry, waarop deze woorden: „Ik heb hem goed gewrokenOp de vraag of hij de zender van dit portret kent, luidt het antwoord van Caserio Ik ken hem niet, maar hij heeft goed gedaan Vrijdag is de zitting voortgezet. 'Zie vervolg Derde Blad.') Liefdo op het eerste gezicht. Een jeugdige Parijsche onderwijze res kwam dezer dagen aan het poli tie bureau in de rue d'Aboukir en verklaarde daar onder tranen, dat zij hare portemonnaie met ai haar spaar penningen ten bedrage van 200 fr. verloren had. Een jaar lang had zij zich alle genoegens ontzegd, teneinde hare vacantie. bij een oude tante op het platteland te kunnen doorbren gen. De jonge dame was ontroost baar. De secretaris van den commis saris kon echter niet meer voor haar doen dan het voorgevallene optee- kenen en juist wilde hij daarmede beginnen, toen een jonkman binnen trad met de portemonnaie met 200 frs. in de hand, die hij op straat ge vonden had. De vreugde der jeugdige onder wij res kende geen grenzen, zij stamelde eenige woorden van dank en vloog in een opwelling van blijdschap den vinder om den hals. Dit was het begin van den ro man. Beide jongelieden vertelden el kander hunnen levensloop. Beiden hadden zij een uitstekend verleden, zij werkten beiden hard voor hun brood en hun ontbrak niets dan het geluk. En dit hadden zij nu gevon den op het eerste gezicht bevielen zij elkander en op slag verloofden zij zich, waarop de secretaris hun zijne gelukwenschen aanbood. Of van de verloving ook proces-verbaal werd opgemaakt, meldt het bericht niet Een vliegmachine. De bekende geweren- en kanon fabrikant Maxim heeft jaren lang ge arbeid aan de samenstelling van een vliegmachine en gelooft dat hij er in jeslaagd is het vraagstuk op te los- en. Woensdag heeft hij met de door hem vervaardigde machine op zijn landgoed nabij Bexley proeven ge nomen, die volgens een correspon dent der Pall Mall Gazette uitstekend aagd zijn. De machine vloog met een aanvangssnelheid van 40 mijlen in het uur 550 voet ver en viel toen ten gevolge van een gebrek aan de spoorstaven, die haar moesten belet ten zich verder dan een bepaalde hoogte te verheffen,een voorzorgsmaat regel, die Maxim met het oog op zijne veiligheid genomen had. De machine is bij den val belangrijk beschadigd, de herstellingen zullen geruimen tijd vorderen. De vliegmachine droeg een gewicht van meer dan 10,000 Engel- sche ponden. Maxim heeft stoom als beweegkracht gebruikt. MARK TN1EUWS. Ledden. 3 Aug. De aanvoer en prij zen ter Veemarkt van heden waren als volgt: 48 Stieren f56 a f365, 84 vette Ossen en Koeien f121 a f270 of f0,62 a 0,76 per Kg., 65 Vare id. f110 a f194, 14 Graskalveren f24 a f30, 43 vette id, f34 a f82 of f0,65 a f0,90 per Kg., 12 nuchtere id. f8, a f 19,,734 vette Schapen f17,— a f29,of f0,40 a f0,45 per Kg. 646 weide dito f 12,a f 20,396 Lam meren f 8,a f 15,116 magere Var kens f 18 a f 30, 254 Biggen f 5,a f 12,0 Veulens fa fOPaar- enkele maal spreekt hij zich!den fÓ.a f0. 94 Kalf- enMelk- zelf tegen; op de verschillende vra-| koeien f118 a f256. gen antwoordt hij in den regel slechts j Alkmaar20 Juli. Ter Kaasmarkt met ja" of „neen". j heden aangevoerd 492 stapels, weg. Het volgende stuk van het ver-151847 Kg. Prijzenkleine Gras Kaas hoor toont hoe karig hij is met zijn f25,50. Commissie Gras f22,50, mid- woorden: 'delbare Gras f24, M AlSON H ALS, Restaurateur van Schilderijen. De Expositie dagelijks behalve Zondag- geopend. Vrij enirée hij introductie. Directie TOS ZOON. rs.iisD<-jr!5tt Her Ned. Her*, h op ZONDAG 5 Aug. TE HAARLS Groott Kan Vroeger. 7 ure, Barbas. Voorm. 10 ure, Hoog. Nam. 2 ure, Veen. Uoopsbed euiiig. 's Avonds 6 ure, H. H. Barger. pred. to Bloeiueod i&i. tfifOtO» Kern Voorm. 10 ure. prof. Valetou, Hoogleeraar te Utrecht. Jans-Xerk Voorm. 10 ure, Swaau. Bakenetter Kerk. (Voor de Ki nderen.l Voorm. 10 ure, J. W. Hillebrander, Eglite WaUonne. Dix heures mr. Bourlier, paateur a la Ha/e. Cirititlijk Gtrtformttrde Uevt Gedempte Oude Gracht. Voorm. 10 ure, 's av. 5 ure, Mulder. WeiligJaua. Voorm. 10 ure, av. 6^ ure, J. Lugtighei.l. Theol. Caud. le Delft. Luth.trtont Kerk. Voorm. 10 ure, Helper Sesbruggec. Kerk der Ver eenig de Dooptgtnndt. Voorm. 10 are, Dekker, vau Zntphen. Remonttrantsche Kers. Geen dienst. Kerk dtr Broedergemeenten Voorm. 10 ure. Weiss. Noorderktrk Ridder straat. J Vcorm. 10 ure, 'sav. 6 ure. vau Schaik. pred. te Nieuw-Lekkerlaud. Woensdagnamiddag 1 uur, Huwelijksinzegening. Woeusdagavond S ure. Mulder. Nederd. Herv. Kerk. iSeoaebroek, Voorin. 30 ure, Gerth van Wijk Jr, Avondmaal. Nam. ure, Gerth van Wyk Jr. Dankzegging. Beverwijk. Voorm. 10 ure, van der Le-, Emer -predikant. Nam 1 ure, geen Zondagschool. Jtvanyl. Luthersche Kerk. Voorin. ïO uie, K. A. Gonlag. Ooovsgezinde Kerk. Voorin. 10 ure, J. Sepp. SioeiaeniSfihL Voorm. 10 ure, H. H. Barger. Nam. 2 ure, geen dienst. Heemstede. Voorm. 10 ure, J. Kuylman. Houtr^k en foknen. Voorm. 10 uie, j. van Loenen Martinet. pred. te Sandpoort. 4&uiffrOort. Voorm 10 ure 0een dienst- ïiittarudacb. Voorm. 10 ure, Hoog. tféls e«. Voorm. 10 ure, Loggers. Aamltourti Voorin. iC- ure, A. E. vau der Du3sen, van Amsterdam. Doopsbedicuine. vervaardigd door A THURMAYR, Stuttgart. I is het eenige mid del, dat kakkerlak- I ken. torren, kevers, krekels, vlooien, luizen vliegen, muskieten, enz vol komen verdelgt, en niet enkel bedwelmt, vandaar zijne reus - ach tig snelle ver- spreiding over de geheele aarde. !s enkel in lles- schen verkrijgbaar voorzien vau liet wereldberoemd fa brieksmerk de Insectcnjagcr, a 25 ct., 50 et. en f I, - de daarbij beboe rende spnlt jes a 40 ct. Overal ver krijgbaar waar een Tkurmeiiii Piakkaat zichtbaar is. THURMeLIN is absoluut geen namaak doch wetd reeds in 1887 ia Diiit-chland in den handel gebracht, en heeft in d e landen waar het tot na toe ingevoerd werd, verbasen den opgang gemaakt. Hoofd Depót voor Haarlem Omstreken bij de Wed. DE LANGE VAN EK, Haarlem. Verder verkrijgbaar bij de Heeren D. J. Weijenbbbgh, D'og st, Zijlstraat 34 W. H. L'ittenbosch. Spaamwouderetraat 37 A. 8eutsr, Anegang. Wedenerkoofers ru>m rabatl Aanviagenom Depbts van het were.dberteJide Tourmelin voor andere plaat sen, geheve men te richt-n tot Centraal-Thurmelin-Depöt voor Nederland Kloveniersburgwal, Amsterdam.

Haarlem's Dagblad | 1894 | | pagina 7