Voor onze ïeisters. HE JACHT OP EENE ERFENIS. NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. FEUILLETON 12e JaargHüj. Woensdag 10 October 1894. Nr.. 3458 ABONNEMENTSPRIJS: Voor Haarlem per 3 maandenf 1,20. Franco door het geheele Kijk, per 3 maanden 1,65. Afzonderlijke nummers0,05. Geïllustreerd Zondagsblad, per 3 maanden 0,30. franco per post 0,37J. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Bureau: Kleine Houtstraat 1~=L9 Haarlem. Telefoonnummer 122. ADV E RTENTIN van 15 regels 50 Cents; iedere regel meer 10 Cents. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 20 Cents per regel. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze agenten en door alle boekhandelaren en courantier», Directeur-Uitgever J. C. PEEREBOOM. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. DAUBE Co., JOHN F. JONESSucc.Parijs 31 bit Faubourg Montmartrei K3 In de étalage voor de vensters van het Bureau van dit Blad zijn de na volgende afbeeldingen gelegd Baron de Couxcel, fransch gezant te Londen. Overhandiging in het hótel der In validen te Parijs van de vaandels der twee afgeschafte regimenten ponton niers. Reis door Frankrijk in eenjballon. De kruiser Descartesde werf te Nan- 1 tes afioopende. De Hamadryas apen in den dieren tuin te Parijs met bas-relief van deze dieren in het museum op het Louvre (5 afb.) Zeegrasvisscherij op de kust van Bretagne. Sarajevo in Bosnië, in 4 afb. en de Bosnische ruiters Bachi-bozouks. Duitsche cavalerie en militaire wiel rijders. Keizer Wilhelm afscheid nemende van de vreemde militaire attachés. y Kolonel Schaefer, directeur van het slavenhandelkantoor in Egypte. Een van Schaefers slavenjagers. Drie van Schaefers ondergeschikten. Een groep verkochte slavinnen. ■r Het huis waarin de slavinnen wer den bewaakt. Buiten het gebouw waar de zaak werd behandeld. De engelsche minister Balfour „golf" spelende. Klauteren op een ijsveld. Gezichten op den Matterhorn. Seiler en Biener storten van den Matterhorn naar beneden. De Viaduct van Pecos. De Onderkoning Li Hnng Tsjang met zijn zoon en kleinzonen. De haven van Chefoo. Wijnoogst in Italië. Een duel met degen en dolk. Trouw en Oprecht. Charles Rochussen (TJit „Eigen Haard"). Officieren der Lombok-expeditie, (Uit „Eigen Haard"). Politieke Pi aten. STADSNIEUWS. II arlem, 9 Oct. 1894. Dierenmishandeling. In hare Maandagavond gehouden vergadering heeft het Bestuur van de alhier gevestigde „Vereeniging tegen het mishandelen van Dieren" beslo ten, zich te wenden tot Provinciale Staten van Noordholland met het verzoek om wijziging te brengen in het ten vorigen jare door die Staten vastgestelde reglement op de wegen en wel ten aanzien van de bepalingen, daarin gemaakt op het rijden met hondenkarren. Reeds vroeger werd in de verga dering van dit bestuur besproken, dat sedert het in werking komen van dit provinciaal reglement,-dat alle plaat selijke politieverordeningen buiten werking stelde, het aantal honden karren zeer toegenomen en de condi tie der honden die als trekdieren gebruikt werden, dientengevolge zeer verslimmerd was. Het groote kwaad schuilt, naar het schijnt, daar in dat de honden nu voor de karren mogen worden gespannen wat vroe ger het geval niet was, waardoor zij niet enkel trekken maar ook dragen en dat niet alleen de kar met haren last, maar veelal ook den bestuurder zelf, ja soms twee tot drie personen. Waren nu deze honden allen flinke, groote dieren, dan zou er naar de Vereeniging tegen het mishandelen van Dieren meent, geen kwaad in zijn dat zij aldus als trekdieren werden gebruikt. Dit is evenwel niet het ge- ^al. Zelden of nooit ziet men een groot krachtig beest voor een hondenkar loopen, meestal zijn het kleine, magere dieren, die soms met hun tweeën en drieën te zamen een last moeten tor sen en trekken, die veel te zwaar voor hen is. Komt er een rijtuig aan, dan springt de bestuurder van de karen als het rijtuig voorbij is, onmiddellijk weer daarop en men begrijpt dat deze manoeuvre, die voor den hond zeer vermoeiend is, op een eenigszins drukken weg, by voorbeeld op markt dagen, ontelbare malen moet worden herhaald. Valt de hond vau vermoeid heid neer dan wordt hij zoolang ge ranseld, tot hij weer opstaat en al hijgende voortsukkelt. Vooral van den kant van Haarlem mermeer en van Spaarndam komen, naar in bovengenoemde vergadering werd medegedeeld, talrijke honden karren in de stad, waaraan men door een paar latjes eraan te spijkeren, een soort inspan heeft gemaakt, waarin de hond loopen moet. Het kan wellicht goed zijn, er hier nogeens op te wijzen dat de Vereeni ging tegen het mishandelen van die ren te Haarlem eene geheel andere is dan en niets heeft uit te staan met de vereeniging tot bescherming van dieren, ;die haren hoofdzetel heeft in den Haag. De hier gevestigde vereeni ging wenscht alleen dat de dieren niet mishandeld worden, wat zeker ieder weldenkend mensch met haar eens zal zijn: het oprichten van ga huizen of asylen voor zieke dieren en dergelijke evenwel acht zij een zieke lijke overdrijving en doet daaraan dan ook niet mee. Onder mededeeling van eenige feiten zal het bestuur der vereeniging nu aan de provinciale Staten verzoeken, het reglement op de wegen in hare e.k. najaarsvergadering (6 November) in dien zin te wijzigen, dat voortaan op de provinciale wegen honden niet meer voor de kar mogen, maar onder de kar moeten worden aangespannen en dat het den bestuurder verboden is, op de kar plaats te nemen. Hiermede zou naar het inzien van adressant, een groot gedeelte van het kwaad voorkomen zijn. Onder de kar loopende schijnt, volgens de ervaring de hond veel minder te worden uit geput dan wanneer hij voor de kar is aangespannen. Dit gevoegd bij het verbod aan den bestuurder (en ande ren) om op de kar te gaan zitten, zal naar het oordeel van het Bestuur, groote verbetering brengen in een toe stand, dien het Bestuur niet schroomt onhoudbaar te noemen. Onze Don Juans. De Maandagavond is ongetwijfeld geen uiterst geschikte avond om kier ter stede bij eene voorstelling inden schouwburg eene volle zaal te krij gen. Aan geen andere oorzaak mee- nen wij het tenminste te moeten toeschrijven, dat toen Maandagavond door het amsterdamsche gezelschap onder directie van den heer L. H. Chnspijn het kluchtspel „Onze Don Juans", het bekende lachsucces, hier ten tooneele werd gevoerd, de schouw burg zoo slecht bezet was. De keuze van het stuk zal toch zeker niet de liefhebbers er buiten gehouden heb ben evenmin als het onbexendheid met de Nederlandsche Tooneelveree- niging kan hebben gedaan. Bekend is het immers, dat het gezelschap van den heer Chrispijn steeds met veel zorg zijne voorstellingen voor bereidt en uitvoert. Dit kan ook ge zegd worden van die van „Onze Don Juans". Het spel, de mise-en-scèue en de regie waren lofwaardig. Van de medespelenden stippen wij hier aan de heeren van Westernoven (Hugo Zwaluw) en TernooyApel (Nicolaas Koek) en mevr. van der Horstvan der Lugt, die de schalk- sche Kathinka voorstelde. Inbraak Florapark. Hedennacht na 12 uur is inbraak gepleegd in twee villa's in het Flora park en wel in die van den heer S. J. Graaf van Limburg Stirum, No. 59, en van den heer jhr. P. Quarles van Ufford No. 57. Een belangrijke hoeveelheid zilveren voorwerpen is ontvreemd. Door de bewoners in de villa van den heer Quarles van Ufford is geen gerucht vernomen; bij den heer van Limburg Stirum wel, maar men had daar geen kwaad vermoe den, wijl een der dienstboden onge steld was. De inbreker (of inbrekers) heelt zich toegang verschaft door een der ramen aan de voorzijde van de beide villa's op te schuiven, hetgeen ge makkelijk ging, omdat op geen dier beide vensters de harpjes waren vast gezet. Men kwam bij den heer Van Stirum zoodoende in een suite van drie vertrekken bij den heer Quarles in eene van twee kamers. Daar zijn nit kasten en laden die niet gesloten waren de zilveren voorwerpen meege nomen. Grootere stukken zooals bij voorbeeld een zilveren theeservies heeft men laten liggen en in de on middellijke nabijheid jvan het huis van den heer Van Stirum werd een sa mengedrukt zilveren theeblad in den grond verstopt gevonden. Blijkbaar hadden de dieven dat later willen komen halen. In de kauiers werden afgebrande lucifers gevonden. De politie doet ijverig onderzoek. De lijst van het gestolene is als volgt lo. Ten nadeele van den heer Jhr. P. Quarles van Ufford, Florapark No. 57. Elf groote lepels, gewoon model. Twaalf groote vorken, idem. kleine lepels, idem. vorken, idem. Een soeplepel geschulpt en gebom beerd. Twve sauslepels, gewoon model. Een eierlepel, idem (naadrand). Vier groentenlepels, gewoon model. Een slalepel en vork, idem. Vier antieke b mbonlepels met ge draaide stelen, figuren (poppen) voor stellend, twee gaaf en twee versleten. Twee bonbonlepels, gewoon model. Een gemberlepel en vork met pa- relrand. Een compotelepel met parelrand. Een suikerstrooier met parelrand. Twee zoutlepeltjes gewoon model. Een mosterdlepel gewoon model gewerkt met lofwerk op den steel. Twaalf koffielepeltjes (mocca's) de stelen zijn hertenpootjes of paarden- pootjes. Een groote trekpot, geschulpt en gebombeerd de knop er van los en het ivoor er af. Zes theelepeltjes parelrandjes. Vier kleine vorken (dessertzilver) heel oud met gesleten punten. Vijf kleine lepels (dessertzilver) heel oud. Een paplepel, gewoon klein model. Alles zilver met gewone zilvermer ken zonder meer. 2o. ten nadeele van den heer S. J. Graaf van Limburg Stirum in het Florapark no. 59. Twaalf theelepeltjes met recht be werkte steel en ovale schepper. Een theepot met romeinschen rand en ivoren oor. Een theebus met romeinschen rand met een knop, voorstellende een roos, deze knop zit los. Vier antieke zoutvaten, stijl l'Em- pire. Een hooge koffiekan met zwart oor. Een melkkan met romeinschen rand en ivoren oor. 2 Buslepels met gebogen steel. 1 Suikerstrooier. 1 Mosterdpotje, voorstellende een kelkje met twee oortjes. 3 Kleine lepels met wapen. 3 vorken 3 Iets grootere lepels. 3 vorken. 3 Kleine dessertlepels. 3 dessertvorken. 13 Groote eetlepels. 12 eetvorken. 1 Plee ten Soeplepel. 2 Koffielepeltjes. 1 vierkant trommeltje en 1 rond trommeltje, voorzien van bovenrand, rechte lijnen en gekartelden onder rand, verder met inscriptie o. m. S. v. L. S. A. C. S. jaartal 18 jaartal Een cachet S. v. L. S. waarboven een kroon. Een bovenstuk van een flacon. Snuisterijen Een kleine viool (muziekinstru ment.) Twee bonbonlepeltjes. Een mesje. Een kookpotje met drie pootjes. Een boekje. Vijf a zes lodderijndoosjes. Al deze voorwerpen zijn van zilver. Bij een rund behocrende tot eene kudde van 7 stuks aanwezig in eene weide van G. Feije, gelegen aan den Schotersingel alhier, heeft zich tong- blaar vertoond. Bij vonnis der Arrondissements- Rechtbank alhier dd. 9 October 1894 is in staat van faillissement verklaard, Stephanus van Westerhoven, winke- Naar het engelsch van PAUL H. GERRARD. HOOFDSTUK XXX. Geoi ge Fitzroy. Wrigley keek ongeloovig naar miss Barth. „Wat voor onzin vertelt dat kind? Waar is het document, dat zij gevonden heeft Is het echt „Het ie echt en veilig weggeborgen," zeide Myra. Haar koele toon voorkwam eene vertrouwelijke mededee ling van Mi op welke wijze zij in het bezit van het testa ment was gekomen. „En nu zult u ons toch dadelijk helpen pa bij het opspo ren van Rupert?" „Je kunt wel eene advertentie plaatsen in de Times," zeide miss Barth. „Schriji maar wat je wilt." Mi vloog heen om schrijfmaterialen te halen, en miss Barth schreef het volgende „Rupert B. Het testament is gevonden. Kom onmid dellijk. M. B." „Het kan wel een paar dagen duren alvorens het geplaatst wordt," zeide Wrigley, „maar het zal wel in orde komen.' Hij begaf zich naar de Btad en plaatste de volgende ad vertentie „Hare St. en Bird-Cage Walk. R.: Van dat huwelijk kan niets komen. Toon u een man. Verlaat het land." Mi las dit Vrijdagmorgen en vroeg zich verbaasd af, wat dit kon beteekenen. Daarna misleidde Wrigley hen wat betreft de advertentie van miss Barth. Eerst was deze zoek geraakt en moest op nieuw verzonden worden. Dan weer was er gedurende ver scheidene dagen geen plaatsruimte. Miss Barth werd afgeleid door haar angst wat betreft het lot van George Fitzroy, maar zij bemerkte toch wel, dat James Wrigley haar tegenwerkte. Hij wilde niet, dat die adverten tie geplaatst zou worden. Waarom niet? Er was nog teveel dat voor haar duister was dan dat zij handelend wilde op treden, daar zjj het niet tegen dien sluwen vijand wilde afleggen. Zij besloot om op Mellodew te wachten. Wrigley vroeg aan zijne dochter waar het testament werd bewaard. Mi wist het niet. Eenige dagen later ontving Wrigley evenwel een troostrijk bericht. Hij begaf zich naar het hospitaal, waarheen decon- tessa was vervoerd en vernam aldaar, dat zij gestorven en begraven was. Dit vereenvoudigde den toestand van zaken, en hij zette met verdubbelden ijver zijne pogingen voort om Natalie in een krankzinnigengesticht in het noorden te doen opnemen, waar hare zonderlinge verhalen omtreat een onderbroken huwelijk, eene wegvoering en gevangenschap als het ijlen eener waanzinnige zouden worden beschouwd. Myra wachtte steeds op eenig bericht omtrent George, maar zij vernam niets anders dan de mededeeling van Mellodew, dat hij goed te Brindisi was aangekomen. Zij werd rusteloos door het lange wachten en begaf zich naar Londen om de advertentie betreffende Rupert ter plaatsing aan te bieden. Er kwam geen antwoord en daarna ging zij in hare her. innering na, wat Mellodew gezegd had over de firma, aan welke hij Rupert had aanbevolen. Rupert had nooit een naam genoemd. Wanneer Myra Barth echter eenmaal een doel voor oogen had, dan trachtte zij dat te bereiken ook Zij bracht eene geheele week in de city door, en bezocht alle grossiersfirma's, waar buitenlandsche correspondenten in dienst wareD, totdat zij ten slotte degene had gevonden, bij wie Rupert werkzaam was geweest. Hij was er niet meer. Men deelde haar mee, dat hij gehuwd was, maar sedert zijn huwelijk scheen hij zeer ongelukkig te zijn; had zijne ge zondheid verloren, was niet meer in staat geweest zijn werk te verrichten, en was ten slotte zonder eenige opheldering te geven onverwachts verdwenen, en de opengevallen plaatB was door een ander ingenomen. Niemand kon zelfs maar

Haarlem's Dagblad | 1894 | | pagina 1