LUW -I. M. SCHMIDT, gemengd nieuws te huur: TE HUUR: TE KOOP, te koop, INGEZONDEN. Burgerlijke Stand. etterlievende Vereeniging „J. J. CKEMER". Bijbellezing. TE HUUR of TE KOOP Buitengewone Voorstelling, „Doof InspÉgTitspaiiBf, aamppoo Café DE BOEK, 13. heidenz. De voorzitter luidde te i vergeefs de bel; een oogenblik had bet er veel van, dat men met elkaar handgemeen zou worden. Ten slotte kreeg het geroep om stilte en orde de overhand en bedaarde de storm, waarna de gemeenteraad met 94 tegen 18 stemmen het voorstel der socia listen verwierp door over te gaan tot de eenvoudige orde van den dag. In de oostelijksche Kamer van af gevaardigden heeft Pernerstorfer een voorstel gedaan betreffende de ur gentie eener kieswethervorming dat met 120 tegen 43 stemmen werd verworpen. De hongaarsche Kamer van afge vaardigden heeft met sterke meer derheid het voorstel van Wekerle aangenomen, hiertoe strekkende, dat het wetsontwerp betreffende de vrije uitoefening van eeredienst in den oorspronkelijken vorm zal worden teruggezonden aan de Kamer der Magnaten, tot sene nieuwe discussie. Een valsche baron. Nadere bijzonderheden omtrent den Nederlandsehen baron, die te Keulen gevangen is genomen, komen nu in enkele Duitsche bladen voor. In wer kelijkheid moet het geen baron zijn maar een gewone bedrieger, die door zijn brutaal optreden en ook door zijn elegant uiterlijk en hoffelijke manie ren in verscheiden aanzienlijke fami- liën als gast was opgenomen, a. aar bij waren er sommigen te Keulen, die beweerden, zijn ouders in Neder land te kennenook vond hij alge meen geloof in zijn verklaring, dat hij tot uitspanning de Rijnstreek be zocht. Hoe het zij, hij kwam in aan raking met een mooi, rijk Keulsch meisje, en juist zou de verloving pu bliek worden gemaakt, toen de deur der feestzaal openging en eeninspec-, teur van politie verscheen. De Vo88. Zeitung stelt de zaak an ders voor en zegt dat de gevangen baron de vader is van een meisje, dat met een Keulschjongmensch zou trouwen. van 600 en 160Ó gulden, 74 (zegge vier-en-zeventig) huizen met huur prijzen loopende van 275 tot 1500 gulden, 4 winkelhuizen met prijzen van f1100 en f1500. Zijn dat niet welsprekende en treu rige cijfers. Nu kan 't zijn dat vele pereeelen in beide lijsten voorkomen, doch het ;ezamenlijk getal der beschikbare woningen bedraagt stellig wel 130; een ge tul, dat te denken geeft. De gemeentekas moest b.v. nooit aangesproken worden voor: de ont vangst der vorstinnen, het mausoleum (op de begraalpiaats), doch de kosten daarvoor „geh.el uit particuliere bij dragen" bekostigd worden, en zoo meer. Het verkorten der kermis is ook iets, dat velen inwoners schade doet. Als men eens by de inwoners ach ter de schermen konde zien, zoude men ervaren, hoevelen met zorg en moeite kampen om te blijven, die ze zijn en ieder 't zijne te geyen 1 De gemeenteschuld van Haarlem bedroeg op 31 Dec. '93 12,512,060.—, meteen verplichte j aarlij ksche aflossing van f46,000.terwijl de rente! 82,722.— .n dit jaar bedraagt; in 't geheel in t eerste jaar te betalen: f 128,722.— Een ieder beantwoorde voor zich zeiven de vraag aan 't hoofd van dit artikel. U dankende voor de plaatsruimte Mijnheer de Redacteur, teeken ik met achting Haarlem,20Oct.'94. ^H °JW O Groote Houtstraat 174, Een Heerenhuis met grooten Tuin en Tuinhuis. Adres Koningstraat No. 60. Beneden- en Bovenwoningen voor 2,50 en /3, Te bevragen Ged Oude Gracht 108 een paar nette vierkante Kachels voor spotprijs. Adres Oranjestraat 111. een mooie, nieuwe mahoniehouten Linnenkast en drie stuks Penant tafeltjes, notenhout met zwarte lijsten. Adres VogjelkGopsteeg 13. Een brand. De brand van de petroleumbron- nen te Grozni in den Kaukaeus woedt steeds voort; een derde bron heeft ook reeds vlam gevat. Een ontzag lijke hoeveelheid petroleum is reeds verloren gegaan, en 17 werklieden zijn in de vlammen omgekomen. TELEGRAMMEN. De oorlog tuBschen China en Japan. LONDEN, 20 Oct. {Reuter). Volgens een telegram, den 19en Oct. mt Shan ghai aan de bladen gezonden, hebben Engeische stoombooten bericht, dat een vloot gesignaleerd is, die naar men gelooft het voornaamste eskader der Japanners is. Zij bestond uit acht schepen en bevond zich 20 mijlen ten Zuidwesten van het voorgebergte van Shantung. Een bericht uit Tientsin meldt, dat aldaar talrijke troepen aan komen om de hoofdstad te verdedi gen. Men gelooft, dat tot den 30sten van deze maand 100,000 man alhier zullen zijn; 48,000 man cavalerie uit Shinking en Kerin zijn onderweg. iSdiimwDufg, Haarlem. Koninklijke Vereeniging „Het Noderlandsch Tooneel" Donderdag 25 October 1894* Tweede en zeker laatste Opvoe ring van Voor den inhoud, dezer rubriek stelt de redactie zich niet aansprakelijk Van ingezonden stukkengeplaatst oj niet geplaatstwordt de kopij niet aan den inzender teruggegeven. Gaat Haarlem vooruit oi achteruit Mijnheer de Redacteur Naar aanleiding van een artikel in de Amsterd. Courant (het geeltje) van heden met het op-'chrift„Haarlem de schrik der belastigschuldigden" een enkel woordje als 't u blieft. De opcenten op personeel zijn ie Amsterdam 80 en bij ons 100; A. met eene bevolking van 448,000 en H. ruim 57000; hef verschil van stad is te groot om zulk een hoog opgeld te wettigen. Vele gegoede burgers, voor wie 't onverschillig is waar ze wonen, ziet men dan ook naar elders verhuizen of kleiner gaan wonen, getuigen: de vele ledig staande huizen. Het Haarlemsch A dvertentieblad van 17 Oct. vermeldt 45 huizen met huur waarden loopende van f83 20 tot f1700, benevens 2 winkelhuizen met een huurprijs van 156 en 325 gulden. Hetzelfde blad van 20 dezer ver meldt als volgtTe koop 2 villa's en 17 huizen, 3 winkelhuizen en 1 win kelhuis met zaak. Te huur: 2 villa't Bevallen: 19 Oct. A. Kok- Verhoeven z. - J. A. G. Hommes- Meerman d. - 20 A. C. Wiebes- Boerrigter d. ;.tQomvaartber;chtsL. VsHet stoomschip Prins Frederik Hen drik, van W.-Indie naar Arnst., arriv. 19 Oct. te Amst. Het stoomschip Yarra, van de Mes- sagerie Maritime, van Japan via Sin gapore met de Indische mail en pas sagiers, arriv. 19 Oct. te Marseille ADVERTENTIËN. Zie vervolg Advertentièn in tot xtveede Ml d. v De Wed. COOLEN, Romp, brengt door deze haren wel- gemeenden dank voor de veie be wijzen van belangstelling, onder vonden bij het overlijden van haren Echtgenoot, A. T. COOLEN Haarlem, 20 Oct. 1894. Alle Prijswinners hebben wij bericht kannen zenden van de Paar- denloterij Haarl.meer, behalve No. 82 (een paard), No. 72 (een zweep) en No. 2429 (een wollen deken). VAN AMSTEL Kaasmarkt Onafgehaalde Circulaires wordt men beleefd verzocht te bezorgen bij ondergeteekenden. G. J. van GASTEREN, President, Gierstraat 77. G. v. d. BERG Jaz., Secr.-Penn. Korte Sptiarne No. 1. P.S Uitvoering Woensdag 24 October in den Schouwburg. tóioers flor nGUdiaiiui 7 April 1894. Correspondenten te Haarlem WESTERKAPPEL 8, HOOFD. Disconto van Wissels do. Promessen Rente Korte Bel do. bel. Binnenl. Eff. do. s Buiteni Eff. do. op Goederen. Üs. SWAAN en Ds. VEEN be richten, dat zij bij beurten elke week des Dinsdagavonds ten 8 ure Bijbellezing zuilen houden in de Christ. Bewaarschool in de Oranje straat. De eerste Bijbellezing zal D. V. aanstaanden Dinsdag plaats hebben. gevraagd, een Heerenhuis groot 9 ii 10 Kamers met Tuin. Opgave van huur en koopprijs onder letter G. aan het Bureau van dit Blad 2'-/» pet. 3 37. 2Vs i 3 3 Het kantoor is geopend van 9luur. :i-Z" De «SCHIEDAMSCHE ALCOHOLFABBIEK te Schiedami-levert, ook voor export, fijoa (gerectificeerde) en B and-Spiritus, Jc-never, Bran dewijn en Cognac in iedere sterkte tegen coucurreerende prijzen. Inlich- tiugea omtrent prijzen en conditiën zijn te bekomen bij hun vertegen woordiger, die zich ook met het uitvoeren der orders beiaft. Voor de Schiedamsche Aloo- holfabriekt. De Vertegenwoordiger. Adres Kennemerplein 20, te Haarlem Tooneelspel in 3 bedrijven en een Voorspel, van Vict. Sardou en Emile Morbaü. Aanvang fkuur. Balcon ƒ2,Stalles /1,75, le Loge 1,50, Parterre ƒ1,25, 2e Loge ƒ1,Gaanderij /0,50. -~5~ Plaatsbespreking zooals ge woonlijk. fJW Al de rijke meubelen, de prachtige toiletten en costumes, zoo ook het noodige décor, worden ex pres uit Amsterdam medegebracht, zoodat de opvoering geheel gelijk is aan die daar ter stede. ü3Mad. Saus-Gêne, Mevr. FRENKEL, Napoleonde Heer LOUIS BOUWMEESTER f.-fggg- Op 1 November as., des u.m. 12 uur, zal ten bureeie «an den Garuizoeiis-Comznandani (Markt) door de Garnizoens Voe- dmgs-Commieaie worden aanbesteed: JJe levering van Vleesehen Vet, en Spek voor het le halfjaar 1895 en die van Zout en brandstoffen voor het jaar 1895. De inschrijvers voor Brandstoffen moeten in hun biljet duidelijk op geven welke soort zij wenscheu te leveren, b. v. Engeische Koleu ot Ruhrkolen of vette kolen enz., be nevens de verhouding tusschen de hoeveelheid grove en fijne kolen. SCROÜWBÖRMAARLEM. der Vereeniging op Zondsg 21 October. H£S^SËTTE, oi het Slauhiuffar der Verleiding. Heden en volgende dagen weder in lossing puike Eerste qua- liteit Zeeuwsohe tm tegen billijke prijzen. Monsters worden afgageven aan het schip Spaarne orer de Ged. Smalle OGracht en bij D- C. VER DEL, Zijlstraat No. 90. Si i o n? 41. Tooneelspel in 4 bedrijven of 9 tafereelen, S0f~ Wegens uitgebreidheid van het stuk Opening 6 uur. Aanvang 7 uur. Prijzen der plaaisen le Loge ƒ0,75; 2a Loge en Bak ƒ0,50; Gaanderij ƒ0,25. HET BESTUUR. s- VEREENIGING JET VLItGtüO WIEL" op Zaterdag 10 November a.g., in de Sociëteit tde Kroont. Aangifte voor het Lidmaatschap bij den Secretarfs K. BAKKER, Fr Varkenmarkt 6. Op last van den WelEd. Hter Mr. C- PRINS zaï de Makelaar N. D. DE LEUR publiek verkoopen, op Vrijdag 26 Oct. 1894, des mor gen ten 10 uur, ten overetato v au den Deurwaarder M. J. WANING, Meubilaire en andsre Gsede^ti, bestaande in Linnen-, Boeken- en Penautkas- ten, Ledekant met eprmgmatras en behang, Tête-h-Tête met Svoelen, Tafels, Stoeien, Spiegels, Schilde rijen en Regulateur. Dertig Kachels, zoowel nieuwe als gebruikte, Serviezen, Scbaieu, Borden, Etagèrebeeldjes, Karaffen, Lampan, Trommeltjes, Messen, Vor ken. Lepels, enz. Ten 1 uur, eenige antieke Gou den en Zilveren voorwerpen. Te zien Donderdag van al 10 tor 3 uur. Naar aanleiding van het stukje over het toekennen van eene Medaille aan Spuit 10, door de Brusselsche tssuran- tle-Maat8ch. „Primes", geeft de onder geteekende gaarne inlichtingen aan hen die dit verlangen, over de behan ling van die Maatschapi door hem als verzeker ondervonden. K VAN EDE fit met 3 Ballen, om PRIJS en PREMIËN. Opticien (Magazijn „ds Qouden Bril"). AMSTERDAM, groote specialiteit in goed geslepen Brillen, Lorgnetten enz. Spreekdag in Haarlem, des Dins dags, ten huize van den Heer F. van der PLUIM, Zijlstraat 55. I) VAN DEN BERG, Langs Heersnstraat 50 Geen beter adres voor Reparatie en Maatwerk. Alles wordt spoedig- en net afge werkt. Billijke prijzen „Gelukkig waar ook," verzekerde Rupert beslist. „Laten wij nog het beste gebruik maken van dat huis Rupert. Wij hebben het met zooveel moeite ingericht; laat iemand daar nog van genieten. Laten wij het zooals het nu is ingericht aan Mi's zuster Jane schenken, die onlangs in het geheim is getrouwd. Dat zal Mi genoegen doen, en het is geschikt voor Jane. Wanneer die afschuwelijke Wrigley sterft, heeft zijne we luwe tenminste eene schuilplaats. Alvorens de zomer was geëindigd galmden de klokketonen voor de huwelijksplechtigheid vroolijk door de lucht. De trotsche en gelukkige contesm zag hare schoone dochter be zit nemen van een huis, hare geboorte en bevalligheid waar dig. Allen op Barth House vierden vroolijk feest, en de hoofd personen, Rupert en Natalie waren even gelukkig als zij ge weest zouden zijn wanneer zij hun intrek in het kleine huisje te Hackney hadden genomen. Fitzroy Towers was George's tehuis weer geworden. Daa.r woonden Myra en Mi, en George ontdekte, dat zijne zaken op Mauritius hem nog een fortuin hadden verschaft, groot genoeg voor eene levenswijze, passend bij het prachtige landgoed, dat zij bewoonden, en dat zijne bruid van haar broeder ten geschenke had gekregen. VRAAGT bij uwen Comeetibles- andelaar, de fintbijlifirck, Ssuadskniidkosl eb ff8föi)grkoek, van SAUST LINDEBOOM Fabriek tde WachtenAmsterdam, -lekroond met de GOUDEN ME DAILLE op de Tentoonstelling tas Voedingsmiddelen te Brussel, des Hen Mei jl. aaiT Het beste bewijs voor de deugdelijkheid van ons fabriksst ea ieszelfs doelmatige verpakking U de veelvuldige nabootsing HAT7ST LINDEBOOM. Voor Timmy Titlow werd goed gezorgd, evenals voor Sum Porter en de bejaarde juffrouw Caitton, die hun intrek na men in het gezellige portiershuis van Barth. Tot aller be vreemding begon James Wrigley te herstellen, langzamerhand kreeg hij het gebruik van zijne ledematen terug. Geheel bero dd, door eeu ieder veracht, terwijl het gevaar om ieder oogenblik voor de rechtbauï geroepen te worden, hem als een dreigend zwaard van Damocles boven het hoofd hing. Wat moest er ten slotte van hem worden als hij her stelde? was de vraag die de kennissen van zijne kinderen bezig hield. De dag naderde, waarop hij en zijne vrouw de holle vertrekken van Clematis Villa moesten verlaten, waar zij gewoond hadden met éene dienstbode, die zij, dank zij de hulp door hun zoon geboden, bij zich hadden gehouden. De moeielijkheid loste zichzelye op, zooals het met vele moeielijkheden gaat in den ioop der tijden. Terwijl vrede en voorspoed den zoo lang vervolgden zoon van sir Giles Barth geluk aanbrachten en nog voor op Fitzroy Towers, Aiiea Wallace bijna dol van vreugde was toen zij in hare armen een erfgenaam van Fitzroy droeg was de man verdwenen. In een hevigen storm verliet hij heimelijk zijn huis om te gaan, niemand wist waarheen Door hevige rukwinden en een stortregen overvallen, sleepte hij met moeite zijne zwakke, half verstijfde beenen verder, totdat hij de plek bereikte, waar de laan van Clematis Villa den weg kruiste die op Barth uitkwam, en daar vond men hem iiggen, ge heel verstijfd met een gelaat waarvan de trekken in den angst van den doodstrijd verwrongen waren; zijne handen had hij in den half bevroren modder van den weg gedrukt Een hoogere Rechter had hem gestraft I EINDE.

Haarlem's Dagblad | 1894 | | pagina 2