BLOUSES Rechtszaken. Een oplichter. GEMENGD NIEUWS Ingezonden Mededeelingen Maison Hals, Kruisweg 45, v a rTa7~ Prima TAFEL60T2L !@©8ÜI§¥II# T. JL BOOTH, BRAAKMAN's GEMBERKOEK. Damstraat 13. HEERES VAN ALPHEN, van t l.- voor 60 cent. Baksnessergracht Ho. 13, 1. B antistoffen, Jan Steenstraat 29, Haarlem. Zyden Stollen, T. A. DONNEE, Slsiai ütatsirsai fe. 11 GELDERSCHE ROOKWORST, R olh ammetjes, aac Int KA. KUIKEN, J A lUISTHsK, Pédicure A AI PBI KIE, Gierstraat 62. ring van electrische straatverlichting Burgemeester en wethouders hebben besloten het onderzoek naar de fin- ancieele uitvoerbaarheid voort te zet ten. Werkstakingen van Typografen. De volgende circulaire is te Am sterdam verspreid Het einde van den termijn, door de patroons gevraagd om met hunne contractanten te onderhandelen, is verstreken. Bijna alle patroons heb ben hunne voorstellen aan het comité gedaan; het ligt nu in de handen der gezellen, om uit die voorstellen een vo.r alle winkels geldende re geling te aanvaarden, of wel de oude of andere eischen opnieuw te stel- len. Nog dienen verschillende voorstel len besproken te worden, die in ver band met de beweging op den voor grond zijn getreden. In elk geval is het op dit oogen- blik ieders plicht aanwezig te zijn, opdat wezenlijk de algemeene opinie over onze verdere houding blij ke, en niet enkelen den doorslag geven. Komt daarom op Vrijdag 26 dezer, des avonds half negen, in „Frascati" ingang O Z. Voorburgwal. Toegang alleen voor vakgenooten. De werkstaking onder het perso neel van Gebre. Van de Weijer, te Utrecht, duurt voortde patroons blijven weigeren de werkstakers weer in dienst te nemen. Donderdagmorgen hadden zich van elders weer 2 zetters aangemeld, die aangenomen werden, doch waarvan een reeds des middags zich bij de stakers aansloot. Bij dat alles heeft zich nu nog een ongeval voorgedaan, dat den gang van zaken in gemelde drukkerij niet bevordert. De chef der drukkerij is met eene hand tusschen de rotatie pers geraakt en daarbij zoo verwond, dat hij op raad van dr- Van der Meulen, die de eerste hulp verleende, in een ziekenhuis opgenomen is. Donderdag stonden voor de arron- dissements-rechtbank te Breda te recht de personen van Praga, oud 27 jaar, geboren te Rotterdam, en Renske Keuning, oud 23 jaar, gebo ren te Marum, beiden beschuldigd van in vereeniging gepleegd te heb ben: diefstal en verduistering. Van Praga is een bij de justitie bekend persoon, die voor dezelfde leiten, doch alléén, nog terecht moet staan te Haarlem en te Rotterdam en die, onder den naam vanLefëbre, Hamburger, Bomhol en misschien nog wel andere, op verschillende plaatsen van ons land zijn slag heeft trachten te slaan of dit ook werke lijk gedaan heelt. Niettegenstaande zijn jeugdigen leeftijd is hij reeds dikwijls veroordeeld geweest en wel door den militairen rechter en door de arrondissements-rechtbbank te Rotterdam, Dordrecht en 's-Graven- hage, zoodat hij reeds zeven jaren in de gevangenis heeft doorgebracht en steeds voor diefstal. Ditmaal had hij zich met Renske Keuning van Rotterdam naar Breda begeven en, met deze intrek geno men in een klein logement, waar hij zich een aantal goederen, ter waarde van f85, op beziens liet toezenden en deze voor 1 20, verkocht. Na zijn logement verlaten en daaruit een ta felkleed en karpet medegenomen en voor f6.50 verkocht te hebben, ver liet hij, met zijne vriendin, Breda, doch beiden werden spoedig achterhaald en in arrest gesteld. De kennismaking van Renske Keu ning met Van Praga was voor het misdrijf nog zeer kort; zij had reeds op verschillende plaatsen gewoond doch bij de politie was niets ongun stigs aangaande haar bekend. Beiden legden eene volledige be kentenis af. Het O. M. eischte voor Van Praga een gevangenisstraf van 4 jaren en voor Renske Keuning 1 jaar. De verdediger mr. Van Mens be streed de verduistering en pleitte voor den eersten beklaagde verzach tende omstandighedentengevolge van zijn verschillende vonnissen, kon hij nergens verdiensten krijgen en kwam daardoor tot wanhoop. Met de vrouwelijke beklaagde had hij diep medelijden, zij was het slachtoffer van hem die naast haar op de bank der beschuldigden zit; voor haar vroeg hy een lichtere straf dan door het O. M. geëiecht was. Met eene hulde aan de rijkspolitie, die d# da ders zoo spoedig achterhaald had sloot de heer Van Menszijn pleidooi. Zaak-Budden borgh Het O. M. bij het gerechtshof te Amsterdam concludeerde Vrijdag tot afwijzing van het verzoek tot inter ventie in het geding Buddenborgh, tegen jhr. mr. Macaré (officier van Een duel tuasehen burge meesters. De burgemeesters van St. Johann en Saarbrugge hebben geduelleerd. Nadat zij reeds lang met elkaar over hoop hadden gelegen, heeft de laatst genoemde in eene vergadering van zijnen gemeenteraad ronduitden ander een lafaard genoemd. Dit kon zijn collega zich niet lateh aanleunen en zoo kwam het tot een tweegevecht, dat nu heeft plaats gehad, maar ge lukkig zonder bloedvergieten is afge- loopen. Een stoomketel gesprongen Aan boord van den Franschen kruiser „Aréthuse"is een stoomketel gesprongen, terwijl men in de haven van Brest bezig was de machines te beproeven. Er zijn zes dooden en twintig gekwetsten. Volgens de Temps zijn er vier dooden, die letterlijk ge kookt zijn in het heete ketel water. justitie te Haarlem), gedaan door een crediteur in B.'s faillissement. De af wijzing geschiedde op grond dat die creditenr zich niet tegen het vonnis van faillietverklaring heeft verzet. Het Openbaar Ministerie bij den Hoegen Raad concludeerde Vrijdag tot verwerping van het cassatieberoep van den burgemeester van Zandvooit tegen de toewijzing aan eene firma te Middelburg van de vordering tot schadevergoeding, wegens het door de gemeente Zandvoort jegens die firma niet nakomen van de overeenkomst betreffende hetr; koopen van badbe- noodigdheden. Het O. M. nam alzoo aan, dat de gemeenteraad, door zijn besluit tot geldleening in te trekken, de vervulling van de voorwaarde der koopovereenkomst heeft verhinderd, Uitspraak 30 November. Een eigenaardige wedstrijd. Te Brussel is door de „Alliance musicale" Zondag een wedstrijd ge houden, waaraan alleen dames moch ten deelnemen en nog wel mooi gevormde dames. Het doel van den wedstrijd was, uit te maken welke der mededingende dames de mooiste taille bezat. Er waren tal van mededingsters, zoodat het der jury lang niet gemak kelijk viel de drie prijzen die be schikbaar waren gesteld te verdeelen. De weietrijd had een rustig verloop. De toestand van den Czaar. Eogelsche bladen hadden het ge rucht uitgestrooid dat de beroemde Berlijnsche chirurg Bergmann gewei gerd had naar Liwadija te gaan, om een nieroperatie bij den Czaar te ver richten. Bergmann geeft echter de verklaring dat van 't geheele ver haal geen woord aan is. Naar hij zegt, kent de Czaar hem persoonlijk en is hem genegen en hij, Bergmann, zou, als elk van zijn ambtgenooten, met den eersten trein naar Liwadija gaan als hij den Czaar ook maaréen dag langer in 't leven kon houden. Maar uit £een grondig gesprek met Leyden, voor diens laatste reis naar Liwadija, weet hij dat de Czaar lijdt aan verschrompeling van beide nieren, dus niet aan een kwaal waarbij een chirurg te pas komt. „Ik kan wel éen nier wegnemen, maar hem beide nie ren uit te snijden zou hetzelfde zijn als hem het hoofd af te houwen." Bergmann beschouwt ook de kram pen waarvan in de laatste dagen sprake was als zeer bedenkelijke ver schijnselen. De Lokalanseiger ontving een tele gram uit Sebastopol, waarin omtrent de behandeling van den Czaar door zijne geneesheeren het volgende wordt medegedeeld: Professor Leyden, die het volle vertrouwen van den Czaar geniet, beslist over eiken maatregel. De Czaar, die door brandenden dorst gekweld wordt, gebruikt voorname lijk karnemelk als voedsel. Deze wordt hem toediend des morgens om zeven uur, dan weder om elf, des middags om vier uur en weder des avonds om negen uur, wanneer hij ongeveer s/4 liter er van gebruikt. Gedurende den nacht gebruikt hij verder niets. In het geheel drinkt de patiënt ge middeld vier liter karnemelk per dag. De Czaar houdt er veel van en ze stilt zijn dorst zeer goed. Hij neemt zeer weinig vast voedseldaarentegen houdt hij veel van bouillon met een eierdojer. Evenals bij alle personen, die ernstig ongesteld zijn, wordt de toestand van den patiënt regelmatig des avonds ongunstiger. Daarom heeft men voor den nacht bijzondere maatregelen genomen. De geneesheeren slapen bij beurten in de onmidnellijke na bijheid van de ziekenkamer. Des mor gens ontvangt de grootvorst-troonop volger geregeld van prof. Leyden een rapport omtrent den toestand van zijn vader. Prof. Grube va», de hoogeschool te Charkou heeft nu en dan aan de consulten deelgenomen. 1 Alle vreemdelingen die te Liwadija aankomen worden onder een zeer nauwkeurig toezicht gesteld. Niemand mag in de nabijheid van het kasteel komen. De censuur is ook zeer streng zoodat het verzenden van een telegram omtrent den toestand van den Czaar een moeielijke zaak is. De maatregelen die genomen worden om het publiek van het kasteel te houden en de re geling van de keizerlijke huishouding worden bezorgd door den minister van het keizerlijk huis zelf. Hetzelfde blad verneemt uit Darm stadt, dat prinses Alix nog steeds be zwaar blijft maken tegen de formu leering van den eed, dien zij heeft af te leggen bij het afzweren van huar geloof. Volgens telegrammen uit Kopen hagen heeft de Czaar den wensch te kennen gegeven het Deensche ko ningspaar nog eens te zien, doch op dringend verzoek van de Czarina is hieraan geen gevolg gegeven, daar zij haar bejaarde ouders niet aan de ver moeienissen van een zoo lange reis wilde blootstellen. Er wordt nu be weerd dat prins Waldemar, de schoon broeder van den Czaar, zich naar Li wadija zal begeven. Het huwelijk van den grootvorst troonopvolger is bepaald op 29 Oc tober; intusschen is het nog moge lijk, dat er een wijziging in den da tum wordt gebracht. Uit Moskou zijn per extra trein de kronen gezonden, welke bij het huwelijk van het toekomstige keizer paar moeten dienst doen. Boachbranden. De boschbranden in Algerië duren nog steeds voort. Het vuur is uitge broken in de omstreken vanPhilip- peville en heeft zich van daar ver spreid over verschillende dorpen in de nabijheid. De schade is zeer aan zienlijk, daar groote uitgestrektheden bosch geheel zijn vernield en ook tal van woningen in asch zijn gelegd. Ook bij Jemappes, in het zooge naamde zwarte bosch brak brand uit. Iu het dorp Auribeau werden 17 verkoolde lij een gevonden. De vlam men woekeren nog l steeds voort in de richting van Bona. De vuurpoel heeft een frontbreedte van niet minder dan 17 kilometer. Er heerscht een verstik kende temperatuur door de geheele landstreek Een dame met een heerenhoed op, een staanden boord om, kort afge knipt haar, kortom een van die vrou welijke wezens, die zich alle moeite schijnen te geven om op de andere helft van het menschelijk geslacht te gelijken, zat voor het raampje van een coupé. De conducteur roept den naam van het station af; zij kijkt naar buiten en vraagt aan een van het personeel Hoe lang hebben wij hier op onthoud Tijd genoeg om een Jglaasje bier te drinken, mijnheer. De jonge dame trok zich terug, bloosde en scheen ontstemd, terwijl het overige vrouwelijke personeel in den wagen zich met het geval hartelijk amuseerde. Een stad te koop. Uit Amerika komen soms wonder lijke berichten. Thans verneemt men weder van niet minder danhet verkoopen van een geheele stad. De stad Manchester in New-Yersey na melijk is gebouwd op grond, die door den oorspronkelijken eigenaar ver kocht is zonder voorkennis van den hypotheekhouder, wat bij de hypo- theekacte uitdrukkelijk was verboden. Dit gebeurde in het begin dezer eeuw en de zaak geraakte op de een of andere wijze in het vergeetboek, tot de erfgenamen van den hypotheek houder tot de schitterende ontdek king kwamen dat de grond eigenlijk aan hen behoorde. Daar men ver brokkelen wil voorkomen, zal waar schijnlijk een geheele stad en bloc verkocht worden, zeer tot ongerief natuurlijk van de bewoners, die, in de verbeelding hunne eigendommetjes eerlijk gekocht te hebben, belangrijke schade lijden. KUNSTHANDEL. Restaurateur van Schilderijen De Expositie dagelijks behalve Zondag geopend. Vrij entrbe bij introductie. Directie VOS ZOON. Muziek VrouwZoo, ben jij in de stad in opera geweest! Was 'tmooi? Boer: Ja, vooral toen 'tuit was; toen klapten alle menschen in de handen 't was net of je honderd man hoorde vechten. Rechter. Je bent betrapt, toea je in den schouwburg dien heer zijn zijden zakdoek wilde ontfutselen. Hoe is dat in zijn werk gegaan? Beschuldigde. Dat zal ik u vertel len. Er werd een zeer treffend stuk opgevoerd iedereen voelde zich aan gegrepen en tastte naar zijnzakdoefc ik omgekeerd: ik tastte eerst naar den zakdoek en werd toen aange grepen. Raak. De koning van België trad eens na een lange wandeling een boeren woning binnen, waar hij een glas melk vroeg. Terwijl dit voor hem ge haald werd, onderhield de koning zich met een Engelschman, die ook in de woning uitrustte. Het gesprek werd in het Engelsch gevoerd en zoo meende de vrouw des huizes, dat haar beide gasten Engel- schen waren en dus wel geen Vlaamsch zouden verstaan. „Het zal me benieu wen, wat die Engelschman met zijn langen neus voor zijn glas melk be taalt", zeide zij tot haar man, die ook in de kamer aanwezig was. „Sta mij toe", zeide de koning, „eveneens in het Vlaamsch, terwijl hij het geledigde glas neder zette en haar een vijffrancsstuk in de hand drukte, waarop zijn beeld staat afge beeld, „u het portret ten geschenke te geven van „dien Engelschman met zijn langen neus." rreöikS6urtan der Hsd. herv. Kerke» op ZONDAG 28 Oct, TE HAARLEM. Groote Kerk. Voorm. 10 ure, Hoog. Nam. 2 ure, vau Leuuep, Doopsbediening. 's A?. 6 ure, Hulsmaa. pred. te Zandvoort. Nieuwe A erk. Voorm. 10 ure, Moeton. Jam-Kerk. Voorm. 10 ure, Knottenbelt. bakêntittr Kerk. (Voor de Kinderen.) Voorm. 10 ure, Barbas. Egliee Wallonne. Üix heurea. Lafon, pasteur a la Haye. Chriitiligk Gereformeerde Gameeutt Gedempte Oude Grr&ckt. Voorm. 10 ure, av. 5 ure. Mulder. Kl.e»u Heiligland. Voorm. 10 ure, «s av. 6*4 ure, de Vlieg. van Renkum. Luihtrtcht Ktrk. Voorm. 10 ure. Poolman. Avondmaal. Kerk der Veretnigde DooptgexmAe. Voorm 10 ure, De Vries. tiemomtranteehe A. er a. Voorm. 10 ure, Hugenholtz, van Amsterdam. K*rk dtr Broedergemeenten. Voorm. 10 ure. Weiss. Donderdagavond ure, 8 Weiis. Eoorderkerk Ridderitraat.) Voorm. 10 ure, Langhout. s. Avonds 6 ure, Langhout. Woensdagavond 8 ure, Langhout, Bijbellezing. „Het ware geluk is gelegen in het najagen naar iets en niet in het be zitten." De man die de laatste tram naloopt denkt er anders over. Nederd. Herv. Ker*, ilenaebr««J4, Voorm. 10 ure, Gerth van Wyk Jr, Avondmaal. Nam. 2% ure, Gerth van Wijk. Dankzegging. Beverwijk. Voorm. 10 are, Booa. Doopsbediening. n&m, 1 ure, Zondagschool. Evangl Luthereche Kerk. Voorm. 10 uie, k. A. Gonlag. Uoovigezindé Kerk. Voorm. 10 ure, J. aepp. Voorm. 10 ure, H. H. Barger. Nam. 2j£ ure, H. H. Bartier, rifCaisicde. Voorm. 10 are, J. Kuylman. il«uu-||k en fofianen. Voorm. 10 ure, Claassen, pred. te Uitgeest, daoifjoort. Voorm. 10 uie, J. van Loenen Martinet. &paarn«lt*m Voorm. 10 ure, Hoog. Avondmaal. Velsen. Voorm. 10 ure, Loggers. 's avonds 7 ore Bijbellezing, in *t lokaal voo: chr. belang. Zandvoort. Voorm. 10 ure, Hulsman, 50, 55 en 60 Ct«, LEIDSCHE en DELFTSCHE 75 Ct». per kilo. Kleirs Houtstraat 62. niettegenstaande alle vreemde soor ten van ingevoerde Gemberkoek wordt deze nog steeds in groote hoeveelheid gebakken. Per stuk 40 cent. ijn steeds in uitgebreide «orteerin- gen voorhanden. Krnisstraat 40. De ondergeteekende staat Zater dagavond en Maandag op de BOTERMARKT, tegenover den Heer J. van dek Vossen, No. 5, met eene groote partij Edammer Kaasjes die voor den spotprijs van 60 Cent worden opgeruimd. UEd dm dr., F. J. DE WIJS. VERKOOPLOKAAL kunnen da gelijk» goederen wór den ingebracht en worden op ver- langen van hui» afgehaald. N. D. DE LEUR, Makelaar. Handelaar in voor Bobos on Garaeariaj.. Gr» Houtstraat 24. H. 1. VISSB*. bericht de ontvangst van de alom bekende, Sjne alsmede de W es t f aalsche in de wicht van 3 h 4 Kilo. f 1,50 per flesch. Slijterij en Bkierhundel 16» Cf OHTH8TMB S 18. en ia ie aienwite modellen van !,-« isi ft,alles met baleis, ateedi wt 100 «M: taillewijdte voorhand») H. J. VISSER, QrotU He%Utrul 24.

Haarlem's Dagblad | 1894 | | pagina 7