DERDE BLAD BINNENLAND. Rechtszaken. Gemengd Nieuws. BBHOORENDB BIJ JtlAAKLiCM'ti DAGBLAD VA.N Maandag 13 Mei 1885. De vorstelijke lamilie Von Wied, welke het voornemen heeft een ge deelte van dit jaar te Domburg ver blijf te houden' zal naar men ver neemt eerst in het begin van Aug. in die badplaats komen. De Eerste Kamer zal niet, zooals men vermoedde, reeds na Pinksteren, doch eerst einde Juni of begin Juli bijeenkomen. Prof. Van 't Hof uit Amsterdam, zal eene hem van particuliere zijde aangeboden betrekking aanvaarden te Parijs als hoofd van een chemisch laboratorium. Brand te Amersfoort. Donderdagnacht omstreeks half twee brak te Amersfoort brand uit in den poelierswinkei van D. aan de Lan- gestraat. Het schijnt, dat het vuur reeds lang gesmeuld had, althans de buren had den reeds een half etmaal te voren een zoo sterke brandlucht geroken, dat ze herhaalde malen in hun wo ning gingen zien of er ook ietB smeulde. De brand liet zich in den aanvang zeer ernstig aanzien, doch het vlugge optreden van de vrijwillige brand weer en het niet minder beleidvol werken van de stadsspuiten, voorkwa men grooter onheil. Dit neemt niet weg, dat de achtergelegen belendende woning van den manufacturier V. E. ook door de vlammen werd aange tast. De bovenverdiepingen van het huis van den poelier zijn uitgebrand de man was niet verzekerd. Bijna de geheele voorraad des heeren V. E. is in vlammen opgegaan en aan diens magazijn is, evenals bij de andere buren, zeer veel waterschade aange richt. Dezen waren allen verzekerd. Een jeugdige brandstichter. Een der jongens, die door de politie te Helder in bewaring zijn genomen als verdacht van brandstichting door onvoorzichtigheid in de werkplaats van den aannemer Winder aldaar, heeft bekend den brand te hebben aangestoken, door brandende hout krullen in het gebouw te werper, terwijl daarin niet gewerkt werd. De jeugdige boosdoener is een negenjarige knaap, zoontje van den sergeant der mariniers De B. Donderdag werd te Nijmegen bij een der vele aldaar voltrokken huwe lijken de huwelijksakte slechts door één der getuigen geteekend, omdat noch de bruidegom en de bruid, noch de wederzijdsche toestemmende ouders, nooh de overige drie getuigen schrijven konden. Diefstal. Voor de Rotterdamsche rechtbank hadden zich Donderdag een drietal jeugdige personen te verantwoorden, onderscheidenlijk 24, 22 en.... 16jaar oud. De aanklacht luidde, dat zij op 3 Febr. jl. te zamen en in vereenigmg te Rotterdam hebben gestolen een aantal zoo binnen- als buitenlandsche effecten, tot een bedrag van onge veer f38.000 eenig geld, een accoord- cither, een zilveren medaille, een wa terpas, een verrekijker, een klokje, een revolver, een ieesglas, een ta bakdoos en een paar waterlaarzen. De derde beklaagde, het eerst on dervraagd, bekende het hem ten laste gelegde. De beide anderen ontkenden. Zeventien getuigen werden in deze zaak gehoord. De bestolene herkende de aanwezige effecten en nog eeoige andere voor werpen als zijn eigendom, door hem uit zijne woning in de Zwart Jans straat vermist. Het losse geld, in zijne woning vermist, bedraagt tus- schen de f 20 en f 30. Het O. M. was van meening, dat voldoende vaststond dat de drie be klaagden te zamen den hun ten laste gelegden diefstal hebben gepleegd. Ieder heeft daarin zijn aandeel ge had. Z. i. was de le bekl. in deze de hoofdschuldige,"(die de beide an deren tot het feit heeft gebracht. Ook is de le reeds meermalen in handen der justitie geweest. De eisch strekt tot veroordeeling van de beklaagden, No. 1 tot vijf jaar, No. 2 tot drie jaar en No. 3 tot een jaar en zes maanden gevangenisstraf. De opstand op Cuba. Een bericht aan de N.-Y.-Herald meldt, dat de Cubaansche opstande lingen onder aanvoering van Antonio Maceo de stad Del Christo bij ver rassing hebben eenomen. Ten einde de nadering der Spaansche troepen te belemmeren braken de oproerlingen de spoorstaven op, met dit gevolg, dat een trein met versterkingen ont spoorde en velen gekwetst werden. Tegen den avond van denzelfden dag grepen de Spanjaarden de stad aan en na een kort gevecht sloegen de rebellen op de vlucht. De Spanjaarden verloren een doode en vele gewon den het verlies der opstandelingen is onbekend. Aan de Times wordt onder dagtee- kening van den zevenden Mei uit Havana gemeld, dat de aanvoerders der opstandelingen de beweging heb ben opgegeven en het einde van den opstand nabij is. Valsche postzegels. De Belgische justitie zoekt ijverig naar een bende schurken die in be trekking staan tot een fabriek van valsche postzegels te New-York en de producten van deze inrichting in België met goede winst verkoopen. Er is reeds voor ongeveer 25,000 frs. aan valsche postzegels verkocht. VARIA. In een verslag over een voetbal wedstrijd komt de volgende tirade voor „Die engel sprak en zijn woorden waren als haren in de soep voor Go- ahead en als paling in gelei voor de Haarlemmers. Verzuchting. Soldaat. Mijn hemel, voordat ik alles in mijn hoofd heb, wat een korporaal moet weten, ben ik reeds lang ser geant Echtgenoot (pas getrouwd). Zou je denken, vrouwlief, dat die witte over gordijnen er door zouden lijden, als hier in de kamer gerookt werd? VrouwtjeOch, je bent toch de beste man van de wereld, je denkt nooit aan je zelf, maar altijd aan mij. Ja zeker zouden zij er door lijden,man lief. Echtgenoot. Mij dunkt, dan moesten we ze liever wegnemen! Een advocaat had zich tot regel gesteld om niet te pleiten voor een beklaagde, wanneer hij niet van diens onschuld overtuigd was; hij was dus alles behalve een advocaat van kwade zaken. Een arme drommel met een echt armezondaars-gelaat was beschuldigd van een horloge te hebben gestolen de schijn was zeer tegen hem, doch de rechtsgeleerde had zich laten overhalen om aan de onschuld van den gevangene te gelooven en diens verdediging op zich te nemen met zooveel succes dat de beklaagde van alle rechtsvervolging ontslagen werd. Juist had advocaat bezoek, toen de arme man zich aanmeldde; zon der twijfel gevoelde deze zich ver plicht, zijne erkentelijkheid te be- toonen en met het oog daarop werd de vreemie bezoeker toegelaten. Hij keek wel wat schuw rondtoen hij den jurist niet alléén aantrof; m&ar gerustgesteld door diens vrien delijken toon begon hij 't Is over dat horloge. Jawelmijn vriend ik wensch je geluk, dat je onschuld heelt ge zegevierd. Dus is alles uit. Ja. En ze kunnen me niets meer maken Wel neen, in geen geval! O' dan kan ik 't horloge zeker nu wel dragenhe Nog een bewijsgrond. Professor. Zoo zien we dan, dat Beet hoven's scheppingskracht meer en meer verlamde, naarmate hij doover werdin 1830 was de maéstro reeds zoo dool, dat hij niet meer koncom- poneeren. 1 iToehoordsttr. Maar, Processor! toen was Beethoven immers reeds over leden l Professor (zich bezinnende). Jawel, dat komt er óok nog bij. .„en recept. Recept voor fondant en voor room pralines. Doe 2 pond witte suiker in eene zuivere blikken pan zet deze op een gaskomfoor met l kan water laat het ongeveer 8 minuten koken zonder te roerenlaat daarna een weinig van het vocht van den lepel loopen. Is het draderig, neem dan de pan van het vuur en wriif een lepel vol tegen den kant van de pan; als het roomachtig is en gemakkelijk om tot een bal te rollen, dan is het voor gebruikt gereed. Doe nu de room in eene kom en sla dezen snel met een grooten lepel. De geur, hetzij essen- van citroen of van vanille, moet er in gedaan worden als de room begint at te koelen. Men kan nu allerlei vormen aan deze fondant geven en ze ook kleurig, b.v. lichtgroen, geel enz. Men kan er een witten amandel in leggen, als men eerst een vorm heelt gemaakt, of gedroogde vruchten, en zoo de meest smakelijk uitziende bruidsuikers vervaardigen. Dezen zelf den room gebruikt men ook voor de pralines. Men rolt er balletjes van en plaatst deze op geolied papier om hard te worden, smelt daarna een paar koekjes chocolade door ze in een steenen pan in den oven te zetten en zorgt dat de chocolade niet gaat ko ken. Maar plaatst de pan met choco lade in een andere pan met kokend waterlicht daarna de balletjes room met een lange naald op en doopt ze een voor een in de chocolade. Als ze geheel bekekt zijn, legt men ze op geolied papier. In plaats van de balletjes room, kan men ook gepelde hazelnoten en amandels op dezelfde wijze met cho colade omgeven. De vegetariërsclub „In den ver gulden Koolstronk" heeft zulke strenge statuten, dat een der oudste leden gedeballoteerd werd, omdat hij op een gemaskerd bal als Got- fried vanBouillon was ver schenen.

Haarlem's Dagblad | 1895 | | pagina 9