le SCHOENWERK, Letteren en Knnst. Politiek Overzicht. Semengd Nieuws. Postkantoor te Haarlem. Stoimvsartbericihten. Burgerlijke Stand Aangeboden betrekkingen in Nederland. Kantoorbediende. Jongmensch, HAARLEMSCHE de ConcerMTeresniging der leden DÏ op Maandag 15 Juli 1895, GROOTJE KEREL een net Jonnmenscft Een net gehuwd Persoon, TE KOOP: HAARLEM (SopMaiai). Het goedkoopste Adres THEIJS, JOH 28, Anegang 28, Ontbijtkoek, Sucadekruidkoek en Gemberkoek, door de 4de Kamer der rechtbank te Amsterdam veroordeeld tot twee jaren gevangenisstraf. n, 18 Juni 1895. Eind-u. tvcering „Conserva torium." Niettegenstaande de drukkende hitte welke er heerschte, was de concert zaal van „den Werkenden Stand1' stampvol, wat wel een bewijs is dat het Conservatorium zich in veler be langstelling mag verheugen. Men kan dan ook over 't algemeen met ingenomenheid gewagen over de uitvoering van het goed eamenges programma. Bijzonder trot me de groote vor deringen welke de heer G. Zalsman gemaakt heeft. Hij oogBtte dan ook welverdienden bijval, véor de pauze met de aria„Bliek ich umher" uit de opera Tannhauser van Wagner en na de pauze met de bas-aria„Et in spiritum sanctum" uit de „H moll messe" van Baeh. Tot 't best geslaagde mag men nog rekenenhet concert voor viool D. gr. t. van Brahms, voorgedragen door den heer J. F. RuinenVariatiën en Finale over hongaareche Czarda's van J. Röntgen, voorgedragen door den heer C. V. Bos. Het geacheveerde en vooral muzi kale spel van dezen heer doen ons veel van hem verwachten. De heer J. C. H.Sickesz welke het con cert van Beethoven (No. 5 Es gr. t. Ie gedeelte) speelde, gai bewijs in 't be zit te zijn van een afgeronde tech niek gepaard aan schoone muzikale voordracht. Voor mej. R. Sieveking was het zeer jammer dat de snaren van haar viool haar parten speelden, want het is buiten kijf, dat ze veel talent bezit. Dezelfde „Air en Gavotte" van Vieuxtemps heeft ze een poosje ge leden op de maandelijksche voor- drachtsoefenlng bijzonder goed ge- Tot Blot wil ik nog wijzen op het duet,„Ihr Schonen aos der Stadt" uit „Die Jahreszeiten" van Haydn, gezongen door mej. A. E. Lutkeman en den heer C. Phlippeau. Mej. L. beschikt over een krachtig, frisch geluid. Valt wat 't eerste betreft voor den heer Ph. nog veel te leeren, zeker is het, dat hij een sympathieke stem heeft en tevens een goede muzikale voordracht. De leeraressen en leeraren van 't conservatorium mogen dus met te vredenheid terugzien op de welge slaagde einduitvoering van het school jaar 1894/5. G. G. De beraadslagingen over het wets ontwerp tot heffing van invoerrech ten zijn in de belgische Kamer Woens dag voortgezet en eindigden met het aannemen van artikel twee in zijn De Fransche begrootings-eommissie heeft het aanvullings-krediet verwor pen, dat door den minister van kolo niën, Chautemps, is aangevraagd. Volgens de Autorité beschouwt de heer Chautemps dit besluit als een blijk van wantrouwen in zijn beleid zoodat hij voornemens is, zijn ontslag te nemen. Woensdag hield de Italiaansche Kamer eene zitting, die zoo rumoerig was, dat op een gegeven oogenblik de heer Villa, voorzitter der Kamer, zich genoodzaakt zag de vergadering te schorsen door zijn hoed op te zetten. Na heropening der zitting keurde de Kamer met algemeene stemmen het adres van antwoord op de troon rede goed. De ongunstige indruk, aanvankelijk door het nieuwe antwoord van de Porte teweeggebracht, bij de drie euro- peesche mogendheden houdt geen stand. In diplomatieke kringen wordt thans geloofd, dat het antwoord een stap is naar het aannemen van de voorstellen der mogendheden. De begrootingscommissie uit de Oostesrijksche delegatie heeft de be grooting van leger en vioot aange nomen. Van Cuba komen weer berichten van gevechten, die om het kleine aantal dooden en gewonden eer scher mutselingen verdienen te heeten. Over en we^ r zijn nederlagen en verliezen geleden. Maarschalk Campos heeft de provincie Puerto Principe in staat van beleg verklaard. Sir Hercules Robinson, gouverneur van de Kaapkolonie, zal vermoedelijk het feest ter inwijding van den De- lagoabaai-spoorweg bijwonen. Volgens een officieel bericht van de London Gazette is al het grond gebied in Oost-Afrika dat gelegen is binnen den gordel tusschen het pro tectoraat en de ku6t en ;de Joeba- rivier en het Duitsche grondgebied geplaatst onder ;Britsch proctoraat. Het zeldzaam geval doet zich voor. dat een der Provinciale Staten geroe pen wordt een benoeming tot een eerepost in te trekken. Het toezicht op de Overijselsche Kanalisatie-Maatschappij wordt vol gens hare statuten ook uitgeoefend door commissarissen, daartoe door Prov. Staten der provincie benoemd Een der commissarissen, H. W. Dik kers, is door de rechtbank te Almelo tot gevangenisstraf veroordeeld en heeft zich door de vlucht aan de uit voering dier straf onttrokken. Op ver zoek van den raad van administratie hebben nu Ged. Staten het voorstel gedaan, in de aanstaande zomerver gadering de benoem1'ng van dien com missaris in te trekken en hem door een ander te vervangen. Het Noord-Oost-Zee Kanaal. Keizer Wilhelm is Woensdag te Hamburg aangekomen. De keizer werd vergezeld door vier zijner zonen. Aan het station werd Zijne Majesteit ont vangen door den burgemeester Leh- mann en de leden van den Senaat. Van het station reed Wilhelm naar de haven. Tijdens den rit door de stad werd de keizer door de bevolking overal met groote geestdrift begroet. Aan het diner in het Raadhuis dankte de keizer, in antwoord op de rede van burgemeester Lehmann, voor de buitengewoon warme ontvangst. Als het geloei van den wind was het jejubel hem te gemoet geklonken; iet was als de polslag van het geheele Duitsche volk, dat er trotsch op is, het vertegenwoordigd te zien. De keizer herdacht met dankbaarheid en weemoed zijn vader en grootvader, onder wie het werK begonnen is dat twee zeeën vereenigt, tot zegen van den vrede der volkeren. De te Kiel verzamelde pantser vloot moet het zinnebeeld van den vrede zijn, van het samenwerken der Euro- peesche kultuurvolkeren tot handha ving van het standpunt dat Europa inneemt aan de spits der beschaving. Alle volkeren willen en wenschen den vrede. Slechts in den vrede kan de wereldhandel, de handel van Hamburg bloeien. Daarom heeft dit vredefeest een bijzondere beteekenis voor Ham burg. Leve Hamburg! Bij het feest op de Alster was de rivier bedekt met een verbazende massa roeibooten, waaronder vele particuliere. De huizen in het rond waren verlichtvoor elk venster brandden drie kaarsen. Sommige booten waren geheel electrisch ver licht. De Keizer kwam op een boot naar het schitterend verlichte Alstereiland. Ondanks den sterken regen slaagde het vuurwerk goed. De tocht over de Elbe naar Blan- kenese leverde een grootsch schouw spel op door de verlichting der oevers. Urenlang voer men te midden van een illuminatie; de geheele rechter oever schitterde van elec'rieche guir landes, de huizen waren electrisch geïllumineerd, en onophoudelijk wer den op den hoogen, boschrijken oever vuurwerk en Bengaalsch vuur afge stoken er waren geheele kasteelen in vurige bergwouden. Het was een onbeschrijfelijk too verachtig schouw spel. Onmiddellijk achter de Kaiaeradler kwam de persboot; op eenigen af stand volgden de oorlogsschepen. Het binnenvaren van het kanaal en het verbreken van den draad die den toegang afsloot, had geheel vol gens het programma plaats. Aanstaanden Maandag zal een jaar zijn verloopen sedert den dag waarop president Carnot werd vermoord. Te Parijs zal dit treurige feit met eenige plechtigheden ter eere van Carnot worden herdacht. Dinsdag wordt een gedenkteeken te Nice onthuld. De Gaulois verneemt van een hoofd officier der Russische marine, dat de Russische schepen op 24 Juni te zamen met het Fransche eskader de haven van Kiel zullen verlaten en in volle zee de vlag halfmast zullen hij hij schen. vullenbovendien werden nog andere kostbaarheden in veiligheid gebracht. Het huis van den heer Jones brandde geheel af. 's Mans vreugde over de redding van zijn geldjwas onbeschrij' felijk groot. Hij wilde den 40 brand weermannen, die aan de blussching hadden deelgenomen, een bewijs zijner overgroote dankbaarheid niet onthou den en gaf hun.... 4 shillings om die onder elkander te verdeelen. Een ernstig ongeluk is in het kamp te Lypt drie Engelschen ar tilleristen ten gevolge van eigen on voorzichtigheid overkomen. De man nen vonden op de heide een niet ontplofte granaat, en hoewel hun streng verboden was dergelijke pro jectielen aan te raken, waren zij on voorzichtig genoeg daarmede te gaan spelen. De granaat ontplofte; een der artilleristen werd gedood, de tweede doodelijk en de derde licht gekwetst. TELEGRAMMEN WEENEN, 20 Juni. {Reuter). De keizer heeft het ontslag van het kabi net-Windischgratz aangenomen. Graaf Kielmanseg treedt op ais minister president en minister van binnenland- sche zakende heer Boehm als minis ter van financiënBlumfeld van land bouw Wittek van handelRittner van onderwijs en Krall van justitie. De heeren Welsersheimb en Jaworsky blijven in het kabinet. Een gierigaard. Te Croydon in het graafschap Sur rey was brand uitgebroken in de villa van een rentenier, een zekeren Jones. Hoewel reeds het grootste gedeelte van het huis door het vuur was aangetast, wilde de man zijn woning niet verlatenmen moest hem weg sleuren, nadat reeds de haren en de baard verzengd waren. Eenige brandweermannen, die nog aan de achterzijde het huis binnen drongen, vonden stapels goud en zil ver, dat in vele jaren door den be woner bijeengegaard was. Tien mannen konden met het geld hunne helmen CORRESPONDENTIE- Den inzender van het onlangs bij B. en W. ingediende request inzake de vergunning aan het Brongebouw, wordt medegedeeld dat er naar de meening der Redactie, geen aanleiding bestaat om op de thans geheel afge- loopen zaak nog weer terug te komen. Red. Commissariaat van Politie te Haarlem. 3 voorwerpen zijn dagelijksbehalve Zon- en feestdagenvan 11 tot 1 uur voor de eigenaars terug te bekomen. Eenige rozekransen. Eene duimstok. Een lorgnet. Eenige honden. Eenige portemonnaies met eenig geld. Een horloge. Een pantalon. Eene porte- monnaie met een lombardbriefje. Een stempel. Een deurslot. Een handwa gen. Een hoed. Eenige halsketens. Een oorbel. Een poppewagen. Eene porte feuille. Eenige kinderzakken. Een doekspeldje. Een kruiwagen. Eene moer. Eene doos met teekenbehoef ten. Een fox-terrier. Een ring met sleutels. Eenige sleutels. Gevonden in de opgehaalde vuilnisstoffen een rol grijs jalouzienband, terug te bekomen aan het bureau van den Hoofd-Op- zichter der Gemeente-Reiniging, Har- menjansweg. Lijst Tan brieven geadresseerd aan onbekenden gedurende de 2de helft der maand Mei 1895. Brieyen. Mevr. Franken, van Berkum, Bor- retsius, C. Polak, C. Peeters, C. Mol- lenaar, A. Jacobs, J. Hofman, van der Heiden, van Zelm, allen Amsterdam. Van Swinderen, Brammen. J. B. van Gijen, Bussum. E. J. N. Brussaart, A. W. H. Hinriehs. J. Zuiderwijk, J. Sodenkamp, allen 's-Gravenhage. Scboemaker, Voetelink, beiden te Haarlem. A. C. E. Krelage, J. H. G. Helmers, te Hilversum, J. Hoogland, Hoogwoud. J. J. Verhorst, Leiden. G. J. Spaens, A. Molenaar, Wels, allen Rotterdam. R. Hakmer, Scheyeningen. A. v. West, Vlaardingen. Gil, Zand- voort, Jan Komen? D. Nielsen? Van Bloemendaal. H. van der Werf, Amsterdam. Briefkaarten. A. Lutz, H. T. Muller, H. Zwier, allen Amsterdan. A. van 't Hof? P. Nicolai, Haarlem. Het stoomschip Lairne, van Rotter dam naar Java, arriv. 18 Juni te Marseille. Het stoomschip Voorwaarts, van Amst. naar Batavia, vertrok 18 Juni van Southampton. Het stoomschip Soenda, vertrok 19 Juni van Amst. naar Batavia. Het stoomschip Utrecht, vertrok 19 Juni van Batavia naar Rotterdam. Het stoomschip Prins Hendrik, van Amst. naar Batavia, vertr. 19 Juni v. Suez. Het stoomschip Amsterdam, van de N. A. S. M., vertrok 19 Juni van Rot terdam naar Newyork. Het stoomschip Maasdam, van de N. A. S. M., van Newyork naar Rot terdam, arriveerde 19 Juni te Rot terdam. Het stoomschip Gelderland (extra- boot), van Rotterdam naar Java, vertrok 19 Juni van Aden. FAMILIEBERICHTEN. Getrouwd: 17 Juni.H.Triezen- berg en T. L. Wijbinga, Harlingen. 19. H. S. Vleeschdrager en M. H. La- mon, Amst. A. Wiebols enE. Rohde, den Haag. J. J. Bosch Jr. en M. J. P. Jonker, den Haag. G. Witmaar en A. C. Spoor, den Haag. Bevallen: 16 Juni. S. W. Wijn Driessen z„ Apeldoorn. 17. J. F. M. WarnsinckCarrier van Dissel d., Amersfoort. 18. P. P. Wiegman- Dobbelman d., Amst. N- v. Dieren- Bakker z„ Amst. J. H. Wessels—Jim- kes d., Amst. Boef—Van Konijnen burg z., Arnhem. Overleden: 17 Juni. Wed. E. M. L. HappéChantal, Arnhem. F. der Kinderen Fz. den Haag. L. C. Berends jm. 26 d., Blokzijl. 18. M. P. Jepke8 jd. 11 j., Purmerend. J. C. Borger 78 j., Hillegom. W. Hofsté 58 j., Zaandam. Wed. A. M. S. Strack, Nijmegen. J. van Brakel Schimmel, Baarn. Ondertrouwd: 19 Juni. H. J. Zuurendonk en W. Pingüeele. 20. A. V. Geise en B. A. Staphorst. Getrouwd: 23 Juli. P. Eliasen A. M. Broms. P. H. Baggerman en J. C. Serné. H. G. A. Engelkamp en C. J. de Vries. Bevallen: 18 Juni. G. B. Slobbe Lueken d. N. v. d. Steur—Veth z. 19. J. de HeijBuijs z. 20. E. Steen- kistv. Delden z. Overleden: 19 G. J. J. v. d. Lande 8 md. d. N. Raamstr. Aan Geabonneerden op dit Blad en hunne huisgenootenworden aan het Bu reau Kleine Houtstraat 14, op mondelin- aanvrage de adressen medegedeeld waar deze betrekkingen zijn te bevragen. Abonnês buiten Haarlem ontvangen in lichting tegen toezending van postzegel. 1. Huishoudster P. G. ia kleia gezin Juli of later voor alle werkzhed. I. Benv. 11. kinderjuffrouw R. K. in net gezin Amsterdam Aug. of eerder. 3. Juffrouw beneden 25 j. om de vrouw des huizes behulpz. te zijn ïu eeuv. gezin met 3 jonge kind. 1 Ang. 4. Coupeuse geheel bekwaam in haar vak in fijne zaak. 5. Beaw. fat. winkeldochter in grntterawinkel zonder goede get. niet aanmeld. 8. Iemand II. hand ichrjjv. voor assistentie van patroon in eene fabriea sal ongeveer f 800. 7. Solide agenten in verschill. hoofdplaatsen van het land door fabriek van arb. confectie. 8. Ie bediende bau.etbskk. P. G. bekendh met kok. aaabev. 1 Juli. 9. Bouwkundig opzichter dadelijk. MARK. TNIEUWS- Amsterdam, 18 Juni. De prijzen der aardappelen waren heden als volgt: Friesche Franeker Jammen 1,30 a 1,70, dito Hambur gers f0,a 0,dito Zaaiers 0,80 a 1,Zeeuwsche Spuische Jammen f 1,80 a 3,80, dito Flakkeesche 0, a 0,Geldersche Blauwe f 4,30 a 4,60, Katwijker Zand f0,a 0, Noordwijker Zand f 0,a 0,Hille- rommer Zand f0,a 0,Andijker MuiBjes f4,80 a 6 dito blauwe f0,a 0,alles per Hl. Petroieumbericht van P. G. C. Calkoen, Makelaars, Amst., 8 Juni De amerik. Petroleum-noteeringen waren sedert ons laatste bericht, vol gens Reuters telegr.: New-York 7,75, 7,75, 7,75, 7,75, 7,75, 7.65 ct. p.gall. Philadelphia 7,70, 7,70, 7,70, 7,70, 7,70, 7,60 ct. per gall. Ruwe olie 151, 151, 149, 147, 149, 146 c. p. v. De noteeringen zijn, te ontvangen aan de Amsterdamsche Petroleum haven AmerikaanscheDisponibel f9,75, Levering Maart f0,,Decemb. f0, Mei/Juni f0,Juli/Aug. f9,75. Russische: Disponibel f0,Entr. 10,los in Entr. advnktkintiën Getrouwd: J. C. A. PADBERG en P. H. M. PERRIN, diemede namens wederzijdsche familie hun hartelijken dank betui gen, voor de vele blijken van be langstelling, bij de voltrekking van hun Huwelijk ontvangen. Haarlem, 18 Juni 1895. Getrouwd: PIETER HENDRIK BAGGERMAN en JOHANNA CORNELIA SERNÉ, die, mede namens wederzijdsche familie hun hartelijken dank betui gen, voor de vele blijken van be langstelling, bij hun Huwelijk on dervonden. Haarlem, 20 Juni 1895. ;:gagi Een Jongmenschbisdt zich aan als aankomend Met de moderne talen bekend en van goede getuigen voorzien. Br. fr. H. K. VAN DER ENDE, Goud- scheweg 142, Rotterdam. Op een net Kantoor alhier wordt terstond gevraagd een van den P. G., niet ouder dan 18 jaar, goed kunnende rekenen en schrijven. Eigenhandig geschreven sollicitatiën worden ingewacht on der lett. V. V., bij den Boekh. A. VERNOÜT, Warmoesstraat 10. - 5 te geven door van het dies avonds te 7 uur, in de Toegang voor Heeren (niet-leden) a ƒ1,Dameskaart 50 Cent. In den „KINDERVRIEND", War moesstraat 28, terstond gevraagd ter opleiding in den Winkel. Adres in persoon. zoekt d. biz. reden zoo spoedig mo gelijk een hem p. Betrekking, goed k. lezen, schrijven en rekenen, g. m. paard en wagen k. omgaan, loog salaris geen vereischte. Beste informatiën. Br. fr. No. 37, bureau van dit blad. 8 jonge Kippen en Haan, le leg. Tevens Hok en Loop met gla zen dak. Te bevragen Lange Poel laan 16 a. Dagelijks gelegenheid tot inschrij ving van candidaten voor het eerste toelatings-examen op 15 Juli a.s. Programma met voorwaarden voor den cursus '95/'96 aan te vra gen bij DE HAAN ZOON, Boek en Muziekhandel alhierof den ondergeteekende R. PRINS, Instituteur. voor alle soorten solied is hij firma Wed. THEIJS, over de Warmoesstraat. VRAAGT bij uwen Comestibles- handelaar, de VAK HAUST LINDEBOOM, Fabriek 'de WachterAmsterdam, bekroond met de GOUDEN ME DAILLE op de Tentoonstelling va« Voedingsmiddelen te Brussel, de> llen Mei jl. 0tT~ Het beste bewijs voor ia deugdelijkheid van ons fabrikaat aa deszelfs doelmatige verpakking ia de veelvuldige nabootsing. HAUST LINDEBOOM.

Haarlem's Dagblad | 1895 | | pagina 3