TURF, COOIJMANS-Aövocaat 1 Zaelierlin Sport en Wedstrijden. Rechtszaken. Ingezonden Mededeelingen. Maison Hals, Kruisweg 45. Gemengd Nieuws. Het goedkoopste Adres JOH. THE ÊJS, 28, Anegaiig 28, BRIEF- Handelsdrukkerij Lange Veerstraal 8a. oud en droog, zeer lescbitt 01 op te im N. VAN BREEIEN Go., Maurits" met gevolg zijn vendel komt inspecteeren. Er schijnt eerst «prake van geweest te zijn, dien dag het costuum niet te dragen, doch men heeft later toch begrepen dat het wel wat al te dwaas zou staan, als de prins aan de poort werd ontvangen door burgemeester en schepenen, die in kleedij hun tijd een paar eeuwen vooruit zijn. Door Ged. Staten van Zuid-Holland wordt een grensregeling tusschen Leiden en omliggende gemeenten voorbereid. Het dienstmeisje van een gezin aan de Voorstraat te Dordrecht ontving, wanneer de meester en meesteres uit waren en de kinderen aan hare zorgen waren toevertrouwd, haar vrijer, die soms nog een kennis met zijn meisje medebracht. Al spoedig was dat echter ontdekt en toen Dinsdagavond de heer des huizes weer met zijn vrouw uitging, sloot hij de buitendeur at, zoodat alleen door de woning c er beneden buren toegang tot het bovenhuis was te krijgen. Omstreeks 9 uur zouden de vrijer en het andere paar weer een visite komen maken, maar zij zagen zich ditmaal teleurgesteld. Na eenig beraad besloot men dat het meisje dan maar in stilte naar buiten zou komen om mede uit te gaan en de kinderen aan hun lot over te laten. Een zijraam werd geopendeen spring touw van de kinderen aan een dak gootje vastgemaakt; de twee vrijers klommen op eikaars schouders om het meisje te helpen uitklimmen, maar op het oogenblik dat zij zich uit het raam zou laten zakken brak de dak goot af en viel zij van een hoogte van circa 5 meters op straat, de beide vrijers tevens omverwerpende. Met een bloedende wond aan den hals, een geducht blauw oog en kermende van pijn in alle ledematen, werd zij door de buren, die de klimpartij hadden gadegeslagen, opgenomen en door hare onhandige helpers naar de woning harer moeder gebracht. Per telephoon werden hare meesters naar huis ge roepen, zoodat die üevig ontsteld hun kermispret staakten en naar hunne kinderen snelden. Weder zijn op het Noorderstrand van Ameland lij ken aangespoeld van zeelieden, thans niet minder dan vier. Men vermoedt, dat alle aikomstig zijn van een onlangs op Terschelling gestrand vaartuig. Sehermwed8trijd. Het echermgezelschap „De Vrije upenbroeders" te Amsterdam, waar van de beer A. J. Meyerink alhier directeur is, heeft een scherm concours, nationaal en internationaal uitge schreven, dat Zaterdag 17 en Zondag 18 Augustus gehouden zal worden in een der gebouwen op de wereld tentoonstelling te Amsterdam. De wedstrijd zal worden verdeeld in de volgende categoriën A. Personeele Wedstrijd. I. Degen (Nationaal). II. Degen (Internationaal). III. Sabel (Interna tionaal). IV. Geweer (Internationaal). B. Schoonheidswedstrijd (Concours de perfectionnement). Personeel. V. Degen Internationaal). C. Colonne Wedstrijd. VI. Geweer (Internationaal). VII. Lange Stok (Internationaal). D. CorpBwedstrijd. VIII. Degen (Internationaal). IX. Geweer (Internationaal). H. M. de Koningin heeft voorden wedstrijd beschikbaar gesteld een groo- te zilveren medaille, terwijl H. M. de Koningin-Regentes voor dat doel een zilveren medaille heeft afgestaan. Tevens ie bij het bestuur van het Bchermgezelschap ingekomen de toe zegging van de vermaarde „Fechtclub Dandegen" uit Weenen, dat ook zij medailles voor dezen wedstrijd be- Bchikbaar stelt. Vele aanvragen om inlichtingen zijn reeds bij bet bestuur ingekomen, waaronder uit België, Saksen en Hongarije. De inschrijvin gen sluiten 24 Juli aan het secreta riaat. Inlichtingen zijn ook te verkrij gen bij den heer A. J. Meyerink alhier. Voor het gerechtshof te 's Hertogen bosch werd Donderdag in hooger beroep de zaak behandeld tegen Jo hannes Pranciscus V. Lzn. en Fran- ciscus van der A., beiden oud 21 jaar, arbeiders, veboren en wonende te Schijndel, door de arrond.-rechtbank aldaar ieder tot 12 jaren gevangenis straf veroordeeld wegens het opzette lijk en in vereeniging gevaar doen ontstaan voor een spoortrein, door in den avond van 21 October 1894 nabij wachtpost 10, gelegen onder gemelde gemeente, een grooten boomstam vast te binden op de rails van den Noord- brabantschDuitschen spoorweg vóór het passeeren van den trein naar Bokstel, welke daar ten 9.20 uur moet aankomen. Het O. M. eiscbte voor ieder 15 jaar gevangenisstraf. KUNSTHANDEL. Restaurateur van Schilderijen. De Expositie dagelijks behalve Zondag geopend. Vrij entree tij introductie. Directie VOS ZOON. De opening van het Noord- Oostzeekanaal. Had Donderdag 'de openingsvaart door het kanaal bij het prachtigste weder plaats, even verschrikkelijk was des avonds het onweer dat de groote verlichting der haven van Kiel en der vloot geheel in het wa ter deed vallen. Intusschen liep het groote bal, dat in den tuin der marine academie ter eere der vreemde kee- officieren en der overige gasten ge geven werd, uitstekend en vroolijk van stapel. Er was een reusachtige tent opgericht, van waterdicht linnen, van buiten lichtgroen bekleed, van binnen gedecoreerd met letterlijk duizenden vlaggen van alle natiën. Vrijdagmorgen klaarde het weer, eerst buiig, la'er geheel op, zoodat de officieele sluitsteenlegging van het Noord-Oostzeekanaal geschiedde on der vroolijken zonneschijn. DeKieler Bocht met de statige vloot daarin leverde een prachtig gezicht op. De sluitsteen van het kanaal vormt te gelijk den eersten steen van een ge- denkteeken voor den ouden Keizer Wilhelm, dat bestemd is om te ver rijzen op de plek, waar het laatste steenblok bij de voltooiing der kanaal- werken in een der sluishoofden te Holtenau werd ingemetseld. Op den achtergrond stijgt een heuvelrug op, door een zwaar beukenbosch gekroond; op den voorgrond de blauwgroene Bocht, geheel bedekt met eskaders, bont van vlaggentooien te midden dezer omlijsting ligt het kleine feest terrein, in eene krans van purper- roode tribunen. Het is een beschei den plekje kale weide, waarop de vuurtoren staat. Hier bevond zich de Keizer in de uniform van groot admiraal, omgeven door de bonds- vorsten, de grootwaardigheidsbeklee- ders en de volksvertegenwoordigers van zijn rijk, door vreemde vloot voogden en diplomaten; heel den stoet van schitterend uitgedoste gas ten. Met de hem eigene levendig heid deed hij vlug de symbolistische laatste hamerslagen van het groote werk. Als gewoonlijk had de ceremonie plaats volgens de stipt voorgeschre ven regelen, Met fanfare's, koorgezang en geschutsalvo's was de Keizer bij zijn aankomst op het feestterrein ontvan gen. De Slees wij k-Holsteinsche man- nenzangvereenigingen droegen o.a. een feestlied voor, van den bekenden plat- duitschen dichter Klaus Groth. Het gedonder der reusachtige scheepskanonnen besloot de plech tigheid, waarbij zich des namiddags nog de groote internationale vloot- parade voor den Keizer aansloot. Bij het leggen van den sluitsteen zeide de Keizer „Als gedachtenis aan Keizer Wilhelm den Groote doop ik het kanaal Keizer-Wilhelm-kanaal. De Keizer gaf daarna drie hamer slagen onder het uitspreken van deze woorden„In den naam van God Drieëenig, ter eere van Keizer Wil helm, tot heil van Duitschland, tot welzijn der volkeren." Bij de doorvaart van het kanaal hebben Donderdag toch nog verschei dene kleine moeilijkheden plaats ge had, die eerst nu bekend worden. Zoo heeft het groote stoomschip „Kai ser Wilhelm I" eenige malen achter een korten tijd aan den grond geze ten. Reeds bij kilometer 8 moest de heele flottille sleepbooten, die het es kader vergezelde, naar voren om hulp te verleenen. Het Zweedsche advies jacht „Vyking" is halfweg het kanaal twee uren dwars in de vaargeul blij ven zitten. Het Amerikaansche oor logsschip „Marblehead," dat de „Vy king" volgde, moest aan de telegraaf palen van het kanaal worden vast gelegd, maar rukte deze uit den grond. Bij het feestmaal hield de Keizer een toespraak, waarin hij in herinne ring bracht hoe sedert eeuwen ge streefd is naar verbinding van Noord zee met Oostzee, ook door eenEider- kanaal. Maar eerst voor het herboren Duitsche rijk was het weggelegd, het groote vraagstuk tot een bevredigende oplossing te brengen. Keizer Wilhelm de Groote besefte de beteekenis van het werk voor de vermeerdering van den nationalen rijkdom en de ver sterking der weerbaarheid, en wist de bij de verbonden regeeringen bestaande bezwaren uit den weg te ruimen. De Rijksdag volgde met opgewektheid 's keizers aansporing. Wat de techniek en de eerbied voor den arbeid vereenigd konden gedaan krijgen ten aanzien der zorg voor de arbeiders, dat is bij dit werk ten uitvoer gelegd. Maar ook in overeenstemming met de groote taak die het Duitsche volk te aanvaarden heeft in dienst der beschaving, behoort het kanaal voor het verkeer des vredes geopend te blijven. De deelname der vreemde rijken strekt ons ten bewijs, dat ons streven naar het behoud van den vrede ten volle gewaardeerd wordt. Duitschland stelt dit nieuwe werk in dienst van den vrede. Moge het de vriendschap pelijke betrekkingen met de verschil lende mogendheden bevorderen en bevestigen. Ik ledig mijn glas op de bevriende souvereinen en Staten Hoera Bij den aanvang van het Keizerlijk diner heerschte algemeene verrassing over den aanblik der zaal, die des avonds onder het licht der electrische lampen, bijna nog meer effect maakte bij de werkelijk prachtige decoratie van het feest, dan overdag, toen het daglicht door het doek dat over de zaal heen gespannen is, naar binnen viel. De rede des keizers maakte, ofschoon zij als gewoonlijk met scherpe stem werd uitgesproken, een buitenge mee- nen indruk weeens de blijkbare over tuiging die in elk woord doorstraalde. Toen hij den uitersten nadruk legde op het vredelievend streven zijner regeering, moesten ook de meest besliste vijanden van Duitschland, deze toespraak aanhoorend, wel er kennen dat zij overtuigd waren vaa de volkomen vredelievende bedoelin gen des Keizers. Naast deze staatkun dige uitwerking zijner rede, die het scherpst trof, was ook opmerkelijk de algemeen opgewekte stemming aan het feestmaal, welke zich mededeelde aan allen, ook aan de vreemde gasten. Het was alsof een algemeen gevoel van voldoening in de eerste plaats door dit feest te weeg gebracht werd. Gedurende den maaltijd liet de keizer aan alle deelnemers een kunstig uit gevoerde medaille aanbieden, die aan de eene zijde de beeltenissen te zien geeft der laatste twee keizers. Bij de terugvaart verschafte de algemeene verlichting der schepen een toover- achtigen aanblik. Tegenover zekere onheusche ge ruchten mag worden gewezen op het feit, dat Woensdag de officieren van het Fransche vlaggeschip Hoche ge volg gaven aan een uitnoodiging der officieren van het Duitsche pantser schip Bayern, en zich daar zeer vriend schappelijk gedroegen. In den loop van het feestmaal stelde de Duitsche commandant een dronk in op den president der Fransche republiek, welke toost de Fransche commandant beantwoorde met een dronk op Kei zer Wilhelm. Te Hamburg had de Keizer met den Franschen admiraal Ménier een onderhoud dat twintig minuten duurde, blijkbaar zeer vriendelijk was, maar over welks inhoud nog niets is bekend geworden. Oplichters. De Freisinnige Zeitung meldt, dat een internationale oplichtersbende, verspreid over Londen, Parijs, Ant werpen en Rotterdam, herhaaldelijk heeft gepoogd houders van pensio naten in verschillende Duitsche ste den op te lichten. De leden der bende plaatsten in verschillende bladen ad vertenties, waarin Amerikaansche of andere families een net pensionaat vroegen voor jonge dames. Op de ont vangen aanbiedingen werd dan ge antwoord, dat het pensionaat in den smaak viel en de jonge dames bin nenkort zouden komen. Spoedig daarop ontving de houder van het pensionaat een bewijs van een buitenlandschen expediteur, mel dende, dat uit Liverpool (of Antwer pen enz.) koffers voor de jonge dames waren verzonden. Men zou zoo vrij zijn de kosten van vervoer bij een bankier in de stad te innen. De geheele zaak loopt op bedrog uit; noch koffers, noch dames kwa men in het pensionaat aan. Stichtelijk. Ofschoon het in de Italiaansche Kamer dikwijls onstuimig toegaat, heeft men er nog zelden zulk een schandaal beleefd als dat van Woens dag. De zitting begon kalm met de verkiezing der commissies, waarna het adres van antwoord op de troon rede behandeld werd. Alleen radicalen voerden het woord; de meerderheid volgde Crispi'8 voorschrift op en zweeg. Bij de maidenspeech van den Milaanechen republikein Andrei s maakten de ministerieelen voortdu rend rumoer. Daarna kwam Crispi aan het woord; toen hij zeide dat de amnestie, door 's konings goedheid verleend, zich alleen uitstrekt over de verleiden, niet over de verleiders, brak er zulk een oorverdoovend leven los, dat hij niet kon voortgaan. Vooral Imbriani weerde zich geducht. Casale, een aanhanger van Crispi, voer heftig uit tegen Imbriani en Andreis, waarop de laatste antwoordde: „Kom hier, dan krijgt gij een oorveeg!" Casale sprong de trappen naar de uiterste linkerzijde op, maar werd door vrien den en beambten tegengehouden. Een andere aanhanger van Crispi, Laurenzana, yelde Andreis met één slag ter aarde. Dit was het sein voor een algemeen gevecht. Een vijftigtal ministerieelen sprongen uit het cen trum en stortten zich op de uiterste linkerzijdegedurende 10 minuten was het een onontwarbare klomp, waaruit een woest geschreeuw opsteeg. Aan de schel van den voorzitter stoorde zich niemand. De voorzitter zette toen zijn hoed op en schorste de zitting, maar het rumoer in de zaal duurde voort. Een kwartier later kon de zitting weer geopend worden* en werd ijlings over het adres van antwoord gestemd. Des avonds had een vergadering van de meerderheid plaats, waaraan 237 afgevaardigden deelnamen. Crispi kondigde aan dat het reglement zou verscherpt worden om de bevoegdheid van den voorzitter te versterken, ten einde dergelijke schandalen voortaan onmogelijk te maken. De meerderheid is echter van meening, schrijft de correspondent van den Timesdat de voorzitter, de heer Villa, niet in staat is zijn gezag te handhaven. Woensdagavond is het Britsche jacht „Osprey" in de haven van Kiel aangevaren door een stoomsloep van de „Savoia". Aan boord van het jacht bevond zich de heer Gladstone, die van het voorval zeer weinig notitie nam daar het scheepje niet noemens waard beschadigd werd. De stoom sloep, wier stuurman, inplaats van uit te zien, kort voor de aanvaring bezig was met drinken, werd vrij ernstig beschadigd. Een ketel gesprongen. Op de stoombarkas van den Ame- rikaanschen kruiser Columbia te Kiel, is Vrijdagmorgen ten 8 uur de ketel gesprongen. Twee der opvarenden werden zwaar en twee anderen licht gewond. In den afgeloopen winter werd een neef van Li-Hung-Chang, Chang ge- heeten, gevangen genomen op de be schuldiging, dat hij een Japanschen spion geherbergd zou hebben. Hij werd echter op vrije voeten gesteld op voorwaarde dat hij 300.000 taels zou geven ter bestrijding der oorlogs kosten. Thans is Cnang opnieuw ge vangen genomen en wel op een aan klacht van de weduwe van generaal Wei, die op bevel van den keizer onthoofd is, omdat hij bij Ping- Yang met zijn divisie het eerst op de vlucht ging. De weduwe v^n den generaal beweert, dat Chang alleen de schuld draagt van deze vlucht, want inplaats van goede wapenen had hij den troe pen allerlei ouden onbruikbaren rom mel geleverd. Het zal Chang niet gemakkelijk vallen zich opnieuw uit de moeilijk heid te redden. VARIA. Student (die een kamer wil huren). Hm, u hebt een klein kind Juffrouw. Ja, maar dat schreit alleen 's nachts Modem. Baby van uit den kinder stoel het vechtende ouderenpaar be- kijaend: Wat moet je tegenwoordig voorzichtig zijn in de keus van je ouders. Luitenant. Een fatsoenlijk goed sol daat moet evenveel van zijn geweer als van zijn keukenmeid houden. (OUDSTE MERK). Bekr. met 12 Gouden Medailles. Ia alléén echt mits de flesschen voorzien zijn van onze eigen Eti quette en kurk en capsule gestempeld zijn met den naam onzer firma J. G. COOIJMANS en Zn, 's Utrtogen- bosch. Agent voorHaarlem en Omstreken: J. A. KLAYSRWEIJD3ÏÏ, Bartéljorisstraat 9. voor alle soorten solied is bij firma Wed. THEIJS, over de Warmoesslraat. éénmaal de gegarandeerd zuivere Genua Olijfolie h fl,20 per 1/1 en f 0,60 per 1/2 maathoudende fle8ch van K. VAN EDEN, Damstr. 20 te beproeven en ge wenscht nooit andere. kaarteu, Enveloppen, Visite- en Adreskaarten, Winkel plaatjei, Nota's, Rekeningen, Kwitantiën, enz. enz. worden zeer goedkoop gedrukt en netjes afgeleverd ter van J. KWAÏÏTES, Beste middel tegen Wand luizen. Vlooien, Keuken-onge- dierte, Motten, Paranieten op dieren enz., enz. werkt verbazingwekkend. Het doodt, zooals geen tweede mid del allerlei Insecten en wordt daarom ook in de geheele we reld als eenig in zijn soort ge roemd en gezocht. Kenteekenen van echtheid ziju lo. het ver zegelde fleschje, 2c. de naam Zaeherl. Verkrijgbaar te Haarlembij Joh. S. I. B. Weieelingh. Drog.; J. van de Pavord SmitsP. DroitJ. van Gulik, Drog. Te Uiig eet t P. Maijer. Te Vei sen, J. Seheeres. Prima kwaliteit STEENKOLEN! droge GASCOKESVEENBRI- QUETTES en alle andere aoortil van BRANDSTOFFEN, bij Bakenessergraoht Ifo. 7t, Telephoonnummer 70.

Haarlem's Dagblad | 1895 | | pagina 7