M1FLAKE1LJETTEN. Yoor onze Vensters. NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. 12e Jasrg&hg Dinsdag 25 Juni 1895. No. 3673 ABONNEMENTSPRIJS: ADVERTENTIËN: J. G, STADSNIEUWS. FEUILLETON, W edderburns Testament. AARLEMTS DAGBLAD Voor Haarlem per 3 maandenf 1,20. Franco door het geheele Kijk, per 3 maanden 1,65. Afzonderlijke nummers0,05. Geïllustreerd Zondagsblad, per 3 maanden 0,30. franco per post 0,37^. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en .Feestdagen. Bureau: Kleine Houtstraat I'S;» Haarlem. Telefoonnummer 122. van 15 regels 50 Cents; iedere regel meer 10 Cents. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Keelames 20 Cents per regel. Abonnementen en Advertentièn worden aangenomen door onze agenten en door alle boekhandelaren en courantiers. Directeur-Uitgever J. C. PEEHEBOOE Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. DAÜBE tb Co., JGSff F. JONES, Suee., Pari/t 31 bte Faubourg Montmartro: BILJETTEN voor Veilingen en Aanbestedingen, voor Feestelijk heden, Concoursen etc Kan men ter Stoomdrukkerij van dit Blad (ot hoogst billijken px.js laten drukken. Nieuwste Lettersoorten. Spoe dige aflevering. De Directeur Uitgever In de étalage voor de vensters van het Bureau van dit Blad zijn de na volgende afbeeldingen gelegd De Atjeh en de Alkmaar te Kiel. De Koninginnen te Maastricht. Wielerwedstrijd Rotterdam-Utrecht. Gesneuvelde officieren van Lombok. Mr. S. van Houten. Prins Baltbasar. (De drie laatstge noemden uit Eigen Haard). Napoleon I als 25jarig officier. Wedstrijd van motor-rijtuigen Parijs —Bordeaux v. v. De russische gezant te Parijs over handigt president Faure de orde van 3t. Andreas. De Springprocessie te Echternach. De viering van St. Jansdag in Duitschland. De vaste bruggen over het Noord- Oostzeekanaal. Sluisdeur te Brnnsbuttel. Voorhaven te Brunsbuttel. Het keizerlijk jacht „Hohenzollern" stoomt het kanaal binnen. De wedrennen te Ascot. I. Vóór den wedstrijd om den be ker. aJI. Het kritieke oogenblik. Kinderen bloemenfeest te Londen. Een afdaling van de ecgeleche troe pen, die fort Tsjitral ontzetten. Adeline Patti weder optredende in 'fraviata. Lady Frances Marsham. De Tijding. Haariem24 Juni 1895. Het gewone wekelijksche concert van het gemeentelijk muziekkorps in den Hout zal niet a. s. Woensdag maar Vrijdagavond plaats hebben. f Ged. Staten van deze provincie Btel- yoor, aan de vereeniging tot be vordering van Koepokinenting voor Haarlem en Omstreken voor de jaren 1896, 1897 en 1898 opnieuw een sub sidie van f 300 's jaars toe te kennen. In ons volgend Nr. nemen wij eenige andere adviezen, subsidie-aan vragen op, die 'nu wegens plaatsge brek moeten blijven liggen. Wedvlucht. Zondag hielden de postduiven vereeni ging „Kennemeriand" te Bloemendaal en „de Snelvlieger" te Haarlem een concurrentie wedvlucht van Hanno ver. De duiven werden in vrijheid ge steld ten 6 uur, stil wêer. De prijzen werden behaald berekend meters gevlogen per minuut. Ie pr. F. J. v. Baars, Kennem. 793.1 J. G. Schippers, Snelvl. 789. J. Faber 788. F. J. v. Baars, Kennem. 787.9 A. Haartman, Snelvl. 787.6 786.3 H. Slot, Kennemeriand 784. F. J. v. Baars, 779. A. F. H. Harms, Snelvl. 769. R. Slot Jr. 768. H. Slot, Kennemeriand 759. L. Kouwens, 755.6 A. Koolhoven, 755. A. Haartman, Snelvl. 754.5 F. J. v. Baars, Kennem. 754.1 H. E. Jung, Snelvl. 752. L. Rouwens, Kennem. 751. A. Koolhoven, 750. Joh. Jung, Snelvlieger 749.65 A. Koolhoven, Kennm. 749,63 „Snelvlieger" hield tevens een vereenigingswedvlucht van Hannover, waarvan de prijzen werden behaald als volgt: u. m. s. Ie pr. de hr. J. G. Schippers 1,16.36 2e 3e 4e n 5e 6e 7e 1» 8e 1) 9e 10e 5) He 12e 13e 14e 15e 16e 17e 18e 5) 19e 51 20e 1) De 2e 3e 4e 5e j 6e 7G 8e 9e ioe J. Faber, 1,17.21 A. Haartman 1,17.25 1,18-15 A. F. H. Harms 1,27.36 R. Slot Jr. A. Haartman H. E. Jung Joh. Jung R. Slot Jr. 1,28.23 1,36.40 1.37.53 1,39,22 1,40.39 Het waterfeest. De Roei- en Zeilvereeniging „Het Spaarne", die ter gelegenheid van haar lOjarig bestaan gisteren, Zon dag 23 Juni, een nationalen Roeiwed- strijd hield, had zeker geen mooier dag kunnen treffen. Er scheen een heldere zon, er was bijna geen wind het weer was als uitgezocht. Wegens de uitgebreidheid van het programma werd reeds voor 12 uur begonnen met No. 1. Tweeriemsgieken (Juniores). Prijs groote verguld zilveren medaille, aangeboden door eenige sportliefheb bers, en drie verguld zilveren medail les. Premie drie zilveren medailles. Studenten Roeiv. „Laga", Delft. Stu denten Roeiv. „Triton", Utrecht. Bij den draaiboei is „Triton" voor. „Laga" doet veel moeite maar kan niet meer ophalen. „Triton" wint. Tijd: 15.17% en „Laga" 15,52. Tritons ploeg bestond uit: A. G. W. Bentinck, boeg, J. Noordhoek Hegt, slag, W. M. J. van Lutterveld, stuurman. De wedstrijden werden gevolgd door de boot van de jury, die ook de ver tegenwoordigers fier pers aan boord had en de pers zelve. Onze uitgever n.l. had aan boord van het vaartuig een kleine handpers doen opstellen en eenige letterkasten metdenoodige ingrediënten. Onder het varen nu, werden de bulletins door twee zetters gezet, de loop van den strijd met enkele vol zinnen aangegeven en wanneer de boot aanlegde bij het steigertje van de tijdopnemers, de gemaakte tijd in gevuld. Daarna begon de drukker zijn werk, tientallen van bulletins werden afgedrukt en ter hand gesteld aan twee jongens die wachtten aan de wal en aldus was het mogelijk, om het bulletin van elk nummer dat geroeid werd, uit te geven enkele minuten na afloop van den strijd. Successievelijk verschenen er aldus negen bulletins, die onder het publiek en in de stad werden verspreid. No. 2 was een van de béide hoofd nummers n.l.: Achtriems outrigged gieken (Junio res). Prijs: Groote verguld zilveren medaille, uitgeloofd door den eere voorzitter en 9 verguld zilveren me dailles. Premie9 zilveren medailles. Studenten-Roeivereenig. „Nereus," Amsterdam. Roei- en Zeilvereeniging „de Hoop," Amsterdam. Dit nummer ondervond vertraging door het losgaan van een piket aan den „start." „Nereus" neemt de leiding met 35 slagen, „de Hoop" maakt er 33. „Ne reus" passeert het eerst den seinpoBt. Tweehonderd meter verder geeft „de Hoop" het op. „Nereus" wint in 6 min. 52% sec. „Nereus" roeide schitterend. De winnende ploeg bestond uit: J. W. M. van Dijk, boeg, A. Bogers, L. C. M. Steger, R. v. d. Veen.G. H Mulder, J. G. J. Blaisse, J. C. E. Mohr, A. K. v. Leeuwen, slag, H. G. Broekman, st. No. 3, single sculling outrigged, meer familiaar skiff" genaamd, is in den laatsten tijd een belangrijk num mer geworden. Er waren nu vier deelnemers,waarvan een (van de Hoop) niet aan den start kwam. De andere deelnemers waren Triton (W. M. J. van Luterveld) de Hoop J. J. Blussé) en Nereus (A. Bogers). „Triton" is dadelijk achter. „De Hoop" en „Nereus" houden gelijken slag. „De Hoop", die prachtig roeit, weet zich spoedig een voorsprong te verzekeren van twee bootslengten en passeert het eerst den seinpost. „Ne reus" haalt prachtig op, zoodat de uitslag was„de Hoop" in 6 min. 414/s sec. en „Nereus" in 6 min. 44 sec. De prijs was een groote zilveren med. en de premie een zilv. med. resp. aangeboden door leden van het eere-comité. Yoor ons Haarlemmers was het be langrijkste Nr. de 4riems inrigged juniores, die geroeid zou worden door het Spaarne, Laga en de Hoop. Triton verscheen niet aan den etari. De tribune werd door de drie me- dedingenden tegelijk gepasseerd, eeni ge oogenblikken daarna had „Laga" een kleinen voorsprong, doch moest dien spoedig aan „het Spaarne" af staan. „De Hoop" liep aardig in „Laga" nam slecht, „het Spaarne" zeer mooi den boei. Beide gaven een fraaie race te aanschouwen. Als aan elkander hangonde, passeerde „Laga" het eerst den seinpost. Prachtige „spurt" volgde nu tusschen deze beide en „het Spaarno" won in 13 min. 52 sec. „Laga" 13 min. 52Vs sec. Het was een hoogst interessante race en het enthousiasme van het publiek was zeer groot. De heer Jhr. Ch. F. de Poll, lid der vereeniging, overhan digde den overwinnaars een fraaien krans. De ploeg bestond uit: H. G. P. Duyfjes, boeg, P. A. van der Laan, B. T. Krol, A. J. B. de Wilde, slag, A. L. Couvée, st. Nummer 5 waren Tweeriems outrig ged gieken. Prijsdrie verguld-zilve ren medailles, aangeboden door een soortliefhebber; premie: 3 zilveren medailles. Mededingers „de Hoop" en „Nereus". Bij dit nummer stak de wind zeer op. Met algemeen goedvinden van de mededingers en de meerderheid der jury, werd de baan teruggebracht van 3000 op 2000 meter. „Nereus" roeit in prachtigen stijl. „De Hoop", die het blijkbaar niet ernstig opneemt en alleen uitkomt om dit nummer te kunnen doen door gaan, is spoedig drie bootsiengten achter. Toch houdt zij vol en loopt aardig in, zoodat bij den seinpost het verschil slechts is anderhalve boots lengten. Toen werd het verschil weer grooter en won „Nereus" in 8 min. 384/s sec., hebbende „de Hoop" voor tijd 8 min. 51 sec. Bij den volksroeiwedstrijd die nu volgde, waren 6 ploegen. De baan was circa 1500 M. Al dadelijk was de ploeg KoningHaakVan Cleef voor en behield een voorsprong. Haar viel de prijs van f25 ten deel, den 2en prijs van f10 verwierf de ploeg Ver meerHavikBeute, den 3en Ver meerOu.shoornHartog en den 4den Van EsGraalOudshoorn. Tijd resp. 12.177512.317s12.52% en 13.18 min. In nummer zeven, 8 riems outrigged gieken juniores, behaalde „de Hoop" glansrijk de overwinning op „Nereus." Weliswaar kwam „Nereus" meteen gebroken riem aan, doch dat onge val had eerst plaats, bij het einde van den strijd. Het is merkwaardig dat A. L. Versluijs, de slag in de boot van „de Hoop" (zooals men weet de man bij het roeien) een jongmensch is van zestien jaar. In het laatste Nr. 4 riems outrig ged kwamen uit „Neptunus", „de Hoop", „het Spaarne" en „Nereus." Bij het afgaan greep het roer van „Neptunus" in de piket, zoodat op nieuw moest worden gestart. Bij het vallen van het tweede schot kwam „Nereus" dadelijk iets voor. „De Hoop" bleef een tijdlang tweede, ter wijl „het Spaarne" en „Neptunus" op een vijftal bootslengten achter volgden. „Nereus" wint hoe langer hoe meer op „de Hoop", en heeft spoedig een verschil van vier bootslengten. „Het Spaarne", hoewel voor hare mede dingsters te zwak, houdt prachtig vol. Bij den seinpost heeft „Nereus" tus schen haar en „de Hoop" acht boots lengten verschil. „Nereus" won in 11 min. 51% sec., en „de Hoop" in 12 min. 117s sec. Kwartier over vijven waren de wed strijden geëindigd. Des avonds had in de Sociëteit Vereeniging gedurende de pauze van het door die Sociëteit aangeboden concert, de uitreiking van de prijzen plaats door den heer B. J. Couvée, lid van het Bestuur van het Spaarne met een kernachtige toespraak die veel applaus verwierf. Op zijn verzoek reikte de heer J. H. Koolhoven, voorzitter der Socië teit, de prijzen uit aan de ploeg van het Spaarne. De vier wakkere roeiers werden zeer toegejuicht. Verschillende epreners wenschten de vereeniging met haar zoo welge slaagde wedstrijden geluk. De heer A. P. Petrie, voorzitter van den Stud. Naar het engelsch van THOMAS COBB. 14) HOOFDSTUK IX. Het bezoek aan „The Cedars „De moeder van mijnheer Wedderburn." „Mijne grootmoeder dus. Gelijk ik op mijne grootmoeder mijnheer Forsyth?" „In het geheel niet," gaf hij ten antwoord en keek van het doek naar het gelaat naast hem, vol leven en jeugd. „De kleeding maakt zulk een verschil," zeide zij en hief hare armen op om haar hoed af te zetten. „Wacht een oogen blik," vervolgde zij onbeschroomd, trok een paar haarspelden weg en schudde haar hoold zoodat heur haar in eene zwarte massa afhing tot op haar middel. Binnen een paar minuten had zij het zoodanig opgemaakt, dat het als het ware twee gordijnen op haar voorhoofd vormde, geheel overeenkomstig met de wijze waarop Wedderburns moeder het op het por tret droeg. „En nu," vroeg zij en vertoonde haar gelaat van ter •.jde terwijl /.ij stemmig glimlachte en haar hoed vasthield, zoodanig, dat hij een mandje voorstelde, „vertel me nu eens wat ge er van denkt? Ziet ge nu eenige gelijkenis?" „Op mijn woord, ik meen nu eenige gelijkenis te zien," zeide Dick met gedempte stem. „Dat dacht ik wel," riep zij zegevierend uit en vroolijk babbelend liet zij heur haar weer loshangen, maakte het vervolgens op en verklaarde gereed te zijn om verder te gaan. Toen Dick alleen was na Clara in Jessamine Villa te heb ben vaarwel gezegd, maakten zich allerlei dwaze gedachten van hem meester. Natuurlijk had zij niet ten volle beseft wat hare woorden hadden beteekend; er was slechts een middel om haar in het bezit te laten van de erfenis zonder dat zij er eenige schade van ondervond. Hij was zeer teleur gesteld dien avond een briefje van mevrouw Gordon te ont vangen, waarin zij hem verzocht op Meadow Bank te ver schijnen. Er was een concert aangekondigd in de stads-con- certzaal voor de volgende week Donderdag, en nu was het haar wensch, dat hij Evelyn daarheen zou begeleiden. „Ik heb geen lust er zelf heen te gaan Riehard," zeide zij, „en ik zou niet gaarne willen, dat Eva hierin teleurge steld werd." „Ik heb afgesproken om er met mijnheer Orler heen te gaan," begon Dick, maar verontwaardigd viel zij hem in de rede: „Dat is genoeg Riehard; het spijt mij, dat ik je uitgenoo- digd heb en zou het ook niet gedaan hebben wanneer ik niet had bedacht, dat Evelyn waarschijnlijk niet spoedig weer een concert zou bijwonen." „Het komt er volstrekt niet op aan," zeide Evelyn, leu nende tegen de piano, die open stond en hare handen be roerden de toetsen achter haar. „Ik heb moeder gevraagd, je er niet mee lastig te vallen Dick." Mevrouw Gordon noodigde hem niet uit om te blijven, en hem berouwde ieder oogenblik niet in Clara's tegenwoordig, heid doorgebracht. Toen hij den tuin van Clematis Cottage binnentrad zag hij Burton, die hem dringend uitnoodigde op zijne kamer te komen. „Ik weet er alles van mijn vriend. Je wacht iemand; ja ik weet het wel. Maar je kunt het evengoed van mijn raam uit zien. Kom een pijp bij mij rooken. Je moet weten," vervolgde hij toen Dick hem naar zijne kamer had vergezeld, „dat ik vanavond door zwaarmoedige gedachten word geplaagd. Ik heb miss Gordon vanmiddag ontmoet. Dat meisje heelt een invloed op rrij zooals niemand dat ooit heeft gehad. Ik weet niet waarom ik er u over spreek maar ik moet er denk ik iemand over spreken. Wel, die verwenschte hond!" Op dat oogenblik werd het huilend geblaf van den terrier gehoord en Dick sprong op, maakte zijne verontschuldigin gen en liet kapitein Burton alleen. „Die vervloekte hondriep hij uit en keek Dick door het venster na. „Ik geloof werkelijk, dat zij het dier knijpt." „Wilt u mijnheer Orler spreken?" vroeg Clara toen Dick het hek van Jessamine Villa was binnengetreden. „Neen, dat juist niet. Ik hoorde Fido blaffen en...."

Haarlem's Dagblad | 1895 | | pagina 1