Volgens art. 98 der wet zou in 1896 i schema zullen opstellen, dat tot leid- eene herziening der wet moeten plaatB draad van de beraadslagingen in de hebban. afieelingen zal kunnen strekken. Sedert echter in 1891, tangevolge Hierna worden aangenomen de vol- het voorstel tot reorganisatie dergende twee vooratellen van het congres Maatschappij, een groot gedeelte dervoor vakonderwijs wet is in behandeling genomen en! Ie. het aanmoedigen vantcdrijvers verschillende veranderingen daarin en uitgevers tot het creëren ot her zijn gebracht, meenen directeuren dat eene algemeene herziening zoo kort daarna, vooral wegens de daaraan verbonden kosten, wel zou kunnen worden uitgesteld tot het jaar 1901, waartoe zij het voorstel aan de alge meene vergadering doen. Dit voorstel wordt bij acclamatie goedgekeurd. Omtrent een voorstel deratdeeling Utrecht, waarin de aid. voorstelde, dat, waar in den laatsten tijd van verschillende zijden stemmen zijn op gegaan tegen het vrijhandelsstelsel, speciaal de wensch is geuit tot het heffen van invoerrechten op granen, de Maatschappij in deze van haar gevoelen doe blijken, wordt besloten deze zaak op de volgende algemeene vergadering ter sprake te brengen, terwijl inmiddels directeuren scheppen van oorspronkelijke Neder- landsche handboeken voor het onder wijs in en de beoefening van am baehten, en 2e. het uitspreken van de noodza kelijkheid dat de aangevangen poging tot veredeling van het am bacht door proeven van bekwaam heid worde voortgezet en uitgebreid tot alle ambachten, die in ons van be- teekenis en daarvoor vatbaar zijn en dat hiervoor gelegenheid worde ver- schalt in alle voorname centra van handwerksnij verheid in ons land. De kosten, voor zoover die voor een deel voor rekening dezer Maat schappij mochten komen, later te Vervolgens wordt tot eerelid be noemd de heer Schober en daarna de vergadering tot heden verdaagd. Sport en Wedstrijden. Wedvluchten. De Nederlandsche Postduiven Bond hield Zondag 7 Juli 1895 haar jaarl. wedvlucht met oude duiven van Maagdenburg; de duiven werden 6 uur A. T. door den begeleider in vrij heid gelaten met Z. W. wind. De uitslag was als volgt: Cirkel A.Haarlem, ^Bloemendaal, Purmerend, Amsterdam, Haarlemmer meer Prijs 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 24 25 Namen der Leden v. Baars id. Herwaarden, id. Nieda. Sohippers. Simonie. A. Koolhoven. Harms. Cnrétienni van Esse, v. Baars, id. E. H. Jung. Slot Jr. v. Baars. Meinen. E. H. Jung. Jonker. Slot Jr. Bruno Muller. Slot. Deckers. Chxétienni van Esse. Slot. Harms. Vereeniging Gemeente Kennemerland. Bloemendaal id. Sperwer. id. Zwaluw Snelvlieger. Sperwer. id. Amsterdam, id. id. Haarlem. Amsterdam. Kennemerland. Bloemendaal. Snelvlieger Haarlem. Sperwer. Amsterdam. Kennemerland. Bloemendaal. id. id. Snelvlieger. Haarlem, id. id. Kennemerland. Bloemendaal. Luchtpost. Purmerend. Snelvlieger. Haarlem. Coiumba. Amsterdam. Snelvlieger. Haarlem. Coiumba Amsterdam. Kennemerland. Bloemendaal. Sperwer. Amsterdam, id. id. Kennemerland. Bloemendaal. Snelvlieger. Haarlem. Cirkel B. Den Haag, Utrecht, Dordrecht, Waalwijk. De Eere-Prijzen zijn behaald Gevl. afst. p. min. 878.71 878.10 874.09 873.67 873.26 872.33 869.99 869.72 869.13 867.51 848.16 84-5.91 844.50 843.43 840.59 839.97 839.71 836.00 834.90 830.71 830.50 is opgevoed, zich kon schuldig maken. Het,; blad schrijft: het staatsbeleid van Italië is reeds vele jaren door een onwelwillenden geest ten opzichte van Rusland bezieldwij hebben Italië's vriendschap niet noodig, maar weige ren haar evenmin. Het betoogt verder, dat Rusland's toenadering tot Abes- sinië gansch natuurlij k is tegenover de Engelsche en Italiaansche overeen komsten in Oost-Afrika. ^Maarschalk Martinez Campos heeft op Cuba een proclamatie uitgevaar digd, dat de opstandelingen die met de wapens in de han len worden gevat, na kort proces zullen worden gefusil leerd. De opstandel'ngen, die zich nu vrijwillig overgeven, zullen worden begenadigd. Deze proclamatie z il evenmin als de vorigen veel uitwerken. De Spaansche generaal Nasarro moet er in geslaagd zijn, de bende van Maceo te omsingelenmen verwacht nu een ernstig gevecht. De insurgenten hebben een Spaan sche afdeeling in een hinderlaag weten te lokken. Kolonel Azuar had aan majoor Sanchez een briefje gezonden, met verzoek zich op een gegeven punt bij hem aan te sluiten. De bode werd door de bende van Robi gevangen genomen en opgehangen; Robi zond de boodschap door aan majoor San chez en wachtte hem in een hinder laag op. Zoodra de Spaansche troepen dit punt bereikten, werden zij met een overstelpend geweervuur ontvan gen de Spanjaarden verdedigden zich uitstekend en wisten de benden op de vlucht te drijven, met achterlating van 280 dooden en gewonden. Het verlies aan Spaansche zijde bedroeg 150 man. De Times verneemt uit Kobe, dat men getracht heeft den Koreaanschen minister van binnenlandsche zaken, prins Pak, te arresteeren. Hij ont vluchtte eehter in het Japansche gezantschapsgebouw. Men brengt het geval in verband met de pogingen van de partij der Koningin om het Japansche overwicht te verbreken. De Times verneemt uit Kaapstad dat de Engelsche regeering de inlij ving van Betsjoeanaland bij de Kaap kolonie zou goedkeuren. zullen gedurende verscheidene feesten en vermakelijkheden gi worden, die zullen eindigen met eene inspectie der vloot door den prins van Wales. 823.99 816.80 816.00 v. d. Berg. de Ooievaar den Haag. v. Baars. Kennemerland. Bloemendaal. id. Herwaarden id. Sperwer. id. Amsterdam. V.G.Z.Med. M. v. O. Bronzen le Diploma 2e De Henley-Regatta- De telegraaf heeft Dinsdagmiddag de verblijdende tijding gebracht, dat de acht van „Nereu3" dien dag eene overwinning heeft behaald op de acht van Lady Margaret (Cambridge). De tijd was 7 min. 35 sec. De overwin ning werd behaald met een voorsprong van drie bootslengten. Op eene baan van ongeveer 2100 meter is dat dus eene mooie over winning. In den tweeden heat die Donderdag tegelijk met den final heat verroeid wordt zal Nereus nu te roeien hebben tegen de Thames R. C. of St John's College van Oxford of de Anglian B. C. Het lot had uitgemaakt, dat inde Grand Challenge Cup, het hoofdnum mer voor achtriems, dadelijk de twee ploegen, die het Bterkst gerekend werden, n.l. de Amerikanen van Cor nell University en de Leander Club, houder der Cup, tegen elkander moesten roeien. Nun dit toeval reeds een deel van het belang van dit num mer weg, de uitslag van den heat maakte het nog erger. De correspon dent der N. R. Ct. meldt, dat de Leander bij den start niet klaar was en het dadelijk opgaf. De Amerika nen roeiden door en wonnen. Dit is voor de Engelschen, die zulk jver- trouwen in Leander hadden, een lee- lijke streep door de rekening, maar voor de Amerikanen is aldus de over winning luttel eervol. De andere Engelsche ploegen zijn echter even min gering te achten. In den volgen den heat hebben de Amerikanen tegen de London R. C. of de studen ten van Trinity Hall, Cambridge, te roeien. In de Steward's Challenge Cup, vierriems zonder stuurman, heeft de London Rowing Club de Canadeezen van de Argonaut Rowing Club na eene spannende race met twee voet voorsprong geslagen. De tijd was 8 min. 1 sec. Van belang is ook nog in de Dia mond Sculls de overwinning, blijkens Boudin, die eerst zou meeroeien, had zich teruggetrokken. Rechtszaken. Ia hooger beroep stond Dinsdag te Amsterdam terecht W. Sehotte, ;kur- kenfabrikant, beschuldigd van bij ge legenheid der inkomst van de Konin ginnen den rechercheur van politie J. Weveling, toen deze op den grond lag tengevolge van de ontstane vecht partij, een schop te hebben gegeven. Door de rechtbank was bekl. 21 Mei veroordeeld tot f25 boete, subsidiair 14 dagen (de eisch was 3 weken). Zoowel de officier als bekl. waren in hooger beroep gekomen. Het O. M. vorderde drie weken ge vangenisstraf. Politiek Overzicht. Sonnino, de italiaansche minister van financiën, is Dinsdag in de Kamer weer eens aan het woord geweest om zijn financieel beleid te verdedigen. Hij toonde aan, dat de ontvangsten niet waren veranderd. De opbrengst der nieuwe belastingen beantwoordde aan de verwachting der regeering. Zij dacht er niet aan staats monopolies in te voeren. De minister verzekerde dat de muntreserve met 132 miliioen toegenomen en de om loop van staatspapier afgenomen was. De beschuldiging als zou hij naar eene staatsbank streven, verwierp de minister. Hij wilde alleen de instel lingen tot uitgifte van geld zuiveren. De minister bevestigde ten slotte, dat de begrooting van 1895/6 in even wicht was. Vrijheer von Hammerstein is ge schorst in zijne betrekking in de redactie en het bestuur van het orgaan der duitsche conservatieven „Die Kreuzzeitung". Reeds maanden lang heeft het gerucht geloopen, dat hij ontslagen zou wor den, daar hij geld van de onderneming voor zichzelf had gebruikt, maar dat men er niet toe durfde overgaan, daar von Hammerstein -van sommige conservatieve persoonlij kheden te veel wist. Dat deze gebeurtenis groot opzien heeft gebaard, zal men begrij pen als men weet, dat von Hammer stein feitelijk de ziel der conservatieve partij was. In de fransche Kamer is met 29S tegen 236 stemmen besloten de be handeling uit te stellen van een voorstel van Cavaignac, dat beoogde de invoering van een inkomstenbe lasting op anderen grondslag dan zooals minister Ribot voorstelt en dat hij tegelijk met de begrooting behan deld wilde zien. Het russische blad Nowoje Wrêmja valt in een blijkbaar geïnspireerd ar- een telegram door den Engelschman, tikel Crispi heftig aan, omdat hij den hon. R. Guinness, op E. A Thomp-zoolang draalt met het benoemen van sen, den sterksten van de twee Ca-i een nieuwen Italiaanschen gezant te nadeesche gebroeders, behaald. De j Petersburg, hetgeen het Russische Di imond Sculls, eens door onzen i blad eene internationale onwellevend- Ooms gewonnen, blijft dus dit jaar beid noemt waaraan alleen een man weer in Engeland. De Franschman als Crispi, die in de diplomatie slecht Semengd Nieuws. Aan het loket der Nationale Bank te Antwerpen stond Zaterdag een be diende van een tabakshandelaar al daar geld in ontvangst te nemen, toen een onbekende hem eenige in lichtingen vroeg. De jonge man gaf antwoord en wendde zich weder tot den kassier der bank. Tot zijn groo- ten schrik bemerkte hij daarop, dat hem 10,000 frs. in bankpapier en 46,635 frs. in papieren van waarde ontstolen waren. Eene erfenis-geschiedenis. Eenige weken geleden werd te Rix- dorff, een armoedige voorstad van Ber lijn, groot opzien gewekt. Een dood arme boerenarbeidster, Hulda Baer, kreeg bericht dat zij van een in Zwe den overleden bloedverwant 8 miliioen geërfd had. Ofschoon tegen zulke on verwachte millioenen-erfenissen uit het buitenland, te Berlijn uit beproefde ondervinding een zeer groot wantrou wen heerscht, scheen de zaak ditmaal toch echt en zuiver. De stukken die de erfenis betrokken, maakten een geloofwaardigen indruk dit werd ten minste in de bladen verteld, en weken achtereen werd de overtui ging dat men hier met iets echts te doen had, nog gevoed door de oizon- derheden die bekend werden. De vrouw werd als rijke erfgename be stormd met bedelbrieven en huwe lijksaanzoeken. De couranten bevatten interviews met haar, waarin op aan grijpende wijze de gemoedsrust ge schilderd werd van deze ni- uwbakken millionaire die rustig voortging met haar moeilijke dagtaik en zich door dien uit den hemel geva len rijkdom niet liet vervoeren tot trots of hoog moed. Baronnen boden haar hunne hand aan, maar zij bleef trouw aan den tuinmansknecht, die nu na de erfenis den stoffelij ken grondslag zeker genoeg achtte om de lang uitgestelde huwelijksplechtigheid te doen vol trekken. De ondertrouw werd dour den burgerlijken stand afgekondigd, en heel Berlijn en Rixdorff stortte tranen van ontroering over den trouw en de toewijding der nederige vrouw, die ook onder hare veranderde levensom standigheden haar ouden geliefde niet verlaten wildeals een glanzend voorbeeld der reinste liefde... Maan- dag nu is de heele aandoenlijke ge schiedenis "der miliioenen-erfenis in puin gestort: het was een enorme zwendelarij. De reeds lang aan de justitie bekende fLsschentrekkers- firma Mundt en Co. te Londen, vo _>r wie reeds herhaaldelijk werd gewaar schuwd, had de zaak op touw gezet om voorschot voor gedane bemoeiin gen te verkrijgen, in de meening dat Huid i Baer wel personen zou vin den die haar geld wilden voorschie ten ten einde de geërfde millioenen onder haar bereik te kunnen bren gen, mits de zaak geloofwaardig ge noeg scheen. Werkelijk had men reeds geld genoeg aan de „erfgename" aangeboden. Maar de Rixdorfscheju-titieen het ministerie van bui enlandsche zaken te Berlijn wisten spoedig de geheele zwendelarij aan het licht te brengen. Men bevond dat Mundt Co. reeds een heele rij van pereonen, ook m België, Nederland en Zwitserland, op dergelijke wijze had trachten op te lichten. Het arme vrouwtje te Rixdorf nam de ontgoocheling die haar zoo plotseling van de autoriteiten gewerd, niet al te tragisch op. Zij waB er natuurlijk door getroffen, maar be hield vrijwel hare kalmte. En al is nu .ook het uitzicht op de millioenen verkeken toch bleef het feit be staan dat zij met haar geliefden tui nier nu voor goed vereenigd wordt. Wat hem betreft, hij zal zich wel eens achter het oor gekrabt hebben, nu de „stoffelijke grondslag" van zijn huwelijk weer zoo spoorloos onder zijne voeten wegzonk. Khan gaf zijn gevolg de noodige bevelen. De Afghanen eerbiedigen voortaan het zilverwerk hunner gast- heeren. Koningin Victoria had daar onge twijfeld van gehoord, want Dinsdag avond, nadat de Sbahzada op het kasteel had gedineerd, deed zij hem in een fraai kistje het gouden tafel gerij zenden dat hij gebruikt bad. De prins kreeg ook den verguldzilveren beker, met het koninklijk naamcijfer waaruit hij gedronken had. Hitrover innig getroffen, verzocht hij kolonel Talbot der koningin zijn dank te be tuigen. Er komen nadere bijzonderheden over den cycloon, die Donderdag in de Vereenigde Staten heeft gewoed in Missouri, Kansas en het Indianen- gebied. De materieele schade bedraagt millioenen en langs den weg, dien de storm heeft genomen, is de geheele oogst vernietigd. Tot op dit oogen- blik is het bekend dat 43 personen het leven hebben verloren. Te Elreno zijn honderd gebouwen vernieldCanton, in Kansas, is bijna geheel verwoest; twintig personen werden daar gewond. Te Putnam zijn twee personen gedood en verscheiden gewond. Den zevenden Juli, des namiddags om halfzes, brak geheel onverwachts over Chicago een hevig onweder uit,, yergezeld door een buitengewoon he- vigen storm. Men zag een aantal booten op het meer omslaan en schat het aantal omgekomenen op acht. Drie lijken zijn reeds aan land ge spoeld. Te Chicago beloopt de schade dui zenden en duizendenin de nabu rige steden naar evenredigheid even- In het fort Berchem bij Antwerpen is een gasreservoir, gevuld met gas voor den luchtballon, gesprongen. Vijftien soldaten en een vrouw wer den gekwetst. Moedig gedrag. Op de St. Laurensrivier is een groot onheil voorkomen door het moedig gedrag van den machinist der Lady Lee, een stoomboot, die bij Memphis over een rotspunt was gevaren en daarbij een groote scheur langs de kiel had opgedaan. Het schip moest zinken, een 200 meter verder was een zandplaat waar slechts 15 voet water stond. De machinist ontving het bevel„Met volle kracht vooruit 1" en bleef kalm op zijn post, hoewel het water snel steeg en hem weldra tot aan den hals stond. Dank zij de plichtsbetrachting van den machinist was men tijdig genoeg boven de zand plaat. Twintig menschen, die bij den eersten schok overboord sprongen, verdronken, de overige opvarenden werden gered. De Italiaansche vloot kwam Dins dagmorgen ter ankerplaats te Ports mouth aan, begroet en hartelijk I men het hun aanbood, toegejuicht door de bemanning der Toen de personen, die den Shahzada Engelsche schepen, aan wier zijde de uitnoodigden, nu al hun zilverwerk Italiaansche schepen gemeerd werden, zagen verdwijnen, waren zij verbaasd Het jacht Savoya, met den hertog van en ongerust en zij verzochten kolonel Genua, kwam de haven binnende j Talbot om Nasr Ulla Khan aan het De Shahzada van Afghanistan. Een Engelsch blad meldt, dat men eenige moeite heeft gehad om den zoon van den Emir van Afghanistan en zijn gevolg een gewoonte af te leeren, die, naar het schijnt, in zijn land bestaat. In Afghanistan wil het gebruik, dat wanneer men op een feestmaal tijd genoodigd wordt, men als herin nering de couverts medeneemt, welke men bij het eten gebruikt heeft. De gastheer moet zelfs aan zijne gasten de bekers aanbieden waaruit zij ge dronken hebben, vooral wanneer deze uit koBtbaar metaal gemaakt of schoon van vorm zijn. De zoon van den Emir en zijne officieren toonden zich in Engeland gekrenkt, omdat zij de couverts niet kregen, die zij aan tafel gebruikten. Zij meenden dat men hen met min achting behandeldelater vermoedden zij [dat het enkel nalatigheid was en eindelijk kwamen zij overeen het zilverwerk maar ongevraagd mee te nemen, uit beleefdheid, zonder dat hertog ging aan boord van Nelson's oud vlaggeschip Victory, waar hij ontvangen werd door de Britsche marine-autoriteiten. Naar aanleiding van dit bezoek van het eBkader verstand te willen brengen, dat het in Engeland niet de gewoonte iB na een diner de couverts mede te nemen. Deze volbracht zijne moeielijke zending met veel tact en Masr Ulla GEMEENTERAAD Zitting van heden Woensdag 10 Juli des namiddags te 1 uur. Voorzitter de Burgemeester. Afwezig de leden: Figee, Winkler, de Lanoy, 't Hooft, Koopmans, Roog, Kruseman, Loomeijer, Prins, van der Steur, En schedé en van Lennep. Punt. 1. Ingekomen is o. a. een schrijven van den heer Th. Figee, waarbij deze bedankt voor het lidmaat schap van den Raad. Hem zullen de jaren gedurende welke hij lid van van den Raad was, eene aangename herinnering blijven. De Burgemeester zQide, dat hij mee .de te spreken namens den Raad wanneer hij zeide, dat het college steeds met waardeering zal terugden ken aan wat de heer Figee in 't belang der gemeente heeft gedaan 6n aan zijn aangenamen omgang. Applaus Rekest van P. Adriani to aankoop, voor f915 v-or een gedeelte grond in] het Frederikspark ten westen van perceel no. 8 aldaar en zulks voor den bouw van een woonhuis. Punt 2. Voorstel van B. en W. tot resumtie van het besluit omtrent de! concessie-aanvrage van den heer M. Lubcké, inzake een stoomtram Haar- lemBeverwijk. B. en W. stellen voor art. 11 te doen luiden als volgt Geen rails, wagens of locomotieven mogen in de gemeente gebruikt wor den zonder vooraf do >r of van wege Burgemeester en Wethouders goed gekeurd te zijn, zullende ieder der te bezigen locomotieven en ieder der te vervoeren geladen wagens niet zwaar der mogen wegen dan 10.000 Kilo grammen. |j Na eenig debat wordt besloten op! voorstel van den heer Stolp er aanj te voegen achter) het woord kilogram men „en voorzien zijn van een va- cuum-rem, doorgaand systeem voor alle wagens en goederenwagens." Punt 3. Voorstel tot vaststelling eener gewijzigde verordening op de geneeskundige armenverzorging. Op verzoek van den heer van den Berg wordt eene geheime vergadering gehouden. Daarna deelde de voorz. mede, dat B. en W. intrekken art. 32 en daarvoor in de plaats stellen de red ctie voorgesteld door de ge neeskundige armencommissie. Hierop wordt een amendement door den heer van den Berg inge diend en aangenomenhet geheele artikel ten slotte aangenomen. Punt 4. Adres van Mej. H. M. Rant tot aankoop van grond voor haar hotel aan de Dreef. Wordt conform het advies van B. en W., die het niet wenscaelijk achten bedoelden grond af te staan, van de hand gewezen. Punt 5. Tot Wethouder in de plaats van wijlen Dr. D. de Haan wordt benoemd de tijdelijke wethouder Mr. Tb. de Haan Hugenholtz. Bij eerste stemming verkreeg de heer Mr. Th. de Haan Hugenholtz 8, de heer Van Lennep 4, de heer Van Styrum 2 en de heeren Krol en Koop- mans elk 1 stembij tweede stem ming de heer Hugenholtz 9, Van Lennep 5, Van Styrum 2, K-ol en Koopmans elk 1 bij h^-rs emming tusschen de heeren Hugenholtz en Van Lennep verkreeg eerstgenoemde 11 en laatstgenoemde ,6 stemmen, 1 stem was in blanco.

Haarlem's Dagblad | 1895 | | pagina 2