rwesde Editie, NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. FEUILLETON. komediespel op den Atlantlschea Oceaan. 13e Jaargang Donderdag 17 October 1895. No. 3771 HAARLEMS DARBLAD .^JBOIbTISriEÏ^IElsrTSPBIJS Voor Haarlem per 3 maandenf 1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een- Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 3 maanden1.30 Franco door het geheele Rijk, per 3 maanden1.65 Afzonderlijke nummers0.05 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.30 <fe omstreken en franco per post0.37*/2 -A-lD^EÏRTIEIISrTIEasr: Van 1 5 regels 50 Cts.iedere regel meer 10 Cts. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 20 Cent per regel. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Bureaux: Kleine Houtstraat 14, Haarlem. Telefoonnummer 122. Directeur-Uitgever J. C. PEEREBOOM. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de PubUcité Etrangère G. L. DAUBE Co. JOHN F. JONES, Sitcc., Parijs 31bis Faubourg Montmartre. Agenten voor dit Blad in den omtrek zijn: Bloemtndaal Santpoort en Schoten, P. v. d. RAADT, Santpoort; HeemstedeJ. LEUVEN, bij de Tol; HaarlemmermeerC. DOEKES; Spaamdam, C. HARTENDORP; Zandvoort, J. ZWEMMER; Velsen, L. VENUS; IJmuidenJ. J. TJADEN; BeverwijkH. JUNGERIE, Koninsstraat. Genoemde Agenten nemen Abonnementen en Advertentiën aan. Officiëele Bericbteii. Onttrekking van grond aan den openbaren dienst. - Burgemeester en Wethouders van i aarlem brengen ter algemeene ken- s dat aan den Raad der gemeente brdt voorgesteld aan den openbaren lenst te onttrekken .de Nassaustraat van de Kinder- ituisvest af tot de Kinderhuisstraat." De betrekkelijke stukken en tee- bningen zijn met ingang van heden sdurende acht dagen ter plaatselijke jcretarie (afd. Algemeene Zaken) ter izage voor een ieder nedergelegd. Haarlem, 15 Oct. 1895 Burgemeester en Wethouders voornoemd BOREEL. De Secretaris C. M. RASCH. Ie grensregeling met HEEMSTEDE. Heden is in den ge oeenteraad in- skomen Ootwerp van Wet tot verandering er grens van de gemeente Haarlem set die der gemeente Heemstede. In naam van Hare Majest-it Wil- elmina, bij de gratie Gods, Koningin er Nederlanden, Prinses van Oranje assau, enz. enz. Wij Emma, Koningin-Weduwe, iegentes van het Koninkrijk, Allen, die deze sullen zien of ooren lezen, saluutdoen te weten Alzoo Wij in overweging genomen ebben, dat het noodzakelijk is de renslijn tusschen de gemeenten [aarlem en Heemstede te herzien i Zoo is het, dat Wij den R*ad van itate gehoord en met gemeen overleg Ier Staten-Generaal, hebben goed- fevonden en verstaan, gelijk Wij oedvinden en verstaan bij deze: Art. 1. De grens tusschen de ge- teen ten Haarlem en Heemstede wordt eranderd als volgt: j Van het punt, waar de bsetaande tens, komende van de Scbouwtjes- lan, de noordoostelijke grens van fcrceel sectie B no. 1023 der gemeente leems'.ede snijdt, volgt de nieuwe rens op volgelijk de oostelijke grens er percee en sectie B. no. 1023, 251, 1250, 1249, 1248, 1247, 1312, Bil, 1454, 1455, 1063, 1137, 1475, 494, 1495, 129, 130 en 1310. steekt van den zuidoostelijken punt an perceel no. 1310 dierzedde sectie l noordoostelijke richting den Rijks traatweg over, tot den zuid westelij ken loek van perceel sectie A no. 918, volgt de noordelijke grens van het adastrale perceel sectie A no. 925 er gemeente Heemstede, zijnde weg, volgt die grenslijn tot het midden au de sloot, die ten oosten het ladaatrale perceel sectie A no. 923 itr gemeente Heemstede omgrenst, loopt verder langs het midden van lie sloot noord-, oost- en daarna reder noordwaarts tot aan het midden ,n de slo >t bezuiden de Spanjaards- lan, om vervolgens, het midden van sze sloot oostwaarts volgende, eu den linnen weg naar Heemstede in schuine iht'ug ove s eke da, door het mid den van de sloot bezuiden en beoosten het perceel sectie A no. 754 der ge meente Heemstede, te gaan tot de noordelijke grens van perceel ge meente Heemstede sectie A no. 1207, gaat langs die grens en haar ver lengde tot het midden van het Zuider Buitenspaarne, van waar zij noord waarts de bestaande grenslijn tusschen de gemeenten Heemstede en Haar- lemmerliede en Spaarnwoude vulgt, tot de tegenwoordige grens van de gemeente Haarlem. Art. 2. De overgang van grondge bied, die het gevolg is van deze grensveranderiDg, heelt plaats op 1 Januari 1897. Door uitkeering der vereischte geld som wordt de gemeente Heemstede door de gemeente Haarlem in staat gesteld tot algeheele aflossing van bet nog onafgeloste gedeelte der leening oorspronkelijk groot f 13000, aange gaan ten behoeve van het bestraten van den Binnenweg van de Koediefe- tol af, tot aan de grens der gemeente Haarlem. De lantaarnpalen geplaatst op het grondgebied, dat bij deze grensver- andering piaar Haarlem overgaat, worden, vooreoover zij aan de meente Heemstede toebehooren, zan der vergoeding het eigendom der gemeente Haarlem. Art. 4. De nieuwe grens zal op gemeece kost9n worden aangegeven door steenen grenspalen. Art. 5. Alle kadastrale en ande stukken, uits uitend betrekking heb bende tot het grondgeoied, dat van Heemstede naar Haarlem overgaat, worden aan de gemeente Haarlem uitgekeerd. Het bestuur dezer gemeente heelt, voor zoo veel dat grondgebied betrelt, te allen tijde het recht kosteloos inzage te nemen van de are ieven der gemeente Heemstede en daaruit afBchrilten of uittreksels op gemeene kosten te vorderen. Art. 6. De som bedoeld in art. 1 v/d Wet van 26 Juli'85 (Stiatsbl. no. 169) wordt voor de gemeente Heemstede verminderd met het s gedeelte van zuivere opbrenget der hoofdsom en Rijksopcenten van de personeele be lasting, gemiddeld over de belasting jaren 1882 3, 1883,4 en 1884/5 op het van de gemeente Heemstede naar de gemeente Haarlem overgaand grond gebied geheven. De som, die krachtens gemelde wet aan de gemeente Haarlem toe komt, wordt met dat bedrag ver meerderd. Art 7. De ingezetenen gevestigd op het grondgebied, hetwelk van de gemeente Heemstede naar de gemeente Haarlem overgaat, worden voor de verkiesbaarheid tot leden van den Gemeenteraad van 1 Januari 1897 af beschouwd a?s ingezetenen der ge meente Haarlem. Voor zoover deze personen geplaatst zijn op de te Heemstede opgemaakte kiezerslij stem tot het kiezen van leden van de Tweede Kamer der Siaten- Generaal, van de Provinciale Siaten en van den Gemeenteraad, worden hunne namen op 1 Januari 1S97 door het bestuur der gemeente Heemstede van die lijsten geschrapt. Dit bestuur zendt tevens op voor melden dag uittreksel der kiezerslijs ten, voor zooveel zij de bedoelde per sonen betreffen, aan het bestuur der gemeente Haarlem, welk bestuur deze personen, voor zoover zij over eenkomstig het bepaalde bij art. 1 der kieBwet voor het kiesrecht in de gemeente in aanmerking komen, zoo spoedig mogelijk plaatst op de kie zerslijsten tot het kiezen van leden van de Tweede Kamer der Statea- Gsneraal, van de Provinciale Staten en van den Gemeenter*ai. De Burgemeester van Haarlem doet een uittreksel der aldus aangevulde kiezerslijsten, voor zdoveel zij bedoelde personen betreffen, aanplakken en op de secretarie der gemeente yoor een ieder ter inzage nederleggen, en zorgt dat van dit een en ander openbare kennisgeving geschiedt. Met den dag dezer kennisgeving zijn en blijven dere aanvullingslijsten van kracht, behoudens de wijzigingen daarin ten gevolge van rechterlijke uitspraken of bij herzien 'ngtebrengeD. Art. 8. De ingezetenen gevestigd op het grondgebied hetwelk van de ge meente Heemstede naar de gemeente H larlem overgaat, die voor de eerst volgende lichting der nationale mili tie zijn ingeschreven, worden over geschreven op de registers der ge meente Haarlem. Gelijke overschrijving geschiedt ten aanzien van de ingezetenen, die tot de schutterig behooreo. Art. 9. Deze wet treedt in werking op den dag in art. 2 genoemd. Lasten en bevelen, dat deze in het Staatsblad zal worden geplaatst, <n dat alle Ministeriëele Departementen Autoriteiten, Colleges en Ambtenaren, wien zulks aangaat, aan de nauw keurige uitvoering de hand zullen houden. De Minister van Binnenlandsche Zaken, Aldus ontworpen door Gedeputeer de Staten van Noordholland, bij be sluit van 9 October 1895 no. 75. (io. gSCHORER, Voorzitter, (xc. g.) A. A. LAND, Griffier. Dit stuk is gesteld in handen van B. en W.W. om advies. De Raad zal daarna over het voerstel beraadsla gen. Bovendien zal den oden November eene commissie worden benoemd, be staande voor de helft uit ingezetenen v. Haarlem en ingezetenen vao Heem stede, te benoemen door de kiezers van Haarlem en die van Heemstede. De grens loopt volgens voorstel van Ged. Staten „Van de Sehouwtjeslaan af, langs den rijksstraatweg tot aan Emdenhout, verder achter mevr. Trakacen om langs de zuidzijde van de Spanjaards- laan en den oostelijkon rijweg vol gende tot aan de boerderij van Ver- brugge (die bij Heemstede blijft) en de sloot volgende, naar 't Spaarne STADöJNi&U W 8 eerste en derde pagina. Rubrieh voor dames ineen volgend nummer. Haarlem16 October. Naar wg vernemen, heeft de heer S. J. Graaf van Limburg Stirum de benoeming tot lid van hei bestuur der Alliance franijiise, in de plaats van den heer Kool, aangenomen. Gemeenteraad Zandvoort. In de Dinsdag te Zandvoort gehou den openbare raadsvergaderingwaren afwezig de heeren Peters en van der Valk. Nadat de begrooting voor 1896 was aangeboden, werd eene supple- toire begrooting voor den dienst 1895 vastgesteld in ontvangst en uitgaaf tot een bedrag van f879,70 Namens Burgemeester en Wethou ders stelde de Voorzitter voor met 1 Mei a.s. de opcenten op de perso neele belasting van 70 te brengen op 60. Dit voorstel zeide de Voor zitter wordt gedaan in de volle overtuiging dat zulks kan geschieden door de zuinigheid, die in de laatste jaren betracht was geworden. Op eene vraag van den heer Draijer of Burgemeester en Wethouders er voor instaan, dat in het volgende jaar de opcenten niet weder verhoogd moeten worden, zooals vroeger wel eens het geval was geweest, ant woordde de voorzitter, dat zooals de begrooting thans was opgemaakt gerust 10 opcenten gemist konden wordeD, zonder dat het noodig zal zijn, buiten onvoorziene omstandig heden, de opcenten is een volgend jaar te verhoogen. De heer Drager verklaarde zich thans met het voorstel te kunnen vereenigen, waarna met algemeene stemmen besloten werd met ingang van 1 Mei a.s. de opcezKen op de hoofdsom der personeele belasting van.70 te brengen op 60. Op voorstel van Burgemeester en Wethouders werd besloten aan J. Snijer aldaar eene gratificatie van f 10 te verleenen voor de goede zor gen van het onderhouden van het torenuurwerk. Op voorstel van den Voorzitter werd aan den Inspecteur van Politie en de twee gemeenteveldwachters ieder eene gratificatie groot f30 toe gekend en aan den aldaar gestatio- neerden rijksveldwachter eene grati ficatie groot f10 voor het uitstekend waarnemen van den dienst gedurende den afgeloopen zomer. Aan mej. E. E. Botman aldaar werd, op haar verzoek, eervol ont slag verleend als onderwijzeres te Zandvoort met ingang van 1 Jan. a.s. Nadat de Voorzitter mededeeling had gedaan met iogang van 1 Nov. a,s. eervol ontslag te hebben aange vraagd als burgemeester dezer ge meente en zulks hoofdzakelijk om reden van gezondheid, werd de ver gadering gesloten. Als een gevolg van het onstuimige weer, dat verleden week op de Noord zee heeft geheersoht, werd te IJmui den gisteren avond weder een door het volk verlaten zeeschip bin nengesleept door een te Ostende thuis behoorende stoomvisohaloep. Het was de Noorsoho bank Frede- riksvaern van Porsgrund met hout beladen, een vaartuig van ruim 40 jaar oud. BINNENLAND, De begrafenis van Jhr. C. Hartsen. Het stoffelyk overschot van jhr. C. Hartsen werd Dinsdag te half-ééo op het oude kerkhof te Hilversum ter aarde besteld. Er waren vele auto riteiten en eene groote menigte belangstellenden aanwezig en vele kransen bedekten de kist. Het lijk werd door kweekelingen van de Kweekschool voor de zeevaart naar het graf gedragen. De oud-minister Havelaar, een commissaris van de kweekschool voor de zeevaart, de heer Bierens de Haan en een der firmanten van het han delshuis Gebr. Hartsen voerden het woord. De zoon van den overledene be dankte voor de eer, dezen bewezen, en ds. Hulsman sloot de pleohtigheid met gebed. Vereeniging Boaz. Vervolg zitting van Dinsdag). Na de openingsrede deelde de voorzitter mede, waarom men in Amsterdam bijeenkwam en niet in Leeuwarden, waarna een voorstel van het hoofdbestuur aangenomen werd om het hoofdbestuur machtiging te verleenen inzake de graanrechten- quaestie te requestreeren bij de Re geering, zoodra de toestand naar zijn oordeel daartoe geschikt is, eveneens inzake de herziening van de tarief- wetten. Hierna deelde de voorzitter nog een en ander mede over de in de vorige jaarvergadering benoemde commissie om te beraadslagen over een volksbank. Die commissie had niet vergaderd omdat deheerdeSavor- nin Lohman Jr., hoogleeraar aan de vrije universiteit te Amsterdam, een werk over de zaak had geschreven. De voorzitter stelde de vergadering voor de vraag, de quaestie al of niet commissoriaal to behandelen en den heer Lohman Jr. verder te verzoeken de vereeniging van zijn veel omvat tende kennis te dienen. Na eenige besprekingen, waaraan de heer Lohman Jr. deelnam, wordt op voorstel van den voorzitter be sloten dat de commissie in het vol gende jaar zal vergaderen en dan zal zorgen dat op de volgende jaar vergadering een goed rapport wordt uitgebracht. In de 2e editie van ons vorig num mer deelden wij reeds mede, dat een telegram aan H. M. de Koningin was gezonden. Dit telegram luidde aldus „De vereeniging van Ned. Patroons „Boaz" heden en morgen vergaderd in het Paviljoen Vondelpark te Am sterdam, overtuigd dat de belangen van patroons on werklieden, die door haar worden behartigd op de koninklijke belangstelling van Uwe Majesteit mogen rekenen, biedt Uwe Majesteit hare eerbiedige hulde aan, terwijl zij Gods Zegen afsmeekt over het door haar zoo geliefd stamhuis van Oranje-Nassau. A. E. v. KEMPEN, Voorzitter. Aan H. M. de Koningin-Regentes, Paleis 'tLoo. Aan het debat over de Volksbank nam deel de heer de Savornin Loh man Jr., hoogleeraar aan de Vrge Universiteit te Amsterdam. Genoemde heer drong er op aan om de zaak commisoriaalte blgven behai delen en I te zorgeD dat een goed rapport in 't leven wordt geroepen en betreurde het, dat er een geheel jaar niets gedaan was en wilde dat de zaak publiek zou besproken worden en dat op de volgende alg. vergadering het voor en tegen van een Volks bank zou worden behandeld, opdat de leden dan goed over de quaestie worden ingelicht. Op voorstel van den voorzitter werd besloten, dat de oommissie in het volgende jaar zal vergaderen over de zaak in quaestie. Vervolgens werd op verzoek van den heer Hovy, die beden (Woens dag) noodzakelijk den Gemeenteraad te Amsterdam moest bijwonen, na eenige bespreking bepaald, dat be spreking van de pensioenregeling, die volgens de agenda des namid dags aan de orde moest komeD, des morgens zal worden behandeld en dan die over minimum loon en ma ximum arbeidsduur hedeu (Woens dagmiddag). Nadat nu de bestuursleden gekozen waren, waarvan de heeren A. van Namen Hzn., J. G. van Schaarden burg, J. A. Wormser en de Waal Malefijt, die ter vergadering aanwezig waren, de benoeming hadden aange nomen, en besloten was den heer H. H. van Dijk, die niet aanwezig was, van zijne benoeming kennis te geven, werd de oobtendvergadering gesloten. Na de pauze werd de vergadering weder geopend. Na eenige mededee- lingen verkreeg de heer A. Dingemanse van Utrecht het woord, die een flink bewerkt referaat over „landpaoht" hield. De spreker deelde mede, hoe door de sooia'e nooden de boerenstand het meest achteruitgegaan was en hoe het de zaak van allen was, die het goed met het vaderland meenen, middelen te zoeken om den toestand van den landbouwstand te verbeteren. Verschillende oorzaken noemde hg op, voor den ODgelukkigen toestand, als de concurrentie met Amerika en Canada, betreffende de granen en met Australië betreffende den zuivel enz. Ook betoogde hg het nadeel van het huren van land door den boer, daar de voorwaarden van huur meestal ten nadeele van den boer zgn Volgens spreker was van de armoede onder de boeren 90 ®/0 huurboeren. Nu beantwoorddespr. de vraag„Waarom moet het aardrgk bebouwd of het landbouwbedrijf uitgoefend worden Het was, omdat het Gods ordon nantie is en de mensch moet arbeiden in gehoorzaamheid aan dat bevel van God tot heil van het menschel ijk ge slacht, daar God allen onderhoudt met wat het aardrgk voortbrengt. Spreker beschouwde het a s een kwaad, dat op menige boerderij een zware hypotheek lust. Hij stelde dan ook voor dat Boaz zich wenden zal tot H. M. de Koningin en de Staten-Generaal met verzoek tot de oprichting van eene rijks hypotheekbank. Bij het huren van land moest de huurprijs geregeld worden naar de opbrengst van het land, al is d Naar het engelsch. Tegen middernacht ha 1 hij de bank verlaten en den Jolgenden m rgen had de politie zich reeds in de zaak temoeid. Hij had dus geen tgd gehad om naar het testeland te ontvluchten of zich op een atlantischen jtoomer in te schepen, en in de havens werd onmid- jellijk goed de wacht gehouden, zoodat wij er zeker van raren, dat zijne gevangenneming slechts eene quaestie ran tijd was. Ik werd naar Liverpool gezonden. I Drie dagen waren voorbijgegaan toen het bericht Iwam dat mijn collega Gregaon hem te Folkestone had |earre9teerd. Dit verdroot mij z^er maar weldra bleek, ja1} er voor mij geen reden tot naijver bestond. Dege- iangene werd, ondanks zijn krachtig protest, naar Londen jervoerd, waar bleek, dat hij, zooals hij ook had ver- ilaard, een engelsch koopman was, wonendo in Parijs n James geheeten. Hoewel hij onmiddellijk werd vrij- «laten onder een stortvloed van verontschuldigingen, achtte hij zijne grieven aan eenige dagblad-reporters, himiddellijk een groot geschrijf in de bladen en een trenge kritiek op de politie. Het gevolg was eenver- rouwelijk rondschrijven aan ons, vermeldende, dat wij een oogenblik onze oplettendheid moesten verslappen, aaar geen arrestatie doen alvorens wg er zeker van rarer dat wij d'vuxermieten Dramond hadden. „Zooals ik gezegd heb was ik naar Liverpool gezonden om er v<-or te waken dat de vluchteling niet naar Amerika overstak. Ik bezocht iedere vertrekkende mailboot en bleef daar op dek tot onmiddellijk voor het vertrek, en ik gekof niet dat er een passagier was, die aan mijn aandacht ontsnapte. Ik was van oordeel, dat Dramond de eerste week niet zou trachten over te steken en zou wachten totdat de waakzaamheid minder groot was en het bleek, dat ik juist geoordeeld had. Vier weken op een dag na na zijne vlucht was ik op de „City of Madrid" en wachtte daar op de komst van de laatste passagiers. Toen de boot langszij aanlegde trok het gedrag van een oud uitziend man mijne aan dacht. Hij wierp vluchtige blikken om zich heen, die argwaan bij mij verwekten en toen hij op het dek wa3 hoorde ik hem een zucht van verlichting slaken, waarna hij verdween. Het is waar, hij zag er ouder uit dan zestig en Dramond was slechts veertig, maar wij ver moedden wol dat hij vermomd zou zijn. „Ik was overtuigdBezat ik, al was het ook maar in geringe mate, de intuïtie, zoo noodzakelijk voor mijn beroep, dan was hij de gezochte man en nadat ik hem naar beneden was gevolgd begaf ik mij naar den kapi tein, vertelde hem een en ander en vroeg hem of ik de reis naar New-York mocht meemaken. „Zeker, zeker," zeide kapitein OJiham als u denkt dat wij den man, dien ge zoekt aan boord hebben, dan kunt u op onze hulp rekenen waar die noodig is." „Ik bedankte hem en begaf mij naar beneden om de passagierslijst in te zien. Mijn verdachte medereiziger droeg den naam van Rodell. „Dank zij den hofmeester was mijne plaats aan tafel tegenover die van Rodell. Ik nad eene week den tijd om hem te bestudeeren, zoodat ik zoo voorzichtig wus om hem den eersten dav niet al te dikwijls gade te slaan ten einde hem niet te verontrusten. Zonder hem nauwkeurig op te nemen kon ik toch zien, dat hij niet zeer op zijn gemak was en zorgvuldig zijne buren op nam. Gedurende het diner sprak hij met niemand en het was niet afgeloopen of hij verwijderde zich. Ik bracht den avond hooest gezellig door. Mijn linker buurman was de Hon. Wilfrid Ly tchelt een zoon van lord Barmore, zooafs ik in het pairsboek in de biblio theek ontdekte. Hij was een aangename, gezellige jonge man van een en dertig jaren en bezat niet die onverdragelijke hooghartigheid en terughoudendheid velen britschen aristocraten eigen. Ik nam zijne uitnoo- diging aan met hem een sigaar te rooken op dek na het diner en ik wenschte mijzelfgeluk kennis te hebben gemaakt met een man als hij. Den volgenden dag scheen Rodell meer op zijn gemak te zijn waarschijnlijk nchtte hij zich veilig en ik had ruimschoots de gelegenheid hem gade te slaan- Hij wenschte mij zelfs goeden morgen en toen wij el kaar op dek passeerden merkte hij op, dat wij een goeden overtocht zouden hebben. Gedurendo het diner knoopte hij een gesprek aan met zijn buurman en was hij tamelijk vrijmoedig. Maar nu en dan scheen hij zich te bedenken en streek op eene eigenaardige manier zachtjes met zijne hand over zijn baard. Ik zag onmiddellijk wat de oorzaak daarvan was. Het was een valsche baard en hij voelde of deze nog wel goed zat. Ik lachte inwendig van zelfvoldoening; nu zou er geen vergissing plaats hebben, dat voor/ag ik wel. „Mijn aristocratische vriend was algemeen gezien aan boord, voo-al bij de dames, en hij was ongetwijfeld zeer minzaam jegens mij. Hij drong er bij mij op aan, dat ik een fiesch wijn met hem zou drinken bij het, diner en na afloop daarvan begaven wij ons weer op dek en hij sprak vrijmoedig met mij. „Wat ik zeggen wil Germaine," zeide hij, „hebt ge vanavond op dien zonderlingen man tegenover ons ge'et hoe heet hij ook weer? O ja, II dell. Wanne:e ik menschen kon beoordeelen, dan zou ik zeggen, dit hij bezig is wat te smokkelen of iets ernstigere nog op het geweten heeft. Hebt u er wel op gelet, hoe argwanend hij om zich heen kijkt? Werkelijk, ik geloof, dat de man denkt, dat hij achtervolgd wordt." „Nu u het zegt," zeide ik, „is hot mij opgevallen." „Ik zou wol eens willen weten of hij ook misschien een misdadiger is, die tracht te ontvluchten. Daarhebt ge dien Dramond een paar weken geleden hij moet de detectives verschalkt en het land verlaten hebben". „Ik geloof nog niet, dat hij in een ander land is," zeide ik. „Stel u voor, dat hij het eens was?" zeide mijn met gezel lachend. „Of de wijn het deed of de eer, dat ik met een aristocraat sprak weet ik niet,maar al spoedig kwam ik tot de ontdekking, dat ik bezig was te bekennen wie ik was en voor wien ik Rodell aanzag. „De verbazing van mijn metgezel was verrassend. „U een detective!" zeide hij. „Om de wairheid te zeggen, dacht ik dat u een der Gjrmaines uit Hampshire was. Werkelijk u verrast mij." „De zoon van den lord was echter niet minder vriend-

Haarlem's Dagblad | 1895 | | pagina 1