Z Koffers Maison Hals, Kruisweg 45. KUNSTHANDEL. Crsd. Oude Gracht, A ssurantiekantoor NIEPHAÜS CROSTE, A. PLOEG, elfbewaring. de is was, daar de indruk, welken men van „Hansel und Gretel" nu mede naar huis nam, allesbehalve goed was. Het mooie gebed aan het einde van de tweede acte werd, (om zoo inverBchoonend mogelijk te spreken) niet met de noodige zuiverheid ten gehoore gebracht. De engelen-toiletten ware i niet van dezelfde kleur, men zag rose, blauwe, gele en witte engelen door elkaar zweven, enfin, ze waren zeker uit verschillende hemelstreken afkomstig. De st em van de anders verdienstelij ke Mej. Doxat was voor de heksenpartij niet zoo goed geëigend, ze drong niet genoeg door en word «oma geheel niet gehoord, wat wel jammer was, daar houding en grime uitstekend waren. Van de overige personen valt niets bijzonders op 1e merken, daar zij dnoch goeden ntch slechten indruk maakten, ja, eigenlijk heelemaal geen. Het schijnt, dat Leipzig niet de eenige groote stad in 't buitenland waar men te vergeefs naar de zoo hoog geroemde buitenlandsche opera zoekt, daar mij dezer dagen juist in 't N. v. d. D. een gedeelte van een brief onder 't oog kwam uit Berlin, welke aan den heer Dan. de Lange gericht was en waarin zeer toevallig een minder goed oordeel geveld werd over een opvoering van Tannhausei", (den vongen keer ook ior mij aangehaald) en „Haisel und Gretel", en waaruit bleek, datikniec eenige ben, die verg-lij kingen maakt tu3fchen de „Buitenlandsche" en onze „Nedeilandsche" Opera, welke ten gunste van de laatste uitvallen. Naar de c juranten-bérichten, zal men misschien niet lang meer ver gelijkingen kunnen makea, daar het voortbestaan van de Ned. Opera, he laas, sterk bedreigd wordt. Helaas I ja, want het is toch diep te betreuren, dat een waarlijk ver dienstelijke instelling, welke gerust niet behoeft onder te doen voor vele buitenlandsche ondernemingen, we gens gebrek aan geld en voldoenden steun, te niet zou moeten gaan. Heerscht er dan werkelijk zoo weinig kunstzin onder de vermogende Ne derlanders, zou men dan niet geza menlijk de handen ine9n slaan, om tenminste die schande te voorkomen, dat er in ons landje zelfs niet éen pera kan blijven bestaan? Het feit det kunst geen staatszaak is, is door beter versneden pennen dan de mijne reeds zoo vaak beschreven en betreurd, dat het overbod'g ia er bier nog op terug te komen, temeer, daar alles, wat da-ir ov6r gezegd is, toch geen resultaten gedragen heeft en men er aan twijfelt, of daar wel ooit verandering in komen zal. Het is te hopen dat zij in wier ver mogen het is, het ongeluk af te wen den, dat, afgezien van het verlies, dat de kunst er door zou lijden, meer dan 2U0 menschen broodeloos zou maken, nog tijdig de zoo noodige hulp zullen verleenen tot instand houding van onze Nederlandsche Opera. Grooten opgang maakt alhier de jeugdige vioolvirtuoos Alexander Petscbnikow uit Moskou, welke dezen week in de Liszt-Verein. is opgetre den. Ten gehoore gebracht werden bet Vioolconcert van Tsbaikowski en Chaconne van Bach voor viool-solo. Een fraaie toon, schoone muzikale voordracht gepaard aan een kolossa le techniek, stempelen P. tot een van de grootste kunstenaars van dezen tijd en doen ons in de toekomst aan een Paganini denken als we zijn jeugd in aanmerking nemen. Hij schijnt niet ouder dan 19 20 jaar. G. G. kleermaker zag dat alle3 in orde was, den jongen man de kleeren. Drie dagen verliepen. „Hé nog geen adviesbriefje, dat duurt lang, waobt ik zal nog eens naar 't post kantoor gaan" dacht onze snijder. Daar gekomen, had hij nauwelijks het doel van zyu komst medegedeeld of hij werd door eenige beambten, gegrepen en naar 't bureau van den pofitie-commissaris „Orsattie" ge bracht. Nu vernam hg dat 't bewuste spaarbankboekje te Marseille was ge stolen en dat men hem nu als den dief beschouwde. Hy legde natuurlijk alles uit, en werd dan ook spoedig in vrijheid gesteld. Onze kleermaker kon nu zyn vor dering tellen by de vele vorderingen die hij reeds op gauwdieven heeft. Een opstand. Na een langdurige ziekte was de distriotsarts dr. Berelta van Lurago d'Erba, Inverigo en Lambrigo, drie kleine plaatsjes in Lombardye, ge heeft Charles Richard John Spenoer- Churchill, negendon hertog van Marl borough, twintig minuten in de kerk op zich laten waohten. Twaalf uur precies kwam de her tog uit de saorislie, met de Hou. Ivor Churchill Guest, oudsten zoon van lord Wimborne. en wachtte op zyn bruid. De muziek zweeg. De bruidegom kruiste de armen en waohttetoen slingerde hij ze een weinig heen en weerlegde daarna de handen op den rug, kruiste de armen weer en wachte, „en was volle twintig minuten lang het voorwerp der nieuwsgierigheid, voor miss Van- derbilt versoheen." 't Zullen angstige twintig minuten geweest zijn! Zoo dicht by de mil- lioenen en dan De moeder der bruid had ook zoo lang moeten waohtenzy wa^ met den hertog de kerk binnengekomen en scheen zeer ontevreden over het wegblijven van haar dochter. Zij riep den koster en beval hem, het orkest fiio.uo uiaaiojoo iu jjuuiuaiuiio, MO" starren. Gedirende zijn ziekte reeds nc« ,!enB.,e la,e.napelenn En juist en na z(jo dood had eeo jonge dokter, BPeeld.e muziek de Hoohzeite- Ar Aa~ L marsch uit de Lohengrin, toen de Want mis3 Consuelo Vanderbilt j zoodat wij in de loopen hunner ge- verbiddelykheid onbarmhartig joegf r\xri3«D^ri3iTvr»» left Charles Richard John Spenoer- weren kijken. i hij alle werklieden, die tot een vak-! A f) V KKTEftTifciv dr. Seotti, den distriots-aris vervangen. De jonge man won door zijn bekwaam heid, zyn zelfverloochenenden ijver, en ook wel door zyn voorkomen en aangenamen omgang spoedig de harten bruid binnen kwam. Een berioht uit Charleston in den staat West-Virginia brengt het laatste der patiënten in het distriot, en het snufje over een liefdestrijd. By ons waren vooral de vrouwen, die zooveel is het gebruik dat een der partijen GEMENGD NIEUWS. Maj e steitssch 9nni8. Het hoofdblad van het nummer van Dinsdag 5 November van de Berlijnsche Vörwarts is in beslag genomen. Het blad moet zich weer aan majesteitsschennis hebben schul dig gemaakt, doch de redaotie weet Diet waar die moet sohuilen. Er zijn 540 exemplaren in beslag genomen. De afgevaardigde van den Duit- sohen Rijksdag, dr. Lütgenau, redac teur van de sociaai-demooratisohe.4}'- beiter Zeitung is te Dortmund ver oordeeld tot een gevangenisstraf van vijf maanden, wegens majesteits schennis. Zijn misdaad moet gelegen zijn in het opnemen van het artikel„Alweer een rede van den keizer Een handige opliohter. „Eenige dagen geleden kwam een onge man met een aanbevelingsbrief bij den kleermaker X.... rue de Cléry te Parijs. Dat jongemensch Sopolani noemde hij zich, en zeide iiandelsagent te Marseille te wezen bestelde voor fros. 250 kleeren. By de aflevering zou hy betalen. Dinsdag ïwam de jonge man weer en toonde zich ten hoogste verbaasd omdat hij geld, hetwelk hij van iemand buiten verwachtte, niet ontvangen had. IIy stelde den kleermaker daarom hot volgende voor: „Ik ben", zoo zeide hy „bezitter van een spaarbankboekje van fr. 600. Als gy nu mee gaat naar't postkan toor, dan zal ik zeggen dat ik van mijn frs. 500 fro. 250 wensoh op te nemen. Als ik dan na een paar dagen het biljet ontvang dat my 't reoht geeft de som te halen, zal ik dat biljet aan u zenden." De kleermakep stemde toe en ging met zyn nieuwen klant naar't post kantoor, en leverde toen alle forma- iteiten vervuld waren, en onze I van hem hielden, dat zy al de haar ten dienste staande middelen in het werk stelden om zijn benoeming tot opvolger van dr. Berelta te verkrijgen. De vorige week had nu in de gemeente raden der drie plaatsen de verkiezing van den districts-arts plaats. In Lam brigo werd Sootti met een meerderheid van 30 stemmen gekozenin Lurago d'Erba bleef hij evenwel met evenveel stemmen in de minderheid, zoodat hij als niet gekozen moest worden besohouwd. Toen aan de bevolking de uitslag der verkiezingen werd meegedeeld, maakte een buitengewone opgewon denheid zich meester van de menigte, vooral van de vrouwen. Op de straten en pleinen vormden zich groepen van vrouwen, die levendig twiBtten en zich ten slotte te zamen naar het gemeente huis in Lurago d'Erba begaven, waar de gemeenteraad nog bijeen was. De opgewonden vrouwen uitten dreigende kreten en onder luid gejoel gaven zy te kennen„Wij willen onzen dokter Scotti; weg met den gemeente raad de verkiezing moet onwettig wezen en ongeldig!" Toen echter de leden van den raad blijkbaar geen acht sloegen op die kreten en niemand van hen zioh ver toonde aan de opgewonden menigte, drongen de furiën in de raadszaal, rukten de vlaggen weg, die boven de deur hingen en sloegen op de gemeente raadsleden los, die in alle hoeken vluchtten. Er ontstond een werkelijk geveoht, waarin de vrouwen overwin naars bleven en door haar overwinning bereikten, dat er een nieuwe verkiezing plaats zal hebben, waarin dan dr. Scotti zeker wel zal worden Het huwelijk van den hertog van Marlborough. Van dit huwelijk nog de volgende bijzonderheden In tegenwoordigheid van een uit gelezen gezelschap, waaronder de gouverneur van New-York, de Brit- sche gezant en tal van bekende Amo- rikaan3che millionairs, is Woensdag het huwelyk voltrokken van mejuf frouw Consuela Vanderbilt met Char les Richard John Spenoer-Churchiil, hertog van Marlborough. Ongeloofelijk is de pracht, die daarbij ten toon gespreid is. De St. Thomaskerk, waar de pleohtigheid plaats had, geleek een eereboog van bloemen en groen. De pilaren waren omwonden met anjelieren en ohry- santemnms en verbonden door slin gers van witte rozen. Het koor was behangen met slingers van leliën, het koorhek stil verborgen achter lelietjes van dalen. Hier en daar tal van tropische planten ter aanvulling het geheel geleek een tooverpaleis. Maar toen de bruidsstoet binnentrad was de illusie eerst volkomen. Voor afgegaan door aoht bruidsmeisjes wit satijn gekleed met hemelsblauw gegarneerd, schreed de jonge, kinder lijk uitziende bruid langzaam voort aan den arm haars vaders. Het kleed, dat zij droeg, was volgens den correspondent van een der Engelsohe bladen „een volmaakt gedicht van satyn en tulle", rijk versierd met kostbare kant. Een sleep van vijf meter lengte, omgeven door een rand van parelen en zilver borduur sel, hier en daar, evenals de japon, versierd met takjes oranjebloesem, en een sluier van de fijnste Brussel sche kant, op het hoofd bevestigd met een tiara van bruidsbloemen, voltooiden het bruidskleed. De plechtigheid duurde volle twee uur en werd gevolgd door een recep tie en dejeuner in de woning van de moeder der bruid. Het huwelijk heeft f 1,200.000 ge kost. Dit bedrag is geheel in over eenstemming met de bruidschat van f 25,000.000 en het speldegeld van f 500,000, dat de bruid medekrijgt. De huwelijksgeschenken vertegen woordigen een waarde van ongeveer 15,000,000. Mej. Consuelo scheen er op ge steld te zijn, dat er niets aan het plechtige ceremonieel haperde. Daar om hebben de talrijke bruidsmeisjes eerst een algemeene repetitie gehou den zonder bruidegom; want de her tog van Marlborough zag al genoeg tegen de pleohtigheid zelf op, om ook nog de repetities by te wonen „De definitieve voorstellig zal al een corvée genoeg zijn I" En 't was een corvée. in het water springt, gered wordt, en met de andere partij eendrachtig en verzoend naar huis wandelt. Anders in Amerika. Een jonge man, Hartley genaamd, had met Bettie Shields, zyn aangebe dene, ruzie gehad. Wrok was in zijn hart. Op straat haar ontmoetende, poogde hij dien te koelen door op Bettie een sohot te lossen, dat haar verwondde aan den hals. Maar de vriendin van eertijds was op tegen weer bedacht geweestzy had óók een geladen revolver bij zioh en vuur de driemaal achtereen. En Hartley eens de aweet-heart viel doc- dolijk getroffen aan haar voeten neer. Het voornemen bestaat te Chelsea op te richten een inrichtingtotinenting tegen hondsdolheid. Dit plan verheugt zioh niet in de algemeene goedkeuring der inwoners. Een drieduizendtal per sonen heeft een betooging tegen dit plan gehouden. In dichte rijen trokken zij door de straten met muziekkorpen en borden met de opschriften„Weg met het afschuwelijke instituut-Pasteur! Wij willen een onderzoek naar de sterfgevallen in het hospitaalDe betooging eindigde met een vergade ring, waarin de volgende motie werd aangenomen„De vergadering van inwoners van Pimlico en Chelsea heeft met afkeer gehoord, dat het voornemen bestaat een zoogenaamd instituut- Pasteur aan den oever van de Theems op te richten en verzoekt de regeering een onderzoek te gelasten naar het geheele stelsel, dat tegenwoordig in het Chelsea-hospitaal wordt gevolgd, Een plechtigheid in Konstantinopel- De schryver der rubriek „Van Dag tot Dag" in het handelsblad geeft do laatste dagen reisindrukken van een tochtje door de Middellandsche Zee en heeft o.a. ook Konstantinopel be zocht, waar hij in de gelegenheid is geweest een belangwekkend schouw spel bij te wonen, nml. den Selamlik, de plechtigheid waarbij de sultan als Khalif der ware Geloovigen zioh moet toonen aan zijne onderdanen als hij des Vrydags van zijn paleis (Yildiz- Kiosk) naar de witte Moskee in de nabijheid daarvan ten gebede opgaat. Aan de besohrijving hiervan ont- leenen wij het volgende. weren kyken. hij alle werklieden, die tot een va£ Een groote militaire kapel devereeniging behoorden, weg, en hy mannen met geweer en sabel gewa-verklaarde, liever zijn fabrieken in de pend posteert zioh aan den ingang luoht te doen vliegen, dan toe te geven, van het paleis en speelt een unrj Deze zelfde heer Carnegie heeft lang marschen. Steeds komen nieuwe aan Pittsburg vijf millioen dollars troepen aan, totdat er acht duizend geschonken voor het bouwen eener man waren voorbijgetrokken. Ze werden gecommandeerd door meest zeer dikke officieren, die niet gesohikt schenen voor velddienst, maar de Boldaten zelve sohenen my idealen van flinke, prachtige, niet zeer groote, maar vlugge en onvermoeide militairen toe. Welk een mannen om te orga- niseeren en aan te voeren De troepen bezetten de geheele omgeving, het dal en den aohtergrond en de groene heuvels daarboven. De golvende weg, die tal van bochten maakt, is bij uit nemendheid gesohikt om de regimen ten talloos te doen sohijnen. O'eral zag men een ryzende of dalende processie van groene rlaggen, ol roode mutsen, of vlugge mariniers, lanciers en artilleristen. Er is geen sohouwburg in de wereld, die iets van een tiende zoo schitterend, zoo brilliant en flonkerend van kleur en metaalglans zou kunnen toonen. Er waren slechts enkele vrouwen te zien en dat zeer in de verte. Eenige Engelsohe dames in onze kiosk en verder niets dan militairen van de keurtroepen op alle heuvelen en in alle dalen. bibliotheek, ecu ooneertzaal, schilderij en-galerij enz. Een paar dagen geleden droeg hy de inrich tingen aan de stad over met een redevoering, waarin hy o. a. zei „Ik gebruik myn vermogen zooals mij dat goeddunkt en het is mij totaal onverschillig, dat men my een slecht mensch noemt, omdat ik niet toegaf aan myn werkliedenik hecht mets aan liefdadigheidik durf zelfs dat ik liefdadigheid verafschuw 1 Ieder heeft het recht en den plioht om te werken, ten einde zich door werken het noodige te verschaffen. Dooh het is de plicht der rijken om aan de minder ryken dan zij het leven aangenaam te maken. En daar om geef ik niet toe aan de manie der liefdadigheid. Ik geef er de voor keur aan om het verstand op te wekken, den werklieden van Pittsburg de oogen te openen en hun weinig zachtheid te geven, doch veel licht. Ik draag de bibliotheek over aan de stad en stel vijf millioen ter beschik king mijner medeburgers, maar niet voor liefdadige instellingen." Ingezonden Mededeelingen, Restaurateur van Schilderijen. De Expositie dagelijks behalve Zondag geopend. Vrij entrée bij introductie. Directie VOS ZOON. Het is bij twaalven. Een veertigtal generaals en paohas gaat twee aan twee voorbij naar de Moskee, om den Sultan af te wachten. Officieren ren nen langs de getulbande Mekkatroe pen, en de Toherkessen, die tegen over ons een haag vormen langs den weg en op commando buigen al de mannen zich voorover en beginnen met zwarte doeken hun laarzen stof- schoon te maken. Op bevel der officieren worden al de mutsen goed recht op het hoofd geplaatst. Nu komen een viertal jonge prin sen, 10 a 16 jaar oud, het hek uit eu stijgen op witte Arabisohe paar den, om dus bij de Moskee hun vader af te wachten. Daar klinkt opeens een wondere klank van omhoog. Het is de muezzin, die van de mina ret met een vreemden, stijgenden galm de geloovigen ten gebede roept. Onmiddellijk klinkt van vele mu ziekkorpsen te gelijk het Turksche volkslied en daar nadert een prachtig brein en gouden open rijtuig. Daarin zit, tegenover Osman-Pacba, gekleed in sluitenden jas met op- staanden korten kraag, en met de roode fez op, sultan Abdul Hamid II. Hij is iets boven de middelbare grootte, heeft een korten, zwaren baard, een reoht goed regelmatig olijfkleurig gelaat, en donkere oogen, die roerloos voor zich uitstaarden. Als ooit een man met bewegingloos gelaat er diep droefgeestig en bezorgd uitzag, dan is dit deze beklagens waardige souverein en kerkhoofd. Zyn vier Arabisohe strijdrossen, patriciërs die hun afkomst bij eeuwen tellen, volgden het rijtuig, bij den teugel geleid door schitterend uniform gekleede mannen en zonder zich aan ner£ens t(3? dienen, indien ik u iets te storen gingen ze bevallig en antwo?.rd Kaf' Ofschoon ik al de da- edel voorwaarts, als idealen en sym-™Un9 ®v jDS.in. ^eze 8ta(* wooa' L', hch llr nnnn no nntiron nafol H „aaV. bolen van komnklyke sohoonheid en kracht. Toen de Sultan de Moskee naderde, rees eensklaps een groot geluid. Het waren al die duizenden soldaten, die hem begroetten met den klankvollen bij de Zijlstraat No. 5. De ondergeteekende, gekwalifi ceerd Collecteur, bericht, dat de lste Trekking der 350ste Staats loterij zal plaats hebben op Maan dag 11 November. P. HUËT. ALGEMEEN Nassaulaan 27rood- a bCa 55IIA YII- tfri* :G*:I,GV.A£- TR\iiPOlM-(Zce, Eii\ter oil LhikI) CASCO- WA TKHIJEI- IS BRAAM- POST- WAWCIS- HKVS- IIOIIG- *i:m\G- KHIJGSMEffST- Voor Levensverzekering en an dere Branches worden soliedo en flinke Agenten gevraagd. •pH O Ï5 O N N o M voor alle uitrustingen, uitsluitend eigen gem&aakt werk en billijke prijzen, aan de Koffermakerij van H. L. RUIJTENSCHILDT, Namustaat No. 23. VARIA. Een Engelsohman van rang schreef aan een hem bekend Mahomme- daansch beambte en verzocht hem om verschillende statistieke opgaven omtrent het getal bewoners der stad. waar hij zioh ophield. Het antwoord luidde „Doorluohtige vriend, vreugde mijns levens 1 Hetgeen gij mij vraagt is moeilyk te beantwoorden en het kreet van „Padischah tsohok jischa, bei jisoha!" (den Sultan vele jaren, duizenden jaren Uit de havenstad Galata ging ik met drie vrienden in een rijtuig, ge trokken door twee dier onvergelyke- lijke Turksche paarden, die geloof ik in draf den Montbianc zouden pogen te bestijgen. We gingen door de steile stralen van Pera, die het meest op de bedding van bergstroo- men gelyken. Langs kerkhoven en cypre8sen de lievelingsboom der Turken en somber van aanzien als zij zijn bereikten wy, na tal van steile heuvels in gestrekte draf te zijn op gereden, en door een diohte menigte te zijn gegaan van alle landen en sen, in een mengelmoes van de felste en blinkendBte kleuren gekleed, de kleine, schitterend witte Moskee tussehen de groene hoornen, vlak bij den vergulden toegang tot Yildiz- Kiosk. Ik vertoonde mijn kaartje, waarop stond dat ik was„présenté par la Légation des Pays Bas pour avoir l'honneur d'assister a la cérémonie du Selamlik" en een beleefde officier in schitterende uniform, die begeleid was door een Engelsohman, Woods- Pacha, zeide my, dat ik het mij com fortable moest maken en de plaats kiezen, die my het meest aanstond. Het was elf uur. De menigte stond van verre op den weg die van Pera omhoog leidt. Wat hooger dan wy, links even om den hoek en dus on- ziohtbaar was het paleis; vóór ons de Moskee aan de andere zyde van den gebaanden steden heuvelweg, die hier om de Moskee een plein vormt. Van alle zijden marcheerden de troepen aan, in donker uniform en alle soldaten met de roode fez op. De oavalerie had paarden om te stelen, paarden met trouwe hondenoogen,fabrieken van den heer Carnegie aller lange staarten en glanzenden huid. aandaoht trok. De staking begon te Ze werden volmaakt bereden. Nu i Pittsburg en breidde zioh in korten komen de Mekkatroepen, met groene tijd snel in de Vereenigde Staten uit tulbanden op en met een eigenaardige, nog kan men hier en daar de gevol- springstap maroheorend aan. Ze pos- gen er van bespeuren. De heer Car- teerden zioh om ons open terras,negie toonde een bijna wreede on- De Sultan ging langzaam voorwaarts schrijdend de Moskee in, om zijn gebe den te doen, met het aangezicht naar Mekka gewend, en te luisteren naar het Vrijdagsch gebed dat de Iman spreekt, en dat in alle moskeeën van Azië en Afrika gebeden wordt voor het welzyn van den Sultan en de eeuwige rust zijner voorgangers. De eeredienst duurde 20 minuten. Toen defileerden al de keurtroepen wier soldij betaald wordt die hem besohermen moeten, voorbij Zijne Ma jesteit. Met militaire muziek trokken ze allen door de poort van het Moskee-terrein, langs een raam waar „men hun zegt" dat deSultan staat. Het hoofd van den grooten godsdienst, die door het zwaard is gevestigd en voort geplant, blijft verre van zyn troepen zelfs te midden zijner keurtroepen waagt hij zich niet. Nu nam de Sultan plaats in een lage victoria met twee witte poneys bespannen. Hij zelf mende ze, en nu reed hij, alleen door eenige En- gelschen en een Hollander gesalueerd, in gestrekten draf den heuvel op, terug naar zijn paleis. En een zestigtal dikke generaals en pachas, allen te voet, liepen dravend het rijtuig ach terna, den steilen weg op, terwijl de vier overheerlyke paarden, met hun lange staarten het stof opzwiepend van den grond, bedaard stappend volgden. Iets grotesks had dus ten slotte het praohtige, weergaloos schilderachtige schouwspel, waarin de waardigheid en moed der patrioisohe Arabische paarden het meest ons trof. Men zal zich herinneren, hoe eenige jaren geleden de werkstaking in de heb ik nooh de huizen geteld, nooh heb ik het getal der inwonors nage- vorscht. Wat gaat 't my aan, waar mede de een zijne muildieren belast en de ander zijn schip bevraoht De vroegere geschiedenis der stad weet Allah alleen en slechts de He mel weet, hoeveel schandelijkheid en verwarring hier geheerscht heb ben vóór het zwaard van den Islam de ongeloovigen verdreef. Het heeft volstrekt geen waarde daarna te vorsohen. O, mijn ziel; o, mijn lam, traoht tooh niet naar dingen, u te hoog en die u volstrekt niet aangaan. Gy komt tot ons en wij heeten u welkom. Vrede zy met u.' Groote Hou te traat 159. Verkrijgbaar Bessensap, (zoete en zare). Roede en witte Bessenwijn. Hallandschs en Engelsohe Jams. Appelsiroop in luxe doozen. MARK riSJiEUWS- Amsterdam, 8 Nov. De prijzen der aardappelen waren heden als volgt: Friescne Franeker Jammen f0,— a 0,—, dito Hambur gers f0,— a 0,—-, dito Zaaiers 1,20 a 1,25, Zeeuwsche Spuische Jammen f 2,a 2,30, dito Flakkeesche 1,70 a 1,80, Geldersche Kralen f0,a 0,Katwijker Zand f0,a 0, Noordwijker Zand fO,a0,—Hüle- gommer Zand f0,a 0,Andijker Muisjes f0,a 0Kleimuisjes f 0,a 0,alles per Hl. Leiden. 8 Nov. De aanvoer en prij zen ter Veemarkt van heden waren als volgt29 Stieren t .56 a f 220, 310 vette Ossen en Koeien f118 a f244 olf0,48 a 0,64 per Kg., 260 Vare id. f86 a f206, 318 Graskalveren f18 a 22 vette id, f32 a f75 of f0,60 a Ï0,80 per Kg., 16 nuchtere iü. f8, a f18,651 vette Schapen 116.1 a f2S,of f0,30 a 10,35 per Kg., 44 weide dito f 13,a f 16, Lam- meren f,a f136 magere Var kens f 11 a f22, 240 Biggen f3,a f 13.—. 0 Veulens f af0 Paar den f— a f—, 614 Kalf- en Melk koeien f102 a 1226. Alkmaar4 Nov. Op de heden ge houden Veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 0 koeien f a 121 vette kalveren f35 a 90, 6 nuchtere dito f 8,a 16,193 vette schapen f17 a 26.13 magere varkens f 9 a 12, 0 paarden f a alles per stuk, 89 vette varkens 36 a 40 ets. per Kg. G0EDK lil /IKK LICHTE Ml ZIEK GOEDKOOPE lil ZIEK. Zooeven kwam van de per« de 16e Band van LES FAVÓRIS, nieuw Muziek-Album van slechts /0,75, bevattende 10 der fraaiete en meest gelief koo»de Pianostuk ken, meerendeels licht gezet en speciaal bestemd voor minder ge vorderde spelers. ire liliVARK Grand0 collecti- LltO IA T Uitlo oq ae Morcoaux choisi8 pour Piano 2 Mains, Band 16, voor slechts 75 Cts. bevat: 1 SEMMLER. Die Gigerl-Könjgin. 2 DE KONTSKI. Le Reveil du Lion. 3 WAGNER. Schwanenlied 4 WELY. Les Cloches du Monaatère. 5 PARLOW. Amboss Polka. 6 FISCHER. Ein LuBtiger Ritt. 7 LÜDOVIC. Fleurs d'Oranger. 8 YUNG. Les Rêveries deMarguérite 9 BADARZEWSKA. La Prière d'une Vierge. 10 SPINDLER. Husarenritt. Dat zijn, van de eerste tot de laatste, Muziekstukken die door hunne heerlijk© en aangrijpen de melodieën het burgerrecht reedi verworven hebben, etukken die iedereen gaarne telkens en tel kens weder speelt; ze zijn voor deze uitgave licht gezet en alle gemakkelijk te spelen. Voor beginnenden in het Pianospel kan nooit schooner verzameling worden bijeengebracht dan hier voor/0.75 wordt aangeboden. Verkrijgbaar bij D. BOLLE, Bazaar van Goedkoope Boeken, Hang No. 98, Rotterdamver- zendmg naar buiten franco na ont vangst van postwissel ad slechts ƒ0.75, waarop te vermelden: „Favoris 16 BETER DAN PAARDENHAAR IS JÜlülVlO voor Mouwen en Rokkenvoering. Alleen: Groote Houtstraat 24. Een ware schat voor allen, die door jeugdige ver- keerdhedea lijden, is het beroemde Dr. Retau's Hollandsche uitgave, met 27 afb. Prijs 2 Gulden. Ieder, die aan de gevolgen van zulk kwaad lijdt, moet het lezen. Duizenden hebben hun herstel cr aan te danken. Te ver krijgen bij het Verlags-Magazin te Leipzig, Neumarkt No. 84, franco tegen inzending van het bedrag (ook*in postzegels) en in eiken boekhandel in Holland.

Haarlem's Dagblad | 1895 | | pagina 7