den leeftyd van 23 jaren heeft bereikt en daarna de tusschenkomst van den kantonrechter in te roepen. Daarmede gaan na de oproeping eohter nog drie maanden heen, daar de vader niet zal verschijnen. Het wordt zoo doende Juli 1896 voor het huwelijk kan worden voltrokken. Pers Overzicht. Volksvertegenwoordiging De antirev. Nederlander bevatte dezer dagen eene artikelenreeks over volksvertegenwoordigingwaarvan Zaterdag het slotartikel werd geplaatst en die werden geschreven naar aan leiding van de wijze waarop onlangs de Standaard hare bewering had toegelioht, dat stemdwang in strijd zou zijn met de antirevolutionaire beginselen. Het blad gaat uitvoerig de Engel- sohe staatsinstellingen na. aan welke het groote waarde hecht, daar land zoo zegt het immers de bakermat van het oonstitutioneele staatsrecht is.' De Nederlander wijst er o. m. op. dat elke staatsrechterlijke bevoegd heid in Engeland werd en nog steeds wordt ontleend aan de kroon. Eene souvereiniteit van vorsten en graven naast die der kroon is, volgens het anti revolutionair orgaan,onder Enge lands staatsinstellingen even onuit staanbaar als een souvereiniteit van het volk of van een deel des volks. .Maar even oud is", gaat het blad voort, „in Engeland het beginsel, dat de vorst gebonden is aan het be staande reoht, dat het volk zelf, niet enkel dus de ambtenaren, moet mede werken tot het bestuur des lands en tot de handhaving van het reoht, en dat zonder zijn toestemming in het reoht geen verandering kan worden gemaakt." Vervolgens zet het blad uiteen hoe het Huis der Lords is ontstaan, welker roeping was het geheele land te vertegenwoordigen; d. w. z. op te te komen, ook tegenover de Kroon, voor aller rechten en vrijheden. Naast het Huis der Lords ontstond het Huis der Gemeenten, dat in zijn wezen met het eerste een geheel uitmaakt Hierna merkt de Ned. op, dat de waarborg voor de rechten en de vrijheden van het Engelsche volk, lag in de gezonde opvatting van zelfbestuurdaar de uitvoering van de wetten in den regel werd opgedragen niet aan ambtenaren des Kom'ngs, maar aan de burgerij zelve. Hoe dit dan plaats had, deelt het blad zeer uitvoerig mede. .Men verstaat in Engeland niet onder zelfbestuur, dat allerlei locale kringen naar eigen inzicht mogen huishouden en, als kleine souvereinen, zich behooren te kunnen verzetten tegen den eouverein des lands; maar men verstaat er onder een beginsel. Dit beginsel nl., dat de burgers zei ven worden belast met de uitvoering en handhaving der wetten. „Door dat zelfbestuur (self govern ment) is in Engeland de grondslag gelegd voor eene regeering van het volk, door het volk. zonder te ver vallen in eene regeering afhankelyk van den tijdelyken volkswil." Vo rts deelt de Nederlander mede, hoe aanvankelijk de burgers in Engeland in graafsohapsvergaderin- gen bijeenkwamen om de leden van het Huis der gemeenten te kiezen en hoe eerst in onzen tijd Engeland gekomen is tot .persoonlijke stemin- levering een beginsel, dat eigenlijk met zijn oude, gezonde staatsrechter lijke begrippen in strijd is, en waar van men reeds nu sohijnt terug te n'et in de eerste plaats behoeft te letten op de opdracht van eene partij, maar op de duizendwerf zich krui sende belangen van zijn land en zijn omgeving." Over een derde en een vierde arti kel van de Nederlander in een vol gend pers-overzicht nog enkele woor den. De oppositie tegen Van Bouten. Het Katholieke Centrum bespre kende het voorloopig verslag van de afdeelingen over de begrooting van binnenlandsche zaken, geeft als zijne meening te kennen, dat de heer Van Houten er in geslaagd is de liberalen van alle riohtingen om zioh te vereenigen en als vogels te van gen met het verleidelijk lokaas der onderwijsposten. Zijne bondgenooten van verleden jaar heeft hij daardoor afgestooten, maar dit baart hem blijk baar weinig zorg nu het groote doel is bereikt. „De beantwoording van het Voor loopig Verslag zal ons omtrent dit punt wel spoedig nog meer licht zekerheid geven. Maar inmid dels kan men dit Verslag reeds als een succes van belang voor den mi nister besohouwen. De overwinning bij het aanstaande begrootingsdebat schynt hem gewaarborgd, nu „vele leden" zijn „politiek beleid" hebben gebillijkt." Ten slotte vraagt het Centrum wat blijft er na dit verslag nog over van het karakter dezer regeering als mi nisterie ad hoo? De Radicale Amsterdammer teekent bij dit laatste aan „Een vraag, op haar plaats bij hen, die de onderwijsposten bezien van het standpunt der daaraan toegekende politieke beteekenis maar voor hen, die daaraan niet wenschen mee te doen, zonder zin. Immers zy zou dan kunnen gesteld worden bij alles wat de Regeering ter hand nam buiten haar hoofdzaak." „Een vraag voorts, waartegenover de herinnering voegt, door de N. R. Ct. gereleveerd, dat zij, die thans zoo kras optreden tegen het aan de orde stellen van wat zij politieke voor stellen noemen, reeds spoedig na het optreden van het tegenwoordig kabi net een belangrijk politiek vraagstuk, het herstel der missie bij den Paus. op den voorgrond schoven. „Doch men ziet, er broeit nog steeds onweer, vooral uit het Zuiden." Het liberale Handelsblad merkt naar aanleiding van de oppositie der katholieke pers tegen minister Van Houten op, dat het tegenwoordige kabinet krachtens zijne wording alleen gehouden is een kiesreoht tot stand te brengen, dat niet gelyk is aan dat van zijn voorganger. In andere opzichten is het eohter geheel vry en het heeft dan ook reeds her haaldelijk getoond die vryheid te be zitten en te willen handhaven. Het blad meent, dat de opvatting van sommigen onjuist is, als moet het kabi net de katholieke partij naar de oogen zien en mag het niets voorstellen, wat deze onwelgevallig is, daar het door anders te handelen verraad pleegt tegenover de bondgenooten van April 1894. „De oppositie heeft geen reoht over verzaking van opreohtheid en van goede trouw te klagen," zegt het Handelsblad. „Wat zy in 1894 met haren steun bij de stembus bedoeld heef», heeft zij bereikt: het ministerie- Tak is gevallen. Maar verdere aan spraken mag zij niet maken. Zij wist willen komen, al kan zooiets niet op in April 1894, dat zij, liberale candi eenmaal geschieden." De Nederlander komt vervlgeons tot de conclusie: dat in Engeland het kiesrecht niet alleen aan den sou- verein des lands, den Koning is ontleendmaar dat het ook is gegeven aan het landof liever aan de ge meenten. Hierna geeft de Nederlander als daten steunende, dezen niet aan voor waarden kon binden, waaraan die candidaten zich trouwens niet lieten binden. Evenmin heeft de oppositie recht het ministerie onder hare voogdy te stellen, en voor een hulp, die uit sluitend ten eigen bate werd ver leend, een soort van vergoeding te vorderen, in het opofferen van wat zijne meening te kennen, dat hoever j het ministerie voor het land noodig men het kiesrecht ook uitbreidt, toch I en nuttig acht, zooals de voorstellen het beginsel hetzelfde blijft en dat'van den minister Vau Houten in de ieder, zoo hij de zaak goed inziet, begrooting van zyn departement, moet erkennen, dat kiesrecht den „Wanneer die ontevredenheid der kiezer niet ten eigen bate verleend oppositie de regeering noopt zooveel wordt. j mogelijk, ook by de kieswet, naar „Men behoort te gevoelen, dat in j een hereeniging der liberalen te stre- beginsel het kiesrecht niet berust op ven, wy zullen ons daarover slechts eene organisatie van partijen, maar verheugen." op eene organisatie des lands, en dat dus een lid van het parlement Leger en Vloot. Onderscheidingen voor lang- durigen dienst. Aan tal van opper-, hoofd- en ver dere officieren is weer te rekenen van 6 December e.k. machtiging ver leend om het oijfer in het vroeger 'aan hen uitgereikte ondersoheidings- teeken voor langdurigen Nederland- schen dienst als officier te doen ver wisselen als o. a. dat van 35 in 40- jarigen dienst aan den luitenant-gene raal W. K. L. van Helden, inspecteur der cavalerie, en aan den generaal- majoor C. L. Doorman, commandant der bereden artillerie. Voorts heeft de minister van oorlog met ingang van 6 Deo. a.s. het onderscheidingsteeken van 15 ja ren Xederlandsohen dienst als officier toegekend bij het personeel der militaire ad ministratie aan den kapt.-intendant J. v. d. Werff, alsmede aan de le luits. kwartierm. N. E Rost, H. M. C. v. d. Harten en C. W. F. Doorman bij het personeel van dengeneesk. dienst der landmacht: aan de offi cieren van gez. le kl. A. Butner, J. T. Noordijk, dr. A. Kuipers en A. v. d. Moer; aan de apothekers le kl. J. v. Riel en J. L. van Wermesker- ken, benevens aan den paardenarts 2e kl. L. J. M. Rijnenberg; by het wapen der infanterieaan den le luit. W. N. A. de Vos, thans op nonaotiviteit bij den staf: aan de le luits. A. S. Rus8er, leeraar bij den hoofd- oursus, E. A. Umland, werkzaam bij de norm. schietschool, P. J. G. Schott, werkzaambij de oadettensohool, be nevens A Buytendijk en P. P. C. Collette, beiden werkzaam by de Kon. Mil. Aoademie bij het reg. grenadiers en jagers: aan de le luits. P. J. Kouwenberg, jhr. P. G. Siberg, jhr. E. A. Teding van Berkhout, H A. de Chalmot, J. M. F. J. Latour (adjudant) en A. J. Groustra le reg. aan de le luit. J. D. Gre- vink en H A Zegers; 3e reg. aan de le luit. P. W. We ber (gedetacheerd by do hoogere krijgsschool) H. J. Boelofs (adjudant) en W. Abresch 4e reg- aan de luits. F. A. T. Som- mer, P. Giel (adjudant) en H. G. van Meurs; 5e regt. aan den le luit. W. F. v. d. Oudendijk Pieterse 6e reg. aan de le luits. P. D. Buijze en H M. A. Vigelius (adjudant); 7e reg. inf. a«n den le luit. P. W. van Lonkhuyzen (adjF. L. Ovink, ged. bij het kol. werfdepot en F. H. Boissevain Se reg. inf. aan den 1ste luit. adj- J. Kruisinga, ged. by het kol. werf. depot bij het wapen der cavalerie2e regt. huz. aan den ritmeester W. H. Peters bij het wapen der artillerie: Staf. Aan den kapt. C. J. Pické toegevoegd aan den commandant der bereden ar tillerie le reg. vest. art, aan de kapiteins W. F. van Hoogstraten en W. L. G. A. Sohwartz 2e regt. vest. art. aan den kapt. A. de Mandt; regt. vest. art. aan de kapiteins A. J. de Booy, jhr. F. W. A baron van Asbeck, J. W. Verft', Y. van der Meulen en J. H. A. Mijsberg 4e regt. vest. art. aan de kapiteins J. van Vnuren en J. E. Fabius korps pantserfort-artillerie aan den kapitein G. B. van Roekei. Bij het wapen der genieStaf, aan den leluit. F. R. van Roijen, werkzaam bij de Koninkl. Milit. Aoa demie, en P. A. A. Faure. alle kunstenaars zullen medewerken om het aandeelenkapitaal te laten volteekenen en ook door het zenden van berichten en artikelen, als het blad er eenmaal zijn zal. Er zullen reproducties van de beste werken van kunstenaars-aandeelhouders, die te vens geabonneerd zyn, in worden opgenomen. Sport en Wedstrijden. Voetbal. Het engelsche elftal derSaxmund- ham Club speelde Maandag tegen een hollandsoh elftal. Zij waren niet veel gelukkiger dan den vorigen dag want zy maakten slechts 2 goals tegen het hollandsohe elftal 9. Zondag speelden in den Haag de Haagsche V. V. en „Victoria" uit Rotterdam tegen elkaar, waarbij de eerste won met 3 I goals. Rechtszaken. Verkeerde dienstijver. Een politie-agent te 's Gravenhage kwam onlaDgs als schoenmaker ver kleed in een bierhuis zonder vergun ning, trok allerleelykete gezichten en vroeg een glas water, dat hem bereidwillig gegeven werd Een beelje jenever of brandewijn zou do gene- zijg voltooien en ook dit werd hem gegeven, maar voor 5 centen. De man maakte proces-verbaal op. Zoowel de president der rechtbank als het O. M. gispten ten sterkste deze manier om een drankwetover treding te constateeren. Tegen de wet was evenwel gezondigd en dus vor derde het 0. M. een geldboete. Letteren en Kunst Kunstbode. Te 's Gravenhage zal, wanneer de oprichters instemming vinden voor hun plan, een nieuw kunstorgaan worden opgericht, van kunstenaars uitgaande, dat De Kunstbode zal heeten. De heeren J. G. Vogel enP. A. Haaxman jr., die de redactie zul len vormen, zeggen in hun prospec tus, dat zy met de stichting van dit kunstblad meenen te voorzien in een behoefte van de kunstenaars aan een blad, waarin zy vrij en ongestoord hunne denkbeelden kunnen ontwik kelen en blootleggen. Zy hopen, dat ÖEMEN9D NIEUWS. Het Belgische vorstenhuis Het wordt als zeker medegedeeld, dat weldra de verloviDg zal worden afgekondigd van prinses Henriëtte van Vlaanderen met prins Emanuel den zoon van den hertog van Alen<?on. De graaf van Vlaanderen, de broe der van koning Leopold, heeft twee dochters. De oudste is prinses Hen- riette, in 1870 te Brussel geboren de tweede, prinses Joséphine, huwde in 1894 met prins Karei von Hohen- zollern. Voorts heeft de graaf nog een zoon, de 20-jarige prins Albert, die als de vermoedelyke erfgenaam van den Belgischen troon wordt be schouwd. Naar men weet, is het praatje in omloop, dat deze prins in het huwelijk zal treden met prinses Clémentine, de jongste doohter van koning Leopold. PriDS Emanuel van Alenyon, is 23 jaar oud en officier bij de Oosten- rijksohe cavalerie. Hij is de kleinzoon van den hertog van Nemours, den oudsten zoon van koning Louis Philippe. Zijn vader, de hertog van Alenyon, trad in 1868 in het huwe lijk met de Beiersohe prinses Sophie. niet oneigenlijk kunnen vertalen als Zonderling Volk. Wel werden de kin deren goed opgepast en werd trouw door de oudsten van het Zonderlinge Volk voor hen gebeden, maar een dokter mooht er niet bij komen. De kinderen stierven. De rechter gaf nu aan de gezworenen te verstaan, dat, als de man geweien bad, dat genees kundige hulp voor zyne kinderen noodig was, zijne godsdiensxige be zwaren hem uiet verontschuldigden. De gezworenen beslisten, dat het niet bewezen was, of de man willens en wetens zyne kinderen zoo verwaar loosd had, dat er onnoodig lyden of schade aan hunne gezondheid het gevolg van was, en spraken hem vrij. Standbeelden voor Carnot. Arton- Volgens een opgave in den lemps hebben de naaporingeu der fransche politie naar Arton fr. 25,000 gekost. Nu twee maanden geleden moet hij in Amsterdam, Rotterdam, Den Haag en in België gesignaleerd zijn, maar zoodra de fransche rechercheurs daar verschenen, was hij weer vertrokken. Eindelijk meende men te weten dat hy naar Londen gereisd was tele grammen werden gewisseld en Don derdagavond vertrokken twee fransche inspecteurs uit Parijs. Geholpen door de Engelsche reoherche hebben deze hem gevangen genomen. (Zij ontvan gen daarvoor thans de magere be looning van fr. 200 en fr. 100). Arton had vele papieren by zichin zijn tijdelijke woning heeft men ook nog nasporingen gedaan, maar het blijkt niet of daar iels gevonden is. Voor de reohtbank te Chelmsford, in Engeland, had dezer dagen een nrran zich te verantwoorden voor den dood van zijne vier kinderen. In dezen zomer heerschto er nl. in de stad, of het dorp, waar hij woonde diphtherie. Al zjjne vier kinderen werden aan- Een beetje matiging verzoekt de Figaro ten opzichte van het oprichten van standbeelden, en zonder de minste aanmerking te maken op de groote verdiensten van Carnot dringt het blad er op aan, dat men zioh vooral matige in de standbeelden-hulde voor dezen vermoorden president der republiek. Op dit oogenblik, zegt de schrijver in het Parijsche blad, Ph. De Grandieu, heeft Gamot meer standbeelden daD Alexander deGroote, Cesar, Lodewijk XIV en Napoleon er ooit hadden. En byna iedere week richt men er een nieuw op. Er zijn reeds te Lyon, Fontainebleau, Limoges, Bordeaux, Toulouse, Nancy, Maubenge, Dijon, Nolay, Beaune, Chabanais, Saint-Chamond en nog meer. De schrijver wijst verder op de geringe motieven voor vele stand beelden. Te Saint-Chamond is er by v. de laatste week een onthuld, geen enkel lid van de familie was erbij.... In wat betrekking stond de plaats tot wijlen den president Carnot Wel hij is SainlChamondeen8doorgekomen op eenzijner reizen I Te Chabanais is de reden niet veel meer steekhoudend, daar had de vader van wylen den president een landhuis, waar zyn iinderen soms hun vacanties door brachten; dat was in de oogen van den gemeenteraad reden genoeg om plechtig een buste op een voetstuk te plaatsen. De schrijver wijst er verder op, dat zoo Carnot in den dienst van het vaderland gedcod werd, dit ins gelijks het geval was met Lodewyk XVI, met Hendrik IV en dat deze öf een enkel öf geen standbeeld be zitten. En de president van een andere republiek, Lincoln, viel insgelijks onder den aanslag van een moorde naar, en hij had groote dingen ge daan, niet alleen voor zijn vaderland, maar voor de geheele mensohheid maar Lincoln hoeft geen standbeelden in dozijnen plaatsen in de Vereenigde Staten, integendeel maar enkele. Bo vendien mag men ook wel een beetje aan de toekomst denken, vervolgt De Grandieu, en wat zal deze zeggen van dien overvloed van standbeelden voor Carnot Neen, dan is mevr. Carnot fijnge voeliger. De 375,000 frs. die inge- sohreven werd voor een nationaal monument voor baar overleden echt genoot besteedt zij geheel aan wel dadige doeleinden, voor vrouwen van werklieden, die het best voor dit doel in aanmerking komen. Dat is een monument van het soort, dat nooit belachelijk wordt. Er in geloopen. Een slagersknecht, die als getuige voor de rechtbank te Kottbus in Duitschland was versohenen, kroeg het gewone getuigengeld a f 0,90 (1 50 Mark) uitbetaald. Dat waB dezen getuige niet naar den zin. Hij vroeg aan de reohtbank dit bedrag te willen verhoogen, en betoogde 10 Mark per dag te verdienen en een halven dag verzuimd te hebben voor zijn getui genis, dus recht te hebben op 5 Mark. Na een oogenblik over de zaak be raadslaagd te hebben besloot de rechtbank den getuige op zyn ver klaring te gelooven en hem 5 Mark getuigengeld toe te staan. Doch een paar dagen later viel dit meevalletje den slagersknecht niet langer mee. Hy kreeg thuis een dag vaarding wegens het afleggen van valsche verklaringen omdat hij zich men van 3650 Mark. Want hij diende immers tien Mark per Aardbeving in Italië. Een hevige aardsohok is Maan avond te Reggio di Calabria gevi de bevolking is op straat gevlu Een drama aan boord. Een verschrikkelijk drama is v gevallen aan boord van het Italij sche landverhuizersschip TJrug Een zekere Marino Franzese had vriend Speranza verteld, dat hy j de politie gezocht werd wegens; vermoorden van zijn vrouw. Het haal deed de londe over het s| en Franzese werd braaf bang; maakt. Op zeke-en morgen trad op Speranza toe en terwijl hij 1 de hand ter begroeting reikte, i hij hem zonder blijkbare aanleii dood. De moeder van den vermot riep om hulp, dooh ontving event een doodelijken messteekde vt die op den moordenaar toesni was weldra in een verwoed gev] met dezen gewikkeld. De versohr pessagiers vluchtten en meldden officieren wat er voorgevallen i Met een aantal gewapende matn togen dezen naar het tooneel vani strijd, dooh het kostte hun heel moeite den woesteling, die razi met zyn mes om zioh heen sl( meester te wordeD. Terwijl zijn a dacht werd afgeleid door een i officieren, die dreigde hem nedei zullen schieten, werd hij door] der matrozen besprongen en gei veld. Reuter meldt uit Bogota in Coll bia dat daar ongeregeldheden heb! plaats ;gehad voor de kazernes. 1 grooie menigte omringde de geli wen en kwam in gevecht met troepen. 23 personen werden geweerschoten gedood of gewond ongeregeldheden ontstonden door poging vau eenige soldaten on deserteeren. De toestand der Russisohe keizt blijft gunstig. Zoowel de keize als de jonge grootvorstin Olga naar omstandigheden zeer welvare Aldus luidt het laatste bulletin, Zondag door de uitgevaardigd. Te Cleveland in den Amerika» schen staat Ohio is tengevolge i een verkeerd signaal een wageD i de eleolrische tram met 20 a 30 f sonen van een 30 M. hoog viaó in de Eoyahoya-rivier gestort. Een personen wisten nog intijds van wagen te springen, de overigen dronken. Dertien lijken zyn rei gevonden. Landverhuizing. Blijkens officieele mededeelingenj Washington zijn in het jaar dal, Mei jl. is geëindigd 258.536 jlai verhuizers in de Vereenigde Sta, aangekomen, dat is 27.095 min) dan in het voorgaande jaar, j minder dan in eenig jaar sedert 13 Van de 258.536 zijn evenwel 2Ï personen niet toegelaten en we op kosten van de stoomvaartm» schappijen, die hen vervoerd haddi teruggeionden. Op grond van armenwet van 3 Maart 1891 zijn1 1725 afgewezen, en 694 krachtens wet die bepaalt dat werklieden i in het buitenland zich bij oontrt verbonden hadden niet mogen w den toegelaten. Bovendien zyn i landverhuizers weder teruggezond) omdat zij binnen den tijd van jaar na hun aankomst ten laste i de openbare weldadigheid war gekomen. Hoog© schoorsteenen voor schepen. De Amerikaansche bouwmees' Cramp heeft van de toepassj van geforceerde trek op de di hem te bouwen stoomschepen afi zien en geeft nu de voorkeur s heel booge sohoorsteenen. Het Nieuwe Amerikaansohe o| logsschip Brooklin zal een echo» steen krijgen, waarop de top 150 v, boven hei roo3teroppervlak ligt,zijc op zijn aanslagbiljet voor de- inkom- dit nog 30 voet meer dan die afsts stenbelasting te laag had aangegeven getast. De man haalde eohter geen j en tevens kreeg hij een nieuw aan- dokter. Dat verbood hem zijn gelooi; j slagbiljet, waarin zyn aanslag voor hij behoorde tot eene sekte, die zich een inkomen van 1500 Mark verhoogd op den kaapmail8teamer Scott 1 draagt, welke 120 voet is. Laq schoorsteenen geven goede geïno ceerde trekking, waaronder de k ..Peculiar People" noemde. Men zou ditwerd tot den aanslag voor een inko-niet lijden, en waarbij men nochif verwisseling plaats. Op deze wijze ben je als eene vreemde in mijne familie opgenomenEn daarom ook, mmeter van ondankbaarheid, spijt het mij je als een slang aan mijn hart te hebben gekoe3terd." Camille was verbijsterd door den slag van deze ont dekking. Zij wilde de waarheid van dat alle3 in twijfel trekken maar eene geheime stem in haar binnenste zeide haar, dat het waarheid wa». „Wat vertelt u mij dmr?-' riep zy uit. „Spreekt u in ernst tot mijO, misleid mij niet, dat zou afschuwelijk zijn. Hoe! ik ben uwe dochter niet U hebt mij slechts uit liefdadigheid opgevoed?" „Ja, uit liefdadigheid, dat is het woordAls een hulpbehoevend kind op den openbaren weg achterge laten, zonder naam en door niemand erkend, zou je zonder mijn medelijden den dood gevonden hebben Ik kan bewijzen wat ik hier vertel, want ik bezit de kleertjes nog, die je droegt toen ik je vond. Zij zijn met twee letters gemerkt D. M. Jahet is inderdaad wel een geluk voor ray geweest, dat ik goed en barmh irtig voor je geweest benJe beloont er mij goed voor, dat moet ik je tot je eer verklaren Als je mij voor schande en ellende zoudt hebben kunnen bewaren, zie je het koelbloedig aan, dat ik in den afgrond stort! Komaan, mijn huis uit, adderJe verdient de bescherming van mijn aangenomen vaderschap niet l" Eene plotselirge verandering scheen Camilles in brein en houding teweeg gebracht. Zij verhief zich, rechtop en keek Bamalec doordringend aan. »Du3 u zijt niet mijn vader?" vroeg zij beslist. „Neen, duizendmaal neen! En voor den drommel, ik wenech er mij geluk mee!" „Dus ben ik u mijne opvoeding, mijn kosten uwe liefde wellicht, gedurende twaalf jaar, schuldig „Ja, maar dat is eene schuld, die nooit afbetaald zal worden." „U vergist u mijn eerlijkheidsgevoel gebiedt, dat ik ze u albetaai. Ik ben een eerlijk meisje, en u zult be taald worden." „Wat heeft dat te beteekenen?" „Dat b9teekent, dat ik met Martin Scaër zal trou wen." Bimalec stond daar als verstyfd. Het kostte hem eenige moeite om hetgeen hij hoorde goed te begrijpen. In eene plotselinge opwelling van teederheid wilde hij de hand van Camille vatten om die in de zijne te drukken, maar zachtjes trok zij hare hand terug. „Bent u voldaan?" vroeg zij op een aandoenlijk droelgeeetigen toon. „Ik? maar ik beu verrukt!" antwoordde hij snel ademhalend. „Waarlijk,ik was er verre van dit te verwach ten. Ik durf nauwelijks gelooven aan de oprechtheid van je belofte." „Orn allen twijfel bij u weg te nemen, bezweer ik u dat ik mijne belofte zal houden." „BravoIk vertrouw op je. Ik kan dus de goede tijding aan de geheele wereld mededeelen Camille beefdetoch antwoordde zij op kalmen toon „Ja maar eerst na het vertrek van Maxime Tréhouart." „Hij verlaat vandaag nog Stangala." „Als dat zoo is, dan machtig ik n te beschikken over mijne hand;en mijn leven voegde zij erzacht en droevig bij, als gold bet een afscheid. Op dat oogenblik tiad mevrouw Louvet het huis wesr binnen, vergtzsld door Richard en William. HOOFDSTUK XI. Antonino had William en Richard ontmoet by haar terugkeer van een morgenwandeling op het veld. Zij waren afgestegen en met hun drieën waren zij in eea druk gesprek gewikkeld naar het landgoed van Barna- lec gewandeld. Bamalec ontving de twee valsche Engelschen veel beter dan deze gedacht hadden. Z rader schijnbaar mis noegen vernam hij, dat Maxime de erfenis-quaestie met hen in orde had gemaakt. Hij was bovendien een van die mannen, die dikwijls op de armoede minachtend neerzien, maar nooit tegen den rijkdom een leelijk ge zicht zetteD. Hij noodigde de jonge mannen uit den dag op „les Ravines" verder te blijven doorbrengen, en toen Richard weigerde onder voorwendsel, dat zij spoedig naar Roscofl moesten terugkeereD, drong hij zeer aan. Ondanks een vluchtigen wenk van zijn broeder nam William de uitnoodiging aan. Tot aan het diner was men gezellig en opgewekt bijeen. Camille was somber en teruggetrokken. Antonine deed eenige pogingen een glimlach op haar gelaat te voor schijn te brengen, maar het gelukte haar slechts een van die flauwe, pijnlijke glimlachjes te voorschijn te roeper, eigen aan her, die niet meer aan het geli gelooven. „Blijf hopen," ztide zij tot haar, terwijl zij naast ha plaats nam in het prieel van kamperfoelie; „de god God is met de jeugd en de liefde en die God zal jen verlaten. Maxime zal rijk ter Jgkeeren en dan kan je n hem trouwen, lieve engel." „Zou je denken f" was slechts Camille's antwool daar zij r.iet den moed had om te vertellen wat| tusschen haar en Bamalec was voorgevallen. „Ik ben er zeker van. Je zult nog eens even geluki zijn als ik het ben." „Je bent dus gelukkig, Antonine?' „O ja. Als je eens wist, hoe ik bemind wordJ „Door wien dan?" „Voor jou heb ik geen geheimen, liefste. Ik zal je di ook zonder aarzeling op je vraag antwoorden do William Maxwell." „Maar mij dunkt, jullie kent elkaar nauwelijks?'1 „Weet je dan niet, dat liefde eene openbaring i Wanneer men elkaar lief heelt, kent men elkaar ree een eeuwigheid „Zottinnu herhaal je den een of anderen zin i een gedicht." „Maar lieve Camille, de poëzie is ook de zon des vensMen kan zich niet genoeg aan hare stralen v kwikken." Wordt vervolgd]

Haarlem's Dagblad | 1895 | | pagina 2