AASPLAKBILJETTSI NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. De stem van het geweten. No. £805 Directeur-Uitgever PEEREBOOM. 13e Jaargang Einsdag 26 November 1895 HAARLEMS DAHBLAD Voor Haarlem per 8 maandenf 1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 3 maanden1.30 Franco door het geheele Rijk, per 3 maanden1.65 Afzonderlijke nummers0.05 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.30 cle omstreken en franco per post0.3?i/2 ^JD'VEE/TEiasrTIEHsr Van 1—5 regels 50 Ets.; iedere regel meer 10 Cts. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 20 Cent per regel. Abonnementen en Advertentiön worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Bureaux: Kleine Houtstraat 14, Haarlem. Telefoonnummer 122. Hoofdagenten voor liet Buitenland: Compagnie Générale de Publicilé Etrangère G. L. DAUBE Co. JOHN F. JONES, Sacc., Parijs 31bis Faubourg Montmartre. Agenten voor dit Blad in den omtrek zijn: Bloemendaal Santpoort en Schoten, P. v. d. RAADT, Santpoort; Heemstede, J. LEUVEN, bij de Tol; HaarlemmermeerC. DOEK ES; Spaarndam, C. HARTENDORP; Zandvoort, J. ZWEMMER; Velsen, L. VENUS; IJmuidenJ. J. TJADEN; Beverwijk, H. JUNGERIE;, Koninzstraat. Genoemde Agenten nemen Abonnementen en Advertentiën aan. BILJETTEN voor Veilingen era Aanbestedingen, voor Feestelijk heden, Concoursen etc kan men ter gioomdrukkcrll van dit Eilad tot hoogst billijken psd9 laten drukken. Nieuwste Lettersoorten. Sgioe- tffge aflevering. De Directeur Uitgever j. c. Poiitisk Overzicht. In Belg;ë werden Zondag de aan- vullings verkiezingen gehouden voor de gemeenteraden en wel de verkie zing der patroons- en werklieden raadsleden. In drie gemeentenAntwerpen Doornik en Schaerbeek hoopten da katholieken de meerderheid te ver krijgen de liberalen blijven echter de overhand behouden in die Raden, hoewel met een meerderheid van slechts éan stem. Te Brussel zal de Raad samenge steld zijn uit15 liberalen, 12 ka tholieken en 12 socialistente Ant werpen uit 20 liberalen en 29 katho lieken te Luik uit 13 liberalen, 14 katholieken en 12 socialistente Na men uit 17 katholieken, 8 liberalen en 1 socialist. Aan de Times wordt uit Konstan- tinopel geseind, dat alle berichten uit Albaniü er in overeenstemmen, dat er in Midden-Aibanië anarchie heerscht. De hoofden zijn in opstand. De gemengde bevolking heeft vruch teloos de hulp der Porte ingeroepen. De Turksche ministerraad heeft op verzoek van den Sultan besloten, het verzoek van de groote mogendheden om hare vloot in den Bosporus te mogen verdubbelen, toe te staan. Aan de Daily News wordt uit Kon- stantinopel geseind, dat vele Turken in de stad worden gevangen geno men en op een oorlogsschip in de haven gevoerd. De Times verneemt uit Sewastópol, dat het garnizoen van Odessa bevel heeft gekregen zioh voor uitzeilen gereed te houden. Uit Turksche bron wordt gemeld, dat de Porte wel de wettigheid erkent van het verzoek om verlof voor de adviesjachten om door de Dardanellen te gaan, doch het verzoek ongelegen acht. De Turksche regeering vreest, dat da aanwezigheid van die schepen aanleiding zal geven tot een nieuwe beweging onder do Armeniërs. De bevelhebber van het vierde legerkorps heelt aan den grootvizier geseind, dat de orde in zes provin ciën is hersteld, terwijl de maatregelen in de provincie Sivas genomen, doen verwachten, dat ook daar weldra rust zal heerscheo. De Syrische, Latijcsohe en Syrisch- katholieke bisschoppen en eenige notabelen uit Ourfa hebben aan den grootvizier geseind, dat hun veiligheid verzekerd is dcor de zorg der plaat selijke overheden. Keizer Wilhelm van Duitschland betoont zich zeer zorgzaam teg nover den bebeerscl'er van het Ottomaar.- sche Rijk. Bevreesd, dat het groote machtsvertoon der europeesche mo gendheden door hunne Hoiiljes in den Levant, zou kunnen schaden aan het gezag van den sultan, heeft hij slechts een kanonneerboot uitgezonden om Duitschland daar te vertegenwoordi gen, alleen ten bewijze, dat dit rijk met de overige mogendheden mee gaat. Ook heeft de Keizer den Sultan een brief geschreven, waarin de hoop op een vredelievende oplossing wordt uitgesproken. In het laatst der vorige week is gemeld, dat de sultan een bezoek zou brengen aan Londen of andere Eu ropeescho hoofdsteden in verband met den gespannen toestand. Het berioht wordt beslist tegengesproken, wat dan ook wel te verwachten was. Immers zou zulk 6ene handeling slecht overeeDtebrengen zijn met de positie van den doorluohtigen afstam meling der Kalifen en ook schade aan zijn gezag hebben toegebracht. De engelsche gezant, sir Philip Currie, is te Konstantinopel terugge keerd. Een bericht uit Havana aan de lmparcial meldt, dat Maximo Go mez twee suikerplantages up Cuba, toebehoorende aan Amerikanen, heeft doen in brand steken. Er zijn 25000 centenaars verwoest. Studenten te R'o de Janeiro hebben een betooging gehouden ten gunste van de opstandelingen op Cuba. Een stoomschip, dat 15 October van Taiwanfoe te Amoy kwam, heeft eenige bijzonderheden over den toe stand op Formosa gebracht. Lioe, het hoofd der Zwartvlaggen, had zioh tot capituleeren bereid verklaard in dien zekere voorwaarden door de Japanners werden toegestaan, maar generaal Takasjima bleef staan op onvoorwaardelijke overgave. Een bloedig gevecht van Japanners en Zwartvlaggen bij Taiwan is het ge volg geweest, en bekend is het re6ds dat dit met een nederlaag der laat- sten is geëindigd. De Japansohe vloot kruiste in de buurt der haven, en daar er alle reden was aan te nemen dat de ad miraal tot een bombardement zou overgaan en de Zwartvlaggen de wijk nemen zouden in het gebied der vreemdelingen, waren dezen, met achterlating van hun eigendommen, aan boord van het Engeisobe stoom schip Pique gegaan, dat bij Amping kruist. De Japanners waren blijkbaar van plan met de Zwartvlaggen geheel af te rekenen en hun een les toe te dienen, die diepen indruk op de Hak- ka9, de in de bergen levende stam men, moesten maken. Van Chineesche zijde wordt bericht, dat een .Tapansoh oorlogsschip het Engelsch stoomschip Thales bij Amoy heeft achterhaald en gedwongen tot stoppen. Als reden werd opgegeven het vermoeden dat de Thales het vluchtend hoofd der Zwartvlaggen aan boord had. Eenige Chineezen werden van het Engelsoh sohip mee genomen door de Japanners, niette genstaande de gezagvoerder daarte gen protesteerde. STADSNIEUWS eerste en derde pagina- Haarlem, 25 November. Proza en Poëzie. De vereeniging „Proza en Poëzie" gaf Zaterdagavond in de sociëteit „de Kroon" haar twaalfde uitvoering. De zaal was zoo goed bezet, dat zelfs enkelen zich met een staanplaats moesten vergenoegen, terwijl het pro gramma eene rijke afwisseling aan- bcof, zoodat het zich reeds bij den aanvang der uitvoering liet aanzien, dat ze goed zou slagen. Ze liep dan ook uitstekend van stapel en de leden van „Proza en Pi ëzie" vermaakten zich niet weinig. Orkest, zang en ook tconeelslu'sjes brachten allen ineeno vroolijke en opgewekte stemming. Het eerste nummer, dat door het koor werd gezongen, was eene com positie van den direoteur der vereeni ging, den heer P. H. Bnisma, dat evenals het volgende nummer „Vreed, zaam",g ecomponeerd door A. L Dob belsteen,! aide toejuichingen verwierf. Nadat hierop bet orkest op ver dienstelijke wijze een stukje bad ge speeld, werden we vergast op een groot historisch dramatisch duo voor tenor en baiyton, gsheeten „Breydel en de Coninck". Beide spelers waren hun rol volkomen meester, inzonder heid, waar zij den Hemel afsmeekten, Vlaanderen's vijanden te vernietigen, wat ook geschiedde. Het slot van dit nummer, daar waar het zoo entliousiaslisoh klonk „Eeuwig vrij is 't kroost van Vlaan deren's Leeuwen", maakte op allen veel indrukdat het veel bijval ver wierf, behoeven wy voorzeker niet op te merken. Hierna werd opgevoerd„De in kwartiering of zes jaren de bruid" een oorspronkelijk blijspel, met zang in twee bedrijven, door M. J. Gillis ten. Goed gezien was het van de vereeniging niet een stuk van moer dan twee bedrijven op te voeren, zooals wel eens door sommige ver- eenigingen wordt gedaan en wat niet altijd overeenkomt met de krachten der leden. Het werd goed vertolkt. Thans brak de pauze aan. Na de pauze zong het koor „Mijn Hof" eene compositie van den heer Philip Loots. Jammer dat het koor in het 2e cou plet een oogenblik in de war was. Het volgende lied „Viooltjes" van W. F. G. Nicolaï ,deed eohter zien, dat het koor goed kan optreden. Het zachte bisseeren van de slotregelen: „Maar nu, nedrig bloemelijn, Zult ge mij de liefste zyn," was vooral schoon. Het dubbel kwartet dat hierop een tweetal liederen zong was goed van klank. Hot was inzonderheid in zijn element in het eerste lied „Omhoog" van G. A. Heinze, waarvan de uit voering niets te wensohen overliet. Ook het tweede„Da Tranen" van Witt werd op den juisten toon ge zongen. Een luid applaus volgde er opj dat welverdiend was. Nadat hierop het koor een lied had doen hooreD, werd opgevoerd een blyspel van Frits Reuter, waarin zes personen optraden. Jochem, de op passer van een luitenant vermaakte door zijne domme streken in dit stuk, terecht „Jochem Pezel wat ben je voor 'n ezel" geheeten, niet weinig do aanwezigen. Vervolgens werd een ko mische scène, „de iandverhuizerB" voorgedragen, waarmede het program ma geëindigd was. Een gezellig bal besloot de bijeen komst. Zaterdag j.l. werd te Zandvoort, ten overstaan van den notaris Joekes, geveild een huis en erf, in de Zuid- buurt aldaar. Kooper werd C. Draijer Jz voor f420. Zaterdag kwamen !eZandvoort3 Zand voortscbe sohuiten aan. Besomming f23 tot f30. De prijzen der visch waren bakschol f 70 tot f 1,80, schar ren fl,— per mand, tong f0.20 tot f 0,70, griet f0,80 tot f 0.60, bonsohol f 0,10 tot f0,25 rog f0,20 en schel- visoh f0,20 per stuk. schiktheid behoort te worden ge vorderd. Wat het ontwerp zelf betreft be toogden „vele leden", dat de positieve kenteekenen van de Reg. nog niet waarborgden het kiesrecht aan ieder wien het toekwam en het onthouding aan degenen die het (niet?) verdienen. Dat waren natuurlijk de voorstanders van de wet-Tak. Tooh zouden eenigen hunner de wet aannemen indien de eisch van aanslag in het Personeel verviel en verder de cyfers voor huurwaarde en loon in de tabellen aanmerkelijk lager werden gesteld. (Onder de plaatsen waarvoor dit noo dig w.'S werd Haarlem genoemd.) Wij lezen dan in het verslag dat deze bedenkingen door „vele andere leden" werden weerlegd. Hieruit leert mon al eenige grieven tegen de grondsla gen van het Dieuwe kiesreoht.Dat het systeem der plaatselijke gesteldheid weer werd ingevoerd, betreurde men, doch anderen achtten dit bij woning kiesrecht onmisbaar. Door „vele leden" werd voorts be zwaar gemaakt: tegen kiesrecht ontleend aan inko men uit dienstbetrekking, waarvan men knoeiery vreesde; maar er waren natuurlijk weer anderen die deze BINNENLAND, Haagsche Brieve n, XL VI. De Kamer was deze week 't hoofd kwyt Dat gebeurde by de stemming over het amendement om d=n grondslag haardsteden van de Personeele belas ting te doen vervallen. De heer 't Hooft, afgevaardigde voor Haarlemmermeer, voo1 stander van het amendement, had zich even verwij derd, blijkbaar om te voldoen aan een dier besoins impérieux waarbij Staatsbelangen in het niet vallen. Zoo werd het amendement verwor pen met één stem. Anders hadden de stemmen gestaakt, ware wellicht voor de volgende stemming dr. Kuy- per aanwezig geweest, en Enfin, het is nu anders geloopen we hebben geen vacantie (wat we stelig gehad zouden hebben) en de Kamer komt langzamerhand het Personeel te boven. Gaat dat er door wie waagt zioh met eenige zekerheid aan een voor spelling! dan komen we ook tot het kiesrecht. We hebben alvast het voorloopig verslag daarover. Een lijvig stuk, 68 paginas, als het u belieft 1 Maar als men het gelezen heeft en de vraag stelthoe denkt de Kam- r er nu over dan ia men geen zie verder. We vernemen dan gtiijk men uit het bereids medegedeelde uittrek sel heeft kunnen zien dat „slechts eenige leden" nog niet overtuigd zyn van de wonsohelijkheid eener groote uitbreiding van kiesrecht waaruit geooncludeerd mag worden, dat de groote meerderheid die over tuiging wèl bezit. Ook waren er, gelukkig „enkele" leden, die grondwettelijke bezwaren in hun boezem ronddragen, op grond dat gmeer dan één kenteeken voor maal6o'nappelijken welstand en ge sohien te wijlen het velen veirass-md faillissement van een bekend kassier? Is hieraan misschien toe te sohrijven de geruchtmakende zaak van den commies v. G., beklaagd van ont vreemding van bijna f4000 van de leges gelden aan het Dep. v. Marine Ik weet het niet Men zegt mij, dat de bedoelde ambtenaar, de zoon van een vader die geheel viywillig het leven verliet, gespeeld heeft. Wel lijdt de Staat geen schade, want dank zij de tusechenkomst van een machtige organisatie, waarvan de bekl. deel uitmaakte, is het tekort aangezui verd, maar de minister weigort be slist ook de aanklacht van diefstal of verduistering te doen vallen. Deed de Minister dat, dan bleef, in elk geval nog staande de aanklacht van vervalsohiug der boeken, waarin wel alle posten behoorlyk zijn geboekt, dooh de optellingen opzettelijk foutief gemaakt. Van een buiten-vervolging stelling of zelfs van het op vrye voe ten laten van den beklwaarvan het geruoht ging, is dan ook volstrekt geen sprake. En algemeen is de sympathie voor de echtgenoote van den ontrouwen ambtenaar, die ook in de letterkundige wereld, als ver- tialster, een goeden naam heeft. Dat dit op zichzelf nog niet veel is, bewyst het geval te aanvullingscatogorie noodig vonden; tegen het vorderen van een bewijs beteekenend van inschrijving op het grootboek of'Krommenie, van een spaarbankboekje Aan een naam dient men niet te tegen te groote beperking-van deveel te hechten. Dat is blykbaar ook lijst der capaciteiten (waarop men de operatie var depieuwealt-zangeres o.a. ook de examens van de Vrije onze opera, die zich Saury noemt Universiteit wilde zien gebraoht). Welzeker, waarom zouden de jeug dige deputaten geen kiezers worden tegen bepaiing van den minimum leeftijd hooger dan 23 jareD; hoewel er waren die 28 of 30 wilden. Voorts waren er dan „verscheidene' terwijl het toch niet onbekend is dat zij den naam draagt van een Franseh deputéhaar vader. Wat de opera betreft, wij hebben een mooie altzan geres (mooi wat de physiek betreft) zien plaats maken vi or een alt en een mezzo-sopraan, terwijl ook i leden die stemplicht wensohten, wat nieuwedugazonisopgetreden,geenvau rtvele anderen" bestreden, zoodat men hiervoor vermoedelijk geen meerder heid zal vinden, evenmin als voor meervoudig kiesrocht. Voor 't overige wensohte men een raming van het vermoedelijke aantal drieën st rren van de eerste grootte, meest jonge zangeressen, die nog veel te leeren hebben en zoo goed als geen repertoire bezitten, zoodat men tot nu toe keer op keer hetzelfde te hooren kreeg. Bovendien gaat de ster kiezers en was men, wat de kiesta- van het gezelschap, de chanteuse lé- bel betreft, „vrij algemeen" van ge- gère, Demours. ons verlaten, naar voelen, dat de bestaande indeeliDg men beweert om standjes met den der districten moest worden gehand-directeur, die het van zijn kant op haafd. ongesteldheid der chanteuse gooit. Dit is van de politieke kies quaestie Zij zal ons achterlaten den indruk genoeg. Wij hebben 't nu veel te j van een zeldzaam heerlyk, beloove- druk met de St. Nicolaas kies-quaestie rend rein geluid; de inpressie van en gezegd moet worden dat ons de een gave die, steeds ontwikkeld, haar keuze niet gemakkelijk wordt ge-in de geheele wereld triumfen zou maakt. De magazijnen zijn van onderj kunnen bezorgen tot boven toe vol met „nouveautés" Wat zullen we nu gaan doen? waarbij men tevergeefs zoekt naar „Om de Kroon" gaan zien, een mo- iets nieuws. Mooie, kostbare, nuttige,derne draak Apropos van Om de aangename zaken in overvloed. ErKroon, Ronyaards heeft mij een wordt dan ook al heel wat geld be-duohtige sensatie bezorgd met een steed en in de hoofdstraten begint IPorst van de Donau tot de Elbe", de drukte thans reeds vrij vroeg in 1 Wat moet met zoo'n worst een den voormiddag. Er is iets zeer op- portie groene erwtensoep zyn klaar gewekts in het straatleven dezer da-te makenOf „het Spookhotel" een gen en als men de lui zoo aan het'van 't peperige ontdane klucht? „kiezen" ziet, dan vraagt men ziohOf 't sterk gepeperde „Monsieur le wel eens af of allen die nu met een j Directeur", dat Aokard's troep ons prettig gezicht de volle beurs ledigen,komt brengen? Zullen we gaanhoo- nog zoo vroolyk zullen kyken als de ren hoe van Loo er de hooge noten feestdagen voorbij zijn. Men denkt uitwerpt1 pardon,zingt in dan in stiltehet is maar goed dat j „Satnson et Dalilah" deze stemming geheim is. j Laten we ons geld bewa'en voor De menschen geven in een sïad.Duse in Casa paterna (f 10 de eerste als den Haag nu eenmaal meer geld plaats Iof laten we een verfrissohing uit dan zo mogen. Is hieraan mis- gaan zoeken, een verfrissohing van FEUILLETON. Naar het franseh van ETIENNE ENAULT. HOOFDSTUK IX. 29) „Inderdaad een goede moraal, maar niet zeer gerust stellend voor u, die zelf erkent in uw leven verkeerde dingen te hebben gedaan." „Ik ben er ook op voorbereid om er voor te boeten, misschien wel door eene vreeselijke ziekte, veroorzaakt door mijn heitige natuur." .„Een heerlijk vooruitzicht!" „Ja, maar ik troost mij bij voorbaat met de geda oh te, dat gij ongetwijfeld zult sterven in een hevige koorts, als gevolg van het plotselinge verlies eener groote geldsom." Ge zyt gekl" riep Martin Scaër uit en verbleekte, terwijl hij toch onder den indruk kwam van deze voor- spelling, die van Bamalec's kant niets dan scherts was, in staat om de verbesldirg van den woekeraar onaan genaam te prikkelen. Hij vermoedde geenszins, dat bij terzelfder tijd het meer gevoelige geweten van hem, die de echtgenoot van Camille zou worden, nog pijnlijker prikkelde. „Hebt u eindelijk uitgepraat met dien onzin vroeg Scaër ongeduldig, „en kan ik eindelijk heengaan?' „Dat kunt u doen," antwoordde de eigenaar van „les Ravines" op hoogst plechtigen toon. „Ga heen en her inner u steeds, dat ge zult sterven zooals ge geleefd hebt, veracht ea gehaat!" „Intusschen heb ik er berouw over dat ik mijn leven lang zulk een geduld tegenover u heb betracht, dat ik uwe bezittingen niet heb laten verkoopen, toen ik daar toe het recht had, en ze niet tot lagen prijs heb ge kocht. „Dat zou opnieuw bewezen hebben, waarde Harpa- goD, dat er altijds iets laags is in hetgeen ge uit voert." Op dit verre van malsche antwoord kon Martin Scaër, door opgekropte toom geen antwoord geven. Hij boog met eene heitige beweging zoodat zijn ruggegraat kraakte en snelde de salon uit. Eenige minuten later reed hij in galop den weg op naar Roscofi. „Zoo, nu heb ik mijn hart eens wat lucht gegeven," zeide Bamalec en barstte in lachen uit. „En nu," ver volgde hij ernstig, „is het noodig dat ik mijn hart ver sterk." Hij wendde zich tot Maxime en reikte hem de hand „Eerst met u, mijn vriend. Heb dank voor uwe edel moedigheid. Die heelt my beter gemaakt door de vrees, dat ik geruïneerd zou worden, weg te nemen. It erken wel hardvochtig jegens u te zijn geweest: belool mij dat te vergeter)." „Ik denk er al niet meer aan," antwoordde Maxime en drukte B.imalecs hand. Deze wendde zich tot Camille en ging aldus voort: „En jou kind, door mij zoo slecht behandeld, vergeel mij in alle oprechtheid „Ik heb u niets te vergeven vader," antwoordde het meisje op haar gewonen, vriendelijken, zachten loon. „Twaalf jaar goede verzorging hebben vooruit de ge strengheden van een oogenblik weggewischt." „Engel 1" riep Bamalec uit, stralende van vreugde, nu hij het gehate juk van Martin Scaër van zich had kunnen afschudden „O Maxime, maak haar zeer gelukkig, het edele, reine kindwant zij verdient het, dat voortaan haar leven zy als dat in den voorhol van het paradijs." „Ik zweer u mijnheer, al het mogelijke daarvoor te zullen doen en u zult tevreden over mij zijn." „Uitmuntend. Ik houd uw eed in gedachte en me vrouw Louvet ook. Niet waar mevrouw?" De jonge weduwe was op eene sola gaan zitten.Met bleek gelaat, nog vochtige oogen en haar voorhoofd over bare handen gebogen, was zij in sombere gedachten ver diept. Door hare verstrooidheid hoorde zij de vraag niet door Bamalec tot haar gericht. „Wat blieft u zeide zij ontsteld. „O, wat eene ontroering! heb ik u uit een onaange- namen droom opgeschrikt?" „Inderdaad, ik dacht nog aan de stoutmoedigheid van die twee bandieren en het gevaar, dat ik geloopen heb; dat zal mij mijn leven lang nog angst kunnen aan jagen." „Kom, kom," zeide Camille, „wanneer je een besten, flinken echtgenoot zult hebben gekregen, zal je' slechts moeten lachen wanneer je aan dit avontuur terugdenkt. Je moet maar spoedig hertrouwer." „Dat is spoedig genoeg aangeraden liefste. Maar ik moet nog een man vinden die mij aanstaat." „Nu, dan zal ik er een voor u zoeken," Het Bamalec er op volgeD." „Dan toch zeker geen Martin Scaër!" riep Antonine haastig uit, met een levendig gebaar van afrehuw en schrik. „O stel u gerust. Ik heb hem zoo ruw weggezonden, dat hij zich niet spoedig meer hier zal vertoonen." „O, des te betor!" zeide de jonge vrouw schalks en gerustgesteld. Een zweem van een glimlach speelde op hare lippeo, maar dete verdween al heel spoedig. Droevig gestemd liet zij haar voorhoof;! weer op hare handen rusten, en een peinzende uitdrukking lag op haar gelaat. Op dat oogenblik verscheen Simplice op den drempel van de salon. Hij wierp een vagen, vriendeiyken blik om zich heen, die na op Bamalec, Camille en Maxime te zijn gericht, op Antonine bleef rusten. Het maakte op hem een bizonderen indruk de jonge vronw in die droevige, peinzende houding te zien. Hij scheen onder den invloed van een electrischen schok te verkeeren, die eene bizondere uitwerking had op zijn zenuwen. Zyn gelaat drukt* innige teederheid uit, en met eenige vlugge, bevallige sprongen Btond hij voor

Haarlem's Dagblad | 1895 | | pagina 1