Tweede Editie NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. De slem van hst geweten, 13e Jaargang Vrijdag 29 November 1895 No. 2808 M S DAGBLAD Yoor Haarlem per 3 maandenf 1.20 - Yoor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 3 maanden„1.30 Franco door net gelieele Rijk, per 3 maanden1,65 Afzonderlijke nummers0.05 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.30 de omstikken en franco per post0.37J/o AnVEE-TEXTTIEÏT: Yan 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Groote letters! naar plaa Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 20 Cent per regel. Abonnementen en Ad vertent ïên worden aangenomen door onze Agen en door alle Boekhandelaren en Courantiers?. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Bureaux: Kleine Houtstraat 14, Haarlem. Telefoonnummer 122. Directeur-Uitgever J. C. PEEREBOOM. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicity FJrangi.ro G. L. DAUBE A Co. JOHN F. JONES, Snee., Parijs 3lbis Fauhaurg Mmtm Agenten voor dit Blad in den omtrek zijn: Bloemendaal Santpoort en Schoten, P. v. d. RAADT, Santpoort; Heemstede, J. LEUVEN, bij de Tol; Haarlemmermeer, C. DOEKE3; Spaarndam, C. HARTENDORP; Zandvoort, J. ZWEMMER; Vei'en, L. VENUS; IJmuidUnJ. J. TJADEN; Beverwijk, H. JUNGERIE-, Koningstraat. Genoemde Agenten nemen Abonnementen en Advertentiën aan. Politiek Overzicht. In de Franscbe Kamer zijn Woens dag de interpellatiën behandeld be treffende het beleid betoond bij de expeditie op Madagascar. In antwoord op de interpellatiën gaf de Minister van Buitenlandsche Zaken uitvoerige inlichtingen. Hy zeide, dat de expeditie roemrijk geëindigd is, dank zij den helden moed en de krijgstucht van het leger en de energie dor officieren en van den opperbevelhebber. Madagascar is thans een Fransche bezitting. Do expeditie is gepaard gegaan met op offeringen die een ruime schadeloos stelling en definitieve waarborgen eischen. De regeering moet de be sluiten doen kennen, welke met het oog op dezen toestand noodig zijn. Moeilijkheden met het buitenland kunnen daaruit niet voortvloeien, want het is wel niet noodig te ver klaren, dat wij de verbintenissen, aangegaan tegenover zekere buiten landsche mogendheden, zullen eer biedigen wat betreft de verplichtin gen we'ke de Howa's op zioh geno men hebben, zonder die te waarbor gen, zullen wij de regelen van het internationaal recht zoo loyaal moge lijk doen naleven. Onder dit dubbele voorbehoud zullen wij alle rechten die voor ons uit de bezetting van het eiland voortvloeien, uitoefenen. Wat de binnenlandsche organisatie van het eiland betreft, zijn wij van oor deel dat ons gezag zoo volledig moet gehandhaafd blijven als de veiligheid van onze belangen zal veroorloven. De koningin moet in het minst niet in hare waardigheid gekrenkt wor den. Het is niet wensohelijk, het inlandsch bestuur door een fransch te vervangen, maar wij zullen er verbeteringen in aanbrengen. De onderwerping der Hova's wordt geconstateerd in een tractaat en de daarbij behoorende conventie, welke door de koningin zyn bek^chtigd. Wij zijn niet voornemens, deze over eenkomsten te verwerpen evenwel, alvorens den tekst van het definitief tractaat aan de goedkeuring der Ka mer te onderwerpen, kenden naar onze meening de beginselen welke wij zooeven hebben ontvouwd, soher- per gefurmuleerd worden. De regee ring is van oordeel, dat h6t noodig was in deze teksten zekere wijzigin gen aan te breDgen, ten einde elke vergissing te vermijden en de moge lijkheid van nieuwe conflicten te voorkomen. Wij hebben, aldus ein digde de minister, besloten de noodige maatregelen le nemen opdat een definitief voorstel overeenkomstig de gegeven verklaringen binnenkort aan de goedkeuring der Kamer kan wor den onderworpen. Gedurende de discussies die hierop volgden, was de Kamer nogal vrij ru moerig. De president der Kamer stelde voor om over te gaan tot de behandeling der begrooting, maar toc-n dit verzet uitlokte verklaarde Bourgeois, dat de regeering bereid was om de vragen der Kamer betreffende Madagascar te beantwoorden, behalve betreffende het tractaat, dat nog moet worden onderzocht. De linkerzijde, uiterste linkerzijde en een deel van het Cen trum juichten deze medeieeliDg toe. De vorige minister-president Ribot verdedigde het oorspronkelijk trac taat en verlangde, dat de documen ten betreffende Madagascar aan de Kamer zullen worden voorgelegd, waarop Berthelot antwoordde, d t een geelboek door de regeering zal wor den uitgegeven. Een scherpe discussie volgde op de interpellatie van Pierre Alype over de fouten by het begin der expeditie gemaakt. De minister Lockry en Cavaignac beantwoordden hem. In zijn repliek verklaarde laatstgenoem de, dat het repatrioeren der zieken inderdaad een bedroevend schouw spel was, maar dit was een gevolg van oen ijzeren wet. „Doch als gij de discussie geëin digd hebt," riep spreker der Kamer toe, „hoed u dan voor het toegeven aan den lust om een zondebok aan te wijzen. De democratie kan er op rekenen, dat de koloniale strijd krachten zullen georga niseerd wor den." Ook Jaurè3 deed eenige vragen. Zijn partijgenoot Jourde diende een ontwerp-besluitin,strekkende om eene commissie van enquête te benoemen, waartegen de regeering zich verzette en dat met 409 togen 112 stemmen verworpen werd. Met 426 tegen 51 stemmen werd een voorstel om de verklaringen der regeering goed te keuren aangeno men. De radicaal-socialist Pasohal Grous- set stelde een resolutie voor, waarvan de strekking was, dat de vorige mi nisters, die voor alles verantwoorde lijk waren, in staat van beschuldiging 1 zouden gesteld worden Hij vroeg daarvoor de urgentiedeze werd echter verworpen met 417 tegen 48 stemmen. De zitting werd daarna opgeheven. Het debat dat Woensdag in de ifa- liaansche Kamer gehouden werd, ken merkte zich ook door groote heftig heid. Barrilai biacht nml. ter sprake de omkooperijen, die aan de verkie zing van Guy tot afgevaardigde zou den zijn voorafgegaan. Deze antwoordde dat de omkooping uitg:ng van personeD, die in geen betrekking stonden tot de regeering. Heft ge uitroepen noodzaakten den president de vergadering te schorsen. Na heropening stelde Crispi voor j een commissie van enquête te benoe- men. Dit voorstel werd naar het bu reau der Kamer verzonden. Imbriani, interpelleerende over de buitenlandsche staatkunde derregee- rirg, zeide dat Italië geen der belan gen, welke elkaar de nalatenschap van Turkije betwisten, moest dienen. De limes verneemt uit Konstanti- nopelDe sultan blijft de groote mogendheden weigeren, hare scheeps macht in den Bosporus te vermeer- i deren, tegen het advies van den ministerraad in- Ook de grootvizier heeft vergeefs getracht den sultan te overreden. Z. M. schijnt meer gene gen te luisteren naar den raad van den prefect van politie, die hem waarschuwde, dat inwilliging van het verzoek der groote mogendheden gevaarlijke gevolgen kon hebben. Moerad Bey, lid van den r ad van administratie der Turkeche staats schuld, is heimelijk naar Sewastópol uitgeweken om te ontsnappen aan eene gevangenneming, die hem dreigt nadat hij den sultan in een brief aanbevolen heeft, naar vrijzinniger beginselen te regeeren. De reactionaire Izzet heerscht oppermachtig ia het paleis des sultans. Zijn werktuig Enver Bey is tot gouverneur van Pera benoemd, hetgeen een slechten j indruk maakt. De Standard verneemt uit Kon-' slantinopelDe brief van den sultan aan lord Salisbury heeft de Moslems- partij ten zeerste ontstemd. Zij be weren, dat de sultan daarmee zijne waardigheid als ehalief vernederd heeft. In het oostenrijksche Huis van Af gevaardigden werd Woensdag met 120 tegen 51 stemmen machtiging verleend tot het instellen eener ge rechtelijke vervolging tegeu den heer Luegor (wegens den inhoud der re devoeringen, door hem onlangs te Weenen gehouden, waarin hy tot ver volging der Israëlieten aanspoorde). STAD8NIEU WS eerste en tweede pagina. Haarlem, 28 November. De tweede vergadering van de commissie inzake de grensregeling lus j schen Haarlem en Heemstede zal i worden gehouden op Maandag a.L, des namiddags te 1 uur, op het stad huis alhier. Naar wij vernemen gaat de voor stelling van het fransche gezelschap in onzen sohouwburg (tournee Achard) Zaterdag niet door. Voor het examen van apothekers bediende is te Breda geslaagd mej. P. J. Moeton alhier. Alliance franchise. De tweede conférence van de haar- lemsohe afdeeling van bovengenoemde vereeniging werd Woensdagavond gegeven in de nieuwe bovenzaal van „do Kroon," door M. Gustave Lar- roumet, professeur a la Sorbonne, le Parijs. Spreker had zijn onderwerp geput uit een strijd, gevoerd tusschen Fer dinand Brunetière en Jules Lemaitre over hot cosmoporitisrae in de kunst. Brunetière nl. beweert dat de fransche literatuur zich moet vernieuwen door aanraking met die van het gansohe buitenland. Lemaitre daarentegen be toogt, dat de fransche letterkunde speoiaal fransoh moet blijven. De oon- clusie van M. Larroumet was deze, dat het volslagen cosmopolitiame eenor literatuur onmogelijk is, omdat ieder auteur den invloed ondergaat van zijn afstamming, van zijn vaderland en van zijn opvoeding Tinfluence de la race, de la palrie et do l'éiu- cation. Aan den anderen kant aohtte hy het onvermijdelijk en nuttig, dat een literatuur voortdurend den in vloed ondergaat van het buitenland, doch zonder daarom op te houden, zichzelf te zijn. Deze stelling werd door den inlei der met voorbeelden toegelicht. Hij schetste ons den vicomte de Chateau briand, die door de revolutie uitFrank rijk verdreven, in het buitenland ge brek leed en de bitterheid in wien3 werken een gevolg is van zijn lijden buiten het vaderland; Yictor Hugo, die wol i3 waar zyn eerslen triomf op het fransche theater be haalde met een stuk dat speelt in Spanje (Hernam) maar die daarna echt fransche stukken gaf als „le Roi s' amuse" en „Marion Delorme". Lamar- line schreef weliswaar zyn eerste werk van beteebenis in Italië en onder italiaaaschen invloed, maar hy is altyd by uitstek gebleven de „poète de la familie", wiens schoonste wer ken verbonden zijn met de herinne ring aan zijn moeder en aan zijn zusters. Alfred de Musset heeft altijd gedicht de smart die bij gevoelde in zijn eigen ziel. Waren zyne verzen niet voortgekomen uit zijn hart, dan zou hij geweest zijn „een poète ingé- cieux', maar nooit geworden zijn „un grand poète". Honoré de Balzac is bijna nooit Frankrijk uit geweest, Gu3tave Flau bert schreef zijne werken op 'tland, hij verveelde zich te Parijs. Zijn „madame Bovary" is dan ook de geschiedenis van epne femme de cam pagne, eene provinoiale. Zola heeft maar éen werk geschreven, „de his- toire naturelle et sociale d'une familie sous le second empire", de serie der „Rougon Macquart"; de Gcncourts stelden altyd hunne personen voor in parijsclie milieux en ook de romans van Alphonse Daudet zijn evenzeer speciaal fransch. „Ses livr.s," zeide spreker, „respirent le parfum de la terre proven<?ale." Men heeft gemeend te kunnen put ten uit Ibsen, Björnson en andere noorsshe schrijvers, om de fransche literatuur te vernieuwen, maar Ibsens „Maison de poupée" (bij ons bekend als Noradoet wat de bewerking betreft denken aan Dumas fils. Er komen wel ideeën in voor, die niet van Dumas zijn, maar die nim mer fransch zullen worden. Toch zyn de fransche auteurs altijd ter sohool gegaan bij het buitenland. Hoe zou dat, vroeg spreker, anders kunnen Geografisch beschouwd raakt Frankrijk Spanje, Duitschland. Italië, Belgiëhet is als het ware het reservoir van de letterkundige stroo mingen in Europa, die hunne invloeden op den fransohen auteur geenszins missen, maar toch zijne originaliteit niet kunnen bedelven, omdat vooral de opvoeding dat belet. „II ne peut," zeide M. Larroumet, „il ne peut ar racher de son peau le tissu de Nessus, dort son éducation l'a revêtu." Getuige Paul Bourget, die veel reist, maar wiens roman-personen toch altijd Parijzenaars zijn. Deze aangenaam voorgedragen li teratuurstudie werd met aandacht gevolgd. Het zaaltje leent zich wel tot dergelijke bijeenkomsten, maar het was er veel te koud. Menigeen dook in mantel of jas weg. Men moet niet vergeten, dat het gasgloeilioht niet als de vroegere vrije gasvlam, een warmte geeft, die desnoods de kachel kan vervangen. De Sr. Xleoïaasarond valt op Donderdag a. s Er wordt naar men weet in de laatste drie dagen nog het incest gekocht, zoodat het Nummer van dit Blad, dal Z ITERDAC! VOND verschijnt rcer het plaatsen van St. hiGQLAftS-ADVERTENTIEN bij uitstek geschikt is. Spoedige Inlevering zal ouder geteckendc aangenaam zijn. Tooi de opneming van annonces, die na VRIJDAGAVOND Tl EN UUR inkomen, kan niet worden in gestaan. J. C, Directeur Uitgever. Schouwburg. Ben liethebbers van het blijspel wacht morgen weder een aangename avond. Yan Lier's gezelschap geeft dan „Het verdoolde schaap", blyspel in vier bedrijven naar het Fransch van Eugène Grangé en Victor Ber nard met mevrouw Guusje Poolman als Angèle de Lussan (het verdoolde schaap). Het moet een allerdolste kluoht wezen, waarbij men voortdu rend zit te schudden van het lachen een van die stukken, die, al moge het dan geen diepen indruk maken, tooh altyd nog eene vroolijke herinnering achterlaat. Zy, die weten hoe aar dig mevr. Poolman daarin kan wezen, zullen niet bevreesd behoeven te zijn, hun avond te moeten beklagen. BINNENLAND, Parlementaire Praatjes. De Kamer begon Woensdagochtend reeds om 10 uur te werken, niet dadelijk aan het personeel, daar eerst een aantal wetsontwerpen, tot afdoe ning gereed, haar aandacht vorderde. De overeenkomst met Duitschland betreffende de verbetering van het Niers-kanaal (Gelderland) en de be- neden-Niers, gaf den heer Van Al phen gelegenheid, tegenover den minister van binnenl. zaken die ons belang bij deze overeenkomst betoog de, op te merken dat dit belang ge ring was en wij eigenlijk niet kregen wat we wilden het kanaal Almelo— Nordhorn. Het wetsontwerp werd intussohen aangenomen. By het wetsontwerp ter verheoging van de Waterstaatsbegrooting van 1895, maakte de heer Kerdijk bezwaar tegen de f 90.000 voor den bouw van een postpakketten-aanneemkantoor in de Raadhuisstraat te Amsterdam. Hij stelde dus een belangrijke verminde ring voor van de aangevraagde geld sommen. En ook de heer Rutgers, die het geheele werk te Amsterdam knoeiwerk noemde, meende dat men met een huurhuis kon volstaan. De verdediging van den Min. van Wa terstaat kon niet baten, toen ook de O. v. R. zich schaarde aan de zijde des heeren Kerdijk, wiens amend, werd aangenomen met 62 tegen 14 stemmen. Onder de verder aangenomen wets ontwerpen was dat voor de verbete ring van den waterweg tusscben den IJssel en de Ringvaart van den Haar lemmermeerpolder. Nadat het „klein goed" was afge daan kwam men weder tot de Per- soneele belasting en wel by art. 12 oen belengiyk artikel, zoowel om de vaststelling der minima van belast baarheid als om het direct of indirect verband met het kiesrecht. Er was nu bij het amend Roessingh nog een gekomen nl. van den heer Heldt om de cijfers voor de verschil lende klassen te brengen van: f125 op f135, van f112 50 op f 122.50, van f 100 op f 110, van 187.50 op f97.50, van f75 op f85, van f62.50 op f 72 50, van f 50 op 1' 60, van f 37.50 op f47.50 en van f25 op f35. Hij verdedigde dit amend, op grond dat velen, vooral werklieden niet bij machte zijn ook zelfs den minimum aanslag te betalen, 't Ls zoo moeilijk zeide de heer Hintzen cm over cijfers te praten. We hebben er do gegevens niet voor. Voor zoover bij kon nagaan was de belasting,zooalsdie thans werd voorgesteld, volstrekt niet drukkend voor iemand die f2,50 per week verwoonde. Daarentegen ver klaarde de heer Ferf zich voor het amend-Heldt en evenzoo de heer Bouman, die meende dat het verlies voor de schatkist niet groot kan zijn omdat vele van de lage aanslagen toch oninbaar zouden blijken te zijn. Dit kwam de heer Gerritsen die overigens den heer Truijen bestreodt bevestigen, met de mededeeling dat in Amsterdam 9000 aauslagen (huur waarde f70) oninvorderbaar zijn ge bleken wegens onmacht. En hij waB 'tdus volkomen eens met den heer Heldt. Alles overdrijving beweerde eohter de heer Staalman goed voor volksvergaderingen. Arbeiders die in groote steden een paar gulden huur verwonen konden ook wel anderhalve gulden belasting betalen. Waar niets te betalen is zal de fiscus er wel van zelf van aizien. Bovendien beging men door het amend.-Heldt kiezers- moord op groote schaal en er waren andere middelen om den kleinen man te ontlasten. Hij was vóór het amend.- Iioessingh. De minister bestreedt beide amen dementen. Hij vond f25 in de laagste klasse geen te laag bedrag. Het was onmogelijk om te zeggen wat nu niet betaalt, blijft vrij, want er waren tsllooB veleD. nu vrij, die wel een kleinigheid betalen konden. En zou men du duizenden vrijstellen om I anderen weer zwaarder te belasten Dat kon de Min. niet gedoogen. Want door het amend.-Heldt zouden Y» van 'alle belastingplichtigen vrijvallen en J de schatkist een groot verlies lijden. I Dat amend, werd ook door de C. ly. R. ontraden, terwijl zij het amend.- j Roessingh scheen aan te bevelen. I Het debat werd, na enkele replieken !g68l0leD. Het amendement van den heer 1 Heldt word hierop verworpen met 02 tegen 32 ftemmen. Voor stemden de heeren de Boor, de Kanter, Roessingh, Drucker, Zijp, Kerdijk, Willinge, Bouman, Houwing, Lely, Sohaafsma, Smeenge, Schepel. Seret, van Deinse, Heldt, Pyttersen, FEUILLETON. Naar het fransch van ETIENNE ENAULT. [HOOFDSTUK X. 32) Camilla liet zich in de armen van haar vader vallen, die haar teeder omhelsde, want in verband met zijn welbegrepen eigenbelang, was zij zeker het dierbaarste, wat hij op de wereld bezat; hij nam zijnpseudc-vader- schap ernstig op, vooral nu zijne dochter de vrouw was van een millionair. Maxime drukte hem de hand en betaalde vervolgens den koetsier. In dien' tusscbentijd begroette Camille de dienaren van hot huis, die eene oprechte vreugde openbaarden nu zij haar voortaan te gehoorzamen hadden. „Waar is Simplice?" vroeg zij na hem te vergeefs met de oogen te hebben gezocht. „Stellig in het park bezig met het uithalen van vc- „Inderdaad? Klimt hij dan in de boomen?" „Ja mevrouw, als een eekhorentje." „Maar als hij eens valt, die arme jongen." „O ir.evrouw, daar is geen gevaar voor, want hij is zro behendig als een aap; hij heeft reeds eene volière vol." „Ik wist wel dat hij een hartstocht had voor bloemen, maar niet voor vogels." „Idioten veranderen dikwijls van gedachten," merkte de voedster op. „Simplice geeft niets meer om bloemen, wanneer hij daarentegen een mooi vinkje of winter koninkje weet te vargen, dan is hij den hemel te rijk en zegt steeds opgetogen als bij ze in de kooi sluit: „Die is voor de kleine fee." Camille herinnerde zich, dat Antonine inderdaad eens op een dag had gezegd, waar Simplice bij was, dat zij veel van vogels hieldzij begon bij deze herinnering te lachen. „Nu begrijp ik het," fluisterde zij. En luider vervolgde zij „Als ie den goeden jongen ziet, zeg hem dan, dat wij teruggekeerd zijn. Ik verlang er naar hem weer te zien." De bedienden bogen, en gearmd met haar man begaf zij zich naar haar vertrek. Wat wij steeds het meeste vreezen doet ons dikwijls het min6t aan. Maxime was bizonder beangst geweest voor de aandoening van zijn terugkeer op het kasteel. In werkelijk heid had het aanschouwen van zijne woonplaats, wat hem in zijne verbeelding van verre zoo dreigend had toegeschenen, weinig indruk op hem gemaakt. Geen «nfcplft ntflpn w«r tfifffin hem nnvestaan. ceen enkele boom door den wind bewogen, had hem dreigend toe- geruischt. Alles had hem integendeel toegelachen, de omgeving en de menscben. De hemel was blauw ge bleven en begon nu sterren te vertoonende boomtak ken rnischten zachtjesin het kasteel werden de kaar sen opgestoken om de schemering te verdrijven en het had maar weinig gescheeld of de bedienden hadden uit geroepen evenals voorheen de vazallen bij den terugkeer van den eigenaar van het kasteel: leve onze heerDeze hartelijkheid reeds bij den aanvaDg maakte een goeden indruk, aldas was tenminste Maximes oordeel. Hij ver heugde zich er over en de moed die hij verzamelde bij de gedachte dat by dien noodig kon hebben was onge veer verdubbeld door zijn gevoel van veiligheid, ea bijna vermetelheid gewordeD. Hij besloot dan ook on middellijk het gevaar te trotEeereri, zonder te talmen den onzichtbaren vijand te tarten, wiens stem hem reeds twee malen zoo hevig had verbijsterd. In dezen toestand was het niet meer dan natuurlijk, dat hij zich het allereerst begaf naar de kamer, waarin Jean Tréhouart was overleden. Dit geschiedde dan ook. Na Camille te hebben ver laten met de belofte in de eetkamer weer bij haar te zullen komen, liep hij eene trap op die de gang in twee hellten verdeelde, waarop al de deuren der kamers van de eerste verdieping uitkwamen en bleef staan voor eene deur, waarvan hij haastig den sleutel omdraaide. Eene seconde later liep hy met flinke, vaste schreden, maar te afgemeten om ongedwongen te zijn, naar alle hoeken van de vroegere kamer van zijn oom. Er waB niets veranderdalles was zorgvuldig in denzelfden toestand eelaten als bij het leven van den grijsaard. De alcoof was nog verborgen door de groen damasten gordijnen; de kleine secretaire in palissanderhout stond r.o/ op hare gewone plaats; zelfs in den haard lag ongetwijfeld nog de asch van het laatste vuur, waaraan de sterven de zich verwarmd had. Maxime bekeek dat alles met eene kalmte, die niet naliet hem zelf te verrassen. De duisternis, die fcan.l over hand toenam, kon zelfs niet die lichte huivering te weeg brengen, die men onwille keurig geroelt in eene sombere omgeving, die aan een doode nerinnert. Hij meende voortaan sterk te zijn tegen alle verrassende ontroeringen en mompelde vast beraden „Komaan, alles gaat goed." Toch wilde hij de proeinemïng nor voortzetten en begaf zich naar de kamer, die hij als jongeling had bewoond, dezelfde kamer waarin hij voor de eerste maal de noodlottige woorden had gehoord als een ver verwijderde echo van de 6tem des dooden. Zso kalm mogelijk trad hij hier binnen, bleef eenige minuten tegen den kant van den schoorsteenmantel geleund staan, kruis'e de armen over de borst en luisterde naar de geluiden, die tot hem kwamen. Geen enkele van die geluiden kon e:n bizonderen indruk op hem makenhij hoorde niets buitengewoons of onverklaar baars. Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1895 | | pagina 1