De Poppenwinkel ROBERT u BERTRAM ierij I PATENT-STIJFSEL FLUWEELES, LEVERWORST, j Op den dar van het overlijden door beklaagde meermalen te van getuige voor zijn vrouw Getuige voldeed daaraan onmiddellijk, omdat hij haar aangeraden had in het ziekenhuis te gaan, aangezien hij overtuigd was, dat de vrouw aan maagcatarrh lijdende was. DeB avonds tegen half zeven uur reed hij naar de woning van Verberne in de Go- vert Piinckstraat, en vond de viouw dood. KLEINE HOUTSTRAAT 29 500,000 Mark 1 BRIEF- T» 4u D0NN3H, P. Ankeremit en den heer van Lien Hulaeboach, beiden apothe- )eze heeren hebben schriftelijk kiaard in de onderscheiden door l onderzochte ingewanden als t, maag, nieren enz. alsmede in met bloed gedrenkte zaagsel, on- in de kist, meer of mindere hoe- Iheden arsenicum gevonden le >ben. Jr. P. W. de Koning treedt al3 dediger van beklaagde op. Als "stukken van overtuiging zijn terechtzitting aanwezig 0.0. de lt en het hart der overleden vrouw sterk water). )e le getuige, dr. Waller, verklaart der op de door den voorzitter ge ilde vragendat het cadaver dui- lijk kenbaar was; en dat het ont Ijdingsproces ongetwijleld is tegen- houden door de hooge ligging van t kerkhof, zoodat de kist in droog aid gevonden is. SGetuige bevestigt zijn schriftelijke .jrkiaringen, dat naar zijn meening m voor dendo'd, b.v. op 3, 4 of gDeceoiber. een tamelijke dosis rat- of arsenicum, waarin volgens Jgeen, volgens de weten- hap wel onderscheid bestaat, door vrouw tot zich genomen ie.; In denzelfden zin worden ook door r. Jacobi verklaringen afgelegd. Hij »nd in de door hem onderzochte gewenden 58 mg. arsenicum, anuit hij beBluit, dat wel driemaal 10veel moet zijn toegediend of in- >nomen. "Dr. Ankersmit verklaart eveneens 1 de door hem onderzoohte ioge- anden gevonden te hebben 58.39 2. arsenicum, zoodat de overledene iker in bet geheel 150 mgr. moet ebben ingenomen. Op een desbetreffende vraag zegt dat arsenicum wel in den handel en dit in onderscheidene apothe- en wordt afgegeven voor muizen- en ittendood zonder bewijs van den okter. De verklaringen van den heer Van .edden Hulsebosch zijn gelijkluidend iet die van dr. Ankersmit. De vijfde getuige, dr. Metelerkamp lappenberg, de huisdokter van bekl. m diens vrouw, heeft de overleden rouw leeren kennen als zeerzenuw- chtig; meermalen zeidezij hem, dat zich van bet leven wilde beroe ren door uit het raam tespringen of ich te vergeven. Die zenuwachtigheid was, meende etuige, en gevolg van haar karak- er, maar ook voor een deel een ge- rolg van haar zeer groote jaloerseh- ieid. Zij had dit, in tegenwoor digheid van haar mau, ronduit aan getuige gezegdgeheele nachten bleef hij, zeide z», uit de echtelijke koning, waarop beklaagde dan ant woordde te moeten waken in in aan bouw zijnde huizen, om daardoor eeld te verdienen, ten einde in zijn en dat van zijn gezin te voorzien. Toen get. later hoorde dat gif in maag gevonden was, herinnerde zich dat hij het lijk gevonden in verwrongen houdicg, zooals men dat gewoonlijk bij krampen Op een vraag des voorzitters naar de verhouding thuip, zeide get. dat hem voorkwam, dat de vrouw de baas was in huis en alle hande lingen van baar man nauwkeurig Controleerde. Beklaagde zegt hierop, dat de dok ter, toen hij ;s avonds zijn vrouw dood vond, aanstonds zei„Is ze dood dau is er wat anders gebeurd," echler getuige ontkent; hij heeft op den sterfdag niet eens gesproken. Hij heeft nooit gedacht, dat de bedreigingen der vrouw, dat zij zich wilde vermoorden, gemeend waren, maar ried meermalen aan haar in een ziekenhuis te doen opnemen, omdat haar zenuwgestel zoo in de war was en zij daar dus beter verpleegd kon worden getuige wist soms niet wat bij er van denken moest, of de vrouw gek was of niet; ze stelde zich door haar buitengewone opgewonden heid va.ik zóo dwaas aan, dat men er niet uit wijs kon worden wat haar eigenlijk scheelde. Bierop volgde een langdurig ver hoor om te weten te komen of getuige op den 23en November, toen hij een briefje geschreven heeft, waarin de wensobelijkheid werd uitgesproken de zieke naar het gasthuis te vervoeren, 'bij de zieke geweest is. Getuige zegt, dat hij er alleen op den 20oten November is geweest en zich niet herinnert er 22 of 23 Novem ber cok nog te zijn geweest; 't kan echter wel zyn. Beklaagde houdt vol, dat hij er meermalen geweest is, maar het bewijs voor overbrenging naar het Gasthuis niet te zijnen huize heeft geschreven, maar in zyn eigen woning, waar be klaagde het is gaan halen. Getuige wil het niet beslist tegen spreken, maar herinnert er zich niets van; hij gelooft het niet, ook op grond dat de verklaring is geschreven op zoo'n vodje papier; in zyn eigenhuis had hij beter papier gehad. Getuige Hij mans apotheker, heeft aan beklaagde op een door dezen geteekend briefje afgegeven 20 gram arsenicumbekl. erkent dit, alsook dat bet brief e door hem daarvoor getee kend is. Verder legt deze get. ver klaringen af omtrent door hem gele verde reoepten; hij kan in geen geval arsenicum hebben afgegeven in een gewoon zakje van blauw papier, zooals beklaagde beweert dat het geval is. Eerstens zou dat veel te onvoorziohtig zijn, waar het zoo'n zwaar vergif be treft en ten tweede gebruikt hij nooit blauw papier1 De heer Bruinsma, destijds associé van den vorigen getuige, legt in den zelfden geest verklaringen af. In de namiddagzitting verscheen een der merkwaardigste getuigen in deze zaak, de kapelaan der Wille- brorduskerk, Colla. Het was bekend, dat deze geeste lijke de overledene vrouw in hare allerlaatste ure had bijgestaan en hare laatste woorden had opgevangen. Had zij hem iets omtrent de oorzaak van baren dood toevertrouwd, terwijl rij wegkromp van de krampen, die de arsenicum in het geplaagde lijf teweeg braohten? Had zij wellicht het geheim van een zelfmoord aan den biechtvader in hare laatste ure bekend en kon diens getuigenis voor de rechtbank de beklaagde de vrij heid hergeven Kapelaan Colla werd ondervraagd. Hij had de vrouw twee malen be zocht. De eerste maal sprak hij met haar in het bijzijn van haren man en hare beide kinderen over onverschillige zaken. Zij maakte toen niet den indruk op hem, dat zij aan eene levensgevaarlijke ziekte leed. Alleen trof hem haar toestand van uiterste overspanning. De tweede maal vond hij haar bij zijne komst evenmin zoo zorgwekkenden toch, nadat zij hem slechts enkele woor den eener laatste biecht bad toever trouwd bij was toen met haar alleen af zij onverwachts den geest. Welke waren die enkele woorden ge weest? Dit mocht de geestelijke niet openbaren. Maar, vroeg de rechter, is het onder geen omstandigheden mogelijk, dat gij in deze duistere en treurige zaak, door mededeeling dier woorden der gerechtigheid dient? Neen, zeide de geestelijke, dat is onmogelijk. Dit kan ik evenwel zeg gen, dat het weinige, dat ik zou kun nen mededeelen denkelijk geen in vloed zou kunnen hebben op uw beoordeeling van het feit. De kapelaan werd van verdere mededeeliugen ontslagen. De laatste get. was de heer W. F. Leeflang, aannemer van begrafenissen en agent van de levensverzekering maatschappij Conservatrix. De polis was gesloten op het hoofd van de over leden vrouw, uit te keeren aan bekl. ad f1000, ongeveer 9 maanden vóór het overlijden. De man gaf by het af sluiten der verzekering voor, als was hij reeds bij Kosmos voor f 1000 ver zekerd. Naderhand was er sprake van splitsing der polis, daar de vrouw ook op het hoofd van haar man een post wilde hebben loopen, maar dit is Diet gesohied, daar er een nieuwe polis ad f500 werd gesloten. Nog enkele dagen vóór den dood is ge tuige bij beklaagde aan huis geweest, en zijne overleden vrouw heeft toen aan getuige gevraagd of er bij zelf moord uitgekeerd werd, waarop get. ontkennend antwoordde, maar den raad gaf zich rustig te houden. Get. heeft bekl. toen dadelijk hiervan in kennis gesteld. Dadelijk toen de vrouw overleden was, heeft get. aan zelfmoord gedacht, maar hij heeft in het overlijdens-briefje van den dokter berust. De president vond dit vreemd en vroeg of het wellicht in verband stond met de betrekking van aanne mer van begrafenissen. Get. ontkende dit, en verhaalde, dat het lijk den vyfden dag na het overlijden begraven is. Toen get. aan het sterfhuis kwam, lag Anna Jansen te bed, tot get. zeggende: „als ik ook maar Biet iets .binnen heb gekregen." Dit wordt door Anna Jansen ont kend De zitting werd daarop om halfacht gesohorst tot Dondordagmorgen 10 uur. Het getuigenverhoor wordt dan voortgezet. staanden molen voor 300,000 peseta's val8ohe Spaansche bankbiljetten ge vonden. De molenaar en twee be dienden, die deze biljetten in omloop wilden brengeD, zijn in hechtenis genomen. De zendeliogenmoord op Madagascar. Uit brieven van den vermoorden zendeling Johnston, te Sheffield ont vangen, moet thans gebleken zyn dat tal van Engelsohe zendelingen zich gedurende de expeditie te Ariwonina- ma vereenigd hadden en dat zij voor nemens waren, zoodra de onderwer ping der Howa's voltooid was, naar hun verschillende posten terug te keereD. Alleen Johnston en zyn vrouw weigerden hun post te verlaten, on danks de uitdrukkelijke waarschu wing van denEngelschen vioe-oonsul. Gerust was Johnston blijkens zyn brieven echter niet, want de Howa's maakten van de tijdelijke anarohie gebruik om zioh te bedrinken en te plunderen Ook begonnen zy de over tuiging te koesteren, dat de expeditie aan het christendom te wijten was en zoo verspreidde zich een allengs was sende vreemdelingenhaat. De verkoop van sterken drana nam bedenkelijk toe en troepen ontslagen soldaten trokken na de inneming vanTananari wo door het land. Is de bovenvermelde voorstelling juist, dan heeft men hier te doen met een analoog geval aan dat, hetwelk den Engelschen zendelingen in China is overkomen. Een geval van hardnek kig volhouden, tegen alle waarsohu- wing en eigen gezond verstand iD, aan de eenmaal opgevatte taak. Een ezel voor hefc gerecht Een rechter te Liverpool heeft een ezel als getuige voor zyn rechterstoel gedaagd. Twee personen hadden twist over den verkoop van een ezel, de kooper weigerde te betalen, omdat de ezel volgens hem blind was. Ten einde reohtvaardig te kunnen oordee- len, gaf de rechter bevel dat het grauwtje voor hem gebracht zou worden. Aldus geschiedde, doch niet zonder moeite, aangezien de zittings zaal op de eerste verdieping was Het verhoor werd voortge zet. De advocaten verdedigden hun standpunt, en de ezel meDgde zich ongevraagd in het debat en wel zoo luide, dat hij beide advocaten over stemde. Of de rechter hem al ver maande niet te antwoorden dan wan neer hem wat werd gevraagd, 't hielp niets, grauwtje bleef aan het woord zoolang het hem goeddacht. Ten laatste werd uitspraak gedaan en de ezel voor ongeneeslijk bijziende verklaard. Het dier kon nu vertrek ken. Het scheen echter smaak voor prooessen te hebben gekregen, ten minste hij verzette zich hardnekkig, toen zijn geleider hem wilde weg voeren. Voor oehoeftigen werd toegestaan in November: Werkverschaffing f 400, Brood en levensmiddelen f 365,12 Brandstoffen Ligging en kleeding Geld Verplegingskosten Administratiekosten 24,67 f 21,15 11013,30 f 50,— f 12-5,50 f 1999,74 Bovendien werd eene groote hoe veelheid ten geschenke ontvangen kleedingstukken uitgereikt. Ontvangsten Gedeeltelijk geïnde con- tributiën, giftenmevr. D. f 1000. B. 1416. H. C. V. f 25. f 3371,50 Diversen en terugbetalingen t 10.50 f3382,— Te Bussum is Zaterdagnacht inge broken in de chocoladefabriek van de firma Bensdorp en Co. De dieven hebben zich, door het uitsnijden van een ruit aan de spoorzyde der fa briek, toegang verschaft en uit het kantoor een som geld van ruim f 1100 meegenomen1 De politie heeft Dinsdag een persoon in heohtenis genomen, die van dezen diefstal verdacht wordt. Afloop der veiling gehouden in het Verkooplokaal „De Gouden Leeuw" op Woensdag 4 December 1895. 1. Een huismanwoning liggende onder de gem. Haarlemmer!, en Spaarnw. 2. Een peroeel wei- of hooiland liggende alsvoren. Een peroeel alsvoren,'achter het voorgaande. 4. Een perceel idem, gelegen als voren. 5. EeD perceel alsvoren, achter het voorgaande. De perceelen van 1 tot 5 gecomb. H. Vriesekoop, f18,150. I Een perceel tuingrond gelegen alsvoren, L. G. Prins qq, f550. VIII. Wie met St. Nicolaas eens wil smul len, ga eens even naar K. v. EDEN, Damstraat 20 en bestelle daar een paar flacons heerlijke paling in gelei, of zoo hij in de buurt van de Spaarn- wouderstraat woont, naar den GOED- KOOPEN SPEK- en BOTERWIN- KEL, Spaarnwouderstraat 64, waar ge bijna van alles krijgen kunt als Hoofd kaas, Rookworst, Cornedbeef, Ham enz. Wilt ge echter e9n cadeau van huis- houdelijken aard ge* en, dan is een goed adres voor lampen, glas, aardewerk enz. P. DE VRIES, Botermarkt. J- E- VIGIER, Gr. Houtstraat 47, had weder eene ruime sorteering pa rapluiep, die ons land, met zijn zee klimaat bijna altijd dienst kunnen doen. Ik vind zoo'n parapluie dan ook altijd een recht practisch cadeau. GEMENGD NIEUWS. Koning Leopold van België bevindt zich met zyn dochter, prinses Clé mentine, in Engeland. Zondagmiddag zyn zij te Dover aangekomen, van waar zij zioh per posttrein van 3 uur naar Londen hebben begeven. Dinsdag zouden de vorstelijke per sonen zioh naar Windsor begeven, waar zij tot Zaterdag de gasten zul len zyu van Koningin Victoria. In de omstreken van Olot, provin cie Barcelona, zijn in een eenzaam INGEZONDEN. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de redactie zich niet aansprakelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst oj niet geplaatstwordt de kopij niet aan den inzender teruggegeven. Mijnheer de Redacteur 1 Onder dankzegging voor 't verslag door uwen verslaggever omtrent 't Motorrijwiel in uw blad van 30 Nov. 11. gegeveD, wat mij door eene mijner kennissen werd toegezonden, gevoel ik mij verplicht dit niet alleen als Agent voor die machines, maar ook omdat ik van de goede constructie en werking overtuigd ben door ver sohillende proeven, voor zoover noo- dig toe te lichten. Dat 't motorrijwiel niet op den be paalden tijd kon en niet dadelyk snel wilde loopen, was nergens anders aan toe te f chrijven dan aan de groote massa menschen die by 't aanmaken tegenwoordig waren, waardoor de Kruisweg „hoe mooi anders ook' daarvoor ongeschikt werd, terwijl zy mij zoo aanspoorden om te beginnen, dat ik daartoe besloot, waarvan ik later spyt had, toen ik zag dat er nog geen gas genoeg was om dadelyk de verlangde snelheid te bereiken, die 't anders altyd zonder fout dadelyk heeft, zonder verder eenige moeite daarmede te hebben, 'tgeen dan ook later op de Wilhelminastraat, Kinder- huisvest, Singel en Dreef gebleken is toen deze de kracht had om pl m. 60 K.M. per uur te kunnen afleg gen, wat ik daar opzichtens mogelijke ongelukken niet wilde hebben. Daar was 't dan ook voor den snelsten wielrijder onmogelijk geweest hem bij te houden. Daar de vélos vóór en na de ver wisseling van berijder best liep, is 't niet snelloopen tijdens de nieuwe berijder er opzat aan de voor ZEd. ongewone doch spoedig aan te leeren behandeling toe te schrijven, wat ZEd. dan ook niet ten kwade te duiden was. U dankzeggende voor de verleende plaatsruimte teekene ik UEd. dw. dr. R., 3 Deo'95. STOLK. i« niet meer ANEGANG 1. maar J FH.ÉKTAY. Bij onderhaudsche akte, deu 3d December 1895 geregistreerd, is ver klaard, dat de bij akte den 21 Juni 1886 voor den te Alkmaar geves- tigden notaris MATTHEUS GOU VERNE verleden, tusschen deheeren FRANCISCUS WILLEM HEERES, koopman cn winkelier te Alkmaar en WILLEM HENDRIK van AL PHEN, koopman en winkelier te Haarlem, aangegane Vennootschap van Koophandel, ondrr de firma „HEERES VAN ALPHEN", van rechtswege, op grond van art. 1683 no, 4 B. W., is geëindigd en ont bonden blijft. Namens partijeD Mr. F. H. G. v. d. HOEVEN Advokaat te Alkmaar. KantoorNieuwe»loot No. 46. ORGELBESPELING de Groote of St. Bavokerk alhier, op Donderdag 5 Dec. '95 des nam. van 2-3 uur door den Heer W. EZERMAN. PROGRAMMA. 1. Concert op 7 No. 4. Handel. 2 AndanteN. W. Gade. Preludium Rheinberger. 4. Eisa's Brautzug zum MunsterWagner. 5. Aria„Und ob die Wolke"Weber. Stconivis tbirichtst. Het stoomschip Schiedamvan de N.A.S.M., van New-York naar Amster dam, passeerde 8 December, 1" nam. 4 uur 20 minWight. Het stoomschip Zaandam, van de N.A.S M., vertrok 2 December van New-York naar Amsterdam. Het stoomschip Amsterdamvan de N.A.S.M van New-York naar Rotter dam, passeerde 3 December, des nam. 4 uur 10 min., Lezard. Het stoomschip Werkendam, van de N.A S M arriveerde 3 December van Rotterdam te New-York. Het stoomschip Burgem. den Tex van Amsterdam naar Batavia, vertr. 3 Deo. van Southampton. .Schouwburg, Haarlem. Hollandsch Tooneelgezehchap Dir. GEBRs. A. VAN LIER. Ie Abonnements-vocrstelling op Vrijdag S Dscemier 18S5. de Lustige Vagebonden. Alleen verkoop voor Haarlem en Omatreken van de op de Amaterd. Tentocnat. 1895 bekroond met eerediploma (Hoog ste onderscheiding). FRANS PERÜÏÏIN. Korte Spaarne 25. Kluchtspel met Zang :n 4 bedrijven Aanvang 8 uur. Baleon /1,50, Stallei /1.25, le Loge 1,25, Parterre /I,2 Loge/0.75, Gaanderij ƒ0,30. 3flF" Kinderen betalen op alle rangen half geld. Twte kinderen hebben toegang op een abonne mentskaart. W 10 Abonnementskaarten Bal eon, Stallea of le Loge f 10Par terre f 7 502e Loge f 5, HAARLEMSCHE Bargerhjke Stand. Ondertrouwd: 4 Deo. A. Smit en J. E. Wijkhuizen. Getrouwd: 4 Dec. H. de Groot en A. J. de Bruin. J. Moerkerken en M. Meier. C. Hak en J. Schaafsma. Th. G. Veen en M. v. d. Veldt. G. Bekooij en H. M. Barendse. Bevallen: I Dec. J. C. Wester- man-Kooimans d. 2. E. Jaoobs-Sohor- nagel z. 3. S. W. v. d. Broek—Reuter d. Overleden:2 Dec. E. v. Berkum 7 m. d. Ravesteeg. 3. G. L. ten Hoope 41 j. Biggesteeg. r EN. Getrouwd: 3 Dec. Th. Goed- vriend en jkv. A. J. baronesse Sweerts de Landa*, Rhedeateeg. Be vallen: 1 Dec. C. L. M. Sie- burgh—Van Asch d„ Soember Ka- reng. J. J uviinmii) op Dinsdag 17 December 1895, des avonds te h/a uur, in de Concertzaal der Sociëteit „VEREENIGING" met medewerking van het Orkest van het Concertgebouw te Amster dam, onder leiding van den heer WILLEM MENGELBERG. Solisten: Mejuffrouw HELENE JORDAN, Concertzangeres en onderwijzeres aan de »Konigl. Hochschule für Musik te Berlijnen de Heer WILLY BURMESTER, (Viool) uit Weimar*. Donateurs of Leden worden voor plaatsbespreking verwezen, naar de in October verzonden kennisgeving. Hun, die nog als Donateur (ad f 10) of Lid (ad f7) wenschen toe te treden, wordt verzocht zich daar voor aan te melden bij den secretaris E. A. KRUSEMAN, Barteljorisstraat 12. ADVKRTENT! EN. V Voor de bewijzen van deelne ming tijdens de ziekte en bij het overlijden van Mevrouw de Weduwe P. J van der NOORDAA, geb. Martens ontvangtn wordt namens de familie dank betuigd door den Executeur-Testamentair W. F. ROOSDORP. Vervolg Stadsnieuws. Ht denmorgen te 10 uur is op de Kampervest een paard gespannen voor een wagen op hol geslagen zoo dat beide in den Kampersingel geraak ten. Door een aantal mannen werden ze weer op het droge gebracht. Onge lukken hadden niet plaats, Eigenaar en bestuurder van den w agen was A. Sohornagel van de Burgwal. Weldadigheid naar Vermogen Maandelijksch overzicht van de Ver- eeniging „Weldadigheid naar Vermo gen." Boekjaar 1 Nov. '9531 Oct. '96. Pieter Kiesstraat 47. Extra fijn St. NICOLAAS 25, 35 en 45 Cent per 5 ons. Aanbevelend JOH. KROON. N.B. Bestellingen worden door de bedienden aangenomen en brief kaarten vergoed. Sint-Nicolaas-Aanbieding. bil JOH. H. F0NT1JN. Kleine Houtstraat lOBrood. Levert een Salonportret met 12 visitekaartformaat voor f 5.— Een half dozijn visitekaartfor- maat met een proef...fl,25 Een dozijn idem met 2 proe venf2,— Zie de étalage. G. J. KUIPERS, PATISSIER, CUISINIER hoek Korte Veer straat en Spaarne beveelt zich beleefd aan voor de levering van prima Borstplaat, Chocolade en Banketletters en geurig St NICOLAAS a 60 Cent per 5 ons. RH. WINKELIERS! HOFFMAN'S en URLINGS tegen fabrieksprijs verkrijgbaar bij J. H.v. 1 WEIDEN LZQ-, Ged. Oude Gracht 42 en Ged. Raamgracht 73. GROOTE HOUTSTRAAT 24. Zijden Stoffen, DAMES-FOURNITUREN. H. J. VISSER. Prijstrekking 12 December. alB hoofdprys in het gelukkigst ge val biedt de nieuwste groote Geld- verlotlng, die door de Hooge Ro- geering van Hamburg goedgekenrd en gewaarborgd is. De voordeeïige inrichting van het nienwe plan bestaat daarin, dat in den loop van slechts weinig maan den in 7 verlotingen van 112,000 loten 56,200 prfjzen, bodragonde 10,981,720 Mark ter volledige beslissing zullen komen; daaronder zyn kapitale pryzen van eventueel 500,000 llark, bjj uit nemendheid echter 1 Prijs 1 prijs 1 2 prij zen 1 prijs 1 1 2 prijzen 1 prijs 3 prijzen 21 46 106 226 822 1325 38050 15590 Mk. 300.000 200,000 100,000 75,000 70,000 65,000 60,000 55,000 50.000 40,000 20.000 10.000 5.000 3,000 2.000 1,000 400 155 300, kaarten, Enveloppen, Visite- en Adreskaarten, Winkelplaatjes, Nota'*, Rekeningen, Kwitantiën, enz. enz. worden zeer goedkoop gedrukt en netjeö afgeleverd ter Handelsdrukkerij van J. KWAHTES, Lange Veerstraat 8». 200, 150, 134, 100, 98,69,42,20. De aanstaande eerste prystrek king dezer groote door den Staat gewaarborgde Geld verloting ia van ambt>wege bepaald, plaats te heb ben op den 12en December e. k. en kost hiervooi 1 geheel origineel lot slechts M. 6 of ƒ3.50. 1 half origineel lot slechts M. S of ƒ1.75. 1 kwart origineel lot slechts M. ljt of ƒ0.90 tegen inzending van het bedrag in bankpapier of por postwissol. Allo commissies worden onmid- deliyk met de grootste zorgvuldig heid uitgevoerd, en ieder speler ontvangt van ons de met het wapen van den Staat voorziene Origdneele Loten zelf in handen. By iedere bestelling wordt het vereiaente officieels plan, waaruit de verdeeling dor pryzen op de verschillende klassen, als ook dc betreffende inleggelden te vernemen is, gratis bygevoegd en zenden wjj aan onze Begunstigers onaange- vraagd na elke trekkiDg do offf- cieele lysten. De uitbetaling der pryzen geschiedt steeds prompt onder waarborg van den Staat en k»n door dirocte toe zending of ook naar verkiezing der Belanghebbenden in alle groote plaatsen van Nederland bewerkstel ligd worden. Ons debiet is steeds door het geluk begonstigd en onder vele andere aanzienlyko pryzen hebben wy meermalen volgens officieele bewyzen de eerste Hoofdtreffers verkregen en onze Begunstigers zelf uitbetaald, o.a. Mark 250,000, 100,000, 80,000, 60,000, 40,000 enz. Het is te voorzien, dat bjj deze op den hechtsten grondslag; ge vestigde onderneming van alle kanten op eene zeer werkzame deel neming bepaald kan worden go- rekend, men gelieve derhalve we gens de reeds op handen zynde trekking alle orders ten spoedigste rechtstreeks te zenden aan KAUFMA1 SIMON, Bauklers en Geldwisselaars In HAMBURG. P. S. Hiermede danken wij voor het vertrouwen ons toi aiortoo geschonkon, en daar wy bjj het begin der nieuwe verlo ting ter deelneming invitoe- ren, zullen wy ook voor het vervolg bemoeid zjjn door een stipte en reëele bediening de tevredenheid van onze gegorde Begunstigers te verworven. WESTFA.tL§C31E delicieus van smaak. Tweemaal per week versch te ver krijgen bij Kleins Hoatitrut 83.

Haarlem's Dagblad | 1895 | | pagina 3