Alliance tapse, Kegifiifsioclier. Dü VADERVLOEK. alle Drukwerken goedkoop, vlug en goed ver vaardigd. „Burgerplicht" Haarl. Zangschool. UITVOERING A. WINTER Co. TE HUUR: Aanbesteding ■Wat. „DE KROON", I ais id slclllaansehe Hoereneer. Schouwburg Jansweg.1 Taoneelcub JULTATUU", f onder historische monumenten en dus onder beheer van Binnenlandsche Zaken, d. i. onder het beheer van den referendaris Victor de Stuers komen en naar diens opvattingen gerestaureerd worden of deze rijksgebouwen zullen blijven onder het beheer van Water staat en zal door dit dep. de restauratie geechieden.Over deze quaestie nu is een adresbeweging gevoerd,die't heele land zoo'n beetje op stelten heeft gezet, ten- nainstezoogoedalealleKunstmenschen in touw ceeft gebracht, waarbij de persoon van den referendaris van Kunsten en Wetenschappen, natuur lijk alleen de artist, niet ongeschonden is gebleven. Bij monde van den heer Mees ver klaarde de C. v. R. dat de bedoeling van het amend, dan ook wa3 om het overbrengen van het beheer bij Bin- nenl. Zaken tegen te gaan. Waterstaat kon de restauratie best verrichter?, desnoods na raadpleging van de ad viseurs aan Binnenl. Zaken. Dadelijk stond de Minister op. Men had hem verkeerd begrepen bij stelde volstrekt niet voor de restauratie en bet beheer bij zyn dep. te brengen. Wie de restauratie zou doen bleef onbeslist. Alleen was er reeds een begin gemaakt, heimelijk en niet op de goede wijze. Om dit tegen te gaan moeet een vast plan worden ontworpen en daarvoor diende de aangevraagde som. Er was nl. een adres ingekomen bij de Regentes, dat van de heeren van Bylandt c. s. om de restauratie te doen ontwerpen door een commis sie van bevoegde personen en op dat adres wachtte de Regentes 's Min. advies om te kunnen be3liseen gelijk ook de Ministerraad n^g niet bes'ist had of Waterstaat of Binnenl. Zaken de restauratie en het beheer zouden voeren. Voor een plan vroeg de Min. dus geld en dat geld ha 1 hij noodig voor zijn advies aan de Kroon. Maar als èa de Regentes èn de Ministerraad nog niet beslist hebben zeide de heer Veegens dan moet de Kamer door een beslissing niets praejudicieeren en dus het amend, aannemen. Terwijl de heer Van Bylandt 's Mïd. voorstel verde digde, werd het amend, verdedigd door den heer Rutgers die meeade, dat de Kamer door 's Min. voorstel wèl praejudicieerde, nl. op den stijl waarin de restauratie zou geschieden als die bij Binnenl. Zaken werd ge bracht. Ea ongaarne zou hy zien, dat die stijl dezelfde was als van het be ruchte fonteintje op het Binnenhof (Dit was alzoo een rechtstreeksche aanval op den heer Victor de Stuers). Nadat de heer Vermeulen dan ook om zuinigheid8redenen zich tegen den post had verklaard, overigens van meening dat de Grafelij ke zalen waren historische monumenten en dat deze bij B nnenl. Ziken behoorden wat de heer Mees, namens de C. v. R. het amend, handhavende en den post als praematuur bestrijdend, volstrekt niet toegafalthans niet in het algemeen kwam de Minister dan ook verklaren volstrekt niet de trechter te zijn van den ambte naar dien men hier aan?iel in den persoon van den Minister. Er was een begin van restauratie gemaakt en dat kon de Min. niet gedoogen, omdat hij de gebouwen beschouwt als histo rische monumenten, waarvan het be heer bij zijn dep. thuisbehoortDaar over ws a verschil van meening tusschen hem ea zijn ambtgenoot van Water staat, beiden zouden de Regentes van advies dieceD. Maar als de Kamer den Min. dit crediet weigerde stelde zij, die zich geen party wilde stellen, zich wel degelijk partij, n.l. voor Wa terstaat. Met 48 tegen 46 stemmen werd ten slotte het amend, aangenomen. Toen kwamen we aan een zaak die ook al veel pennen in beweging heeft gebracht, nl. der post van f20.000 als eerste uitgave voor het naar 's Gravenhage, op een den Siaat be- hoorend terrein aan het Bezuidenhout over te brengen Ethnografisch mu seum. Er waren twee amendementen. Een van de heeren Bjol c. s. om te bepa len, dat het museum te Leiden zou gebouwd worden (ast geld uitgetrok ken voor memorie) welk amend, verdedigd werd op grond van de eischen der wetenschap, waardoor het museum bij de Universiteit hoorde. Een tweede van den heer Cremer om den post voor memorie uit te trekkeneerstens omdat z. i. de ra ming van f 350.000 niet vaststond en bovendien omdat uit Amst. en Lei den reeds aanbod van grond was ge komen ener wellicht nog een van den Haag zou bijkomen en de Min. dus tegen het volgend jaar kon over leggen welk aanbod voor den Staat het voordeeligst was. Over deze amendementen werd dus in de avondzitting allereerst het de bat voortgezet. Het museum hoort te Leiden beweerde de heer Travaglino. En als het uit Leiden weg moet hoort het eerder te Amsterdam dan in den Haag. Maar Leiden heeft het recht van bezit en moet dat houden. Ook de heer Rutgers pleitte voor Amster dam even gerechtigd als den Haag om het museum te bezitten, vooral om de mogelijke vereeniging met de belangrijke collectie van Artis. Neen, in den Haag moet het wezen zei-le de heer Guyot, Haagsch afgevaar digde. En .dat thema werkte hij na tuurlijk uit. Over en weer ging het een heelen tijd Leiden, den Haag, Amster dam entre ces trois mon coeur ba. lance. De Minister trad natuurlijk voor de plaatsing in den Haag op. Van Leiden's rechten was geen sprake. Amsterdam had een fraaie collectie en vereeniging van twee gelijksoortige verzamelingen had al zeer weinig nut. Men had bijna twee uren gediscus sieerd toen een motie kwam tot slui ting van het debat en aangenomen werd. Het amendementCremer werd verworpen met 49 tegen 39 stemmen het amend. Bool verworpen met 52 tegen 30 stemmen en het artikel verworpen met 53 tegen 39stemmen. Tableau De begrooting werd zonder stem ming goedgekeurd. En daarna begon men, bij half elf, aan Marine. Daarover morgen meer. G. Jr. De schatkist. De opbrengst in November is over het geheel niet onbevredigend geweest. Met uitzondering van enkele, zooals de invoerrechten, de posterij en de registratierechten, bij welke de voor uitgang bepaald flink was, hebben de meeste middelen, bij verleden jaar vergeleken, slechts matig hoogere be dragen afgeworpen. Dat het totaal cijfer van de maand nog eene ver mindering vertoont van f 11,000, is hooldzakelijk de schuld van de suiker. Hiervan toch is bijna 4% ton minder ontvangen. Men weet intusscben dat in de vorige maanden de opbrengst aanzienlijk was voor de 11 maanden is de ontvangst der schatkist uit deren hoofde nog iets grooter dan teD vorigen jare. Naast den suiker-accijns staan de domeinen met eene inkrim ping van 1.2. ton. Maar ook dit vindt zijae verklaring in de groote bedra gen, vroeger in het jaar reeds betaald. Bij de directe belastingen was de aan zuivering op vermogens- en bedrijfs belastingen bevredigend. Van wat meer leven en bedrijvigheid op han dels- en nijverneidsgebied geven vrij duidelijk blijk de indirecte belastin gen, de posterij en telegraphie, en de loodsgelden. Natuurlijk ook de in voerrechten maar daarbij werkt zeer krachtig de bekende oorzaakdank zij de voortreffelijke nieuwe wet ïb ditmaal de opbrengst gestegen met f184,200 of 35,8 pet. Van de accijnzen zijn gedistilleerd en geslacht achterlijk gebleven. Daar entegen heeft de zout-accijns f20,375 meer gegeven, en die op bieren en azijnen f 13.800 meer. Aangestipt zij nog dat het, zeer bescheiden, middel van den waarborg langzaam maar regelmatig blijft stijgen. Over de 11 maanden beeft de schat kist nu f110,637,200 ontvaDgen, of 2.6 rr-illioen meer dan verleden jaar en 3.45 inillioen meer dan de raming. De moord te Rotterdam. Er schijnt licht in deze zaak ge komen. De justitie blijkt den draad in handen te hebben. Het Rott. Nieuwsbl. bevat ten minste de volgende bijzonderheden: Maandagavond van den 18an No vember is het kind vermist. Wat er tot Zaterdagavond daaraanvolgend gebeur 1 is, dat bleek nog niet. Maar op den Zaterdagavond van den 23e hoorde het dochtertje van den heer Jansen, bakker aan de Slaakkade, terwijl het boven in een achterka mertje bezig was, een akelig klaag geschrei. Het dacht dat een van hare broertjes of zusjes huilde, maar be- j neden gekomen, hoorde het van ha- ren vader, dat het gesohreeuw niet! in huis was geweest. Op denzelfden avond kwam er bij den knecht van de wagenverhuur ster Hekman aan de Slaakkade een onbekend man om een wagen te hu ren. Het was toen 10 a 11 uur. De knecht vond het al wat laat om den wagen mee te geven, maar toen er sta tiegeld betaald werd, was hij bereid. Even later kreeg hij echter het vermoe den, dat er wel eens iet3 met den wagen niet in den haak kon wezen, en hij ging den man met den wagen na. Da man reed den wagen het slop uit en den hoek om een eind de Boezemkade op. Voor het pand no. 41, waar Wil lem van Berkel woont, zette hij den wagen neer. De knecht bleef op een afstand staan kijken. Hij zag na enkele oo- genblikken twee mannen naar buiten komen. Esn hunner droeg een vreemd gevormden zak. Hij lei dien neer in den wageD, greep het handvat en duwde den wagen met zijn last de brug over, in de richting van het Oostvestplein. Zijn metgezel liep vóór den wagen. Toen was de knecht gerust en ging weer in huls. Twee uren later kwam de man, die den wagen gehuurd bad, terug. Hij scheen zeer zenuwaohtig ea liet van het vooruitbetaalde eta- t:egeld veel meer afhouden dan hij verechuldigd was. Blijkbaar waB hij blij van den wagen af te wezen. De knecht van de wagenverhuur ster is een ruwe, onvereohillige klant. Hij leest geen couranten en zoo kwam het, dat hij eerst een paar weken later vernam, dat Van Berkel verdacht werd. Hij sprak toen Za terdagmiddag 11. een agent van politie op de Slaakkade aan en zei li weet alles van den moord. De agent heeft hem toen in over weging gegeven «aar den hoofdcom missaris op het bureau Kaasmarkt te gaan en daar is de man toen nog denzelfden middag door den heer Voormolen in tegenwoordigheid van den rechter-comnussaris gehoord. Meerdere buren werden door re chercheurs gevraagd en ook zij ver klaarden op bedoelden Zaterdagmid dag een akelig geschrei te hebben vernomen, zonder er evenwel iets boo3 bij te denken. Als men nu weet, dat het venster van de achterkamer van Van Berkels woning op de Boezemkade, uitkomt in het slop achter de woning van den heer Jansen, dat de huizen van de Bjezemkade zóo schuin naar die van de Slaakkade loopen, dat het ach tervenster van Van Berkei's woning slechts enkele meters van de ramen der Slaakkadekuizen verwijderd is, dan kan men aannemen, dat, als het kind in de achterkamer van Van Berkei's woning vermoord is, zijn hulpveschreeuw gemakkelijk hier kan worden vernomen. Dat het vermoorde kind in die ka mer ontkleed is, in zakken gewik keld en in den wagen gebracht is, kan als zeer wel mogelijk worden aangenomen. Dat de wagen in het drukke Zaterdagavond-rumosr zonder stoornis den iangen weg naar den Verlengden Binnenweg kon afleggen, evenzeer. Ia de diepe stilte die op den Schoonebergerweg heerscht, ook Zaterdagsavond, kon onbemerkt een medeplichtige of de dad- r de sloot zij q overgesprongen om op het lan het lijkje te begraven. Bij de huiszoeking in VanBerkel'i woning is de asch uit de kachel meegenomen, omdat het vermoeden bestaat, dat de kleertjeB van den ver moorden jongen verbrand zijn. Waar schijnlijk zal nu tevens, wat tot he den verzuimd is, de Boezem worden afgedregd. Er is nog iets uitgelekt, dat deze toch al zoo verschrikkelijke zaak nog vreeselijker maakt. De vrouw van een bloedverwant van Van Berkel moet aan Van Berkel hebben ge schreven „Beken maar Willem, want ik kan het niet langer volhouden". Bedoelde bloedverwant moet met Van Berkel en nog iemand samen dief stal gepleegd hebben bij den heer Wotki en 19000 van bet daaruit ver kregen bedrag niet afgedragen heb ben aan zijne medeplichtigen en uit wraak zou nu de moord op het knaapje spleegd zijn Van Berkel zou te ."Hamburg ge tracht hebben de effecten te verzil veren. Reeds bij het bekend worden van den moord, schrijft men aan het Hbld., bleek dat wraakneming de drijfveer was. Bij het aanvankelijk verhoor van den vader beweer 'e deze geen aanwijzing te kunnen doen en toen werden hier en daar stem men gehoord, die de vraag opperden, of Hoogsteden misschien zelf belang had bij het volharden in het zwijgen. Thans wordt beweerd, dat de oude Hoogsteden, zijn zwager Van Berkel en De Jong, van welken laatste in dez9 zaak reeds meermalen sprake was, zich voor eenige jaren gezamen lijk aan diefstal zouden hebben schuldig gemaakt Bij onderling overleg werd besloten dat Hoogsteden den buit onder zijn berusting zou houden, tot het politie onderzoek geëindigd was. Naeenigen tijd kwamen toen Van B. en De Jong bij Hoogsteden om hun aandeel, doch deze hield zich van den domme, wist van geen geld af enz., en dit is tot op den huidigen dag zoo gebleven, daar hij natuurlijk zekerheid had, dat zijn medeplichtigen aan de zaak geen ruchtbaarheid konden geven. Het vermoorden van zijn zoontje zou thans de wraak over deze han delwijze zijn. Of dit gerucht waarheid bevat, dan of het alleen als een „on dit" moet worden aangemerkt, is moeielijk uit te maken, daar van justitie en politie- wege geen inlichtingen zijn te ver krijgen. Deze laatste bewering werd hier ter stede voor eenige dagen reeds als gerucht verspreid. Wij mogen er wel de aandacht op vestigen dat de N. R. Ct. hedenmor gen geen enkele bizonderheid over deze zaak vermeldde. Door den officier van justitie te Breda, is Donderdag tegen den Franschman, die aan het station te Rozendaal van een reiziger eene portefeuille met f 4000 ontrolde, doch daarbij op heeterdaad werd betrapt, eene gevangenisstraf geëisoht van vier jaren. Op het station te Zutfen is Vrijdag morgen door den hevigen wind een hulpremmer van een wagon gevallen en door een trein overreden. De man was onmiddellijk dood. AIb historisch wordt aan deArnb. O. het volgende medegedeeld Ia zekere gemeente was een nieuw gemeenteraadslid gekozen en ontving aanschrijving omzijne„geloofsbrieven" in te zenden. Radeloos wendde hij zioh tot zijne vrouw met de klacht, dat hij reeds zoolang met den predikant overhoop lag, dat bij er heusch tegen op zag hem er naar te vragen. dwangbuizen en boeien, werden zelfs meuschen van 50 tot 70 jaar gedwon gen het werk te doen dat hun werd opgelegd, verklaarde het blad. De Lande*director en de directeur van het werkhuis dienden een aanklaoht wegens laster tegen deRhein.Ztg. in. De zaak is Vrijdag voor de rechtbank te Keulen begonnen. Er zijn meer dan 120 getuigen gedagvaard. Rechtszaken. Brandstichting". Voor de Amiterdamsche Rechtbank stond Vrijdag een sigarenmaker e- recht, beschuldigd van brandstichting. De man woonde in de Albert Cuyp- straat, meermalen waarschuwde hij zijne buren, dat zij hun inboedel moesten verzekeren. Zijn eigen huis raad had hij voor 1500 gld. verzekerd. Uit hst getuigenverhoor bleek, dat bekl. herhaaldelijk het voornemen te kennen had gegeven om „den rooden haan uit het das te laten kraaien." Daarmede was aardig geld te verdie nen men kon volstaan met op een goeden dag het petroleumtoestel om ver te echoppen en juist met het oog op deze plannen was hij eene bovenste verdieping gaan bewenen.Ia de maand September brak inderdaad brand uit in zijne woning. De schatter der assurantiemaatschappij raamde het I verbrande op bij de f400. Bij die tfxitie moert de schatter op mede- deelingen van den bek,', afgaan. Het bleek, dat er niet veel meer in huis was en uit de verklaringen van ge tuigen kon men opmaken, dat de opgaven, aan den schatter verstrekt, niet als volkomen waarheidsgetrouw koDden worden beschouwd. De brand wacht?, die bet eeret in het perceel binnendrongen, werden getroffen door de buitengewone hitte en vonden later op den grond een petroleumtoestel zocder dat daarop een ketel stond. In de onmiddellijke nabijneid van het toestel Jagen allerlei verbrande voorwerpen op een hoop. Het O. M. achtte beklaagdes sohuld vaststaandedit blijkt uit verschil lende omstandigheden, ook uit de som waarvoor hij verzekerd was en uit zijne houding. De door bekl. ge dane uitingen omtrent brandstiobting wijzen eveneens voldoende zijn schuld aan. Spr. eischte voor bekl. 4 jaar ge vangenisstraf. Mr. Lioni droDg aan op vrijspraak en riep verder de dementie der reoht bank in. Uitspraak over 14 dagen. De arrond.-rechtbank te Amsterdam heelt Vrijdagochtend vonnis gewezen in de z: ak van den Eagelschman G. Singer, die op 1 October j'. aan de Kaavereeniging een kantoorbediende van de firma Matthes en Bormeester een pak bankpapier ter waarde van f6890 ontstal. De rechtbank veree- nigde ,zich met den eisch van het O. M. en veroordeelde den beklaagde dus tot vier jaar gevangenisstraf. TELEGRAMMEN LONDEN, 14 Deo. RO.) De her togin van York, de gemalin des klein- j zoons van koningin Viotoria, is he- denmorgen om drie uur bevallen van i een zoon. Moeder en kind bevinden I zioh wel. MQcmY£&rttorichtQn. Het stoomsohip Amsterdamvan de N.A.S.M., van Ritterdam naar New- York, pass. 12 Dec. des nam. 10 uur 20 min. Lezard. Het stoomschip Gelderlandvan Rotterdam naar Java, arriv. 13 Dec. te Atjeh. Het stoomschip Drenthevan Java naar Rotterdam, vertrok 13 Dec. van Perim. Het stoomechip Burgem. den Teoo vau Amst. naar Batavia, vertrok 12 Dec. van Genua. INTEEKENBILJET op het Weekblad voor de Jeugd. Uitsluitend verkrijgbaar voor Geabonneerden op HAARLEM'S DAGBLAD. De ondergetekende verlangt te ontvangen het WEEKBLAD VOOR DE JEUGD, ,it 50 Cts. voor 13 Nummers. Naam: Woonplaats: Ingezonden Mededeelingen. 15 cents per regel. „Haarlem'» Dagblad," KLEINE HOUTSTRAAT 14, worden Men vrage prijsopgave en modellen. Gemengd Nieuws. De prins van Wales heeft Donder dag, toen hij te Beaconsfield, op het landgoed van sir Edward Lawson op de fezantenjacht was, een ongt luk ge'ad. Sir Edward Lawson schoot zijn geweer af en de prins kreeg wat kruit of kruitdamp in het oog. Hij werd eerst ter plaatse verbonden en keerde toen dadelijk naar Linden terug. Het oog schijnt niet gekwetst, maar het is zeer pijnlijk. De gezagvoerder vanhetEngeleche stoomechip Seagull, die te Middelourg heeft terechtgestaan als beschuldigd door onvoorzichtigheid en roekeloos heid oorzaak te zijn ge veest, dat op 14 Nov. 1894 een Belgische loodsboot werd aangevaren en zonk, waardoor 5 der opvarenden verdronken, is Vrij dag door de Middelburgsche rechtbank vrijgesproken. Aan boord van den Amerikaan- schen kruiser Cincinnati, die voor Key West ligt, is dezer dagen brand uitgebroken in de dynamietkamer vlak by het munitiemagazyn. Dank zy der kalmte en der tegenwoordig heid van geest der officieren en der onversaagde houding van de matro zen, kon het geheele magazijn bytyds onder water worden gezet en werd een onoverzienbare ramp voorkomen. Eenigen tijd geleden onthulde de sociaal-democrAtische Rhein. Ztg. een reeks schandalen, die volgens het be weren van het blad voorgevallen zouden zijn in het provinciaal werk huis te Brauweiler. Dooi de strengste middelen, door uithongering, slaan, Burgerlijke Stand. Bevallen: 12 Deo. Th. Witkamp Gon z. P. M. Zuurendonk—Voetz. M. H. Hetem—v. Hamelsveld d. 13 C. M. de Graaffv. d. Berg z. H. Huijboom-Swaanswyk d. A. M. Kroon—Muntz z. H. de Boer—Tuin d. Overleden: 12 Deo. D.Th.van 't Hof 6 m. d. Zijlstraat. '13. J. W. Nikirohen 85 j. W. Geldeloozepad. E. P. v. Kooten 4 m. z. Amsterdamstr. In dit nummer is nogmaals afge drukt een inteekenbiljet voor het Weekblad op de Jeugd, dat alleen in Haarlem verkrijïbaar is voorabonne's op Haarlem's Dagblad en wel voor den bizonder lagen prys van 50 ets. per 3 maanden. Mooht het eerste in teekenbiljet nog niet zijn opgehaald, dan verzo ken wy beleefd dengenen, die zich wenschen te abonneeren, zoo spoedig mogelijk het bi'jet inge vuld terug te zenden, daar de oplaag weldra moet zijn vastgesteld. \3>VlfiKTHNTlfc&. Zie vervolg Advertenttèn in Tweede ftmd. V Bevallen van eene DOCHTER Mevrouw G. A. v. VLOTEN— Sm.t Kleine. Haarlem, 13 Dec. 1895. Heden overleed, voorzien van de HH. Sacramenten der ster venden, onze itnig geliefde Echtgenoot en Vader, de Heer BEMARDUS ZUITEOF, in den ouderdom van 67 jaar. Wed. B. ZUITHOF van der Putten. J R ZUITHOF. Wed. A. J. JACOBS— ZülTHOF. D P. ZUITHOF. M. C. ZUITHOF. Haarlem13 Dec. 1895. TE HAARLEM. Het Bestuur maakt bekend, dat het zitting zal houden op Woens dag 18 December, des namiddags ▼an 3 tot 5 uur, in de Sociëteit ,,De Krom", (Bestuurskames) ter verstrekking aan belangstellenden van INTRODUCTIE KAARTEN op naam, ten dienste van de voordracht des Heeren G. E. L. HIJMANS, onderwerp Wat verdient bij Licht gas de voorkeur, Gemeentelijke ex ploitatie of concessie?" met debat. IILT BESTIM. der Derde Zangklasse, in de Bovenzaal der Sociëteit „VEREENIGING", op Woensdag 13 D^cemfeer 1395, s avonds ten 7 ure. Ouders of Voogden, die hunne kinderen of pupillen aan de nieuw op te richten Zangcursus went chen te doen deelnemen, aanvang 15 Ja nuari 1896, kunnen bewijzen van toegaDg verkrijgen bij d?n Directeur J. STEENMAN, Piano-, Orgel- en Zangonderwijzer, St. Ursulastraat 16a. Wordt GEVRAAGD: Een nette Jongen van fatsoenlijke ouders ter opleiding in 't vak, goed kunnende rekenen en schrijven. Eeu VRIJ HUIS met 4 Kamers, Keuken en Tuin k f 2.25 p. w. Een BOVENHUIS met 3 Ka mers, groote Keuken, Regen- en Welwater k f2 50 p. w. Een BOVENHUIS, Heeren straat k f 1 75 p. w. Bevr. Ged. O. Gracht 34 zw. Op Zaterdag 21 December 1895, des Damiddags te 3 uur, zal door W. P. DOEGLAS, Architect. Damens zijn principaal in het Hotel »Lion d'Or," Kruisweg no. 36, te Haarlem worden aanbesteed Het amoveeren van de per ceel en No 2 en No. 4, ge legen aan het Rozen laantje alhieren het ter jilaatse bouwen van twee Woon huizen met Bovenwonin gen. Het bestek is k f0,75 verkrijg, baar bij den Heer VAN OLPHEN Donkere Spaarne no. 26. De teekeningen liggen ter inzage en ter overname in bovengenoemd Hotel. Plaatselijke aanwijzing den 19n December a.s. des^ namiddags te 3 uur Inlichtingen zijn te bekomen bij den Architect. Gr. Houtetr no. 109' is do beste inwrijvmg tegenlicht, Rheuinatiek, Lendenpijnen, kor tom tegen pijne^gaaallerlei aard? Anker-Pun-Expeller. GUpl is met het besta succes "dl aan te wenden tegen Kies- pijn. Hoofdpijn en Verkoudheid? Anker-Pain-ExpeUer. huisgezin voorhandenwor- den gehouden? Anker-Pain-ExpeUer. Prijs 50 c., 75 c. en ƒ1.25 de flesch. Voorhanden in de meeste Apo theken en bij F. AD. RICHTER Co. te Rotterdam. Te Amsterdam hij: Uloth, Cléban en v.Tuyll. Samedi 21 déeembre a 81. hs dans 1& grande salie du cercle Smedestraat 32. Conference de A. B. van Hamel, professeur k l'Universifé de Groningue, Oa pourra se faire réserver des places k 10 cts. Ie jour de Ia con- j' férence de 10 hs. a midi au Kroon, f Entrée pour le public f 1,pour les élèves des Jycées et éco'.es moy- ennes f 0.50. Billets au Bureau du Haarlem's f Kleine Houtstraat. I .HeDouftturg, Haarlem. baandag 16 December 1396. TO ONE LL VOORSTELLING door de Merlaiidselie Tooneeltereeiiigiug, Dir.. Gérant L. H. CHEISPIJN. 6 Les faux Bonshommes. Blijspel in 4 bedrijven. Aanvang Ti/, uur. 5 Balcon/'2,,Stallesf 1 75, le Lege /1,50, Parterre ƒ1,25, 2e Loge ƒ1.Gaanderij ƒ0,50. Donderdag 19 December 1396: Een enkele Voorstelling dcor de IX'ederlandêche Opera vjd Stadsschouwburg le Amsterdam. Dir. C. van der LINDEN, met medewe werking van mej. COR- NELIE MEIJSENHEIM, als gast. Komische Opera in 2 bedrijven. Muziek van G. donizsxti. Voorafgegaan door: (Cavalleria Rusticana Lyrisch Drama in een bedrijf. Muziek van Piëtro mascagni Aanvang 7Vs uur. Balcön 2.50, Stalles ƒ2.—; le i Loge 1,75, Parterre/ 1,50, 2e Loge ƒ1.25 Gaanderij ƒ0,60. De overige hoofdpartijen worden gezongen door de dames DIRCKZ-v. d. WEGHE en ORELIO en de heeren PAUWELS en ORELIO. Op Zondag 15 Beoember 1895, Drama in 4 bedrijven. Daarna: l Be Haarlemsche Tolpenlianleli Kluchtspel in twee bedrijven. Introducties k 40 Ct. Gaanderij k 25 Ct. Verkrijgbaar aan de be kende adressen. Na afloop BAL. Opening 6 uw. Aanvang 7 uur.

Haarlem's Dagblad | 1895 | | pagina 2