'om de politie met hare bovenzinne lijke macht in het opspoien van mis dadigers te helpen. Wat zij uit de kaarten kan onthullen is reeds veel, maar als zij met het kristal werkt, kent haar wetenschap jpaal noch per ken. Het is erg, dat een blad van invloed zulke dwaasheden met een ernstig gezicht vertelt, maar het erg ste dat zulke verhalen geloofd wor den. Een paar jaren geleden vertoonde men in Engeland de letterkundige aardigheid om een roman te doen schrijven door vier en twintig auteurs die, zonder eenige afspraak omtrent den loop der historie, beurtelings ieder een hoofdstuk vervaardigden. Nu heeft een Brit weer een andere literarische grap uitgehaald; een achterstevoren geschreven roman, „Caleb Williams" getiteld. Een Engelsche romanverelindende dame bad nl. onlangs ontdekt, dat een roman veel belangwekkender wordt, als men hem van achteren naar vo ren leest, en aan die ontdekking openbaarheid gegeven Bij de meeste boeiende romans tooh kan een eenigszins scherpzinnig lezer, die er een beetje routine van heeft, na de eerste hoofdstukken al weten, hoe 'tzai afloopenmaar als men bij het eind begint, dan is het meestal onmogelijk, 1e vermoeden, hoe de held en de heldin in den merkwaar- digen toestand geraakt zijn, waarin zij zich aan het eind van bet boek gewoonlijk bevinden. Dat zij elkaar krijgen, weet ieder vooruitmaar hoe kregen zij elkaar Natuurlijk maakt dit nieuwe artis tieke werk in Engeland grooten op ga°g- Sajioonhsidswedeti ijd. De Eclair heeft den uitslag bekend gemaakt van den door haar gehou den schoonheiiswedstriid tusschen 130 Parij8che actrices. Van elk» ac trice hing een portret in de Tijding zaal van genoemd blad en ieder be- zoeker mooht een stem uitbrengen. Uitgebracht werden 7000 stemmen. De meeste stemmen verkreeg mejuf frouw C!éo de Mérode, nl. 3076; daarop volgde mej. Sybil Sanderson met 2293 en mej. Wanda de Boncza met 1834 stemmen. Diefstal in eene kazerne. Te Parys is in de kazerne in de rue de Babylone een geheimzinnige diefstal ontdekt. Een soldaat vond op een morgen de deur van het bureau van den kolonel half open staan. Hij waarschuwde onmiddellijk eenige offi cieren, die zich over net feit zeer verbaasden, omdat de kolonel sinds eenigen tijd op rein was. De officieren traden het bureel binnen en zagen, dat de geldkist, die met behulp van stalen nagels aan den grond had vastgezeten, verdwenen was. De troep werd dadelijk geconsigneerd en alle manschappen werden ondervraagd. Niemand begreep hoe het mogelijk was zulk een zware kist mee te nemen zonder te worden gezien. De geldkist bevatte het grootste gedeelte van de ka? van het regiment, onge veer 30,000 francs. De regiments commandant werd onmiddellijk per telegram gewaarschuwd en bij zijn komst nam het onderzoek onderzijn leiding een aanvang. Tot nog toe is er evenwel geen liohi in de geheimzin nige zaak gekomen. Een aardig buitenkansje is aan het bediendenpersoneei van een onlaDgs overleden Pruisisch generaal ten der 1 gevallen. De generaal liet geen bloed verwanten na en bij opening van zijn testament bleek, dat hij zijn geheelo vermogen, een millioen mark, had nagelaten aan zijn bedienden. Het einde van een bedrog. Men schrijft uit Weenen aan de Etoile Beige het volgend verrassend nieuws „Signor Giovanni Succi kan zich er op beroemen, dat hij tamelijjk lang de menschen heeft kunnen uit lachen. Na met goed gevolg te Lon den. te Parijs, te Berlijn eiT elders te hebben gevast, waar hij steeds, men weet waarlijk niet hoe, groole som men binnenhaalde, Ijeefi Succi ein delijk ook een voorstelling van zijn hongerkuur te Weenen willen geven. In den beginne heeft men plechtig in de dagbladen berioht, dat een genees kundige commissie vooortdurend in de kamer van Suoci was; eiken dag gaf deze commissie bulletins uit over den toestand van den hongerlijder en het publiek een publiek, dat in dergelijke vreemdheden belang stelt bemoeide zich ook met signor Giovanni. Maar den vorigen Zaterdag kwam een geneesheer eensklaps bir-nen by Suoci, zonder aan te kloppen en ver raste hem, terwijl hij bezig was te vasten, met een enorme biefstuk en een flesch Champagne. Als het waar is wat de correspon dent van het Belgische blad schrijft, zou men geneigd zijn te willen vra gen wie eigeulyk hier de grootste bedriegers zyn geweest ai die jaren dat Suoci rondreist, deze zelf of de geneesheeren, die bulletins uitgeven? Het huwelijk van prinses Louise van Denemarken met prins Frederis van Schaum'ourg-Lippe is nog met eenige feestelijkheden gevierd. Het kasteel Amalieuborg wa3 geïllumi neerd, 's middags werden saluutscho ten gelost op de forten, en op de pleinen te Kopenhagen muziekuitvoe ringen gegeven. De huwelijksplech tigheid werd bijgewoond door den hertog en de hertogin van York, den groothertog en de groothertogin van Luxemburg, prins Karei van Zweden, de prins en prinsessen van Schauru- burg-Lippe, de Deensche ministers, voorzitters der Kamers, enz. Een telegram uit Rome meldt het overlijden van kardinaal Gftlimberti tengevolge van laryngitis, op den leeftijd van 60 jaar. Luigi Galimberti was door zijn ken nis en beminnelijkheid een der meest innemende figuren van het\ atikaan- rche hof. Door paus Pius XI was hy tot buisprelaat benoemd: Leo XL1I bevorderde hem tot domheer ann de St. Pieterskerk en eerst tot vice-se cret ar is, later tot secretaris der con gregatie voor de buitengewone ker kelijke aangelegenheden. In 1887 werd hij tot den gewichtigeu post van pauselijk nuntius te Weenen be noemd en in Januari 1893 ontving hij den kardinaalshoed. De laatste jaien was hij prefeot der archieven van den H. Stoel. De naam van Galimberti is dik wijls genoemd wanneer er sprake was van den eventueelen opvolger van Leo XIII. Te Alosno ïd de Spaansche pro vincie Huelva zijn door een brand, die opzettelijk was aangestoken in een danszaal, 6 personen gedood en verscheidenen gewond. Insubordinatie. In de iufanteriekazerne van het 58ste regiment le Palermo heelt zioh eenige dagen geleden een geval van insubordinatie voorgedaan, zooals nog zelden in de militaire wereld is ver toond. De soldaat Faginoli had zich 's morgens ziek gemeld en was in bed blijven liggen, terwijl de andere soldaten uitrukten. Eenigen tijd later kwam een onderofficier binnen, die den soldaat gelastte op te slaan on corvee te doon. De soldaat weigerde echter, ook toen een tweede sergeant hem tot gehoorzaamheid maande. Toen beiden waren vertrokken, stond Fa ginoli op en begon een brief te schrij ven aan dec burgemeester van Pa lermo, wien hij zooals later bleek zijn misdad:ge bedoelingen daarna door hem ten uitvoer gebracht, uit eenzette. De onderofficier, die hem het eerst gelast had op te staan, was in middels weer binnengekomen en oom- mandeerde hem nog eens voor een corvee. Nu nam de soldaat een ge weer, legde op den onderofficier aan en schoot ai. De kogel raakte even de muts van den onderofficier, die heelhuids wist te ontkomen. Hierop deed de soldaat de deur van binnen dicht en weige-de halsstarrig aan het bevel van een luitenant, om de deur te openeD, te gehoorzamen. Integen deel, hij schoot meermalen door de deur, zonder evenwel een der buiten staanden te treffen. Nadat men. op zachte wijze alles, had geprobeerd om den weerspannigen soldaat tot inkeer te brengen, liet de luitenant door het raam van de chambree op hem schie ten. Nadat vier schoten op hem waren gelost, viel Faginoli op den grond. Nog levend werd hij naar het hospi taal gebiacht, waar hij echter hard nekkig weigerde eenige verklaring van zijn daden te geven. De Italiansu in Oost-Afrika. Volgens de laatste beriohten is Adrigat door de Italianen ontzet. „In den naoht van 4 op 5 Mei hebben da Tigrijnen zioh verwijderd van de door het expeditiekorps bezette stel ling. Dit bevindt zioh nu in sterke po sitie tegen den bergrug van Dongollo bij Adigrat. De toegang tot dit fort is geheel vrij. Woensdag zijn 300 gewonden vandaar uit naar Adikaje gebracht. De Rasen Sebat en Agos Tafari bevinden zich links van het korps, Ras Mangasja rechts, in on zekerheid wat zij zullen doen. Ras Aloela, om den tuin geleid door de beweging van kolonel Paganini (met de linkercolonne) op 30 April van Adi Oegri vertrokken, is naar Adoea gegaan, waar hij zich nu met 2000 man bevindt. De gezondheidstoestand is goed." Volgens deze voorstelling zouden de Rasen zich in onzekerheid bevin den, wat te doen met het Italiaansohe korps, dat zij van tweö kanten inge sloten hebben en dat in getal veel geringer is dan hunne troepen. Aan nemelijk is dit met en men mag het er dus voor blijven, houden dat de ontzetting van Adrigat op een over eenkomst berust. Op welke voorwaarden is de vesting ontzet? is de eerste vraag. Zal gene- 'aal Baldissera nu terugtrekken en Adigrat onbezet laten, zoodat hst zal ophouden een strategisch punt te zyn in den ongelukkïgea oorlog? Of is hem misschien ten opzichte van die vesting dezelfde vrijheid gelaten als ten opzichte van Kassaia? De regeering sohijnt voornemens Adigrat prijs te geven, hetgeen zeker het verstandigst zou wezen, want men mag al heel blij zyn dat men het gar nizoen heeft kunnen redden. Maar. tegen het prijs geven van eiken duim kolonialen grond steekt de storm der Crispianen op. Een telegraafkabel. Er bestaat plan tot het leggen van een kabel van Amerika over Hawai naar Japan. De Senaatscommissie voor de buitenlandsche aangelegen heden te Washington heeft het ont werp voor den aanleg van den kabel goedgekeurd, eu stelt voor den post master general te machtigen met de een of andere maatschappij een con tract te sluiten voor het leggen van den kabel, met een jaarlijfesche sub sidie van ten hoogste 160.060 dollars, In het rapport der commissie wordt verklaard, dat de kabel voor de be hoeften van den handel noodig is. Het rapport wijst op hei belang van Pearl Harbour en de noodzakelijkheid van telegraphisohe gemeenschap met Hawaï, om in geval van oorlog de bewegingen der vloot in den Stillen Oceaan te kunnen leiden. Bovendien ingeval de vredelievende betrekkingen met Engeland werden verbroken, zou de telegiaphisohe gemeeusohap over Nieuw Sohotlandj onmiddellijk wor den afgesneden en zouden de Ver- eenigde Staten, om naar Europa te seinen, afhankelyk zijn van den kabel tusschen Brazilië en Portugal. Ook om deie reden wordt het plan aan bevolen. De kosten van den kabel worden geraamd op 3 400.0G0 dollars en het onderhoud gedurende de vijf eerste jaren op 586.000 dollars per jaar. IN9EZ0NDEN. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de redactie zich niet aansprakelijk. Van ingezonden stukkengeplaatst oj niet geplaatstwordt de kopij niet aan den inzender teruggegeven. HaarlemMei '96. Mijnheer de Redacteur Beleefd verzoek ik UEd. voor het volgende een plaatsje in UEis. blad. Eenigen tyd geleden, viel mijn oog op jeene advertentie (ik herinner de niet meer in welk blad) waarbij de firma Dyserinck alhier in herinnering bracht de trouwe plichtsvervulling van een hater oudste knechts, 't Deed me goed zoo iets te lezen. Bravo, dacht ik bij me zeiven, dat is de juiste verhouding patroon en knecht eikander wederzijds waardeerend. Daar komt nog bij, dat bedoelde firma meer deed en meer gedaan had, dan allfjen eene advertentie te plaat sen. Meerdere voorbeelden kunnen gelukkig in onze stsd worden aange haald, waaruit blijken zou, dat er nog wel patroons gevonden worden, die een ouden getrouwe waardeer en. Ongelukkig zijn er ook nog altijd patroons, die een knecht, als hij op jaren gekomen is wegzenden gelijk een onnutten dienstknecht, nadat hij het best van zijn leven aan hun zaak heeft besteed. Zoo werd verleden week aan de Haailemsche Brood- en Meelfabriek een vier en zeventigjarigen bakker ontslagen, die daar dertig (zegge dertig) jaar had gewerkt. Wat was bi-rvan de reden Och, de heer v. L., directeur, heeft een nau wgezet geweien; hij kon hot voor de directie niet verantwoorden den man nog ian- Iger zijn vijf gulden 's weeks ja zoozeer was met het klimmen "zijner 'jaren zijn loon gedaald uitte kee ren. Arme directie 1 ze zou aan 't eind van 'tjaar een honderdste procent minder gedeeld hebben 1 Van goed ingelichte zijde vernaai ik bovóüdieUj dat de man met allerlei bezigheden zyn f5 aldaar nog ruim schools verdiende. Wat echter dat ont-lag, neen dat wegsturen nog ha lelijker maakt,, is (maar ik kan het bijna niet gelooven) dat de directeur moet hebben gezegd„er dienen eenige van die oudjes opgeruimd!" Flink geredeneerd niet waar „Ik kan je niet meer gebruiken, dus ik sluur je weg. We zijn quite en nu ja wat het overige betreft ben ik mijns broeders hoeder?" We zullen moeten waohten tot de Staat de hand aan de ploeg slaat en de verzorging van oude werklieden op zich neemt, maar konden onder tusschen particuliere instellingen Diet reeds doen, wat in hun vermogen was Mijn oprechten dank. geachte Re dactie, voor de plaatsing. UEds. dw. Dn. J. KUIJPER Jr Vervolg Stadsnieuws. Brongebouw. Naar wij vernemen is de maatregel dat vreemdelingen toegang tot het Brongebouw konden verkrijgen wan neer er gem concert was, tegen be taling van tien cents, opgehevenzoo dat voortaan vcor hen de toegang vrij is. Deze bepaling is natuurlijk alleen geldig voor vreemdenstadgenooten, die geen lid zijn en daarvoor toch in de termen vallen, kunnen du? onder geene voorwaarden meer toegang tot het gebouw verkrijgen. Museum van Kunstn ij verheid. De commissie van het Museum van Kunst ny"verheid alhier heeft in navolging van dergelijke inrichtingen in het buitenland aan genoemd Mu seum eene werkplaats voor de ver vaardiging van reprGducten verbon den, waar ten dienste van het Tee- kenonderwijs en aanverwante vakken gipsafgietsels worden vervaardigd, die tegen billijke prijzen worden afge leverd Deze maatregel werd voornamelijk in het leven geroepen met het doel H.H. Directeuren van scholen waar teekenonderwijs gegeven wordt en H.H. Leeraren, die met dat onder wijs belast zijn, in de gelegenheid te stellen zich van degelyke, eenvoudige en tevens artistieke teekenvoorbeel- den te voorzien, waaraan hier te lande nog steeds behoefte bestaat. De rijke verzameling van het Mu seum ter beschikking staande, werd tevens het plan opgevat naast ge noemde Teekenvoorbeelden eene nieu we serie modellen samen te stellen, die een duidelijk beeld geven van de behandeling der ornementale vormen van af de vroegste tijdperken der kunstgeschiedenis tot op onze dagen. Deze modellen kunnen bij het onderwijs in de kunstgosohiedenis, alsook voor teekenstudiën van meer gevorderden uitmuntende diensten bewijzen. Eene nieuwe serie modellen die een geleidelijken overgang vormen van de biokmodellen tot het orna- mentteekenen werd onlangs in ge reedheid gebraoht. E-ue zeer uitgebreide verzameling busten nit hot tijdperk der Italiaan sohe Renaissance is gereedgekomen Reeds werden aan de volgende in richtingen gipsafgietsel geleverd. South Kensington Museum,Londen. National Museum, Berlyn. Museum für Kunst und Industrie, Weenen. Musée desEchanges Internationaux. Brussel. Musée de Sculpture Comparée au Trocadero, Parijs. Rijks-Museum, Amsterdam. Academie van Beeldende KunsteD, 's Gravenhage. Academie van Beeldende Kunsten en Technische Wetenschappen, Rot terdam. Academie Minerva, Groningen. Rijks-Normaalschool voor Teeken onderwijs, Amsterdam. Quelhnus-Sohool, Amsterdam. Museum van Kunstnijverheid, Ut-., recht. Teekeninstituut, Breda. Ambaohtsschool, Rotterdam. Breda. 's Gravenhage. Rijks Hoogere Burgerschool, Gro ningen. Rijks Hoogere Burgersohool, Haar lem. Ryks Hoogere Burgerschool, Tiel. Rijkskweekschool voor Onderwij zers, Haarlem. Burgeravondschool, Haarlem. Teekensohool, Breuk elen. Kweekschool voor Onderwijzeres sen v h. Nut van het Algemeen, Haarlem. Teekenklasse School dor Doopsge zinde Gemeente. Haarlem. Stadsteekenschool, Purmerend. üagteekenschool voor Meisjes, Mij. Werk. Stand, Amsterdam. Aanvrage voor Prijsopgave alsook voor toezending van photografische reproduotiën der teekenvoorbeelden en andere inlichtingen kunnen wor den gericht aan den" heer E. YON SAHER, Conservator van het Museum an Directeur der School voor Kunst nijverheid alhier. Heemstede. De blcembollenveiliDgen ia deze streken zijn thans afgeloopen jl. Don derdag werd de laatete gehouden in de Vogelenzang. De prijzen liepen ook hier vrij g.^ed. Ook te Heemstede kan men dage lijks in dezen tijd de nachtegalen, zoowel 'a morgens, 's middags als 'aftvonds ho'iren z:ngcn op.de Kerk- iaan in het boscbje bij de It. C. Kerk, eene piav.L waar ze telken jare ternr.- keeien. Zitting den Gemeenteraad te Bloemen da ai, op Donderdag 7 Mei, des avonds ten 71/3 ure. Voorzitter: de burgemeester Aanwezig alle leden, behalve de heeren: W. F. van Hooff en A. J. Bos, beiden wegens ongesteldheid. De nofnlen der vergadering van 21 April worden gelezen en onveranderd goedgekeurd Allereerst komt in behandeling het voorstel van B. en W., betreffende eens regeling van wegen met mr. H- Enschedé, waarover, zooals men zich zal herinneren, (zie ons nuismer van 23 April 1.1.) in de vorigs vergade ring na een uitgebreide discussie de stemmen staakten, en dat dus toen volgens art. 50 der Gemeentewet moest worden aangehouden. Wy herinneren hierbij er aan, dat de hoofdinhoud van dit voorstel, wat wij in zijn geheel in ons nummer van 24 April opnamen, is, dat de Doodweg, de Schelpweg, de Bentveld weg en het Bentveldpad gemeente eigendom zullen werden, met het zich daarop bevindende houtgewas en dat mr. Enschedé daarvoor^ eene vergoeding zal ontvangen van f1400, waarvan f700 op 1 Juli '96 en 1700 op 1 Jan. '97 zal worden betaald. Hoewei in deze zitting over dit voorstel niet zulk een uitgebreid de bat ontstond als in de vorige, lokte het toch nog eenige besprekingen uit, gelijk ook te verwachten was. Al dadelijk vroeg de heer Roozn het woord: die zijne verontschuldiging aanbood voor de door hem in de vorige vergadering gebezigde uit drukking ..inpalmen", die zooais by bemerkt had, met ingoede aarde was gevallen. Waar hij had gesproken van inpalmen, zoo [zeide hy, liad bij be doeld dat het langzamerhand in bezit was genomen, was de uitdrukking inpalmen niet juist, dan nam hy ze gaarne terug. Daarop zeide de heer Bijvoet, dat hij toen hij de vorige vergadering wegens ongesteldheid Diet kon bijwo nen. niet had gedacht, dat daardoor de stemmen over dit zoo belangrijk onderwerp moesten slaken en dat hij gaarne medewerkte, waar het be zuiniging betreft, doch dat hij vond dat men oppassen moet, dat de zuinig heid de wysheid niet bedriegt. De re geling met mr. Enschedé, moest z. i. met beide handen aangegrepen wor den, ook daar de financiën van de gemeente van dien aard zijn, dat het voorstel niet bezwarend op de inge zetenen zal rusten. Zeer belangrijk was het voorstel, niet alleen omdat het verkeer er door zal verbeteren, maar ook omdat dan zy die equipage houden gaarne in deze streek zullen komen wonen. Niet verantwoordelijk was hot tegen dit voorstel te stemmen. De heer R. Roozen hernam, dat hij juist van het tegenovergestelde ge voelen was. „Hy had," zoo zeide hij, „deheeleboel van A—Z onderzocht" en maar niet het belang van het voor stel iDgezien eu begon daarna nog eens het voorstel te bestrijdeno.a. achtte hij het niet mogelyk dat voor f600 de wegen in orde zouden zijn te brengen. De Voorzitter antwoor 1de den heer Bijvoet, dat ook B. en W. de kosten van de behaiding van de wegen had den overwogen, dooh dat dit niet in eens behoefde te geschieden, maar dat men daar elk jaar een sommeije voor beschikbaar kon stellen, zonder dat de belastingschuldigen er eigen lijk iets van bemerkten. Het doel was alleen eene billijke regeling tot stand te brengen, ook met bet oog op de toekomst. Do heer H. Roozen was eohter niet te bewegen een voorstemmer te worden. „Ik ben," zoo zeide hij, „en blijf er tegen, het ie niet in het be lang der gemeente." De Voorzitter wees vervolgens e: op, dat niettegenstaande de kosten aan de wegen besteed de schulden last der cemeeDte die op 1 Jan. 1884 [70776 was, op 1 Jan '96_ f43235 bedroeg en alzoo met f 27-540 was verminderd. De heer A. Roozen vond het zeer pryzenswaardig dat de gemeente zoo was vooruitgegaan, dooh achtte het ongewenscht, zooveel kosten aaneen uithoek der gemeente te besteden, die hoofdzakelijk ten goede van de eige naars van de perceelen zouden komen. „Misschien krijgen wij daar," zeide hij „over ^je weet hoeveel jaren passage, maar thans' 2y er nlèi, ik blijf daarom by mijne opinie, dat het zoo goed als weggeworpen geld is en zal daarom tegenstemmen". Na nog eenige bespreking ging men tot stemming over, waarvan de uitslag was. dat het voorstel met 5 tegen 4 stemmen, dus met geringe meerderheid werd aangenomen Tegen stemden de heeren Kramer, H. Roozen, A. Roozen en Rouwens) Was de heer Bijvoet die bij het begin der vergadering er niet was, later niet gekomen, dan hadden dus waarschijnlijk de stemmen weer ge staakt. Da«rP& was san de orde een ont- Werp-overeenkomst met het gemeente bestuur van Haarlem, betrekkelijk de waterleiding en waterleverantie aan ingezetenen der gemeente. De Voorzitter leest vqoj een ?cbrij ven von het gerceènle-bestuur van Haarlem dd. 26 Maart 1.1., waarin hel bericht d?t de overeenkomst tusschen mevr. v d. Vliet en Haarlem is tot stand gekomen en verzoekt* een on£ werp-overeenkoms'v 5n zaïe de water leiding tus?chen Bloemendaul en Haarlem te doen toekomen. B. en W. hadden een ontwerp- con tract opgemaakt, waarvan de voorz. vervolgens den inhoud mededeel'. Dit contract komt in hocflzuak hierop neer, dat Haarlem vergunning kyijgt om buizen in den gr-' nd dor 'gemeente ie léggen voür 5? ding en kabels en draden voor elec- trieche geleiding; dat Haarlem zich verbindt op dezelfde wijze als aan hare eigen ingezetenen water te ie- veren, aan de bewoners van de ge bouwen san «e wegen, waarin de hoofdbuizen liggen, de Bloemendaid- sche weg tot aan Bloemen beu vel, de Korte Zijlweg tot aan de Brouwers vaart met de zijstraten van den Z-iji^e", zijne verlengden en de toe komstige zijstraten ;dat Haarlem wan neer door de waterleiding de puiten van s-'mmige bewoner? raochttn uit drogen, ook aan die bewoners water za! verschaffen; dat standpijpen zul ien worden aangebracht voor het besproeien der wegen en ten gebruike bij brand 2 aan den Bloemendaal- schen weg, 1 te Overveen, am hot Raadhuis, 1 in de buurtschap Rol land en .1 aan de Hout vaart, met de bepaling, dat de gemeente voor het gebruik van water uit deze standpij pen 15 a 20 ets. per M3 zal betalen en dat Haarlem met den meest moge ly :en zorg en spoed hst werkzal ver richten laten, opdat de gemeente er zoo min mogelijk last van ondervindt. Aangaande deze zaak z.il in eene volgende vergadering een besluit worden genomen, zooals de thans daarover gehouden bespreking niet zeer belangrijk is. We vermelden daarom hiervan alleen, dat de voorz. niededeelde. dat de mogelijkheid in overweging moest worden ge nomen dat enkele welputten zou den uitdrogen, daar Haarlem niet zooals eerst het plan waf, een drai- neerbuis gelijk met a. p. zal plaatsec, maar een dichte buis rechtstandig ter lengt.-: van 10 M. in den grond. De uitslag der besprekingen was, dat besloten werd. dat aan het ge meentebestuur van Haarlem zal wor den oericiit, dat zijn verzoek in be handeling is gekomen en dat na ver loop van eeni?en tijd een voorstel zal worden ingezonden. Niets meer aan de orde zijnde werd daarna de vergadering door den voorzitter gesloten. Letteren en Knnst. De Nederiandsche tooneelvereeni- ging onder directie van den heer L. H. Crispya sluit heden te Amsterdam baar seizoen met de opvoering van „Op manoeuvre", net bekende blij spel van Von Moser en Von Trotfca, dat in de afgeioopen week in de hoofd stad een buitengewoon succea heeft gehad. Het gezelschap bezoekt de a. e. ker mis te Groningen om aldaar „Trilby" op te voeren, dat wa.sarschijnlijk ook een of meer opvoeringen in Haarlem zal beleven. "ELECRAMMEN. LONDEN, 8 Mei. (Reuter) De bla- den bevatten uittreksels vat. het ver handelde in de jongste bestuuraver ga doring der Quartered Company. Den 4e Mei werd een brief voorge- zeu van Hawkeslv, den advocaat der maatschappij, waarin verklaard werd, dat Rhodes hem voor zijn ';vertrek gemachtigd heeft een aanvrage om ontslag voor Rhodes in te dienen, als de advocaat dat noodie achtte. Hawkesiy verklaarde, dat de Company geheel vrij is van medeplichtigheid aan den tocht van Jameson, en dat dit door JamefOQ bevestigd wordt. Tooh dient hij thans de aanvrage om ontslag in voor Rhodes en Beit. Do directeuren seinden hierop aan Rhodes, dat zij, met het oog op den toestand in Rhodesia, aarzelden de aanvrage om ontslag aan te U9inen. Rhodes antwoordde den 6?n Mei het volgende: „Laat de aanvrage om ontslag rusten; morgen strijden wij weder tegen de Matabelen." De direoteuren besloten daarna de besliseiDg over de aanneming der aanvragen van Rhodes en Beit uit te steilen Bovendien is een brief van Haw kesiy gepublioeerd. waarin verklaard wordt, dal de heer Chamberlain hem gisteravond heeft medegedeeld, dat de regeering hot niet tot haar plioht rekent de directeuren der Chartered Company raad te geven met betrek king tot den tegenwoordigen toestand. KAAPSTAD, 7 Mei RO.) De bevelen aan de regeeriDgstroepen om uit Mafeking noordwaarts te rukken, zijn herroepen. GWELO, 6 Mei. RO) Rhodes heeft een toespraak gehonden tot de inwoners van G«"elo, waarin hij zeide geer. tyd te zullen verliezen, dooh de Matabele's een nederlaag te zullen toebrengen, die hun voor altijd den lust zal benemen om opstand te ver wekken. De kolonne zal binnen en kele dagen de Matabelen aanvallen en dan oprukken naar Boeloewayo. Burgerlijke 'SUud. Ondertrouwd: 8 Mei. B.Cnlu en S. de Leeuw. D. Zeiustra en J.W. Nieuwenhuiien. Overleden: ,6 Mei. W. Leising 78 j. M. v Heemskerks*raa'. MARK FNiEUWS Amsterdam, 5 Mei. .De prijzen der aardappelen waren heden als volgt: Frieschè Pr-meteer Jammen f 0,a 0,—, dito J. or.ir- c:ers f0,dito Zaaiers 0,70:; i Zeeuwsche Spuische Jammen t'2.20 a 2.40 Champignons :1,a l,3Ö,FJakkee- sche 1,90 a 2,30, blauwe f 1,80 a f 2,40, Poters f 0,a 0,Geldersche blauwe f 1,50 a 2,20. Thomassen f 0,a f 0, Pruisische Hamburgers f2,20 a f'2,40, *DuitSïk£ ftooden f1,60 a 1.90 riles per Hl. Petroleumbericht van P. <fc G. C. Calkoen, Makelaars, Amst., 2 Mei De amerik. Petroleum-noteeringen waren sedert ons laatste bericht, vr gene Reuters telegr.: New-York 6,80, 6,95, 6,95, 6,95, 6,95, 6,95 ct. p.gall. Philadelphia 6,75, 6,90, 6,90, 6,90, 6.90 6,90, ct. per gall. Ruwe olie 127, 126, 122, 122, 124, 121 c. v. De noteeringen zijn. te ontvangen san de Amsterdamscne Petroleum haven AmerikaanscheDisponibel f 7,50, Levering Febr. April fO,—Dec. f 0.— Mei Juni fO,—Sept., Dec. f7.50. Russische: Disponibel f6,90, Ëntr. f 0,los in Entr. Alkmaar, 2 Mei. Ter veemarkt aan- evoerd:0 vette kalveren, 127 nuchtere ito, 309 schapen, 695 lammeren,vette varkens, |28 magere dito, 296 biggen, 41 bokken en geiten, 27 kleine bokjes, 19 koeien, 0 ossen, 8 paarden, 0 veu lens en 0 ezels. Prijzen: vette kalveren fa nuchtere dito f 6 a 15, schapen f12 a 25, lammeren f 6,a 13,magere 7arkens f 10 a 15, biggen f 4.50 a 8, ezel fa bokken en geiten f2, a 8,kl. bokjes f 0,30 a 0,40, koeien 1130 a 220, ossen 0. paarden f 60 a 150, veulens a allen per stuk, vette varkens a ct. per Kg. Op de heden gehouden veemarkt waren aangevoerd 3 koeien f 160,a 1130,0 Vaarzen f 0af 0.67 nuchtere kalveren f 12,a f5,56 3cnapen f20, a f 18.42 lam meren f9,a f6,1 paarden f00 a f00, 0 veulens f 00,— dfOO. 0 Graskalv. f 00 a f0 0.1 Pinken f85,0 a f0.1 stier f 60.0 Sch *?p f töotr vaarttcrichio Het stoomschip Java. van Batavia naar Amsterdam, vertrok G Mei van Marseille. liet stoomschip Prinses Amaliavsn Amsterdam naar Batavia, vertrok 6 Mei van Suez. Het stoomsohip Prinses WilMrnina. arriveerde 7 Mei van Batavia te Am sterdam. Het stoomschip Prins van Oranje van Amsterdam naar Batavia, arri veerde 7 Mei te Atjeh. Het stoomsohip Gedé, van Rotter dam naar Java, vertrok 7 Mei van Marseille. _Htt stoomschip Amsterdam, van de N. A S. M. van Rotterdam naar New York, vertrok 6 Mei des avonds 10 uur van Boulogne, en passeerde den 7den Mei des nam. 2 uur 30 min. Prawlepoint. Het stoomsohip Merapi, van Java naar Rotterdam, passeerde 7 Mei Gibraltar.

Haarlem's Dagblad | 1896 | | pagina 3