bireren voor 50 uur. De roan aan 1 !ii voorsteven bedient de riemen, a anr.eer er een aanval zal worden daan eD een torpedo zal worden [8 geschoten, begint de offioier met .j. iq horizon te verkennen. Is eenmaal ju |t doel vastgesteld en de afstand iripaald, dan zinkt de torpedoboot er meter beneden den waterspiegel, ia voldoende diepte, om een ge- mtserd oorlogesoliip te treffen in a onbeschutte deelen en vaart op t doel at. Is men in de nabijheid komen van het oorlogsschip dat 1 worden aangevallen, dan wordt motor stil gez9t om aan den p, jand door het rumoer en de bewe- j Dg van de schroef, de aanwezigheid ,id de torpedoboot niet te verraden. Nu nadert het vaai tuigje hetpant- 'irschip zoo dicht mogelijk, schiet jn torpedo er op af en vaart dan iet volle kracht achteruit. Deze eigenaardige constructie »be- ioft le Goubet groote kans op succes, under dat men kan voorspellen elke diensten het vaartuigje in een eslag zou kunnen bewijzen, mag r,ien hepen, dat de vooruitgang in et varen onder de oppervlakte van !l et water den mensch binnen kort '«istaat zal stellen de geheimenis- id van de diupten der zee na te 11 poren naar hartelust, Dr. GEORGE CAZALIS. Op het terrein der Berlijnsche ten- lonstelling is het werk gestaakt door ebloemenverkoopsters. Zij wa- )m en aangenomen tegen een loon van 0 mark per maand en 10 pCt. van e verkochte bloemen. De afzet is ohter vooral wegens hcoggestelde rijzen, beweren zij zóo gering, leohts ongeveer 3 mark gemiddeld j Iken dag, dat zij bijna niets verdie- en. De meesten hebben daarom de land er bij nedergelegd. I Mei! Bij Tempelburg in Pommeren is a Ie vorige week een man doodge- roren. 'j Een otide student, i Eenige dagen geleden is de oudst6 luitsche student overleden. Deze itudent telde 70 jaren. Hij is ruiin jaren ingeschreven geweest bij le universiteit te Greifswald, zonder loit een examen te hebben afgelegd. De verklaring voor dez8 eeuwige itudie is nog al eenvoudig. Een rijk ilcedverwant van den student had lem bij testament een zeer ruim jaar- ;eld toegekend, zoolang hij studeerde. )e slimme studiosus paste wel op, lat hij nooit een examen deed, maar ileef tot aan zijn dood „studeeren." Ook Groningen had tot voor eenige jaren een „ouden" student, die om lezelfde redenen als deze Duitscher bleef .studeeren". Deze oude studiosus sas een bekende figuur in de stad »n bereikte eveneens een hoogen mderdom. Te Pera is een afschuwelijks mis iaad ontdekt. Sinds eenigen tijd werd laar in een huis een walglijke lucht jeroken. Toen de politie er mede in tennis werd gesteld, vond zij de be- iponers van het huis, namelijk de moeder, de dochter en den kok, ver moord en reeds tot ontbinding over gegaan. Men gelooft dat hier jal-ezie ia het spel is; de vroegere minnaar vau het meisje is ten minste in hechtenis jenomen. Woensdagmiddag is in hetBinger- iooh de groote radersleepboot Disch nummer 3) door het ontploffen fan den stoomketel gezonken. Twee zioh op sleeptouw bevindende sche pen zijn eveneens gezonken. Acht personen zijn gedood een groot aan- lal is gewond. De feesten te Moskou. De Keizerin-weduwe is Woensdag middag half vi]f te Moskou aange komen en door den keizer, de kei term en al de grootvorsten aan het station ontvangen. De vertegenwoordiger der Franschè tegeering, generaal Boisdefi're, werd ontvangen door grootvorst Wladimir. De muziek der eerewaoht speelde bij tijn aankomst de Marseillaise. Te Laibach is Maandagnacht een aardbeving gevoeld. De schokken werden voorafgegaan dooreen onder aardsch gerommel. De meeste bewo ners stonden op en braohten het ver dere van den naoht wakend door. Gruwelen in Armenië Zooals wij reeds meldden, bevat de Times een verhaal, haar toege zonden door Reuters correspondent te Konstantinopel, over het vermoor den van Christenen te Orfah in Me- sopotamië, in Ootober en Deoember van het vorige jaar. Wat te Saboen is voorgevallen, is, zegt de schrijver, niette vergelijken b(j hetgeen te Orfah heeft plaats ge bad. De bevolking van Orfah bedroeg in het vorige jaar 65000 zielen, waarvan 20000 Armeniërs, 3000 a 4000 Jacobiten, Chaleeërs, Syrische katholieken, Grieksche katholieken, Maroniten en Joden; de overigen zijn Uohamedanen. Turken, Koerden en Arabieren. De eerste moorden hadden plaats 28 en 29 Ootober 1895, daarna op 2S en 29 December en volgende dagen. Op 27 Ootober werd het Armeni- sohe kwartier aangevallen, de Ar meniërs verloren daarbij 27 perso nen, de Mohamedanen 5. Het ge peupel begon daarna de winkels te plunderen; 700 werden letterlijk leeg gehaald; in 190 particuliere wonin gen werd alles kort en klein gesta gen. Het Armenische kwartier werd belegerd; de toevoer van water werd afgesneden, voedsel werd niet bin nengelaten, en zoo dunrde dit beleg tweo maanden, tot 28 Deoember, den grooten dag. Het kwartier werd omsingeld door militairen en bereden politie, onder Nazif' Paoha, ondersteund door een groote menigte volks. Trompetge schal weerklonk en daarna stormden allen het kwartier binnen. Ieder, die hen tegen kwam, werd vermoord; de Armeniërs, die van wapenen ont bloot waren, smeekten in naam van den „profeet" Jezus genade voor hun vrouwen en kinderen, doch niets baatte. Honderd jonge Armeniërs werden aan handen en voeten gebon den en op den rug gelegd. Een sheikh ging onder het opzeggen van verzen uit den Koran de rij langs en sneed de ongelukkigen een voor een den hals af. Tot zonsoudergacg bleef men moorden, plunderen en brarden. Toen weerklonk weer trompetgeschal en allen trokken uit bet kwaitier terug. Met het aanbreken van den dageraad begon de woeBte horde wederom haar arbeid; thans was het vooral gemunt op de kathedraal, waar drie duuend personen in doodsangst hun lot verbeidden. Om half vier werd weer de trompet geblazen en bekend gemaakt, dat thans genoeg gemoord was. Het gepeupel verliet het kwar tier om gedurende de volgende drie dagen de dooden te begraven Er wordt beweerd, dat 126 Armenische families totaal zyn uitgeroeid; geen vrouw, geen kind is gespaard. Volgens nauwkeurige onderzoekin gen zijn 28 en 29 December 8000 personen gedood, van wie 2600 a 3000 in de kathedraal vermoord zijn. Het zal eohter niet te verwonderen zijn, als later blijkt, dat minstens 10000 Armeniërs op deze beide ver schrikkelijke dagen het leven hebben verloren. De aangebraohte schade wordt be groot op 150000 tot 200000 Turksche ponden. Maandag werden te Alexacdrië 6 nieuwe gevallen van oholera aange geven, 28 personen overleden aan de ziekte. In de oude wijk van Kaïro kwamen 18 gevallen voor; ook wordt een geval gemeld uit Turah bij Kaïro, waar 800 Egyptische soldaten in garnizoen liggen. De epidemie breidt zich dus steeds uit. Een nieuwe iaduBtrie? Men schrijft uif Cheribon aan de Nijverheid „Tijdens mijn verlof hier was ik eens met mgn broeder en een zijner tuinemployés in de bergen op de jaoht. Van Radjawetan naar Mandi- rantjan wandelende, [ontmoetten wij den assistent-wedeno van Soember Mas Alma di Pradja, die naar een koempoetan van koewoe's bij den wedono was opgeroepen. Daar bij nog tijd had stapte hij van zijn paard en ging mei ons naar zgn broeder, die als hoofdmandoer van de bibit- tuinen van mjjn vader werkzaam is. Na over koeijes en kalfjes gesproken te hebben, het de assistent mij een kaars zien en jvroeg met het leuke gezioht, ,dat een inlander kan opzetten, of ik wist wat dat was. Wel een kaars was mijn antwoord. Betoel tetapi boekan liün blanda Toen ik daarop de kaars in de hand nam en met meer aandaoht beschouw de, zag ik dat zij geler van kleur was en een eigenaardig scherpe zure lucht van zich gaf, docQ overigens in niets van een Europeesohe waskaars ver schilde. Om kort te gaan, de assistent deelde mij met veel enthousiasme mede. dat inlanders uit het district Kwali (Re gentschap Galoeh) die kaars hadden gefabrioeerd uit de vruchten van een in dat regentschap veelvuldig, doch elders sporadisoh voorkomenden boom nl. de Tongkala. Het was inderdaad verrassend om dat resultaat van een mogelijk nieuwe inlandsche industrie te zien de kaars was keurig glad afgewerkt en brandde helder met ietwat geler vlamvan walmen geen quaestie. De assistent-wedono zeide mij, dat de oontroleur Kotta van Cheribon een twaalf stuks kaarsen uit het district had medegenomen. Wij willen hopen, dat hij dat niet alleen om de ouriosi teitswille heeft gedaan, dooh met het ernstige plan om, zoo mogelijk, een nieuwe industrie in het leven te roepen." Genessmiddel tegen veepest. De regeering der Znid-Afrikaansche Republiek heeft mededeeling ontvan gen, dat er een geneesmiddel ontdekt is voor de veeziekte, die thans heersckt. De behandeling is als volgtgeef het aangetaste vee gedurende minstens vijf dagen geen water, terwijl men'het gedurende dit tijdsverloop om den anderen dag een dosis van drie kwart flesch rauwe lijnzaadolie toedient en na verloop van de vijf dagen het gedurende enkele dagen zoo weinig mogelijk water geeft. Deze behandeling heeft in een geval de genezing van 8 ossen en in een ander geval de genezing van éen os ten gevolge gehad. Bij de geneziDg dezer 8 ossen wer den de beesten minstens 7 dagen van het water gehouden en de vee-inspec teur, die deze genezingen bewerk stelligde, verklaart, dat hij vertrouwt dat als deze behandeling goed wordt toegepast, de aangetaste ossen gene zen zullen. Verder iheeft men bespeurd, dat vee, dat omringd is door aangetast vee en als voigt behandeld wordt, niet aangetast wordt door de ziekte. Uenwasoht den bek met een mengsel van parafien en zout, dient het een afdrijvend middel toe en smeeit de neusgaten met Stookholm-teer. De colleotie Osuna. Met de oollectie Osuna te Madrid is weer een gedeelte van een der merkwaardigste verzamelingen van Spanje verspreid geraakt. Eenige jaren geleden is reeds, na een reeks van leeningen en finan- cieële transacties, bet schier onmete lijk erfgoed der hertogen van Osuna eens de rijkste edellieden van Spanje overgegaan in de handen van ver schillende orediteuren. De voornaamste bloei van bet ge- slaobt Giron, hertogen van Osuna, valt aan te teekenen in de 17e eeuw gedurende het leven van Don Pedro Giron, onderkoning van Napels. De groote rijkdom, bestaande in uitge strekte bezittingen in Italië, Spanje en Vlaardingen, duurde tot 1845, toen Don Pedro Tellez Giron opge volgd werd door zgn broer Don Ma riano, gedurende vele jaren ambas sadeur aan de hoven te Londen. Pa- rys en St. Petersburg. Maar Don Mariano, in wien zich 40 titels van hertog, markies, graaf en baron ver- eenigden, was geen goed finanoier; ten minste in 40 jaar tijds wist hij er meer dan f250 millioen door te brengen. En toen moesten achtereen volgens de goederen verkocht worden. Het Spaansche gouvernement kooht het paleis te Guadalajara, een zeld zaam voorbeeld van Gotisch-Moor- sohen paleisbouw, waar Frans I na den slag van Pavia gevangen geze ten heeft, en riohtte het in tot een militaire sohool voor weeskinderen. Voor de Biblioteca Nacional te Madrid werd de rijke bibliotheek ge kocht. Onder de tallooze schatten be- hooren hierbij de Italiaansche hand schriften, die in de 15e eauw door den markies van Santillana in Italië verzameld zijn. De familiearchieven zullen in het volgende jaar onder den hamer komen. Thans zijn de sokilderijen verkocht die de paleizen te Madrid en Ala meda versierden. De 330 schilde rijen voldeden niet in alle opzichten aan de hooggespannen verwachtin gen, maar tooh was er menig fraai en belangrijk werk bij, o. a. een da mesportret van Van Dijck, dat in alie opzichten uitmuntte. Dan zes kleine geestige schetsen van Rubbens met mythologisohe voorstellingen, die door koning Karei II aan den hertog van Benavente gegeven waren. Maar vooral merkwaardig waren de 25 stukken van Goya, waaronder het levensgroote portret van generaal Urrutia, een meesterstuk van kraoht en uitdrukking, geschilderd in 1798, verschillende portretten der famiiie Giron, zeven sohilderijen met volks- scènes, gesohilderd voor het paleis te Alameda, enz. Onder de beeldhouwwerken muntte uit een Hebe van Canova Van het verdere ameublement wa ren merkwaardig twee kanonnen, gemerkt; .Opus Remigii de Hulst 1559." Vervolg Nieuwstijdingen. Wielrijders te Amsterdam. De gemeenteraad heeft Woensdag eene poiitie-verordening tegen de wiel- rij :ers vastgesteld. De vo irnaamste bepalingen zijn de volgende: Art. 99a. Het is verboden op een rijwiel te rijden met grootere snelheid, dan waarmee een paard in matigen draf zich voortbeweegt. Art. 995. Het is verboden tusschen een half uur na zonsondergang en een half uur vóór zonsopgang te rijden op een rijwiel, dat niet is voorzien van een helder lichtgevende, van voren uitstralende lantaarn. Art. 99c. Het is verboden op een rijwiel te rijden a. op het gedeelte van den weg voor voetgangers be stemd b. op de wegen door B. en W. bij openbare kennisgeving van het rijwieiverkeer uitgefloten of in esne andere richting, dan door B. en W. bij openbare kennisgeving voor dot verkeer is aangewezen. Art. 99d. Het is verboden op een rijwiel een last le vervoeren, die zoo hoog 5s, dat hij den bestuurder ver hindert er over heen te zien, of zoo breed, dat hij bij een driewielig rij wiel buiten het rijwiel, of bij een tweewielig rijwiel buiten den stuur- kruk uitsteekt. Art. 99c. Het is verboden een rijwiel te bezigen, tenzij het voorzien is van een nummer, in wit geschilderde cijfers, ter grootte van 5 cM. en zoo danig aangebracht dat het aan de achterzijde van het rijwiel duidelijk zichtbaar is. Art. 99/. Deze bepalingen zijn alleen van toepassing op het rijden op den openbaren weg binnen de bebouwde kom der gemeente. Overtreding wordt gestraft met hech tenis van ten hoogste zes dagen of geldooete van ten hoogste vijf en twintig gulden. Overtreding kan bovendien worden gestraft met verbeurdverklaring van het rijwiel, waarmede de overtreding is gepleegd, voor zoover het den ver oordeelde toebehoort. De bepalingen omtrent de numme ring zullen in werking treden 1 Sep tember de andere artikelen direct na afkondiging. Louise Michel. Zondag 31 Mei a.s. zal Louise Michel in het Paleis voor Volksvlgt spreken voor de afd, Amsterdam van den Sooialistenbond. Uit VlissiDges wordt gemeld, dat de nachtmailboot eerst hedenmorgen 4 uur naar Queensboro, vertrek, wijl door een defect aan de spoorbrug over het Z.-Bevelandeche kananl bij Vlakkee de treinen niet konden pas- seeren. Sport en Wedstrijden Dezen zomer viert de Dordrechtsehe Roei- en Zeilvereeniging haar 20- jarig bestaan. Naar de D. C. uit goede bron verneemt, bestaat he plan bij deze gelegenheid een roei- wedstrijd te houden op den Biesbosch op Zondag 21 Juni. Bg genoegzame deelneming zullen er zes nummers zijnaohtriems outrigged (seniores), vierriems outrig- ged (seniores), vierriems mrigged (juniores), tweeiiems outrigged (seni ores), tweeriems inrigged (.juniores) en single-soulling outrigged. Naar wij vernemen is hier hetbe- rioht ontvangen, dat de bekende kam pioen-worstelaar Dirk van den Berg, op het oogenblik in Duitsobland vertoefende, geheel hersteld is en waarschijnlijk weer spoedig caar Ne derland terugkeert. Kegelen. In den nationalen kegelwedstrijd te Alkmaar, uitgeschreven door de Kegelvereeniging „De Unie" aldaar, werd Zondag de korpswedstrijd voor seniores beëindigd. De uitslag was als volgt: le prijs groote gouden med. met 5 verg. zilv. draagmedailles „Oranje Kegelclub" te Amsterdam, met 272 punten 2e pr. groote verg. zilv. met 5 zilv. draagmedailles „De vaste hand" te Amsterdam, met 261 p. met 46 tref fers 3e pr. verg. zilv. med. „Inter Nos" te Amsterdam, met 257 p.; 4e pr. gr. zilv. med. „Een tegen negen" te Amsterdam, met 249 p. met 43 treffers5e pr. zilv. med- „Zou er kans zyn," te Amsterdam, met 245 p.; 6e pr. zilv. med. „Koekkoek" te Amsterdam met 239 p.; 7e pr. kleine zilv. med. „Door oefening sterk" te Amsterdam, met 237 p.; „8e pr. kl. zilv. med. „Harmonie" te Alkmaar, met 236 p. De negenprijs, een verg. zilv. phantasiekruiswerd toe gekend aan de „Oranje Kegelclub'' met 10 negen3. Den Duifjesprijs, een zilv. med., verwierf de club „Germa- nia" te Amsterdam. In den Koningswedstrijd werd de prijs, een groot zilveren kruis met gouden eikekrans, behaald door den heer J. J. Essen te Alkmaar, 65 hout in 10 worpen. Naar dezen prys werd medegedongen door de afgevaardig den, die voor hunne vereeniging in den korpswedstrijd de meeite punten behaalden. Vervolg Stadsnieuws. Door den commissaris der Koningin in Noord-Holland zgn benoemd tot Rgksschatters voor de personeele be lasting dienst 1896 97, voor de in spectie Haarlem de heeren G. Boogaard, A. Brakel Jr. J. W. Daudeij. I. van Campen, C. J. Cramer, G. J. Heijdanus, A. J. Stoel Jr., J. A. Jonker, allen alhier. Arrondissements-Rechtbank Zitting van Donderdag 21 Mei. Er worden soms tegen weerlooze wielrijders op eenzame wegen allerlei balddadigheden gepleegd, die .het toeren op zulke wegen soms gevaar lijk maken. Zoo kwam een jong- mensob. Jan Oostenbroek, den 23en Maart 's avonds te zes uur met een kennis uit Amsterdam en reed naar Haarlem. Nauwelijks waren ze Haif- weg gepasseerd, of er kwam een defect aan een der wielen, zoodat zij die aan den kant van den weg zetteD, om het wiel te repareeren. Dioht in hunne nabijheid Btond een rijtuig met drie diamantslijpers, W. A. Tollenaar, J. M. van Wal en K. Fraaij en de muzikant G. van den Bogaard. Dit troepje begon de twee jongelui eerst uit te schelden, toén kwam Fraaij naar hen toe, wierp Oostenbroek tegen den grond 'en toen deze zich verweerde, kwam de rest er ook bij en werd Oostenbroek geslagen en geschopt. Toen gingen ze op het wiel dansen en vernielden dat, wat hun, getuige het wiel dat op de zitting a's bewijsstuk aanwezig is, maar al te goed is gelukt. En dit alles, zonder eenige aanlei ding 1 Het troepje diamantslgpers (de muzikant is maar weggebleven, discht een onmogelijk verhaal op, dat Oosten broek en zgn metgezel zouden hebben gescholden en aldus met hun beiden vier lieden zouden hebben aange vallen! Dit echoone sprookje wordt dan ook door den subs.-off. van just, niet geloofd. Z.E.A. berinneit er aan, dat de beklaagden in nun rijtuig zijn achterhaald door den rijksveluwach ter van Halfweg op zijn wiel, aan wien de jongelieden hun beklag had den ingediend. Toen de veldwachter het rijtuig inhaalde, hoorde hij de beklaagden tot elkaar zeggen„}t Lijkt Jaap Eden wel," en ook„niets zeg gen hoor, we weten vau niets!" Mr. Van Oateren requireerde hunne veroordeeling tot gevauKenisstraf van 3 maanden, evenzoo voor Van den Boogaard, een eisch, die niet aiieen alleu wielrijders, maar ooi allen die veiligheid op den openbaren weg wenschen, genoegen zal doen. Aanvankelijk had de getuige Oos tenbroek schadevergoeding gevraagd, maar kwam ter terechtzitting daarop terug, naar wij vernemen wegens de moeilijkhedendie het verkrijgen daarvan oplevert, wanneer ze al te krijgen is. De rechtbank veroordeelde heden wegens overtreding van art. 300 van het Wetboek van Strafreoht, Dirksj die op den 3en April 11. met Schoen twi3t had gehad en daarna tot hand tastelijkheden was overgegaan tot 1 maaad gevangenisstraf en J. de Wit. van Zsndvoort, die op den avond van den 21 en April 11. den Griffier der rechtbank Mr. W. R. Baron van Lijnden gewelddadig aangegrepen bad tot 3 maanden gevangenisstraf; beide overeenkomstig den eisoh van den ambt. van het O. M. L. A. Kruijthoff, bode van de afdee ling Beemeter van bet Witte Kruis, die oontributie van leden dezer ver eeniging zich had toegeëigend en die ten eigen nutte gebruikt werd des wege veroordeeld tot 9 maanden, met aftrek van preventieve hechtenis. Zooala men weet was de eisch 1 jaar gevangenisstraf. Brug over de Ringvaart. Het voorstel van B. en W. betref fende de brug over de Ringvaart luidt als volgt: De Raad besluite de brug voor re kening der gemeente Haarlem te herbouwen, onder voorwaarde lo. dat de Haarlemmerpolder V, bijdraagt in de kosten van den bouw en een derde in de kosten van on derhoud gedurende 50 jaar. 2o. dat de gemeente Haarlemmer meer f1000 bijdraagt in den bouw, te voldoen in tien jaar. Dit zgn de aanbiedingen, die door den polder en de gemeente reeds zijn gedaan. Tevens stellen B en W. voor, de som van f9016, die door de bur gerij byeengebraoht en als bijdragen in de kosten aan den Raad aange boden is, te storten in de gemeente kas. Bovendien wenschen B. en W. machtiging om pogingen aan te wen den de pont op den bestaanden voet te bestendigen tot den afloop var het werk. Vanwege het Ministerie van Water staat, Han iel en Nijverheid werd heden aan het gebouw van het Pro vinciaal Bestuur aanbesteed lo. Het aanleggen van drie rijzen hoofden met steen bekleed tot ver betering vau de Rijkszeewerken op het eiland Urk, provincie Noordhol land. Raming 125000. Hiervoor waren geen biljetten in gekomen. 2o. Het beharden van den weg langs de westzijde van het Noord- holJandsch Kanaal, tussohen Aker sloot en Alkmaar. Raming f9900. Hiervoor kwamen 9 biljetten in, waarvan dat van S. SteeDman het laagst, voor f9280. 3o. Het verbeteren van den kop van hoofd II voor de Pettener Zes wering, beboorende tot de Rykszee- werken in Noordholl. Raming f5500. Van de 4 hiervoor ingekomen bil jetten was dat van J. ten Napel het laagst, voor de som van f2450. Door Mej. M. C. H. Uzuret, ondei- wijzeres aan de opleidingsschool voor meisjep, wordt tegen 1 Augustus on - elag uit die betrekking gevraagd. B. en W. adyiseeren goedkeurend op een verzoek van de coöp. bouw vereniging „Door Eendiicht Saam- gebracht" om de projectstraten in haar bouwplan over te nemen en te zorg9n voor rioleering, bestrating en verlichting. "TELEGRAM VI EN BRUSSEL, 21 Mei. RO.) De Moniieur Beige bevat een ministerieel besluit, waarbij bepiald wordt, dat de invoer en doorvoer van runderen behalve koeien, afkomstig uit Neder land, wordt toegestaan, van 29 Mei af en onder bepalingen vervat in het reglement op 'de longziekte van vee. Burgerlijke Stand. O n d e r t r o u w d: 21 Mei. J. Peper en D. M. Baruch. J. H. Mus en J. C. v. d. Ham. P. P. Horrix en G. C. Camphuijnder. E. A. v. Hofwegen en M. H Heinsbergen. E. D. Engelberts en J. M. Dijserinck. Getrouwd: 21 Mei. A. D. Slöver en J. v. Loveren. J. v. d. Zwaag er. G. Besse. J. H. A. v. d. Water en J. E. A. Grootenboer. A. Jaoobson en A. H. v. Os. H. M. Heuket en C. Toewater. C. v. Asperen en C. M. Scholten. J. W. v. Zandvoort en A. P. Kugken. Bevallen: 19 Mei. E. Blok Bottelier z. 20 Mei. G. A. van Brug gev. Paassed. M. H. Smitv. Hat- tum z' 21 Mei. M'. v Leeuwenv. Schooten d. A. H. TimmersMie zen beek z. Overleden: 19 MeiM. v. d. Voort—v. Schie 87 j. L. Wijngaardst. 20 Mei. H. E. Baay 2 m. d. Wagen weg A P. Martens 3 m. z. Kamper singel. SssjBltisn &6treitóH3Bii In Nedsrls d. 1. fl. huishoudster PG. uitstek, kunn. kok. in gezin met kind. 2. winkeljuffr. PG. in banketbak kerg, reeds in derg. betrekk. werkz. gew. zijnde. 3. gouvernante extern PG. met acte fransoh bij 3 kind. van 412j. Til burg 1 Sept. 4. juffr. met kok. bek. ter assist, in keuk. en huish. in hotel Friesland. 5. R.K. coupeuse tegen hoog sal. 6. meesterkn. sigarenfabriek volk. met alle werkzhed. bek. 7. bediende bek. met boekb. sal. f300. 8. Reiziger sigarenfabr. tegen fl. sal. met clientele en pr. ref. 351e Staatsloterij. Donderdag 21 Mei 1S96. 5e kl. 11e lijst. No. 3700 f1000 No. 3656,10972 ea 17014 ie ie-r f 400. No. 9395 f 900. N 4408 1025S. 10985,12334,12503 12826, 15600, 15867, 18874 en 18937 ieu,: 1100. Prijzen van f70. 682479 4997 7866 109381401917759 7325925054 78721113914168177H5 29526765165 8004112731436117793 404 2704 5331 805811322144921782-, 436 2725 5406 818011401145SQ17908 473 2901 5414 8347114621472218004 482 3056 5447 S391115821473818082 592 3062 5457 840511596147541S095 9183190 5526 8535116441482718194 943 3265 5537 855811768 1494318211 11113297 5597 8588118071500818326 1123 3482 5663 861911898 15435 18425- 1125 3537 5768 869411929 1575418432 1134 3609 5902 873212020157S418472 122037216018 8739120681583018596 12733723 6047 874". 120811589318599 13203969 6110 9046121471593918667 1353 3992 6151 928712232161741876* 1406 4081 6167 9393122751617919162 1407 41126235 9411123921620319184 14934193 6431 9464125671624119263 15014349 6488 951812571 1625819377 15584502 6683 962-512 141654919497 1596 4521 6709 98201271S1655619551 1622 -1531 6727 10071128281860519557 1773 4572 685910290 128581683219689 18214670 68941029812907 1 0519752 1975 4681 694710302130571725G19934 2034 4734 71091031813220172812M230 2088 475172321037113564173-48 20293 2153 4798 7316104291368S17510 20306 21934801 73371045513763 17551 2'>403 23264839 7514 106891381917615 20620 23284908 774710774 138791771020627 2467 4971 780S109081392-517732 20636 20846 20667 20637 Op onderstaande nummers zijn geen prijzen gevallen. 8 2915600S 9294118551508417929 12 2947 6031 9303119991519217946 50 2964 6098 9311 12005152001814» 62 3005 6135 9339120371526518164 633031 6196 9408120761526818179 88 3061 6219 9456120821528818284 100 309-1G227 947712093 15313 18280 158 30956228 9515121851532918327 1813109 6246 953212109 1541018346 2023137 6282 955312243 1-543818365 20S 3150 6285 956012257 15443 18385 217 3206 6318 9576123591546318461 238 3240 6341 9598 123661549218508 242 3378 6378 9631124361549818635 262 3416 6383 968512497 15506 18539 40234606385 97141250215611 18575 408 34716409 9758126211562618610 441 3495 6469 9759126 1563018012 521351S6476 9802120361566118657, 568 3533 6508 9816 126801574318693 697 3534 6512 9823126871575118780 635 3584 6580 988912701 15782 18791 733 3-587 6704 992312728 15790 18792 750 3603 67131000512745 15824 18808 763 3724 6767100291279S15826 18314 7663730682410039 12827 15917 18316 825 3741683110062 128491592418831 8-54 3767 687810J0S12857 1593718835 894 38426914 ïOllÖ 128921-594318855" 900 38510922101431290015971 13873 982385669411015812941 1003918931 10008880707010212129791605218980 1026 3897 71141024118012161221£041 10313909713710262131361012419071 1091392171001029213138101291916», 1124 4038 71791037013147 1614319198 1128 4050719510370131961615819200 1174 4050723010381 132761618819209 1176-1058723510431 13315 16194 19222 1177 4120 7239 10465 13340 16222 19231 1186 4180 72561050313351162 319236 1187 4197 725810517 133561624619309 12594205732110520134011632119310 1275 4236 738210570134361635319311 1277 4238 741410580131401635719321 1294 4277 744310627 13499 163SI194 4 1312 4325 74401070013519 16:38219498 1360 4327 747710727135201640119558 1423 4330 75411074913559161791950S 1500 4342 75-S410752135011650519586 1539 1393 765310777 1362010511 19598 1514 4394 772410783 130221653719641 1558 4435 7744108201362916557.19654 1554 4436 7745 1082513630165-5819655 1-509 4477 78121083113644 1660619679 1572 4547 79151086313679 16709 19791 1584 4604793610893136841671019917 1594 4643 796310894137271672519927 16684677 798010896137391677519997 1672 4767 80191090913787 16825 20023 1678 4827 S03S1091013837 16829 20045 1737 4S-57 8:2&10913138801686-520062 1810 4873 8184109O8 1389616866 20117 1875 4895 81931096913936 1686820122 1885 4899 820210980139511687120142 1925 4902 8224110121395416902 201.56 1936 4956 822611013 14< >0216960 20109 19385002825211023 14057 1097320296 1957 5i (04 8271 11020 1411617017 20890 2005 5041 82701109214117 17047 20430 20365047 8294 11127 1417317056 20443 2074 5105 8301 111481419217086 20467 20825129 8332 11194 14210 1710020529 2152518383681122114213 1715320531 2155 5251 83SS 11226142-58 17200 2056t 2161 5340 8488112-5814253172T7 20562 217 584 - 5931127» 1426817263 20608 2191 537886031131»14281 1731820612 22605436863611317 1433517361 '20616 23485446 SÜ59 1131814435 17378 20726 23535466866911323144671737820715 2358 547 2 8692113681449:17478 2»749 24065478870611409145011746020783 2418 ">49-187211143614583 17467 20790 244555448747 114371461817473 20829 251155458773114481465017505 20856 25485586882911516 1466517514 20865 2568 56' )188821153014 68017549 20396 2596 5605 8881160514714 17588 20912 2634562488911160814721 1759220915 2706-56619004 11651 147241759720968 2731 5752905911662 147351762520975 2737 5808 90621168514782173812099O 27715833913211739147861769020999 2790 5S44 920611774 147S»17712 2800 5871 9213 117831480817725 281458829221117841485017785 2817 5898 9233117931491217782 2843 5926 925211796 1195517S12 2847 5935 9253118101499917855 2854 5944 9258118141501217857 2-860 6007 9279118151504617890

Haarlem's Dagblad | 1896 | | pagina 3