Tweede Editie fair onze TenstBis, Be Beier ra den Mem. NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. 14? Jaargang Woensdag 22 Juli 1E98 Aro, 4004 FEUIL-LETON. HAARLEM'S DAGBLAD ABOLTITTOMELTTSFaiJS Voor Haarlem per 3 maandenf 1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 3 maanden1.30 Franco door het geheele Rijk, per 3 maanden1.65 Afzonderlijke nummers0.05 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.30 de omstreken en franco per post 0.371/2 Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlek rabat. Reclames 20 Cent per regel. Abonnementen en Arïvertentiên worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Bureaux: Kleine Houtstraat 14, Haarlem. Telefoonnummer 122. Directeur-Uitgever J. C. PEEREBOOM. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publibité Etrcmgère G. L. DAUBE Co, JOHN F. JONES, Saec., Parijs 31bis Faubourg Montmartre. Agenten voor dit Blad ïn den omtrek zijn: Bloemmdaal Santpoort en Schoten, P. v. d. RAADT, Santpoort; Heemstede, J. LEUVEN, big do Tol; Haarlemmermeer, C. DOEKJ33SpaimdamC. h.^rlTENDORP Z and.voart, J. ZWEMMER; Veis en, A. VENUS; IJmuidmTJADEN; Bevenoijk, H. JTJNGERIE, Koningstraat* Genoemden Agenten nemen Abonnementen en Advertentën aan. In de étalage voor de vensters van het bureau van dit blad zijn de na volgende albeeldingen gelegd: Lihoengtejang in Frankrijk. 1. Zyu aankomst aan het Noorder- staiion te Parijs. 2. Ontvangst van Lihoengtsjang door don president der Republiek in het Elysée. Het plaatsen van het ruiterstand beeld van Jeanne d'Aro te Rheiins. De poort Limbert te Avignon. Een gobelin gemaakt, voor de Pré- sidence der Fransobe Republiek. De Henley-Regatta. Aankomst van een Framohe 8 riems-giek in den voorloopigen wedstrijd. Hoe men te Sofia in Bulgarije de Straten besproeit. De kunst om grootvader te zyn. Gladstone en zijn kleinzoon in de bibliotheek op Rawarden. Prins Karei van Denemarken en prinses Maud van Wales. De prins van Wales inspecteert de compagnie Massaohusett-artillerie op Marlborough House. 2. Het zezoek der oompagnie aan koningin Victoria op Windsor. De garden party der Koningin op Buckingham Palace: de prins en prinses van Wales gehuldigd. Het uitwerpen van het dieplood op een oorlogssohip bij mistig weer. De revolutie op Kreta. 1. Stuk vau een romaansoh beeld, aangebeden door devote Turken. 2. Gezioht op Candia. 3. Opgewonden Kretensen en vluoh telingen te Retimo bij de komst van H. M. S. Sybille. 4. Een parade van turksche troe pen te Retimo. De Nijl-expeditie: de overwinnaars toegejuicht. Tafreelen uit den opstand in Rho desia. Gewond op Atjeh. De prins en prineeB von Wied. Een moeilyk oogenblik (Uit Eigen Haard). Op het tentoonstellingsterrein te Zaandam en gezioht op den hoofd ingang. De zweminrichting op den Heili- genweg te Amsterdam. Politieke platen en portretten. Politiek Overzicht. Nu de commissie van enquête in zake de rol door Rhodes gespeeld in de transvaalsche quaestie haar rap port openbaar heeft gemaakt en dit samenvalt met de hervatting van Jamesons rechtszaak voor de recht bank te Londen, wordt do bewuste quaestie weer drukker dan ooit be sproken. Ook minister Chamberlain heeft Maandag in het engelsche La gerhuis eene verklaring afgelegd be treffende de Chartered Company. By zeide De directeuren der Chartered Com pany hebben aan Rhodes zyne be voegdheden ontnomen. Ik geloof niet, zeide de minister, dat, by den slaat au crisis waarin de opBtaod der Matabelen nu verkeert, het oogenblik gunstig is om het vraagstuk te over wegen van do verandering die er zou moeten gebraoht worden in het stel sel vau het bestuur der territoriën van de Company. In het rapport, volgens opdracht van bet Kaapsohe parlement opge maakt door de heeren Thomas Upington, W. P. Scbreiner, P. J. du Toil, Charles T. Jones, J. Rose Innes Jun, Thomas E. Fuller en John X. Merriman, over de gesohiedenis van den inval van Jameson in de Zuid- Afrikaansohe Republiek, wordt een overzicht gegeven van de verschil lende feiten, waarna het slot aldus luidt „Aan dr. Jameson was herhaalde lijk de raad gegeven om to wachten tot alle regelingen getroffen waren. Tegen den middag van 29 Deoember vernam de heer Rhodes, dat dr. Ja- meson besloten bad het grondgebied van de Zuid-Afrikaansohe Republiek binnen te trekken. Des avonds, na een conferentie met den heer Rhodes werd een ontwerp van een telegram aan dr. Jameson opgemaakt door dr. Rutherford Harris. Meer dan de helft van dat ontwerp heeft,vreemd genoeg, geen betrekking op den be raamden inval en is door geen enkel feit voor het oomilé opgehelderd, dooh het laatste gedeelte bevat een bepaald beslissend bevel aan dr. Ja- meson om zijn ontworpen beweging in geen geval uit te voeren, „daar ik (de heer Rhodes) zeer sterk bezwaar teg6n zulk een gang heb." Deze boodeohap kon den 29sten niet verzonden worden, omdat de lijn doorgesneden was, en in den mor gen van den SOsten was de gemeen schap niet Maieking nog niet her steld, doch des middags van denzelf den dag was de schade hersteld en de Ijjn weer vrij. De boodschap werd echter in het geheel niet verzonden. Volgens deze feiten schijnt het, dat heer Rhodes niet den inval van dr. Jameson in het gebied der Zuid Afrikaansche Republiek heeft gediri geerd of goedgekeurd, op hetoogen blik dat die inval plaats hadmaar het comité kan niet vinden dat dit feit den heeer Rhodes onthelt van verantwoordelijkheid voor de onge lukkige gebeurtenis. - Zeils wanneer dr. Jameson oor spronkelijk verantwoordelijk is voor den laatsten noodlottigen stap, dan nog kon de heer Rhodes niet ontko men aan de verantwoordelijkheid voor een beweging, die mei zijn hulp ga ;eld is on die plaats gehad heeft indien de omstandigheden in Jo hannesburg gunstig waren geweest. De heer Rhodes heeft Kaapstad dien gansohen Maandag (30 Decern ber) niet bezocht en evenmin heelt, hij goedgevonden het feit van den j inval aan zyn collega's in het minis- terie mede te deelen. De eenige I boodschap, welke van uit Kaapstad I werd verzonden, ten einde dr.Jame-! son tegen te houden, werd tegen den j middag van 30 Deoember verzonden door den Hoogen Commissaris en één, verzonden door den Britsohen i agent te Pretoria, op welke beide boodschappen geen aoht werd ge slagen. Conoiudeerende, kan het Comité niet andera dan zijn innig leed wezen betuigen, dat de heer Rhodes niet aanwezig was om het comité zijn eigen lezing mede te deelen van de feiten, welke het had te onderzoeken, en des te meer, om dat de oonolusie zich bij hen opdringt, dat jhet aandeel, hetwelk door hem genomen is in de organisatie van den inval, die gesohied is door dr. Jameson, niet vereenigbaar was met zyn plioht als eerste minister der kolonie. D8 benoeming van markies Visconti Venosta tot minister van buitenland sohe zaken in Italië is nu offioieel afgekondigd. Aan de Standard wordt uit Rome geseind, dat in November vier nieuwe kardinalen zullen worden benoemd. Een dezer zal aan het Vatioaan ge vestigd blyven. Er is sprake van dat alle mogend heden, die betrekkingen van het Vati oaan onderhouden, daar steeds een kardinaal zullen hebben. Ofschoon de bekend9 Engelschge- zinde correspondent van de Timtgie New-York de a.s. presidentsverkie zing besprekende nog volhoudt dat Bryan's nederlaag in November vast staat, moet hij erkennen dat de oos telijke democraten te Chicago hem allesbehalve eendrachtig bestrijden en dat vermoedelijk de democratische partij in de oostelijke staten Bryan zal kiezen, en dat Hill aarzelt. Zij willen hun eindbesluit uitstellen tot dat de democratische convectie van de oostelijke staten in September bij eenkomt. Inmiddels vergadert het comité van de democratische partij in de oostelijke staten den 28en Juli. De voorzitter van het comité Hind- ley, heeft een manifest aan de demo craten uitgevaardigd, waarin hij de afwachtende houding van Hill goed keurt en tegelijkertijd erkent dat Bryan over een grooten aanhang te New-York beschikt. Dat lijkt on twijfelbaar. De democraten uit het westen werken hard in Nieuw-En- geland, teneinde dien aanhang nog te vergrooten, aanknoopende aan de omstandigheid dat de New-York Mercury hun inzichten bepleit, ter wijl nog een New Yorksoh persorgaan van nog meer invloed toenadering- vertoont. De correspondenten van de Engel sche bladen te New-York erkennen dat de Venezolaansche," quaestie te genwoordig in Noord-Amerika weinig de aandacht trekt en op weinig be langstelling aanspraak maakt, on danks het, publiceeren van de tele grammen, tu&ecfaen Salisbury en 01- ney gewisseld. Men acht het plan van een internationaal scheidsgerecht vrijwel verzekerd. De meeste Ameri- kaansche bladen laten verzoenende taal hoorenalleen de Tribune raast voort, onverzoenlijk tegen Engeland gekant. STADSNIEUWS eerste en derde pagina. Haarlem, 21 Juli Door de Commissie voor optocht, versiering en verlichting, uit de feest commissie voor den Koninginnedag hier ter stede is aan een aantal ver- eenigingen alhier eene oiroulaire ver zonden van den navolgenden inhoud: Mijne Heeren „De Commissie belast met de sa menstelling en regeling van den op tocht op 31 Augustus a. s., heeft het genoegen u uit te noodigen tot by- woning eener vergadering op Don derdag 30 Juli a.s., 's avonds half acht uur in de grooto restauratiezaal van de sociëteit „Vereeniging" (ingang Klokhoisplein). Het voorloopig plan der Commissie is het volgende: Door de zorgen der oommissie zal een groote Triomphwagen worden samengesteld, vormende een allego rische voorstelling van het Huis van Oranje Daarbij zullen alle vereeni- gingen zich aansluiten, als 't ware een hulde brengende aan het Oranje huis. Daartoe kunnen medewerken, de gymnastiekverenigingen in uniform met hunne vaandels, de weerbaar- heidskorpBen in unifoim, de militaire vereenigmgen, de wielrijdersvereeni gingen (s. v. p. versierde ry wielen), de roei- en zeilpereenigiDg met hun boot op versierden wagen, de verenigin gen die geen uniform dragon, met hon banieren, of alleen hun bestuur in versierde landauers met de banie ren enz. enz. Aan Vakverenigingen zal gaarne een plaats in den stoet worden toe gewezen. Voorts kunnen alle partioulieren zich by den stoet aansluiten, mits gecoslumeerd een groep voorstellende of wel gezeten in met bloemen ver sierde rytuigen, 2, 4 of 6 spannig in versierde dogcarts, poneycarts, ezelwagens. Gaarne zal gezien wordeD, dat door jongelieden een eerwacht te paard wordt samengesteld. Eenige muziekkorpsen zullen op versierde wagens den Btoet bege leiden Reeds van verschillende zyden wer den toezeggingen ontvaDgen. Om nu tot een goed geheel te ge-j raken wordt een afgevaardigde uwer vereeniging uitgenoodigd op de ver gadering van den 30en Juli a. s. te verschijnen. Inlichtingen worden gaarne door, ondergeteekenden gogeven. Wij vertrouwen, dat u met ons zult willen medewerken om 31 Augustus tot een waren feestdag te maken en dat u ons uw gewasrdeerden steun niet zult onthouden. Namens de Commissie van den Optocht: A. A. Land, Voorz. A. Koolhoven, Seor. Casino te Zandpoort. j Maandagavond werd te Zandvoort! bet Casino geopend met een groot, concert van het eerste Nederlandsche Salon-orkest onder leiding van den j heer Anton Pusch. Het geheele terras aan de zeezijde was bezet. Gedurende het concert, dat een aanvang nam met het spelen der volksliederen, traden nog verscheidene badgasten als lid toe. Het programma werd uiterst goed gespeeld en voldeed zeer. De aanwezigen genoten dubbel, ten eerste van de heerlijke tonen der mu ziek en ten andereu van het prachtig zee- en strandgezicht, dat van het terras van het Casino af bepaald verrukkelijk is. De ligging is dan ook uiterst gunstig. De zaal is door de goede zorgen van de ÖrmaVosen le Grand te Amsterdam zeer gezellig gedecoreerd. Naar vernomen wordt zal den 28sten dezer een concert ge geven worden door een Weener dames- kajrel en op 2 Aug. h.s. zal een groot kinderfeest worden georganiseerd. De Vereeniging „Zandvoort's bloei" mag zich reeds in een groot ledental ver- jgen. Het is te wenschen, dat, door het welslagen van dit eerste concert, de badgasten, die nog niet zijn toegetreden, opgewekt mogen worden om lid te worden. Het ge zellig verblijf zal zeer zeker door de vereeniging worden bevorderd. IJmuiden. Sedert de opheffing van het hulp- telegraafkantoor aan de kustpost, bestond hier geen gelegenheid om des nachts te telegrafeeren. Naar men verneemt zal nu met 1 Aug. nacht dienst ingevoerd worden aan het ge wone telegraafkantoor, maar alleen om berichten te verzenden. BINNENLAND. Naar van bevoegde zijde wordt medegedeeld, is omtrent de kerke lijke aanneming van H.M. de Konin gin nog niets met zekerheid bepaald, zijn de beriohten, dat die pleohtig- heid in September zal plaats hebben onjuist, en is evenmin bepaald of Hare Majesteit, na aanneming, al dan niet naar Soestdijk zal terugkeeren. Uit de Staatscourant. Kon. Besluiten. Benoemd K. Edel Jbzn. tot burge meester van Beemster. Benoemd met ingang van 23 dezer, tot burgemeester van Meppel K. E. Borger en tot idem van Klimmen J. Sohoenmakers; met ingang van 29 dezer, tot idem van Rokanje J. W. Heinmet ingang van 30 dezer, tot idem van Maasniel Th. W. Waokers met ingang van 1 Aug. a.s., tot idem van Meerloo J. B. M. H. H. Kelle- naers, seoretaris dier gemeentemet ingang van 5 Aug. a s., tot idem van Spanbroek, H. J. K. van Steen, se cretaris dier gemeente en tot idem van Uithoorn, J. M. van Meetelen, Beoretaris dier gemeente; met ingang van 12 Aug. a.s., tot idem van Groote broek, K. Prins, seorctaris dier ge meente en goedgekeurd dat aau J. Sohoenmakers, burgemeester der ge meente Klimmen, op zyn verzoek, eervol ontslag is verleend als secre taris dier gemeente. Min. beschikkingen. De minister van marine heeft het volgende bepaald: lo. de luit. ter zee lste kl. D. A. Kraijenhoff van de Leur, als stafofficier der zeemacht toege voegd aan den commandant der Stel ling van 'tHollandsch diep en hot Volkerak, wordt met 1 Aug. a.s. eervol ontheven en op non-aotiviteit gesteld en vervangen doory den luitenant ter zee late klasse J. F. Graadt van Roggen2o. met 15 Augustus a. s. wordt de offloier-machinist 2de kl. L. W. Weckesser, dienende aan boord van Hr. Ms. fregat Johan Willem Friso op nonaotiviteit gesteld en vervangen door den offioier maohinist 2de kl. J. H Gyzen, dienende aan boord van Hr. Ms. pantsersohip Kortenaer laatstgenoemde wordt alsdan als zoo danig vervangen door den offloier- maohinist 2de kl. L A van Poelvoorde, terwyl de officier-maohinist 2de kl. J. MSporry met dien datum ge plaatst wordt by de werf en de oon- servatie in de directie der marine te Hellevoetsluis. Atjeh. Uit achtereenvolgens van den Gou verneur Generaal van Nederlandsoh- Indië bij het departement van kolo niBn ontvangen telegrapbisohe berioh ten blijkt, dat bij de jongste operation in Atjeh zijn gesneuveld de korporaal L. Krol en de fuselier J. M.Bongere, Lombok. De Indische oorrespondent van het Hbld. seint onder dagteekening van Maandag: „Mami Otjitalib en 14 opstande lingen versoholen in de Missigit van Praja op Lombok, hebben een Euro peesch soldaat toet speren gedood. Zij sloegen vervolgens op de vluoht; onze troepen vuurden op hen zonder resultaat. De majoor der infanterie W. P. Wetselaar blyft te Praja." Brand te Amsterdam. OmPtreeks 9 uur brak Maandag avond te Amsterdam een uitslaande brand uit in perceel 77 Nieuwe Lelie straat, waarin een winkel van speel goed. De brand ontstond by het ont steken van het gaslioht in een der winkelkasten en tastte in een kort oogenblik bet benedengedeelte van het gebouw aan, dat geheel i3 uitge brand. Langs de trap deelde de vlam zioh aan den zolder mede, waar eveneens veel sohade is aangericht. By de buren heersohte de meening, dat een kind in het brandend perceel moest zyn, waarin een slager aan leiding vond een pogiDg tot redding te wagon. De man moest zyn zelfop offerende kinderliefde duur boeteD, waut niet dan met moeite en met brandwonden bedekt kwam hij on verrichter zake terug, om dachlyk naar het gasthuis ter verbinding zyner wonden gebraoht te worden. Het moet later gebleken zyn, dat alle personen hel braodend peroeel hadden verlaten. De hoofdcommissaris van politie te Amsterdam bericht, dat dezer da gen zoowel daar ter Btede als in an dere gemeenten, quitantiën zyn aan geboden, waarin over eene som ge disponeerd werd als jaar lij ksohe bij drage ten behoeve van het te Amster dam gevestigde instituut tot onderwijs van .blinden. Die quitantiën dragen de onderteekening W. G. Dedel, se cretaris. Roman van EDHOR. HOOFDSTUK XIV. 32) Een stormachtig tooneel. Graaf Egon zette vervolgens zijn zakmes tusschen de voegen van het muurwerk, en plaatste er d9n voet op, het stevige lemmet hield, en zich met kracht opgevende, werkte bij zich omhoog en zijne handen klemden zich vast in de muuropening. Hij had haar bereikt en trok xm zijn lichaam op. Maar o wee, welk een vlugge tur ner hij ook was, zijn schouders waren te breed, en on danks alle krachtsinspanning kon hy er zijn lichaam niet doorwerken. Hij ontdeed zich nn met een onvergelijke lijke behendigheid van zijn jas, die hij aan den ijzeren haak hing, waarmede vroeger vermoedelijk het venBter vastgehouden werd, en die hem thans een voortrefielijk houvast aanbood. Al zijne pogingen waren echter ver geefs, zijn bovenlichaam was te breed, zyn krachten laakten uitgeput, eindelyk dan ook gaf hy zyn pogingen 0p, jmet behulp van zyn jas liet hy zich naar beneden glijden en stond verder weder in de groeve, waar de dame3 fijne bewegingen in angstige-spanning volgden. Hij haalde diep adem, en heftig zwoegde zijn borst door de vrucktelooze inspanning. Groote zweetdroppels stonden op zijn voorhoofd. Hij trad achteruit en vatte Engenie bij do schouders, deze zwijgend mot do span zijner hand metende, gelijk hij het venstor had ge daan „Het zal wel gaan, kom, heb moed, Eugenie. Aan jou is het beschoren om ons te redden. In het slot zal wel geen men^ch aan den watertoren gedacht heb ben, de golven zullen de boot al zeker lang hebben weggerukt, komaan, woes dapper; het geldt hier ons leven." „Ik zou daar bovenop moeten en wanneer ik eens tegen de rotsen te pletter val?" Een vreeselrjke angst Bprak uit Eugenie's oogen. „Het leven dunkt je te kostbaar?" zeide hij bitter. Ik zou het mijne tienmaal voor je op het spel zet ten 1" „Het leven is hot niet, maar wanneer ik daarbuiten ellendig omkom, ben je met haar alleen dat akelige schepsel, en jelui sterft te zamen of wordt gered.* Engenie stokte, zij kon niet verder spreken onder den zonderlingen blik van den graaf, doch hare gelaats uitdrukking voltooide het baatzuchtige harer ziel. „Laat ons liever sterven, het bewustzijn, je met die persoon nog eenigen tijd verbonden te zien, verdraag ik niet. Sinds je me aan het hart gedrukt hebt, gevoel ik eerst de grenzenlooze liefde, die ik terug moest houden, zie, ik sterf aan je hart voor de oogen onzer vijandin, die ons hierheen gelokt heeft, eenig en alleen om ons te verderven h.-.re stem stokte midden in den volzin. Graat Egon had hare hand heftig teruggestooten en was schielijk ter zijde geweken. Hij kruiste de armen over de borst en keek naar den anderen hoek, waarin Lindis roerloos, als een beeld, geleund stond. Alleen de groote, wonderbaar schoone oogen leefden in het don kere, onbeduidende gezichtje, dat bleek gekleurd, maar kalm en met doodsverachting de komende dingen tege moet Jzag. Vier en twintig uur had zij daar gestaan, zwijgend, zonder klacht, zonder zucht. Niemand, ook1 niet de graaf, had in deze bange stonden ook maar éen woord met haar gewisseld, zij was immers ten allen J tijde en ook nu overtollig geweestgeen acht op haar slaande, ja, niet eenmaal aan haar bijzijn denkend, hadden die beiden elkaar in de armen gehouden en woorden van troost toegefluisterd. „Egon, begrijp mij niet verkeerd, mij ontbreekt niet j de moed, doch alleen de kracht, om mij van je los te rukkenje in deze moeilyke uren aan een ander over te laten, zie, dat kan ik niet. Gebruik toegevendheid 1" Eugenie's schoon gelaat baadde in tranen, Egon Hallwey blikte voor zich uit, zijn gelaat was ondoorgrondelijk. Wat hij dacht? Wie zou het hebben kunnen zeggen Zag hij de beperktheid in van deze i eindeloos schijnende liefde Bemerkte hij de bekrom penheid van hart in dit schoone meisje, dat alleen aan zich zelve dacht, zich niet bekommerende om de smart van eene door verdriet gebogen moeder, niet in staat om iets te wagen ter redding van den geliefde, wyl zij daardoor de gehate echtgenoote de hoop Bchonk op het leven. Een pynlyke minuut ging langzaam voorbij. I Ia somber gepeins verzonken, sloeg de graaf geen acht op den lichten tred zijner jonge echtgenoote, die zaohtjes naderbij was gekomen. „Wilt ge mij toestaan, een poging te wagen?" Hij moest zioh eerst bezinnen, wat de klanklooze zachte stem van hem verlangde. „Kunt ge zwemmen vroeg hij na een poos. Ontkennend schudde zij het hoofd. „Het zal gelijk staan r et ondergang." „Maar ik kan goed klimmen, mijn lichaamsgewicht is maar gering 1" „Toe, Egon, sta het haar toe," onderbrak Eugenie schielyk en levendig. „Zij is slank en vlug, het zal haar wel gelukken om naar buiten te komen." „Ge zult u doodeiijk verwonden aan den rotskanten wellicht verdrinken, neen, ik kan dat niet toestaan." „Maar, Egon, op dit oogenblik nog gewetensbezwaren. Dat is in éen woord belachelijk!" Eugenie richtte zioh zelfoewust op, hare zwakte was volkomen verdwenen. „Eq zelfs al mocht zij verongelukken, wat is er dan nog aan zulk een ongeliefd leven gelegen? Zij gevoelt dat het beste, het zou voor haar een waardig einde zijn. Je moogt niet weigeren, de redding uit hare hand aan te nemen, je hebt ook aan mij te denken 1" Waardoor kwam het, dat het voorhoofd van den graaf als in vuur gedoopt, vlamde dat zijn oog vonken schoot gelijk een brandende vuurpijl Hemel 1 Wat liep die bloedstroom in zijne slapen rond en wat zwol die ader. In vreeselijken toorn hief hij den arm op als wilde hij iets verpletteren, ietB van zich slingeren. „Ik wilde u heusch niet vertoornen," mompelde Lin dis en week yerBohxikt achteruit voor den van toom bevonden man.

Haarlem's Dagblad | 1896 | | pagina 1