Doctor 111. Soe ODdar. Boe Getter. Zeepeierij Zutphen. Van de Kermis. Om de Kroon. Schouwburg VA\ LIEH. NOODHULP. B- A. ALBERS dn TE HUUR: z n blijven staan. Maar kans, dat de Japanners verandering znllen bren gen in de keus hunner bouwmateria len, is er, naar de uaeening van den correspondent, weinig, Hij bezocht de stad Kaniaieji, waar van de 6529 in woners er 4041 gemist werden de overlevenden verhaalden, hoe zij een vreeselijk alarm hoorden en tegelijk zagen de naderende zeeeen grcoie golf kwam van de linkerzijde der baai, kronkelend in een halve cirkel en ontmoette een andere die van de rechterzijde aanstormde, doch vóór het water week, schoot een derde kolossale golf tasschen de beide in in enkele minuten tijd was de ge- heele stad overstroomd. Ben der gespaarde inwoners, Soe- saki Joerazo, een der hoofdambtena ren der stad, meende dat alles afge- loopen was in minder dan tien rniü., doch nog een uur lang hoorde men om hulp roepen aan den kant van de zee. Een Japanech zendeling, behoo- rer.de tot de roomech-kathalieke mis sie, Josjida Kizo, was met een vreem deling, den abbé Rispa], ongeveer een kwartier vroeger in de stad ge komen en nog in een hotel, toen hij een vreeselijk geluid in de richting van het strand hoorde, gevolgd door verward geroep van menschen die holden in de straten. Al dat geluid deed hem beseften dat er een groot gevar.r dreigde/* al begreep hij nog niet welkmet den Franschman liep hij het huis uit, hij voorop, Rispal vlak achter hem, maar hij heeft hem niet weer gezien de avond was don ker en hij kende den weg niet. Maar de Japanner had do stad meermalen bezocht, kende zelfs de kleine straatjes, en wist rlen heuvel te vinden. Hon derden reDden hem vooruit en volgden hem en hij moest wel mede, en al- tijddoor het geroep: „de zee, de zeel" „Nu begreep ik wat het gevaar was die achter me waren werden spoedig door de golven opgenomen en de huizen om mij heen stortten in. Om het gevaar van bekneld raken te ver mijden, zooveel mogelijk, scheurde ik mij de kleeren van 't lijf, en zio be reikte ik den heuvel, in een minuut. Toen ik daar was, zag ik alle huizen in stukken heen en weer gezweept op het waterin de opwinding van het oogönblik had ik het water niet aan mijn lichaam gevoeld. De golven gingen in enkele minuten driemalen over de stad hoen. Eenige mannen hadden tijd gehad 'in een boom te klimmen en zich aan de hoogste takken vast te binden; ze zijn, toen het water geweken wasgevonden en geredze hingen dertig voet hoog. I Van het gezin van tien personeD, waar ik mijn intrek had genomen, i zijn alleen de oude grootmoeder, de soon en diens vrouw er met het j leven afgekomen, en het lijk van Rispal is niet ontdekt. Waarschijnlijk 1 is het naar zee gedreven. Nu heb ik in letterlijken sin niets meer, en leef ten laste van anderen, toi ik vertrek ken kan." De Nipji Niaji geeft een verhaal van de ramp in Mijagi en Iwate. Nauwe j lijks had men daar do angstkreten I „de golven" gehoord of er kwam er I een opzetten. 20 voet hoog, en die j stroomde over de dorpen, wegsleepende de huizen, hoornen en allös wat op zijn weg was. in enkele oogenblikken. Eenige menschen zag men op de daken, schreeuwende om redding maar in een ommezien was het één vlakte van water met brokken huizen worstelende menschen... lijken van ve dronkenen of verpletterden. Het to zien, was vreeselijk, onzegbaar vreese lijk. De tooneelen in d.e geteisterde streken overtreffen alle vroegere, zei is die van 1891, toen rnst den vloedgolf hevige aardbevingen haar ontzettende werking deden gevoelen. De overlevenden, wier aantal in I de drie prefectures op zestig duizend geschat wordt, zijn allen in een treurigen toestand van g6brek aan het allernoodigste. Hun lydea wordt verergerd doordat de verbindingswe gen met de door de ramp bezoohte streken geleden hebben en voor een deel onbruikbaar zijn. De keizer en de keizerin hebben een goed voor beeld gegeven door groote sommen voor de hulpbehoevenden beschik baar te stellen. Verscheidene Japan- sche dagbladen en ook een dor vreemde, de Kobe Chronicle, hebben met hetzelfde doel inschrijvingen'ge opend. In Sendai, zoo schreef een der medewerkers van dit blad van daar, zyn 17,000 mensohen zonder dak en zonder levensmiddelen. D8 plaatselijke autoriteiten, het Roode Kruis en de zendelingen doen al het mogelijke om het lijden te verzachten, maar hun taak is zwaar en vereisGht steun van de regeering en van de bevolking van geheel Japan. In de Sociëteit Vereeniging treedt een gezelschap (spectacle concert vané) op, dat staat onder directie van den heer W. A. Muiier, directeur van den Parkschouwburg te Amster dam, wiens naam door onzen oorres pondent aldaar, meermalen met lof dit blad is genoemd. D- zen lof verdient ook de heer Moller voor de samenstelling van het gezelsohap, dat thans in de ge noemde sociëteit optreedt. Uit den aard van de zaak is er voor ieder, die uitvoeringen als deze bezoekt, een gedeelte van het programma minder interessant. Dat is een zuivere quaeslie van smaak. Zoo geven wij voor ons den voorkeur aan gymnas- ;tisohe kunstverrichtingen en aan de onschuldige grappen van muzikale clowns, terwijl een ander, die daar voor weinig voelt, geBteld ie op een ohanteuse ot een zang- en dansquar- tet, waarvoor wij eerlyk bekennen, dat wy onze hand niet verdraaien. Van het programma woonden wij slechts de eerste helft by. Er was een zeer goede gymnast aan het vliegend rek, een verdienstelijk drie tal parterre-aorobaten en een pasr jongleurs, die waarlijk verrassende toeren verrichten. Het optreden van een goochelaar behoort in een zaal als deze natuurlijk tot do onmogelijkhe den, maar een parodie op de sohoone gooohelkunst is er uitstekend op hare plaats. De parodist gooohelaar die tel kens bekende toeren verriohtte, waarna zyn helper liet kijken waar het geheim van de zaak in school, verwierf uit bundig succes. Mejuffrouw Persoons trad op als zangeres. Een Weener dames-sextett kwam op als schoorsteenvegers ge kleed en ontpopte zioh al spoedig als een zestal Wiener Madl in aardige rood en gele costuumpjes. Naar wy vernamen biedt de tweede afdeeling, waarin ook nog andere specialiteiten optreden en die met een pantomime besloten wordt, veel aantrekkelijks zoodat een bezoek aan dit gezelsohap met vertrouwen kan worden aange raden. Aan het bestuur van de Sociëteit „DE KROON" is het weer gelukt evenals vorige jaren, om den troep van FRITS VAN HAARLEM voor de kermis week te engageeren. Dit is den leden en den betalenden be zoekers ongetwijfeld aangenaam, want bekend genoeg is het, dat de heer Van Haarlem steeds met specialitei ten van den eerBten rang voor het voetlicht komt. Overgaande lot eene vluchtige be spreking van den inhoud van het programma, wenschen wij te beginnen mei melding te maken van twee oude kennissen, reeds gernimen tyd bij dit geselschap geëngageerd, nmi. de be kende oouplet-zangeres mej. Emilie Culp en den niet minder bekenden komiek Ab. de Winter. Zij zijn hier in Haarlem reeds zulke goede ken nissen, dat wij gevoegelijk kunnen volstaan met de mededeeÜDg ov6r hun optreden, dat zij hun ouden roem handhaafden. Ben verstuikte voet belette alleen mej. Gulp hare gewone dartelheid in bewegingen ten toon te spreiden een harer vele hoedanigheden, waarmee zy het pu bliek voor zich weet in te nemen. Mile. Dicka heeft ons in verbazing gebracht met hare geheimzinnige experimenten. Enfin, daarvoor heet zij ook Dicka la Mysterieuss Op een tooneeltje in hef. tooneel laat zy stoe ien door de lucht zweven, die even geheimzinnig versobynen,als verdwij nen, evenals poppen, waarvan er een bovendien verdienstelijk een klokken spel bespeelt. Het mooiste experi ment was haar eigen verdwij ning. Zij neemt een doek, laat dien voor haar liohaam neervallen en eensklaps is zy verdwenen om echter binnen eenige seconden vóór hei tooneel weer te verschijnen. Don derend was het applaus dat dit num mer verwierf. Hetzelfde was het geval met de krachttoeren van mile Arniotis, die mot hare ïa iden een vat ronddraagt, waarop twee mannen zijn gezeten, op haar armen een stoel laat rusten, waar overheen een klein laddertje ligt, welke stellage tot zitplaats dient aan 4 volwassen mannen en een knaapje. Ziedaar een paar sterke toeren uit de krachtaverrichtingen, waarmee zij het publiek in extase bracht. Verder hebben wij nog zien optre den The Blossoms, een heeren trio, waarvan er twee zich als uitstekende luchtsprong-teohnioi deden kennen, en die allen drie even excentriek waren, vooral omdat zy bij het in-en uitgaan van een broeikasdit bij voorkeur deden door luikjes en nauwe gaten, in plaats van door de deuropening. Als inbre kers zoo gemakkelijk en vlug een huis zouden kunnen binnendringen on verlaten zou het er met de veilig heid slecht gaan uiUien. Wij gelooven wel, dat het gezel schap op den eersten avond, wat het gehalte betreft, een uitstekenden in druk heeft gemaakt. Het gedeelte van het programma, dat wij bijwoonden was hoogst interessant en afwisselend en dat het een goed govuld pro gramma is, kan blijken uit de hier volgende opsomming der nummers, die het nog bovendien bevat Davidos en Battistos, muzikale clownsla célèbre troupe Dinus (mimo acrobatische werkzaamheden), de zeB Julians, dames zang-en dans ensemble, professeur Léonidas, met zyne originaai dressuur van honden en katten (deze was Maandagavond nog niet verschenen) en miss Welda, trapezienne Hoe ouder hoe gekker. Maandagavond werd in de schouw- burgtent van Van Lier het stuk „Hoe ouder hoe gekker" opgevoerd. De zaal was, zooals wel te verwachten was op den eersten kermisavond, niet goed bezel. Het stuk viel, daar het goed gespeeld werd, in den smaak van het publiek. Te hopen is het echler, dat bij de volgende voorstel lingen de pauzen tueschen de bedrij ven niet zoo worien gerekt. Wij komsn op dit stuk nader terug. In den SCHOUWBURG ging „Zoo de ouden zongen, zoo piepen de jon gen", waarin men kennis maakt met de huishoudelijke wijze van regeeren in eon der vele kleine Duiteche staat jes. Vorst Leopold van Anhalt- Dessau, uit zijn despotisch karakter het meest door zich nu en dan eens met zijn onderdanen te vermaken. Gehuwd met een meisje uit het volk, Annalise, kan hij het in zijn zoon best plaatsen dat deze zioh bezig houdt met de dochter vaD den bierbrouwer Herrie, doch zoo heel gemakkelyk moet het den jongen niet gemaakt wordenals er werkelijk liefde is moet er vuur in komen en eerst wanneer de erfprins om maar in eens alle tegenkantingen den kop in te drukken zyne geliefde onverwacht aan zyn doorluchtigen vader voorstelt is de oude vorst tevreden. Het stuk bevat zeer aardige too- neeltjeB, het karakter van den vorst is zeer leuk. weergegeven en komt door het spel van den heer Bouw meester uitmuntend tot zijn recht. Ook mevrouw Stoetz had van HaDne, de appelvrouw, een mooie studie ge maakt. Het spel werd meermalen door een hartelijk applaus onderbroken. De zaai was sleoht bezet. Het stuk chynt ie weinig bekend te zyn. De titel, die wel wat te lang is, trekt niet genoeg. Wij hopen dat dit bij de volgende stukken meer het geval zal wezen. Het zoude zeer te betreu ren zyn wanneer het Nederlandsch Tooneel reden zoude hebben zich over de HaarlemBohe kermis te be klagen. Schouwburg, Arm aan verscheidenheid kan men de keuze der gedurende deze week in den Schouwburg opgevoerde en nog op te voeren stukken waarlyk niet noemen. Is het de eene maal de ouderwetsche draak, een ander maal daarentegen een drama van nog jon gen datum, ook het tooneelapel en de Fransohe of Duitsche kluoht worden niet vergeten. Met recht kan men dan ook zeggen, dat het Nederl. Too-i neel ditmaal „elk wat wils" geeft. Morgen, Woensdagavond, wordt het in het afgeloopen seizoen met zooveel bijval opgevoerde drama van Franyois Coppée „Om de Kroon" ge geven. Zij, die van auteurs als Ib sen, Hauptmann en dergelijken afkee rig zyn, hebben aan „Om de Kroon" een drama naar hun hart. Hiermede wil nu niet gezegd zijn, dat het een draak is als „De Oebooheide," inte gendeel het is niet alleen een van Coppée's baste stukken, maar ook juist door het boeiende der hande ling, de spannende tooneelen, de schitterende costuums en de fraaie decoratiën, zo© geheel het drama, zooals dat nog door zoovelen ver langd wordt. Het groote succes, dat het overal verwierf zal ook hier wei niet uitblijven. De dames Brondgeest—Bouwmees ter en HoltropVan Gelder en de heeren Louis Bouwmeester en Van Schoonhoven vervullen hi6ri'n de voornaamste rollen. „Trilby" dat hedenavond opgevoerd wordt, zal Donderdag eene herhaling beleven en wy gelooven dat dit wel noodig zal wezen. Want de een moge „Trilby" vreeselijk noemen, de ander moge het prachtig vinden, allen die het gezien hebben, zullen het daar over wel eens zijn, dat Royaards als Sveugali ons zoo iets buitengewoons te zien geeft, dat het nog lang bij een ieder een grooten indruk zal ach terlaten. Daarom vertrouwen wij, dat door den roep, die ongetwijfeld van ben, die het hedenavond zien uit zal gaan, de schouwburg Donderdagavond te klein zal blijken. Ea zyn er dan nog mensehen, die niet van drama's houden en liever willen lachen, welnu, die kunnen Vrijdagavond terecht. Men spreekt wel een a van zich een ongeluk lachen, maar waarlijk als men die allerdolste klucht „Het Spookhotel" zoo ziet spelen, als dat verleden winter hier ook door het Wederl. Tooneel gedaan werd, dan is men op het laatst niet meer in staat te laohen, dan is men dikwyls een laohstuip nabij. Maar laat dit toch niemand afschrikken naar „Het Spookhotel" te gaan zien, want is het niet werkelijk gezond zoo nu en dan eens flink te kunnen laohen Waar zullen wij met de ker mis heen gaan, is de vraag, die zioh telkenjare, wan neer wij weer midden in de kermis pret zijn herhaald en waarop het ant woord juist om de verscheidenheid in keuze niet zoo gemakkelijk te ge ven is. De kermis toch biedt voor elk wat wils en wanneer men u dan vraagt, waarheen zal ik nu eens gaan, dan dient men toch eerst uwe bijzon dere liefde te weten. De een bijv. gaat Jiever den avond ems genoegelijk in den schouwburg doorbrengen, terwijl de andere er den voorkeur aan geeft, in de stoomcaroussel van A. C. TEWE bijv. eens heerlijk te schommelen. De smaken verschillen altijd. Tewe had Maandagavond weer groot succes met zijne prachtige electrische verlich ting. De menschen gingen er bij stroomen in zoo ook in het Hippo drome anglais, van de wed. XHA- FLAIRE, eveneens op de Oude Turf markt. Men kan er zeker van zijn, dat zij goede zaken maken. De BLAUWE TENT van de land bouw vereerdging van Luik, op de Smalle Gracht ^tegenover Weten en Werken, waar men een koe kan zien met ik weet niet hoeveel staar ten. beenen en voeten, had nu op den eersten avond wel niet zoo'n erg druk bezoek, maar dat zal wel komen. Ook voor lekkerbekken biedt de kermis ruimschoots gelegenheid zich eens te goed te doen. P. LOUW MAN, een aan ons Haarlemmers geen onbekende, staat met zijn poffertjes- en wafelkraam op de Ged. O. Graoht tegenover de Stoofsteeg, terwijl JO HANNES VAN DER ZEE, die ons altijd zulke fijne wafelen levert en dan ook van ouds wafel bakker van H. M. de Koningin der Nederlanden is, zioh op de Oude Gracht by de Gr. Houtstraat bevindt. Voor kinderen zy mer indaohtig aan de suikerkraam: A LA BELLE NORMANDE, Ged. O. Graoht tussohen de Jaoobijoestraat en de Stoofsteeg, of de kraam van WILLEM STUVÉ die met zyn Nou gat Montelimart. op de Ged. O. Gracht tegenover no. 60 staat. De heer Fr. Köoke, eigenaar van het welbekende café Restaurant in de Damstraat, heeft op de Groote Markt vlak over het stadhuis een nette mriohtingopgeslagen, waar men tot billyke prijzen een en ander kan gebruiken een glas goed bier, sherry, port als anderszins. Overigens heeft hy er een volledi gen restaurant gemaaktmen kan er spiegeleieren met ham krijgen, een biefstukje, koude kip, cotelet en der- gelijken. Geriefelijk als zy gelegen is, zal deze tijdelijke restaurant ze ker veel succes hebben. Vervolg Stadsnieuws. Voor het examen frausche taal L. O. zijn Maandag te 's GraveDhage ge slaagd de dames P. J. E. Nierman p, 1. C. Janssen van Raay, H. C. M. Panu6koek en de beer J. W. de Ko ning, allen alhier en mej. L. G. Royaards te Beverwijk. Aan het bestuur der Vereeniging van de H. Elisabeth albier is bij Kon. besluit vergunning verleend tot het houden van eene verloting van voor-' werpen ten voordeele van armen en noodlijdenden, mits die voorwerpen om niet worden bijeengebracht of ge schonken. Museum van Kunstnijverheid, Gedurende de maand Juli werd het Museum van Kunstnijverheid alhier door 725 personen bezocht. Hedenmorgen te half twaalf is bij den drogist den heer P. Drost in. de Lange Veerstraat een begin van brand ontstaan door onvoorzichtigheid bij het koken van was. De slangen wagen en de spuit no. 10 rukten uit, maar behoefden geen water te geven daar het brandje spoedig was gebluscht door den knecht. Door den recheroheur Misset is gisteren bekeurd de vrouw van den bierhuishouder K. wonende Voorzorg- straat ter zake het verkoopen van sterken drank in het klein zonder de daartoe vereiechte vergunning. Zandvoort. Zaterdag j.l. had ter eere van den verjaardag van H.M. de Koningin- Regentes in het Casino van de ver eeniging „Zandvoorts bloei" des mid dags een kinderfeest plaats. De heer Bamberg vermaakte de kinderen met zijne goocheltoeren, waarna dekinde- reD zich vermaakten met dansen. Het jonge volkje had een aangenamen middag, 'a Avonds werd er een concert gegeven door „Amstels instrumentaal eneemble" onder leiding van den heer E. Caron. Da saai was bepaald over- vul, geen plaats was onbezet. Na afloop van het concert werd een vuurwerk ontstoken, geleverd door de Kon- Nel. Pyrotechnische fabriek firma G. J. Ruijsch te Utrecht. Het was een schitterend vuurwerk en vooral de slotdecoratie beslaande uit: Gloria met devies, ter eere van H.M. de Koningin-Regen tes, geflankeerd door draaiende sterren enz. vond veel bijval. Zondagavond werden concerten ge geven in bet. Casino, de Passage en hotel Kurzaal, die alle goed bezocht werd. In bet C&siho werden de volks liederen als slot gespeeld. Maandagmiddag werd eene optocht, gehouden met versierde sportkarretjes. Sommige waren zeer mooi versierd, 1 Het terrein aan den Hoogeweg was versierd en 's avonds verlicht met lampions. JOok werd een vuurwerkje afgestoken. De kinderen werden ont haald en er heerschte een prettige toon. Eere aan den heer en mevrouw Boas, die dit feestje georganiseerd hadden. Donderdag zal in het Casino een concert gegeven worden door de W iener Damen Capelle onder leidine van mej. H. Dürnberger. Zaterdag 8 Augustus zal eene eoirée gégeven worden door den heer |P. H. Lam berts Jr. met medewerking van mej G. A. Maria Eggerts en den heer H. Jacobs. Ook in hotel Kurzaal zullen oon certen gegeven worden door eene dameskapel. INGEZONDEN. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de redactie zich niet aansprakelijk. Van ingezonden, stukkengeplaatst oj niet geplaatstwordt de kopij niet aan den inzender teruggegeven. cafédeur te lezen staat, moet onze vlag gebruik! of beter misbruikt wor- den, om aan het publiek kenbaar te ma ken. dat hier jenever en andere sterke j dranken te koop zyn? bah! ik vind het op zyn zaohtst uitgedrukt, erg min en naar. Onze Nederfandsohe driekleur, het dierbaar erfdeel onzer voorvaderen- het doek waarvoor de Ruijter, Tromp, Van Galen en andere groote helden hun leven waagden, waarvoor Van Speyk zioh opofferde en die nog heden, fier, trotsoh en ongeschonden in onze Overzeesche bezittingen wap pert die zelfde vlag of liever die zelfde kleuren worden thans „verne derd" om als reolamemiddel te dienen voor een drankhuis, 't is bar. Wat moet de Hollandsch verstaande Vreemdeling wel van ons denken, als hy dat woord Vergunning in ons Nationaal dundoek leest. Zeer waar- deerend moet het dunkt me niet zyn. Hoogstwaarechynlyk zullen er van die koude en kleinzielige luidjes zijn, die by het lezen van deze woorden, glimlachend en minachtend de schou ders zullen optrekken, en die mis schien in onze Vlag niets anders zien dau een driekleurig stuk doek van linnen of katoen gemaakt en dat sleohts dient om vertoond te worden bij alle mogelijke feestelijke gelegen hedendoch d© denkwijze van die lieden hindert me niet, ik gun hun hunne visaohenbloed-achtig© na tuur, het is niet tot hen dat ik deze woorden rioht die ze wellicht toch niet begrijpen, maar tot de meer edel- denkende, tot de nog niet geheel en al verbasterde Nederlanders. Het is verre van my dien onge- noemden caféhouder, het ten kwade te duiden, dat hy zyn zaak kenbaar maakt, dat moet ieder neringdoend© doen, reclame moet er nu eenmaal zijn, maar is het bepaald noodig het op deze wijze te doen, als men dan tooh een doek wil nemen, waarom dan niet op de manier zooals eenige huizen verder in de „Tijdgeest", dat g6eft niemand aar-at ot. Nog sleohts weinige wekeD, en geheel Nederland, en onze goede stad in 't bijzonder, vieren een groot feest, den verjaardag van onze ge liefde eu geërbiedigde, jeugdige Koningindan zullen de schitterende kleuren zioh weer vertoonen van torens en huizonzal dan ook die VergunniDgUag als een waGStnaak blyven hangen of zal de eigenaar die met een ander waardiger verwis seien 'l Laat ons het laatste hopen, U,, mynheer de Redacteur, dank- zeggende voor de plaatsing neem ik my UEd. Dw. Dienaar, M. P. Onze Vlag, Eenige dagen geleden het Verwulft en de Botermarkt passeerende, ont waarde ik aan een der bovenramen van een nieuw opgericht café onze wapperende driekleur dit is op zich- zelve zooveel bizonders niet, men ziet dat tegenwoordig nog al veel, hetzij om reclame te maken voor een win kelzaak, by göuden of andere bruilof ten enz. enz., maar wat in dit geval mijn verwondering en tevens veront waardiging ten zeerste opwekte, was het feit, dat in de witte baan van deze onze nationale vlag. met groote dikke letters het woord Vergunning" te lezen stond Nu vraag ik u, mijn heer de Redacteur en elk welden kend Nederlander, is dat een nieuwe manier om onze geliefde driekleur te vereeren en hoog te houden Ja hoog hangt ze, maar in de slechte beteekenis van het woord. Is de Caféhouder van meening, dat hij door op deze erg minne wyze reclame voor zijn zaak te maken de klanten meer zullen toestroomen, of vindt hij het niet voldoende, dat het woord Ver gunning op de gewone wijze aan zyn Stuxysartbirlchtsn. Het stoomschip Prins Alexander, van Amsterdam naar Batavia, pass. 1 Aug. Gibraltar. Het stoomsohip Smeroe, van Rot terdam naar Java. arr. 2 Augustus te Southampton. Het stoomsohip Gedéarriveerde 3 Augustus van Java te Rotterdam. Het stoomsohip Satoi, van Java naar Rotterdam, arriveerde 3 Aug. te Suez. Het stoomsohip Prinses Sophie, van Batavia naar Amst., arriv. 2 Aug. te Genua. Het stoomsohip Veendamvan de N. A. S.' M., arriv. 1 Aug. van Rot terdam te Newyork. Burgerlijke Stand. Bevallen: 2 Aug. J. M. v. d. Loo Libosan ri. M. b.Blokker—Versterre d. 3. J. Hilgermanv. Andel i. 352e Staatsloten! Dinsdag 4 Aug. 1896. l°e kl. 2e iyst. No. 4223 f5000. No. 10919 f 2000. No. 2188, 11266 16084, 18405 ieder flOOO. No. 19345 f400. No. 13590, 13673, 17065 ieder f200. No. 1125; 7881, 20479 ieder 1100. Prijzen van f30. 427315611 8834123741560617963 26 2748 5641 8835 12462 15615 18076 38 2778 5737 8911124971563818132 6S 2827 5831 8977 1254815661 18190 16928955917 8985126221570318195 18529355929 9025126861577618225 208 2943 597-2 90651269315856 18378 34029705991 91131270G 1587018407 346 29985993 91591273-5 1588518417 437 3083 6035 916212799 1590418428 46030966177 9331 128011596418454 557 3117 6198 936312836160411848 57031186199 93741301216151 18494 599 3188 6269 946513017 1621418592 628 3192 6270 9573 130561623518647 6513201 6277 9597130671625718677 711 33196295 9626 131801626318692 717 3323 6340 9689 131871631018793 74233796366 971413211 16391 18820 745 3419 6715 9754132121642618848 782 34696772 9786133071642918869 7913508 6789 979813311 1615618907 792 3515 6879 9826133161645818930 817 3528 6865 9828 13329 1649618963 890 3535 6948 9835133551650719004 957 3593 6962 990213356 1651119009 1019 37517002 9947 13357 1651519061 1090 3798 702810110133581652519073 1114 3802 7C6010231 13371 1659019199 11473824707010247133941659919270 115938277091 10249134781661619306 1234 38497116 10251134931662419336 12423887716210271 13496 16654 19415 1265 39117188 1045213-550166591942' 13003925727910519136721671219443 1317 3979 7309105491370S 1672219020 1340 4032 73491065013714 1674619680 1437 407874391068313751 1681819729 1440 41317602 1070313771 16804 19891 14374184760910714138351688019972 15764234 767610886138371689819989 1056 4297 780310917 13852170162008: 1767 4394 7817109671885317031 20087 1792 4423 7859110171388417035 20094 1877 4481789911123138971718320133 1917 45-16 79681118413913 17225 20178 1937462879811127813917 17237 20181 1943463980741136113952 1725920214 1959 4670 80861137814054 17283 20360 19604681811811394142231728620417 2067 47108122114-1014244 1729020428 213347318132 11488142561732020447 2144 4770 817511536142861733220-520 218348278177 115431429717.35820542 2196 4834 8259115741440117369 20621 2321 49138237 11709144541737220666 2327 4962886211770145921744920676 2337 50658424 1184514663 17457 20789 2375 5135 84261185914832 17464 20805 2893 5219 8445119491489217508 20827 24115240 84761202914994 17542 20852 245053328484121781504S1765420883 254354068497 12221151411771920948 255154278566 1226615216 1773120961 2574547385851227615221 1775120967 2603 55158595122891524317774 20999 265155188720123061525917821 2672 55318768123081527617854 2700 5569 8821123671531217911 i 2715 55928828123691551317939 &./AIVJIL lEÖErRIGMT fcPs., Getrouwd: 21 Juli. C. Bertoen en J. Hagomans, Pretoria. Bevallen: 1 Aug. M. Udo deHaes Roosegaarde Bisschip d., Dieren. C. J. F. Wytenburg- De Haas z., Amst. 2 Jonker—Mynlieff d., Gouda. M. L. E. van der HeideBusoh Kei zer z., Amst. C. A. van de Stadt— Louman z., Zaandam. Overleden: 31 Juli. G. Brouwer68 j., Amst. 1 Aug. J. M. ter Braak— Kobus 61 jEibergen. W. A. J. Lu cas, Vaassen. J. van Rijn 74 j., Wa geningen. I van Lennep jd. 9 md. Sohlangenbad. C. J. S. de Ranitz jd. 2 j., Leiden. Jhr. J. L. N. Calkoen 57 j., den Haag. 2. A. J. Ovink Cobet 48 j., Indië. S. Vos—Roelfsema 37 j., den Haag. Wed. H. Nieuwenhuia— Wyers 67 j., Apeldoorn. CORRESPONDENTIE- Den heer Van D. Het beste ant woord op Uwe vraag vindt U in het vonnis van den kantonrechter te Haar lem, dat in dit nummer voorkomt. Red. auvertentien. roor4 Aug. 1896. Metalliek f 21.12 Frausch „47.75 Diversen in R. M. „59 02 Va Russen in Z. Ra. 1.26*. 4 Goudroebels 1.91®/* Dollars-goud 2.45'/a CLAASSEN BEUNS. XijlBtraat 97. Haarlem AFWEZIG. 5-15 Augustus. SstMiaaöurg llasriem. Küninklijkt Vereeniging ,,Hot Nederlandsch Tooneel". Woensdag 5 Augustus: Drama in o Bedrijven. naar FRANCOIS COPPÊE. Aanvang 8 uur. Balkon en Sfalle.1- ƒ1,50; lste Loge ƒ1.25; Parterre en 2de Loge ƒ1,Gaanderij ƒ0,40. Plaatsbespreking dagelijks van 10 tot 3 uur. Standplaats: Grroote Markt. 62e Opvoering van het Kolossaal Lachsucces1 Bekende prijzen. Aanvang 8 uur. Gevraagd voor direct eene flinke Noodhulp, Wilhelminastraat 16. ISanddskantuor. Jocgmensch 16 èt 17 jaar oud, eenigszins bekend met de moderne talen kan direct geplaatst worden. Brieven onder no. 469 aan het bureau van dit blad. Gevraagd voor Haarlem en om- streken een actief AGENT. Bij een respectabele familie worden op een villa bij den Hout aange boden, 2 gemeubelde Kamera, met Penaion, riant uitzicht. Brieven onder no. 468 aan het bureau van dit blad.

Haarlem's Dagblad | 1896 | | pagina 3