RUBRIEK VOOR DAMES, 2§s Muziekuitvaering in den Haat De wedstrijd voor heeren om het nieuwe kampioenschap van Neder land, waarvoor een zilveren beker, ter ■waarde van 1400 is uitgeloofd, werd voortgezet. In deze heeren-single zijn aangebleven de heeren jhr. C. Ridder van Rappord en F. Beukema. De besliBsings-wedstrijd zal gehouden worden den 17en dezer, ter gelegen heid van het internationaal la wntennis concours. Alsdan zal tevens da beslissinge kamp worden gespeeld in de heeren- en dacces-double tusschen mej. A. vau Aken en jhr. C. Ridder van Kappara en mej. J. Kernps en den heer L. van Hemart. De dames-double en de heeren- double moesten Maandagmiddag nog worden uitgespeeld. Eene Bextuplette tsgon een Bneltrein. Da sextuplette Stearns heeft te Sy- raouse den matoh beproefd tegen den Empiresneltrein, waarover reed3 zoo veel gesproken is. Sleohts aan de koelbloedigheid van een der rijders hebben zij te danken, dat zij niet verpletterd zijn. Alvorens den match tegen den Empiresneltrein te beginnen, die te 2 ure voorbij rijdt, had men den reisgids nagezien, om zeker te zijn dat geen enkele andere trein daar voorbij moest. Aan de kromming, waar de trein op een reohte baan komt, stond een man met een witte vlagop het ©ogenblik dat de trein geseind werd, zette de eextuplette zich in beweging om in vollen gang te zyn tegen dat de sneltrein aankwam. De vlag daalde neer en de zes mannen reden weg. Eensklaps slaak- ten de toeschouwers een kreet. In- 6laats van éen trein kwamen er twee. 'e rijders hadden vergeten dai een andere maatsohappy op zekeren af stand den weg gebruikt, waar de wielrijders reden. En de bijzondere trein van Oswego kampte in snelheid met den Empiresneltrein. De aohterste rijder keerde zioh om en zag wat er plaats had. Met veel koelbloedigheid helde hg op zijde en deed de rijders en de sextuplette val len en buiten de rails rollen. Een oogenblik later snorden de treinen voorbij. Iedereen meende dat allen dood waren, maar gelukkig hadden zij sleohts iiohte schrammen. Niettegenstaande dit vreeselgk ge vaar, hernamen zij nog denzelfden namiddag hunne proef tegen een anderen sneltrein, dien zy een half uur lang voor bleven. Cricket. Zondag had te 's Gravenhage een cricket-wedstrijd plaats tusschen de Haarlemsohe C. C. (rood en wit) en de Haagsohe O. C. De uitslag was, dat de Haarlem sohe olub eene beslissende overwin ning behaalde. Het totaal, door de Haagsohe crioketolub gemaakt, bedroeg 69, terwijl op het oogenblik dat het spel wegens den regen werd gestaakt, Rood en Wit reeds 100 punten had tegen het verlies van sleohts drie wiokets. Leger en Vloot. De nieuwe geweren. In aansluiting aan het bericht in ons vorig nummor kunnen we nader mededeeien, dat de aflevering van de geweren aan de korpsen eenige vertraging ondervindt, hetgeen ten gevolge zal hebben, dat wanneer in de laatste dagen dezer maand de lioh- tingen '92 en '93 onder de wapenen komen om met het nieuwe geweer te worden geoefend, het aantal aanwe zige geweren nog verre van toerei kend zal zijn. Bovendien verkeert men bij de korpsen in groote onge- legenheid, omdat van de patronen voor het nienwe geweer, welke reeds tegen 1 Juli waren toegezegd, thans nog geen enkele is afgeleverd en dus met het nieuwe wapen in het geheel niet kan worden gesohoten. Daar de nieuwe patronenfabriek aan de Hem- brug eerst in October kan in werking treden, was de eerste voorraad pa tronen van 6 millioen in het buiten land besteld, maar op de eene of; andere wijze sohijnt de aflevering vertraging te hebben ondervonden. De tegenwoordige achterstand aan geweren zou wellioht verklaring vin den in de omstandigheid, dat het mi nisterie van oorlog, naar men wil, van de eerst ontvangen bezending een voorraad aan Koloniën heeft af gestaan, om daarvan althans een deel der troepen op Atjeh veorloopig te voorsten. (Memos) Semengd Nieuws, Li Hung Chang. K' wordt iets heel grappigs van den Chineesc-hön onderkoning verteld, ;maar wij weten niet, of het waar ie. Toen Li Hung Chang tijdens zijn ver r lij t in Engeland een bezoek bracht aan het Lagerhuis, werd zijn aandacht zeer getrokken door een der heeren afgevaardigden en wel door den heer M'Ewan, afgevaardig-, de uit Edinburgh. Dit geschiedde niet zoozeer, omdat de heer M'Ewan zoo'n bijzondere politieke persoon lijkheid is, want de heer M'Ewan is een zeer bescheiden politicus, maar alleenlijk omdat de afgevaardigde uit Edinburgh eeu geel vest droeg. De oogen van den onderkoning bleven onafgebroken t p den heer M'Ewan gevestigd en in geen der erkende kamer-grootheden stelde Li maar be lang. Vermoedelijk is hier een man van gelyke beteekenis als ik zelf, dacht de onderkoning waarechijnlijk en hij informeerde naar den naam van de onbekende grootheid. Wat er nu verder gebeurde, vertelt de ge schiedenis niet; ook niet, of ds afge vaardigde zich dien dag een man van gewicht voelde omdat een onderko ning zooveel belang in hem gosteld had. Een tentoongtellingsclou. De heer Ch. Devic, een Fransoh ingenieur heeft wat nieuwe uilgedaoht voor de tentoonstelling van 1900. Een ijzeren toren zal het zgn van 115 meters hoogte, zeshoekig van vorm met 24 verdiepingen, waarin oonoert- zalen, schouwburgen, oafó's enz. zullen gebouwd worden. Bovendien zal de loren eiken avond worden ver licht met 20,000 lampions, terwijl een enorm klokkenspel elk uurzich, wijd uitklinkend boven Parijs, zal laten hooren. Dooh het eigenlijke moois van den toren is, dat hij elk uur om zijn as, een groote stalen spil zal draaien, zoodat de bezoekers stil op hun plaats blijvend, den geheelen omtrek zien voorbijgaan, met de tentoonstelling, Parijs en zijn omge ving. Het denkbeeld is belangwek kend, maar als die spil eens brak? Een feest bij Krupp. Nadat de Duitsche keizerin en prins Heinrich, de broeder des keizers, Za terdag de fabrieken van Krupp had den bezichtigd en in de stad zelve de huldiging van den eersten burge meester hadden ontvangen, was er den avonds f&estaiaal in de „Villa Hügel." Na de taf ei werd het bekend: dal Krupp ter herinnering aan het bezoek der keizerin een fonds van 300.000 mark had geechonkeD, waar voor een „Reconvalescentenheim" voor herstellende arbeiders cal wor den gestichtde keizerin gaf verlof, dat de instelling den naam „Augusta- Viotoria-Haus" zal dragen. Graai Eulenburg 'overhandigde Krupp uit naam des keizers diens portret, een ets naar de schilderij van Lenbach, gevat in een kostbare gouden lijst; mevrouw Krupp ontving van de kei zerin een praehtken armband. In den van eleetrisch licht stralenden tuin zong een mannenkoor van 1100 stem men Duitsche liederen, en daarna werd een zeldzaam schoon vuurwerk ontstoken, gevolgd door een kanon- nade, die een dmz8ndstemmigeu echo in de naburige bergen wekte. De keizerin vertrok nog denzelfden avond naar Kassei, en prins Hein rich een paar uren later naar Kiel. Zaterdag zou te Tunis deberuohte rooverhoofdman Mahomed ben Aed el Benzerti worden opgehangen. De strop werd hem om den hals gedaan en men liet hem gedurende den voor geschreven tyd hangen. Daarna maakte men hem los om het lijk te begraven. De doodgraver schrikte eohterniet weinig toen hij den gewaanden doode zag opryzen en hem hoorde zeggen „Maak mij tooh eerst dood voor jelui mg gaat begraven.'' De doodgravers gingen op de vlucht en Mohamed werd naar het hos pitaal vervoerd 1 Een zeeslang. De zeeslang is weer ontdekt, in het nauw van Long-Island, ditmaal een slang van een buitengewone soort. Zij zwom met een snelheid van 25 knoopen in het uur en liet achter' zioh een streep schuim van meer dan een mijl lengte. Naar men zien kon, was zij meer dan 200 voet lang en droeg zij den ko20 voeten boven het water. Aan deze bijzonderheid is het te danken, dat het mogelijk waB er een zeer duidelijke beschrijving van te geven, die zelfs by de meest ongeloovige mensohen geen twyfel zal overlaten aan het bestaan van het dier. Deze zeeslang had een lan gen knevel, groen van kleur, zooals groene erwten. De waohter op den vuurtoren van Stratford, zijn gezin en andere personen hebben het mon ster zeer goed gezien, „zonder verrekijker," verklaart de waohter. „Ik heb haar heel duidelyk gezien, mijn vrouw en mijn kinderen hebben haar ook gezien. Zy was minstens tweehonderd voet in lengte en was zeer dik- De kop leek, van verre op den schoorsteen van een stoomboot. Zg maakte veel rumoer in het water, terwijl zij zioh voortbewoog. Onweer. De verwoestingen, in de laatste, dagen door onweersbuien aangerioht in Oostenrijk, Hongarije en Noord- Italië, zijn geweldig. In Oisleithanië had vooral Stiermarken vreeselgk te lijden. Vrijdagochtend stroomde het regenwater in verscheiden etraten de huizen binnen en wekte de be woners nog even bytijds. En het regende den geheelen dag door. Veel huizen staan op het invallen, en de eohade is zeer aanzienlijk. In den omtrek al evenzoo. In Dalmatië en Istriö, op den Karst en in Friaul is groot nadeel toegebracht aan de wijngaarden en ooftboomen. In de It&liaansche pro vincie Uaine heeft een cycloon ge woed met hevigen hagelslag, die in de districten San Vito en Codroipoi den geheelen oogst vernielde. Lugano staat ten deeie onder water. Bij Bozen heeft een bergverzak- king van een pas voltooiden weg een stuk weggeschoven. Iu Hongarye in de badplaats Heviz rukte een wervelwind daken van de huizen en ontwortelde honderden zware faoomea in de lanen, terwijl |een hagelbui de dakpannen verbrij zelde en de wgDgaarden en maïs velden vernielde. Mobaos kreeg ook zijn deel in ruime mate. en te Mis- kolcz werden de laaggelegen buurten overstroomd door de buiten hun oevers tredende beken en huisjes meegesleurd. Van tal van andere plaatsen wor den dergelgke rampen gemeld. Bewerkt door eene Dame. XLV. Het hoofdje van een kind is, even als zijn gansohe persoontje, zeer zacht en teer en moet mot voorzichtigheid behandeld worden. Dat weet men wel, maar let er niet voldoende op en menig kindermeisje mishandelt, on willekeurig, een kind door zijn haar te kammen met een harden kam of met een stgven borstel. Olie of vet op het haar, dat er een soort van glans aan geveu moet, dient in werkelijkheid alleen om het tranapiresreu te beletten en werkt er zoodoende aan mee, dat zich op het hoofd allerlei vuil verzamelt, dat den haargroei belemmert. Het kinderhaar heeft allereerst en allermeest noodig wassohen. Elk zui ver watör is goed, maar gekookt re genwater het best. Het hoofdje moet met een zaohten handdoek worden afgedroogd en terwijl het nog vochtig is voor eiken luchtstroom worden beschut. Zoodra het haar flink droog is, moet het voorzichtig geborsteld worden met een zacht borsteltje. Het gebeurt soms, dat kinderhaar zeer licht en dun iser zit geen groeikracht in en valt in vlokken uit elkaar. De huid heeft dan behoefte san een zaohten prikkel, die bestaan kan uit de navolgende wassohiDg Glyoerine, een deel goede eau de cologne, vier deelen ammonia-water een achtste deel en oleum origanum dertig droppels. Dit moet met de vingers in de hoofd huid worden gewreven, wanneer die nog vochtig is van het wassohen. Het haar wordt er glanzig, zaoht en buigzaam door. Dit watertje is vluoh- tig en bevat, zooals men ziet, geen gom of vet, waarmee de poriën wor den verstopt. Elke week behoort het haar te worden gepunt. Het verzuimen van zorg voor de haartooi is de eerste aarleiding voor ruw, droog en weerbarstig haar. Wanneer moeders goed letten op het haar van hunne kinderen, dan zouden dezen later ook niet aoo spoedig kaal worden. Er zijn vele jonge meisjes, die hoe wel zg thuis een gedeelte van het ruwe huiswerk moeten doen (althans van dien arbeid, die de handen bederft) hare handen tooh gaarne mooi blank willen houden. Iii Londen zijn er „handen-artisten", die haar van deze zorg ontheffen. Dezen geven den ver langden vorm aan de nagels, nemen eiken uitwas van de huid weg, „po lijsten" de geheele hand en blyven natuurlgk niet in gebreke, hunnen klanten meteen een heel duur wasoh- watertje aan ie praten. Dat is nu wel heel gemakkelyk, maar tooh niet onontbeerlijk en zoo lang we in Haarlem zulk een handen dokter niet hebben, zullen we het wel zonder moeten stellen. Evenwel is dat geen reden, waarom een vrouw hare handen zou verwaarloozen. In de eerste plaats moet er goed voor gezorgd worden, dat de handen onberispelijk schoon zijn. By het poetsen van zilver en van kachels, bij het sobillen van aardappelen kan een jong meisje handschoenen aantrekken heeft men achter elkander verschil lende werkjes te doen die de huid vuil maken, dan is het bet6r (tenzij het strikt noodig is voor het werk), ze niet telkens daartusschen te was sohen. Al te veel wassohen maakt de huid te teer en een zeer teere huid barst bij elke gelegenheid. Ik heb ergens gelezen van een pommade, d'e zeer goed moet zijn voor de handen en die in elk geval de verdienste der onschadelijkheid bezit. Het voorschrift luidt als volgt: Snijd een kwart pond witte was in zeer kleine stukjes, meng het goed aan met een flesohje sla-olie, het sap van twee citroenen en een half pond honig. Lagt dat aUes langzaam over een zaoht vuurtje smelten en klop daarna het mengsel, totdat het koud is. Wryf daarmee 'snaohts de handen in en trek dan wijde glaoé-hand- schoenen aan, waar de palm uitge sneden is. Het meubileeren van een kamer is een kunst. Sommige mensohen verstaan die en maken met bijna niets en smaak een fraai en sierlijk geheel. Anderen, die nu eenmaal geen smaak hebben (en die is niet aan te leeren) meubileeren hunne kamers maar zooals dat zoowat uit komt en krijgen nooit iets goeds. Vooral niet in deze dagen, nu de mode (wat iets andere is dan goede smsak) eischt, dat iemand, die voor deftig en welopgevoed zal door gaan, zijn salon volpakt aleofheteen meubelwinkel was. Smaak, zei ik, kan niet worden aangeleerd en ieder die smaak heeft, ziet dat wel aan hare zuste- ren, die de gave missen. Die zuste ren zien dat minder goed in, want niemand, geloof ik, gevo lt dat zij geen smaak heeft. Het feit, dat een ander met goedkoope din gen, ook op 't gebied van kleeding, tienmaal meer weet te doen dan zy met het duurste dat er te krijgen is. kan uitrichten dat feit zal door haar wel worden toègeschreven aan allerlei bijoorzaken, maar niet aan de oorzaakgebrek aan smaak. Smaak is nu eenmaal een aangeboren ietsmen heeft het, of heeft het niet. Tooh zijn er wel onderdeelen van goede smaak, die onderwezen kunnen worden. Wij hangen b. v. niet meer als vroegere generaties, onze sohil- deryen en andere afbeeldingen, aan den wand in pleohtige trios, het grootste in het midden en een kleine aan eiken kant. Niet alleen op de grootte van de lijst en op den aard van het onder werp komt het aan, maar vooral op de manier waarop ze lioht ontvangen Ten eerste moet geen enkele afbeel ding zoo hoog worden gehangen dat wie haar goed bekyken wil, gevaar loopt den hals te verdraaien. Dat is vooral van toepassing op kleine stuk ken. Zoo moeten ook olieverfsohilde rijen niet vlak naast kleurlooze pren- ten of photo's worden gehangen om- dat do laatstcn dan geheel op den achtergrond raken. Om dezelfde reden moeten sohilderyen in olieverf en teekeningen in waterverf niet te dioht naast elkander hangen. De flauwere kleuren van de teekeningen kunnen het niet volhouden tegen de olieverf. Mij is onlangs gevraagd naar een middel tegen krakende pantoffels. Men moet het maar eens probeeren met gekookte lijnolie, goed over de zolen en om de hoeken gesmeerd. Daarna moeten de pantoffels met de zolen omhoog staan drogen. Recepten. Kruidnoten. Neem 1 pond tarwemeel, 1>£ ons suiker, 2 ons boter en V» kopje anijs zaad, kneed dit door elkaar en als het deeg te droog is, zoodat net niet aan elkaar hangt, voeg er dan wat water by, tot het een vaste massa wordt, (vooral niet te nat) Maak daarvan balletjes als een groote knik ker en bak ze op een blik in de oven vuur er onder. N. Pudding a la Mie. lVs kan melk koken met 1 ons suiker en ltyj ons maïzena, 1 ons amandelen gepeld en gebakt, dooh niet te fijn benevens 3 droppels oi- troenoliedat in een omgespoelden vorm. Vervolg Nieuwstijdingen. Hofberichte i. De hertogin van Albany, zuster van HM. de Koningin-Regentes, wordt den 14n Aug. je. k. te Soeatdyk ver wacht en zal aldaar eenige dagen verblyven. De groothertog van Saksen Wei- mar heeft Zondag de godsdienstoefe ning bijgewoond in de Duitsche bad- kapel te Scheveningen. Bestelhuis van den Ned. Boekhandel. Een der nuttigste inrichtingen, die aan den bloei van den boekhandel ongetwijfeld bevorderlijk is, het bestel huis van den Nederlanaschen boek handel te Amsterdam, bestaat thans 25 jaren. Ter gelegenheid daarvan is een boekje verschenen, bevattende een overzicht van de geschiedenis van het bestelhuis, dat mei oen drietal gravures ia versierd van het oude gebouw, het Vosje op het Rokin, waarin bij de oprichting het bestelhuis werd gevestigd en van het thans in gebruik zijnde gebouw op de Spuistraat to Amsterdam. Uit het werkje, dat met reoht een stukske geschiedenis van den Neder- landschen boekhandel mag genoemd worden, blijkt dat op de algemeene vergadering van de vereeniging ter bevordering van de belangen des boekhandels op 8 Aug. 1870 gehouden besloten werd het bestelhuis op te richten, dat op 1 Januari 1874 de in- riohting in het Vosje werd geopend en 2 jaren later 1 Jan. 1876 naar de Spuistraat overgeplaatst. Dit laatste gebouw werd in 1891 vergroot. Aanvankelijk met moeielykbeden tekampen hebbende, mooht het bestel huis toen die uit den weg waren geruimd zioh weldra in bloei verheu gen en bet telt dan ook thans bijna 1000 oommittenten. Op den omslag van het werkje geeft Braakensiek ons een kijkje in de werkplaats van het bestelhuis. Vervolg Stadsnieuws. De burgemeester dezer gemeente Jhr. Mr. J. W. G. Boreel van Hoge- landen heeft heden de gemeente met verlof verlaten. Zijn ambt wordt ge durende zijne afwezigheid vervuld door den wethouder, den heer M. O. de Kanter. De heer G. J. Droste, chocolade fabrikant alhier behaalde behalve de gouden medaille te Leeuwarden, nu weder te Dordreoht de hoogste onder scheiding, nml. een eereprijs verg. zilv. medaille in natura. Voor onze vensters liggen twee nieuwe teekeningen van den heer P. van Looy. De eene stelt een paard voor, dat op hol geraakt is en in een kraam terecht komt, de andere een tweetal kermisvierders,die platzak zijn en aau wie een koopman iets traoht te slijten. J .Maar oas ter oore komt zou bg het Dagelijksoh Bestuur het voornemen bestaan om voor te stellen het duin water dat de gemeente later zal le veren, alieen per meter verkrijgbaar te stellen en niet ook per aantal ka mers te berekenen, zooals in vele waterleidingen gebruikelijk is. Al moge op het eerste gezicht de berekening per meter de billykste zijn, voor de gebruikers heeft zg een groot nadeel. Wanneer namelijk in de huisleiding een lekje ontstaat dan is dit niet altyd te bemerken en ont staat er een groot waterverlies, dat eerst ontdekt wordt, wanneer de con troleur zijn maandelyksche opneming van de meter komt doen. In een maand kan echter een zeer groote hoeveelheid sijn weggevloeid en de gebruiker een belarigrgke som te betalen hebben voor water, waaraan niemand iets gehad heeft. Dergelgke lekken zijn niet zeldzaam; ze komen vooral bij oiosets voor en van het publiek is niet te vergen, dat het steeds zgn meter zelf con troleert. Om deze reden vreozen wij, dat uitfluitende toepassing van het metersysteem het publiek van de nieuwe duinwaterleiding afkeerig ma ken zou en menigeen, die goed wel water heeft, zou doen besluiten, daarby te blijven. Nog iets over de kermis. Een onzer bekende etadgeuooten deelde ons mede, dat hij nu dit jaar de kermis eens weer heeft bijgewoond, nadat hij twaalf jaar achtereen altyd gedurende de keruaisweek buitens lands is geweest. „Myn indruk van de kermis," zoo zeide hij, „is dat zij sedert ik haar den laatsten keer bijwoonde, is voor uitgegaan. Zoowel de spellen, als de verschillende kramen sien er nelter uit dan vroeger en ook kreeg ik den indruk, dat de bezoekers zieb kalmer en ordelijker gedroegen." Tegenover het koor van stemmen dat zich tegen de kermis verheft, is het niet onaardig deze gunstige uit spraak te stellen van een bezadigd man van ervaring. Door den bouwkundige W. Vos kuyl is aanbesteed het sloopen van eene boerderij en daar te plaatse bouwen van eene boerdery en vrij staand woonhuis, op de hofBtede Maria's Hoeve aan den IJweg in de Haarlemmermeer. Ingekomen 24 bil jetten. Minste inschrrjveis de heeren P. R:ngs te Sandpoort voor f 11,230 zonder f12,130 met het heiwerk; A. Kaub, Halfweg f11,195 zonder f12,255 met heiwerk. Maandag mooht M. J. Giebels te Overveen den dag herdenken, waarop hg voor 50 jaren in dienst trad bg de firma Peter van Velsen Zonen te Overveen. Nadat het personeel des morgens om 11 uur was bijeengeroepen werd den jubilaris door zyn patroons een gouden remontoir met inscriptie aan geboden als stoffelijk bewijs hunner tevredenheid over zijn 50 jarige trouwe dienst. Maandag is te Zandvoort in de Am- sterdamsohe Vacantie-Kolonie „Park Kostverloren," alsook in het Haar- lems's Kinderhuis, gearriveerd de derde ploeg kinderen, bestaande res pectievelijk uit 60 en 32 kinderen. Op 6 Augustus jl. waren te Zand voort aanwezig 2000 badgasten, ter wijl het aantal het vorige jaar op dien datum 1577 bedroeg. De heer Geraets, die te Velsen de zangvereeniging „Eupbonia" opriohtte en daarvan tot direoteur werd be noemd, beeft thans daarvoor bedankt. In zyn plaats werd gekozen de heer R. Dekker. De nieuwe sluizen te IJmuiden. Zooals bekend is, is het maken der nieuwe sluizen te IJmuiden herhaal delijk met moeielijkheden gepaard gegaan, eu men zal zioh herinneren dat sedert eenigen tijd tusschen het rijk en den aannemer der werken, den heer Barenï van Buren, eene reohtsquaestie is ontstaan. Nu heeft de regeeriDg echter ten opzichte van een ander deel der aan te leggen werken (nl. den waterweg voor de sluizen), naar men uit goede bron ver neemt, een zeer be'angrijken stap gedaan. In het aannemingscoutract staat nl. eene bepalin r, volgens welke het ryk het reoht heeft om, indien de werken niet op tijd gereed zyn de rest vau het werk den tegenwoor- digen aannemer te ontnemen en op diens kosten door een ander te doen uitvoeren. Wy vernemen nu, dat het rijk van deze bepaling gebruik heeft gemaakt door den aanleg van den waterweg verder toe te vertrouwen aan de firma VclkertB en Co. te Sliedrecht, die dus op kosten van den heer Van Buuren het werk zal voltooien. De heer Van Buuren had indertijd acht borgen gestelddezen zullen elk voor een aanzienlijk bedrag in de kosten moeten deelen, VARIA. Op school. Meester. Weet jy mg iets van Nero te vertellen Leerling. Ja, meester, hij heeft van- naoht zoo gejankt, dat niemand by odb thuis slapen kon. TELEGRAMMEN- LONDEN, 11 Aug. (Reuter). De Times ontvangt uit Kanea het be rioht. dat het Servermingacomité ont bonden is. Esn nieuwe revolution- naire regeeriDg is gevormd onder Gerokostaros, een'vroeger hoofd der Kretensers. Burgerlijke Stand. Bevallen: 8 Aug. M. J. Th. A. FisoherJager d. M. v. Sohie Heemskerk d. M. Pruis—Joris d. 9. E. Moerkerk—v. Es C Ditmsr v. Rhoon d. 10. S. H. F. Hin—Bo gaard d. A. E. Stolle—v. Slooten r. W. F. Grüter— Gruter z. 11 H. W. Stammeyer— v. Leuwven z. J. v. d. Werff-Hes d. Overleden: 7 Aug. T. Jonk 9 m. d. Oudeweg. 8 M. M. v. Bruggen 3 m. d. Z.B. Spaarne J. B.v. Hamels- vel d 48 j. Leliestr. H. J. C. Remraé 2 m. d. Heerensingel. 9. J. M. de Lange v. d. Grootepoort 31 j. Heerensingel. J. T. v. Loog 2 ra. z. Bakkumstr.W. Timmermau 26 j. de Wilstr. 10. A. Sweere 65 j. Hagestr. B. H.Westrik 2 m. d. Rozestr. op Woensdag 12 Ang. des avonds van 7'i10 uur, door het Gemeentelijk Muziekkorps. Dir. lui:.-kapelmeester C. P. W. KRIENS. PROGRAMMA. 1. Bravour-Marsch Zillham. 2. Ouvert. Si j'étais roi Adam. 3. Liebeszauber, Mazurka. Strauss. 4. Finale de l'opéra Vit- tory PisanyPert. o. Ouverture Zampa. Rcrold. 6. La plus Belle, Walzer. Waldlsufel 7. Le Colibri. (Polka voor Pioolo-solo)Sennelick. Uit te voeren door George Smidt. 8. Potpourri de l'opérette Le petit Faust. lieive. FAVÜLlEBfeRIGH V&fs Getrouwd5 Aug. L. Hertzberger en E. Kuyt, Sneek. S. T. K. Dor am a en D. J. Schepers, Hilversum. V. C. L. M. E. FraoherB wedr. van H. C. Reijers, en A. A. van Loenen, Gro ningen. Bevallen6 Aug. M. Mol—Nobel d., Venhuizen. 7. H. W. C. J. Daams Broersma z.. Baaro. A. v. d. Ploeg Wuite d., Wolvega. 8. G. A. C. Lensselink-Van der Werve z., Zaan dam. J. A. Robbers—Werner zM Arnst. Piera—Diemont d., Batavia. A. T. Hingst—Reynders d., Bolsward- R. Pinto—Sammes z., Amst. C. M. Asser Piek d., Bussum. OverledeD5 Aug. Wed. C. B. Loohert-EiBenloeöelWeber, Neuilly sur Seine. 6. L. H. J. E. baron van Voorst tot Voorst 65 j., Heel. 7. M. Hardijzer 64 j., Boskoop. Wed. M.'J. Willems—Burgers, Arnhem. I. E. Minkenhoff. Amst. E. Dammers— Westdorp 27 j., Amst. D. J. baron van Broekhuisen van Heeokeren van Brandsenburg, Moroed, Californië. 8. J. F. van Kampen 68 j., Amst L. C. Riefl jd. 52 j., den Haag. J. Th. Zwarts 58 'j., Amst. H. Bosmans 40 j., Amst. 9. Th. J. Blom 70 j., den Haag. C. J, Brünings Lehnkering 50j., Zutphen. 10. A. C. Walraven jd. 19 m., Amst. Het stoomsohip Ardjoeno, van Rot terdam naar Java, vertrok 9 Aug. van Perim. Het stoomsohip Salakvan Java naar Rotterdam, vertrok 10 Aug. van Marseille. HetetoomsohipjBTtmm^m Wilhelmina van Amst. naar Batavia, arr. 9 Aug. te Southampton. Het stoomsohip Prinses Sophievan Batavia naar Ameterd., pass. 8 Aug. Kaap Rooa. Het stoomsohip Edamvan de N. A S. M., vertr. 8 Aug. van Newyork naar Amsterdam. Het stoomsohip Veendam, van da N. A. S. M vertrok 8 Aug. van New york naar Rotterdam. Het stoomsohip Obdam, van de N. A. S. M., arriv. 9 Aug. van Rotter dam te Newyork. Het stoomsohip Werkendam, van de N. A. S. M., van Newyork naar Rot terdam, pass. 10 Aug. des nam. 5 uur 15 min. Prawlepoint. Het stoomsohip Prins Willem IV arr. 10 Augustus van Westlndië te Newyork. MARK T N.EUWS- Haarlem10 Aug. 1896. Graan- en Zaadmarkt. Roode tarwe f0.a f 0,Witte tarwe 1 0,a f 0.Rogge f3,80 a 13,60 Haver f0.—afO,—Gerst f4,05 a 3,90, Groene erwten f 7,75 a 7,70 Ca- pucijners f 7,75 a 7,25,,Paardenboonen f0.af 0,Duivenboonen 10,a 0.00, Blauw maanzaad f0,a 0, Bruin mosterdzaad f af Koolzaad f 0,Karweizaad f 11.60 a 11,50 Bruine boonen f0.a f0.Ka- nariezaad f 0.Grauwe erwten f 0, per 50 kilogr. Amsterdam, 10 A ug. De prijzen der aardappelen waren heden als volgt: Friescne Franekei Jammen f0,a 0,dito Hambur gers f 0,dito Zaaiers 0,— a f 0,- Zeeuwsche Spuische Jammen f0, 0,— Champignons 10,aO,,Flakk- sche 0,a 0,—, blauwe f 0,20 a f 0 Poters f0,aO,Andijker Mui- 1 2,- a 2,30, Zandmuisj. f 1,80 a f 2 Westl. Klei manden f0,a ff Katwijker Zand 11,80 a 3.— per Hl.

Haarlem's Dagblad | 1896 | | pagina 3