ingesteld wegens medeplichtigheid aan de ontploffing van de gasfabriek te Glasgow Woensdagmiddag zijn beiden, elk in het gebouw, waar zy gevangen gehouden worden, door den hoofdcommissaris van politie by pro- ces-verbsal gehoord, in bijzyn van den Engelschen detective W. Ewens en den inspecteur reoheroheur J. H. van Beusekom. Zy gedragen zich zeer kalm. Mot hunne uitlevering, waaraan, men in dit geval niet twyfeit, zou hoogstens een maand verloopen. Begrypelykerwijs hebben de poli- tie-autcriteiten weer in hoogen mate de verontwaardiging opgewekt vau anarchisten, nihilisten enzoovoort. Zij geven daarvan onophoudelijk 'olijk door dreigbrieven. Ook te Rotterdam komen er verscheiden uit het buiten en binnenland. De heeren wiilen niets meer of minder dan „den heelen mo- narcbalen rommel" in de lucht laten springen. De Fenians. Vanzelf worden," in verband met Tynan's gevangenneming, nu de bij zonderheden van den moord op loid Cavendish, en Burke en het geding, dat er op volgde, in herinnering ge bracht. De zaak werd verraden door James Carey, een der verdachten. Hij had een hooidrol in den moord gespeeld en haastte zich, zich van de galg te redden door zijn metgezellen te verraden, omdat hij bang was dat Daniel Curley, een der andere be schuldigden, hem voor zou wezen. Het was een schokkend tooneel dien morgen in het Hof van Kilmainham, Het was de tweede dag. Toen de 15 oi 16 beschuldigden in hun bank gebracht waren, misten zij Oarey uit hun midden. Onderdrukt en heftig gefluister onder de gevangenen en toen Carey werd binnengeleid en naar de getuigenbank stapte, ging er een ge brul van woede onder hen op. Als Carey den gewonen weg van de ge tuigen gegaan was, had hij de bank van de besohnldigden moeten pas- seeren en dezen hadden hem, zooals later gebleken is, in eens willen aan grijpen en hem den nek breken. Nu konden zij, staande in hunno bank, alleen hem van verre toebulderen. Toen Carey gezeten was, keerde hij zich tot Curley en zei„Ik ben je voor geweest, Dan Wat vertelde Carey In Novem ber 1880 'was er te Dublin een man gekomen, John Walsh; hy bracht eenige van de oude fenians o. a. Ca rey, samen ineen nieuw genootschap, de ïersoha Onverwinlyken, met het doel geschiedenis te maken en tyran- nen te vermoorden. Als leiders, de vier van Dublin, werden gekozen Carey, (een metselaar), Curley (een timmerman), Mullett (een slijter), en M'Cafferiy teen vraohtrijaer). Mullett werd voorzitter. Anderen moesten aangenomen worden en een vijftig mannen werden ten doode opgeschre ven, o. a. Earl Cowper, de onderko ning, en de hoofdsecretaris voor Ier land, Forster. De leden van dit ge nootschap moesten op een mes zwe ren de bevelen van de lersohe- On- verwinlijken te zullen gehoorzamen, op straffe des doods. Er gebeurde eenigen tijd niets. In Maart 1882 werd Mullett gevan gen genomenvm6n had vermoeden dat hij aan een kompiot deelnam. Curley werd toen voorzitter van de Vier van Dublin en Joseph Brady, de bloeddorstigste van allen, kwam het viertal aanvullen. Walsh was intus- sohen uit het land verdwenen als tusschenpersoon met de party in En geland trad nu eerst een captain M'Cafferty op en toen de beruchte No. 1. Het getal eedgenoot en te Dublin was nu tot 80 gestegen. Men besloot de tyrannen uit den weg te ruimen met messen. Uit Londen werden door eene >vrouw tien groote ohirurgisohe messen, benevens eenige revolvers en twee Winchesters overgebracht. Dit gebeurde nog it i Februari 1882. Den 3n Maart, den dag vóór Mullett gevangen werd, stelden zioh tien man op om ForBter, den Ierschen minister, op zijn weg naar het station hij zou naar Engeland gaan aan te vallen. Forster vertrok dien dag niet en ontkwam zoo den aanslag.Tussohen dien dag tot 27 April, toen Forster, die mot zijne oollega's in het kabinet versohil gekregen en zijn ontslag ge nomen had, voor goed uit Dublin wegging, hielden ds mannen 22 keer vergadering om hem te dooden, maar telkens mislukte het. Eens stonden langs geheel den weg tu~sohen Phoe nix Park en Dublin Castle, op zekere afstanden, Onverwinlyken, die de een aan den ander de aankomst van het jytuig moesten seinen. Een verzuimde het teeken te geven ©n zoo reed de minister ongedeerd voorbij. Twee maai word hij gespaard, omdat zyne dochters by hem waren. Andere keeren ging hij een anderen weg of kwam op een vroeger of later uur voorbij. Forster verliet Dublin zonder te weten aan welke gevaren hij ontsnapt was, on met hem ver trok Earl Cowper. In hunne plaats kwamen als onderkoning Earl Spen cer eu als zijn hoofdsecreiaris (miuiöter van Ierland) lord Frederick Caveödish. Ret oog van de Onver winlyken viel eohter eerst op den ondersecretaris van den onderkoning Thomas Henry Burke. Een artikel in een Iersch blad had gesproken van de noodzakelijkheid ",om zekere hinder palen op Dublin Castle uit den weg te ruimen, en de Onverwinlijken meenden den wensoh van den schrrj ver 'i best uit te voeren door Burke voor goed op te ruimen. Carey kreeg van no. 1 bevel „to go for mr. Bur ke", en tevens om den hoofdinspec teur der politie Hillier. Den 5n Mei 's morgens wachtten Carey, Curley, Brady, no. 1 en anderen Burke op, maar misten bemen zoo weer 's avonds by zijn naar huis gaan. Den 6sn Mei deed de nieuwe on derkoning Earl Spencer met lord Cavendish zijn intree in Dublin. Carey en Curley gingen den 3toet zien om zich te vergewissen hoe Burke er uitzag. Even na 5 uur 's avonds ontmoetten desluipmoordenaareelkaar in het park en te ongeveer 7 uur werden Burke en Cavendish door Brady en Kelly doodgestoken. Of No. i er bij was, is niet zeker. Maar den volgenden dag was bij er wel by, toen Brady vertelde hoe hij Burke gedood had, f-n dat hij lord Caven dish, dien bij niet kende, niet zou hebben aangevallen, als deze hem niet schurk had genoemd en hem met zijn regenscherm geslagen. De messen, door Brady en Kelly ge bruikt, werden in stukken gebroken eu vernield. No. 1 verdween daarna. Dat No. 1 door Carey als Tynau herkend is, weten wij. Den bezoeker van Phoenix Park wordt nog altijd de plek getoond, waar de lijken van lord Cavendish en Burke gevonden zijn. Het is aan den grooten weg door het park, op den grasrand van het verhoogde voetpad. In den vorm van een kruis houdt men er den grond van gras schoon. En de vreemdeling, die er naar ziet, wordt lastig gevallen door Ieren, die hun snuisterijen van black-thorn willen verkoopen. Men kont het lot van Carey. Door zijn verraad onttrok hij zich aan de doodBtraf, die zijn metgezellen wacht te. Om hem aan de wraak der fenians te onttrekken, verscheepte de Engel- Bohe regeering hem onder een vreem den naam met zijn gezin heimelijk nas ZuidAfrika. Aan boord van het sohip reisde ook een Ier, Patrick 0,Donuell, met wien de Carey's aller aangenaamst kennis maakten, tot den dag, dat O'Donnell bij Carey in de hut trad en hem doodschoot. Patrick O'Donnell, bij loting aangewezen om den verrader te straffen, werd zelf den 17en December 1883 te Londen opgehangen, niettegenstaande uit de geheele wereld pogingen werden ge daan om hem te redden. Amerikaan- sohe vrouwen hebben een monument voor bem opgericht in zyne woon plaats Glasnevin. Daarop staat:.Uw wil gesohiedeIn memoriam van Patriok O'Donnell, die als een held zijn leven gaf voor Ierland. Geen tranen, maar gebeden voor de doo den, die voor Ierland gestorven ziju." De dame met de juweelen. Een mooie jonge dame uit Parys speelt thans in Ostende een groote rol. Zoo spoedig zij in de Kurzaal verschijnt of op het strand wandelt, is zij omringd door heeren, maar ook de oogen der vrouwen zyn bewonde rend en tevens afgunstig op haar gezicht. Zij wordt steeds op enkele passen door een bediende vergezeld. Deze schoone draagt de prachtigste gewaden van allerlei aard en volgens de nieuwste mode en bovendien de praohtigste juweelen. Deze dame is eon reolamedame. Nooh die mooie toiletten, nooh die prachtige juweelen behooren haar, zij stelt ze alleen ten toon. Een Parijsohe dameskleerma- ker en ean Paiysche juwelier betalen haar daarvoor rijk. De bediende, die haar vergezelt, is een bediende van den juwelier, die te waken heeft voor de diamanten en andere edelge steenten. Een voorloopige naam. Een inwoner te Boston, wien zyn vrouw een flinken jongen had ge BchonkeD, begaf zioh naar den bur gerleken stand om het kind aan le geven. Maar hij weigerde bem een voornaam te geven. „Wanneer hij tot zekeren leef tyd is gekomen," verklaarde de vrije burger der Vereenigde Staten, «dan zal hij er zelf een naar zyn eigen weDsoh kiezen ik wil hem geen naam naar myn keuze opleggen." Al de vertoogen van den ambtenaar van den burgerlijken Btand hielpen niets en ten slotte moest men den jongen wereldburger inschrijven onder een voorloopigen naam. Op twintigjarigen leeftyd zal de jongen zelf eau naam voor zioh kiezen. Dat is de Ameri- kaansohe vrijheid! Een boer die Zaterdagmiddag nabij Angers op het land aan het werk was, werd plotseling overvallen door een zwerm wespen en zoo ernstig in het hoofd gestoken, dat fay na een paar minuten dood wa?. Aan de Neue Freie Prevee wordt uit Belgrado gemeld, dat de Oosten- rij kech-Hongaarsohe consul te Seres, in Mao9donië, door roovers is opge licht, die 10 000 pond losgeld eïscaen. Acetyleengas. Naar wij vernemen heeft de Oos- tenrijksche regeering aan prof. Pictet kosteloos afgestaan het gebruik van een waterval van 6000 paardenkraoht in Bosnië. De kracht er van zal ge bruikt worden voor het maken van carbiet voor acetyleen-verlichting, waarvoor de benoodigde grondstoffen (koolstof en kalk) tegen lage prijzen aldaar verkrijgbaar zijn. Picket zal daar een carbietfabriek oprichten, die aan de verschillende acetyleen-gasmaatsehappijen, welke „zijn" stelsel loepassen bet carbiet tegen een prijs zal kunnen leveren, overeenkomende met der thans be taalde prijzen. Ebld. Uit Konstantinopel. Er loopen te Konstantinopel weer geruchten van een samenzwering onder de troepen. Deze geruchten zijn bnfstaan doordat Zondagnacht de j twee batalions zouaveu en twee ba- I taljons A'ibaneezen, die ceJert i&ren 'de wacht hadden gevormd vau Yiidiz Kiftsk, plotseling vervangen zijn door vijf Seraskieratbataljon?, aldus ge naamd omdat zij hunne kazerne hebben in de onmiddellijke nabijheid van bet Seraskierat. Deze aflossing geschiedde in tegenwoordigheid vau een groote troepenmacht. Wat de werkelyke reden hiervan is en wat er met de afgeloste bataljons zal geschieden, is nosr niet bekend. Ook de bedienden in de onmiddel lijke omgeving des sultans zijn door anderen vervangen. Chineescli. De Chineesohe onderkoning Teohang TschikTung te Wutsohaog, aan den Yangtaekiang, is eon van de wei nige hooggeplautste mandarynon, die begrijpen, dat ChiDa de Europeesche besohaving moet volgen. Sedert eenige jaren zit hy te peinzen over het aan brengen an hervormingen en einde lijk had hij een geschikt plan gevon den hy riohtte een wapenfabriek op. Langzamerhand zou dan, meende hy, al het geld, dat thans naar Krupp eo. Armstrong werd gezonden, in China kunnen blijven. De wapenfa briek kwam er en begon eenigen tyd geleden met het afzenden van gewe ren naar de verschillende provinciën. Do onderkonirg Lin-Kun-yi te Nan king bestelde o.a. 1000. Toen ze aan kwamen zagen ze er keurig uit; zij blonken iemand in de verte röeds tegen. Maar toen men zo gebruiken wilde bleek het, dat ze waardeloos warenEenige slimme ambtenaren der nieuwe fabriek hadden een aan tal oude geweren netjes laten op- poeteen en ze daarna voor nieuwe uitgegeven 1 Vervolg Nieuwstijdingen. Oplichting. De vorige week werd gewaarschuwd tegen een persoon, die, als geeste lijke gekleed, de goedgeloovige lui te Utrecht trachtte op te lichten. Erger is wat uit Geertruidenberg aan De Noor dhr. wordt geschreven. Bij de geestelijkheid en aan dekloos ters aldaar en in de omstreken ver voegden zioh dezer dagen een drietal Duitsche dames, die voorgaven gel den in te zamelen voor de buiten- landsche zanding. Het uiterlijk dier dames kwam sommigen wel wat ver dacht voor, men begon argwaan te krijgen 'en gelastte da marechaussee uit Raamodonksveer een onderzoek in te stellen deze deden alzoo en kwamen tot de conclusie dat de quasi dames verkleede manspersonen waren, zoodat zij het geraden vonden ze voorloopig in bewaring te houden en geboeid raar eene veilige plaats te transporteeren. Vervolg Stadsnieuws. De miliciens van de lichtingen 1892 en 1894, opgeroepen voor 14 dagen om kennis te maken met de behan deling van het nieuwe geweer, zijn weer op hunne haardsteden gediri geerd. Voor hen, die deze twee weken hier ter stede in garnizoen hebben doorgebracht, is het bekomen van onbepaald verlof een reden geweest, om Woensdag een rijtosr te maken door de stad in eenige Jan-pleziers. Zingende lieten zij zich door de stra ten rondrijden, met oranje en de Nederlandsche kleuren getooid. Een der deelnemers droeg een groot vaan del, dat in groote, zwarte letters het volgende opschrift droeg „We hebben respect voor 't nieuwe [geweer, „De lichting '92 keert niet weer". De feestviering van de Haarlemsohe Handelsvereeniging, waarvan in ons vorig nummer sprake was en die men aanvankelijk bepaaldjhad op 29 dezer, zal een dagi vroeger plaats hebben, omdat op den 29sten de schouwburg reeds voor een tooneelvoorstelling was verhuurd. Arrondissements-Rechtbank Zitting van heden 17 Sept. 1S96. De smid Cornelis Schouten van Haarlemmermeer was heden gedag vaard wegens dierenmishandeling. Hij had, volgens het proces-verbaal van den' gemeenteveldwachter Peter Vermeer, een hond die met twee ande ren voor zijn hondekar liep, buiten noodzakelijkheid hevig met een stuk touw geslagen. Schouten beweerde, dat de hond niet flink meeloopen wou en dat hij hem daarom in billijkheid aanzette, om te vooikomen dat het dier onder het wiel zou raken. Hij had aan de reohtbank een verklaring van een veertigtal notabele personen uit zyne gemeente overgelegd, waaruit bleek, dat hy daar een gunstige reputatie geniet. De subs. off. van just. mr. Joh. P. van Outeren, requireerde dan ook geene gevangenisstraf, maar vorderde de veroordeeling van Schouten tct f 15 boete, subs. 15 dagen hechtenis. Johannes Sikman, verver, 45 jaar en Lambertu8 van Putten, rietdekker 23 jaar, beiden te Haarlem, waren beklaagd van mishandeling van een oud man, J. B. de Brand. Gezamen lijk hebben zij hem gewelddadig aan gegrepen, geknepen, gekrabd, gesla gen, gestompt en gesohopt of getrapt. Aanleiding tot deze collisie was, dat Sikman aan de Brand, die hem vroeger gehuisvest had, geld schul dig was, waarvoor hij zyn gereed schap als een soort van onderpand had aohtergelaten. Dat gereedsohap wilde Sikman te rug hebben, hij nam het dan ook mee en toeo de Brand tusscbenbeide kwam, had de bovengenoemde mis handeling plaats. De eisen is zes weken gevangenis straf voor elk. In de zitting van heden is Alida Albertina Zegers te IJmuiden, die terecht gestaau heeft wegonB diefstal van een zakje met suiker en drie gewichten, veroordeeld tot 8 dagen hechtenis. De eisch was 14 dsgen. Hendrik Stoelman werd wegens diefstal van een vat mineraalolie veroordeeld tot 6 weken, overeenkomstig den eisoh. Geertruide Maria v. d. Hart, die een middernaohtzendoling met eene parapluie heeft geslagen, is ver oordeeld tot het betalen van 1 3 boeto, ook overeenkomstig den eisch van het O. M. Tegen J. C. Oldenburg, die zyn patroon, den boekdrukker Tjaden ie IJmuideD, voor f42'/2 had opgelicht, was de vorige week 2 maanden ge- eischt. Hij werd veroordeeld tot 6 weken gevangenisstraf. Overeenkomstig den eisch werd W. J. Oolders, die terecht heeft ge staan voor diefstal van bloemen, ver oordeeld tot 10 maanden. J. A. v. d. Mey en Jan Brouwer, die beiden terechtstonden wegens diefstaï van aardappelen werd ieder ge van ge nisstraf van 1 maand opgelegd. Eisch 3 maanden. De knapen L. C. Geerling en.T. G. Clausing, werden wegens diefstal van duiven veroordeeld ieder tot 14 dagen overeenkomstig den eisch. De vrouw te Wijk aan Zee en Duin, die onlangs aan een veldwachter, op zijn aandringen, een borrel schons. terwijl zij geen vergunning had, is Woensdag door den kantonrechter tot drie gulden boete veroordeeld. Maandag a.s. vangen de repetition van de zaDgvereeniging van Toon kunst weer aan. Op het eerste con cert zal Mendelssohn's „Elias" wo - den uitgevoerdop het tweede ver moedelijk „les Béafitudes" van César Franck. Dames en heeren die zioh nog bij de zangvereeniging willen aansluiten, kannen zich nog wenden tot den directeur, den heer W. Rebert, Don kere Spaarne 20. Heden werd het Stedelijk Museum van schilderijen op het Raadhuis be zocht door den heer Mr. C. Fock, commissaris der Koningin in Zuid- Holland en oud-burgemeester dezer stad. Door Burg. on Weth. is heden het bouwen van eene nieuwe brug over de Ringvaart van den Haarlemmer- meerpolder gegund aan B. Znithof& Zonen voor f 17450. Tot gemeente veldwachter te Oost- zaan is benoemd P. Wognum, thans agent van politie der derde klasse alhier. Heden is door Burgemeester en Wethouders dezer gemeente aanbe steed „Het maken vau eene rioleering in de Zuidpolder- en Vooruitgang straten, de Heerenlaan (Romoien- straat) en in eene projectstraat (Fa- briciusstraat) alle gelegen in den Zuiderpolder je Haarlem Ingeleverd 13 biljetten. Hoogste inschrijver H. de Graaffte Koudekerk voor f4440. Laagste inschrijver T. J. Verzyl- bergh voor f1687. Gunning over 8 dagea- Heden is door burgemeester eD wethouders dezer gemeente bij open bare inschrijving verkooht het papier aanwezig op- en afkomende van de gemeentelijke me3tbergplaats tot en met den lOen December 1896. Ingeleverd 3 biljetten. Hoogste insohryver, B. Kramer te Heerde, voor fl per 100 KG. Laagste inschrijver, J. L. Hangjas, voor f 0,42 per 100 KG. en E. de Raay voor f0,56 per 100 KG. Vanwege het Ministerie van Water- staat.Handel en Nijverheid werd heden aan het gebouw van het Provinciaal bestuur alhier aanbesteed De 'uitvoering van bsggerwerk op twee plaatsen in het Noordzeekauaal. Raming f32550. Van de 2 hiervoor ingekomen in- schryvingsbiljetten was dat van A. Visser alhier het laagst voor f35800. Een wielrijder te Bloemendaal, den heer L. Rouwens. lid van de Haar lemsohe W. V. „de KettinggangerB" overkwam Woensdag te Overveen een vry ernstig ongeluk. Van den kant van Haarlem kwam eec dogcart aan rijden van den heer G. J. van Vliet; plotseling schrikte het paard voor de paardentram en maakte een zij sprong, juist toen de heer R. op zyn wiel in vry snelle vaart uit de rich ting Bloemendaal kwam. Toen hy de aogoart wilde pasaeeren, deed het paard weer onverhoeds een zijsprong, zoodat de wielrijder met zijn borst in hevige aanraking kwam met hetlemoen dat door zijne kleeren heendrong, en hem in de borst verwondde. Door den schok werd hij tevens tegen een paal aan den kant van den weg ge worpen, waardoor hy nog eenige ver wondingen opdeed. Bij den heer van Wal8üm binnengebracht werd hem daar de eerste geneeskundige hulp gegeven. De heer R. zal waarschijn lijk wel verscheidene weken rust moeten nemen, alvorens de gevolgen van de overigens niet gevaarlijke verwondiugen zijn verdwenen. Van het geval is procesverbaal opgemaakt. Volksfeesten te Beverwijk. Beverwijk was heden in feestdos. De driekleur wapperde overal. Het was de dag, waarop de jaarlijksche Volksspelen plaats hadden, waaraan des namiddags eene harddraverij is verbonden Al zag de lucht er 's morgens drei- gend uit, te halftien klasrde zij gebeol op en kwam de zon door de wolken. De stoomtram voerde heel wat pnbliek uit de omliggende gemeenten aan. 't Was aast ook vol in het stadje. De feestelijkheden vingen reeds des morgens te 9 uur aan met het houden van een grooten charivari- optocht, die uitnemend slaagde en waarin zeer goed uitkwamen de rijke lijk met bloemen versierde sportwa gens, waarin versierde kinderen zateD. Ook de zegekar van eene gymnas tiek vereenigingen die van de koekb kkers rijkelijk met groen en bloemen versierd, maakten eec zeer goed figuur. Verder namen aan den optocht deel vele industrieelen en koop lieden met versierde reclamewagens. Na den optocht werden de feeste lijkheden voortgezet met het water steken, waaraan 25 jongens deelna men. Herh.aldelyk kwam het voor dat zij met het steken met den stok door dm ring de tobbe met water de den omkantelen, zoodat zij den in- h ud over hun lichaam kregen. Druip nat kwamen zij dan uit het kleine wagentje, tot groot vermaak der om standers. Prijswinners waren W. Sohoo, 2eH. W. Muis, 3e A. Bakker 6n 4e E. de Bie. Het 3e nummer van het program ma boegsprietloopen, lokte evenveel bekijks. Aantal deelnemers 26. le prijswinner wasD. Mooi, 2e J. de Wit, 3e G. Tervoort, 4e P. Smit. Het vierde nummer washard- loopen voor driebeenigen, een vreem de uitdrukking, die men evenwel zal begrijpen, wanne' r men weet dat het derde been door twee beenen werd gevormd, zoodat twee jongens, naar het schijnt op drie beenen loo pen. Wanneer de jongens naast el kander staan, worden de bride beenen, met een riempje aan de kniëen vast gebonden. Dat de jonger s zoo niet gemakkelijk liepen laat zioh begrypeD. Menigeen maakte een tuimeling. Prijswinners waren; J. Jansen en P. v. d. Kaai, W. Brantjes en J. v. d. Kolk. Hierna begon te 12 uur de hard draverij. Harddraverij. Des namiddags te 12 uur vingen de internationale harddraverijen aan, waarvoor de prijs f200, de le premie f75, de 2a premio f50 en de 3e premie f25 was. Iugeschrevea waren 1. Sokol, eig. Th. J. Dop, Hilver sum, ber. M. G. Derksen. 2. Ideaal, eig. S. Snoek, Bergen, bereider eig. 3. Rejected, ei?. Stal Trio, Soest, ber. J. F. de Boer. 4. Phrynia, eig. W. A. Ockhorst, Rotterdam, ber. J. de Boer. 5. Trien eig. A. Admiraal, Bergen, ber. C. Piomper. 6. Nious, eig. Jac. Roodenburg, IJ polder, ber eig. 7. Moquette, eig. D. Vermaal, Char- lois, ber. J. de Boer. 8. Ritsjek, eig. A. A. v. d. Berg, Haarlem, ber. C. Persoon. 9. Leerling, eig. C. v. d. Heuvel, Oo3tzaan, ber. eig. 10. Sador, eig.. stal Trio, ber. J.JF. de Boer. 11. Angeline, eig. stal Jan Steen, ber. A. v. d. Akker. 12. Huntress, eig. Joh. de Mol, den Haag, ber. B. W. Schipper. Ü8 uitslag was: Sador prys Mo quette le premieAngeline 3e premie. Laatste Berichten. De Staatsfcegrooting is geraamd in uitgaven op ruim 137 millioen. Het geraamd tekort is drie millioen drie en e6n halve ton. Winterdienst Staatsspoor wegen. Op het traject Den HaagRotter damAmsterdam zyn in den a s. winterdienst geen noemenswaardige wijzigingen gebracht. De oohtendtrein van 5.05 uit Am sterdam C. S. naar Utreoht zal met den nieuwen dienst o min. vroeger vertrekken en te Utreoht te 6,17 vm. aankomen. Een nieuwe sneitrein zal te 6,20 vm. van Amsterdam C. S. ver trekken, aan geen tusschenstat-ons stilhouden en te 7,07 vm. te Utrecht aankomen. De trein, die te 9,45 nm. uit Amsterdam C. S. vertrekt naar Rotterdam, Den Haag en Utrecht, zal te LoeneDVreeland alléén tot het opnemen van reizigers, die daartoe tijdig het verzoek doen aan den sta tionschef stilhouden. De trein van 7.48 vm. uit Utrecht naar Amsterdam zal met den nieuwen dienst te Abkoude stilhouden. De trein var. 5.51 vm. uit Den Haag en 6.57 uit Rotterdam naar Amsterdam, vertrekt dan 5 minuten vroeger van die plaatsen. De trein van 11 50 vm. uit Utrecht naar Amsterdam zal 3 minuten later vertrekken en die van 12,45 nm. van Utrecht naar Amster dam 15 minuten later. Aankomst te Amsterdanf W. P. 1.88 nm. De D-trein, welke thans te 7,53 nm. van Utrecht Daar Amsterdam vertrekt, zal van 1 October a.s. af te 5,48 nm. Utrecht verlaten en 6.10 nm. te Amsterdam W. P. aankomen. De sneltrein van 6.32 n.m. uit Utreoht zal dan als gewone trein te 6.39 nm. vertrekken, aan alle stations i behalve LoenenVreeland, stoppen en te 7.22 nm. te Amsterdam aanko- men. Daarentegen zal de gewone I trein van 7.08 's avonds uit Utreoht te 7.53 nm. als sneltrein van daar vertrekken en zonder aan eenigtus- sohenstation stil te houden, te 8.26 nm. te Amsterdam W. P. aankomen. Een nieuwe sneltrein wordt ingelegd, vertrekkende te 9.59 nm. van Utreoht, aan geen tussohenstation stoppende on te 10 31 nm. in Amsterdam W. P. aankomende. Renter peint uit Londen, dat naar de Standard meent te weten de heer Howard, thans eerste secretaris bij de Engelache ambassade te Parys, benoemd zal worden tot gezant van H. M. koningin Victoria te 'a'Gravenhago. ter vervanging van sir Horaoe Rumbold, die naar Wee* nen is overgeplaatst. Ingezonden Mededeelingen. 15 Csnt por regel. BATAAFSCHE Levensverzekering- Bank. Gevestigd te Amsterdam. Goedgekeurd bij Koninklijk besluit van 19 Juni 1896. Maatschappelijk kapitaal. Een Mil lioen Gulden. Directeuren ISIDORE DE HEER en Mr. A. J. van THIEL. Wis kundig AdviseurDr. P. C. KAZ Geneeskundig AdviseurDr. C. F. J. BLOOKER Jr. Kantoor: Weteringschans 82. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: 17 Sept O. Menka en W. Hamann. C. A. Moot en A. Pronk. C.G. E. Buijse en N. Dyserinck. H. J. Kraan en M. Weel. Getrouwd17 Sept. Th. M. de Chateau en G. M. E. Moonen. P. Jung en G. Faber. P. J. F. D. v. d. Rivière en S. A Pufkus. P. C. J. Brosi en A. M. Berghuye. J. B. Oden*, thai en M. L. Klinger. BevallenA. M. KessenB—Jansen z. C J. Cornet—v, Hornsveld d. Overleden15 Sept. J. H. Kok 56 j. Wouwermansstr. IVARK TN1EUWS Alkmaar11 Sept. Ter Kaasmarkt heden aangevoerd 472 stapels, weg. 135,192 Kg. Prijzen: kleine Gras Kaas f28,—. Commissie Gras f25,50, mid delbare Gras f 27, CORRESPONDENTIE- Den Heer H. Uw stukje raakt geen onderwerp van algemeen belang en kan dus niet geplaatst worden. Redactie. 135E ïaattfcsrichten. Het stoomschip Gedé van Rotter dam naar Java, vertr. 16 Sept. van Suez. He' stoomschip Primes Amalia van Amsterdam naar Batavia, arriv. 15 Sept. te GeDua Het stoomsohip Koningin Regentes vertrok 16 Sept. van Batavia naar Amsterdam. Het stoomschip Prins Mauritsvan Amsterdam naar Paramaribo, arriv. 14 Sept. to Paramaribo. Het stoomsohip Prins Willem IV vertrok 13 Sept. van Paramaribo naar Amstordam. Het stoomsohip Amsterdam, van de N. A. S- M., van Newyork n. Rotter dam, pass 16 Sept. des voorm. 10 u. 45 min. Wight. Het stoomschip Zrandam, van de N. A. S. M., van AmBt. naar Newyork, vertrok 16 Sept. met 53 passagiers 3de klasse. Het stoomschip Spaarndam, van de N. A. S. M., van Rotterdam naar New york, vertr. 16 Sept. van Rotterdam. FAfVULiEBERICHTEN. Getrouwd: 12 Sept. E. J. Clarok en S. C. N Peaoook, Gainsborough. H. ten Gate en M. Fritsob, Halle a/S. 15. P. BenDewitz en C. W. F. Min- dermau, Arnhem. Jhr. J C. v. Sty- rum en E. E. W. van der Sleesen, Weospercarspel. G. Koker en C. Valkhoff. Utrecht. 16. F. H. v. Sloo- ten en E. M. J. Costerus, Edam. W. Lingmont en A. M. van 't Lindenhout, Neerbosch. Bevallen 15 Sept. H. S. A. Dries- senBaoh d-, Amst. A. van Loo Coerkamp z., Enkhuizen. P. L. van BuerenDeibert d., Pramlqpn. Overleden 11 Sept, A. E. de Vries 27 j., Kaap St. Vincent. 13. A. G. Pareau 65 j., Anna-Paulowna. 14. H. C. van der Woerdt 33 j., Diemen. Wed. G. Pinédo— Bruin, den Haag. 15. E. Ch. VoskuylHamel, Bussum. J. Koster 67 j.,|M»rken-binnen. W. D. Cramer, Twello. C. R. Biaauboer 75 j., Sohagen. C. Boers jd. 60 j., Brus sel. 16. J. G. D. Ober Sehoriheide 75 jAmst. ADVKRTENTIËN. Getrouwd: Pn. M. DE CHATEAU en G. M. E. MOONEN, die, mede namens wederzijdsche f&miliën, hunnen h&rtelijken dask betuigen voor de vele blijken van belangstelling, voor en bij hun Hu welijk ondervonden. SM s,p«. i89e.

Haarlem's Dagblad | 1896 | | pagina 3