BATAAFSCHE Levensverzekering- Bank. A. Huyg moest den 13e Mei als getuige voor den rechtbank optreden, li ij bleef er des morgens en ook den middag gedeeltelijk. Daarna ging hij Tiaar Schoten, ora daar iemand te ge lasten zijne koeien te molken, daar hij vreesde, dat het anders te laat zou worden! De zaak kwam inmiddels voor. Het O. M. eischte tegen elk dezer personen eene geldboete ran ƒ4 of 4 dagen. Uitspraken. Wej. C. Speelmans die Woensdag wegens overtreding der drankwet had terechtgestaan, werd van liet haar ten laste gelegde vrijgesproken. H. J. Mattliv. werd wegens een zelfde over- treding veroordeeld tot eene geldboete van ƒ2, subsidiair 1 dag hechtenis. Boterwet-oVertreding. H. Visser van O verveen, hoorde wegens overtreding der Botcrwet voor zich eischen een geldboete van f 200 of 20 (lagen en publiceering van het vonnis in de Opr. H. Ct. en Haarl. Dagblad. 12 .Juni 1807 hopen Hendrik Tes ter en G. M. Brumger, verpleegden in het Diaconiehuis in de Jansstraat alhier, hun 50-jarig huwelijk te vie len. Tester is 42 jaar waschbaas en oppasser geweest hij het leger, dat r zijne vrouw 32 jaren gediend heeft als waschvrouw en marketentster. De Bond van Geref. Jongelings- veieenigingen bepaalde Donderdagin zijne vergadering te Utrecht, dat in 1808 op Hemelvaartsdag de Bondsdag in Haarlem zal worden gehouden. BINNENLAND Uit de ..Staatscourant Kon. besluiten. Benoemd tot burgemeester der ge meente Graauw. P. A. Baart, secre taris dier gemeente; tot burgemeester van Ulruiii, J. van Julsingha, secre- taris dier gemeente tot burgemeester ,van De Bildt. jhr. mr. D. de Blocq van Haorsma de With; tot burge meester van Oss. mr. H. J. Fense- ïing en tot burgemeester van Stand- daarbuiten J. J. B. de Klijn. Tot notaris binnen het arrondisse ment Amsterdam, ter standplaats Am sterdam, Ph. A. van Olst, candidaat- notaris aldaar. Benoemd bij het wapen der infan terie, tot eerste Untenant, de tweede luitenant P. J. Terberne, van het wapen, gedetacheerd bij liet. leger in Nederlandsch-Indiëbij het 6de reg., tot kapitein, de eerste luitenant P. J. G, Scnott, van den staf van het wa pen, werkzaam aan de Cadettenschool; bij het 8ste reg., tot eerste luitenant <lè tweede luitenant jhr. A. G. van Nispen, van liet korps. "Mr. 11. C. F. Hits, te 's Hertogen bosch, benoemd tot schoolopziener in het arrondissement 's Hertogen bosch, met gelijktijdige toekenning- van eervol ontslag als schoolopziener in het arrondissement. Tilburg. Aan mr. J. van 1 leukelom, op ver zoek, eervol ontslag verleend als lid van het college van regenten over de gevangenissen te Rotterdam, onder dankbetuiging voor de in die betrek king bewezen diensten, en benoemd tot lid van gemeld college mr. A. O. H. Tcllegcn. rechter in de arrondis- sements rechtbank te Rotterdam. Aan mr. G. Polak Daniels, op ver zoek, eervol ontslag verleend als rech ter in de arrondissernents-rechtbank te Rotterdam. Aan mr. G. Kortenhout van der Sluys, op verzoek, eervol ontslag ver leend als schoolopziener in liet arron dissement Almeloo. De kapitein W. D. Hübner, van het 8ste regt. infanterie, op zijne aanvrage op pensioen gesteld en liet bedrag van liet pensioen 'bepaald op f 1645 'sjaars; (ie eerste luit. A. Tromp, van liet 8e regt. infanterie, op verzoek, op nonaeiiviteit gesteld. Bij koninklijk besluit van 24 AI ei 1807 is bevorderd tot com mandeur in de orde van den Neder- landsclienl.eeuw de luitenant-generaal .1. A. Vetter, commandant van het leger en chef van liet. departement van oorlog- in Nederl.-lndiP. Ter zake van de krijgsverrichtin gen in Atjeh in de maanden Maan tot cn met November 1896 zijn bij koninklijk besluit van 21 Mei 1S97 benoemd tot ridder 4e klasse in de Militaire Willemsorde, de kapitein ter zee M. J. Lueardic; de luitenants ter zee le klasse W. A. Palmen H. Reinders en de luitenant ter zee 2e klasse jhr. F. M. U. van Geen, terwijl bij hetzelfde besluit is bepaald dat bij afzonderlijke dagorders zoo in ïndië als in Nederland eervol zal worden vermeld de luitenant, ter zee le klasse P.van den Broeke. Ter zake van voormelde krijgsver richtingen is verder bij Kon. besluit van 24 Mei 1897 bepaald, dat de na men der volgende (sedert overleden) militairen zuilen worden ingeschreven in de»registers van de kanselarij der Nederlandschc orden Als ridder 4e klasse in de Militaire Willemsordede majoor der infanterc I). A. Okhuyzen. de Ie luitenants der infanterie M. Xeelmeijer en J. W. C. Tuyk en de sergeanten der infanterie F. Yerhey en AJ. Grebner. P». Als eervol vermeld de serge anten der artillerie W. Putman en O-F. Klaassen en de hoornblazer N. van Spanje; de fuseliers J. de Tisser G. de Bock, .1. Geurden, (sedert ge gageerd) M. Metz. A. T. Raymakers (sedert gegagceld), 1. JU Pierot (van de koloniale reserve) J. Blankenstein en J. Kuipers (thans soldaat recon valescent bij de koloniale reserve; de Amboincesche fuselier J. Singal (sedert bevorderd tot korporaal), J. Walewangks Daga, B. Kalalo, A. W. Lontoh (sedert gegageerd). D. Patty en L. Pelitimse. de ïnlaudsche faseher Danokargoen de gcnie-sol- daat le klasse J. C. van der Kaay. B. Tot ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuwde majoor der artillerie J. H. Gaadede majoor der genie J. G. Kerlendc majoorr intendant C. H. W. Boers en de off- v. gez. le klasse D. Wafclbakkcr. c. tot ridder in de orde van de Oranje Nassaude kapiteins der ge nie J. G. H. de Toogt en .V. Seliadee de magazijnmeester le kl. der genie P. T. Ëhemreyde kapitein-intendant C. Broeksma* de le luitenant-kwar tiermeester W. J. C. van Bennekom en de gep. kapitein der infanterie G. C. Nieuwenliuys, beheerder van het depot der dwangarbeiders in Atjeh. 2. Is verleend de eerc-medaille der Oranje Nassau-orde in zilver aan den militairen opzichter 2e kl. der genie, A. Kips, den adjudant-ondcroff,-zie kenvader G. J. van Hulsten den ge- gageerden onderofficier J. J. Wild (toegevoegd aan den beheerder van het depot der dwangarbeiders in Atjeh)4. de eeresabel met het ge bruikelijke opschrift- aan den luit.- kolonel der artillerie W. Boetje en aan den kapitein van den generalen staf G. C. E. van Daalen, terwijl eindelijk bij hetzelfde besluit is be paald 'dat bij afzonderlijke dagorders zoo in Iudië als in Nederland eervol zullen worden vermeld de kapiteins der infanterie L. E. W. Seek (thans met verlof in Europa): F. H. C. D. von Gemminsren. E. P. van Thiel, J. P. Linck, J. H. P. van Aken, H. Th. de Moulin, G. M. P. Scheuer (sedert aan bekomen wonden over leden.) Bij dat besluit zijn voorts; lo, be vorderd tot ridder 3e kl. in de Mili taire Willemsordede generaal-majoor der infanterie J. W. Stemfoort, de luitenant-kolonel van den generalen staf C. P. J. van Tlietsedert be vorderd tot kolonel en opgetreden als civiel- en militair-gouverneur van Atjeb en onderhoorigheden; de luite nant-kolonel der infanterie J.B.Tan Heutz: (le kapiteins der infanterie jhr. G. J. W. C. H. Graafland en S. A. Drijber en de ritmeester der cavalerie jhr. M. D. C. de Lannoy. 26. benoemd. a. tot ridder 4e kl. in de Militaire Willemsorde de luitenant-kolonels der infanterie H. Bendien en G, F. Soe- ters, majoor der infanterie J. R. Ja cobs dc kapitein van den generalen staf H. C. Kronouerde kapitein der infanterie P. H. van der WeddenJ. H. Reurts J. A. W. Weustmann G. J. H. Bruynis; A. B. B. Jansen en P. H. Bodemeyerde kapitein der artillerie G. J. E." Nautadc le luits. der infanterie E. A. van Kappen (sedert bevorderd tot kapitein), K. H. J. Creutz Leclileitner, G. K. Dijkstra (thans met. verlof in Europa), G. J. Terstege, W. K. J. Stoop, C. F. A. Wagener en K. J. C. Lijnen (thans met verlof in Europa)de le luitenants der inf. J. A. M. AI. von Schauroth (thans met verlof in Europa) de ka piteins der artillerie P. J. Dibbctz en A. Bongert, de officier van gezond heid le 'klasse A. J. Salm, de le lui tenants der infanterie J. H. Hoek- stcin, C. A. Meulemans, C. J. Boon, F. J. Kroesen, J. J. Romswinckel, R. ten Seldam. K. F. E. Gertli van Wijk. C. G. Meerburg en G. H. de Wilde, dc eerste luitenant der genie A. S. Rusette, de le luitenant kwartiermeester A. E. G. O. G. van Eeldei's. de 2e luitenants der infan terie F. E. Heyligers (sedert bevor derd tot le luitenant) en J. C. Lam ster. De adjudant-onder-ondcroffieier der infanterie A. J. Scheepens, de serheanten der infanterie. F. W. Reis, Ai. W. Deetman, A, T. de Fouw (sedert gegageerd). P. R. Pottinga, LI. Kuyienburg en L. A. Stemfoort. De wa htmeester der cavalerie J. Couvreur (sedert gegageerd), de ser geant der artillerie C. Zou, de hoorn blazer T. M G. de Bruijn en H. Karei (van de koloniale reserve), de fuseliers J. N. Kaesnap, F. J. Blaise, A. II. llagoort. H. Zwang, (sedert geageerd)"J. Buckinx en J'. H. van Iterson, dc cavaleristen A. Ban kers (sedert gegageerd). E. van En- celen. D. Mook. W. Bakkers. M. v. Lent en H. van der Keur. De ka nonniers J. Alink, \T. Slomp en J. de Graatf. Ter zake van de meergemelde krijgs verrichtingen zijn voorts van de van het Nederlandsche bij liet, indische leger gedetacheerde officieren en mili tairen beneden dien rang bij koninklijk besluit van 24 Mei 1897 No. 61 lie- noemd; tot ridder der 4e klasse in de Militaire Willemsorde: de 1ste luitenant der infanterie L. W. .1. K. Thomson sedert naar Nederland terug gekeerd eu weder ingedeeld bij tie koloniale reserve, de 2e luitenant der infanterie A. Dudok van Heel, sedert bevorderd tot isten luitenant en dc sergeant der artillerie P. Verbaar- schot. Terwijl eindelijk bij hetzelfde be sluit, is bepaalt dat bij afzonderlijke dagorders zoo in Ïndië als in Neder land eervol zullen worden vermeld de lste luitenants der infanterie AI. D. J. de Jonglt. D. .1. van Leer cn L. M. Kectell/ de lste luitenant der cavalerie T. L S. Nedenneyer ridder van Rosenthal, de sergeant der infan terie P. de Jonge en de sergeant der artillerie A. JThurkow. De Gouverneur-Generaal Van der Wijck. Naar aanleiding van een gerucht dat. in Indië geloopen heelt als zoude de Gouverneur-Generaal Van der Wijck aan aftreden denken, lazen wij onlangs in een der Indische bladen _hei zal ook hem wel gebleken zgn dat de last, welken hij zoólana ambi eerde, te zwaar roor zijne scnouders is; maar dat is minder een gevolg van zijne persoonlijkheid dan ran het stelsel Wij mccnen dag allerminst van den heer Tan der Wyck kan worden ge zegd, dat ile last te zwaar voor zijne schouders bleek. Maar uitdrukkelijk moeten 'wij opkomen tegen de mee- ning dat hij dien last „zoolang am bieerde". Integendeel, het is hier in Nederland voldoende bekend, dat de aanvaarding van zijn hoog ambt een daad is geweest van zelfopoffering, van plichtbesef tegenover ïndië. En juist daarom vreezen wij ook niet, dat hij, zoolang zijne gezondheid hem niet dwingt, tusscheutyds aan aftreden denktzijn plichtbesef is thans zeker niet geringer dan in 1893, en de taak die hij op zich nam. is nog niet vol bracht. (Hbld.) Gas in Noord-Holland. Reeds vroeger werd eenige malen gemeld, dat menige Noord-Holland- sche boer zijn eigen gas brandt. Thans komt het bericht, dat, als gevolg van een nieuwe vinding, waarschijnlijk weldra iedere boer in liet polderland voor verwarming en verlichting alleen brongas zal gebruiken. De heer Noome, te Beemster (N.-H.), heeft namelijk een middel gevonden, om veel meer gas uit het water af te zonderen dan tot heden gelukt was. Deze vinding is in toepassing ge bracht bij den heer Wiedijk, te Beem ster, en niet uitnemend gevolg. De gasleiding bij deiVheer Noome zelf, aangelegd door den lieer Lan- kelma, te Purmerend, is naar de inzichten van den gebruiker gewijzigd, waardoor de hoeveelheid gas meer dan verdubbeld wordt cn meer dan voldoende is tot verlichting en ver warming van de groote boerderij. De Tolendammer botter YD 92 was Dinsdag in de Zuiderzee aau 't vis sollen op een uur afstand van den wal. Eeu botter uit Hoorn, die met vier personen bemand was, zeilde op liet vaartuig uit Tolendam aan, omdat het door ansjovisnetten van den Hoorn- schen visscher liep. Twee personen uit Hoorn sprongen op het vaartuig uit Tolendam, sneden zijn net stuk en dreigden hem met een mes. Door het aanvaren is het vaartuig YD 92 beschadigd; het roer is stuk en er kwam meer averij. De politie te Edam heeft een vervolging ingesteld. Geref. Jongel. Bond. Uit Utrecht meldt men ons: Donderdag hield te Utrecht de Ned. Bond van jougelingsvereeuigingcn op Geref. Grondslag eene algemeene Vergadering onder presidium van den heer Dr. J. E. Yonkenbcrg van Voort huizen. De ochtendvergadering was geheel aan huishoudelijke zaken ge wijd. Op de namiddag vergadering hield Dr. K. Fernliout 'van' Utrecht een. referaat over Ds Jongélings vererni- ging en 't huwelijk, nadat dr. A. G. 'Hoiiig van Zeist een welkomstwoord had uitgesproken. Onder luid applaus trad daarna Dr. A. Kuijpcr, hoofdredacteur van de Standaard, op het podium om de jongelingen toe te spreken. Hij noemde deze vergadering de „aangroeiende deputatenvergadering", wees er op, dat op de jongelingsvereeniging een stempel van eene paedagogisehe oefen school moet worden gedrukt, dat er geestkracht en geestdrift in der jon gelingen raidden moet zijn en uitte zijne zegcnwenselien voor den Bond. \Vilt gij mijn hart verblijden, sprak hij ten slotte, geeft mij dan een wei nig lafenis voor de gewonde Grieken in Tliessalie. [Met deze woorden be val hij eene collecte daarvoor aan. als lid van het hoofdcomité voor dc gewonde Grieken. Dr. Knijper werd daarop tot eerelid van den Bond benoemd en verliet, onder aanhoudend geestdriftig ge juich, de zaal. Met evenveel geestdrift werd hier Dr. Kuijper door jonge anti-rev. ge huldigd, als hij dat op 1 April j.l. te Amsterdam door oude anti-rev. was gedaan. in de avondvergadering sprak ds. 8ilevis Smit, van Rotterdam een slot woord. Te 7J/i uur ging men uiteen. De vergadering was zeer druk be zocht. Letieren en Kunst. Itoyaards. De lieer Willem Rooyaards be ëindigt den Sisten Mei zijn gastspel als Svengali in ..Trilby aan liet Neucs Theater, te Berlijn, nadat hij ruim viiitig malen is opgetreden met steeds ibmend succes.'Hij begeeft zich dan naar Petersburg,waar hij in 't Aquarium Theater met het Duitsche tooueelgezelschap van liet. Carl Theater uit Weenen, dir. Jauner, opnieuw een gastspel als Svengali zal beginnen, waartoe hij contracted voor 14 dagen verplicht is. Leger en Vloot. Dc sabel voor dc officieren der infanterie, die. zooals reeds gemeld is, bij kon. besluit is gevoerd, is eene rechte steeksabel. en heeft een niet te groote korf tot gevest; zij heeft slechts een ring. Aan de officieren wordt vergund hun oude sabel te blijven dragen, doch dan vervalt de onderste ring en daarmede de sleepriem van den kop pel, terwijl de nieuwe zoowel als de oude sabel aan een ring hangen, doch met twee afzonderlijke gespriempjes aan den koppel zijn bevestigd. RECHTSZAKEN. l)e arrondissements reclitbauk fce Alkmaar veroordeelde liet ontslagen hoofd der school, R. M. te Heerïiu- gowaard, thans gedetineerd, tot 15 maanden gevangenisstraf met ontzet ting gedurende 6 jaren van het recht om het ambt van onderwijzer te be- kleeden. Spori en Wedstrijden, Wielerwedstrijden te Amsterdam. De wedstrijden die Hemelvaartsdag op de Amsterdamsche wielerbaan verreden werden, waren zeer belang rijk doordat de eerste afdeeling van den driedaagsehen wedstrijd tusschen Bouhours, Taylor, Henri Luyten en Witteveen werd gereden. Alvorens nog de wedstrijd begon had een ongeluk plaats, doordat Bei- senherz, die vooraf cenige ronden maakte in botsing kwam met een buffet jongen, die de baan overstak en in den val zijn been brak (de jongen nml.) Het eerste nummer was een wed strijd van meet voor amateurs in series van 1000 meter en finale van 2000 M. Winnaars in dc drie serieën waren J. van den Bruggen, 'sHer- togenbosch, W. van den Berg, Mont- foort en 1\ M. V. van de Ririère. Amsterdam. "In de finale was van den Berg winnaar in 3 m. S1/- sec. 2 van den Bruggen, 3 van de Rivière. II. Course de prime? over 5000 meter. Prijzen f 10 per K.M. Laatste lv.Al. f30, f20 eu 110. In den lsten K.A1. was winner Croissy. Parijs; in den 2de Podevin, Antwerpenin den 3de Croissy, Parijs in den 4de Boequillon, idem'; in den 5de cn laatste is eerste Flamand, Antwerpen in 7 min. 50-/- sec.; tweede Boequillon, in 7 min. 56:V- sec. en derde Jannu, Antwerpen. Nu kwam het hoofdnummer van den dag. Wedstrijd over 50 K.M. tusschen de Franschman, Eugelscb- man, Belg en Hollander. Een leger van gangmakers voor quadruplets en triplets verleenden daarbij hunne dien sten. De gaugmaking van alle rijders was goed, maar in het bizonder die van Bouhours. Deze nam al dadelijk na het afgaan de leiding achter een quad, met Taylor onmiddellijk achter zich. Witteveen was spoedig een kwart, Luyten eene halve baan achter. Er werd met eene enorme snelheid gere den. De 10 K. AL werden afgelegd in 12 min. 27 j- sec. Bij de SOsteTonde nam Taylor de leiding over, nadat bij en Bouhours bij dc 35ste ronde de beide anderen hadden gelapt cn Wit teveen een kwart baan achter Luyten was gekomen. Nadat 20 K.AI. waren afgelegd in 25 min. 23sec. kreeg Taylor een voorsprong op Bouhours, die hom echter hij de 89ste ronde weer voorbij spurtte en zulk eeu overwicht op den Engelsehman ver krijgt, dat hij hem in de 116de ronde lapt, nadat Witteveen reeds 2 maal was gelapt- In de laatste 10 K. M. ontspon zich nog een interessante strijd tusschen Taylor en Luyten. Laatstgenoemde die 'Witteveen ook een baan voor was. had langzamerhand de baan die hij bij Taylor achter was ingehaald, en de twee laatste banen reed Taylor achter den Belg, die het in de eind spurt echter moest afleggen. Bouhours was intussclien met 1 '/2 baan voor sprong eerste. Tan 1 K.AI. af waren alle records verbeterd, zooals uit onderstaande tijdsopgave blijkt. 10 K.AI. (record op naam van Cor- dang 13 min. 10-/- sec.) door Bouhours verbeterd in 12 min. 27'/r. sec. 20 K.M. (record Luyten 27 min. 3 sec.» door Taylor verbeterd in 25 min. 23 sec. 25 K.M. (record Luyten 34 min. 18-;- sec.) door Taylor verbeterd in 32 min. 3'/- sec. 30 K.M. (record Luyten 41 min. 42'/d sec.) door Bouhours verbeterd in 38 min. 441/- sec. 40 K.M. (record Luyten 55 min. 38-/s sec.) door Bouhours verbeterd in 51 min. 39-/- sec. Het uurrecord van Luyten was 43.293 AL eu werd door Bouhours verbeterd met 46.308 AL 50 K.M. (record Luyten 1 uur 10 min. 31- .-. sec.) door "Bouhours ver beterd in I uur 4 min. 52sec. Tay lor deed over dezen afstand 1 uur 5 min. 25sec., Luyten 1 uur 5 min. 27'/s sec.. Witteveen 1 uur 6 min. 3Vs sec. Dat Witteveen hoewel 4de aanko mende, ook uitstekend gereden heeft blijkt wel hieruit, dat zijn tijd 4'/2 minuut nog onder Luvtens oiide re cord was. Teil slotte kwam nog eeu wedstrijd van meet voor -machines met meervou dige zitplaatsen, afstand 2000 Ar. (6 ronden) in series. Prijzen f45. f30 en f 15. Overwinnaars waren in de lste serie de quadruplet Lorraux en de tandem Podevinin dc 2de serie: de triplet Hisgen en de tandem Brecy. en in de 3e serie de quadruplets Benöit en de triplet D. v. <1. Mark. In de finale was lste de quad Lor raux in 2 min. 34- -. sec., 2de (1e tan dem Podevin in 2 min. 35'/- en 3de de triplet Hisgen in 2 min. 35'/-,. Hiermede waren de wedstrijden af- gcloopen. De Henley-Regatta. Wij vernemen dat. met het oog op de hoogst interessanteroeiwedstrijden te Henley, waaraan dit jaar 3 ver schillende Hollandsehc roeivereenigin- gen deelnemen en die, zooals wij reeds hoorden door honderden Ilollandsehe sportliefhebbers zullen worden be- zoeht, door een Amsterdamsche firma, specialiteit in liet organiseeren van rondreizen en gecombineerde tochten, een reis naar Henley zal georganiseerd worden met gereduceerd tarief roor reiskosten en logies, te Heidej of Londen. Als dit plan doorgaat zal het zeker de ambitie, om naar llenley te gaan, vergrooton en veel deelnemers lokken. (Te.l) INGEZONDEN MEDEDEE- LINGEN. 30 Cent p0r_regeL Een nieuwe grondstof is Brandnetel wol, dat in de praktijk teil volle be antwoord heeft aau de hooge verwachtingen. Nethemden daaruit vervaardigd zijn te verkiezen boven flanellen. Zij geven evenveel warmte, doch verwekken geen klam ge voel bij afkoeling. Bovendien houden zij de huid rein en frisch. terwijl bij flanel len de huid vettig wordt. Bizonder aan te bevelen voor Wielrijders en in 't algemeen voor hen die veel transpireeren. 't ls nu de tijd om ermede te beginnen. Steeds voorhanden voor Heeren, Dames en Kinderen. Prijzen fl.50, f 1.60 en f l,70. Alleenverkoop bij A bk. Groote Houtstraat 16. Gevestigd ie Amsterdam. Goedgekeurd bij Koninklijk besluit van 19 Juni 1896. Maatschappelijk kapitaal. Een Mil- lioen Gulden. Direeteuren ISIDORE DE HEER en Mr. A. J. yan THIEL. Wis kundig Adviieur: Dr. P. C. KAZ; Geneeskundig Advieeur: Dr. C. F. J. BLOOKER Jb. Raad v. ToezichtA. J. v, BEEK HELLEDOREN HAAGES, te Am sterdam, voorzitter; C. JONKER, te AmsterdamH. F. van THIEL, te Haarlem C. D. ZUR MÜHLEN, te Helder; F. L. JANSSEN, te Amiterdam, «eeretarii. Kantoor: Wetering schans 82 Vervolg Stadsnieuws Een ongeluk op een brug. Woensdagmorgen is bij liet dicht draaien van de Hooge brug (bij bet Zuider Buiténspaanie) liet voetje van het 5-jarige meisje Petrie. tusschen de brug geraakt, de groote teen let terlijk verbrijzeld cn de andere hevig bezeerd. Het meisje, dat naar de bewaar school op den Burgwal zou gaan, werd door L. v. Zonneveld, wonende in (le Korte Hofstraat, dadelijk naar huis gedragen. Het was bewusteloos neer gevallen. De heer Dr. Prins Tisser legde het eerste verband. Daarna werd het naar het gasthuis gebracht, waar de heeron Dr. Kou wei en dr. Schoenmaker de geneeskundige hulp verleenden. I)e groote teen werd afgezet en de andere aangenaaid. Het meisje is nu weder in nare woning Klein Heiligland 58. Ze had de eerste dagen zware koorts. Naar wij ver nemen is de toestand thans redelijk wel. Dit is, naar ons werd medegedeeld, niet het eerste geval van dien aard. Niet langer dan een paar jaar geleden werd een kind van zekeren Molitor aan dezelfde brug nog veel ernstiger aan den voet gekwetst. Noir vroeger j gebeurde hetzelfde met een kind aan de Melkbrug. dat aan de verwonding is overleden. Wanneer deze bruggen worden ge opend en de hekken derhalve dicht gaan. dan komeu kinderen erover en eraan hangen en steken er. al spelende, de voeten onder door. .Stonden nu de hekken wat verder van de brugopening af, dan zou een dergelijk ongeluk voor goed onmogelijk zijn gemaakt. Tan de Bondsvergadering van „Recht en Plicht" ontvingen wij een verelag, dat in een volgend nummer wordt opgenomen. Leger des Heils. Het Leges des Heils had op den Hemelvaartsdag verschillende samen komsten aangekondigd. Des morgens om een uur of zes togen enkele heils soldaten van hier naar het Bloemen- daalsche Bosch, om daar eene bijeen komst te houden. Daar waren inmid dels ook reeds anderen. Terscliillende liederen werden er gezongen. Des middags was er hier in liet i gebouw in de Schacl iel straat eene bijzondere bijeenkomst en ook des avonds. 0]i de laatste zonden, naar het programma meldde „twee verloste slavinnen hun vrijheidslied zingen." Het waren een paar zusters, die be keerd waren. Alej. Bader, wier vroegere stand plaats Apeldoorn was, is thans sinds cenige dagen hier kapitein van het Leger en Mej. Tisser, die vroeger te Bergen op Zoom was. luitenante. In een Woensdagavond gehouden bijeenkomst van kiezers voor de ..kan didaatstelling Rei hu an Macarê op breeden grondslag" zijn tot leden van een Comité van uitvoering benoemd de heerenMr. Joh. Enschedé, voor zitter. H. L. Janssen van Raag, penningmeester IJ. K. Versféld, se cretaris Th. 6'. Schtirmann enJ.H' 11'. de Rel. Yoorlczing werd gedaan van een, brief van den heer Jiethaan Macaré, waarbij deze ia antwoord op het scluij- ven, waarin hem de eandidatuur bo venvermeld werd aangeboden, ziji x ingenomenheid betuigt met den stem die- zync verkiezing daardoor erlangt o Aan de lijst der deelnemers, in ons vorig nummer opgenomen, moet nog - worden toegevoegd Mr. F. A. >J> Graaf. De Koninkl. belooningen voor krijgsverrichtingen in Atjeh Te laat om Woensdagavond nog?' op te nemen, ontvingen wij de lijst11 der toegekende decoraties enz. voor 1 de krijgsverrichtingen te Atjeh, gedu rende de. maanden Maart tot Novem ber 1S96. M ij plaatsen die heden en deelen daarbij de navolgende bijzon derheden mede De overste Boetje, die dc eeresa bel ontving is een Haarlemmer van geboorte. Te Lombok ontving hij de Militaire Willemsorde. De luitenant Gertli van Wijk, die in de Alilitaire Willemsorde, werd be noemd, is een oud stadgenoot.. Aardig is liet, dat ook zijn zwager, del uitenant Verstecge tegelijkertijd is gedecoreerd. De overste van Heutz, bevorderd tot ridder derde klasse is de bekends dappere troepenaanvoerdcr, die het liet. vorige jaar met zijne colonne vaak zoo hard te verantwoorden heeft ge had zoo bijv. den Zondag voor Pink steren. Kapitein Graafland, ook tot derde klas bevorderd, was de commandant der Marechaussees, die Anak Galoeng overrompelden, en daar 80 vijanden af maakten. De luitenant Meulemans en Rooue waren bij deze colonne ingedeeldde laatste werd toen zeer ernstig ge- kwetst. J. Kapitein Drijber. de bekende held van Kaloet, ook derde klas geworden, werd reeds vijfmaal te Atjeb gewond. De luitenant Vuijk, wiens naam zal worden geplaats in de registers der kanselarij, stierf den heldendood I aau het hoofd van zijn troep en dc r luitenant Xeelmeijer overleed het vorige jaar te Apeldoorn. I De Kapitein A. li. B. Jansen ein- r 'delijk is degene, over wietl zooveel, i zelfs in de Kamer is tc doen geweest, i daar liij werd beschuldigd reeds ge- sneuvelde vijanden liet. hoofd te héb ben afgeslagen. Maatschappij tot exploitatie van Staalwaterbrormen. 1 Vrijdagmiddag te halfdrie kwamen a aandeelhouders dezer Maatschappij 'j in biiiteugewone vergadering in liet Brongebouw bijeen. Naar aanlei ding van het praeadvies dei- commissie uit de leden voor de geprojecteerde geldleening vau f 65.000 (zooals bekend is stelde de comm. voor, verschillend voorgestelde verbeteringen achterwege tc laten en slechts f25.000 te leenen) stelde het Bestuur nu voor, aan te gaan eene obligatieloening van f 75.000 in drie seriën en tot uitgifte van een bedrag G van f 25.000 als eerste serie. Dit voorstel werd geamendeerd zóo dat slechts 25,000 in eens zal worden 1( geleend en daarna met 91 tegen 24 j stemmen aangenomen. Aanwezig waren 36 aandeelhouders, uitbrengende 116 stemmen. (De vergadering duurt voort). Heden, Yrijdagnamiddag werd al hier door den architect .1. B. vau den Berg aanbesteed Het bouwen vau een bloembollenschuur op het terrein de Phoenix, te Haarlem. Ingeschreven werd door: W. v. d. Krol't. f 3474.50 G. Van Abs. f3650. Van Duijn. f 3690. Munsterman. f 3999. Heden, Trijdag, werd door den ar chitect W. F. Doeglas aanbesteed: Het verbouwen van perceel 1 aan do t Koningstraat alhier. ingeschreven werd door Van Abs ƒ3680 Miezerius 4062 Tander 4065 Captein 4:147 v. d. Kroft 4200 Kammen 4242 Kriegc 4260 Duin 4224 Obdam 4900 Door Gedeputeerde Staten van Noord-Holland zijn bekend gemaakt de namen der personen, benoemd tot voorzitters, leden en plaatsvervan gende leden der Raden van beroep voor de uitspraak op bezwaarschrif ten betreffende de pcrsoneclebelasting. Zij zijn (le volgenden Inspectiën Amsterdam 1 7e kan toor Mr. W. baron Eoëll, voorzitterMr. H. F. van Lennep, lid: .1. Coninck Westenberg, lid; Mr. L. H. Povel,' lid; A. Mij er. plaats v. lid; Mr. L. Hovy, plaatsv. lid, en Mr. YV, J. MJ Westewoudt, plaatsv. lid. Inspectiën Haarlem en Hilversum (standplaats Haarlem) Mr. Joh. Enschedé, voorzitter; O. Druyvesteijn. lid; jhr.Mr. F. W.vau Styrum, lid: .1. Pekelharing Zaandam, lid: A. F. Kroner, plaatsv. lid; Mr. A. W. Tliöiie, plaatsv. lid, en G. J. van Dieren Bijvoet, plaatsv. lid. Inspectiën Helder en Alkmaar (Standplaats Alkmaar Mr. H. Boelmans ter Spill, voorzit ter: li. J. Vonk. lid: M. F. H. G. iv. d. Hoeven, lid: J. L. T. Grone- man te Wieringerwaard. lid jhr. Mr. 1). van Foreest, Schagen, plaatsv. lid; A. J. -J. van Steijn, Helder, plaatsv. lid. en J. P. Kool Pz. plaatsv. lid. Inspectiën Hoorn en Zaandam (standplaats Hoorn). M. de Jong, voorzitter; II. J. Cal- koen, Edam/ lidMr. G. H. Bast, lid;

Haarlem's Dagblad | 1897 | | pagina 2