Minjak -gaas. i spoorlijn naar de Bovcn-Congo tegen het einde van 1898 voltooid zal zijn. Tegen hst kussen. j De grootste bestrijder van de I eeuwenoude gewoonte der menseben, om elkaar te kussen, is op dit oogen- blik di'. Balvagsoii Peroni, een der uitstekendste ïnedioi to Milaan. Na tuurlijk voert bij krijg tegen den kus uit zuiver hygiënische overwegingen eu op grond van bet gevaar van bc-; smetting door net kussen. Maar bij overdrijft. Een pistoolschot in don rug .zeide hij o. m. - is niet bepaald ge zond, tnaar uit een hygiënisch oog punt verkieslijker dan de kus ecner seboon'e vrouw. Het zal lang duren, eer een der gelijke stelling algemeen wordt aan vaard. Uit Transvaal. Dat tegenwoordig niet overal in de Zuid-Afrikaaiisclie Republiek het goud voor het oprapen is, zegt een particuliere correspondentie uit Jo hannesburg in de Volksstem. De correspondent schrijft nl.: Nu de tijden zoo slecht zijn, is de surplus bevolking in onze stad er op aangewezen, op alle mogelijke wijze iu haar onderhoud te voorzien. De handel in oude kleeren en daarbij behoorende artikelen is een monopolie van onze vrienden uit Peruvia, wier bezigheid liet. aldus medebrengt dat zij een zeer intieme kennis van zij- laantjes en binnenplaatsen verkrijgen van Fordsburg, zoowel als van de meer aristocratische voorsteden. Anderen zijn niet zoo ambulant en hebben hun vaste standplaatsen bij de beurs in Simmonds straat en op andere druk bezochte punten, waar zij zich met minimum-winsten op sigaretten en waslucifers vergenoegen. 'Vensterbanken worden door onder nemende proletariërs ingericht, als koopplaatsen voor tijdschriften en couranten, en smalle plankjes, beves tigd op plaatsen waar de muur eenigs- zins terugwijkt, buigen onder den last van sinaasappels en banana's, door de zonen van Griekenland op verlok kende wijze uitgestald. Fiere Italianen, tot voor kort mis schien de schrik der Abruzzen, staan] vredelievend achter hunne paleizen op wielen en strelen het verhemelte der straatjeugd met ijs en limonade. De wonderen" van den sterrenhemel worden u des avonds duidelijk ge maakt dooi' een astronoom, wiens wieg in Billingsgate of Lambeth stond. Sommigen verkiezen rijden boven loopen of staan en vermeerderen liet getal der c-ab- en trolley-drijvers. Bij de laatsten vindt men jongens (kinde ren) van tien jaar en jonger en er schijnt door dc autoriteiten weinig op gelet te worden bij het uitreiken der licenties of de voerlieden wel aan alle (of ook slechts eenige) der vereisch- ten voldoen en of zij ook maar eeni- germate bekwaam zijn voor hun taak. Niet alle de door de fortuin min begunstigde verdienen bun kost op deze en dergelijke wijzen. Tot de minder onschuldige middelen van be staan behoort o. a. het hazardspel en wanneer de spelers zich nu maar tevreden wilden stellen alleen huil avonden aan het dobbelen te wyden, zonden zij hun beroep waarschijnlijk ongestoord kunnen voortzetten. De bekoring van het spel is echter zoo groot voor zekere karakters, dat men tot 's ochtends gezellig bijeen blijft en dan ruikt de politie licht lont. Dit ondervond het gezelschap, dat zich in den nacht van Zaterdag op Zondag >22 op 23 Mei) in een ach terkamertje van de Garrick Bar met het edele farospel onledig hield. Niet tegenstaande de vlugheid der spelers slaagden de speurhonden der politie er in 22 van de broeders te arrestee ren en i:un schuld voor don Landdrost te bewijzen. Voor anderen scbijnt goud-amalg am meer aantrekkelijkheid te bezitten en een blanke zoowel als een kaffer zijn kortelings in het bezit van onbewerkt foud gevonden. De blanke heeft zich oor een exceptie (veelgeprezen stok paard der Johannesburgsche prakti- zijns) aan den arm der gerechtigheid onttrokkende zwarte beeft voor zoover ik weet nog geen gehoor onder gaan. Het jverkoopen van drank aan kleur lingen is ook een bedrijf dat door velen aangegrepen wordt eu de hooge boeten bij Bekeuring werken blijk baar niet bizonder afschrikwekkend. Integendeel moedigt het velen onge twijfeld aan om na hun veroordeeling de wet nog meer te ontduiken, ten einde het in boeten betaalde terug te winnen. In spijt van den ijver der politie en detectives is Johannesburg dan ook verre van een modelstad te noe men en de aanstelling van een Der den Crimineelen Landdrost onlangs was dan ook dbor het getal der pro- secutieshoog noodzakelijk. Diefstallen zijn nog aan de orde van den dag en zoo men een der lokale bladen ge- looven mag, werd 11. Woensdag nog een Chinees te Braamfontein op klaar lichten dag de deur van zijn winkel voor den heus dicht gemaakt, waarop de dieven de man van zijn geld ont lastten en, na hem eerst nog een dracht slagen toegediend te hebben, zicli ijlings uit de voeten maakten. Niet alleen dc crimineel© hoven echter zijn vol, ook de civiele com missarissen hebben Zich niet over ge brek aan werk te beklagen, terwijl tevens vele zaken in het Hoogge rechtshof van de eene zitting naai de andere moeten verdaagd worden. Uit Epirus. Uit Athene wordt gemeld, dat de turksehe troepen in Epirus verschil lende stellingen hebben ingenomen in de buurt van Agrafa, aldus den terug tocht der Grieken bedreigend in ge val de vijandelijkneden hervat moch ten worden. De Grieksche regeering heeft nu besloten Karpcnessis te laten bezet ten, omdat, naar zij voorgeeft, tal rijke Turksehe benden zich in den omtrek van die plaats vertoond heb ben. Op Kreta. Op Kreta hebben de Mohamme danen de aanleiding' gegeven tot het uitbreken van nieuwe onlusten. Zij hebben bet cordon bij Kauli over schreden, waarna zij in een hevigerï strijd met de opstandelingen geraak ten, welke buil 13 dooden en 12 ge wonden kostte. De verliezen der op standelingen zijn niet bekend. Tusscheu de Turksehe overheids personen en de Europcesche bevel hebbers zijn ernstige moeielijkheden betreffende de poütiebevocgdbeid ge rezen. De Mohammedanen protestee ren levendig tegen de gehouden huis zoekingen en liet in beslag nemen van wapenen. Zij verwijten den mogend heden, dat deze de opstandelingen be schermen en de Turken onderdrukken. INGEZONDEN Voor clen inhoud desêfc. rubriek stelt de redactie zich niet aansprakelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de copij niet aan dén inzender terug- gegeven Mijnheer de Redacteur. Vriendelijk verzoekt ondergetee- kende'een kleine plaatsruimte in uw veel gelezen blad van Haarlem en Omstreken, een antwoord te geven, op het ingezonden stukje iu uw blad op den avond van 23 Juni jl. Dat het zeer velen vreemd was van mij te hooren dat ik op Zondagavond versch brood heb verkocht, dat kan ik mij best begrijpen, scnoon ik mij niet kan begrijpen dat dc jaloesiezoo groot is daar over te schrijven, daar om wensebte ik die persoon te ant woorden over zijn verwondering dat ik op Zondagavond versch brood heb verkocht, het is zelfs zoo druk be zocht de avond van 20 Juni dat er meer dan 150 pond brood in één uur werd verkocht. O wat een schoon gezicht, voor zoo'n een pas opge richte zaak als Volksbakkerij van Haarlem. U moet weten Mijnheer de Redac teur als dat dat brood was bestemd voor een buitengewone bestelling voor Maandagmorgen, want het ware alle brooden van 5 cent die ik anders nooit verkoop, maar door gebrek aan brood, was ik verplicht te verkoopen wat ik bad. U mijnheer de redacteur dankende voor de verleende plaatsruimte noem ik my H. VOORN. INGEZONDEN MEDEDEE- LINGEN. 30 Cent per regel. Beter dan Paardehaar of eenige andere voeringgaas is Het is vederlicht en behoudt on der alle omstandigheden zijne elasti citeit. Uitsluitend bij H. J. VISSER, Groote Houtstraat 24. Sport en Wedstrijden* Wedstrijd om den Bol d'Or. De wedstrijd van den Bol d'Or te Parijs is dit jaar zoo weinig mogelijk belangwekkend geweest. Cordang reed zooals men weet niet mede, de eenige rijder van beteekenis die opkwam was Huret. Rivierre rustte op zijn lau weren en keek toe. Huret had verschil gehad met zijn fabriek over zijn honorarium voor records en spande zich volstrekt niet in. Zijn tegenstanders waren alle tweederang-rijders, die hij gemakke lijk voor kon blijven. Eer was er dus niet te behalen, geld niet genoeg naar zijn zin, redenen genoeg om er na 7 uur uit te scheiden. Publiek was er bijna uiet. In de baan bleven Stein, Ariès, Chevageon, Millechan en Bagré. De Bol (VOr is gewonnen door Stein mei 784 kilometer 826 meter. De laatst- aankomende, Bagré maakte slechts 496 KM., 440 M. Jaap Eden heeft te Montfermeil met Nossam en Piette gestreden om "den prix de Noisy. Nossam was ten slotte eerste, Jaap tweede met een kwart wiel verschil. Piette kwam met een wiellengte achteraan. W andelwedstrij den. Aan den wandelwedstryd van den Haag naar Slangevecht te Breukelen werd deelgenomen door 4 personen van wie 2 buiten mededinging. Vertrek van don Haag Zaterdag avond te 10 uur. De eerste aankomende op Slange vecht was de heer W. Sutherland, Zondagmorgen even half zeven, op den vóet gevolgd door den tweeden deelnemer den heer C. E. Mulder. De afstand van 63.2 K.M. werd dus afgelegd in ongeveer 8'/2 uur. Den 24 en 25 Juli zal het kam pioenschap van Nederland verwan- deld worden. Die tocht zal zijn Am sterdam. vVeesp, Hilversum, 's Gra- veland, Utrecht Maarssen, Slange vecht als hoofdpost, Breukelen, Am sterdam. Het vertrek is bepaald op Zaterdag 24 Juli a.s., \s avonds 10 uur van' Watergraafsmeer. De afstand bedraitgt 80 K.M. Vervolg Stadsnieuws Hooger beroep. Willem Winkel, door de Rechtbank alhier veroordeeld tot twee jaren ge vangenisstraf wegens diefstal van 4 schapen te Oosthuizen is van dit vonnis in hooger beroep gekomen. Bij vonnis van de Arrondissements Rechtbank alhier d.d. 29 Juni 1897 is de boedel van .Jan van den Heu vel, vroeger landbouwer te Haarlem mermeer en aldaar overleden 12 April 1897 verklaard in staat van faillissement. Rechter-eommissaris .Jhr. Mr. J. W. Quintus. curator Mr. Joh. Spoor, advocaat en procureur alhier. Wandeltocht Gymnastiek- en Schermvereenieing „Excelsior." Begunstigd door prachtig weder hield bovengenoemde vereenigmg Zon dag 1.1. baar jaarlijkscheu wandel tocht. onder leiding van baren direc teur, den beer A. J. Meyerink. Des morgens om half zes vereenigden zich op de Groote Markt een 18-tal leden allen in uniform (witte pantalon, sjerp, jekker en bondspet). Tijdig werd de eerste trein naar Amsterdam bereikt, alwaar werd overgestapt in dien voor Utrecht. Te Hilversum werd uitgestapt en daar in het wel bekende café op den Groest een stevig ontbijt gebruikt. Nu nam de eigenlijke tocht eon aanvang. Aller eerst werd gcloopen naar de Hoogt van 't Kruis, van waar men een mooi gezicht op de omstreken heeft. Toen na een Hinken marsc.li bereikte men de Zwaluwberg. Aan deze voor turners zoo bij uitstek geschikte ontspannings plaats hield men zich ongeveer l'/ï uur op. Eene aangename intermezzo was het. hier een groot, gezelschap dames en heeren te ontmoeten, allen Zwitsers, die hier hun reünie hielden, en van welke eenige heeren met ons medeturnden op een wijze waar veie HpHandsche gymnasten nog een puntje aan kunnen 'zuigen. Toen dan ook het „verzamelen" werd gecomman deerd, scheidden wij noode van hen. Er scheen geen eind te komen aan de kreten „Yivent les Suisses"en „Hon- ncur aux. Hollandais." Nu werd de straatweg genomeu naar Utrecht, dat dan ook" na een flinken marscll ten ongeveer 2 uur werd bereikt. Na ons in een goed café gerestaureerd te hebben, "was onze eerste gang natuurlijk naar den Dom, van welks bovenste trans wij een onvergolykelyk panorama geno ten. Na eene wandeling in eu om de stad, zochten wij jeindelyk eene goede gelegenheid om onzen maag, die weer begon te spreken, tot zwijgen te brengen, en uie vonden wij in „Hotel de l'Eurbpe" opliet Vredenburg, waar aan een zeer goeden discli menige toast werd uitgebracht. Zoo was dan langzamerhand de tijd daar om met den trein van half 8 weder te vertrekken uaar Haarlem, waar wij voor 10 uur aankwamen, en waardoor den voorzitter, den heer A. J. P. Dinnewet in dankbare herinnering een woord van dank werd gebracht aan allen, die aan den tocht, deelnamen, maar bovenal aan den Directeur, den lieer Meyerink, die door zijn uitstekende leiding en on- vermoeiden ijver het leeuwenaandeel wegdraagt van het. succes van den tocht, zoodat het drieVerf „Roezee, leve onze directeur!" van ganseher harte door allen werd medegeroepen. Nederland en Oranje. In eene hedenavond te houden ver gadering der anti-rev. kiesvereeniging „Nederland en Oranje" zal het be stuur zijn mandaat in handen dei- leden neerleggen. Naar wij uit goede bron vernemen moet de reden liggen in het besluit der laatste vergadering om zicli bij de Raadsverkiezing te onthouden. Daar moeten vele leden zeer ontevreden over zijn. De candidatuur voor den gemeenteraad. Zooals bekend is was bet heden de dag voor het oflicicel opgeven van candidaten voor de gemeenteraads verkiezingen. In district 1 zijn gesteld de aftre dende leden de heeren dr. H. D. Kru- seman, W. Stolp, J. .1. Sneltjes en A. van der Steur Jr. door „Vooruit gang," de R. K. kiesvereeniging, de afd. van den Ckr. Hist. Kiezersb'ond en door „Burgerplicht." De Yolkskiesvereeniging stelde in district I de heeren W. 1,. Schram, J. Modoo, M. Schoolmeester en Rei- nalda. In district II zijn gestelddoor „Vooruitgang" de heeren de Haan HugenhoItz,(af t.) ,J hr. Speelman en J. v. Wijde. Door de R. K. Kiesv.rde heeren nugenlioltz,Klein (aft.)en Hulsebosch. Door de Christ. Hist.de heeren J. Klein, B. Westerouen van Meete- ren en J. B. Lasschuit. Door Bur gerplicht: de heeren Hugenholtz, Klein en W. F. Bremer Sr. Voor district LI kan deVolkskies- ver. voor hare candidaten geon vol doend stemraenaantal verwerven. In district III zyn gesteld door Vooruitgang, de R. JK. Kiesver. eu Burgerplicht: de heeren JhriMr.F.W. vanStyrum,dr.J.NicuwenhuizenKi'u- seman'eu C. G. Loomeyer, allen aftr. Door de Chr.Hist.de heeren v. Stvrum, Nieuwenhuizen Kruseman en M. baron van Lyuden. Door de Volks- kles'.'ereenigiugde boeren Schram,.; Modoo en Schoolmeester. IJmmden. De laagste inschryvirfg voor den verbouw van het post- en telegraaf kantoor alhier was f 1000 boven dc begrootiug, zoodat het werk aan geen der inschrijvers gegund is. Naar men verneemt is nu aanne mer geworden tegen 10 pCt. boven de begrooting de lieer Wijker van den Helder. Zandvoort. Raads vergadering. in de Maandagavond gehouden openbare vergadering van den Raad der gemeente Zandvoort, waarbij alle leden tegenwoordig waren, werd me- üedeeling gedaan van de goedkeuring door heeren Gedeputeerde Staten van het raadsbesluit van 9 Juni j.l. No. •3. nopens den verbuur van grond aan wed. Lcfferts, alsmede van bet proces-verbaal van kasopneming over het 2de kwartaal 1897. Een adres van J. Veen, loodgieter alhier, om in aanmerking tc komen voor bet onderhoud van pompen, werd evenals de vorige raededeeliu- aangenomen voor kennisgeving. Op voorstel van het Dagelyksch Bestuur werd de Raadzaal aangewe zen voor !de stemming van leden van dé Prov. Staten en van den Gemeen teraad. Thans kwam aan de orde de ver kiezing van de stembureaus voor de a.s. stemming van 1 lid voor de Prov. Staten en van 2 leden voor den Ge meenteraad. De Burgemeester werd, overeen komstig art. 62 al. 3 der kieswet, vervangen voor de stemming vaneen lid voor de Prov. Staten door den heer M. Teekman met G stemmen. Een stein verkreeg de hoer W van der YVerff. Tot leden van het stembureau voor de stemming en zoo noodig herstem ming van een lid der Prov. Staten werden benoemd de heeren C. Draijer en J. van der Valk en tot plaats vervangende leden de heeren W. van der Worff en N. H. Peters. Tot leden van het stembureau voor de stemming van 2 leden van den Gemeentctaad werder benoemd de heeren N. H. Peters e G. v. Toom- bergen en tot plaatsvervangende leden de heeren J. van der Valk, M. Teek man en C. Drayer. De lieer W. van der Werff, be noemd tot 2de plaatsvervangend lid, verklaarde de benoeming niet aan te nemen. Vervolgens werd van de onvoor ziene uitgaven afgeschreven f 653,22 en overgeschreven op verschillende posten van uitgaaf. Besloten werd aan Heeren Gedeputeerde Staten machtiging te vragen tot liet voldoen van twee vorderingen uit de onvoor ziene uitgaven, dienst 189G. Nog wérd besloten onder goedkeu ring van Heeren Gedeputeerde Staten van de onvoorziene uitgaven af te schrijven f881,62 en over te schrijven op 4 posten van uitgaven, dienst 1896. Tot badmeester bij het kosteloos baden van kinderen van ingezetenen werd benoemd Jb. Koper Ezn. en zulks van 29 Juni tot 6 September a. s., voor eene wedde van f 6.— per week. De gelegenheid tot. dat baden is opengesteld Maandag, Dinsdag, Don derdag en Vrijdag van 12—2 en 4—6 uur n.m. en Woensdag en Zaterdag van 12—7 n.m. Jongens tot 15 jaren mogen daarvan gebruik maken. Daarna werd de vergadering ge sloten. De Collecte voor het badhuis voor minvermogenden ter dekking van de onlangs geleden schade door den storm heeft opgebracht f210.25. Aangekomen vreemdelingen. Kam. do Waal, Arnhem. 5 pers, villa Beau Séjour. E. Boeiing, Amsthotel d'Orange. J. H. Lioftinck, id. 2 personen, id. id (Jr. C. Crommelin, id. 2 pers. id. id. F. Thcijssing, Utrecht 2 personen id. Velsen. In de vergadering der liberale kiesvereeniging „Velsen" is Maandag avond gestemd over candi laten voor den gemeenteraad; tevens werden daal de bussen van IJmuiden en Sant poort geopend, zoodat 113 stammen uitgebracht waren. Candidaten bleken te zijn de heerenF. W. C. H. baron van Tuyll van Serooskerkeu met 95 stemmen, P. Roggeband 95. S. P. Kuyper 87 en C. J. Kalis met 78: de eerste drie waren aftredende leden. Spaarndam. Op de voordracht voor onderwijzeres alhier zijn geplaatst de dames N. de Boer te Lutjebroek, J. B. Swaans- wijk en J. J. Blom te Haarlem. Sloten. Tot candidaten voor den gemeente raad zijn gesteld de heeren J. van Bladeren. G. Veldhuizen en Blauw - hoff, aftredende leden en Bronkborst, Stut en Glim. Haarlemmerliede. Ter vervulling van twee vacaturen in den gemeenteraad zyn door de ver schillende kiesvereenigingen candidaat gesteld de heeren G. van Andel (aftr., B. P. Vink (aftr.) A. Th. Nelis en G. Cos. Prov. Staten. In het district Haarlemmermeer is tegenover do candidatuur van deu heer Mivl). K. van I.cnnep, door de libe rale kiesvereeniging te Houtrijk en Polanen gesteld de heer A. van Ros- su&jyiiréctéur der hectwortelsniker- fubX „Holland" te Halfweg. I)e heer G. B. 't Hooft, die van anti-revolutionaire zijde zou worden gesteld, heeft daarvoor 'bedankt. TELEGRASflSHEH, BERLIJN, 28 Juni. Wolff's bureau verneemt uit Kiel„Aangezien de gezondheid van von "Marsehall het noodig maakt dat hij als staatssecre taris van buitenlandsche zaken ver vangen wordt, zal naar met zekerheid wordt beweerd, dc gezant te Rome, von Billow, door den keizer belast worden met de leiding van de buiten landsche zaken, vooreerst bij wijze van plaatsvervanger, v. Billow zal de zaken in handen nemen als de keizer te Berlijn terug is." RECHTSZJUEEB3. Een politie-agent voor de rechtbank. Voor de Haagsche rechtbank bad zich Maandag,te verantwoorden een agent van de Haagsche politie 4e klasse, beklaagd den nacht van l op 2 Mei, op surveillance zijnde op den Loosduinschcn weg, uit een tuintje voor perceel 2-11 aan genoemden weg, toebchoorende aan den heer Wilson, eenige bloemen (tulpen) te hebben ontvreemd. Door den zoon van den lieer Wil son werd verklaard dat bij in (len nacht van 1 op 2 Mei 's morgens om 43/.i uur, zittende op de bovenvoor- kamer, geritsel aan het tuinhek hoorde. Naar buiten ziende zag hij een agent van politie in uniform, (de beklaagde) gebogen over een bed'tulpen, terwijl een ander agent voor het tuinhekje stond te kijken. Op dat oogenblik kwam een werkman den weg af waarop de eerste agent haastig het tuintjeverliet met een bouquet tulpen in de band en met zyn collega don Loosduinschen weg opging, voor zoover de lieer W, zien kon tot aan bet gesticht Groenenstein. Na een poosje kwamen de agenten (len weg weer af en werden aangesproken door een heer, die een door hem ge vonden sleutel aan de politiebeambten wilde ter band stellen. Terwyl zij met bedoelden beer stonden te praten kwam de heer W. naar den agent toe, dien hij met bloemen in de baud het tuinhekje bad zien verlaten, sloeg diens yelerine op eu sommeerde hem de tulpen die bij in de band onder de pelerine verborgen hield terug te geven „of te brengen naar de plaats waar hij die gestolen had". Volgens (le getuigenverklaringen van den heer W. eii van den heer die clen sleutel gevonden had, ver schoot de agent sterk van kleur, stotterde even en beweerde toen die bloemen in beslag genomen te heb ben van ecu man dién hij onder ver dachte omstandigheden daarmede had zien loopen. Naam en woonplaats had die man hem opgegeven, maar te vindenwas hij niet geweest. De beklaagde ontkende in liet tuintje geweest te zijn en bield Maan dag ter terechtzitting vol de doemen in beslag te hebben genomen. De an dere agent die vóór het tuintje had staan kijken beweerde niet daarvoor te hebben gestaan en zijn kameraad geen bloemen re hebben zien plukken, De president' wees hem op bet ge wicht van deze zaak al geldt het luer slechts eenige tulpen; herinnerde hem aan het gewicht van den eed; wees hem op vrouw en kinderen en waar schuwde hem voor de gevolgen van meineed. Toch mocht dit alles niet baten en eindelijk requireerde de subst. officier mr. Pleijte: opmaking van proces-verbaal van de verklaring van den agent-getuigerechtsingang tegen hem wegens meineed en in hechtenisneming. l)e agent werd daarop door een rijksveldwachter in voórloopige be waring gesteld, waarna de rechtbank zich in raadkamer begaf. Na verloop van een half uur word de geschorste zitting hervat en de agent-getnige weer binnengeleid. Nog maals door den president toegespro ken verklaarde de getuige toen: „ik heb den man (zijn kameraad) willen redden, maar ik zie nu dat liet niet gaat en ik mij zelf ongelukkig zou maken." Daarop vertelde de ge tuige dat zijn kameraad de bloemen gestolen bad en er van inbeslagne ming geen sprake was. Subst. officier van justitie mr. Plcyte nam hierop zijn réquisitoir terug ten aanzien van den agent-ge tuige wees er op hoeveel moeite het hier had gekost om twee beambten van politic"tot bekentenis te brengen, releveerde het beteekenisvolle feit waaraan vooral de beklaagde zich had schuldig gemaakt en vorderde 8 maanden gevangenisstraf. Uitspraak Dinsdag 6 Juli. De brigadier van politie Menningh is lieden door het hot te Amsterdam vrijgesproken. De rechtbank te Amsterdam ver oordeelde heden E. Camp tot l jaar en Wilhelmine de Rue tot zes maan den gevangenisstraf, met aftrek van l maand preventieve hechtenis. VERVOLG NIEUWSTIJDINGEN. De lustrumfeesten te Amsterdam. Hedenmorgen vereenigden zich te 11 uur, de reünisten tot het houden van een boottocht, aangeboden door de Stud. Roei Ver. „Nereus". Heden avond te 6 'k uur heeï't een diner plaats aangeboden door de leden van Avan- vul; en van S. S. A., en wel inde tydelijke studentensociëteit (Panopti cum). Hedenavond concert en vuur werk in het Tolhuis. Prinses Paulina van Vurtemberg is naar Neuwicd afgereisd. Zij ging van bot Loo per rijtuig tot aan Arn hem om vandaar de reis te vervolgen. Een perzisch buitengewoon gezant. In het „Hotel des Indes" to's Gra- venhagc. wordt 10 Juli verwacht do buitengewone gezant van den Shall van Pcrzio, belast met de mededee- ling der troonsbestijging van zijn Sou- vcrcmCaan II. M. de Kon.-Regentes. Mishandeling. Dat men op 't platteland last heeft van landloopers zoogenaamde pa- pierverkoopers is overbekend. En dat een ferme terechtwijzing voor menigen brutalen bedelaar gewcnscht is, zal niemand ontkennen. Eon mis handeling als te Lieuden (Neder-Be- tuwe) heeft plaats gehad, verwekt echter verontwaardiging. Men heeft daar een brutalen landloopcr met een ploeghouter vier vingers afgesneden, een oog byna uit hot hoofd geslagen, een wond in "t aangezicht toegebracht zoodat dc tanden blootlagen en daar enboven nog verscheidene andere woladen toegebracht. De politic doet gestreng onderzoek. Valsche spelers. Eenige jaren geleden deed in dc Franschc on Hongaarsche bladen het bericht dó ronde, dat een Hongaar sche „ridder", Barady genaamd, wiens eigenlijke naam Bai is, in de Parijsche Oercle de j'Escrime met zoo enorm veel geluk speelde, dat hij in korten tijd meer dan twee millioen won, waarvoor hy te Parys een paleis en in zyn geboorteplaats, Groszwardein een prachtig huis kocht. Spoedig even wel bleek door de onthullingen van de XIX Siècle, dat de Hongaarsche cavaliere een zoon van een schoen lapper uit Groszwardein en een val sche speler eerste klasse was. Deze onthullingen b.iddcn tengcvolle, dat Bai, „le terrible Hongrois", uit alle Parijsche clubs geworpen werd. Naar het scbynt, zit hij thans op zwart zaad, daar bij tc Parijs weer op onaangename wijze van zich doet hooren. Nadat strenge maatregelen waren genomen om hem uit alle clubs te weren, liet hij zijn trawanten, die in het geheim zijner zwendelaryen waren ingewyd, in verschillende clubs inschry ven. De zaal bedienden der clubs in qnaestie werden omgokocht om valsche of gemerkte kaarten de speeL- zaal binnen te smokkelen en zoo ver loren .dc argelooze clubleden honderd duizenden niet het baccarat aan de handlangers van den uitgeworpen „ridder". De zaak kwam uit toen „Barady" een grooten slag wilde slaan. Hij trachttq in de Oercle des Capneins een strooman te doen inschrijven eu deed ook een voorstel aan een te Pa rys wonenden Hongaar, die evenwel van een en ander kennis gaf aan de directie van de betrokken club. De politie stelde een onderzoek in en con stateerde, dat in de zaak o.a. betrok ken zijn de zoon van een Italiaansch staatsman, een Berlijnsche baron en een Hongaarsche aristocraat. VARIA. Kleine laarsjes. Zij trad een welbekenden schoe nenwinkel binnen en zeide tot den beleefden winkelbediende Mag ik een paar wandelscboeu- t.jes vau u zien, No. 4. Ik droeg tot nog toe No. 3, maar die dreigen me langzamerhand wel wat nauw te wor den. De man deed zijn best de laarsjes aan te. krijgen, maar het wilde niet gelukken. Dat. is toch erg vreerad, mom pelde zij. daar begrijp ik niets van. Probeer No. 5 dan maar eens maar ik weet zeker, dat ik er in zwem, ik heb maar een klein voetje. -- Een heel lief, een heel klein voetje, antwoordde de galante jonge man, met een gelaat zoo rood als een kreeft van de moeite, die het hem kostte om de laarsjes aan te doen. Neen, dat. gaat niet, zeide hy eens klaps, na nog enkele vergeèfsche pogingen, zc zouden u veel te wyd zitten. 0 moet toch No. 4 hebben. Hij haalde een paar schoentjes No. 7 van de plank en paste haar die aan. Die zitten heerlyk, sprak zjj, toen zy zc aan had en betaaldeja ik wist wel, dat No. 4 mijn nummer was. Misschien want ik heb ze altijd gedragen hadt u nog wel een goede No.drie voor mij kunnen vinden. En de jonge man antwoordde: Zonder fcwyfeï juffrouwnu bet vol gend jaar, als deze versleten zyn, her innert u er mij dan maar eens aan. Dan zullen we No. 3 eens probeeren. En bij ging weer aan zijn werk, als? iemand, die weet, dat hij er zich doorgeslagen heeft BURGERLIJKE STAND. Bevallen: 27 Juni. J. H.Rcmmé— Rosekrans d. F. Star—Koning d. A. Silvis—Degenaars d. 28. L. v. d. List Koning z. H. Huis—Gort d. 29. M. S. Verbeek—Pelser z. M. A. Oxsencr Kockelkoren d. Overleden27. J. F. Gosewehr 78 j. Rozenprieelstraat.

Haarlem's Dagblad | 1897 | | pagina 3