Inschrijving tot 10 Juli by den directeur van liet Haags?he sportter rein. Weer een slachtoffer. l)e bekende bokser Michael Ker- win van Chesterfield, die Donderdag 11. in de „Olympia Club" te Birming ham door zijn collega Joseph Villiams van Bother ham, in een match over wonnen wei-d, is waarschijnlijk ten ge volge van de hem toegebrachte slagen, in den nacht van Zaterdag op Zon dag II. in het gasthuis te Birmingham overlede:.. GEIV2ENGO NIEUWS. Een wandeltocht. Twee jonge Luikenaars, die den 6en Juni naar aanleiding van een weddenschap om 1000 francs met een handkar en /.onder geld op zak, van Luik naar Parijs vertrokken, zijn Zondagavond op hun terugweg te Brussel aangekomen. Hoewel zij soms zonder eten waren en erg veel last van de hitte hadden, zullen zij nogmaaL de reis maken, ditmaal op klompen. Je moet er maar liefhebberij voor hebben Onweerberichten. N:et alleen in Frankrijk, ook in Midden- en Zuid-Duitscbland hebben de vorige week de onweders ontzet tende schade aangericht. De schade wordt op tal van millioenen geraamd, zoodat de Wurtemburgsche Kamer reeds besloten heeft buitengewone hulp te verleenen. Vooral in den om trek van Heilbronn heeft het storm weder vreeselijk gewoedboomen, huizen, schoorsteenen, telegraaf- en telephoonpalen omgeworpen, de bloei ende velden en de wijnbergen zwaar beschadigd. Het onweder kwam daar 's nachts en het hemelvuur was zoo aauhoudend, dat het dag scheen te zijn. In een dorp werden een oude vrouw en twee kinderen door het in storten van een huisje gedood. De spoortreinen ondervonden veel ver traging. Te Sinzig aan den Rijn stond liet station onler water, zoodat de reizigers in en uit de wagens moesten worden gedragen. Te Weil- heim dreef de stoim eenige losstaande wagens telgen een posttrein, die ont spoorde. In Noord-Elzas is over een groote uitgestrektheid de oogst ver nield door de hagelsteenen. Ongeregeldheden te Calcutta. Hoewel het te Calcutta over het geheel rustiger schynt, vreezen velen dat de ongeregeldheden nog niet ten einde zijn. De politie ontvangt telkens nog spionnenberichten over beraamde onlusten. De eigenaars van de Tagore estate ontkennen beslist dat zij aangeboden hebben, het betwiste stuk gronds met de zoogenaamde moskee aan de mo hammedanen af te staan, en men ge looft dat de regeering in geen geval dezen afstand zou goedkeuren, maai de mohammedanen 'zeggen even be slist dat de belofte wèl gedaan is. Volgens Reuter's bijzonderea be richtgever moeten bij de onlusten ten minste 600 opstandelingen gedood zijn. Het officieel! telegram van den on derkoning spreekt van 8 dooden en vele gewonden, voor zoover bekend, op Donderdag. Eergisteren' is de jubileumsdienst ge houden. De kerk was overvol, en 200 politieagenten bewaakten de uitgan gen. daar men vreesde voor een be tooging van de inlandsche bevolking. Zij behoefden echter niet handelend op te treden. Op verschillende punten der stad worden no<r Europeanen, vooral vrou wen, beleeuigd, en de spanning duurt voort, Andree's pooltocht. Betreffende Andree's Noordpool- expeditie werd Maandag onder den datum van 28 Juni naar Stokholm geseind De vulling van den ballon begon den loden Juni 's morgens en duurde drie dagen. De dichtheid van den ballon is bevredigend. De winden waren tot heden hoofdzakelijk noor delijk. De opstijging was bepaald op 1 Juli. Hitte iu Italië. Op het buitengewoon koele voor jaar is in Italië een ontzettend heete zomer gevolgd. De grootste hitte heerscht op het eiland Sardinië waar temperaturen tot 42 gr. Celsius zijn waargenomen. Op het Italiaansche vasteland is Milaan de warmste stad Hier bedroeg Zondag in de scha duw de hoogste temperatuur 36 J/a §T. Celsius. Des nachts is het daar niet veel koeler. Men heeft getracht door besproeiin gen in de straten de temperatuur te verkoelen maar dit heeft in het ge heel niet gebaat, de hitte werd alleen ondragelijk er. Het is trouwens alge meen bekend, dat door het vele be sproeien der straten de droge zomer hitte iu vOehtige overgaat Boven dien is bij onderzoek gebleken, dat vochtig stof van de straten vele ziek tekiemen in zich bevat, terwijl deze kiemen in het droge stof door de-zon spoedig gedood worden. Pest. Te "Bombay (stad) kwamen in de afgeloopen week slechts 12 sterfge vallen aan de pest voor, op 534 sterf gevallen in het geheel; te Poena geen, op andere plaatsen slechts enkele, met uitzondering van Koetsj, waar nog 56 gevallen en 41 sterfge vallen aan de pest aangegeven werden. Het bericht uit Folia, over het uit breken van dc pest te Konstantinopel. wordt reeds tegengesproken. Het genoegen geen geld te hebben. Een student te Freiburg schetst in een der daar verschonende dagbladen dit genoegen op de volgende wijze „Ik kom op een middag heel verge noegd door het bosch wandelen, dat naar het mooie Waldsee voert; daar springen plotseling twee kerels achter een boom weg en roepen op verschrik- kelyken toon uit„De beurs of het levenKalm glimlachend haal ik daaropmijn volkomen ledige beurs te voorschijn en geef ze liun. De ver blufte gezichten der striiikroovers, toen zij in dc ledige portemonnaie keken, zijn eenvoudig niet te beschrijven. Ik zei tot hen..Mijne heeren. u hebt mijn beurs verlangd, daar is zij. geid heb ik echter geen rooden duit, mijn wissel is nl. nog niet aangekomen. Was hij er, 'dan zou ik u gaarne- een glas bier offreeren." Hoogst onaangenaam verrast, eischten zij daar op driftig en met vreeselijke gebaren mijn horloge. ..Dit", zeide ik. „kunt u in den lombard halen daar zit het vastDat was den beiden man nen te veel. Zij lichtten hun niet meer heel moderne hoeden op en gingen met, een zuur gelaat verder, terwijl ik hun heel hoffelijk een goede reis en betere zaken wehsclite. Toen ging ik naar huis met de lioop, dat de brie venbesteller er met een aangeteekenden brief was geweest, wat dan ook wer kelijk het geval was. Amst. Ct. Een merkwaardige horloge ketting. De Amerikanen hebben toch zeer bijzondere denkbeelden Een Araeri- kaansch tijdschrift bericht, dat een arts te bfew-York, die beroemd is wegens de veelvuldige amputaties die hij aan zijne ongelukkige patiënten volbracht, 'in het bezit van een hoogst merkwaardige horlogeketting is. De leden dezer ketting zijn uit arm- en beenbotjes van zijn beklagenswaar dige offers saamgesteld. De man draagt dit zeldzame pronkstuk tot op zekere hoogte als een onderscheidingsteeken van zijn beroep. lederen keer, wanneer hij een ampu tatie heeft gedaan wordt de afschu welijke ketting een centimeter langer. De botjes worden op hoogst kunstige wijze uitgesneden, wat naar men zegt, een zeer moeilyk werk is. De deelen der ketting zijn door middel van gou den ringetjes met elkaar verbonden. Hij moet er volstrekt niet onooglijk uitzien, maai1 in glans en fijnheid met het beste elpenbeen kunnen wed ijveren. Een nieuw duikertoestel. Een hoogst merkwaardig duiker toestel is dezer dagen te Choisy-le- Roi bij Parijs beproefd. Het toestel dat den naam van iravailleur sous marin draagt, heeft het voordeel dat het zich onder water kan voortbewe gen. Het bestaat uit een kogel uit 8 centimeter dik plaatijzer van drie meter middellijn, wegende 10 ton. Het binnenste wordt ingenomen door de kamer der werklieden. Een houten wenteltrap leidt naar de deur die waterdicht gesloten kan worden. In den wand is een machtige lens aan gebracht die gelegenheid geeft naar o uiten uit te zien. Verder staan er het telephoontoestel, de electrische accumulatoren met het mechanisme voor de beweging van de schroeven en het stuurtoestel. Want de „onder- zeesche arbeider" kan zich langzaam voortbewegen om een wrak of een rif en met tangen en haken aan de buitenzijde, die van binnen worden bestuurd, voorwerpen vastgrijpen die hij medeneemt naar de oppervlakte. Voor dc voortbeweging en het sturen, dienen drie schroeven. De kamer be vat genoeg lucht voor eenige perso nen gedurende een paar uur. De kogel hangt aan een kabel, waaraan hij wordt afgelaten en op- geheschen. Er is echter voor gezorgd dat, wanneer deze kabel breekt, het toestel door den opwaartsehen druk van het water kan rijzen en de be manning dus niet behoeft om te ko men. -Van dc onderzijde zijn twee ballastkisten bevestigd. Deze kunnen van binnen worden omgewenteldde ballast wordt dan uitgestort en de kogel schiet naar boven. De proefnemingen hadden plaats op een diepte van tien meter en zyn bijzonder goed geslaagd. Zij zullen voor Havre en voor Brest op diepten van 250 en 500 meter worden her vat. De uitvinder van dit vernuftig toestel is een Italiaan, Piatti dal Pozzo geheeten. 0 Een locomotief aangehouden. De Fransche douanen te Rijssel hebben Zaterdag aangehoudende locomotief van den trein uit Doornik De machine bleek toch een maga zijn te wezen van allerlei smokkel waar: tabak, sigaren, lucifers enz. De machinist eu de stoker smokkel den sedert jaren. Beiden zijn ontsla gen. De Belgische Regeering pro beert nu haar locomotief terug te krijgen, waarop beslag is gelegd. Vervolg Stadsnieuws Tegen de bierhuishoudster Speel- mans in de Meesterlottelaan, die on langs door den kantonrechter en daar na door de Rechtbank in hooger be roep werd vrijgesproken van het schenken van sterken drank in 't klein, is nu Maandag weder proces verbaal opgemaakt aoor een jacht opzichter vut Jisp, die er een glas bier dronk en waarnam, dat vrouw Speel- mans aan verschillende personen je never scfionk en verkocht. Xegelwedstrijd. Naar wij vcrncmenis op de Dinsdag avond in een der zalen van café Brink- inann gehouden vergadering de ïege- Iktgs-commissie voor den a. s. Bonds- kegelwedstryd definitief geconstitu eerd uit de navolgende toegetreden Yereenigingen Amicitia „Calliope", ..Hard gaat ie", „de Kroon", „de Phoenix", „de Vliegende Hollander" en „de Volhar ding", die alle 7 aan den A. N. K. B. zijn aangesloten. De data zijn vastgesteld op Zon dag 5 en 12 September, terwijl van verschillende zyden reeds medailles zïju toegezegd. Aan den heer K. van Donselaar is op zyn verzoek eervol ontslag verleend als klerk ter gemeente-secretarie met ingang van 1 Augustus e. k. Hedenmiddag ontvingen wij een verslag van de laatstgehouden ver gadering der liaarlemsche afdeeling der Maats. t. bev. der Bouwkunst te laat echter om het in het num mer van heden te plaatsen. KANTONGERECHT De kantonrechter heden W oensdag uitspraak doende in de zaak van de hr. Somers (overtreding arbeidswet) ver oordeelde hem tot betaling van zeven geldboeten, elk groot f 1.of zeven keer 1 dag hechtenis. Heemstede. Harddraverij t „Oude Slot". Heden hadden op de baan van ,,'t Oude Slot" onder Heemstede hard draveryen plaats georganiseerd door de harddraverijvereeniging ,,'t Oude Slot". Het comité bestond uit de heeren: A. Wijnands, Voorzitter. C. v. Holk, W. v. Dieren Bijvoet, J. A. v. d. Berg, D. A. v. Stralen. Secret.-Pen- ningm. Jury: Kapt. E. A. L. Quadekker, Voorzitter. Lt. C. de Bruyn, G. .1. Hoogland. De betrekkingen werden waargenomen door de heeren J. v. Stolk. Rechter, C. v. Holk. Starter Jhr. W. A. L. Mock, Handicapper. Ant v. Wijk, Tijdopnemer. C. A. A. Dudok de Wit, L. Wurfbain, E. L. W. v. Dobben, J. H. Houtman. L. Simonsz, Jos. v. d. Berg, baancom missarissen. Voor den middag had plaats een harddraverij op de korte baan. Voor de afwisseling bad het Be stuur ditmaal eene nieuwigheid aan gebracht in het nummer korte baan. Bepaalde men zich namelijk vroeger tot aangespannen paarden, thans was het ook geoorloofd de paarden onder den man te berijden, izoodat men in dit nummer een aangespannen paard kon zien rijden tegen een, dat onder deu man bereden werd. De lengte van de korte baan was 350 M. precies. Er waren slechts 10 deelnemers ingeschreven en wel de navolgende 1. „Newbold," J. W. Scliuyl,Utrecht. 2. Jersey'', A. A. van'den Berg, Haarlem. 3. „Rejected", stal „Trio", Soest. 4. „Wilhelm UI", F. C. Hemmes. Amsterdam. 5. „Wim", Joh. de Mol, 's-Graven- hage. 6. „Tarax'-, D. A. van Stralen, Haarlem. 7. „Huntress," Joh. de Mol,'s-Gra- venhage. 8. „Lucille", J. W. Scliuyl. Utrecht. 9. „Berendina", M. Ackèrman, Lut- kemeerpolder, 10. „Ritsjek", J. Koster, Heemstede. „Tarax" kwam 'niet op, daar hij niet in conditie was. De ritten liepen tamelijk vlug af. De bookmakers no teerden bijl den aanvang van deze wedloopeu „Newbold" égalité, „Jersey" 33—1, „Rejected" 10—1, „Wilhelm ÏLI" 3—1, „Wim" 8—1, „Huntress" 5—1, „Lu- cillei' 5—1, „Berendina" 66—1. „Rist- sjek" 8—1, Al spoedig bleek, dat „Wilhelm IH", het eenige paard dat onder den man bereden werd, een mooie kans had. Te 12 uur waren „Wilhelm", „New bold", „Wim", „Ristsjek" en „Hun tress nog aan. Uitslag was „Huntress" le, „Wil helm IIP' 2e, „Ristsjek" 3e. Het verloop van de harddraverij op de lange baan was als volgt Een oogenblik voordat no. 1 (aan moedigingsprijs) begon, ging een schim mel, Wilhelmus van Van dei' Lee te Koudekerk, met de sulkey ervan door, de baan op. Nadat hij deze een paar maal had rondgeholdwerd hij in het struikgewas opgevangen. Hoe wel alles kort en klein was, had het l^eest zelf geen letsel gekregen. Aanm oedighigsprijs. Heat-harddraverijaangespannen voor hitten van alle landen on rassen, die geen pry's of premie hebben ge wonnen. Handicap gereden door ama teurs. Minimum-afstand 1200 M. Prijs f 40, benevens een mand cham pagne, aangeboden door de heeren J. I). Kuhn Co., Zoetestraat 44, Haarlem. De 2e aankomende iu dé zeslissende heat ontvangt f 10. De 3e aankomende f 5. Inleggeld f 2,50, ge heel rouwgeld. 1. „PietjeH", A. Verbrugge. 1200M. 2. „De Recruut", G. Fehornagel, Haarlem. 1200 M. 3. „Beaufv", Van Luijk, Haarlem. 1200 M. 4. „Anna II". C. van Dijk, Rotter dam. 1200 M. 5. „Marie". F. Verwer, Noordwijk. 1200 M. 6. „Truus". C. Bruyn, Amsterdam. 1200 M 7. „Stclline Baljuwstal, Haarlem. 1200 M. 8. „Jeannette", A. M" v. d. Akker. 1200 M. 9. „Caesar", Pb. Paerl, Amsterdam. 12(H) M. 10. „Bram". A. Wijnands, Heem stede. 1200 M. 11. „De Vlieg", J. Nyssen, Sant poort. 1200 M. 12. „Laokoon", J. A. v. d. Berg, Haarlem. 1200 M. 13. „Caprice", W. v. Dieren Bij voet, Bloemendaal. 1200 M. 14. „Marie II", C. de Boer, Bever wijk. 1200 M. 15. -Franz", D. A. van Stralen, Haarlem. 1200 M. 16. „Kamakru", D. A. v. Stralen, Haarlem. 1200 M. 17. „Sjika", J. H. Aupcrs, Amster dam. 1200. IS. „Rose Marie", Jac. Lammens, Zoetermcer. 1200 M. 19. „Doris", L. de Haas, Rotter dam. 1200 M. 20. -Marie III", G. Verbuigt, Am sterdam. 1200 M. 21. „Tommy", N. N. 1200 M. 22. „Bob", ICiiysen Krüger, 's-Gra- venhage. 1220 M. 23. -Dolly". A. Wijnands. Heem stede. 1260 M. Niet opgekomen 6,7. 10.12,13.23. Uitslag'van den eersten heat: No. 4 eerste, No. 19 tweede, No. 5 dorde. Tijden resp. 3.2, 3.l73/-„ 3.18. Tweede beatEerste No. 16,2.553/r.: tweede No. 4, 2.56derde No. 8, 2.56iU Beslissende heat: Fierste No. 16. 2,56tweede No. 4 in 2.56's. derde No. 19 3.02. III. O ude-Slot- Prijs. Harddraverij ingepannen voor paar den van alle landen en rassen die feen beter record hebben dan 1.58. [andicap gereden door amateurs. Mi nimum afstand 1600 M. le prijs f 100 benevens een kist cognac 1835, aan- goboden door den heer Schönhuth, te Haarlem; 2e prijs f40, 3e prijs f20. Inleggeld f7,50, geheel rouwgeld. Paarden zonder record, die sneller geacht worden dan 1,58, uitgesloten. 1. „Mie", H. Kühn,Na»röen. 600 M 2. „Never Mind II", D. A. an Stralen. Haarlem. 1600 M. 3. „Mak", idem. 1600 M. 4. „Sampï, C. van Holk, Haarlem. 1600 M. 5. „Fol Amour", D. A. v. Stralen, Haarlem. 1600 M. 6. „Hoopvol", A. A. v. d. Berg, Haarlem. 1615 M. 7. Jonge Joöl," A. de Ridder, IJpol- der. 1615 M. 8. „John Bull," C. de Boer, Zaan dam. 1615 M. 9. „Tarax" D. A. v. Stralen, Haar lem. 1630 M. 10. ..Ideaal" S. Snoeck, Alkmaar. 1630 M. 11. -Wilhelmus," A. v. d. Lee, Kou dekerk. 1630 M. 12 „Constantijn", W. v. Dieren Bijvoet, Bloemendaal. 1630 M. 13 „Richard", L. de Haas, Rotter dam, 1650 M. 14 - Yetlok", J. Bakker, Wassenaar. 1650 M. 15 „Reintje", J. G. Franke, Zoe- termeer, 1650 M. 16 „Pleasant", W, Pleisier, Vleu ten, 1650 M. 17 ..Berendina", M. Ackèrman, Lutkemeerpolder, 1650 M. 18 „Ninus", J. Roodenburg, IJpol- der, 1700 M. Niet opgekomen 2, 3, 5. 6, 9, 12. Eerste „Ideaal" in 3.11 tweede - Vet- lok" in 3.12'/e, derde „Ninus" in 3.20 Derde aankomende was feitelijk „Richard" in 3.16, maar deze werd gedisqualificeerd wegens galoppeeren. De totalisator betaalde f 6.— voor f2.50. •I-V. JuU-Prijs. Internationale Harddraverij (aan gespannen) voor paarden van alle lan den en rassen. Handicap. Minimum afstand 2600 M. le prys f200, 2e pr. f 75, 3e pr. f 25. Inleggeld f 15, ge heel rouwgeld. 1. „Tarax," D. A. v. Stralen, Haar lem, 2600 M. 2. „Lucy," A. A. v. d. Berg. Haar lem. 2620 M. 3. „Tabor HI," W. H. J. Brom, Utrecht. 2620 M. 4. „Porodny," Joh. de Mol, 's Gra- venhage. 2660 M. 5. „Jersey," A. A. v. d. Berg, Haar lem. 2680 M. 6. „Sokol," Th. J. Dop, Hilversum. 2680 M. 7. „Eddallah," Stal „Trio," Soest. 2700 M. 8. „Sympathie," Jhr. F. Bosch van Drakensteiii, Lage Vuursche. 2720 M. 9. „Rejected," Stal „Trio," Soest. 2740 M. 10. „Sersaut," J. Koster, Heem stede. 2740 M. 11. „RedpathJ A. A. v. d. Berg, Haarlem. 2740 M. 12 „Trifle," Joh. de Mol, 's-Gra- venhage. 2800 M. 13 „Éd. Clarksou W. A. Ock- horst, Rotterdam, 2800 M. 14 „Lucille", J. W.Schuvl, Utrecht, 2820 M. 15 „Red Girl", W. A. Ockliorst, Rotterdam, 2820 M. 16 „Newbold", J. W. Scliuyl, Utrecht, 2860 M.' Niet opgekomen 1, 2, 9, 10, 11, 12 en 14. Eerste „Sokol" in 4,58 Tweede „Newbold" in 5.00 Derde "Jersey" in 5,0 DU Tweede aankomende was feitelyk „Eddallah, in 4,593/5, maai- werd ge- disqualificeerd wegens galoppeeren. V. Maeeppa- Prijs. Harddraverij (aangespannen) voor hitten van alle landen en rassen, die prijs of premiën hebben gewonnen. Handicap. Gereden door Amateurs. Minimum-afstand van 2S00 M. le prijs een zilveren chromometer, 2e-prijs f25. 3e prijs f15, 4e prijs f 10. De 5e aankomende ontvangt zijn inleggeld terug. Inleggeld f2.50, geheel rouwgeld. 1. „Tommy," N.N. 2. „Truus," C. Bruyn, Amsterdam. 3. „Stelline," rug. Baljuwstal. 4. „Laokoon," J. A. v. d. Berg, Haarlem. 5. „Caprice," W. v. Diereu Bijvoet, Bloemendaal. 0. „Caesar." Ph. Paerl, Amst. 7. „Sjika," J. II. Aupérs, Amst. S. „De Vlieg," J. Nyssen, Santpoort, 9. -Marie III," \G. Verbuigt, Amst 10. „Franz," D. A. van Stralen. Haarlem. 11. „Kamakru," id. id. 12. „Bob," Kuijs it Krüger, den Haag. 13. -Bram," A. Wijnands, Heem stede. 14. ..Dolly," id. id. 15. -Marie," F. Verwer. Noordijk. 16. Doris," V. de Haas, Rotterdam. 17. „Marie II," C. de Boer, Bever wijk. 18. „Pietje". T. de Boer, Zaandam, 2800 M. 19. ..Daisy", D. A. van Stralen, 2800 M. 20. ..Marie IV," P. van Dijk, Rot terdam. 2850 M. 21. „Little Boy." P. Veenman. 2850 M. 22. „Wiesta." C. van Dijk. Rotter dam. 2850 M. 23. „Mazeppa." Nelissen, Hillegom. 2S80 M. 24. „Bocrhave," H. Zaat, Voorburg. 2900 M. 25. „Plona," Van Delft. Hillegers- berg. 2920 M. 26. „Johanna," A. Wijnands. 2960 M. Niet opgekomen Nrs. 1 lot 10, 12 tot 17 en 23 (Mazeppa). Eerste „Johanna II" in (i.50 Tweede „Boerhave" 6.52 Derde „Kamakru" 6.52- Vierde „Rose Marie" 7.01 Vijfde „Pietje" - 7.06 V; Wordt vervolgd.) Zandvoort. Tijdelijk werkzaam gesteld als ou derwijzer aan de school aan den Hoo- geweg de heer J. Kofman van Enk huizen. Aangekomen vreemdelingen. Mevr. Visser, Snoek, Villa »Marisu. V. H. Janssen en fam., 7 pers.. Amster dam, Villa »Zomerlust4. Velsen. Verkiezing Prov. Staten. Tot lid der prov. staten van Noord- Holland is in het nieuwe district Velsen gekozen, de heer jhr. G. S. Boreel, met 1348 stemmen; de heer J. H. Bijvoet, bekwam 1079 stemmen. Uitgebracht 2432 jstemmen, van on waarde 5. Aangiften van het heerschen van mond- en klauwzeer onder zijn vee is gedaan door den heer J. Cl. Enschedé. Hillegom. De Weleerw. Heer K. v. d. Wals, predikant bij de Geref, kerk alhier, is te Dirkshorn c. a. beroepen. Leger en Vloot. De le-luit. J. J. C. van Dijk, van liet 4e reg. inf. alhier, wordt I Sep tember eervol ontheven van zjjne detacheering bij de militarie school en overgeplaatst naar Leiden. VERVOLG NIEUWSTIJDINGEN. Een portret der Koningin. David Bles maakt thans op liet Loo een portret der Koningin in baltoilet. „Naar men weet is Bles zeer doof", schrijft de „Prov. Gr. Ct.", „zoodat het onmogelijk is een gesprek met hem te voeren, tenzij men door een hoorn met zijn oor in gemeenschap komt. Onder het poseeren wordt dus voor de jeugdige Koningin de tijd verkort door voorlezen. HM. 's Fran sche lectrice leest haar voor," terwijl de kunstenaar druk schildert en de Koningin-Regentes door adjudant of kamerheer op een vel papier laat schrijven, hetgeen H. M. aan den hardnoorenden schilder te zeggen heeft. Zoo gebeurde het dat David Bles, plotseling een geheel veranderde uit drukking op het gelaat der jeugdige Koningin waarnemende, zich om keerde en vernam, dat een spannend tooneel in het voorgolezen verhaal die gewijzigde stemming veroorzaakt had."4 Hoewel reeds lang lijdende, is toch nog vrij plotseling gisteren overleden de heer mr. C. P. Henny, tot Woens dag 1.1. president van het Gerechts hof te Arnhem, welke waardigheid hij sedert 1875 bekleedde. Een groote brand. Dinsdagmiddag is het grootste ge deelte van de Elberfeldef Farben'fa- briken te Elberfeld (voorheen Friedr. Bayer A Co.) door brand vernield. De schade wordt op anderhalf mil- lioen mark geschat; groote voorraden, voor China. Japan en Achter-Indië bestemd, zijn vernield. TELEGRAMMEN. PRETORIA, 7 Juli. (Havas). In de vorige week zyn enkele geschillen ontstaan in den boezem der Mynka- mer te Johannesburg, naar aanleiding ran het feit, dat ae voorzitter dier kanier die ter zelfdor tyd lid der commissie tot het instellen van een onderzoek naar den toestand der nij verheid is. welke op last der regce- ring is bijeengekomen, zich tea gunste van een vriendschappelijke houding ten opzichte der Transvaal- sche regeering heeft verklaard en mede wil werken om de hangende moeilijkheden op minnelijke wyze uit den weg te mimen. Deze houding was niet naar den smaak van enkele leden der mijn- commissie. en het gevolg van hun optreden was, dat de president .In sloten had zijn ontslag te nemon als voorzitter van de Mijnkamer, en als lid der Nijverheidscommissie. Deze laatste is juist bezig met het beraad slagen over het verslag dat zij aau dc regeering zal indienen. De openbare meening keurt over liet geheel de houding van den voor zitter goed. Op het dringende verzoek van de leden der Nijverheidscominis- sic heeft dc voorzitter thans besloten, geen gevolg le geven aan zijn voor nemen om ontslag te vragen, doch te blijven deelnemen aan de samenstel ling van het rapport over de her vormingen, die hem onvermijdelijk voorkomen. PRETORIA, 6 Juli. (Havas). De regeering der Zuidafrikaanschc Repu bliek heeft onderhandelingen aange knoopt met de regeeringen van de Oranje-Vrijstaat, van Natal en van andere Staten, om gemeenschappelijke actie te verkrijgen ter bestrijding van de runderpest, die zich voortdurend uitbreidt Zij stelt zich voor daartoa een conferentie bijeen te roepen. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: 7 Juli. E. W. de Nijs en M. Rijncveld. Getrouwd: 7 Juli. A. Forrer eu A. den Otter. C. v. Dorland en C. Boelhouwers. D. Bosch en M. M. v. Musseher. H. M. Bocsmans en C. de Vos. Bevallen: 5 Juli. A. Th, Truijens -v. d. Dussen z. 6. J. Bijster- Nie mand. G. Mellema—de Vries d. 7. D. Lamboo—Vis d. M. O. de Zwaan - Jansen d. Overleden: 5 Juli. J. v. Wester- hoven 3 m. z. Zoetestraat. 6. C. A. M. A. Fischer 10 m. d. ot Bolwerk. A. M. Schultz—v. Kruijsselberg 79 j. Leidschestraat. A. M. v. d. Luiden 12 m. d. KI. Heiligland. 7. N. v. Deen 11 ra. z. Romolenstraat. H. Groe ne veld t 40 j. Nassaulaan. MARKTNIEUWS. Haarlem7 Juli 1897. Op ile kaasmarkt alhier zijn aan gevoerd en verkocht 62 stapel», uit makende 8370 kazen, wegende 15452 Kilogrammen. Hoogste prijs per 50 K. G. f 21.50 Op de veemarkt alhier zijn aange voerd 1 Koeien f 160— a f 0— 0Stieren f—tot25 N. Kalveren f 11,a 7.— 10 Schapen f 14. a 12.— 6 Lammeren f6.— af i 3 Paarden f a f 0,0 Pink f Amsterdam, 6 Juli. De prijzen der aardappelen waren heden als volgt: Friescbe Dokkurn- mer jammen f 1.90 a 2.—, Franeker f0. a 0.—, Hollume geile f0.~a 0.—Zeeuwsche Jammen fo.—a 0.blauwe f 0.—a 0. Rijns- burgers f 3.—. a 3.25. Muizen f 0.—, a 0.—, Katwijker Zand f 3.50, a 3.80, Klei 13.50, a 4.50, Brielsche Kralen f 3.60, a 4.—, Andijker Muisjes f 3.40, a 4.40 Blauwe f4.—, a 0.—. West- landsche Klei manden f 0.—, a 0.—, ronde f3.—, a 3.60, Klei Muisjes f 3.60, a 3.S0, Zand dito f 3.60, a 4.—, Zand Muizen 3.80, a 4.—, ronde f 0.— a 0—, per H.L. Familieberichten. Getrouwd1 Juli. I. Prins en R. Prins, Alkmaar. 5. J. F. Hoekstra en A. Leenmans, Harlingen. C. J. L. van Eek en C. Hidma, Johaunesbuig. 6. O. Oppenheim en M. Fischel, Keu len. L. van Straten en S. Rub?ns, Hilversum. H. A. Loder en E. H. E. van Oosterom. den Haag. F. Smits en M. Mutsaerts, Tilburg. Bevallen 2 Juli. Baron. Von Uslar Gleichen—Westerouen v. Meetereu d. Gottingen. 5. G. Maandag—Robanus d. Amst. M. Blok—Rubens d. Ant werpen. W. J. v. Houweninge—Pflug- haupt d. den Haag. E. van Haas- bergen—Siebelink 11. k. Amst 6. J. v. Gelder--Grewel z. Amst C. van Praag—Van Os d. Amst. M. H. E. Karapfraath—Brockmann z. Amst. Overleden: 3 Juli. B. Oosting70j. Assen. Wed. K. Koster -Zijp 78 j. Berkhout. 4. O. F. L. van Ommereu 68 j. Utrecht. J. A. P. Ris Lambers 71 j. Barneveld. ORGELBESPELING. in de Groote- of St. Bavokerk alhier, op Donderdag 8 Juli 1897, des namid dags van 2—3 uur, door den heer W. HZERMAN. PROGRAMMA. 1. Preludium en Fuga. (B dur)Saint-Sams. 2. Andante uit de 4de Symphonie Mendelssohn 3. SonateSalomé. a. Andante maestoso. b. Andante. c. Allegro con moto 4. CavatineBaft- 5. Aria: Rinaldo. Handel. Stoom vaartberichten. Het stoomschip Prinses Marie arriveerde 6 Juli van Amsterdam t# Batavia. Het stoomschip Amsterdam vau de Holland Amerika Lyn, van New- York naai- Rotterdam, passeerde 6 Juli, des nam. 1 mu- 20 ia.. Prawlc- poittt.

Haarlem's Dagblad | 1897 | | pagina 3