HraSCBODL J.W.F.iai 't Wout. TOs-Kiesjereenipi Boog van dei Ban Doet uw voordeel. Graskaasjes, T. A DONNÉE, Stedm-Zwpzledury EZCLAMS- nette Dienstbode, TE KOOP TE HUUR7" Concurrentie onmogelijk. Alle soorten BESCHUIT, J. L. VAU ZOROE, Burgwal 59. en medelijden wekte dan voor Adam Ik deed dit omdat gij, ten einde te knnncn regeeren, u verbondt met hen die in beginsel dwars tegenover u staan, en wier zegepraal, voor de pro testanten, wier kampioen ge u noemt een bittere beproeving zou zyn! Indien deze vergelijking een ..pers delict" is, collega, dan zijt gij. ruste loos strijder in Standaard en Heraut zóó onder persdelicten bedolven, dat gij ze nog niet alle hebt geteld als ik van mijn vacantiereisje reeds te rug ben! Vervolgens deelt de hoofdredacteur van het Ilbld. mede, waarom hij het gebeurde in 1886 weer heeft opge rakeld. Waarom heb ik u zoo ernsiig be streden? Waarom heb ik den coup d'état van 1886 in de kosterij van de Nieuwe Kerk in herinnering gebracht? Waarom heb ik die les uit het verle den noodig geacht als een waarschu- wingtegen uw drijven, wanneer gij met de katholieken de macht in handen kreegt Omdat het samengaan van uw Cal vinistische party niet de roomsche kerkelijke partij mij in de hoogste mate stuitend eu gevaarlijk tevens voorkomt. Ik acht de christelijke belijdenis met geene politieke partij solidair en ik vind de poging van een protestant der protestanten, om aan de katholieke kerkelijke partij hier de heerschappij te verzekeren, een ernstig vergrijp tegen zijn eigen beginselen en ideaal. Mijn groote grief is, dat ge dit uit behoefte aan succes doet Ook vroeger hebt ge uw partij, vol gens de kansrekeningen van hetoogen- blik, steeds naar willekeur rechts of links gevoerd. En wat u zoo gevaarlijk maakt, o talentvolle collega, machtig van wil en geest, is dat uw party u steeds blindelings volgt. Het beschuldigings-formulier in den brief van dr. Kuyper noemt de lieer Boissevain een deurwaardersdoeument, voorzien van voetangels en kle.mmeii, in welks bewoordingen hy tot zijn leedwezen niet den styl van dr. K. herkent. Waarde collega, ik verkies uw styl en den mijne.en zeg liever in mijn eigen woorden wat ik bedoel,, dan dat ik uw zelfbeschuldiging waarin ge waarlijk te scherp jegens u zelf zijt onderteeken. Ik kan wat ge mij dicteert onmo gelijk onderteekenen, omdat ik niet weet wie dit of wie dat dat deed onzen verslaggever werd destijds toe gang tot de Nieuwe Kerk geweigerd— en o.a. ook al niet, omdat ik dus in weerspraak zou komen met mij zelf! By vier verschillende gelegenheden heb ik nadrukkelijk getuigd „Geen leider of lid der doleerenden werd of wordt door ons zelfs in de verte verdacht van een oneerlijke daad gepleegd te hebben." Verder Een beleediging op verzoek, laster bij invitatie,' schijnt mij een contra dictio in terminis. U' niét Ik haalde het gebeurde in de Nieuwe Kerk alleen aan als bewys, dat ik u als staatsman liever niet aan het hoofd eener regeering zie, waarin ge met de katholieken te zamen zoudt kun nen optreden tegen de Nederd. Herv. Kerk. Daarom, waarde collega, zeer ge voelig voor uwe vriendelijke noodi- g.ng, moet ik tot mijn leedwezen be danken voor uw invitatie om u te beleedigen en voor uw dringend ver zoek om lasterlijke verklaringen af te leggen omtrent bijzonderheden waarvan ik niets weet. „De historie van 1886", zooals ge u uitdrukt, scheen mij steeds uit elk oogpunt onverdedigbaar. De overgroote meerderheid van ons volk, dat gelukkig zijn godshuizen nog eert, werd geschokt door liet schandaal in de Nieuwe Kerk, door datgene wat dr. Hoedemaker omschreef als „dat wat thans in de kerk te Amsterdam de kerk, de broederliefde en de zielen vermoordt." U heb ik steeds te zamen met geheel Nederland, geloof ik be schouwd als den leider der beweging, die, gelijk het wettig bestuur der Nederd. Herv. kerk zich uitdrukte, poogde: „met behoud van de kerk goederen en titels der oude reglemen taire gemeente, eene kleine nieuwe gemeente te formeeren". In het slot van zijn brief wijst de heer Boissevain er op, dat hij vaak veel te scherp en ironisch was, dus onnoodig verbitterende en niet vol doende zijn eerbied betuigde voor de diepe overtuiging, de geloofskracht en offervaardigheid van hen. die zich met dr. Knijper afscheidden van de kerk der vaderen. Vervolg Stadsnieuws Gemeenteraadsverkiezing. De Volkskiesvereeniging, die vol gens opgenomen advertentie, naar welke we bij deze verwijzen, morgen (Vrijdag) een groote openbare verga dering zal beleggen, heeft in haar bijeenkomst van Woensdag besloten, in district 2, .waar zij geen Candida- ten stelde, de lieeren Hulsebosch, Klein en Bremer te steunen. ARRONDISSEMENTS RECHTBANK Zitting van Donderdag S Juli 1897. J. Wezelman van Nieuwediep, de eerste beklaagde, die zich heden had te verantwoorden is iemand, die wan neer hij ecnigszins beschonken is, zich niets herinnertmaar wanneer hij goed dronken is, alles wat gebeurt. Ten minste deze ver klaring had hy voor den comoussaris van pofitió te Niertwé- diep afgelegd. Het feit, waarvoor Wezelman terechtstond, was dit, dat hij in den nacht van 2 op 3 Juni, den veldwachter W. A. v. Keulen had geslagen. De veldwachter ver maande Wezelman met zijne kame raden, die dien nacht voor een herberg leven stonden to maken, nabij IJraui- den, door te loopen. Maar Wezel man verkoos dien wenscli niet óp te volgen. Nogmaals gaf Van Keulen, zijn pen ning toonende, bevel door te loopen. Nu kwam Wezel man op hem af, gaf hem een slag op het hoofd en ging eindelijk, nadat van Keulen zijn re volver' had getoond er van door. Had den zijn kameraden hem ook niet gezegd toch mede te gaan, dan had liii het mogelyk nog niet gedaan. Wezelman ontkende het feit te hebben gepleegd en beweerde, dat de veld wachter dadelijk met de revolver in do hand op hem was afgekomen. De getuige a décharge, Huizinga, die eerst" zeide dat hij niets had gezien, verklaarde later, dat Wezel man de klap aan v. Keulen had gegeven. Het O. M. aclute daarom de feiten vol doende bewezen en requireerde tegen beklaagde, die zijn handen slecht thuis kan hóuden, en blijkens het boekje, dat het O.M. van hem opendeed, we gens mishandeling, meermalen veroor deeld is,2 maanden gevangenisstraf. De verdediger jhr. mr. v. Sty rum, be toogde, dat by bekl. niet was door- ge drongen het bewustzijn, dat hy stond tegenover een ambtenaar in functi daar de veldwachter niet in uniform was, en men des nachts slecht een penning kan onderscheiden, en pleitte daarom een geringere straf en wel een geldboete. Cornelis Kars, oud 22 j. had zich eveneens voor mishandeling te ver antwoorden. In den nacht van 13 op 14 Juni had hij in een herberg te Assendelft met een paar polderjon gens ruzie. Een van hen gaf hy een vuistslag en de anderen verwondde J hij met een mes of ander scherp voor werp. Kars, die de feiten erkende, zeide, dat hy met een stuk glas had geslagen. Het O. M. requireerde met het oog op de ongunstige anteceden ten van beklaagde, die. reeds, driemaal was veroordeeld, 6 maanden gevan genisstraf. .Een vreemde man was in de maand Juni aangesteld te IJmuiden bij een visseher. Dit hinderde de lui, die daar gewoonlijk werken. Zij terg den hem "wat bij zijn werk, het los sen van een visschersschip. De vreemde had met een woordeneen ander greep daarop zekeren Westerwal, en duwde hem tegen den vreemde aan. De vreemde weerde hem wel wat hardhandig af. Dit kon Westerwal weer niet velen. Gevolg was, dat Wes- torwal hem aangreep en hem sloeg, zoodat zijn gcheele gezicht bloedde. Het O. M. requireerde deswege tegen Westerwal: 3 weken gevangenisstraf. Tegen Jan Dekker werd wegens het stelen van lelietjes van dalen te Yelzen, bij verstek geëisebt 14 dagen gevangenisstraf. Beklaagde was reeds meermalen wègens een dergelijk feit Veroordeeld. C. Keur, van Zandvoort een vrachtrijder bad op den len Juni een jaaglyn stukgesneden, om met zijn vracht over de brug bij de Zandvoort - sclic laan te kunnen komen. De eisch was f 25 boete of 25 dagen hechtenis wegens zaakbeschadiging. Tegen Jan Zijp te Purraerend werd, omdat hij zijn hond niet voor de hondenbelasting had aangegeven, geëischt f 5 boete of 1 dag hechtenis. Tegen Geurtje de Haan werd wegens eenzelfde leit geëisebteen zelfde boete. De laatste beklaagde J. öprok- kelc.nburg van Amsterdam stond te recht wegens mishandeling. In de maand Juni had hij alhier aan het Spaarne Weyers en Brouwers geslagen zonder eenige reden. Den een stompte hy eu den ander sloeg hij met een stok. Le twee .getuigen hadden inspectie van de militie gehad en waren nu wat vroolijk. Sprokkelenburg wilde aan de pret mede doen. Doch de an deren waren er niet van gediend volgde de mishandeling. De eisch was1 maand gevange nisstraf. Uitspraak in al deze zaken over 14 dagen. De handelsreiziger A. (Schipper, die ten nadeele van zijn patroon, de firma C. de Ruyter te Zaandam, eenig geld had ontvreemd werd heden door d^ rechtbank tot een jaar gevange nisstraf veroordeeld. Petrus Barent van Heemstede, die Mooren had geslagen tot f 15 boete of 3 dagen hechtenis. H. Zweekhorst en N. Zweek- horst wegens landloopery tot 2 dagen hechtenis en 21 maanden opzending. 13. (Steur wegens verzet tegen de veldwachters te Volendam tot 14 dagen gevangenisstraf eu f 3 boete of 2 dagen hechtenis. In de zaak van C. M. Matthy (overtreding der drankwet) werd het vonnis van den kantonrechter be vestigd. G. L. Blokker werd wegens verzet tbt f 15 boete of 10 dagen hechtenis veroordeeld. Maart je Koperen Jan Kraayen- oord van Zandvoort, wegens mishan deling tot 1 maand gevangenisstraf. Aanbesteding. Van wegc het Ministerie van Wa terstaat, Handel en Nijverheid werd heden aan het gebouw van liet, Pro vinciaal bestuur alhier aanbesteed: Het leveren van de materialen voor het verbeteren van den kop van hoofd I vóór de Pettemcr zeewering, be- hoorende tot de Rykszeewerken in Noord-Holland. Raming f 3050.- Van de 4 hiervoor ingekomen in-, sch ry vingsbil jetten nvas dat van L. A. (Spiëripgs te Boxtel het laagst voor f 2780. Naar wij vernemen zijn voor de! acte middelbaar en lager onderwijs gymnastiek, die morgen alhier aan vangen. 91 candidaten ingeschreven. Provinciale Staten van Noordholland.. In de lieden Donderdag te halfeen gehouden zitting werden de rapporten uitgebracht en meerendeels geadvi seerd iu den zin van de voorstellen van Ged. (Staten. Derhalve is ook gunstig gerapporteerd op de verzoe ken om subsidie aan het Koloniaal Museum en de School en het Museum voor Kunstnijverheid alhier. De meerderheid van eene der Com mission van rapport gaf. bij monde van den beer Mr. Mouthaan. (len voorkeur aan subsidiön voor den tijd van drie jaar, boven liet tijdvak van 5 jaar. dat Ged. Staten voor sommige subsidiën wenschen. Mr. vau Waterschoot van der Gracht, rapporteerende over de ver schillende voorstellen betreffende Mee- renberg, deelde mede, dat de Comm. zeer ingenomen was met den voorge nomen bouw vau een zusterhuis. De Comm. achtte het niet gewënscht om, nn het onderzoek inzake het gebeurde met de verpleegster op Mecrenberg bij de rechterlijke macht nog aan hangig is, daarover een oordeel uit te spreken. De pijp aan het bad, waardoor des morgens zeer heet wa ter in het bad kon stroomen, is weg genomen, waardoor het gevaar voor een herhaling van dergelijk ongeval zeer is verminderd. Ook andere maat regelen worden overwogen om eene herhaling zooveel mogelijK te voor komen. Ten aanzien yan het adres van W Kok en 46 anderen te Spaarndam, betreffende maatregelen ter verbete ring der visseherij, beval de commissie van rapport bij monde van den heer Jitta, zich aansluitende bij het af wijzend advies van Ged. Staten, over weging aan van het verbieden van de zegen en het sleepnet in som mige vaarwateren der provincie. Voortzetting der vergadering Vrij dag kwartier over tienen. Naar wy vernemen is thans van het vroeger voornemen om de Tweede Kamer in deze maand byeen te roepen ter afdoening van eenige kleine wét ten en de huishoudelijke raming dei- Kamer afgezien. (D.) 10 „Red Girl", W. A. Ockhorst, Rotterdam 2800 U. 11 „Moquette, Sta'; „l intas", Char- lois. 2850 M. Niet opgekomen waren no. 1, 2, 5 en 10. Winner van dit nummer was „Redpath" in 4.507tweede ..Mo quette" m 4.527.-., derde „Sokol" in 4.57. ..Mary Sheridan", die favoriet was, kwam" tot ieders verbazing ach teraan. Hoe verwonderd men was over den uitslag van deze race, blijkt wel hieruit, dat de totalisator f 9.50 voor f2.50 uitbetaalde. Jan Koster, die „Redpath reed, kreeg van 't publiek een hartelijk hoeraatje. Zandvoort. Aangekomen vreemdelinge o. Mej Scholier eu ram., a pers. Kerk pad IV 2üd J. Mees M/.n. en lam 7 pers.. Rottei - iliim. vilia Bniieifi'iu-t Kam N"ordli«M-k. liegt /mphen, 2per-, llntpl Driehuizen. H..II.0I eu Mm i..k. per?.. idem. Kam Bonger, Amsterdam. 4 peis., idem. Mej H. (1. Kiesmuv, Amsterdam, idem. Mej I». Vj v Dokknm. Aoffl- om, idem. E. Luniiig en lam., 2 peis.. Rotterdam, item. Fam. Kiewiet de Jonge. 5 pers.. Gro- liugen. idem. L. v. Son tot Coltlcum en tam 12 pers., Amsterdam, villa Justina ADVERTENTIEN. Heemstede. Harddraverij 't „Oude Slot" Vervolg). Met het oog op liet uur van af drukken van ons blad, konden wij in ons vorig nummer de Nrs. VI. en Vn van de harddraverijen op de baan van ,,'tOude Slot" te Heemstede, niet meer opnemen. Zij volgen nu hier. VI. Record-Prijs. Heat-record-harddravery (aange spannen), voor paarden van alle lan den en rassen, die geen beter recórd hebben dan 1.50. Paarden met een record van 2 min. of slechter gaan van start, voor iedere betere record seconde 15 M. meer. Minimum-afstand 1700 M. Prijs f150. Inleggeld f 10, geheel rouwgeld. 1. „Berendma," M. Ackerman, Lut- kemeerpolder. 1700 M. 2. „Hoopvol," A. A. van den Berg, Haarlem. 1700 M. 3. „Ninus," J. Roodenburg, IJpol- der. 1700 M. 4. „Tarax," D. A. van Stralen, Haarlem. 1700 M. 5. „Mie," H. Kühn, Naarden. 1700 M. 6. „Ideaal," S. Snoeck. Alkmaar. 1700 M, 7. „Ladv Brien". Jhr. F. Bosch van Drakenstein, Lage Yuurschc 1700 M. 8. „Vetlók". J. Bakker, Wasse naar 17(H) M. 9. „Louise". W. A. Ockhorst, Rot terdam 1700 M. 10 „Lena Medium", J. W. Schuyl, Utrecht 1820 M. 11 „Edw. Clarksou, W. A. Ock horst, Rotterdam 2000 M. Niet opgekomen waren no. 2, 4 en 11. In de eerste heat was eerstaan- komende „Ideaal" in 3.187s, tweede „Vetlok" in 3.197s, derde „Ninus" in 3.21-/3; de totalisator betaalde f5, voor f 2*50. In de tweede heat was wederom „Ideaal" eerste in 3.19, „Vetlok" tweede in 3.197s, „Lady Brien," derde in 3.19'-/5. Deze heat was derhalve beslissend. De totalisator betaalde f5.50 voor f2,50. VII. Prix National. Record-harddraverij, aangespannen voor paarden van alle landen en ras sen. Paarden met ecu record van 1.48 of slechter gaan van start. Voor iedere betere record-seconde 25 M. meer. Minimum-afstand 2700 M. le prijs f500, benevens een mand rooden Bordeaux wijn, aangeboden door de heereu L. Raynaud PuiUet Co., te Bordeaux; 2e prijs 50 loten der Haarlemsche Paardenloterij (trekking 26 Juli a.s,) aangeboden' door een sportliefhebber3e prijs f25. 1. „Tarax", I). A.' van (Stralen. Haarlem. 2700 M. 2. „Jersey", A. A. van den Berg, Haarlem. 2700 M. 3. „Sokol," Th. J. Dop, Hilversum. 2700 M. 4. „Wira". Joh. de Mol, 's-Graven- hage. 2725 M. 5. „Sersant." JKoster. Heemstede. 2725 M. 6. „Redpath. A. A. van den Berg, Haarlem. 2725 M. 7. -Mary Sheridan," W. A. Ock horst, Rotterdam. 2750 M. 8. „Gardenia," H. v. W. Cromroe- lin, Heemstede. 2775 M. 9 Lucille" J. W. Schuvl. Utrecht, 2800 W. Getrouwd: JOHANNES KAREL BRAA- KENBURG en WILHELMINA FREDERIKA BRAAKENBURG. die mede namen» familie hunnen da ie betuigen voor de blijken van be y ngstelling bij hun huwelijk ondervonden, Haarlem, 8 Juli 1897. Mn Kerkstraat D 6. Prof Ri"lich, VVV» Kam ft. 'O, Deiprat. ft Lachman en fa Sophia V Haflalovich Am Mevr. Scheibeifi Villa Adriana. 3 pe Amst. a. 0 pers Ha n leni. iu'< Berlijn. Villa ■teidam, villa Sophia, in 5 pers. Amsterdam, De Heer en Mevrouw VAN DEN BERGHPlantbijdt betuigen hunneu dank voor de blijken van belangstelling, ontvangen bij de ge boorte van hun Dochiertje. Bez eken morden kij voorkeur af- wacht 12 en 13 Juli k Haarlem. 7 Juli 1897. Hartelijke dankbetuiging aan ;eD WelEd. ZeerGl. Heer Dr. WAL LER ZEPER, wegen» zijn wel willende behandeling bij mijne lang durige ziekte mij betoond. Zoo blijf ik zijn dankbare gerotzene Patient J. STEMLER. VERKADE'S Prima Zaansche IJmuiden. Woensdag arriveerde uit Den Haag te IJmuiden, om gedurende 14 dagen te worden geoefend in den fortendienst een detachement grenadiers, sterk 78 man. Aalsmeer. Dinsdag werd alhier de bloe mententoonstelling g;eopend door de afdeeling van de Ned. Maats, voor tuinb. en plantkunde op touw gezet, met eene toespraek door den heer J. D. Onderwater, van Heemstede, voor zitter der Maats. Onder de gonn.Jigden werd ook de burgemeester oer'gemeente opge merkt, die ook zelf het woord voerde. Het Bestuur der Doopsgezinde Ge meente had welwillend zijn kerkge bouw afgestaan, waarvoor het in de toespraken dank werd betuigd. Des avonds kwamen ook genoodigden aan een diner te zamen. Woensdagavond had er een gori- deloptocht plaats; terwijl, volgens de Meerbodeheden Donderdag, in de Dorpstraat eene ringrijderij zal wor den gehouden en morgenmiddag volksspelen voor de kinderen zullen worden gegeven. De feestelijkheden zullen worden besloten met een con cert in het lokaal de III Kolommen, en een vuurwerk op de Westpias. Overal wordt thans in de gemeente gevlagd.De bekroonden zijn byna allen ingezetenen der Gemeente. Uit Haar lem kreeg de heer Pil. Deys. een bron zen medaille voor eene inzendini knolbigsnia's. TELEGRAMMEN PRETORIA, 7 Juli. (Kavas). De Commissie, door den Volksraad van de Z. A. Republiek benoemd, ten einde een onderzoekin te stellen naai de beste midi leien om de talrijke per sonen te helpen, die door de veepest geruïneerd zijn, heeft lieden haar ver slag bij den president van den Volks raad ingediend. Zij stelt voor daartoe een crediet van p. sti 200.000 toe te staan, waar van p. st. 150,000 aan de boeren zul len worden geleend als eerste Hypo theek op hunne hoevendit voorschot, mag vodV eiken betrokkene uiet hooger zijn dan p. st. 250. De overschietende 50,000 p. s. zullen worden aangevoerd voor het aaukoo- pen van vee. zoodra de geleerden er in geslaagd zijn een afdoend middel tegen de veepest te ontdekker. Het stelsel van leeuingen, dat ook reeds vroeger, na de overstroomingen, is toegepast, is toen gebleken zeer goed te werken en voordeelig voor alle belanghebbenden te zijn. RIO JANEIRO, 7 Juli. (R. O De troepen namen Cauudos inde geestdrijvers zijn ten onder gebracht. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: 8 Juli D. de. Greef en A. Ouddolf. Getrouwd: H. C. Coenders eu J W. Sauterel. J. C. 1 baakenburg en W. F. Braakenburg. C. K. Tollenaar en G. Bon. Bevallen: 6 Juli. W. J. F. Goos- sens—Brockhoff d. 7. M.Moonen—de Kruijff d. L. M. Smit -v. d. Meer z. J. M. Hoieman- Kloos z. H. W. Beheer -v. Bgmond d. Overleden 6 Juli. M. M. v. Veen Kolder 86 j. Ged. O. Gracht. 7. J. M. Piers 1 nul. d. Doelstr. A. M. J. Berg 3 j. d. Hooimarkt. St GO mvaartbe richten. Het stoomschip Oengaranvertrok 7 Juli van Batavia naar Rotterdam. Het stoomschip Koningin Regenten. van Amsterdam naar Batavia arriv. 6 IJuli te Genua. Het stoomschip Burgemeester den Tea, van Batavia naar Amsterdam, arriveerde 7 Juli te Suez, j Het stoomschip Smeroe, van Java j naar Rotterdam, vertrok 7 Juli van i Marseille. I Hetstoqnischip Amsterdam van de( Holland Amerika Lyn, Van New- York tia&v Rotterdam, vertrok 7 Juli, des' voormiddags 5 uur 45 min., van' Boulogne. van de Maatschappij tol bevorde ring der Toonkunst. Af dieting HAARLEM. Directeur: de Heer L. SCHLEGEL. Ouder» of Voogden, die kinderen op de School wenochen te plaat»en, wordt verzocht daarrao sohrifte- Ijjk aangifte te doen aan den Di- nc'enr (adrp» aao de School: Lange Veerslraat No. 5), met opgaaf of de Dien we lesrlingen al dan niet reed» onder wij» hebben genoten. Leden der Afdeeling genie ten ©3ne korting van viergnl- den per j - ar. R giementen grati» aan de School te bekomen. Aanvang Yan den nieuwen cursus 1 September, Luge I bestrooid wc', suiker en ka neel zjju voor t gebruik bij I ehocileiile bijzonder geschikt; voor kinderen een gezonde lekkernij, beier en goed- jiooper dan allerlei koekjes. 1 Ia blikjes van 60 stuks S( I o-.nts. liet blikje wordt met 16 oent berekend, doch tot deDzelfden f-rijs teruggeno- In Kruiden.- en Co- me8tibL wink, verkr.b. YEHSABEkCcaj.Jiajlai. TANDMEESTKR, Kruisweg- 65. Groote Openb. Vergadering op Vrijdag 9 Juli. halt negen, ,,Felix Favore." Spreker* de HrerenSCHRAM. SCHOOLMEESTER, REINALDA -ti MODOO Candidaten voor den Gemeenteraad I 'e overige candidaten zijn tot bijwoning perioonlijk uitgenoodigd, Toegang 5 cent. T. VALLENTGOED, Secr. To Zaterdagmiddag 4 uur -taai gelegenheid aan het Bureau SM EDESTRAAT de Inichrijving»- N-jetten voor Arnhem«chen Pleizier- tocht in te leveren. Is het aantal deelnemer» niet vol doende, dan gaat het plan niet door. •v ii yeitigen er de aandacht op dat Leden recht van introduetie hebben. TE ZUTPHENi frimz xachte Groene Zeen tot «oncarreerend nril» veor 9 Juli 1897. Zilver Metalliek f 21.12^ Papier „21.10. 'Jiverjjjen lu K. 59 027» &ua*én In Z. R*. n 1,27 Geudroebel* 1.91 Dollar» goud 2 46V» GLAAS8EN BEUN8, Zijlstraat 87, Haarlem. T2ST00RSTILLX5B Amsterdam. I AHCUSTUS-1 SEPTEMBER. Terstond gevraagd eene fiinke srlbKSTBODE, zelfstandig kunnende werken, Ger. G., loon 100,van goede get. voorzien. Br. fr. No. 1006, aan het bureau van dit blad. Met Augustus gevraagd eene P. G,, zonder goede getuigen on noodig zich aan te melden. AdresMejuffrouw CRAMER, Nieuwe Groenmarkt 9. Een mahoniehouten BA binet. Brieven fr. onder No. 1007, bureau dezer Courant. Het Benedenhals aan het Zuid.- Buiten»spaarne, hoek Bakkerstraat, 3 Kamers, Kelder, Keuken en Plaats, (duinwater vrij) huurprijs ƒ200, en het daarnaast gelegen Beneden huis, huurprijs 150.per jaar, dadelijk te aanvaarden. Adres: Warmoesstraat 10. Gemeubileerde Kamers. Gevraagd een gemeub. Zit1 en Slaapkamer in het centrum der stad, tegen lo. Augustus. Brieven met opgave conditiën onder No. 107, aan den Boekhandelaar HENRI COEBERGH, Haarlem. Architecten, T Alexanderstraat f6. Haarlem. per 5 ons. W.ite Suiker 21 Ct. ■t.uite 19 ede Koffie 35 De - fde Koffie ongem. bij de 5 pond 31 Piiri a Koffie 50 De'.t-üde Koffie ongem. bij de 5 pond 45 Kijn-r Preanger 70 per 5 cna. Bij de 5 pond ongem. 65 Otijf Zeer goede grove Thee vanaf 45 Havermout 7 c 5'A 6 3 Groene Zeep Gele Zeep Stijfsel Bleekpoeder i§ tegen fabrieksprijs bij extra fijn en overheerlijk van smaak, /0,70 per stuk. Kleine Houtstraat \o. tii.

Haarlem's Dagblad | 1897 | | pagina 3