PREDIKBEURTEN Minjak-gaas. Thueydides, Demosthenes, vijf cou pletten in Sappbiscke maat. en pas sages uit een chaomologisch werk over de laatste helft van de vierde eeuw vóór Chr. INGEZONDEN Voor den inhoud dezer rubriek sielt de redactie zich niet aansprakelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de copij niet aan den inzender terug gegeven. Redactie Haarl. Dagblad. Miytiheer de Redacteur! Vergun me nog met een enkel woord terug te komen op het inge zonden stukje van den Heer J. de Jong. Zeer zeker heeft liet Bestuur van den opgeheven Speeltuin mij riet noodig als haar advocaat op te tre den, om de vele pogingen, tot het verkrijgen der benoodigde gelden, door haar in het werk gesteld, aan te 'toonen. Nu de Heer De Jong even-1 wel mij er een grief van maakt, dat de benoodigde som niet gevonden werd, diene het volgende. Het pleit niet voor het gezond oordeel des Heeren De Jong om een gesalarieerd Directeur aansprakelijk te willen stel len voor de handelingen die van een Bestuur uitgaan; had ik mijn invloed aangewend om jaarlijks de benoo digde gelden "bijeen te brengen, dan hadden velen (en terecht) vrij zeker gemeend, dat ik in zake den speel tuin mijn zak iu plaats van de zaak diende. JJ dankzeggende, mijnheer de Re dacteur, voor de welwillende opname, Hoogachtend, A. J. Meijerink. Hiermede sluiten wij over deze zaak het debat. Red. INGEZONDEN MEDEDEE- LINGEN. 30 Cent per regel. Beter dan Paardehaar of eenige andere voeringgaas is Het is vederlicht en behoudt on der alle omstandigheden zijne 'elasti citeit Uitsluitend bij H. J. VISSER, Groote Houtstraat 24. Vervolg Stadsnieuws Door de Directie der Hollandsche IJzeren Spoorwegmaatschappij is be sloten in hare werkplaatsen te Haar lem eleetrische krachtoverbrenging op groote schaal voor de beweging der verschillende arbeidswerktuigen toe te passen. Aan de Haarlemsche Machinefabriek, voorheen Gebroeders Figee, is de levering en opstelling dezer installatie, welke 2 dynamo's, elk van ca. 300 PK. en verschillende electromotoren omvat, opgedragen. Gymnasium. Voor het toelatingsexamen aan het gymnasium te Haarlem hadden zich aangegeven 14 candidaten voor de le kl. 1 candidaat voor de 2e kl. en 1 candidaat voor de 3e kl. Door heeren curatoren zijn toege laten tot de le klasse: F. A. van der Breggen, J. G. de Jongh, H. H. Kolkmeyer, A. R. Laan, L. H. van Lennep, M. C. T. van Lennep, A. J. C. Rethaan Macaré, L. J. Oosterhoff, J. C. van Scher- penberg, J. A. van Tbiel, H. van Trigt. Voorwaardelijk: M. A. M. van der Sleen. Voor de 2e klasse: S. van den Bergh. Naar wij vernemen zal het man nenkoor „Caecilia" alhier, onder di rectie van den heer Henri Pielage, deelnemen aan het nationaal concours, uitgeschreven door de liedertafel „Orpheon" te Amsterdam, onder di rectie van den heer Presburg, bij ge legenheid van haar vijfjarig bestaan. In alle drie afdeelingen mogen de mededingende liedertafels twee num mers zingen naar keuze. Het concours zal plaats hebben in de maand November. Nationaal Concours en Inter nationaal AssautHesse en Humbeek Het officieel programma van bet tweedaagsch schermconcours en as saut op Zaterdag 17 en Zondag 18 Juli e. k., te houden in het gebouw voor den Wei-kenden Stand te Am sterdam, luidt als volgt: 17 Juli. 's morgens 10 uur, con cours op degen in seriën en korps degen: 's avonds 8 uur. concours sabel en colonnewedstrijd op alle wapens. 18 Juli, 's morgeus 10 uur, korps wedstrijd sabel, 's avonds 8 uur groot internationaal assaut op degen en sabel, daarna prijsuitreiking en bal. Behalve de reeds vroeger ingeko men prijzen, zijn nog geschonken 2 medailles, een zilveren cn een bron zen, van 't gemeentebestuur van Am sterdam, torwjjl men die van H. M. de Koningin-Regentes wachtende is. Ingeschreven zijn voor den nat.Jwed- stryd tot op lieden: a. De Onderlinge Amsterdamschc Sehermcursus te Amsterdam. b. De schermvereeniging „Wapen- trouw" te Amsterdam. c: De gymnastiek- on schermver eeniging „Kracht en Vlugheid" te Amsterdam. d. De schermvereeniging ..Te Wa pen" te Broek in Waterland. e. De schermvereeniging „Excel sior" te Haarlem. Meerdere inschrijvingen werden verwacht. Voor "t internationaal assaut, in houdende een concours de perfection- nement, eveneens om fraaie prijzen, meldden zich aan: van Amsterdam G. Hesse, prof. en L. van Humbeek, prof.van Antwerpen Ch. Beaufain, prof., van de „Cercle de la Concor de"; van Haarlem A. J. Meijerink, prof.hors concours. Jlet concours en assaut zal gepre sideerd worden door den lieer C. A A. Dudok de Wit te Amsterdam, bij gestaan door de heeren II. H. Groe- newegen cn F. G. Geerling, leden der feestcommissie. Als juryleden zullen fungeereu de heeren G.' Hesse, L. van Humbeek. >S. D. Hamburger en H. van Meurs, uit AmsterdamJac. Koopman uit Rotterdam en A. J. Meijerink, uit Haarlem, leden van het technisch bestuur van den Ned. Schermbond. De Perzische gezant. Heden namiddag bracht het in ons land vertoevende buitengewone per- ziscli gezantschap aan onze stad een bezoek. Het kwam te circa kwart over tweeën uit Den Haag aan. Op het pen-on en op bet Stationsplein was veel publiek. De Burgemeester ontving den gezant in de lste klasse wachtkamer en complimenteerde hem daar. Per rijtuig van de firma v. d. Berg van de Kruisstraat trok de gezant naar het Raadhuis om dit te bezich tigen. Bezichtigd werden het Museum van Schilderijen en de Raadszaal. Hat tweede bezoek gold dertypo- grapliische inrichting der firma Job. Enschedé en Zn. In de inrichting van de firma En schedé werden de gezanten ontvan gen door de 3 firmanten de heeren mrs. H. J. D. D., Joh. en Ch. En schedé. Door het hooge gezelschap werden bezichtigd de lettergieterij, zetterij, controle der postzegels, bet drukken der postzegels, de machine kamer, bet laboratorium, de binderij en het museum van de oudheden der firma, in welke laatste localiteit cham pagne werd aangeboden. De ingaug tot de fabriek was fraai met groen en vlaggen versierd, en wel door de firma Pander. De bloemenversiering in bet gebouw was aangebracht dooi de firma E. H. Krelage Zoon. Ook was hier de perziscbe vlag ontplooid. De perziscbe ambassadeur bad in zijn gevolg behalve den perzisehen gezant te Parijs en diens zoon, jhr. van Tets en jhr. van Suchtelen, hem van wege H.M. de Koningin toege voegd, de heeren J. C. Röteke, con sul-generaal van Perzië te Rotterdam en L. Koutcrmai s, perzisch consul te Antwerpen. Yan daar ging bet naar het Kolo niaal Museum, waar de heeren S. graaf van Limburg Styrum, v. Eden, Greshoff, Figee en Veen de gezant ontvingen en ten laatste naar de wo- ningjvan den Commissaris der Koningin Mr. G. v. Tieulipven. Te 5 '/-> ure circa vertrok de gezant weder. Bloemendaal. Gemeenteraad. In de Donderdagavond alhier ge houden raadsvergadering, die de hee ren Eldering en Van Hooff niet bij woonden, had niet veel belangrijks plaats. Aangeboden werd de ge meente-rekening over 1896, bedra gende in ont vangst f 392S6.857;> en in uitgaaf f38351.02; dus sluitend met een batig saldo van f935.8372- Na lange discussie wie deze rekening zouden nazien, werden daartoe de heerenKramer V. d. Hulst en Kou wens benoemd, die ook de benoeming aanvaardden. Hierna werden door de heeren Kramer en Ier Hoffsteedede geloofs brieven nagezien der nieuwgekozen leden, de heeren: Grippeling, Kou wens, Koozen en Van Hooff, die in orde werden bevonden. De heeren Kouwens en Koozen, die tegenwoor dig waren, verlieten achtereenvolgens de raadzaal en werden ook elk af zonderlijk door den voorzitter met 2unne herbenoeming geluk gewenscht. Vastgesteld werden daarop: a. bet he kwartaalsck schoolgeld kohier tot een bedrag van f 112.16 en b. het le suppl. kohier der hondenbelasting tot een bedrag van f43.50 Aan de orde was daarna een voor stel van B. en "VV. om te Vogelenzang aan te stellena een wegwerker-lan taarnopsteker, die in de wintermaan den ook als nachtwaker zal dienst doen, tegen een salaris van f 450 b een politiebeambte tegen een salaris van f 300. De Raad vercenigdc zich hiermede, nadat de lieer Ba.rno.art had gezegd, dat hij dit voorstel toe juichte. Het laatste punt der agenda: Me- dedeelingen en ingekomen stukken, kwam nu in behandeling. Daaronder was een besluit van Ged. Staten, in houdende goedkeuring, dat de gemeen te zich in rechten "verweert tegen eene vordering van Mevr. Willink. De Voorzitter deelde verder mede, dat de overeenkomst met Haarlem betreffende de waterleiding, door B. cn W. dezer gemeente en door die van Haarlem is geteekend. Niets meer voor de openbare ver gadering aan de orde zijnde, ging de Raad in geheime zitting over, om, naai- de Voorz. zeide, met de behan deling van het kohier van den hoof- delijken omslag nog een begin te maken. Zand voort. Aangekomen vreemdelingen Mej. Cvommelin, Haarlem, Villa Wel tevreden.* O. Schmid en fam., Amsterdam, 9 pers Hoogeweg E 37. N. Haydn, Londen, 2 pers., Hotel l'Ocean. Fam. Polak, Amsterdam, 6 pers., Fam. de Jong, Amsterdam, 4 pers,, Dorps plein C 82. H. Pieters en famHaarlem, 8 pers., Br. Engelbertstr. F. Handel, Londen, 5 pers Café de Valk. M. Fuldauer, Amsterdam, 2 pers.. Café de Valk. C. H. v. d. Velden, Amsterdam, 4 pers.. Café de Valk. Dames Das en de Groot, Hilversum, 4 pers, Poststraut D 22. Mevr. Willems, 4 pers, Amsterdam, Dorpsplein. Fam. Gerdes, Amstcidam, 5 pers., Hotel Z-êrust. IZ~~— 11fn'-lff Fam. Sweijs, Amsterdam, 3 pers., Hotel /.eerust. J. P. Mijnssen, Amsterdam, 7 pers Hotel /eerust. Kleijn v. Willigen, Rotterdam, Noordb B. -183. C. Meijer, Frankfort a/M., Kerkstr. D 3. Reintz, W. Meijer, J. H. Berg, Amsterdam, Café de Valk. M. Hesselberger, Munchen, A. Schmitz, Dusseldorf, 3 pers., Hotel Zeenist. C J. H. Muller, Utrecht, 10 pers. idem Mr. Dr. Lens en kind, Curacao, 2 peis, idem. A. M. Cnopius, Arnhem. 3 pers., idem. A. Taapken, Arnihem, 6 pers., idem. Mevr. de Wed. Piccardt, Amsterdam, 3 pers., Villa Buitenrust. A. F. Kerrebein, Haarlem, 5 pers., idem. E. Avis, Amsterdam, Kerkstraat C 7. G. A. Cramer, Amsterdam, idem. IJmuiden. Het Harmoniegezelscbap „Concor dia" ontving Donderdagavond van eenige ingezetenen een keurig bewerkt vaandel van rood fluweel met goud versierd. Velsen. Woensdagavond beeft aan de fa briek van de firma Van Gelder Zonen een ongeluk plaats gehad. Een zekere C. Bunte was bezig papier te':maken toen hij uitgleed en tusschen de wal sen der machine geraakte en zich zoodanig bezeerde, dat de toestand hoogst bedenkelijk is. Haarlemmermeer. De beer R. Ewouds, hoofd van school no. 9, beeft onder zeer vele blijken van belangstelling zijne 25- jarige ambtsvervulling herdacht; van verschillende zijden ontving de ju bilaris fraaie en talrijke geschenken. Wegens bet uitvoeren van her stellingen aan de dubbele draaibrug over de voormalige sluis te Buiksloot, zal deze brug van den 19 Juli e. k. tot nadere aankondiging voor het ver keer zijn gesloten en zal gedu- renden dien tijd in den overtocht worden voorzien door een pont aan bet eilandje en door een roeiboot even benoorden de voormalige sluis. Leger en Vloot. De generaal-majoor Van Pomme- ren, commandant van de le divisie infanterie, de generaal-majoor Moor rees, commandant der vesting-artillerie en de kolonel jhr. Laman Trip, com mandant van bet regiment grenadiers en jagers, begaven "zich Donderdag ochtend uit Den Haag naar IJmuiden tot bet bijwonen der oefeningen in den fortendienst, welke aldaar gehouden worden. TELEGRAMMEN MUNCHEN, 16 Juli. {Reuter). De keizerin vertrekt, naar de Neueste Nachrichten meldt. Zaterdag van Munchen naar Tegernsee. Vandaar begeeft zij zich over Munchen naar Berlijn. Men neemt aan, dat de kei zerin een kort bezoek zal brengen aan Kiel. PRETORIA, 15 Juli. HavasDe Joliannesburgsche bladen bevatten schitterende beschrijvingen van de feestelijkheden, die den 14en Juli te Johannesburg gevierd zijn en die ver bazend succes hadden. De heer Van Boeschoten, de vertegenwoordiger der Transvaalsche regeering, hield" in het Fransch een toespraak,' waarin hij zeideNa de vrijheid haken wij naar eendracht en naar vriendschap met alle volken, en als dit doel zal bereikt zijn, zal een nieuw tijdperk geopend worden voor dit schoone land, zooals voor Frankrijk bet geval is na de gebeurtenissen, waarvan gij thans den gedenkdag viert. De verschillende nationaliteiten, die ons volk vormen, zullen elkander de hand reiken op het altaar des vredes, voor het geluk en de welvaart van allen. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: 16 Juli. Mr. J. L. v. Sloterdyck en Jönkvr. W. C. S. E. v. Panhuijs. J. J. Groeneveld en J. M. J. Ziggelaar. Bevallen15 Juli. A. E. de Waard— v. d. Berg z. J. K. Reynen—Bakker d. 16. E. J. v. d. Horst-- v. Styn z. Overleden: 15 Juli: E, M.Zonne veld 8 in. d. Drappenicrstraat. MARKTNIEUWS. Amsterdam, 12 Juli. Ter Veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt339 runderen, vette le qualiteit f 0,64 a f 0,2e qual. f0,56, 3e qiial. f 0,50, 4e qual. 0?— per Kg., 160 melk- en kalfkoeien i 90 a f 180 per stuk, vette kal veren le qual. f 0,2e qual. fO,— 3e qual. F 0,— per Kg., 1 graskal veren fO,— a 10,—, 59 nuchteren kalveren f 7 a f 10, 15 schapen f a f 38 lammeren f 0 a f 0, 583 vette varkens 34 a 37 ct. beiden per Kg., 0 biggen f 0,a f 0,—, 0 paar den f0."veulen fO,— VERVOLG NIEUWSTIJDINGEN. De Pot en de Ketel. Met de uitbreiding van de wieler sport heeft ook het wïclerorgaan He Kampioen een groote vlucht geno men. Het wordt aan al de leden van den Alg. Nederl. Wielrijdersbond toegezonden en verheugt zich derhal ve, daar het ledental van den Bond steeds klimt, in een stijgende oplaag. Intusschen staat daartegenover zon der twijfel een gevaar dat van liet monopolie. De eigenaardige (en wij mogen er aan toevoegen de handige) inrichting van den Bond sluit vrijwel iu een klein land als het onze de mogelijkheid van het bestaan van een eoncurreerend blad uit. Mager ook in een ander sportblad al een deel der ruimte aan het wielrijden worden ge wijd, het eenige uitsluitend voor wie lersport bestemde blad is De Kampi oen. Op dat gebied heeft hij vrijwel de alleenheerschappij. De billijkheid gebiedt te erkennen, dat de redactie van het blad zich daarvoor veel moeite geeft. Alleen de damesrubriek is het stiefkind, wat vreemd mag heeten in een bond, die zóóveel dames-leden telt. In dat opzicht heeft bet buitenland betere modellen wij noemen b.v. The Hub, in Engeland. En dat De Kampioen, in weerwil van zijn groote vlucht, nog altijd maar eenmaal in de week verschijnt, zoodat de lezer bijvoorbeeld de baanwed- stryden van Zondag den daarop vol genden Vrijdag te lezen krijgt, is zonder twyfel een gevolg van bet ontbreken van serieuse concurrentie. Dezelfde afwezigheid van mede dinging maakt, dat de toon in de Kampioen juist niet altijd tot de aan genaamste behoort. Menseden die in gevoelen met de redactie verschillen en daarvan in ingezonden stukken doen blijken, worden meermalen, vrij wel wat men noemt, „afgesnauwd" en wie zich in eenig opzicht in het oog der redactie tegenover de wieler sport misdraagt, wordt onder handen genomen en afgeranseld met den lom pen knuppel van minachting en goed- koope ironie. Zoo komt in het heden verschenen Nr. van De Kampioen een artikeltje voor, waarin de redactie klaagt over de levering vau rijwielen door een uitgeversfirma te Deventer, 't Begint als volgt: „In een blaadje, welks bestaan ons ..onbekend was, en dat bij Klüver „Co. te Deventer onder den titel de Sollicitant verschijnt, komt een stukje üvoor waarover wij ons geroepen ach- ,.ten een ernstig woord te zeggen. „De uitgevers beweren, dat door de „rijwielhandelaren kolossale winsten „worden gemaakt, en schijnen als ..drukkers van meening te zijn, dat dit. van de rijwielhandelaren niet te „pas komt. „Om die reden zullen zij daar eens ..een einde aan maken, en stellen zij ,,het publiek in staat, om door hun rtussehenkomst een éérste klasse rij- „wicl voor f117 tekoopen! Hunne wonder-machines dragen den naam ,.van „Fly-eycles." Na een betoog, dat daarvoor geen le klasse rijwiel te leveren is, vraagt de redactie „Maar wat hebben deze drukkers ..met den rijwielhandel te maken'? „Waarom gunnen zij dezen handel „geen ordentelijke winsten Waarom, „als zij den rijwielhandel de „winst willen ontnemen, passen zij „hun beginsel niet consequent toe en „verkoopen zij geen aardappelen, „klompen, sigarenpijpjes, rioolroostcrs „en horlogekettingen tegen een derge lijk lagen prijs, dat een eerlijk en „ordentelijk handelaar, die de kosten „van de concurrentie, zijn magazijnen „en de reclame heeft te betalen er „geen droog brood van kan eten "Wel zeker, waarom niet? Maar waarom, zoo vragen wij, doet de Alg. Ned. Wielr. Bond zelf datgene, waar van zij aan de heeren Kluwer Co. een vèrwy t maakt Immers terwijl de redactie van De Kampioen op pag. 759 cn 760 dezen drukkers een afstraffing geeft over den verkoop van rijwielen, neemt diezelfde Redactie op blz. 763 en 64 een lange mededeeling op van den Hoofdconsul voor het Buitenland, waarin deze aanbiedt Reisboeken te leveren met 20 percent korting. Nu vragen wij „waarom gunt de Bond den boekhandel geen ordentelij- ken winst Waarom, als hij den boek handel de winst wil ontnemen, past de Bond zijn beginsel niet conse quent toe en verkoopt hij geen aard appelen, klompen, sigarenpijpjes, noolroosters en horlogekettingen tegen een dergelijk lagen prijs, dat een eer lijken ordentelijk handelaar, die de kosten van de concurrentie, zijn ma gazijnen en de reclame heeft te be talen, er geen droog brood van kan eten 't Zijn de woorden van de redactie van De Kampioen, op haar zelve toegepast. Zoo verwijt de pot den ketel dat hij zwart ziet. Dat de firma Kluwer fietsen ver- koopt, ligt m. i. niet op baar weg, maar het orgaan van den Bond die boekliaudelaartje speelt (met 20 pro eent korting) mag daar geen aanmer king op maken. Maar wanneer iemand eenmaal op den troon van 't, monopolie zit, meent Iiy altijd gelyk te hebben Het vertrek van prof. Döderlein. De Groningsche hoogleeraar A.P. Fokker schryft aan de N. K. Ct.: Dat het zoo spoedig vertrek van prof. Döderlein hier nog al wat onte vredenheid gewekt heeft is gebleken uit de locale pers. Zulks was trou wens te verwachten en, voor iemand, die met Groningsclie toestanden be kend is, verklaarbaar. Maar nu de N. K. Ct. en andere groote bladen de artikelen der locale pers hebben overgenomen, komt liet my noodza kelijk voor er op tc wijzen, dat Dö derlein, toen hij zich voor een benoe ming beschikbaar stelde, wel velerlei gcüischt beeft maar geen enkel per soonlijk voordeel. De verbeteringen door hem in liet belang van het on derwijs verlangd en verkregen waren noodzakelijk en zullen ook aan het onderwijs van zijn opvolger ten goede komen. Alleen zal men dankbaar moe ten erkennen, dat zonder Döderleins krachtig initiatief, die verbeteringen zich nog lang zouden hebben laten wachten. op ZONDAG 18 Juli 1897. TE HAARLEM. Eglise Wallonne. Voorm. 10 ure, mr. Ch. Laclieret, pasteur d Delft. Gereformeerde Kerken. Ged. Oude Gracht. Voorm. 10 ure, A. Mulder. Gedachtenisrede van 25-jarig ambts bediening. 's Avonds 5 ure, Mulder. pred. ie Schoonrewoerd. Klein Heiligland. Onbekend. Ridderstraat. Voorm. 10 ure, Ringnalda. 's Avonds 6 ure, Ringnalda. Chr. Geref. Gemeente. Zuiderstraat. Voorm. 10 ure en des nam. 57* ure, Schotel. Luthersche Kerk. Voorm. 10 ure, Fooiman. Nam. 12 ure, Zondagsschool. Doopsgezinde Kerk. Voorm. 10 ure. Binnerts doopsgez. pred. te IJtens. (Fr.) Kerk der Broeder-gemeente. Voorm. 10 ure, geen dienst wegens herstel aan het "kerkgebouw. Remonstrantsche Kerk. Voorm. 10 ure, Tideman. Bennebroek. Voorm. 10 ure, Gerth van Wijk Jr. Avondmaal. Nam. 2lj-> ure. Gerth van Wijk Jr. Dankzegging. Heemstede. Voorm. 10 ure, Kuijlman. Houtrijk en Polanen. Voorm. 10 ure, Heeringa. Santpoort. Voorm. 10 ure, Kutsch Lojenga. IJmuiden. Voorm. 10 ure, Wesseldijlc. Nam. 6 ure, Wesseldijlc. Godsdienstoefening" vanwege den Ned. Protestantenbond voorm. 1072 uur in hotel Nummer Een, Groenevëïa, Candidaat. Apost. Zendingsgemeente. Voorm. 10 ure. Zandvoort. Voorm. 10 ure, Htdsman. Nam. 27a ure, Hulsman. 23e Muziekuitv. in den Hout. op Zondag 18 Juli 1897, des namidd. van 21/o4 uur, door het Haar- lemsch Muziekkorps. Dir. luitenant kapelmeester G. P. W. K K I ENS. PROGRAMMA. 1. Parade-marsch Reuling. 2. Ouv. „Les Girondins" Litolff. 3. „Armanda". Walzer. Strauss. 4. „Souvenir de Bizet". Grande fantaisie. Bender. 5. OuvertureRossini. 6. „Die Heinzelmann- chen."Eilenberg. 7. Ballet Fantaisie Wieprecht. 24e Muziekuitv. in den Hout. op Woensdag 21 Juli 1897, des avonds van 8—10 uur, door het Haarlemsoh Muziekkorps. Dir. luit.-kapelmeester C. P. W. KRIENS. PROGRAMMA. 1. Symphonische Marsch Liszt. 2. Concert-ouverture. Cherubim. 3. „Hydropaten." Wal zerGunge. 4. Fantaisie de l opéra „Mcphistopheles." Boito. 5. Ouverture Meyerbeer. 6. Zweite Polonaise Liszt. 7. „Podagra". Polka. Labatsky. 8. Potpourri de l'opérette Princesse de Trébi- zondeOffenbach. Familieberichten. Getrouwd: 15 Juli. J. leCosquinO; de Bussy en H. W. L. Knoot, Utrecht. J. T. F. van Delden en S. F. Krause, Amst. S. A. de Jong on S. Monnickeudam, Ami. P. D.Alta |lsn. en J. C. Blote, Amst. A. Kip en A. M. Bennink. Ede (Geld.) U- Schults en M. T. Swindells, Amst. S. B. Selhorst en wed. Koch geb. Van Baak, den Haag. C. W. L. Sie- berg en A. G. van Wyk, Amst J. C. van der Lip en A. M. Sehiidel, Leiden. H. H. A. de Ruyter cn M. W. M. Engels, Leiden. Bevallen8 Juli. A. J. Sclioltema— Van der Lingen z. Antwerpen. 11. J. Peltenburg—Rogmans d. Hagens- berg. 14. M. E. J. Kloppers—Steyn Parvé z., Kampen. M. L. Beerman Sch&dla v.. Amst. E. M. Gompanjen— Proes z. Soerabaia. 15. F. Beukman— Steghgers d. Amst. Overleden12 Juli. A. W. Meyer 59 j. Amst. 13. J. Man 62 j. Oost- huizen. 14. J». Schol ten Jr. 51 j. Epe, 15. P. G. A. do Beir Jd. 18 j. Ara sterdam. Stco.-nvaartberichten. Het stoomschip Sumatra, van Am sterdam naar Batavia, pass. 14 Juli des ochtends Dungeness. Het stoomschip Bromo, van Rot terdam naar Java, vertrok 14 Juli van Marseille. Het stoomschip Amsterdamvau de Holland Amerika Lyn, van Rotter dam naar Newvork, pass. 15 Juli des nam. 6 u. Prawlcpoint. Het stoomschip Schiedam, van de Holland Amerika Lijn, van Newvork naar Amst, pass. 15 Juli des nam. 4 uur Prawlepoint. Het stoomschip Smeroe arriveerde 14 Juli van Java te Rotterdam. Commissariaat van Politie te Haarlem. Inlichtingen omtrent de voorwerpen zijn dagelijks, behalve. Zon- en Feestdagen, van 11 tot 1 uur voor de eigenaars te bekomen. Gevonden voorwerpen. Van 8 tot cu met 15 Juli '97. Een bloedkoralen ketting, een wau- delstok, eenig ondergoed, een sport riem, een muilkorf, een gouden da meshorloge, een rozekrans, 1 paar bruine kousen, een stuk trapper van een rijwiel, een zilveren dameshorloge, een witte zakdoek, een rijwiel pomp, een paar bruine glacé handschoenen, een rijwielketting, een lap paarsch katoen, een gouden lorgnet, een fan tasie broche, een paar wit linnen handschoenen, een gouden ring, een bruin lederen halsband, een hondje, een penning S. H. L. M. 394. een kinderstoeltje, een teekenboek, een bruin garen hand schoen, een handwagen, een bood schapmand, eon koperen veer, een idem moer van een wagen, een da- mesriem, een binnenband en 2 rijwiel lantaarns, een ring met 3 sleutels, eenige sleutels. Achtergelaten iu een wagen der H. T. M. een blauw met witte om slagdoek. V A Rl A. OnderwijzerHoe veel maanden hebben aebt-en-twintig dagen Leerling. Allemaal meester. Onderwijzer. (Na eenig nadenken zacht). De jongen heoft waarachtig gelijk ook. Beleefd. Een jonge dame liep haastig het telegraaf kan tooi- binnen cn klopte hard met den inktkoker op den les senaar. „Och," vroeg zij, „mag ik dat te legram, dat ik geschreven heb, nog even terug hebben Ik heb iets ge wichtigs vergeten. Ik had het woord „allerliefst" bij het bedanken voor dien armband willen onderstrepen. Kost dat extra „Neen, juffrouw," zei de klerk, ter wijl hij haar het geschrevene over handigde. De jonge dame haalde een paar dikke strepen onder het woord en zei t Is ontzaglijk vriendelijk van u, dat. u mij dit vergund hebt. Het zal Charlie zoo'n pleizier doen!" ,,'t Is niet noemenswaard," zei de klerk. „Als u het gaarne hebt, zal ik voor dezelfde kosten een paar lekkere druppeltjes extract van Boschviooltjos op net. telegram doen." „O, dank u mijnheer. weet niet, hoeveel genoegen u mij daarmee doet. Ik zal al mijne telegrammen door dit bureau verzenden, is zoo beleefd En de glimlach, dien zij hem schonk, zou het iedereen goed gedaan hebben te zien, - behalve misschien Charlie. Doorgrond. A. (voor zyne woning)Och, ik heb mijn huissleutel vergeten! Probeer eens, of de jouwe soms ook op mijn deur past. B. De mijne?Maar je weet toch wel, dat ik ook getrouwd ben! Toch iets. Patroon (tot zijn bediende). Meer loon kan ik je helaas niet geven, maar van den eersten der volgende maand af, behoef je geen „wel bekome bet u" meer te zeggen, als ik nies. Ik heb betere dagen gekend, zeide de bedelaar. Ik ook, antwoordde de voorbij ganger SDel, maar het zal wel einde lijk ophouden met dat gure weer. Op het bureau van den burgelijken stand. Ambtenaar, Wie heeft liet langst gewacht Oude l/ruid. Ik, mynheer!

Haarlem's Dagblad | 1897 | | pagina 3