Damast-Zijde 65 cent Ingezoiiden Mededeelingcn. 30 cent per regel. tot f 14.65 p. Meter, alsmede zwarte, witte en kleurige Henneber^ Zijde van 35 ct. tot f 1465 p. Meter, elfen, gestreept, geruit, ge werkt, damast enz. (ca. '240 versch. qual. en '2000 versch. kleuren, dessins enz.), „franco en vrij van invoerrechten in huis." Dubbel briefporto naar Zwitserland. Zijde-Fabrieken G. HENNEBERG, (k. u k. Hoflever.), Zürich. Nader vernemen wig nog dat de leiders van liet Schermfeest aan den avond van Zaterdag den heer Meije- rink hadden uitgenoodigd, eenige nummers ter opluistering te geven, waaraan door dezen werd voldaan. Met een 6-tal flinke leerlingen, werd een carróe lange stok geslagen, die bij de aanwezige schermers uitmuntend bleek te voldoen. „Excelsior" voerde een Degenco- lonne uit op waarlijk schoone wijze. Den lieer Mejjerink werd een prach tige lauwerkrans aangeboden. Zondagsavonds had voor een talrijk publiek een assaut plaats, waar menige schoone partij op Degen en Sabel werd gegeven. De heer C. A. A. Dudok de Wit reikte 's avonds de prijzen met een hartelijke toespraak aan de overwin naars uit, waarbij in het bijzonder een woord van hulde aan de Haar- lemsche schermers werd gebracht. Tot ons genoegen kunnen wij dus melden, dat de Haarlemmers te Am sterdam een zeer goed figuur maakten. GEMENGD NIEUWS, Een vijfvoudige moord. Te Willesden bij Londen kwam Donderdagmiddag een bankwerker Symonds thuis en vond in de voor kamer zyner woning zijn twee doch tertjes Minnie en Eva, de eerste ruim zeven jaar, de tweede vijf maanden scheepsroeper, wegens den sterken storm. Hij en zyn metgezellen droe gen reeds reiskleeren, hij zelf en Strindberg een donkerblauwe, Fran- kel een grijze kleeding-, met pelskraag. In het „Pi'kehouse" werden een paar kleine proefballons gevuld, welke dan opgelaten werden en juist dege- wenschte richting naar het Noorden insloeg. Met luid gekraak vielen de losge maakte deelen van den voorsten wand van de hal naar buiten. Aan het strand waren manschappen bezig de sleeptouwen in volle lengte uit te leggen, opdat er geen kronkels in kwamen. In de hal zelf heerschte de grootste bedrijvigheid. Aan eiken hoek stond een man, om de bovenste touwen vast te houden. Alles sloeg de hand aan het werk, zelfs de commandant van het schip. Zakken ballast wer den in een kleinen kring gehangen, om den ballon op te hefl'en. Toen de voorwand verwijderd was tot op de beide middelste verdiepin gen toe, werd deze cirkel nog klei ner gemaakt. Eindelijk zweeft de bal lon een paar meter bovenjden bodem. Ik hielp Strindberg tot het aanbren- fen van duivenkorvenzij werden oven den gondel vastgemaakt waar ook het proviand ligt. De kok borg zorgvuldig het eerste middageten, dat in de lucht zou worden gebruikt, en Franckei bracht nog eonige flessehen bier voor onmiddellijk gebruik mede. Het vastmaken van den gondel liep vlot van stapel. De overbodige zakken ballast wer den afgesneden, eenige meegenomen ,ii„i ,1,. T\ oud, met afgesneden hals in plassen Moert op den grond liggen. Hetbloed£"den gmdc™Van' de Westzijde van vloeide nog uit de wonden. Op het|^n panou WOei de Zweedsclie vlag, bed zaten zyn vrouw- en zyn twee daaronder een vlag van witte zijde andere kinderen Charles en James, me^ een gouden anker het zinrijke jongetjes van drie en vijf jaar, allen1 geschenk eener dame. Onmiddellyk met afgesneden hals, beddegoed en dwars onder den ballon is een bam- kleedcren natuurlijk met bloed ge- drenkt. Een scheermes, waarmee de moorden gepleegd waren, lag vlak bij. De man snelde als waanzinnig het huis uit ora hulp te roepen en de ontboden geneesheer bevond dat de kleine meisjes dood waren. De moe der en de jongetjes werden verbon den en naar een hospitaal gebracht er is eenige hoop op hun (behoud. Men wil dat de moeder, na 't ver trek van haar man, den vorigen avond herhaaldelijk drank had laten halen. Vroeger had zij wel gedron ken, maar sinds maanden niet meer. Het was een voorbeeldige huishou ding; de vader een oppassend man, de kinderen steeds netjes in deklee- ren, de woning zindelijk. Maar het schijnt dat de verdiensten in den laat'sten tijd gering waren en dat de „jubileum-dagen" te veel geld hadden gekost, zoodat gebrek dreigde. Mijnongeluk in Kimberley. Door een aardstorting in de De Becrs-mijn te Kimberley zijn ver scheiden Europeanen en 50 kaffers levend begraven. Een 20-tal kaffers zijn gered, maar er is weinig hoop de overigen te kunnen redden. Duels. De Italiaanseke officieren die on langs" uit hun krijgsgevangenschap in Abessinië teruggekeerd zijn, hebben by loting drie hunner aangewezen om prins Henri van Orleans, wegens zijn oekende beschuldigingen, tot een twee gevecht uit te dagen. Luitenant Pini is door het lot aangewezen om den prins het eerst uit te dagenhij moet dit reeds gedaan hebben. Andree's pooltocht. Omtrent het opstijgen van den heer Andree, in Lohal-Anzeiger een uit gebreid telegram uit Tromsoe, van 16 Juli, waaraan de volgende bijzonder heden zyn ontleend- Aan boord van de Svensksund klonk plechtig een choraalik zat in stille aandacht in mijn tent en luisterde; kracht naar beneden sloeg, dat de Nauwelijks had de klok aan boord gondel gedurende eenige seconden elf geslagen, toen ik ginds een onge- j in het water gedompeld werd. wone levendigheid bemerkte. Tegelijkertijd ontdekten wij, dat De gróote roeiboot en de kleine de drie sleeptrossen, waarvan Andrée stoombarken werden bemand. Ik her- zich zooveel beloofd had, rustig aan kende de gestalte van Andrée. Ookden oever lagen. De haken, waarmede zijn reisgezellen, de beide officieren zij aan den ring bevestigd waren, en de kleine Franscliman gingen aan1 moeten losgeraakt zijn. Hoe dat mo- land. Wat was dat? Wilde Andrée gelijk was, zal nooit opgeklaard wor- licden, op Zondag, opstijgen bij dezenden. sterken, stormachtigen wind'? Datj Daardoor ontstaat evenwel geen was toch nauwelijks denkbaar. Zeker gevaar voor de luchtschippers, daar gold het dus een soort alarmeering,1 deze reservetouwen als ballast mee- een proef, om te zien of alles goedvoeren. klopte Doch dat had men ook gis- i Intusschen had men eenige zakken teren wel kunnen doen. Waarom nu ballast uitgeworpen. Nog slechts wei- juist op Zondag? 'nige minuten waren verloopen na de Terwijl ik nog over de zaak na- opstijging, welko juist om 2 uur 35 dacht, zag ik, dat verscheidene lieden min. had plaats gehad, als de ballon aan het bovenste deel van de voor- in de dooi- Andrée gewenschte rieh- zyde der hal herig waren. Planken ting over het vlakke schiereiland werden naar beneden geworpen, bal- Hollandernaes naar het Noorden dreef, ken doorgezaagd, schroeven en klam- ofschoon hij aan het Noordelijk deel pen verwijderd. Waarachtig, dat van de Smeerenburgsund nog een- werd ernst! Dat was geen groote maal door een Zuid-Westelijkenruk- repetitie, want het voorste deel der hal wind werd aangegrepen, die hem wordt niet zoo gemakkelijk weer op- scbynbaar tegen een klip van Vogel- gebouwd. sang drukte. Ik ijlde naar de plaats en vernam,Maar met het gewapende oog kon dat Andrée heden wilde opstijgen. den wy bemerken, hoe hij eenige Me- Alles was in de uiterste spanning en ters boven die klip zweefde en nu ingespannen bedrijvigheid. meer naar het Noorden trok. Klok- Andrée zelf verscheen juist boven slag drie uur verdween by aan den op de stellage; spoedig riep hy den Noordelijken horizont, mannen zyn bevelen toe door een Naast het telegram aan Aflonbladet- boesstok vastgemaakt, die de zeilen draagt, welke' aan beide zijden als vleugels zijn aangebracht. De zeilen kunnen door middel van touwen van uit den gondel bestuurd worden. Het opstijgen. Even voor halfdrie was Andrée geheel reisvaardig. Hy drukte allen, die in de hal aanwezig waren, har telijk de hand tot afscheid en richtte luide, warme jwoorden van dank aan allen, die hij niet meer de hand kon reiken, omdat zij hun post niet moch ten verlaten. Ook Fragiel en Strindberg namen met een krachti- gen handdruk afscheid. Strindberg scheen diep geroerd en ook alle aan wezigen waren onder den plechtigen indruk van het oogenblik. Toen riep Andrce luidde„Frankel, Strindberg!" Met hun drieën sneden zij, staande in don gondel, de touwen los. Andrée telde „Een, twee, drie Bij „drie" werden de laatste tou wen, dié, vastgemaakt op den bodem der hal, den ballon no? in bedwang hadden gehouden, los gelaten. Trotsch en majestueus steeg het gevaarte omhoog, door den geopenden Noor delijken wand van het gebouw. Andrée zag met opgeruimden blik, die getuigde van vertrouwen, op de achterblij venden neer; toen zwaaiden hij en zijn metgezellen nog eenmaal hun mutsen en riep hij luid: „Hilsen hjemme til Sverigc" (Een groet aan huis, aan ZwedenWie een foto grafietoestel had, zooals Soedenborg, Machuron, Stake en anderen, maak ten nog een momentopname. Wij ijlden allen naar den oever en zagen de ballon reeds 60 Meter boven het water zweven. Maar nog eenmaal volgde een oogenblik van de uiterste spanningde ballon dreef juist aan op de rotspunten aan de Oostzijde van de Smeerenburgsund, waar een botsing dreigde. Daar werd hij plotseling aangegre pen door een over den Sund komen den rukwind uit het Zuid-Oosten, die hem naar het Noord-Westen terug de zee opdreef en hem met zooveel zond de heer Andrée voor zijn ver-' trek nog het volgende telegram aan koning- Oscar H: „Op het punt van vertrek verzoe ken de leden der Pool-expeditie Üwe Majesteit onze eerbiedigste groeten en warmsten dank te willen aanne men." De tocht is later aangevangen dan verwacht was. De reden van de ver traging meldt een brief van Andrée aan het Deenscheblad Göteborgposten. gedagteekend van 27 Juni. De leider der expeditie heeft het raadzaam geacht den ballon nog wat dichter te laten maken en gaf daarom bevel de naden nog eens te vernissen. De vernis had, vermoedelijk wegens den lagen warmtegraad in die streken, geruimen tijd noodig om te drogen. Er moesten twee of drie lagen wor den opgebracht en na elke laag moest twee dagen gewacht worden om te drogen. De Svensksund die het eerst liet bericht van de opstijging bracht, heeft vooraf depots gevestigd aan de Mos selbaai en op de zeveneilanden ten Oosten en ten Noordoosten van het punt van vertrek. De afstand van het punt van ver trek naar de Pool is 617 mijlen en die van de Pool naar het eerste be kende vaste land aan de andere zijde tweemaal zoo groot. Vervolg Stadsnieuws Dr. T. C. Winkler, t Zondagavond is alhier ontslapen na een langdurige ziekte Dr. T. C. Winkler die 28 Mei 182-2 te Leeuwarden het levenslicht zag. Hij was vooral op wis- en natuur kundig gebied een wetenschappelijk ontwikkeld man van wiens hand in onderscheidene tijdschriften hoogst- belangrijke artikelen werden opge nomen. Sinds 2 Sept. 1873 was de ont slapene gem.-geneeskundigevoorts commissaris der stadsapotheek, voor zitter van het algemeen ziekenfonds en in die betrekkingen steeds nauw gezet en ijverig werkzaam. De overledene was lid van talrijke geleerde genootschappen als: Holl. Mij. der Wetensch. te Haar lem, van the Geological Society of London van dc Société beige de géologie, de paléontologie et d'hydro- logie, lid, correspondent, 'of eerelid van andere wetenschappelijke lichamen te Amsterdam, Rotterdam, Brussel, Mecklenburg, Utrecht, Leiden, Emdeu, Dresden, Cordova enz. enz. Nader vernemen wij, dat de heer Winkler, na zich in den Helder als plattelandsgeneeskundige te hebben gevestigd, naar hier vertrok. Wegens zijn palaeontologische studiën, waar voor hem een gouden medail le word ge schonken door de Holl. Maats, van Wetenschappen, trok li y de aandacht van directeuren der Teylerstichting en werd hij. nadat hem reeds in 1860 was opgedragen een catalogus samen te stellen, later tot conservator aan de stichting benoemd. Reeds meer dan dertig jaren bekleedde hjj deze be trekking. Bij een der jubilea der Groningsche academie werd de lieer Winkler tot doctor honoris causa in de wis- en natuurkundige wetenschap pen benoemd. Zijne geschriften hadden meest op de 'Teylerstichting betrekking. Het laatste'werkje zijner hand verscheen in 1895. A eel heeft de overledene ook in het „Album der natuur" geschreven. De Teylers stichting dankt aan hem voor zijne afdeeling eene uitnemende systematisch catalogus. Donderdag a.s. ten 12 ure zal de ter aarde bestelling plaats hebben. HaarlemseRe Kook- en Huish. School. Dezer dagen werd ten huize van mevr. van Eeden. Frederikspark. de algemeene vergadering gehouden der Haarlemsche Kook-en Huishoud- school.De presidente, mevr. Pennink von Hemert, deelde de werkzaamheden mede van het afgeloopcn jaar. Zij begon met de vereerende mededce- ling, dat mevr. van Tienhoven—Hacke welwillend het eere-presidentschap der school had aanvaard, hetgeen als gewaardeerd bewijs mag gelden, dat het streven der Yereemging door haar nuttig en noodig érkend wordt. De toestand kon niet ongunstig ge noemd worden. Het getal leerlingen, zoowel van dames en dienstboden was grooter dan het vorige jaar en be droeg 76, het grootste getal dat nog bereikt werd. De cursussen van de meisjes uit de volksklasse werden met grootcn ijver bijgewoond. Er werd besloten, als de middelen het toelaten, om die meisjes ook behalve koken, het strijken en de behandeling der wasch te leeren. De in gebruik genomen lokalen, So- phiastraat 14, voldeden goed. In het bestuur kwam geene ver andering. Door de financieele comm. bestaande uit: mevr. van Manen—v. Tricht en mevr. douair. Schorer—v. d. Lek de Clercq werd dc rekening nagezien en het bestuur daardoor gedechargeerd. De aftredende leden, mevr. Pahud de Mortagnes—Boogaardt cn mevr. Speelman—van Panhuijs, werden met algemeene stemmen herkozen. Met een woord van dankzegging en afscheid aan mej. Bodel Bienfait, die onze stad gaat verlaten en eeii welkom aan mevr. Kouwer—Kluppel, die bereid is hare plaats te vervullen, werd door de presidente de vergade ring gesloten. De heer J. F. Duin alhier is aan nemer geworden van de vergrooting der openbare school ie Lisse voorj f9800. Met lo Augustus e. k. houdt de Yereeniging tot bevordering dei* Volksgezondheid op, toezicht uit te oefenen op de Haarlemsche Mclk-in- riehting, uitsluitend omdat aan het keuren der koeien van de veehouders, welke de melk aan de inrichting le veren voor de vereeniging te groote bezwaren voornamelijk van"financieele aard verbonden zijn, en de vereeni ging zoodanige keuring noodig oor deelt. Het vervallen van dit toezicht ge schiedt derhalve geenszins om redenen die aanleiding zouden kunnen geven tot een minder goeden dunk van voor melde inlichting. In aansluiting met bovenstaand be richt van de Vereen, tot Bev. der Volksgezondheid, deelde de heer J. Mulder, directeur der Haarl. Melk inrichting, mede dat de heer N. van der Sleen, die gedurende twaalf jaren voor die Vereeniging controle uit oefende, dit geheel op denzelfden voet zal blijven doen. Deze controle is zoodanig geregeld, dat door de Haarl. Melkinrichting geen melk wordt verkocht welke niet vooraf door den heer Van der Sleen is onderzocht, ten bewijze waarvan de bussen waarin de melk wordt rond gebracht, door dien heer zijn ver zegeld (geplombeerd). Voor het acte-examen gymnastiek M. O. zijn Zaterdag alhier geëxami neerd 4 candidaten. Geslaagd de lieeren P. M. Timmer te 'sGraven- hage en V. Verwev te Veendam. Onze mededeeling in het vorig nummer, dat H. J. Eilers, waarn. directeur-generaal der zwarte recher che, met den sterken arm voor den rechter-commissaris zou worden ge bracht, aangezien hij niet verschenen was, is in zooverre onjuist, dat li ij voor dien tijd nogmaals zal worden gedagvaard. Na den Isten October zal aan het telegraafkantoor alhier "gelegenheid bestaan om met binnen- en "buiten land te telefoneeren. Zandvoort. 8 2P veer 1400 badgasten. In het badhuis voor minvermogenden zijn 68 ver pleegden. In do Amsterdamschc va- cantiekolonie (kostverloren) 60 kinde ren en in het Haarlemsche Kinderhuis (Hoogeweg) 28 kinderen. De heeren de Vos en le Grand heb ben in eenige winkels der Passage eene tentoonstelling van meubels ge opend. In de Kurzaal te Zandvoort zullen Vrijdag en Zaterdag 23 en 24 dezer matinèe's gegeven "worden door dc Banda Municipale di Citta Sant Angela, harmonie-orkest bestaande uit 45 italiaansche bersaglieii in nationaal costuum. Dit italiaansche orkest heeft reeds eenige concerten te Amsterdam gege ven en over het muzikaal gehalte is met veel lof gerecenseerd. Aangekomen vreemdelingen. Fam. SweijsStroeve, 5 pers., Amsterd. Fam. G C. Ansniink, Amsterd.. 5 pers, Fam. de Waal, Arnhem, 8 pers. Allen villa ciBeau Séjoura, Fam. Gransberg, Amsterdam, 2 pers. Fam. Kol. Amsterdam, 4 pers. Fam. Jansen. Amsterdam, 4 pers. J. G. van Ingen, Bussum. Fam. Bosch Reitz, Amsterdam, 2 pers Fam. Van "Vloten. Amsterdam, 2 pers. Fam. mevr. de wed. Lingeman, Haarlem. 2 pers. Fam. A. C. M. Koedijk, Amsterd., 2 pers. Allen Groote Badhuis. Mevr J. v. d. Griendt en fam., Rotter dam, 4 persHotel «d'Orange» Mej. Goedhard, Rottd., Hotel ad'Crange» Mej. P. van der Most van Spijk, Haarlem, Schoolstr B. 238 h. Mevr. Noordhoek HegtZutphen, 2 pers Villa oMaris». Mevr. de Douair. Sloet van Zvvanenbiu-g Utrecht, 2 pers., Villa «Maris». Prinses Lubomirska en gevolg, Polen, 6 personen, Villa Golf en Duin. Druijvesteijn en fam., Amsterdam, pers., Villa Adni- Pint Iiein. Mevr. A. Jansen en dr., -Groningen, Kerkstr. C. 8. Mej. M. Smit, Hoogezand, idem. Mevr. Müllor, Amsterdam 2 pers., Kerkstr. D 12. Mevr. de Haan, Amsterdam, 2 pers idem. Mej, Brinkman, Amsterdam, idem. Mej de Klerck, Haarlem, idem. C. J. F. Brat, Amsterdam, 2 pers., Villa Cassa Cara. Dr. H. Prins Visser, Haarlem, 6 pers., idem. G. W. Kiewiet de Jonge, Londen. Hotel Driehuizen. Ott. de Vries, Amsterdam, 4 pers., idem. Smit, Hoogezand, idem Velseii. Toen de familie B„ uit Velsen, Zondag uit rijden ging, kwam het rijtuig ia aanraking met dat van den heer S., eveneens te Velsen woon achtig. Het lichte rytuigje van den heer B. kantelde en de familie kwam op onzachte wijze in aanraking met den grond. Gelukkig kwamen alle inzit tenden er goed af. Het paard heeft zich echter nog al gekwetst. Lisse. Te Lisse heeft zich een commissie gevormd voor gelden in te zamelen voor het Nationaal Huldeblijk VERVOLG NIEUWSTIJDINGEN. Vorstelijk bezoek. H. D. H. de Vorstin van Hohen- zollern-Sigmaringen, zuster van Z.M. den Koning van Rumenië, is Zaterdag voormiddag te elf uur per Staats spoor in een Boiersch salonrijtuig met een gevolg, bestaande uit 7 personen. te VGravcnhage aangekomen. Do Prinses begaf zich in een open rytuig naar Scheveningen waar zij een gezondheidskuur zal ondergaan Zy houdt verblyf in liet hotel Kur- liaus. Hoewel de Groothertog van Sak sen Weimar dit jaar wegens den rouw van zyn tHuis niet zijn gewoon ver blijf te Scheveningen zal houden, is Z.' K. H. toch voornemens de volgende inaand een bezoek te brengen aan Hare Majesteiten op het Loo. Een Philippine. Grootvorst Michael van Rusland en de dicren-schilderes Rosa Bonheur zaten eens samen aan een diner. Groot vorst Michael vond een Philippine en bood haar der schilderes aan. Natuurlijk won deze en op de vraag ran den verliezer wat zij hebben wilde antwoordde zijEen aardig klein diertje voor mijn penseel zou mij zeer welkom zijn. Lange tijd ging voorbij en Rosa Bonheur hoorde niets van het ge schenk. Maar onlangs kwam het pand aan. Het bestond in" drie machtige ijsberen. De moeder van Europa. Koningin Lonise van Denemarken, de „moeder van Europa", gelijk zij dikwijls wordt genoemd, zal den 7den September haar tachtigsten geboor tedag vieren. Dan zal zich op het slot Fredcsborg rondom haar en haar gryzen gemaal de geheele familie scharen. Daar zullen zyn de keizer en de keizerin van Rusland, de ko ning en de koningin van Griekenland (als tenminste de vrede dan reeds gesloten is!) de koning van Zweden, de prins en de prinses van Wales, de hertog en de hertogin van Cum berland, de landgraaf en de landgra vin van Hessen, de prins en de prin ses van Schaumburg—Lippe. Familieberichten. Getrouwd15 Juli. J. J. de Klerk cn H. E. Bange, De Purmer. Bevallen15 Juli. J. A. Ruth— Dijk d. Amst. 16. L. Schuppcrs— Marsh z. Nijmegen. 17. R. Weening— Oliveira d. Amst. Overleden: 14 Juli. A. D. Rum- ling 71 j. Amst. 15. A. Fennema jd. 24 j. Akkrum. 16. C. Poelenjee 22 j. Amst. J. van Tubergen 81 j. Amst. A. J. Koelewyn jd. 10 md. Baarn. 17. W. van Lennep, Amst. Stoomvaartberichfen Het stoomschip Soembing, vertrok 17 Juli van Rotterdam naar Java. Het stoomseliip Prins Alexander, van Amsterdam naar Batavia, pas seerde 16 Juli te 3 uur nam. Kaap Ilocca. Het stoomschip Prinses Sophie, van Batavia naar Amsterdam, vertrok 16 Juli van Padang. Het stoomschip Prins Frederïk Hendrik, van Paramaribo naar Am sterdam, passeerde 15 Juli St. Mi chaels. Het stoomschip Schiedam, van de Holland Amerika Lijn, arriveerde 17 Juli van New-York te Amsterdam. Het stoomschip Olinda, gecharterd door de Holland Amerika Lijn, ver trok 16 Juli van Amsterdam naar New-York. VARIA. Een verbeterde helsche machine. Een buitenlandsch blad geeft daar van de volgende beschrijving: Een kist, 2.5 M. lang, 1.8 M. breed en hoog. Binnen in de kist, tegen den linkerzijwand hangt een gewone koe- kockklok, waarvan het gewicht op getrokken is. Zoodra de koekoek roept dat het 4 uur is, denkt de haan die zich in een houten kooi naast de klok bevindt, dat de dageraad aan breekt, en hij houdt het dus voor noodig te kraaien en met dc vleugels te slaan. Aan den rechtervleugel is een lu cifer bevestigd, die door de heftige beweging met een strijkvlaktc in aan raking komt, ontbrandt, en de kooi van den haaii aansteekt. In de kist wordt het dan plotseling licht en heet. Het kwik van een thermometer, waar van de schaal slechts tot 40 graden reikt, doorbreekt liet glas door de hitte en droppelt op een schaal van een daarnaast opgehangen balans, tengevolge waarvan de andere schaal plotseling rijst. Daardoor valt een nescli met zeer dunne wanden, die slechts los op den balansarm gelegd was, naar beneden en breekt natuurlijk De flesch bevat snuif. Een in de nabijheid vastgebonden konijntje snuf fcld rond, begint hevig te niezen en slaat daarbij met zyn kop op een ijzeren punt. Door de pijn vliegt het konyn naar de andere zyde en loopt daardoor tegen een draad, die ver bonden is met den haan van een revolver. Het wapen gaat af en de vuurstraal komt in een vat, dat met 5 kilogram ontplofbare stof gevuld is. Onmiddellyk daarop moet de ontplof fing volgen. Helaas zijn de proeven, die met deze hoogst vernuftig samengestelde machine genomen werden, telkens mislukt. By de eerste maal vergat de haan met de vleugels te klappen, bij de tweede maal had de afzender vergeten het gewicht van de klok op te trekken en bij de derde gele genheid was het konijntje verbrand, voor het gelegenheid had gehad, om de snuif in den neus te krijgen. MARKTNIEUWS. Haarlem, 17 Juli 1897. Aardappel- en Botermarkt. Aangcv. Verk. Prijs. Boter 107 KG. 107 KG. f 1,1,16 Biggen 93 st. 93 st. f 5,— 9, Schram. 54 st. 54 st. f 11,—14,— Aard. 773 HL. 683 HL. f2,-3.— Peeren 18 HL. 18 HL. f 10.— Graan- en Zaadmarkt. Roods tarwe f6,35 a fO.— Witte tarwe f 7.00 a f 0.00, Rogge f 4.— a fO.—Haver f 3,62s a f o,Duiven- boonen f 0.— a f 0.—. Bruine boonen fO.— a fO.—Kanvijzaad f9,25 a f 9.— per 50 Kg. Petrolcum-bericht van P. G. C. Galkoen, makelaars, Amsterdam, 10 Juli. De Amerikaansche Petroleum-no- teeringen waren sedert ons laatste bericht volgens Reuter's telegram: New-York 6.—, 6.—, 6.—, 6— ,6.—, 6.— ct. por gallon. Philadelphia 5.95, 5.95. 5.95. 5.95, 5.95, 5.95 ct. p. gall. Ruwe Olie 80—, 80—, 82—, 82—, 8080— c. p. vat. De totale uitvoer uit alle havens van Noord-Amerika bedroeg van 1 Januari tot 26 Juni: 1897 1896 10,401,900 vaten. 9.836,800 vaten. Amerikaansche Disponibel8,10 Cons. Levering Sept./Dec. 7,25 Entr. Burgerlijke Stand. Bevallen: 16 M. P. Wildschut— v. d. Linde z. 17. J. R. Boeró Wustrow z. P. Brandt—Hazekamp d. M. P. Klooster—Prins d. B. J. H. v. Leeuwen—Schneider d. 18. A. Aufderheyde—Jongkind d. P. Mari- nus—Sierhuis z. M. Horeman--Kruup d. L. SchoutenLavoóy z. 19. J. Brouwer—v. Straaten M. J. v. d. Hoeven—Groosbill z. H. Beekhuis— v. d. Kommer z. Overleden: 17 Juli J. Verhagen 21 j. Kruisweg, 18 J. S. Lamboo 11 m.d. Kennemerplcin, Dr. T. C. Wink ler 75 j. Damstraat, G. E. Hetem— Thoolen 71 j. Burgwal. 19 A. llouting Vergers 2 j. z. Garenks.kade. 355e STAATSLOTERIJ Maandag 19 Juli 1897. lo klasse 1c lyst. No. 14210 f5000. No. 9556, 10495 f 1000. No. 1906 f 400. No. 1627, 4978. 6291, 8585, 9451, 11281 f100. Pryzën van f20. 113484 6315 9222121521507318139 60 3454 6199 9275122311520418143 89 3585 6403 9307122741529518164 143 3614 6443 9332 123151534618245 150 36516446 9356 123.561542218279 2043681 6449 9440 12363 1-5447 18294 256 3684 6513 9448 123851546018302 264 3767 6536 95031241015505 18316 275 37806611 9512125221551118378 27637966676 951512531155161S413 549 3829 6752 955112543 1554618425 5713836 6765 9587 126' 7 15599 18429 639 38516853 968312614 1569418493 65138726945 968912648 1577718603 74639097028 970912701 1577818607 75840127030 97931272215781 18616 784 4062 7031 98331276315937 18637 8^0 40807082 983812824 160218775 93ö 4134 7U93 9877 12837 1604018829 96441437130 9914 128571611718841 999 4215713210058 1*2865 16164 18943 10134260731210063 128741616519167 1022 4322 7368 100961*28761625219169 10624326737*210116 130561635519207 10644331742010204131011638719262 1074 434S 7436 10211 13112 1641*2 19274 107843517447 10217131351642119" 10914361 745510246 131491642219341 1174 44487536 10264 13217 1645619373 1184 4456 7517 10269 132711650119406 15184458767610309132791654019425 1528449*27677 10343 1328916568 19434 16654494 769910377 13294 16591 19435 17014550 77261040013377 1661019494 1844 4556 785810472 133931661519583 1858 4686 7888104731344316620 19588 187347327951 10502 13581.1666719596 2020 4743 7961 10525136331671819609 2047 4813 8000105411365416859 19662 20814823 803510547 136801691819693 *2 08 4900 806910569 13867 1694919921 *2129 4912 8097105741387917007 20046 21904942 8167 10636 13953 17015 20050 2196 4967 826210647 1398217019 20U66 2382 5017 82S6 1065313985 17043 20123 23865044 8404 1072514081 1707920159 *2431 5050 84531074714111 17116 '20212 253851018461 1085314161 17162*20294 258051098498108641418417*20020333 260851968571 10917 1419817377*20334 263753458576 10987 14267175272036*2 2726 54698613 11087 113181760820375 27405498865111084 14329 1762220387 2766 55368682 11139 14443 1762-120896 2785557 868311169 1447517638 20399 27986623870011461 145131771*220573 2808 5710 87691150814561 17749 20585 29065751878011612 145771781120601 '2963 5777 881311559 14585 17833 20631 2999 5824 8844 1160814587 17840 20668 3077 5836 8892117221467917855 20673 309259138911 11773 147691788820715 3154 6996 891911837147771790*2 *20722 31866025892111845 14795 1790820726 3209 6026893911876148681793120761 32716033 8968 118781489317953 20888 3321 6036 90021189914925 180*27 '20981 3330 6066 9070 19931493818031 20986 3337 6217 9081120411494818042 20998 33716294 9187120961504018077

Haarlem's Dagblad | 1897 | | pagina 3