Min jak-gaas. De N.-Amerikaansehe gezant. De nieuwbenoemde Noord-Ameri- kaansehe gezant bij ons Hof. de heer gtanfard Newel, is Maandagmiddag in het Hotel „den Ouden Doelen" te 's-Gravenhage aangekomen. De leden der Amerikaansche lega tie reisden hem tot Antwerpen tege moet. De nieuwe gezant bevindt zich te 's Gravenhage met twee zijner ambtsvoorgangers, t.w. den minister Quinby, wien hij zai opvolgenenden voormaligcn gezant, den lieer S. Thaver. Andrée's Pooltocht. De bijzondere verslaggever van de Bohalanzeiger te Berlijn, die met een voor rekening van zijn blad uitge varen stoomschip Andrée bezocht, heeft aan dezen de laatste brieven enz., welke de posterijen hem hadden toevertrouwd, overgebracht. Hij ver telt dat Andrée een aantal metalen „zwemmers" heeft meegenomenme talen bussen, die een druk van twin tig atmosferen kunnen weerstaan, en die, tégen de pressingen van liet ijs bestand', bestemd zijn om, gelijk men anders met flessclien doet, tot het' overbrengen van berichten in zee te worden geworpen. De dingen zijn blauw en* geel geverfd, van boven van een klein vlaggetje voorzien, en hebben van binnen genoeg ruimte voor een briefje. Ekholm moet verklaard hebben, dat zelfs indien Andrée bij het vertrek de sleeptouwen achtergelaten mocht hebben, hy met de lange ballasttou- wen die rondom den ballon hangen, de sleeptouwen zal kunnen vervangen. Vro uwen-emancipatie. Wij lezen in cene londenscbe cor respondentie aan de Tel. Het is jammer, dat het geen schrik keljaar is, anders zou ik zeggen, dat de dames voor bet eerst van het voor recht, dat zij dan heeten te genieten, gebruik hebben gemaakt. Het was een van de vele wonderen van liet jubileum: een jubilé-diner voor dames, die ieder het recht had den een heer uit te noodigen. Geheel in tegenstelling met hare taktiek in de Pioneer-Club, een heiligdom binnen welker muren de mannelijke stem nooit geboord wordt, vond men waar schijnlijk, dat liet wel wat bard was, om den .;trouweloozen vriend" ge heel te verbannen. Het was natuur lijk volstrekt niet, omdat men bevreesd was, elkaar niet zoo gezellig te kun nen onderhouden. Yerre van dat. Wat men er ook van denken moge, het is een innovatie, die met groot succes is afgeloopen. Al de vrouwe lijke sterren van onze literaire en kunstwereld waren bijeengegaard, en hadden er ook wel voor gezorgd niet minder gedistingeerde mannen „met zich te nemen". In after-dinner-spee- ches, en complimentjes tegenover het sterkere geslacht, deden" de dames voor de heeren volstrekt niet onder inderdaad 11 n liet ijs gebroken is, is het slechts te verwachten, dat wij van dames-diners waarop mannen het een groote gunst zullen achten geïnviteerd te worden het laatste no»' niet gehoord hebben. Ook bet kiesrecht voor vrouwen zal nu een betere kans van slagen hebben, want parlementsleden, die er tegen durven stemmen zullen van de groote dames-diners geboycot worden, en aan zulk een kenmerk van onge meenzaamheid zouden zij zicli toch niet gaarne blootstellen. Het is een blaadje uit de geschie denis van de emancipatie der vrouw, het is een toeken van den vooruit gang (is liet vooruitgang der new woman. En deze geschiedenis van liare emancipatie belooft een lijvig boek deel te worden: want wij zijn zoo pas aan het begin. Wat zouden hare grootmoeders, of zelfs hare moeders gezegd hebben van dames-clubs, waar in zich een rooksalon bevindt, of van de „rechten der vrouw", waarvan aan liet hoofd staat het kiesrecht? Ofwel van de vrouwelijke dokter of advo caat? En boe zouden zij zich uitge laten hebben over de „verdeelde rok"? (om een aanstootelijk woord te ver mijden), ofschoon ik moet zeggen, dat zij het rijwiel toen nog niet kenden. Doch 'dat moet ik haar toegeven, in vele opzichten hebben zij gelijk, wanneer zij zich van de nauwe ban den dei' Conventie los scheuren, of die althans een weinig meer speling geven. Tot eene revolutie is liet nog niet gekomen, en zonder optimistisch te zijn, ziet liet er voor het oogen- folik niet naar uit, alsof de man veel van zyn standpunt terug zal behoeven te gaan: de relatie tusschen man en vrouw zal vrijwel dezelfde blijven in de toekomst als zij geweest is in het verleden en dat is maar goed ook. Het slachtoffer der emancipatie dei- vrouw, was deze week de Omnibus maatschappij die aan een vooruitstre vende dame 500 pond sterl. schade vergoeding te betalen had. vroeger was liet niet „net" om boven op een omnibus te gaan zitten, toen hadden do heeren bet rijk alleen. Nu is dat veranderdwij zijn sedert zeer snel vooruitgegaannu zitten de dames w e 1 bovenop (als het mooi weer is), en de heeren binnen, terwijl de heeren buiten zitten als bet slecht weer is. Dat is slechts galant van de heeren en buitendien het „recht" der vrouw. Het is echter min of meer een acrobatische toer om op een bus te klimmen die in volle vaart, is, betgeen de meeste bussen hier zijn, want time is money. Dit laatste gezegde moet vooral waar geweest z\jn voor de omnibus maatschappij, want als men slechts een oogenlblikje meer tijd genomen had, liad men een ongeluk voorkomen. Nu echter viel een dame, die juist tot op de hoogste sport geklommen was, door het eensklaps aanzetten der paarden naar beneden, en bezeerde zicli ernstig. Dadelijk een proces beginnen, is hier aan' de orde van den dag, en wel voor roekeloosheid van den koetsier, die natuurlijk geheel onbewust was van liet feit, dat er achter hem iemand op de trap stond. De jury ziet de zaak echter anders in en zegt: 500 pond schadevergoeding. Het is dus nog zoo slecht niet 0111 geëmancipeerd te zijn Het bezoek van Felix Faure aan St. Petersburg. Omtrent bet bezoek van den lieer Faure aan Rusland weet de Polit. Korr. do volgende bijzonderheden mede te deeletiDe intocht van den president in St. Petersburg zal een feestelijk karakter dragen. Er zal een galadiner worden gegeven cn een feestvoorstelling in den schouwburg, het park van "Peterhof zal worden geillumineerd en op Krasnoje Selo wordt een troepenrevue gehouden. De heer Faure zal ter cere van het keizerlijk echtpaar een groot diner geven in het gebouw van het Fran- sclie gezantschap. Het grootste deel der Fransche kolonie te St. Petersburg zal den president tegemoet varen op een fees telijk versierd schipde heer Faure zal tegenwoordig zyn bij de eerste steenlegging van een nieuw hospitaal der genoemde kolonie, welker leden ontvaugen zullen worden in het ge- zantsehapspaleis om hum gelegenheid te geven den president een gouden herinneringsmcdaille aan te bieden, Ook deputation der Fransche kolo niën in andere Russische steden zul len te St. Petersburg tegenwoordig zijn om den president te begroeten. INGEZONDEN MEDEDEE- LINGEN. 30 Cent per regel. Beter dan Paardehaar of eenige andere voeringgaas is Het is vederlicht en behoudt on der alle omstandigheden zijne elasti citeit. Uitsluitend bij H. J. VISSER, Groote Houtstraat 24. Vervolg Stadsnieuws De beer K. Bes te Amsterdam beeft een boekje samengesteld, be stemd voor een „schoolwandeling" door !s Rijks Museum te Amsterdam. Terecht zegt hij in de voorrede, dat zoowel de natuur als de kunst nog te veel langs de schoolbanken en over liet leesboek tot de kinderen komen en schr. hoopt, dat de schoolwande- lingen zich dan ook eens tot het Mu seum zullen uitstrekken. Het hoekje moet, naai- ons toe schijnt, dan na het bezoek als repe titor dienen. !t Wekt daarbij herin neringen op en geeft te gemakkelijker den leerling een 'blijvenden indruk, omdat bij dien op witte blaadjes -in het boekje kan neerschrijven. In die richting zal dus liet werkje, dunkt ons, wel succes hebben, al zal zijn debiet zich wel in hoofdzaak tot Noord- cn Zuid-Holland bepalen. Fit andere provinciën is 't Museum te Amsterdam minder gemakkelijk te bereiken. De schrijver houdt zich aanbevolen voor welwillende opmerkingen. Wij hebben eeu paar aanmerkingen op de taal van 't boekje. Is liet wel ver standig, in een schoolboekje te schrij ven „uit zerken en sarkofagen groei den allengs de graftomben en praal graven? Öf mag men spreken van doopkapellen, die gaande weg inkrom pen tot doopvonten en nog eenvou diger bekkens? (blz. 32) Is het niet gevaarlijk' voor bet taalgevoel der jeugd, om te spreken van rondwan delen aan de hand der kaarten? (blz. 40). En wordt bet woord pijler wel met ei gespeld, zooals de schrij ver doet op pag. 04? Wy juichen "liet toe, als iemand onzen schoolkinderen eenig begrip van Ncderlandsclie Kunst wil bij brengen, maar niet ten koste van de Nederlandsehe taal. De firma Van Giezen aan het Spaarne beeft een nieuw gloeikousje, waarvan dit het voordeel is, dat men liet (ongegloeid) bewaren kan in een daarvoor geschikt étui. Heeft men nu een nieuw kousje noodig, dan neemt men het voorzichtig uit het kokertje, bij een koordje dat er boven aan is bevestigd en zet het op den bran der. Na het opzetten van liet glas steekt men het gas aan en draait direct het kraantje weer dicht. Een seconde komt. de vlam boven het glas uit. Opnieuw wordt liet gas aangestoken en nu moet men, na hoogstens 10 minuten, goed licht hebben. Hot groote gemak is natuurlijk, dat men plotseling een kousje noodig hebbende, zich dadelijk kan helpen vooral op Zondag van veel belang. Het personeel van de heeren Gebr. Nobels had gisteren een prettigen mid dag. Bij gelegenheid van het huwelijk zijner dochter bad de oudste firmant het uitgenoodigd een rijtoer te maken en verder den raiddag gezellig door te brengen. In drie groote rijtuigen gingen de 60 aan de zaak werkende personen met vrouwen en meisjes naar Heem stede, waar gepleisterd werd bij het Oude Posthuis; daarna over Elswoud naar O ver veen, waar bruid cn brui degom werden aangetroffen, en einde lijk naar Velserend, w aar het rceht aardig toeging. Tegen 10 uur naar Haarlem terug gekeerd, werd op bet kantoor nog even nabetraclit en ging daarop ieder recht tevreden huiswaarts. Hedenmorgen arriveerde hier ter stede kolonel jhr. van der Wyck, commandant van het 2de regiment huzaren, ter inspectie van liet; hier ter stede in garnizoen liggend dépot- escadron. De kolonel werd afgehaald door den majoor der cavalerie Bogaert en zijn adjudant. Duinwaterleiding. Door B. en W. werd hedennamid- dag gegund het liggen van Buislei dingen en zinkers, bet stellen van af sluiters en brandkranen en eenige verdere werken van de waterleiding aan den lieer C. de Ruyter, te Leiden. Het gebeurde op Meerenberg. Heden, Dinsdag, deed het Gerechts hof te Amsterdam uitspraak in de zaak van mej. van .Steen. Men seint ons uit Amsterdam daaromtrent, dat het hof. overwegende, dat niet was bewezen, dat badwater van die tem peratuur brandwonden kon veroor zaken en evenmin niet was bewezen, dat de dood bet gevolg was van de te groote hitte van liet. water, be klaagde vrijsprak van het liaar ten laste gelegde. Naar wij vernemen is in den nacht van Zondag op Maandag dc brug bij Abbenes door baldadige banden bijna geheel afgebroken. De politie zoekt naar de dader(s), maar is ze nog niet op het spoor. Aan J. H. van den Akker is eervol ontslag verleend tegen 1 Nov. e. k. als bewaarder van den Stads Doelen. De beer Dr. A. van der Linde, bibliothecaris te "Wiesbaden, schrijver van het bekende boek „De Haarlem- sebe Costerlegende" lioudt thans t.yde- lijk hier ter stede verblijf. Hedenmiddag is cene schippers vrouw van een schuit, die door den Gasthuissingel voer over boord ge slagen, daar zij in aanraking kwam met een touw, waaraan een in tegen gestelde richting varende schuit werd voortgetrokken. De vrouw wist echter zwemmende liet paardenwed voor den stal van den heer "V oorting te bereiken en zonder letsel aan wal te komen. Uitslag der beden alhier gehouden examens"M. O. Geëxamineerd en ge slaagd de heeren J. Ankersmit, Nieuwersluis, J. C. Snouk, Utrecht. J. Wr. Boshuizen, idem. Naar wij vernemen zal de kiesver- eeniging „Vooruitgang" bij dc a. s. herstemming voor"den gemeenteraad (2de district) van aanbeveling van een der beide candidaten zicli ont bonden. Hiertoe is in eene hedenmid dag gehouden bestuursvergadering be sloten. De Vaalsche predikant Dr. P. J. Muller alhier, komt voor op liet drie tal van predikant bij (1e Vaalsche Gemeente te Groningen. Bij den heer F. H. Smit, Groote Houtstraat 69, is gëexposeerd een zeer mooi wapen onzer Koningin, ge schilderd door J. M. Lion in 1895 en dat een kijkje overwaard is. Zaïidvoort. Gedeputeerde Staten hebben den Burgemeester van Zandvoort mach tiging verleend tot het verkoopen van eenige strandvonderij-goederen, als balken, baddings enz. In het hotel Kurzaal en wel in de groote concertzaal is een rijwielschool geopend. Van 12 Juni tot 18 Juli heeft de tramway van het Hotel d'Oranje naar het Station vervoerd 2000 per sonen. Aangekomen vreemdelingen. E. Polak en famAmsterdam, 4 pers villa Lichttoren. Jonkvr. L. J. Quarles van Uftord, Haar lem, Hoogeweg. Mevr. H. Verhagen, Amsterdam, 2 pers., villa Cottage Pretoria. G. Keizei- en tam., Amsterdam, 5 pers., id Mr. F. N. L- Aborson, Arnhem, Spers., villa Badlust. S. P. Pereira, Amsterdam,' C pers., Hal- testrB 227. E. J. J. Kuinders, Amsterdam, 13 pers., Hoogeweg E 42. Mevr. Örtt en fam., Utrecht, S pers., Paulus Lootstr. E 13. 11. de Groot Azn.. Hilversum, 9 pers., Poststr. D. 22. Dr. H. J. Elhorst, Arnhem, o pel's., Iverkstr. D 5. L. F. Keijser, Haarlem, 6 pers., Gast- huisplein C 86. A. T. Musbach, Amsterdam, 3 pers. C. Wijers, 2 J. de Casparis II. Carels Mej. M. Scheefhals Allen Noordb. B 25. A. Swart, Haarlem, 6 pers., Haltestr. B 234. f i.T. M. C. Uithage de Mist, Kampen. 5 pers., Hotel Driehuizen. Mevr. de Wed Mr M v d. Tuuk, Gro ningen. Kerkstr D 5 Mr. F van der Tuuk, Groningen. Mr. W. J Koppius, Groningen. 4 pers. Dr. Zeehuizen, Amsterdam, 6 t Mastholf, Utrecht. 4 M. Koppius, Groningen. M en J. Sanders. Groningen, 2 s Mej. E. H. Folkersma, Groningen. Allen Hotel Driehuizen. .1 H Spa'mk, Amsterdam. 3 pers. Dr. Jitta, 7 O. Loeb, 6 Jean Popp, Parijs, 4 Allen Hotel d'Orange. J. Goossens, Haarlem, 3 pers,, Kerkstr. D 12. H. J. Paris, Amsterdam, 6 pers., villa Buitenrust C. Duinker, Amsterdam, 10 pers., villa Buitenrust. Mevr. de Wed. A. F. Uitdenboogaard, Amsterdam. 3 pel's, Hotel Belvédère. R. von Welck, Osohatz, 5 pers., Hotel Belvédère. Pi J Perk, Hilversum, 5 pers., Hooge weg E 21. R. A. Snetblage, Amsterdam. 6 pers. E. Luriing, Rotterdam, 4 pers. Jhr. van Asch van Wijck, Zeist. 5 pers Dames Vinke, Winschoten, 2 pers. Allen villa Maris. A. C. Schroot, Amsterdam, 5 por;.. Kerkstraat C 19. Mej Koeh. Kampen. Mej. Margaroni Amsterdam. Lachmanu. Berlijn. Allen Hotel l'Océan. IJmui.den. De ongeveer 80 grenadiers die tij delijk op het fort IJmuiden gedeta cheerd zijn geweest, zijn hedenmor gen negen uur weder naar hun gar nizoen 's Graveuhage teruggekeerd. Halfweg. De rijks- en gemeente-veldwachters te Halfweg hielden hedennacht, nadat zij eerst een strooper hadden bekeurd, twee personen aan, die een zak bij zich droegen, waarin zich vijf doode konijnen bevonden; spoedig bleek dat die dieren waren ontvreemd... bij een der politie-beambten zelf, nl. bij den rijksveldwachter Sterk. Beverwijk. Volgens eene mededeeling in Sem- permrens jwerden een dezer dagen uit Beverwijk en omstreken niet min der dan 75.000 K.G. aardbeien ver zonden. 4 VERVOLG NIEUWSTIJDINGEN. Uit de „Staats-Couraiit". Kon. besluiten. Benoemd tot burgemeester der ge meente Apeldoorn, H. P. J. Tutein Noltlienïus, met toekenning van eervol ontslag als burgemeester" van Vlis- singenl De minister van Rnmenië te Rotterdam. Aan het. Centraalstation te Rotter dam arriv. hedenochtend ten 9,55 u. de minister van openb. werken in Rurae- nië, de heer Bratiano, ten einde een be zoek te brengen aan den Nieuwen Waterweg en de havenwerken te Rotterdam, in verband met de nieuwe stoomvaartlijn op Rotterdam. De Fransehen in West-Afrika. De fransche minister Lebon heeft in den ministerraad medegedeeld, dat volgens een telegram van den gouver neur van Franseh West-Afrika een detachement cavalerie, van Tomboek- toe, vertrokken om een strooptocht te Haggar tegen te gaan, in de rich ting "van Racho een nederlaag heeft geleden. Twee officieren, twee on derofficieren en twintig spabi's zijn gedood of worden althans vermist. Een verloren spraak. Het volk in liet zuiden van Han cock, County in Maine (Ver.St.) stelt een levendig belang in eenbizondere ziekte, waarmede "Experience Guil ford is aangedaaneene oude vrouw van East Bluehill aldaar, die sedert vijftig jaar geen woord gesproken heeft. De eerste reden voor haar stil zwijgen was boosheid, omdat zij den man barer keuze niet kon huwen. Toen zy 19 jaren oud was, werd zij verliefd op een dorpsschoolmeester William Simson.Ze zouden den lSn Juni 1847 trouwen, maar een der af gewezen vrijers van Miss Guilford vertelde dingen, die voor des school meesters goeden naam nadeelig waren, ten gevolge waarvan hare ouders het huwelijk verboden. Vol toorn riep het meisje toen uit „Ik zweer bij God dat ik geen woord zal spreken, al word ik ook vijftig jaar oud, zoo ik dezeu man niet trouw." Het huwelijk dug niet door en zc hield haar woord. Na den dood barer ouders ging ze bij een gehuwden broe der inwonen en toen ook deze stierf bij eene zuster. Maar toen ook de zus ter overleed, ging ze naar een broeder, die in een kamp" midden in liet bosch woonde. Ze deed huiswerk en toonde volstrekt geen spijt over hare gelofte. Toen de 50 jaren, nu tien dagen geleden, om waren, werd ze door vrienden en betrekkingen bezocht, die er getuige van wensebten te zyn dat ze weer spreken zou. Kort na het middagmaal trok ze de kleederen aan, die ze een halve eeuw geleden had afgelegd. Om 2 unr stond ze voor de saamgestroomde menigte, glim lachte, opende hare lippen en trachtte te spreken. Maar otschooo ze haar uiterste best daarin deed, zoodat ze er zelfs rood in haar gezicht van werd, kon ze geen geluid geven. Hare stemspieren waren door het jaren lange ongebruikt laten verlamd. Toen Miss Guilford bevond dat zij niet spreken kon, zond ze om eeu geneesheer uit den omtrek, die haar weinig hoop gaf. maar haar overbren ging naar een hospitaal te Boston aanraadde. Zoodra ze sterk genoeg is. zal zulks geschieden. Door het gebruik van komkommers zal de stem misschien wel terug- keeren. TELEGRAEiSKSEK, LABOEAN, 20 Juli. (Keuier). I)c Engelsche expeditie is teruggekeerd, nadat zij den tolambtcnaar Neubron- ner bevrijd had. De opstandelingen vluchtten met hun roof, voordat hun versterkte stelling werd aangevallen. CAPETOWN, 19 Juli. (Reuter). Alle werklieden, die in de De Beers- goinhnijn waren opgesloten, zijn levend gered op een Europeaan en een in boorling na. (Blijkens een bericht in Engelsche bladen had Vrijdag in De Beers-Goud- myn een modderstorting plaats, waar door een groot aantal mijnwerkers in (1e myn werden opgesloten. Zaterdag waren twintig man gered maar men vreesde toen dat de overigen niet te redden zouden zijn. Thans blijkt dat byna allen er bet leven afgebracht hebben.) Sport en Wedstrijden. W ielerwedstrij den. Jaap Eden is Zondag opnieuw ver slagen en weer door een niet-lste klas rijder. Ter gelegenheid van de opening der nieuwe baan te Boulogne- sur-Seine werd een „Grand prix" verreden. In de 4de serie werd Jaap geklopt door Darien (alias Dunwody)." In een handicap-nummer waarin bij scratch stond_werd bij niet geplaatst, lste Bertin (75 meter), 2de Fournier (65). RECHTSZAKEN. Beleediging dr. Walburg jgj Schmidt. Het vonnis van de Rechtbank tc Amsterdam, waarbij C. G. Tieman, wegens belcodiging van dr. Walburgh Schmidt, tot 14 dagen gevangenis straf werd veroordeeld, werd beden- morgen door bet Gerechtshof aldaar bevestigd. Burgerlijke Stand. Bevallen: 17 .Juli. H. Doelen— Mouthaan d. (11.) 18. II. J. Witkamp— v. d. Braak z. A. de Vogel—War merdam z. 19. T. Zeilmaker—v. d. Helm d. A. G. Hoskam—de Graaft' z. A. K. Flink—v. Weye z. E. H. J. Bon—Zwart d. A. J. CasseePolsd. 20. J. H. A. v. Deursen—Kruijt d. Overleden18 Juli. M. E. Stry- bos—de Klerk 92 j. Vr. Heerensteeg. 19. J. J. Vring 4 md. d. Fabricius- straat. W. Rothof 81 j. de Witstraat. Stoomvaartbericiiten. Het stoomschip Gedé. van Java naar Rotterdam, vertrok 18 .Juli van Mar seille. Het stoomschip Soembing. van Rot terdam naar Java, arriveerde 19 Juli te Southampton. Het stoomschip Prins Alexander, van Amsterdam naar Bataria, pas seerde 17 Juli Tarifa. Het stoomschip Prins Hendrik arriveerde 18 Juli van Amsterdam te Bataria. Het stoomschip Burgemeester den Texvan Batavia naar Amsterdam, passeerde 17 Juli Kaap Roca. Het stoomschip Prins Willem I, vertrok 17 Juli van New-York naar West-Indie. Het stoomschip Olinda. gecharterd door dc Holland Amerika Lyn, ver trok 16 .Juli van New-York naar Amsterdam Het stoomschip Werkendamvan de Holland Amerika Lijn, arriv. 18 Juli van New-York te Rotterdam. Het .stoomschip Spaarndam, van (le Holland Amerika Lijn, arriveerde 18 Juli van Rotterdam te Newyork. Het stoomschip Koningin Regen tesvan Amsterdam naar Batavia, passeerde 18 Juli Perira. 24e Muziekuitv. iu den Hout. op Woensdag 21 Juli 1897, des avonds van 8—10 uur, (loor het Haarlemsch Muziekkorps. Dir. luit.-kapelmeester C. P. W. KRIENS. PROGRAMMA. 1. Symphonische Marseli Liszi 2. Concert-ouverture Cherubini. 3. Hydropaten." Wal- zerGungl. 4. Fantaisie de I opéra „Méphistopheles." Boito. 5. Ouverture Meyerbeer. 6. Zweite Polonaise IAszt. 7. „Podagra". Polka. Labaisky. 8. Potpourri de l'opérette Princesse de Trébi- zondeOffenbach. Familieberichten. Getrouwd19 Juli. J. K. A. de Liefde en T. Overbosch, Zntpben. Bevallen: 17 Juli. M. J. Schra- kamp—Jurrisseu d. Eijsden. B. van Ogtrop- Van Cranenburgh z. Amsi L. J. .Talink—Moulyn z. den Haag*. 18. S. P. W. Heemskerk—jkv. Bee- laerts van Blokland d. .Sas van Gent. E. A. H. Jansen—De Groot z. den Haag. 19. G. M. Deenink—Heijbroek Amst. Overleden17 Juli. Wed. J. P. Polman Gruys—Lewe van Nijenstein 76 j. Groningen. J. van der Sluis 75 j. Heerenveen. W. J. ten Hoet 73 j. Amst. Wed. M. J. M. Schellenbach— Scbipperhcijn. Amst. 18. II. C. de Boers 49 j. Amst. 19. M. Driehuizen 71 j. Amst. J. A. M. Pos—Bezuiden- hout. Pietersburg (Transvaal). CORRESPONDENTIE. Vrij hebben inzake bet gebeurde in de Schachelstraat het hoor en we derhoor toegepast en achten bet daar om overbodig, nu nog op de zaak térag te komen. Redactie. VARIA Dc gouvernante van den jeugdigen Koning van Spanje had hem indertijd geleerd dat hij vriendelijk moest zijn als bij uit rijden ging. Toen hy den volgenden dag een of ander vroe» dat zij hem niet kon geven, zei hij Als je :t me niet geeft dan zal ïk straks gezichten trekken tegen het volk als ik uit rijden ga. De presidente van een vooruitstre vende vrouwenvereniging was zicht baar van streek. Even zoo was bet gesteld met de secretaresse. - Mevrouw Karselen, die van middag bet adres zou toelichten, kan niet komen, zeidc de eerste? Vraarom niet? vroeg de laatste. Haar echtgenoot is al drie of vier dagen ernstig ziek. Maar een vrouw van haar wils kracht zal toch het groote werk niet laten rusteL voor een persoonlijk geval Dat zou zij zeker niet, maar hij schrijft haar redevoeringen. De presidente van een vooruitstre vende vrouwenvereniging was zicht baar van streek. Evenzoo was het gesteld met dc secretaresse. —Mevrouw Karselen. die van mid dag het adres zou toelichten, kan niet komen zeide de eerste? Waarom niet? vroeg de laatste. Haar echtgenoot is al drie of vier dagen ernstig ziek. - Maar een vrouw van haar wils kracht zal toch het groote werk niet laten rusten voor een persoonlijk ge val? 1 )at zou zn zeker niet, maar hij schrijft haar redevoeringen. 355e STAATSLOTERIJ Dinsdag 20 Juli 1897. le kl. 2e lijst. No. 19651 f1500. No. 4096 en 15103 f 1000. No. 64, 15525 f400. No. 3193, 13961, 15067, 16379, 18257, 20265 f 100. Prijzen van f20. 15 3397 5969 9538 1205815030 18284 105 3411 5975 9541 12156 1508018889 225 3561 6141 95521221815133 18430 217 3716 6226 9553 1222515199 18458 302 3722 6296 9563122891520218186 396 3746 6137 96551239215229 18541 537 3804 6351 96631239916231 18610 54038186360 9664 1'24231524718639 5'93846 6425 967312443 15256 1S710 824 8898 6426 9674124781531818726 827 3901 6157 9727 12493 15365 18745 868 3924 6522 974412527 15375 18789 977 3927 6539 97531257815377 18877 1006 3935 6552 976 1270415438 18898 1052 3990656*2 987012917 1549018984 106140786622 9872 129421561519023 1072 4101 6722 9920129631565819030 114241286731 9951129691571719054 11574146 6S98 10007130271582619114 1187 41S8 695410048131101585319171 1202419069601007813134 1598519202 12454241700710131131561611119213 13554259 710110213 131861612619218 1439 4263715710225133291610619228 14554297717810338138321618819231 1621429S 7272103591339016227 19244 1637 4305 7365 10391 13433 16303 19279 1658 4316 7404 10399134401640019337 1679 43637,50310414 1346116419 19355 17114366763510497 134741646319378 1738 4374 7671 10507 13539 16467 19405 177045067712 1O509 1354S 1651219446 1798 4692 785010644 135581673319451 18054614 8005 10662 13582 16784 19486 1867 4676 80441077013691 1687019537 19104714 8050 10841 13707 1689119538 197848208131 10898 13722 16894 19595 22554873820210906 13756 1703519626 2287 4930 825011016 13776 1704919663 23034939830411017 13871 1715519698 2313 4963832211044 13943 1720919713 231549958331 1105914067 1726219733 2324 50148374 1107414101 1728219780 2347 504184é011103 14105 1729019854 25015058 843711271 141121738019871 2512 5073 851311284 14123 17384198S7 2529 5078 8560 11292 14126^1739019936 25425081 8677 11311 14130 1742619950 2547 5092862111314 14165 1743319973 25985123869611318 14172 1750420012 ■6-285250873211350 14218 1753420153 26455232 8737 1135914262 1770620301 2657 5301880011458 14273 17714 20400 27085327 881411462 14290 17794 20438 27205381901711510 1434217804 20485 28205431905911535 14491 1783220508 28705506909811639 144951787620529 2897551391781166014511 17889 20539 ?908 5583 921211685 14537 1792820617 2909 5724 922611707 14558 17934 20618 29305733925511777 14575 18019 20664 2939 5760 927711816 14578 18105 20782 2947 57659331 11827 116801813520797 2955 579293381187014741 18172 20804 2966580293961189014781 1819220835 31125817 9398119251490318231 20849 3174 5S29 94461196214927 18237 20862 32725662945012005149411823820966 3297 6943946612024 14957 1824220976 33335948947312053 14992 1828120999

Haarlem's Dagblad | 1897 | | pagina 3