één jaar gevangenisstraf en 20 pond boete. Het goudland. Van de nieuwontdekte Klondyke gouddistricten in Canada worden wondere verhalen opgedischt. Men kan er en dat is meer verteld het goud zoo maai- van den grond oprapen. Het goudbevattend gebied zou niet minder dan een kwart mil- lioen vierkante mijl groot zyn. Het is echter niet aan te nemen dat dit meer zou wezen dan een opgewonden ge rucht. Doch verder gaat bet sprookje. Er zyn goudzoekers naar hunne baard- steden teruggekeerd met zooveel goud als zy maar laden konden. Anderen bleven achter omdat zij meer edel metaal hadden gevonden dan met veiligheid te vervoeren was. Men spreekt van halve hectoliters vol goud stof en korrels; van goudriffen, waai de klompen gelegen goud zoo maar uitstaken. Op het oogenblik zit men er het meest mee in, hoe voor de winter maanden aan voldoende voedsel te komen. Want het is nu eenmaal een eigenaardigheid van goudvelden, dat er niet veel meer dan goud groeien wil. Maar blijft werkelijk de exploita tie der mijnen met vrucht uitgeoefend, dan zullen er ook wel middelen van verkeer gevonden worden om al de hongerige en dorstige gravers van het noodige te voorzien. Intusschen zal de overgang veel moeilijkheden opleveren. Want de winter treedt vrij spoedig in en is zeer streng. Gelukkig kan het werk in de mijnen dien tijd worden voortgezet. De reis naar het gouddistrict is tamelijk ver. Van Victoria heeft men I 6000 Eng. mijl af te leggen. De reis op de rivier per boot is 1500 mijl lang. Dat het een pleiziertocbtje is zal niemand beweren. De booten zyn opgepropt vol en nemen meer passagiers mee, dan zij eigenlijk wel kunnen bergen. De menseben zijn niet terug te houden, trots allewaar- schuwingen om voorzichtig te zijn. De berichten omtrent de mijnen spreken van fabelachtige rijkdommen. Niemand weet, hoeveel goud er reeds gedolven is. De mijnwerkers hebben zooveel meegenomen als zij konden en de anderen zijn achtergebleven, om dat zij meer goud vonden, dan zij kon den vervoeren!Er wordt verhaald van iemand, aie in de tent van een goud zoeker vijf kannen van vier gallons ieder met stofgoud gevuld heeft zien staan. Dougal Mc Arthmyeen mijnwer ker, die met een fortuin te Victoria is teruggekeerd, verzekert, dat de berichten in niets overdreven zijn. En voor overbevolking behoeft niet gevreesd te worden, zegt hij, omdat er mijnen genoeg zijn voor iedereen. Andrée's ballon in zee drijvende. Van kapitein Lehmann, gezagvoer der van het te Rotterdam thuis be- hoorende stoomschip Dordrechtont vangt de N. Ii. CL uit Grimsby het volgende bericht: „Na aankomst alhier van Archangel vernam ik van de luchtreis per bal lon van den lieer Andrée. „In de Witte Zee ontmoette ik iets vreemds drijvende, en kon niet uitmaken wat het direct was. Een schip kon het niet zijn, hetiwas week en beweegbaar. Een doode walvisch. die reeds zoo week was, moest ont dekt worden door den stank, en ter- wyl slechts een paar vogels daar rondfladderden, kom ik tot de con clusie, dat gemeld Aroon\'erp het over blijfsel van den ballon moet geweest zyn. „Het was 17 Juli vm., op N.Br. 690 38' en O.L. 35° 34'. Variable rondloopende windmistig weder". De N. JR. Ct. teekent liierby o. a. het volgende aan Voor de vermetele luchtreizigers is het te hopen, dat kapitein Lehmann zyn conclusie ten om-echte getrokken heeft. Nu is het waar dat geen enkel positief argument wordt aangevoerd voor liet vermoeden dat het inderdaad Andrée's ballon was, die daar in zee dreefmaar de negatieve argumenten schijnen ons, ongelukkigerwijze, vrij sterk toe. In de eerste plaats moet men aan nemen, dat een zeeman als kapitein Lehmann zich niet kan vergissen waar hij beslist zegt, dat het geen (omgekeerd) schip kan zijn. De om standigheid dat hij eerst later, te Grimsby, aan Andrée's ballon gedacht schijnt te hebben, sluit vooringeno menheid uit. De woorden week en beweegbaar passen volkomen op een grootendeels ledigen ballon, een kolos salen zak dus waarin nog gas is overgebleven, maar die door eiken windstoot ingednikt Avordt. Dat liet geen doode Avalvisch of een ander dood dier was, dat Avordt o. i. dooi de argumenten van den kapitein vol doende uitgemaakt. Men mag dus werkelijk vragenWat kon dit voor- Averp auders zijn dan een ballon? Een andere luchtreis dan die van Andrée is dezer dagen, voor zoover men weet, in het booge noorden niet gemaakt, en men zou daar toch zeker in de tegemvoordige omstandigheden wel van gehoord hebben. Was het door kapitein Lehmann eeziene voorwerp inderdaad het over blijfsel van een luchtballon, dan blijft het intusschen nog mogelijk dat een vroeger en veel zuidelijker veronge lukte ballon door een stroom een uitlooper van den Golfstroom langs de Noorsche kust gevoerd is tot op de aangeduide plek. Deze licht niet in de eigenlijke Witte Zee, maar bij de Laplandsche kust, tegenover Kola Fjord, op een paar honderd zeemy- len O.Z.Ó. van Vardö. De ontdekking had plaats op 17! Juli, Andrée is den llen Aran Spits bergen opgestegen. Dat klopt. De ballon zou dan eerst een poos in N. N. O. richting gedreven zynvervol gens, (die mogelijkheid is reeds ver leden jaar door Andrée en Ekholm aangenomen) in een boog naar Nova Zemblaen het Samojeden-schiereiland. Was hij daar ergens in zee gevallen tengevolge van de een of andere ramp, dan zou de strooming die langs de Avestkust van Nova Zembla meest naar het noorden voert, hem niet in zoo korten tyd naar de kust van het Kola-schiereiland gebracht hebben. Tenzij dus de ballon na eenigen tijd juist in omgekeerde richting ge dreven is van die welke hij bij het opstijgen insloeg, zou men moeten aannemen dat de ramp op geen zeer grooten afstand van Kola plaats heeft gehad. Men behoeft ook dan echter niet alle hoop te verliezen. De reizigers kunnen, door den nood gedwongen, hun ballon in den steek gelaten, en zelf een goed heenkomen gevonden hebben. Welicht wegens het mistige Avoder hoeft kapitein Lehmann het voonverp niet nader onderzocht. Misschien vernemen Avy later dat het hier of daar aangespoeld is, en dan kan men tevens Aveten of het enkel Andrée's hallen Avas, of dat het schuitje, de meegenomen boot, enz. er nog aan vast zaten. Maar men moet, helaas, ook rekening hou den met de mogelijkheid, dat nie mand ooit meer" iets verneemt noch van den ballon zelf, noch van het lot van Andrée en zijn metgezellen. INGEZONDEN Voor den inhoud des er rubriek stelt de redactie zich niet aansprakelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de copij niet aan den inzender terug- gegeven. Aan de. Leden van de Nederlandsche Hervormde Kerk. De Evangelische Unie, onlangs op gericht, om te Avaken voor de "rech ten der minderheden binuen ons kerk genootschap. noodigt mij uit UAve aan dacht te vestigen op de geAvichtige AvetsAvyziging, Avelke door "de synode onzer kerk binnen enkele Aveken de finitief zal Avorden behandeld, en wel het nieuw „Reglement op de benoe- „ming van Ouderlingen en Diakenen „en de beroeping van Predikanten", door welke Avetswijziging het ook aan de minderheid in eene gemeente mo gelijk zal Avoïden, godsdienstonderAvijs en godsdienstprediking te bekomen naar hare behoefte. Ik Aveet, dat alle vrijzinnigen bin nen dc Haarlemsche gemeente de dringende behoefte aan deze wets- Avijziging gevoelen; ik Aveet, dat ver schillende rechtzinnigen de billijkheid daarvan erkennen, en gaarne zonden zien, dat hunne vrijzinnige medelèden op deze Avyze in do gelegenheid wer- den gesteld, om hunne gedsdienstige behoeften bevredigd te zien. De Evangelische Unie heeft een adres ontAvorpen aan de synode, waar in op aanneming a-an deze reglements wijziging Avordt aangedrongen. De lièeren boekhandelaren H. N. Mul in de Kruisstraat, P. Kuipers in de Zijlstraat en D. J. v. d. Wilk in de Groote Houtstraat hebben zich bereid verklaard een exemplaar van dit adres in hunne Avinkels ter teeke- ning gereed te doen liggen. Ik doe een beroep op al mijne me deleden der Ned. Herv. Kerk binnen de gemeente Haarlem, die de rechten der minderheid ook Avillen gewaarborgd zien, om dit adres te teekenen. Ik durf dat beroep te doen op alle mannen en vrouwen, rechtzinnigen zooAvel als vrijzinnigen, die onze kerk liefhebhen, 'tzij dat zij door belijde nis te doen lidmaten geAvorden zijn, 't zij dat zy alleen dooi- den Doop in de gemeente zijn opgenomen. Alleen meen ik, dat niet moet ge- teekend Avorden door personen hene den de 20 jaren, tenzij zij reeds als lidmaten zijn aangenomen. Teekent, en noodigt de uwen uit tot teekenen, zoo noodig Avekt hen daartoe op. De tijd dringt, Avant Za terdagavond worden de lijsten weg genomen, ten einde deze tijdig by de synode, die reeds vergaderd is, te kunnen inzenden. Mr. H. Pb. DE KANTER. Werkstaking. Aan het in aanhouAV zijnd postkan toor te Amsterdam brak Dinsdag hij de onderaannemers Damine en Frans v. d. 7oort een Averkstaking uit onder de grondAvorkers. Na samensprekin w tusschen patroons en Averkvolk werd het loon van IS cent verhoogd tot 20 cents per uur. met dien verstande, dat de werklieden ook het meerdere loon zullen uitbe taald krijgen voor de dagen die ze in de afgeloopen Aveek gearbeid hebben. Hedenmorgen zijn de stakenden een twintigtal Aveder aan het Averk gegaan. Nederl. Onderwijzers Genootschap. Dinsdagmorgen werd te Kampen de vergadering van dit Genootschap voortgezet. Allereerst werd goedge keurd de rekening en de a-erantwoor- (ling over het afgeloopen genootschaps jaar, die sloot met een voordeelig saldo van f 758.25 V2. Voorts werd besloten toe te ken nen eene som van f 100 uit de kas des Genootschaps tot het completee- ren en in goeden staat houden der boeken en het aanschaffen van nieuwe Averken Aroor de paedago^ische biblio theek; uit de kas des Genootschaps over 1897 aan 'het Ondersteunings fonds een subsidie te a-erleenen van f500 en uit het vaste fonds van het Genootschap eene som van f 5000 aan te Avyzen voor het Ondersteunings fonds; De heer J. H. Jclgerhuis Swilders bood daarop den voorzitter aan voor het ondersteuningsfonds een spaar bankboekje met "f25175; door hem bijeengezameld. Naar aanleiding daar van Averd eene motie aangenomen, Avaarin hulde en dank aan de edele gevers Averd gebracht- De heer C. Abels wérd tot hono rair lid benoemd cn de heer J. H. Jelgerhuis Swilders tot lid van ver- dienstc; de laatste nam de benoeming niet aan. Daarna Averd de wetsAvijziging voort gezet en kAvamen ander voorstellen aan de orde. Naar aanleiding van verschillende voorstellen van Amster dam, Leiden en Den Haag, word den Avensch uitgesproken, dat op de vol gende algemeene vergadering de taak van het hoofd der school als practiseli- paedagogisch vraagpunt zal worden aan de orde gesteld. Conform het advies van het hoofd bestuur Averd nog besloten afwijzend te beschikken op een voorstel van Amsterdam III, om voor 1897 de som van f250 in de weerstandsdas van den Bond van Ned. Onderwijzers te storten. Eenige andere voorstellen konden wegens liet vergevorderde uur niet meer in behandeling komen. Even voor de sluiting verscheen nog de burgemeester van Kampen, die door familie-omstandigheden ver hinderd Avas geAveest de heeren ten stadhuize te verwelkomen cn de ver gadering te bezoeken. De Voorzit ter sprak hem eenige hartelijke avooi- den toe, waarna ook hij de beste Avensehen uitte voor den bloei van 't N. O. G., en zijn sympathie betuigde a-oor zijn streven. Hy hoopte dat het niet de laatste maal zou zijn dat 't N. O. G. te Kampen a-ergaderde Na de gebruikelijke plichtplegin gen werd daarop de vergadering ge sloten. Een orgelconcert volgde daarna in de fraaie" Bovenkerk, en vervolgens een gemeenschappelijke maaltijd in de Buiten-Sociëteit. De acte-examens 1. o. te 's-Hage zijn afgeloopen. Voor onderwijzer Averden in het ge heel toegelaten 128 en afgewezen 67 candidaten; voor onderwijzeres toe gelaten 171 en afgeAvezen 82 cand.; voor de vrije- en orde-oefeningen der gymnastiek toegelaten 15 mannel. en 8 vrouwel. cand., afgeAvezen 18 m. en 8 vr.voor de nuttige liandAverken toegelaten 9 en afgeAvezen 7 vr. cand. Kunstenaars-examen. Examens der Ned. Toonkunstenaars- Vereeniging. Geëxamineerd 5 candi daten. Geslaagd voorpiano (1. o.) de dames Chr. H. Conrad, te 's-Graven- hage; P. Th. Overgaauw, te Rotter dam: C. E. Rooth en 8. M. Everts, te Amsterdam. VERVOLG NIEUWSTIJDINGEN. Uit de „Staats-Conrant". Kon. besluiten. Aan R. C. Keun van Hoogerwoerd, eervol ontslagen consul-generaal dei- Nederlanden te Bangkok, een pensioen toegekend ten bedrage van f3000 's jaarsaan JMotskes "YValsma pen sioen verleend ten bedrage van f 255 's jaars. Voor den tijd vanéén jaar benoemd tot plaatsvervanger van den districts- veearts, wien 's-Gravenhage als stand plaats is aangewezen, de veearts W. F. Hilwig, te Alkemade. Naturalisatie. Ter naturalisatie zijn voorgedragen de heeren E. H. Topic, winkelier te Amsterdam; S. Seelïgmann, te Am sterdam G. B. Govers, wissélwachter j te RotterdamA. M. Reindel, politic- opziener te Makasser (N.-L); A. A. C. Strendes, le luit. der infanterie te Palemhang (N.-I.)K. Sallaerto, te ValkensAvaard; H. B. E. Thole, koop man te Amsterdam en L. R. Thierer, graveur te Utrecht. Posterijen en Telegrapliie. Het Tijdschrift voor Posterijen en Telegrapliie bevat de voornaamste Avijzigingen, die gebracht zullen wor den in het internationaal postverkeer tengevolge aran het postcongres te Washington. In zooverre zij van belang zyn voor het publiek laten wy de wijzi gingen hieronder volgen lo. Voor navragen omtrent aange- teekendc stukken na de verzending dier stukken, kan een gelijk recht, als voor een bericht van ontvang (25 centimes) worden gevorderd. 2o. Het minimum van de verreke ning Avegens gewone aangeteekende stukken is tot 1000 francs verhoogd, met bevoegdheid nochtans om het tegenwoordig maximum te behouden. 3o. Ovennacht kan, door de landen welke dit wenschen, ook wegens ge- Avone aangeteekende stukken verze kerd worden, met bevoegdheid om deswege een hooger recht van 25 centimes te heffen. 4o. Het gebruik in het internatio naal verkeer van zg. gelegenheids zegels, die slechts eene tijdelijke Avaarde hebben, is verboden. 5o. Frankrijk, Duitschland en En geland hebben elk een stem [meer ge kregen voor hunne koloniën. 6o. In het eindprotocol zal eene bepaling worden opgenomen dat lan den, welke een lager minimum voor aangifte a-an waarde dan 10,000 frans willen aannemen, daartoe bevoegd zyn. Dit geschiedde op verzoek van Engeland. 7o. Voor verrekening van brieven en doosjes met aangegeven waarde is mede een minimum van 1000 frs. aan genomen. 8. Ingeval van verlies van een brief of doosje als hierbedoeld, heeft de afzender, boven de gewone schade vergoeding, nog recht op teruggave der kosten vau verzending, met uit sluiting van liet verzekeringsrecht. 9o. Gemunt geld, aan belasting onderworpen voorwerpen (papieren- geld uitgezonderd) en goud, zilver, edelgesteenten en kostbaarheden, mo gen niet in brieven met. aangegeven Avaarde verzonden worden. lOo. Het maximum bedrag der postwissels is verhoogd tot 1000 frs. llo. Het recht van postAvissels is nader bepaald op 25 centimes per 25 francs, met dien verstande echter, dat voor bedragen van 100 frs. voor het meerdere slechts 25 centimes per 50 frs. of gedeelte van 50 frs. zal worden berekend. 12o. Reclamation omtrent de be taling van postwissels worden slechts toegelaten binnen een jaar na verloop van de geldigheid. 13o. De bevoegdheid om het ge- Avicht der postpakketten te beperken tot 3 kg. is vervallen. Daarentegen is de bevoegdheid gegeven pakketten toe te laten, een gewicht van 5 kg. te hoven gaande, tegen evenredige verhooging van het port en de ver antwoordelijkheid. l4o. Coupons, diAffdendbevijzen enz. worden ter invordering toegelaten. 15o. De quitantiën enz. behoorende tot éen borderel mogen op niet meer dan 5 schuldenaren betrekking heb ben. Dinsdagnamiddag omstreeks halfeen is te Woudrichem de 20jarige visscher Frans Rins, even huiten de Loeve- steinsehe poort, nabij do Maas, door den bliksem getroffen en onmiddellijk gedood. Te Leiden is in den nacht van Maandag- op Dinsdag een vrijend paar, door de duisternis misleid in een dei- grachten te Avater geraakt De jonge man werd geréd, doch zijn meisje is jammerlijk "verdronken. Vreemde vangst. Men deelde ons lieden mede, dat een garnalen visscher te Harderwijk in zijn net een kistje met juweeleu en andere sieraden zou hebben opge haald. Met eenig voorbehoud melden wij dit. Uit Sierra Leone meldt men. dat te Freetown weder een geheim ge nootschap van menschen-eters is ont dekt de leden noemen zich de „men- schelijke alligators". Zij jagen in den omtrek grooten schrik aan. Vervolg Stadsnieuws Dinsdagavond kwam een op kruk ken springende bedelaar in beschon- ken toestand een aalmoes vragen by een juffrouw in de Spaarnwoudcr- straat eu bedreigde haar, toeu zy niets geven wou. Al gauw had de man de straatjeugd om zich heen en nu bleek, dat hij zijn krukken eigenlijk wel missen kon, daar hij ze als Avapens gebruikte en er danig mee in 'trond sloeg. Het eind van de zaak was, dat de recher cheur Misset en een agent in uniform, niet zonder moeite hem meenamen naar 't hoofdbureau, waar proces verbaal tegen hem werd opgemaakt wegens landlooperïj. Naar Avij vernemen is in den nacht van Dinsdag op Woensdag in liet Noorder Spaarne een schuit met steenkolen van de firma Waals env, d. Lans gezonken. De schuit liad op de reis van Amsterdam naar hier een lek bekomen. Met veel pompen was men er echter in geslaagd haar hier nog aan wal te brengen. Toen nu de knechts even de schuit verlie ten, zonk zij. De jachtvereemging Nimrod houdt op 1 Augustus een schietwedstrijd op de baan aan den Zijlweg alhier. In de 12e jaarl. algemeene verga dering van den Nederl. Schutterij - kaderbond te Bergen op Zoom ge houden, werd tot eerelid van den Bond benoemd, de kapitein J. A. G. van der Steur, waarn. Commandant der d.d. schutterij alhier. In den daaraan verhonden schiet wedstrijd op 26, 27 Juli behaalde de Afd. „Haarlem" van dien Bond een groote zilv. medaille als le prijs in het geveehtsexerceeren en een bron zen medaille in den korps wedstrijd voor cylindergeweer. Het detachement bestond uit de Sergtn. Maj. Oekhuysen, Hamilton, Fruijtier, Fours. Reiuingh, de korpls. Sluijp en de Roo onder commando van den Adj. Ond.-off. Balabréga. Een vijftal personeele prijzen werden nog behaald door de HH. Fruijtier, Sluijp, Ockhuijsen, van Andel en de Roo. De Heer H. A. Balabréga ver kreeg een verg. zilveren draagmedaille als commandant. Een gestrafte schutter. Woensdag 21 dezer hebben Gcd. Staten bevestigd het vonnis van den schuttersraad alhier, waarbij de kor poraal J. B. de Graaff werd veroor deeld tot een boete van tien gulden, ter zake dat hij geweigerd had hij het afdanken van zyn compagnie met de andere leden \*an het kader de Beaumontgeweren weg te bergen, het geen hem eerst door den 2en luit. Leupen en daarna door den kapitein- Avaarnd. commandant was gelast. Ged. Staten overwogen hierbij, dat leden der schutterij, tot eenige wa penoefening of dienstverrichting sa mengekomen, onder de beArelen blij ven en zich niet mogen verwijderen, zonder verlof van den commandant over hen gesteld, al ware ook de hij de wet bepaalde tijd voor de oefening of dienstverrichting verstreken: ver der, dat derhalve de leden der schut terij en inzonderheid zij, die tot het kader behooren, ook na het a'erstrij- ken van den bepaalden tijd van oefe ning of dienstverrichting niet mogen weigeren, de hun door hunnen meer dere in rang gegeven orders op te volgen, zelfs al zouden die naar hunne meening in strijd zyn met de bestaande bepalingen en reglementen, zullende het hun alleen vrijstaan hieromtrent na afloop der oefening bezwaren bij hooger gezag in te dienen. KANTONGERECHT te Haarlem. Klein behuisd. Twee bewoners van de Leliestraat, die klein behuisd zijn, hadden op dé plaats hunner woning een afdakje, waai- zij een fornuis met een pijp hadden geplaatst. De politieverorde ning verbiedt dit. Een juffrouw die er last van had, deelde het aan de fiolitie mede en zoo kwam de zaak leden voor het kantongerecht in be handeling. De eerste beklaagde be toogde, dat. hij het niets mooi vond vond van de juffrouw, dat zij vau het geval had gerept, daar zij zelf een hondje had. dat zy niet voorde belasting had aangegeven. De kan tonrechter gaf daarop dadelijk den politieagent in overweging^ dan ook maar de juffrouw te "bekeuren. De tweede beklaagde, eene AveduAve, zeide dat zij anders geen eten voor hare 9 kinderen dan in het afdakje kon koken, en verder dat de juffrouw de zaak maar had aangegeven, omdat zij jaloersch was, dat zij niet zulk eene gelegenheid had. Het O. M. eischt tegen elk der beklaagden eene geldboete van f I of 1 dag. „Maar dat kan ik niet betalen dat begrypt, u wel," sprak de weduwe. „Kan u dan 50 ets. betalen vroeg de kantonrechter. „Ook dat zal nog zitten." „In elk geval u" moet worden be boet, want de overtreding is ge pleegd." Twee knapen,* die hedenmorgen zicli hadden te verantwoorden, Jan sen en Roosloot. waren dronken ge weest en wilde dat nu maar liefst niet in de courant hebben. Beter ware het zeker geweest, maar niet zooveel te drinken, dan loopt men ook geen gevaar in de courant te komen. Zij waren met hun beiden op een der Junidagen van Haarlem naar Zandvoort gegaan om zich daar wat te amuseeren. Daar ge- bi nikten zij een glaasje, nog eentje enz. totdat zij in kennelyken staat waren geraakt. De politie bekeurde hun des-Avege. Roosloot gaf toen een valschen naam op, gelijk latei- bleek. Hij wist dit niet, vertelde hy hedenmorgen, daar hy, toen hem zijn naam Averd gevraagd, pas uit een diepen slaap Avas ont- Avaakt. H. O. M. requireerde tegen elk eene geldboete van f 3 of 3 dagen en bo vendien tegen Roosloot, Avegens het opgeven van een valschen naam nog f 5 of 5 dagen. Roosloot vroeg den kantonrechter het niet in de courant te doen zetten. Z.E.A. antwoordde dat hij dit niet deed, maar de redacteuren en dat hij zich daarom tot dezen moest wenden. Wij kunnen, om de redenen vroeger in een artikel in dit blad uiteengezet daaraan niet voldoen. Drankwetovertreding. De koffiehuishouder Hartje stond lieden voor het kantongerecht terecht ter zake dat hij in Juni sterken drank verkocht had in het klein zonder vergunning. Een bijzonderheid deed zich hierbij voornamelijk dat hij zich had voorgedaan als plaatsvervanger van zijn voorganger die'wél vergun ning had cn van wien hij de zaak had overgenomen. Hij diende sterken drank in het klein toe in bijzijn van den Adj. Inspecteur Ellenberger, die was uitgezonden door zijn chef om eene overtreding te constateeren. Het O.M. was van meening dat hier geen sprake was van plaatsvervanger zijn en vor derde eene geldboete van f5.— Uitspraak in al deze zaken heden over 8 dagen. By het heden, Woensdag, alhier gehouden examen gymnastiek M. O. zijn geslaagd alle 4 candidaten, de heerenC. E. Coppie, E. Venvaal, J. A. J. Paulen en J. Mulder, allen van hier. CORRESPONDENTIE. De Heer C. vO. Het door uwe vereeniging ingezonden stukje behoort niet in Haarlem's Dagblad tehuis, maar in het blad, waarin het eerste stuk gestaan heeft. Het ligt ter uwer beschikking. RED. Zandvoort. Dinsdagavond gaf een gedeelte van het Haarlemsche orkest onder leiding van den heer Kriens een concert in den tuin van het café-restaurant Hoogveld, dat zeer goed bezocht was. Onnoodig te zeggen, dat het pro gramma goed gespeeld werd. De heer Hoogveld heeft den bezoe kers een aangenamen avond bezorgd. Ook in de Passage was er concert, dat evenals andere avonden goedbe zocht Averd. Aangekomen Anreemdolingen. S. Venenga, Amsterdam, 5 pers Gast huisplein C 80. P. Muller, Haarlem. 4 jkms Pofilstr. D 22 J. de Boer. Amsterdam, 3 pers-, Th. Kloosterhuis, Amsterdam, 3 pers., Hotel Belvédt :ro. D. C. Derks, Ruinerwold, 3 pers idem. P Colerjus, Utrecht, idem A. van Dijk, Amsterdam, Kerkstr. C 7. H. G. linek, F. Ph Schmóle, Frankfort a, M-, '2 pers., Hotel d'Orange A. v. Croveld, Amsterdam, 3 pers., Hotel Kursaal. G. Vipeveno, Amsterdam, 3 pers., idem. S. Graaf Hoedern, Vohwinkel, idem. S. Przedecki, Amsterdam, idem. Boll, Gorincbem, 8 persidem. J. Bleeker, Nijmegen, 4 pers., Hotel Belvédère. J, G. J. Kohier, Amsterdam, Dorpsplein M D. E. en J. J. Verhagen, Amsterdam, Noordb. B 180. A. Kuupmann, Amsterdam, 4 pers., Hoogeweg E 49. Beverwijk. Bij de herstemming voor een lid van den gemeenteraad zijn hier uifc- ebracht 345 stemmen, waarvan op en heer L. Verhage 147 stemmen en op den heer A. Stumphius 196 stemmen. Laatstgenoemde is dus gekozen. Van omvaarde 2 stemmen. Herstemming te Heemskerk. Uitgebrachte stemmen 164. Gekozen tie heer W. J. A. de Wildt met 88 stemmen, de lieer W. Hoogewerf Lz. had 71 stemmen, van onwaarde 2. Haarlemmermeer. Voor de vacante betrekking van .onderwyzer aan School no. 4 (jaar wedde f575) heeft zicli slechts een sollicitant aangemeld. Bij de herstemming voor den ge meenteraad is in het lste district ge kozen de heer A. Suidgeest (r.-k.), oud lid, met 225 Stemmen. De heer A. C. van Nieuwenhuizen verkreeg er 200. In het 2de district is gekozen de heer R. W. Lammerts (lib.) met 181 stemmen. Do heer D. Knibhe (a.-r.) verkreeg er 123. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: C. de Graaff en A. M- Gerritsen J. P. Kottman en A. M. Heeres. G. de Lugt en H. Hen driks. P. G. Stemler en C. J. Vork. J. P. Magiclse en A. Kolfschoten. J. Wensing en E. de Zaaijer. J. P. Wiöhart en A. M. Cornet B. J. But ters en M. de Vries. W. Westhof en J. van Someren. G. Broekhuizen en E. Prins, J. Griffioen' en W. de Vendt. J. Mes cn G. E. Smeets. W. Ylstraen M. G. Dettingmeyer. Getromvd28 Juli. O. v. Aalsten S. v. Velzel. W. J. v. d. Linden en M. E. Lasschuit. Bevallen: 26 Juli. P. Vink—Mun sterman. 27 A. S. van Straten—Trou z. en d. A. de Vries—Faber z. J. a-an Dük—Valk d. Overleden 26 Juli. E. M. Heeres, 15 m., d. Bak. gr. D. Houtman, 4j., z. Z.-B. Spaarne. M. W. Schepers— Beijen, 69 j., Kruisstr. 27 Juli. H. Bakker, 2m., z. Camphuisstr. J. Bijs ter, 15 m., d. Sophiastr. H. K. van Hezel. 70 j., Wilhelminast. ORGELBESPELING. in de Groote- of St. Bavokerk alhier, op Donderdag 29 Juli'1897 des na middags van 2—3 uur, door den heer W. EZERMANmet Avehvillende medeAverking van Mcj. STELLA WOLFF, uit Rotterdam. PROGRAMMA. 1. Preludium en Fuga. Bach. 2. Aria uit Paulus' „Jerusalem" Mendelssohn 3. Allegro con brio. Fink. 4. Aria„die Himmel rtihmen des Ewigen Ehre"Beethoven 5. AdagioMaiUy 6. Aria: Noël. Gounod. Familieberichten. Getrouwd27 Juli. J. A. M. Med- dena en F. C. P. J. M. Beretta, den Haag. F. A. Pieterse en E. G. van Nie, Amst Jhr. A. Bas Backer en jkv. A. C. baronnes van der Feltz, Twello. Bevallen24 Juli. J. A. Smit— Tonckens d. Assen. 25. C. Harink— Eelman d. Holder. 26. Van Till Hussem d. Utrecht. Lyden—Van Laer d. Amst. Overleden24 Juli. F. J. Schee pens 68 j. Amst. 25. J. Linckers 66 j. Boskoop. Wed. Krol v. d. Hoek Eckhart 74 j. Goes. C. Goerec—v. Leeinven 54 j. Wormerveei. 26. Gul- cher—Denny, Hilversum. MARKTNIEUWS. Haarlem, 28 Juli. Op de kaasmarkt alhier zijn aan- gevoerd en verkocht 57 stapels, uit makende 7877 kazen, wegende 14663 Kilogrammen. Hoogste prys per 50 K. G. f23.50 Op de veemarkt alhier zyn aange voerd 6 Koeien f 160 a f 120 39 N. Kalveren f 13,— a 7.— 10 Schapen f 18.a 1*2 32 Lamme ren f 8.— a f 6,—

Haarlem's Dagblad | 1897 | | pagina 3