nae hy hem 't medailic van onse Te- Pryek-Stellingh heeft ghegeven. ny sal' nu een reyse nae Jerussalem mae- cken't welck hy geentsints doet, om, so 't onttvdts ghebruyekelyck was, absolutie van sonden te bekomen, maer om vreemde landen te sien ende gyn roem nogh wydt grooter te mae- ctcn. Als hy Jerusalem bespcht heeft, sal hy dwers door Africa nae deKaep reysen, 't geen ghewisselick een groot, ondernemen is, daerop wy hem alle goeds toe wensen. Het gecostumeord Bloemencorso, dat op 15 Augustus a. s. op de ter reinen der Tentoonstelling te Dord recht zal gehouden worden, belooft iets goeds te zullen worden, en als het er mede gaat als r t de andere op de terreinen gegevefi leesten, dan zal het zeker succes hebben. Hoewel de inschrijvingen pas zijn geopend, zijn reeds diverse inschrij vingen ingekomen. Voor het lang- zaamryden en ringsteken meldden zich reeds 20 personen aan. Als kunstrijder is geëngageerd Ja» Deu- mer Cramer. De toegetreden vereenigingen komen nog niet hard opdagende zilveren lauwerkrans, Club-banier en vaandel medaille zijn evenwel te mooie prij zen, dan dat men voor weinig deel name behoeft te vreezen. De georganiseerde véreeniging _Salve" zal in groep deelnemen, doch buiten mededinging. De inschrijvingen sluiten 7 Augus tus a. s. bij den secretaris van „Salve" S. J. Hak. Deelnemers aan het corso hebben vrijen toegang op de tentoonstelling, 's Avonds bal champêtre. Onderwijs. Notarieel staatsexamen. 's-Gravenhage, 21—30 Juli. Ge slaagd voor het eerste gedeelte: J. H. F. Willemstyn, van IJsselstein; jhr. A. J. B. Verheyen, van Ooster hout; A. H. W. Jost, van Uden;J. A. WiËinge, van Assen, en J. C. Versluys, van Zevenbergen. Voor het tweede gedeelte slaagdenJ. A. Kuese van NijmegenJ. B. Everwijn, van Goor, G. H. Numans, van 's-Graven- liage; B. Snijder, van Lieve Vrou wenparochie: H. van Hulst, van Hoorn en mr. H. "VV. Hellema, van Leusden. De achttiende jaarlijksche examens der Neder!Toonkunstenaars-Yeree- niging zijn Vrijdag te 's-Gravenhage voortgezet en geëindigd. Na de vorige opgaven zijn nog geslaagd: de dames M. M. Evéi's, te Nijmegen, C. E. La- torf, te Muiderberg, F. C. Koning, te Amsterdam en Martha Reinders te Uithuizen (prov. Groningen.) Li het geheel hadden zich aange meld 43 voor piano (lager onderwijs), 2 voor piano (middelbaar onderwijs), 2 voor viool (lager onderwijs), 7 voor koorzang (onderwijskunst) en éen voor solozang (onderwijskunst); te zamen 55 candidaten, waarvan geslaagd: 26 voor piano (lager onderwijs), éen voor viool (lager onderwijs), twee voor koorzang (onderwijskunst), terwijl éen candidaat zich heeft teruggetrokken en twee candidaten hadden te kennen gegeven aan het examen geen deel te kunnen nemen. De Commissio van examinatoren I bestond uit de heeren: mr. Henri Viotta, 's-GravenbageH. A. Mevroos, Arnhem; voorzitters; M. W. Petri, Utrecht; C. L. W. Wïrtz, J. G. Mulder, en Arnold Spoel, 's Graven- hage; S. van Milligen. Amsterdam; Paul C. Koerman, Leeuwarden Leon C. Bouman, NijmegenJ. H. L. Rij ken, Deventer en A. J. Ackermann 's Gravenhage, secretaris. Examens Stuurlieden. De Commissie tot Examineeren van Stuurlieden ter Koopvaardij hield 13, 14, 15, 16, 20, 21, 22, 23, 27. 2S en 29 Juli zitting te Rotterdam. Aan gemeld hadden zich 43 candidaten, voor 61 diploma's. De volgende di ploma's werden uitgereikt: Groote zeilvaart A. Eerste stuur man aan den heer J. Smit; tweede stuurman aan de heeren A. Meijer, Ij. de 13oer, L. Coolen, P. H.Schol; derde stuurman aan de heeren "VV. Kraan, J. Spanjer, J. C. Holthuis, T. PI. Habbema, P. Hoedemakër, J. N. Bouman, K. Matroos, T. T. de Boer, L. Steenbergen, P. Fries. Groote Stoomvaart A. Eerste stuur man aan de heeren D. Hoogerweg. J. Steenberg: tweede stuurman aan den heer J. H. de Leeuw; derde stuurman aan de heeren C. den Haan, L. Steenbergen, J. E. Holthuis, Ti H. Habbema, J. N. Bonman, H. B. Wenting, P. Scheltes, B. Mulder, M. A. Hooykaas, T. T. de Boer, A. Meijer. Groote Stoomvaart B. Derde stuur man: J. M. Kolkman. Groote Zeil vaart B. Derde stuurman: A. J. F. Prins. Kleine Vaart. Stuurman: J. R. de Vries. RECHTSZAKEN. De rechtbank te Dordrecht ver oordeelde den J 3-jarigen spoorwegar beider Teunis Roos ter zake vanop- zettelijken moord van zijn vader Ma- chiel Roos tot 1 jaar gevangenis straf. De eisch van het O. M. luidde 3 jaar gevangenisstraf. Ongeval aan boord van de Caledonia" De JRaad van Tucht voor de Koop vaardij deed gisteravond uitspraak m de zaak van kapt. B. Meijer Jzn., ge zagvoerder van het Nederlandsche stoomschip Caledoniaop welk schip een ontploffing plaaL had van een lading vaten naphta, ten gevolge waar van een der donkey-men .Ve^ood werd i en bet schip zonk. De Raad overwoog: le. dat de kapitein niet gezorgd had voor een goede stuwage, aangezien een stuwing op bundels blik, in plaats van op kopnoutcn, waardoor de bui ken der vaten vrijkomen, onvoorzich tig en niet doelmatig was; 2e. dat de verantwoordelijkheid van den kapitein niet voldoende was opge heven door de aanwezigheid van den stuurman en den afgevaardigde van den afzender bij de stuwage; en 3e. dat de afscheiding van de steen kolen en de vaten naphta door zeil doek en hier en daar wat hout niet voldoende kon geacht worden; 4e. dat daarentegen niet gebleken was, dat door de verkeerde wijze van stuwage schade was toegebracht aan do tonnen of dat hierdoor de ontplof fing was ontstaan; 5e. dat het beter was geweest, wan neer do kapitein getracht had, des noods ihct halve kracht de kust te bereiken, maar dat niet bewezen was dat dan het schip behouden zou zijn gebleven 6e. dat liet dus niet bewezen was, dat door een daad ot door een nala tigheidvan den kapitein de ontploffing, de dood van den donlceij-men of het zinken van het schip 'was veroor zaakt en sprak derhalve den kapitein vrij. E011 fatje. De stoffeerdersknecht nit Bussum, de 18-jarige P. J. de Haan, werd door de rechtbank te Amsterdam ver oordeeld tot een gevangenisstraf van 4 maanden. GEMENGD NIEUWS. Aanvaring van de Speelman. De correspondent te Batavia der „N. R. CV' seint onder dagteekening van Vrijdag: Het stoomschip „Speelman", van de Koninklijke Paketvaart-maat- sehappij, is in de Banka-s+raat in botsing geraakt met het Fransche zeilschip Dugueselin. Kapitein J. A. Scherpbier, bene vens een Arabisch passagier en een inlandsch stoker, werden gedood Chineesche passagiers werden ge wond. De brug, de kaartenkamer en een sloep van de „Speelman" werden beschadigd. De schade aan de Dugues elin is onbekend. Het Fransche barkschip „Dugues elin", kapitein Dejoie, was 2 Mei van Barry naar Hongkong vertrokken. Dit schip moot 1514 registprtonnen het stoomschip „Speelman" 669 regis tertonnen. Een telegram van Lloyds meldt, dat de „Speelman" met 'schade te Batavia aankwam en dat de „Dugues elin" de reis heeft voortgezet. Feesten te Brussel. Voor de feesten te Brussel in Augustus en September is thans het programma openbaar gemaakt. Den len Augustus, aanstaanden Zondag dus, wordt de groote his torische optocht gehouden, ter her innering aan de wederopkomst van Brussel na het bombardement van 1695. Aan dien optocht zullen duizend gecostumeerde personen deelnemen, met standaarden en baniereu, en met de volgende wagens en groepen: de kanonnen, ontworpen door Van Dayse de stad in ruïne, door De Tombay de verdediging, door De Rudder de wederopkomst van Brussel, door Samuëlde draak van St. George, doof O. Dierickxde vierde, door Leroy; de triomfeerende stad, door O. G. Dierickx. en een groep van banierdragers, door Montald. Den Sen Augustus zal de optocht zijnen tweeden ommegang houden. Den 22en AugustusInwijding van het monument, "door de stad Brussel opgericht voor wylen Anspach. Groote optocht (met 20,000 deelnemers) van de verscliillende Brusselsche gezel schappen, met hare banieren, vaan dels, enz. Dienzelfden dag wordt de tentoon stelling officieel gesloten. Algemeene illuminatie. Reusachtig vuurwerk. Den 23on SeptemberNationale optocht, van het Martelaarsplein met medewerking van de vereenigingen van oud-militairen en de leerlingen der gemeentescholen. Onthulling van het monument, opgericht door de stad, voor Jenneval, den maker van de Brabanponne. Volgens het Handelsblad van Ant werpen is dc minister van spoorwe gen Vandenpecreboom voornemens, zachtjes aan de eerste klas op de spoorwegen af te schaffen, daar er toch bijna niemand in zit. In de streek van Charleroi zyn er al treinen met twee klassen. Ongeluk met een lucht ballon. Uit Plombières wordt aan de Figaro bericht, dat eergisteren een vreeselijk ongeluk heeft, plaats gehad bij de op stijging van de ballon van mevr. Charli, echtgenoote van den bekenden luchtschipper Charles Charli. Mevr. Charli zou juist langs een touw in de ballon klimmen toen eensklaps haar echtgenoot het sein gaf de ballon los te laten. De ballon steeg en de onge lukkige vrouw hing slechts aan haar handen buiten het schuitje. Toen de ballon 80 meter hoog was kon zij het niet langer houden en viel. Toen men haar vond was zij, of schoon ernstig gewond, nog in léven en men hoopt haar nog in 't leven te behouden. Ongetwijfeld zou zjj te pletter ge vallen zijn indien haar val niet door eenige boomen gebroken ware. Faure laat bij een der voornaamste goudsmeden van Parijs een kunst voorwerp maken, bestemd om op het graf van Alexander III gelegd te worden, bij zijn bezoek aan Peters- burg. Het is nu beslist, dat de President der Republiek zich den 18n te Duin kerken zal inschepen om zich naar Rusland te begeven. Het eskader, dat hem naar Cronstadt brengt, zal be staan uit de „Pothuau", de „Bruix" en de „Surcóuf", drie schepen van kleinen diepgang. Slechts negen per sonen zullen Faure vergezellen, na melijk Hanotaux, admiraal Gervais, generaal Boisdeffre en zes personen uit het militaire huis. Het. program van Fame's verblijf is nog niet defini- tief vastgesteld alleen weet men, dat hij nietnaar Moskou zal gaan. De eerste dag, 23 Aug., zal te Cronstadt worden doorgebracht, de tweede en derde te Petersburg. Den 26n zal er 'n parade plaats hebben te Tsarkoc Selo, waarna Faure naar Frankrijk terugkeert. Pseudo-waarzegger ij In Parijs wordt onder de mindere volksklasse nog al aan dc wonderen van somnambules, zieneressen enz. geloofd. De politie heeft hiervan be hendig partij weten te trekken. Zekere mevrouw kwam zich bij den commissaris beklagen, dat haar een goudstuk van 40 francs was ontsto len. Zij verdacht hiervan haar dienst meisje, doch had geen bewijzen oi een aanklacht in te dienen en haar te doen arresteeren. Een inspecteur werd gelast deze zaak in 't reine te brengen. Deze liet het dienstmeisje by zich komen en zeide dat hij mej. Covedon, eene bekende waarzegster, zou raadplegen, die hem de dief wel zou aanwijzen, Hij liet de meid op het bureau en ging zoogenaamd naai de waarzegster. Na een uur kwam hij terug en zeide: De waarzegster kon mij "den naam niet opgeven, "doch wist wel dat de dievegge (want 't is een zij) indien zij het geld niet spoe dig teruggaf, binnen drie maanden zod sterven. Den volgenden morgen kreeg me vrouw haar 40 francsstuk terug. De moord op Anna Simon. De jury heeft Dctschko Boïtscheff, Carl Novelitcli en Bogdan Wasiliew schuldig verklaard aan moord met voorbedachten rade, doch bij allen met verzachtende omstandigheden. Het gerechtshof moet nu de mate van straf bepalen. Men ziet zyn be sluiten met de grootste spanning te gemoet. De gezworenen verklaarden den broeder van Boïtscheff, Nicola Boïtscheff niet schuldig, zoodat hij onmiddellijk in vryheid gesteld is. Diefstal van effecten. G. J. C. Eichhorn, de kantoorbe diende die van de te gelde gemaakte effecten van zijn patroon een reis door Frankrijk naar Spanje deed en latei- te voet terug kwam loopen, werd door dc Amsterdamsehe rechtbank veroordeeld tot 6 maanden gevange nisstraf. De ex-Keizerin Eugenie, die eenige dagen te Parijs vertoefde, in het Hotel „Continental", is naar Enge land teruggekeerd. Zij ontving slechts enkele intiemen en vertoonde zich weinig. Men zegt, dat liaar gezond heid veel verbeterd is. Zij woonde te Parijs in liet Hotel „Continental", op weinige schreden van de plaats waar eens de Tuilerieën stonden. Voor de eerste maal is zy sedert liaar onttrooning naar het Bois de Bologne gereden", langs dc straat, die eenmaal haar naam droeg! In de „Academie des Sciences'' te Parijs is een verhandeling voorgele zen over het giftige van mensclielijk zweet, vooral "na verrichten spierar beid als bij dansen, schermen enz. Konijnen en marmotten, ingeënt met het zweet uit den handschoen eencr jonge dame, die den ganschen nacht gedanst had, stierven in enkele mi nuten. Ontzettende Bedelaarspraktijken. Een geestelyke uit het district liman in het gouvernement Kiew deelt ontzettende dingen mede omtrent be roepsmatige verminkingen, die door Russische bedelaarsbcndcii aan ge stolen kinderen worden voltrokken om de ongelukkige wezens daarna met meer succes bij het bedelen te kunnen gebruiken. Ecu klein meisje uit het dorp Kamenteehje was in liet naburige dorp Nerubaiki bij familie op bezoek geweest, en keerde in ge zelschap van een neefje naar huis terug. Onderweg in een totaal on bewoonde streek, werden de beide kinderen op den landweg ingehaald door een voertuig, waarop zich drie havelooze kerels met gryze baarden bevonden. De mannen' hielden hun paarden in en maakten onmiddellijk jacht op de doodelijk verschrikte kinderen. De knaap liep weg en ver school zich in het boscb, het meisje werd echter ingehaald, gebonden en op den wagen gebracht waar zy haar blinddoekten en een prop in haar mond stopten om vervolgens in volle vaart door te ryden. De" haren rijzen te berge wanneer men ver neemt hoe de schavuiten verder met het ongelukkig schepsel handelden. Na geruimen tijd arriveerde men aan dc woning der drie roovers. Hier werd het kind in een kelder gewor pen en nu beraadslaagden ae on-' mensehen in tegenwoordigheid van hun prooi, hoe men het kind het ineest productief voor de zaak zou kunnen maken en of men het de ar men of beenen afsnijden dan wel de oogen uitbranden zou. Tot dit laatste werd besloten, omdat de andere wyze van doen blijkens de ondervinding der bedelaars niet zooveel succes had en bovendien het gevaar niet uitsloot, dat het meisje hier of daar een kennis of bloedverwant aantreffen en de zaak aan het licht brengen kon. Nu werd met de afgrijselijke ope ratie een aanvang gemaakt. De on- menschen smeerden het gelaat van het kind met hars in, legden op de oogen twee kleine met hars door trokken bosjes stroo en staken er den brand in. Yoor deze operatie hadden zij het meisje den doek van de oogen genomen en toen zag zij in den hoek van den kelder twee kinderlijken. Het waren twee knaap jes zonder armen, die waarschijnlijk de amputatie niet overleefd hadden. Toen bij het meisje de wonden aan liet gezicht en de oogen begonnen te genezen, sneden de ondieren haar de kuitspieren en de spieren aan de bovenarmen door en verrekten haar de tien vingers zoodat zij als lappen aan de handen hingen. Twee weken lang hielden zij het verminkte kind in (len kelder opgesloten, waarna het met nauwelijks genezen nog etterende wonden door een bedelaar naar een kermis in het naburige gouvernement op een reis voor zaken werd meege nomen. Daar verried het kind haar ver dierlijkte beulen en vond zij nien- schen die zich harer aantrokken. De bedelaar werd gearresteerd, het verminkte meisje naar het hospitaal gebracht en de zaak kwam in han den van den rechter van instructie. Thans zijn ook de beide andere bedelaars opgespoord en achter slot en grendel gebracht. Aardbevingen. In de Daily Mail komt het vol gende verhaal voor, van twee sports men, een rhinoceros en twee aard schokken Een jager legde aan op een rhino ceros, doch door een aardbeving juist op het oogenblik, dat hij zou schieten, raakte hij zijn vriend in plaats van het dier en deze zou zich op zijn aan valler geworpen hebben, wanneer een tweede aardbeving niet even bytijds den rhinoceros had ingezworen. The Globedie dit berichtje over neemt, voegt er bijen er is een derde aardbeving noodig om ons liet verhaal te doel gelooven. Vervallen grootheid. Wanneer men in Parijs de rue de l'Abbé de l'Epée, doorloopt kan men 's morgens voor liet half geopend ven ster van een armoedig „hotel meubló", waar voor 75 cents te eten wordt gegeven, een jong Annamietisch vrouwtje zien zitten, sehameltjes ge kleed in een gebloemde katoenen ja pon. dat op haar knieën een geel kindje wiegt. Dat vrouwtje nu is een Prinses, weduwe van een Konings zoon! Haar man was Duong-Chacr. zoon van Norodom, Koning van Cam bodja. wat niet belet, dat zij op dit oogenblik doodarm is en schier uit sluitend leeft van aalmoezen. Daar zij slechts enkele woorden Fransch verstaat, dienteen harerlandgenooten een leerling van de Koloniale school (nabij het Luxemburg) haar tot gids. Zij gaat trouwens weinig uit. en schier haar eenige wandeling is die naar het paleis van justitie, waar ze zich door middel van een tolk be klaagt. dat men haar schandelijk heeft bestolen en dat, sinds zij aan wal stapte in Europa, de Westersche beschaving haar weinig anders heeft leeren kennen dan uitzetting, gedwon gen inscheping, oplichterijen, fraaie beloften, eindeloos wachten by den rechter van instructie in een woord een doodelijk verblijf in een woestijn. Men zegt wei eens, dat cr men- sclien zijn, die op hun huwelijksdag met liet ongeluk zijn getrouwdzy kan tot dezen worden gerekend. Zy trad in 't huwelijk met een jong, le vendig, ondernemend koningszoon', die, toen hij nog schier een knaap 'was, een werkdadig deel nam aan een op stand tegen het Fransche beheer. Hij stond op zeer gespannen voet met zijn vader en toen deze, Koning Norodom, zich onderwierp, gaf hij zijn zoon aan bij de Fransche overheid als een on verzoenlijke vijand, met wien niets viel aan te vangen. Velen zoggen, dat de Koning de fwaarheid verdraaide en dat de zoon er integendeel naar ge streefd had om Koning te worden onder Fransche suzereinïteit. Het ver haal wil, dat ingevolge de bevelen des Konings op zekeren dag een tyger werd binnen gevoerd in het ruim ver trek, waar zijn zoon gewoon was den nacht door te'brengen. Den volgenden morgen vond men inderdaad een doode, doch niet dien men verwacht had. Duong Chaer had den tijger gedood met een lans, die als sieraad aan den wand hing! Vier jaar geleden kwam deze on vervaarde Kroonprins in Frankrijk aau als baliiug, van alles beroofd, niet uitzondering "van eenige juwcelen, waarop hij geld leende om ie kunnen leven en zijn reclamaties in te dienen bij de Fransche regeering. Zijn vrouw tje volgde hem steeds als een slavin, gedwee en vol vertrouwen, zonder te vermoeden wat haar, ongelukkige, te wachten stond. Want aan haar man werd niet alleen verboden om naar Cambodja terug te keeren, maar men verbande hem, gescheiden van zijn vrouw, naar een garnizoensplaatsje in een uithoek van Algerie, aan den in gang van de Sahara. Dé beklagens waardige vrouw zwierf van dat oogen blik af alleen rond en kwam N.B. terecht in een armoedig kosthuis te Courbevoie, nabij Parijs, bij een zoo- genaamden „marehand desoupe". Daar werd liaar laatste bezitting, een kost baar parelsnoer, op schandelijke wijze haar ontfutseld, zoodat zy van nu af aan tot den bedelstaf is gebracht. Want haar bezittingen in Cam bodja zijn verbeurd verklaard en nog harder noodlot! haar man is van woede en verveling 'in het ver afgelopen ballingsoord gestorven, zoo dat zy, die eens het rijk en weelderig Aziatisch leven heeft' gekend, zich thans moet behelpen in een klein ka mertje, geiyk arme studenten alhier bewonen, waar liet behangselin lappen van den wand valt en waar men ge kweld wordt door allerlei ongedierte. Zonder haar kind zou zy ook reeds van verveling; bezweken zijn.Zij wacht nu op den iptslag van de vervolging, ingesteld tegen den dief van haar pa relsnoer, doch deze heeft het hazen pad gekozen en er bestaat weinig of geen hoop, dat zij ooit iets van haar kleinood of zijn opbrengst terug zal zien. Er zyn menschen, die geboren schijnen te zijn voor het ongeluk! Haar uiterste hoop is. dat men haar den overtocht naar liaar vaderland zal betalen. Men stelle zich de arme vrouw voor in Cambodja teruggekeerd en die aan haar landgenooten al de wonderen verhaalt, welke dc Wester sche beschaving haar te aanschouwen gaf. Wat zullen de toehoorders, na aandachtig te hebben geluisterd, meer vreezende Aziatische of wel de Eu- ropeesche tygers? Het nieuwe Goudland. De Canadeesche regeering heeft spoedig maatregelen getroffen om de ontdekking van goud aan de Klon- dyke, een zijrivier van de Joekon, aan het algemeen ten nutte te laten komen. En wy zouden zeggen, dat zij daarbij nog heel wat straffer op treedt, dan ooit in Transvaal is ge beurd. In Mei zijn reeds de registra tiekosten van cefl claim verhoogd van 5 tot 15 dollar, en is verder be paald, dat de houder van een claim jaarlijks 100 dollar te betalen heeft. Nu heeft de regeering besloten 10 pet. te heffen op elke claim, die 300 dollar per maand opbrengt en 20 pet. op elke claim, die meer dan 300 dollar per maand opbrengt. Maar het voornaamste wat (1e regeering deze week bepaald heeft is, dat telkens als een stuk land voor het goud- delven is gegund, het aangrenzende stuk voor den staat is. Verder heeft de regeering maatregelen aangenomen om spoedig wegen en spoorlijnen aan te leggen, en in de goudstreek poli tieposten te vestigen. De Ameri- kaansehe regeering van haar kant sclinnt voornemens ook troepen te zenden naar Alaska, al is het laatste bericht, dat zij er nog mee wachten zal. Het goudveld ligt n.l. dicht op de grens van Alaska. VARIA. Eeri papierhandelaar, die een door waterschade onbruikbaar geworden party .schrijfpapier opkocht, kondigde per advertentie aau Voor spotprijzen te koop kleinere cn grooterc partijen fijn Engelsch schrijfpapier met watermerk. Hoe adverteert eeu Chinees? 't Volgende is de woordelijke ver taling der advertentie van een inkt- fabrikant „In den winkel van Tae Shing zeer rijkzeer goede inkt prach tig prachtigEeuwenoude zaak. Overgrootvader, grootvader, vader en zoon" fabriceert denzelfden inkt; prachtig en dikstevig en mooiMa teriaal daartoe zorgvuldig gekozen en gereinigd. Ik verkoop dezen inkt uit de eerste hand. De inkt is zwaar hij is als goud. Evenals :t oog van den draak Fonkelt en schittert, zoo ook mijn inkt. Geen andere kan zulkcn inkt maken. Anderen, die inkt maken, doen dit om ellendig geld en schat ten te verzamelen - ik doe het voor onzen roem. Menig a-kwan-tsaes (beschaafde, rijke man) kent mijn inkt mijn familie heeft zich nooit vernederd, maar steeds haar roem bewaard. Ik maak inkt voor den zoon des hemels - en voor allo man darijnen van 't rijk. Evenals 't ge brul van den tijger overal weerklinkt zoo verspreidt zich de roem van den „Draak ju weel" (zoo heet mijn inkt). Komt allen o, a-kwan-tsaes, snelt naar mijn winkel, waar gij den naam Tae .Shing aan de deur ziet staan, 't Is in (kTSeaon-Shwuij straat (kleine waterstraat naast de Zuidstraat.) ir. J. iets nieuws. Een Araerikaanseh toerist komt door een klein lersch dorp, en daar zijn horloge reeds gedurende eenige uren stil staat, vraagt hij een achtjarig knaapje, dat met zijn boeken onder den arm nit. school komt, hoe laat liet ongeveer kan zijn.. —„Het zal tegen twaalven loopen, mjjnhecr', antwoordde de kleine, dié beleefd zijn petje heeft afgenomen. „Pas twaa'.i uur? Ik (lacht dat het veel later was", riep de vreemde ling verwonderd uit. „Het kan hier nooit later worden, mijnheer", antwoordt de knaap. „Onze klok begint altijd weer van voren af aan". Eene anecdote over Paderewski. Over Paderewski, den grooten piano-virtuoos, zyn heel wat anecdo tes in omloop, en hij vindt er zelf groot pleizier in, ze aan anderen te vertellen. Men kent waarschijnlijk zijn portret met den grooten, rooden haar dos. Op zekeren dag riep hy te Lon den een cab aan. „Waarheen vroeg de koetsier. „In 's hemelsnaambreng hem naar een kapperriep een voorbijganger. De deugd beloond. Moeder. „Nu heb je je zus de grootste helft van den appel gege ven?" Jantje. „Ja. moe." Moeder. „Heel goed, hoor, en voel je je nu niet gelukkig?" Jantje. „Ja, moe, want die helft van zus was rot." In de danszaal. Student. „Laten we samen nog 'n fijne fieseh drinken." Student B. „Mij wel, maar laten we dan wat dichter by de deur gaan zitten, anders moeten we weer dat gladde parket overstekon." Oude dame (opgewonden). Wanneer vertrekt de trein naar Haarlem? Buraulist. Over 2 uur en een kwar tier. Oude dame (met een zucht van verlichting). Wat ben ik bly, dat ik niet tc laat ben. A. Wat zou je doen als je in mijn schoenen stond? B. Ze poetsen, amice! Socialist. En ik verzeker je, dat voor het volk een achturige werkdag zeer goed is, en voor deu werkgever evenzoo. Is mijn avondmaal klaar, Griet? Vrouw van dmsocialistNeen, mijn acht uren waren tc vijf uren van middag om. Op het congres. Professor. De raonsch kan tien dagen en langer nog, zonder voedsel blijven, waarover ik eene uitvoerige voordracht zal houden, (op de klok ziende). Maar omdat het dadelijk twaalf uur is, zullen we eerst wat gaan eten. Billyke eisch. Hij. Word de mijne, Erailie, en maak mij gelukkig. Zij. Het spyt my, liet. te inoeteu zeggen maar ik zou ook wel graag gelukkig zijn. Juffrouw. Ik laat de koffie altijd 90 minuten koken. Dat is de beste manier om er alles uit te balen wat er in zit. Nieuwe huurder, (de koffie proe vende en 't kopje onmiddellijk weer neerzettende). U is daar volkomen in geslaagd, juffrouw. Huwelijksaanzoek. „Er wordt een pantoffel met geld gezocht." Van den katheder. Met het volste recht be schouwden daarom zyne tydgenooten Shakespeare als den Röntgen der menschelijke ziel. Het klavier als heilmiddel. Ik laat myne dochter alle dagen na eten een uur pianospelen, dat werkt heilzaam op mijne spijsver tering. —Dat heb ik van myn leven lang niet gehoord, dat klavierspel de spijs vertering bevordert. Ja, zie jc, als myne dochter be gint te spelen, spring ik op en ga een uur loopen en dat bekomt me uitstekend. 27e Muziekuitv. in den Hout. op Zondag 1 Aug. 1897. des namidd. van 2';é—4 uur, door liet Haar- lemsch Muziekkorps. Dir. luitenant kapelmeester C. P. W. KLR1ENS. PROGRAMMA. 1. Marehc MilitaireKriens. 2. Ouverture L'Etoile du Nord" Meyerbeer. 3. „My Queen." Waltz. Coote. 4. Fantaisie de l'opéra „Roméo et Juliette". Gounod. 5. Ouv. „Charles VI". Halévy. 6. TvveeSpaanseheDan- sen. Moszkowsky. 7. „Fackeltanz" Meyerbeer. ORG ELBESPELING. in de Groote- of St. Bavokerk alhier, op Dinsdag 2 Aug. 1897 des na middags van 1—2 uur, door den heer W. EZERMAN. PROGRAMMA. 1. Fantaisie no. 2 Kiel. 2. Fuga (As moll) Joh. Brahms. 3. Variatiön A. Hesse. 4. Toonstuk Niels W.Gade 5. AdagioHay dn. Commissariaat van Politie te Haarlem. Inlichtingen omtrent de voorwerpen zijn dagelijks, behalve Zon- en Feestdagenvan li tot 1 uur voor de eigenaars te bekomen. Gevonden voorwerpen. Van 22 tot en met 28 Juli '97. Een notitieboekje. Een handschoen. Een muilkorf. Een jas. Een trap. Een ring. Een vrouwenzak met zakdoek en vingerhoed. Een parapluie. Een vrouwenhemd. Een sleutel. Zwarte wol. Een naailap. Een hondje. Een horloge. Een kinderparasol. Git gar neersel. Damesportret. Paar hand schoenen. Knop cn ring van parasol. Een zitbaukje. Een sprei. Ken boe zelaar. Een bank van leeniugbriefje-

Haarlem's Dagblad | 1897 | | pagina 7