zen zelf reeds vele blijken van wan trouwen verrezen welke hun uiting vonden in protesten, en bizondere informatiën betreffende den stand der vereeniging, waarbij men te kampen had met allerlei moeilijkheden en be lemmeringen ons in den weg gesteld door :t hoofdbestuur te Amsterdam, meer in 't bizonder door den voorzit ter Chr. Cock, niet minder ongunstig blijft de houding van den persoon Cock bij ::.'t •..v'hn: 'twbaar tegen de Vrylandbewegmg, naar ka rakter alhier en haar uitwerkselen A Venezuela. Een doorloopende aan klacht was dan ook de openbare ver gadering van Zondag tegen Cock en zyn fanatieke volgelingen. Bij hem waren op 28 Maart j.l. twee leden der afdeeling Haarlem ter informatie, hoe wij met betrekking tot, de geldkwestie in Venezuela zouden komen, vermoedende dat toch geen beteekend kapitaal in voorraad was. Niettegenstaande dat echter gaf Cock te kennen, dat de expedities zouden vertrekken op bondskosten. Ongeveer dienzelfden tijd las men in het bonds orgaan „Vryland", dat het vertrek zou plaats hebben op staatskosten, krachtens de emigratiewet in Vene zuela ter bevordering der landver huizing daarheen. Velen verkeerden in den waan door onduidelijk, of op zettelijk verkeerde gegevens, dat ten opzichte der Vrijlandstichting reeds wettelijke overeenkomst, en afdoende waarborg van de zijde der regeering was verkregen. Uit hun eigen corres pondentie van uit Amerika werd de vergadering bewezen, dat men nog steeds aan het onderhandelen is ter verkrijging van een dergelijk contract, terwjjl de tegenstrijdige berichten doen gelooven aan leugens, en bere kende voorwendsels. Verder verklaarde men dat nog steeds achterwege gebleven isaf doende inzage te geven, en verantwoor ding te doen"omtrent den stand der fi nanciën. Wat echter op de openbare vergadering van 18 Juli j.l. ons duidelijk werd door de erkenning van Cock, dat hij van de fondsen loopende tot 1 Maart97geen boeken of bewijzen meer hadliet geld is op en besteed aan de propaganda (ondanks dit echter staat nu in 't nummer van 1 Aug. rekening en verantwoording, geldende van af 1 Januari). Verder werd behandeld detaktiek welke men gebruikt om de leden, zooveel en spoedig mogelijk geld te ontfutselen en verklaarde men dat Cock zich hierbij bedient van over drijving, en leugens als volgt: 3Mei schreef hij aan de afd. Haarlem dat de afd. Amsterdam reeds by na f200 had bijeen gebracht en deze als een toonbeeld van offervaardigheid kon beschouwd wordendit schrijven is van 3 Mei, en 9 Mei verklaarde men dat er in kas was f 178, terwijl dit nog lang niet kan aangerekend worden als gift van de afd. Amsterdam, daar bij de ingekomen gelden van de verspreide leden, zoo leest men in het nummer van 1 April: gift van H. v. K. f 50 dit moet zijn H. van Kol, gift van de Buda Pester Vrijland vereeniging f5.00 enz. waarna voor. elk de vraag rijst: Wat heeft dan Amsterdam bijeen gebracht? In dezen geest is nog veel ten ge- hoore gebracht, alles bewijzende dat de gansche Vrijland-organisatie het kenmerk draagt van huichelarij, en bedrog, en zij eene beweging is w elke geenszins aan hare voorgewende bedoe lingen zal beantwoorden. Zoo ook was ter verdediging van zyn persoon en zijn vereenigingsbe- langen genoodigd de voorzitter van 't Hoofdbestuurde bekende Cock. Hoewel hij te voren beloofd had te zullen komen, mits men hem de pun ten van beschuldiging vooraf liet weten, kwam hij niet, hoewel alles naar zijn wensch gerégeld is. Als motief voor zijn weigering maakte hij gebruik van een voorgewend geno men besluit, genomen op de afd. Haarlem van den bond, en welke we derom bleek, bij monde van den voor zitter dezer afd., niet genomen, en dus weder leugens te zijn" U Redactie dankende voor de op name, Namens het comité J. HEIJBOER Jz. 2 Aug. '97. DE KERMIS Druk is 't op onze kermis nog niet. Waar we vorige jaren geregeld een aaneengesloten tentenreeks plachten te vinden, daar zijn nu hier en daar gapingen. 'tKomt omdat de leidsche kermis dit jaar een week later is ge weest, zeggen de deskundigen. De kramers saan voor een deel direct naar Rotterdam toe. Het schynt in- tusschen, dat er vandaag en morgen nog wel een en ander bij zal komen. Maar een drukke kennis is het niet. In de Sociëteit „Vereeniging" is weder een spectacle-concert, ditmaal onder directie van den heer Frits van Haarlem. 'tMag gezegd worden, dat dit een zeer goede troep is. Daar is de clown Misco met zijn poney, een uitstekend gedresseerd beestje, dat op bevel een klank kan uiten, die groote overeenstemming heeft met het woord „ja"; er zijn voorts zeer goede acrobaten en gymnasten, the Bros Fortuns, the Devens en the Bros Damm. Vooral een van de laatsten vertoont op het gebied van gymnas tiek zeer sterke toeren, maar of de toer, waarby hij, aanvankelijk aan zijn armen hangende, langzaam zich op trekt en dan blijft hangen aan ue vooruitgestrekte armen of die toer volbracht wordt zonder hulpmiddel tjes die 't publiek niet ziet dat nemen wy de vryheid, ernstig te be twijfelen. De Geschwister Walden vormen een aardig groepje „Gesang-und Tanz-ensemble"les quatre Garde nias oogsten met hunne keurige cos tumes en met hun allervermakelijkst katten-quartet veel applaus. Miss Iris wordt in groen vloeipapier ge stoken, dit verbrand en daaronder verscliynt haar geraamte. Maai- ge lukkig verschijnt zij een oogenblik later zelf weer in levenden lij"®. Maar het voornaamste nummer va.: 't programma is Abdullah's wande- 'ing in de lucht. Tegen een dunne staaldraad loopt hij van het tooneel af, slechts een parasol in de hand houdende, naar de zoldering van de zaal, ongeveer op 't midden van de lengte. Daar rust hij een oogenblik op een bankje en laat zien dan, rutsch, ineens van die hoogte (twaalf meter) naar beneden glijden, zonder do handen vast te grypen en komt op zijn voeten op 't. tooneel terecht. Diezelfde toer volbrengt hij, achter uit naar boven loopende en eveneens achteruit afglijdende. Een geweldige tour d'adresse Onder hem is een net gespannen voor zijn eigen veiligheid en die van 't publiek, boven wier hoofden hij gaat. De „gevierde karakterkomiek de Winter heeft onzen verslaggever vriendelijk de gelegenheid onthouden hem te vieren, daar hij in de eerste afdeeling [niet verschenen is. Of hij in de tweede gekomen is, weet schrij ver dezes niet, daar hij toen zelf huiswaarts gekeerd was en daardoor ook Monsieur Blanchard, een Con cert Maler Phantasien, niet heeft gezien. Summa summarum, een uitstekend gezelschap, dat men wel zal doen te gaan zien. Schouwburg Van Lier. Gisteren (Maandag) avond woonden wij in de tent van den heer Yan Lier de opvoering van het blijspel „Haar Korporaal" bij. Het was de eerste kermisavond en deze omstandigheid was ongetwijfeld oorzaak, dat de zaal nog niet bijzonder goed bezet was en dit was zeer jammer „Haar Korporaal" is een friseh opgebouwd blijspel, vol komische mo-1 menten, aardige moppen en de types zijn zeer goed geslaagd. De ver tolking viel alleszins te prijzen, vooraf voldeden Klapman (de heer Isouard van Lier), Trecsje (Mevr. van Biene d'Oliveira), Wende- laar, (de heer van Nieuwland) en Elsa (Mevr. de la Mar-Kley) niet te ver geten. Ook den anderen artisten komt een woord van lof toe voor de ver dienstelijke vertolking en samenspel. Nog zij gemeld dat de misse-en-scène en de kostuums zeer zijn te roemen. Een ieder, die met de kermis een aardig, opgeruimd stuk wil zien, kan in de schouwburgtent van „Yan Lier" Groote Markt, terecht. De Kroon. Maandagavond gaf de heer Stroober uitRotterdam in de Societeit„de Kroon" voor een goed bezette zaai zijn eerste voorstelling met zijn gunstig bekend specialiteiten-gezelschap. Het pro gramma was" vol afwisseling en de verschillende nummers werden vlug en goed afgespeeld. Vooral muntten in de eerste afdeeling uit twee En- gelschc dames die aan de dubbele trapéze werkten, en de zwaarste toe ren zeer netjes en accuraat uitvoer den. Ook verwierven Adeline en Victoria veel bijval in hare exercitiën op een pyramide van flesschen en deed de lieer Filip, Holl. karakter- komiek, met zijn voordracht „Liefde en Huwelijk" het publiek hartelijk lachen. De heer Casten d'Annac viel door het goed wedergeven van verschillende nationaliteiten ook zeer in den smaak. Vooral pakten de types „een neger" en „een Rus." De zes Harrisons zagen er zeer aardige uit in hare fraaie costuums en brachten door verschil lende voordrachten het hare er toe bij om de stemming zoo vroolijk moge lijk te maken. Daarna kwamen Elsa en Harry, twee Duitsche Opera-Duet- tisten, op 't tooneel; ook zij gaven verschillende stukjes ten beste. Een huiselijke twist met de toenadering langzamerhand werd zeer goed afge speeld. The 4 Sun Bays eindelijk, optre dende in kleurrijke kleeding, geven op het gebied van balletdans verruk kelijke staaltjes te zien, zoowel geza menlijk als ieder in het bijzonder. Vlugheid wordt hier aan elegance gepaard en de zang van het viertal is van dien aard aat, waar bij den dans het oog geniet, by den zang het oor niet wordt beleedigd. Het is een mooi nummer op het program, dat er op behoort te bly ven en zal blyven ook. Het wordt te uitvoerig om ieder nummer afzonderlijk te beschrijven, daar alle specialiteiten zeer goed vol deden, zoodat wij een bezoek aan dit gezelschap gerust durven aanbevelen. Wij twyfelen dan ook met of de so ciëteit „de Kroon" zal dit jaar even als vorige jaren, volle zalen trekken. Schouwburg. Zooals gemeld is heeft de Haar- lemsche Schouwburg zyn deuren ter gelegenheid van de kei-mis weer voor zijne bezoekers opengezet, die de Ned. Tooneelvereeniging uit Amsterdam kunnen gaan zien en hooren. Maan dagavond ging „Bokkesprongen", klucht van Hirschberger en Kraatz. Aangekondigd als klucht bleek het stuk uitnemend geschikt de toeschou wers vroolijk te stemmen, dank zij ook de goede vertolking. Vooral de heer L. van Westerhoven typeerde uitste kend zyne voor eene' klucht dank bare rol. Tevens voldeed zeer het spel van mevr. van den Horst. Als lever de rideau ging vooraf i. V ;V jtje van Pailleron „Meisjesdroomen«reed gespeeld door de dames van der Horst en Ternooy Apèl. Het blijspel „Bokkesprongen" zal Woensdag voor een tweede maal op gevoerd worden. Voor Donderdag had men wel geen betere keuze kunnen doen dan door nog eens „De Fabrieks baas" te geven, dat Zondag door de Nederl. Tooneelvereeniging met zulk een buitengewonen bijval opgevoerd is, en opnieuw het goede ensemble van dit gezelschap heeft bewezen, en Vrijdag het blijspel in vier bedrijven van Walther en Stein „Beroemde Kinderen" (Friiulein Doctorwaar van zij, die het in den afgeloopen winter door de Ned. Tooneelvereeni ging zagen opvoeren, zeker eene hoogst aangename herinnering hebben be houden. Vanaf morgen Woensdag tot en met Zondag a.s. zullen de bekende Lilliputters, die tegenwoordig weer hier te lande vertoeven, met hun com pleet tooneelgezelschap dagelijks des namiddags van 2—4 uur voorstellin gen in den schouwburg geven. Wat opgevoerd zal worden, vindt men on der de advertentiën vermeld. Men mag vertrouwen dat ook hun optre den het kermisvierende publiek, en in dit geval in 't bijzonder het jeug dige, zal weten te trekken. Théater Antonio Wallenda. Bovengenoemd théater met zijne vele kunstenaars en gedresseerde dieren zou, zooals in ons Zaterdag avondnummer aangekondigd was, Maandagavond zijne eerste groote voorstelling geven. Zeer velen werden te leur gesteld; de tent was, hoewel men hard gewerkt had, in één dag niet klaar gekomen, de heer Wallenda had Zaterdagmorgen te Leiden willen afbreken, maar door het stormloopen bij zyne opvoeringen, heeft hy dit plan niet doorgezet en kwam al zoo eerst Maandagmorgen hier aan. De eerste voorstelling zal thans heden Dinsdagavond om 8 uur plaats heb ben. Op zijne voorstelling komen wij later terug, Een interview met AbdnHah. In de groote zaal der Sociëteit heerscht een onbevallige wanorde. Stoelen staan op en door elkaar knechts zijn, onder het waakzaam oog des administrateurs bezig den grond aan te vegen en de tafeltjes schoon te maken voor de uitvoering van vanavond. En door die chaos heen wandelt de interviewer van Haarlem's Dagblad, om den „Draht- seilkunstler" Abdullah een en ander af te vragen. „Herr Abdullah!" roept de admi nistrateur en daar verschijnt tusschen de coulissen een mau van middelbare grootte, stevig gebouwd, met een eenigszins oostersche type. langen, zwarten knevel, bruin gelaat, zwart haar en amandelvormige oogên. Met eene cigarette in den mond en een pet op komt hy pacifiek aanslenteren. „Herr Abdullah, ik ben van 't Dag blad, kunt u me ook een en ander over uw levensloop vertellen Ik heb gisteravond „Ihre Leistungen bewun- uert." De heer Abdullah knikt gestreeld en laat daarbij een rij witte tanden zien. Hoe lang hy al werkt op de koord? „Van "mijn vierde jaar af," zegt hij in het duitsch, met enkele engelsche woorden zoo nu en dan er tusschen: „Mijn vader was een Ara bier, mijn moeder een Franfaise. Zij stierf bij mijn geboorte en mijn vader een jaar later. Toen hebben ze mij maar aan den circus verkocht. An ders was ik nooit artist geworden." „En hebt u altijd op het koord ge werkt „In den beginne wel. Later moest ik ook gymnastiek loeren en heb daarin hefheele vak doorgewerkt, aan den rekstok aan de trapeze, alles. Maar toen dacht iklaat ik liever wat uitvinden dat een ander niet zoo gauw nadoet. Toen heb ik dit uit gevonden." En met een kalm handgebaar wees hij naar de koorden en touwen van den toestel, waarlangs hij zyn hals brekende toeren uitvoert. „En hoe lang doet u dezen toer?" „Vijftien jaar. Tot dusver heeft niemand dien nagedaan. Deze zaal is niet zoo hoog, maar elf a twaalf meter, hier loop ik gemakkelyk om hoog. Maar ik heb wel in hooger zalen gewerkt, bijvoorbeeld in de Crystal Palace in Londen, die 110 voet hoog is. Als ik dan bovenkom, ben ik erg vermoeid, maar hier valt het mij gemakkelijk." „Dat u er afglydt, kan ik mij nog begrijpen, maar hoe het mogely'k is om er tegen op te komen, is me een raadsel."" „Iedere stap dien ik doe, moet pre cies wezen, anders verlies ik mijn evenwicht. Maai* het naar boven gaan is niet gevaarlijk, want als ik eens val, dan kom ik in 't net terecht en dat houdt mij wel. Het «reoote gevaar zit in 't naar beneden glyden. „Hebt u er wel eens een ongeluk mee gekregen „Ach, Herrjezei Herr Abdullah glimlachend en opende daarby zyn korte, stevige handen alsof hy zeg gen wou„ik tel de keeren al niet meer." Toen ging by voort: „een poosje geleden ben ik nog in New York ïeelyk gevallen. Dat was ook by 't afglijden. Ik verloor de draad en kwam niet behoorlijk op mjjn voeten terecht, maar smakte met mijn hoofd op 't tooneel. Vyf dagen lang ben ik halfdood geweest. Ze wilden me al begraven, maar dat is toch niet gebeurd. JVlaar 't is nog niet hcelemaal genezen. Dat moest heel lang duren, zeiden do doctoren, 's Morgens als ik opsta, moet ik mij vastgrijpen, anders va! ik om. Dat is van duizelingen, die na een half uur weer over gaan." „En fieeft dat u niet afgeschrikt van den toer?" „Nein", zei hij eenvoudig en keek naar zijn staaldraad, als wilde li ij zeggenwe kennen elkaar. „Maar ik word oud, ik ben al vyf en veertig; de kracht gaat een beetje weg. Missclfien ^ou(^ ik het nog een paar jaar vol, maar dan schei ik er uit en ga reizen met myne kinderen, „drei Madel" en een jongen. De eene zingt en speelt de andere danst en de derde jongleert. „Dit vak wordt zeker goed betaald, niet waar? „Dat gaat wel. In Londen hebben mijn vrouw en ik samen (myn vrouw werkt ook, die danst op een bal) wel eens in de week 105 pond verdiend (1260 gulden.) Maar dan werkten we ook 's avonds in meer dan een lokaal." „En u drinkt zeker in 't geheél geen alcohol?" Hij glimlachte wat en zei„niet na vijf uur, maar voor dien tijd kan het mij geen kwaad." „Nadat Herr Abdullah zijn pan toffels had laten zien, vervaardigd van zeildoek en buffelhuid, die van onder flink met hars worden besmeerd, zei hij „Jetzt gehe ich fisehen." En tot slot hielden we een gemoe delijk praatje over den voorraad viseh in de Lie en de groote vangst, die hij daar gewoonlijk had. En "het leek mij wonderlijk, dat een man, die iederen avond zijn leven waagt, daar als een pacifieke burger rentenier praatte over het beste visebtuig en over zijn hoeken, waar mee hij wel een visch van zes pond uit hef water kon halen. En de wandelaar, die aan den Am- sterdamschen straatweg een man doodstil aan den waterkant ziet zit ten. met onverstoorbare aandacht tu rende op zijn dobber, zal zich moei lijk kunnen voorstellen, dat dit nu is de waaghals Abdullah, van zijn vollen naam Abdullah Mellas, ae „clou" van 't programma van den troep van Van Haarlem in de Socië teit Vereeniging. Vervolg Stadsnieuws Een gelukwensch. Maandag werd het volgende tele gram verzonden aan H. M. de Ko ningin-Regentes „De afdeeling Haarlem' van de Ne- derlandsche Vereeniging van Oud- strijders der Zee- en Landmacht uit Neaerlandsch-Indië, „Het Vaderland Getrouw" biedt Uwe Majesteit hare gelukwensehen met dezen dag aan. Namens de afdeeling, De Secretaris C, VAN OPZEELAND, Begijnhof, Haarlem. Hierop kwam het volgende ant woord in: „Hare Majesteit draagt my op U te danken voor aangeboden geluk wensehen. Adjudant van Tuyll." StaalwaterbronnerL. Heden, Dinsdagmiddag te 3 uur, vergaderden aandeelhouders van de Maats, tot Exploitatie van Staalwater- bronnen in het Brongebouw. Op de convocatie kwam voor het benoemen van Commissarissen. (Meh weet, dat in de vorige vergadering Commissa rissen eenparig hun ontslag hebben genomen). Verslaggevers der pers werden niet toegelaten. (De vergadering duurt voort). Zondagavond ontstond er in de Oravalspoort (Klein Heiligland) een vechtpartij tusschen eenige mannen, waarbij aan een hunner de neus werd afgebeten. Maandagavond had er een hevig ge schil plaats in café „Hoogerhuis" op de Botermarkt, tusschen een vader en zijn zoon, waarmee do politie zich bemoeien moest. Toen deze den zoon wilde arresteeren, kwam er zooveel verzet van den kant van 't publiek, dat van den gummiprotector gebruik moest worden gemaakt. Voor het examen Fransch 1. o. is Maandag te 's-Gravenhage geslaagd mej. W. L. Hoffmann alhier. Niet mej. maar de heer M. Eike lenboom is Zaterdag te's Gravenhage geslaagd voor het examen actelioog- duitscne taal. Bekroningen. Men deelt ons mede, dat de heer Ph. Deys, tuinbaas op de hofstede Oosterhóut, een eersten prijs, een zil veren vergulde medaille óp de ten toonstelling te Bussem ontving voor eene inzending dubbele en eene inzen ding enkele knolbegonias. De heer J. J. van Cruyningen behaalde een tweeden prijs, 'een bronzen medaille voor inzending anjelieren. Bij het heden gehouden examen gymnastiek L. O. zijn van de 4 ge- examineerde candidaten geslaagd de heerenH. P. v. Koersveld en W. Heersma, beiden van Maastricht. By het korps brandblussehers al hier is eervol ontslag verleend aan den heer A. J. van" der Steur als sergoant-majoor en zulks onder dank betuiging voor de aan de gemeente bewezen diensten, en zijn benoemd tot sergeant-majoor de heer E. G. R. Frenay thans sergeant en tot sergeant de heer J. H. Martens, thans vi*ywil liger bij spuit 10. Heemstede. Den 15 dezer zal het 25 jaar ge leden zijn dat de Z.Ew. heer M. van Dieren, thans kapelaan by de parochie kerk van den heiligen „St. Bavo" op Berkenrode (gem.Heemstede) tot priester werd gewijd. Z.Eerw. is thans ruim 13 aan deze parochie verbonden en genoot zijne opleiding op Hageveld. Heden Dinsdag maakten de leer lingen van de Brei- en Naaischool alhier, onder begeleidingvan de di rectrice, mej. de wed. Swart, een rij toer, teneinde van de prachtige na tuur in de environs te genieten. In 2 groote rijtuigen werd de tocht on der uitgelatenheid van pret, aanvaard en voorzien van de noodige mondbe hoeften, waarvoor de Beschermvrouw, mevr. de douairière van Lennepgeb. Teding van Berkhout, had gezorgd. Haarlemmermeer. By den veehouder Repke alhier zijn I twee koeien gestorven aan miltvuur. IJpolder. Op last van den district veearts zyn by de wed. Verbrugge drie paar den afgemaakt als lijdende aan kwaden droes." De oogst is in deze polders begon nen; naar het zich laat aanzien zul len qualiteit en hoeveelheid niet tegen vallen. Zandvoort. Maandagmiddag had ter gelegen heid van den verjaardag van H. M. de Koningin-Regentes m het hotel Kurzaal een groot kinderfeest plaats, waaraan tamelijk veel kinderen deel namen. De Heer Bosco uit Berlijn vermaakte de kinderen met zijne goocheltoeren. Luchtballons werden opgelaten, die echter meest alle door den hevigen wind mislukten. Na afloop werd er door de kleinen gedanst, wat zeer vermakelyk was. Ieder kind ontving een aandenken en keerde wel voldaan naar huis. 's Avonds word op het strand voor villa Maris een vuurwerk afgestoken, wat zeer voldeed. Het slotstuk „Hulde aan H. M. de Regentes" was bepaald mooi. Het vuurwerk werd opgeluisterd door muziek. Na afloop hielden de jongelui met lampions een optocht door het dorp. Aangekomen vreemdelingen. Mr. D, W. G. de Neufville, Amsterdam, 4 pers., Hotel d' Orange. R. K ijzer, Amsterdam, idem. S. Yredenburg, Arnhem, 4 pers., idem, H. Busché, Godesberg, 3 pers,, Hooge- weg E 19. Mevr. E Feistmann, Offenbach, 5 pers., Groote Badhuis. Dr. M. Emmend, Nurnberg, 3 pel's.. Villa Maris. Ds. W. Parker, Londen, 3 pers, idem. W. de Geus, Amsterdam. 6 pers., Hal- testr. B '238. Eies Mulder, Amsterdam, 6 pers,, Post- straat D '22. O Ilonny, Dieren, 3 pers., Hotel d' Orange. E. Boissevain, Kaarden, idem. 1!. II. Schroder, Amsterdam, '2 pel's., idem. Graaf Bassewitz, Mecklenburg, 3 pers., idem. Dr. J. Oppenheimer, Frankfort, 2 pers., idem. IJ. II Muller, Amsterdam, idem. Mevr. Pennink, Rotterdam, 2 pers, idem. Jonkvr. J. Sandberg, Arnhem, idem. \V. C. v. d. Hoeven, Utrecht, idem. Mevr de Wed. Kinschot Luden. Am sterdam, idem. Mej. Billiard, Amsterdam, idem. Goettscb, Utrecht, 5 pers.. Villa Buiten rust. Zegers, Heemstede, 2 pers., idem. J. J Veeren, Utrecht, 4 pers, Hooge- weg, E 28. S. Strauss, Karlsruhe, 8 pers., Villa Margaretha. W. Stork, Hengelo, 7 pers., Villa Wel gelegen. BURGERLIJKE STAND. Getrouwd3 Augustus. J. J. Groe- neveld en I. M. J. Ziggelaar. D. Drost en J. C. de Graan. Bevallen: 31 Juli. A. v. d. Wateren—Out z. 1 Aug. N. Verha gen—v. Vliet z. E. Clausing— Bou- man d. J. C. Vaseu— Hoomans d. W. Duits—Dral d. J. M. Heinsbergen— Assendelft z. C. Nielen—Schous d. 3. J. G. de Klerk—Staal d. E. v. d. Hulst—Huiberts d. J. J. Burger- Smit z. J. M. Moerkerk—v. d. Berg z. G. G. Pryden—Corsten d. Afloop der Veilingen in het Verkoopt „De Goudeyi Leeuw op Zaterdag 31 Juli 1897. 1. Een Huis en Erve met Tuin, Kruisweg 3. H. F. Göcker f3805. 2. Een Winkelhuis en Erve met vergunning, Korte Yeerstraat 10. 3. De Ijskelder Bolwerk. De perc. '2 en 3 gecomb. P. Hoo- geveen f15025. 4. Een Huis en Erve met vergun ning, Jansweg 23zwart en rood. W. Drenth f 13500. 5. Een Huis met Tuin en Erve, benevens afzond, opg. Bovenwoning, Rozenlaantje Tzwart cn rood. H. G. Lindeman f5500. 6. Een Huis en Erve, Bolwerks- laan 1. J. Broekmeijer f 1785. 7. Een Winkelhuis met Slacht plaats, N. Raamstraat 15 zwart en rood. H. J. Evelijn f4950. 8. Een Huis en Erve, Jacobynen- straat 10. F. J. de Landmeter f2650. 9. Een Winkelhuis met Pakhuis en Erve, Botermarkt 21. Opgeh. f 10030 Stoomvaartberichten* Het stoomschip Koningin Regen tesvan Amsterdam naar Batavia, arriv. 1 Aug. te Batavia. Het stoomschip Maasdam, van de Holland Amerika Lijn, arriveerde 31 Juli van Rotterdam tc Ncwyork. Het stoomschip Prinses Sophie van Batavia naar Amst, arriv. 1 Aug. te Suez. Het stoomschip Prinses Amalia, arriveerde 2 Aug. van Batavia to Amsterdam. Het stoomschip Ardjoeno, van Rot terdam naar Java, arriv 1 Aug. te Southampton. Het stoomschip Prins Willem III van Ainst. naar Paramaribo, pass. 31 Juli Oucssant. Het nieuw gebouwde stoomschip Rotterdam, van de Holland Amerika Lijn, van Belfast naar Rotterdam, arriv. 31 Juli te Rotterdam. Familieberichten. Bevallen30 Juli. C. Kuyken Smildigcr d. Baarn. Veldhorst—Reek z. Dokkum. 31. W. P. Prins—Jor- daan z. Haaksbergen. G. J. Smjdts— Tjasink Vieringen. J. M. Baltus Mynlief d. den Haag. 1 Aug. H. de Vries—Polak z. Amst. 2, Baronesse C. M. van Lijnden—Van Weede z. den Haag. Overleden27 Juli. F. J. ïh. E. Fiwein 35 j. Djocjocarta. 28. D. v. Os 68 j. Punuerend. 30. C. de Vos jd. Veli). 1. I. H. Ansingh jd. 30 ,j. Amst. Wed. G. J. Kelderman—Alol- sen 78 j. den Haag. G. J. Helge Sr. 80 j. Hardinxvela. Wed. A. Donk Cz.—De Vries 46 j. Amst. 31. A.S. Hamburger 33 j. Amst. D. F. de Soet 55 j. Amst. 1 Augustus. A. C. Smeets—lmmink 50 j. Amst. C. G. A. van der Poel jd. Zaltbommel. H. B. Kip 74 j. den Haag. 355e STAATSLOTERIJ Dinsdag 3 Aug. 1897. do ldasso 2e lijst. No. 20221 1'20,000. No. 4806 f 1500. No. 10930 f 1000. No. 19812, 20493 f 400. No. 11776, 13094 f 200. No. 9979, 12293, 14821, 17259, 19398. 19975 f100. Prijzen *"an f30. 1630885894 8943125481559618071 20 3097 6002 8967 12662155f818085 25 3208 6018 8973 12676 1561918124 91321U6056 9073125901566518162 130 32136073 910612691 1567818206 1613238 6174 9142126281673518217 23032:196183 9228126301575518320 23332616194 926712689 1583418384 31533646210 9366127101589518410 311 3374 6239 9367128071690018441 365 3376 6262 9401 12898 1596918469 4303477 6391 9785129081597818562 480 3507 6477 9821129731598018590 51035446493 9868130011691118624 551 3616 6517 9907 13029160361868S 59536226544 9941130471604418717 59S 3686 6657 10100131121607218794 684 3757 6899101291329316120 18840 72637796952 1023313467 161221S983 745 382269781029313483 1614818992 7523S80700610318 13540 1624119018 763 3840 7015 103321359916259 19055 7903874 7026 10347 13775 16262 19106 806 3917 7060 10360 1377816 '6819150 867 4110 708710410137961627619201 899 4177 70941053213801 1633819225 907 4220 7152 106071380816348 19236 961 4360 7187 106141383616350 19393 11 904447 7253 1066813845 1640519440 1104 4464 725510671 138S21644219442 11624496 7261 10698 1390! 1646419518 1216 45227282 10717 139201651819565 1-237 4616 731910742 14004 1655319625 1273 4616 737310780 140061656019688 1307 4672 75U0 10788141021658419680 1312 4720 751010792141081659019728 134847107619 1082614116 1659219745 139-24797 7578 10867 141821660419747 1432 4815 7633 1089114211 1669519749 145848467668 10945 14244 16761 19925 1507 4850 76.59 10984 142381684219963 152048627696 1105814334 1686119976 156748827798 1112814354 1700119984 1633 4902 783311171 14392 1701019986 1636500178771135714106 17077 20058 173450227902 11386 14432 17101 "20137 1753 50537973 11451 144481710420140 178851727987 1151914462 1716320168 184-25178799811534144701717020184 1849 6211 7999 1156414512 17192 20216 188352138048 1156314-54817228 20223 189S 6267 8074 11655 1456017248 20264 19745323 8077 1165814679 17328 20201 •2001.53618103 1166-5 14583 17344 20,87 2166 5374 8190 116901465817369 20293 2177 5408 8227 117301466417374 20296 22205411 8-2301176414686 17379 20303 2339 5424 8355 1178814693 17450 20308 234054468366 1179014749 1751620336 2348 5462 8371 118341476817620 20371 2414 54998486 1190414834175S7 20372 2493 5507 8470119051491817639 20561 2659 6523 8586 119111491-3 17656 20564 2695 5529 8664 119151519317753 20615 2736 66708701120401519817775 20866 27805749882212128152011781520901 2812 68098864 1-216115308 17841 20912 2987 5835 8914 12213154761787120942 3009 5845 8917 124301548817967 20945 3039 6886 89311246116534 18057

Haarlem's Dagblad | 1897 | | pagina 3