PREDIKBEURTEN HUWELIJK. Dagmeisje, R.K. efii net MEISJE, Knippen volps iaat te leeren. PIANIWO. f250, Pianino f250, groot Bovenhuis, Tl HOT®. Ingeval van Haeaotrhoiflea A. DlBOODI&Cs. trel zyn kranige vrouw, die de ge- (leokwaardige boodschap meegaf .Gustaaf komt niet, want ik heb nem yj den keider opgesloten." Nederland en de Z.-A. Re publiek. Uit Johannesburg schrijft de heer Joh. Levds dd. 11 Juni aan „Neêr- ïandia". maandschrift, van het Alge meen Ncdertandsch Verbond: Daar eenige mededeelingen, door my aan de „Soerabayasche Courant" gericht in December 1896, opgenomen worden in uw orgaan, geloof ik met vertrouwen een plaatsje te mo- verzoeken voor de volgende re gelen „Jarenlang heb ik met alle middelen en op alle manieren, die mij ten dienste stonden, aangedrongen op onderschei dene zaken, die van 't grootste belang zijn voor de ?,Dietsche" belangen, bier in Zuid-Ah'ikaenginds,by Ulie- den, in Europa. Enkelen daarvan zyn nog niet verkregen en znllon misschien nog langen tijd utopiën, desiderata of hersenschimmen genoemd worden... „och, wat maakt het", indien ze maar tot stand komen, uit eindelijk. Hiertoe behooren lo. goed volksonderwijs en 2o. vooral schrik niet! een rechtstreeksche stoomvaartlijn tus- schen Rotterdam, Amsterdam of Ant werpen en Kaapstad, Durban of Lo renzo Marques. Er is echter éen zaak verkregen, tot blijdschap van allen, die nog een sprankel van ouderwetsche vaderlands liefde en krachtdadig patriotisme be zitten: en dat is een flinke uitbrei ding der handelsverbindingen tusschen [Holland en Transvaal. Om U éen voorbeeld te noemen, sinds myn be- wusten brief aan de „Soer. Ct," dus sinds ongeveer 6 maanden zijn hier te J'ohannesberg geopend: eengroote algemeen© commissiehandel door den heer Johan Smit, die reeds goede za ken doet. en Hollandsche cacao, De- ventersche tapijten, Haagsche hopjes, enz. enz., een welverdiende popula riteit heeft bezorgd, voorts een fraai schoenen- en laarzenmagazijn door de hoeren De Haas en Co., een agentuur van een Hollandsche muziek- en kunst handel en twee Hollandsche vleesch- houwerijen. Rekent men daarbij oudere firma's, met name Harmens, Pels Rijcken en Co., Samuel Frank en Comp., Bas- tiaans en Jonker. Gebroeders Elzas, P. Stoker Jr. en H. Jong, welke, al ion als solide en ijverig bekend staan (zelfs onder de Engelsche concur renten dan moet ook den meest angst vallige duidelijk worden van hoe groot belang het Hollandsche deel der be volking hier geworden is. Johannes burg is lang niet meer de Engelsche stad, die het geweest is, en al wordt er meer Engelsch gesproken dan eenige andere taal, toch overtreft het aantal Hollanders, Duitschers en.... Russi sche Joden, te zamen genomen, verre het aantal Engelsche®,om van de z. g. „Afrikaanders" niet eens te spre ken, die ook tot de Dietsclie bevol king gerekend konden worden, indien zij slechts meer beginselvast waren! Het is echter een treurig en onloo chenbaar verschijnsel, dat" in 95 pCt, A frikaander-h uisgezinnen Engelsch liever dan Hollandsch gesproken wordt door de jongere generatie. En waar om? Uit gemakzucht en modegeest? Wie zal 't zeggen? Onbekend maakt onbemind Een Hollandsche boekhandel, die bijv. steeds goed gesorteerd moest wezen in eenvoudige, liefst geïllus treerde volksverhalen, in almanakken en scheurkalenders, in Mailedities van Hollandsche couranten, behalve in de gewone schatten van belletrie, litte ratuur en lest, best, de zuivere wetenschap, znïk een winkel-magazijn in "t centrum der stad zou kolossaal :oede zaken doen. Komaan, heeren Boekhandelaars en Uitgevers in Koord en Zuid-Nederland, vormt een Syndi caat! Bedenkt u nu eens niet al te lang en zet door! Vrees voor welsla gen behoeft gij niet te hebben; ziet maar eens welke goede zaken de hee ren Wormser, De Bussy, Nierstrasz en Juta in 't kleine Pretoria doen! ,,'t Sal wel gaen." Ja, maar „niet vanzelf", iemand moet de kat de bel aanbinden. Uit Britsch:Indië De laatste berichten van de Indo- Afg aansche grens zijn ernstig. Een post te Gazarbund, in Beloetsjistan, met een bezetting van-, inboorlingen is Zondagnacht aangevallen, van de bezetting werden er gedood. Cavale rie zet de aanvallers na. Uit Quetta wordt voorts gemeld, dat de inlandsche militie in Beloets jistan niet meer te vertrouwen is, en dat twee aanzienlijke hoofden naar Afghanistan gevlucht zijn. Uit het Swat-dal komen twee uit- eeuloopende berichten. Volgens het eene .heeft een stam op den rechter oever der Swat geweren, waaronder een paar Sniders en Martini's, en zwaarden uitgeleverd. Volgens het andere is 'een leerling vau den Gekken Moellah daar weer bezig onrust te stoken. De Afridi's hebben, volgens een telegram uit Peshawar dd. Dinsdag den Khaiber-pas geheel ontruimd, maar uit Bombay werd Woensdag ge seind, dat 4000 man in den pas ge reed staan om eiken aanval af te slaan. De Amerikaan Thomas B. Dixon heeft een uitvinding op electrisch ge bied gedaan, waaraan Edison, Tesla en vele andere electro-tecbniei jaren lang te vergeefs gewerkt hebben. Hij is er nl. in geslaagd, een toestel te vervaardigen om zes telegrammen te gelyk langs denzelfden draad te sei nen. Het toestel heeft hy onlangs te Boston vertoond en de uitslag der proefnemingen was volkomen bevre digend. Rubriek voor Dames. Bewerkt door eene Dame.] lxvh. Toen ik dezen zomer nu liier, dan daar logeerde, heb ik een dag of veer tien doorgebracht by een familie, waar van ik ae Yrouw bet Yorige jaar by een myner vriendinnen had ontmoet. Hare invitatie om te komen logeeren sloeg ik dit jaar niet af en ik moet zeggen, dat ik er geen berouw ran gehad heb. Laat ik beginnen met te zeggen,- dat ik een jaar of drie, vier alle in vitaties had afgeslagen om te komen, logeeren bij menschen met kinderen. Ik houd veel van kleine kinderen maar niet wanneor ze 's-morgens met hun tweeën of drieën myn niet afge sloten slaapkamer bestormen en wil len dat ik, die niet gewoon ben te half' zes wakker lo zyn, bombarde- mentje help spelen, met de kussens. Evenmin zie ik er de aardigheid van in, dat kinderen van acht en tien jaar worden meegenomen op alle groote wandelingen "waarvoor hun krachten te kort schieten. En vooral kan ik maar nooit begrypen, waarom de vrouw des huizes, zoogoed als de dienstbo- de(n) zich overmatig moeten reppen, terwijl meisjes, die vacantie hebben en dus met haar leegen tijd geen raad weten en jongens, die zich ook vervelen en den tyd trachten dood te slaan met allerlei streken, wanneer ze ten miaste niet aan hun moeder za niken: „wat zal ik nu eens doen?" ik kon me niet begrypen, zeg ik, waarom die meisjes en die jongens niet eens een handje in de huishou ding helpen. Daar zullen ze wezen lijk niet van bederven. Integendeel, bet zou hun goed te pas "komen, want de jeugd van dezen tyd is on handig. dat 'men er by zou schreien. Onze jonge meisjes mogen wat doen aan teekenen, houtbranden of porce- leinscbilderen, van een bed opmaken hebben ze niet het minste begrip en vraag eens aan een jongen van de hoogere burgerschool of hij een schil derij wil ophangen. Ge zuit eens zien hoe hy zich op de vingers slaat. Nu was in die my onbekende fa milie, waar ik gelogeerd heb, de ge woonte om ook de kindereu nuttig te doen zijn in den gang van de dage- lijksche huishouding. Daar was een meisje van acht jaar, dat haar broer tje van drie aankleedde en dat in de vacantie bovendien hunne bedjes op maakte. Met succes hielp zij het ont bijt klaarzetten en stof afnemen. Een broertje van tien jaar poetste de schoenen, deed nu en dan boodschap pen en verzorgde de kippen. Dit mannetje hielp zyn vader een gordijn ophangen en 't was aardig om te zien, hoeveel pret hij er in had, toen het goed en wel hing. Men denkt misschien, dat het een arm gezin was, dat geen voldoende hulp kon betalen, maar dat was aller minst liet geval. Dat de moeder het met éene dienstbode redde, terwijl zy met bare zeven kleine kinderen, er heel wel twee had kunnen gebruiken, vloeide alleen voort uit hare meening, dat kinderen niet altyd zelf bediend moeten worden, maar ook d'e handen maar eens uit de mouwen moeten steken. En dit moet ik zeggendeze kinderen waren door de gewoonte om mee te werken, handig, hulpvaar dig en sympathiek. Alleen waren (ik moet het erkennen) hunne handjes niet zoo lijn en zoo teer en zoo blank als die van die poppetjes-kinderen, die nooit een turf in de kachel doen, maar zich in hun vrijen tijdj veel liever amuseeren met half slapende in een luierstoel, een boek te lezen en 't werk over te laten aan mama en de booien. Als de menschen mij't volgend jaar weer vragen, dan ga ik er stellig heen. 't Is een van de weinige families, waar men nog kinderen ziet, die we zenlijk kinderen zyn en geen oude mannetjes en vrouwtjes. Komt het daar vandaan, dat tegen woordig zooveel vrouwen ongetrouwd bly ven Omdat ze zoo weinig betee- kenen als huisvrouw, meen ik. Dit geloof ik zeker, dat menig jongmensch niet zou opzien tegen een huwelijk, wanneer de weelderige gewoonten van verwende meisjes niet zulke hooge eischen stelden aan zyn inkomsten. Ik zou bijna zeggener komt iets oostersch in onze samenleving, wat de vrouw in de gegoede burgerklasse en in den deftigen stand betreft. Als ik een jong meisje, met een boek op een canapé zie liggen, geparfumeerd als een eau de cologne-winkel, terwijl zy den geheelen dag aan weinig an ders, dan aan nieuwe toiletten en mooie hoeden denkt als ik naga, dat haar eenige bezigheid is, visites te maken en te ontvangen, dan vraag ik mij toch af, waar nu het verschil is tusschen een Oostersche en een Westcrsche dame. De eene fietst niet en de andere wel. Ziedaar het verschil dat ik ge vonden heb. En bovendien zijn in het Oosten, met name bijvoorbeeld in Griekenland, ongetrouwde vrouwen een hooge zeldzaamheid. Men be schouwt het daar als een ongeluk, wanneer een meisje ongehuwd blüft Dan is er nog een verschil. De grieksche vrouw, hoewel ze meestal zeer mooi is, verft zich al vroeg. Zy schildert de wangen, rood, de wenk brauwen en oogharen raafzwart, en de aderen blauw. Nu, verven doet zich een Nederlandscbe vrouw niet neen, nooit 1" Berünerluft. (Kleine pudding). 1 kopje frambozensap. 1 kopje bes sensap, Va kopje watér, waarin opge lost -B'/V blaadje witte gelatine, 2 eieren, het wit styf geklopt en de dooiers bewaren voor de saus. Dit alles te zamen kloppen, tot het stijf wordt en dan in een met boter besmeerden vorm gieten. Sai/s voor de pudding De saus daarvoor maakt men door V2 kan melk te koken, daarin te gie ten 3 theelepels opgeloste maïzena en 2 eetlepels suiker, dan ran het vuur nemen en de 2 eierdooiers er door roeren tot het goed gebonden is. Vervolg Stadsnieuws In eene vergadering door de R.K. Kies'vereeniging gehouden op Donder dagavond in Felix Favore, werden eenige wijzigingen gebracht in het reglement. Aan de orde was de verkiezing van vier nieuwe Bestuursleden, ter vervanging van de heeren Beynes Seignettc, Mr. Bijvoet en Dirken, die bedankt hadden. Van de vier, die in hunne plaats werden gekozen, be dankten er twee: een behield zich zijn besluit voor en alleen de heer W. Küppers nam de benoeming aan. Keuze-Concert in 't Brongebouw. De beer Kriens stelt, evenals dat het vorige jaar geschied is, de leden van het Brongebouw in de gelegen heid zei ven een programma voor een der nog volgende concerten samen te stellen. Daartoe zullen allen die op Zondag 4 dezer de matinée of de soiree be zoeken, een stembiljet ontvangen, waarop zy het muziekstuk kunnen vermelden, dat zy wenschen te hooren uitgevoerd. Deze biljetten, die ou- derteekend moeten worden zullen dan door den verkooper der Badcourant in een geslóten bas worden ingeza meld. Op het programma komen dan de stukken, waarop dc meeste stem men zijn vereenigd. Het keuze-concert wordt uitgevoerd op Donderdag 9 dezer, des avonds te 5 uur. VERGADERING van den Raad der gemeente Haarlemop Dins dag 7 September 189?, des na middags te één ure. I. Beëediging en installatie nieuw inkomende leden. Mededeelingen en ingekomen stukken. Adres bestuur Wilhelmina- Naaiscliool om subsidie. Verzoek eervol ontslag onderwijzeres 2e kl. kostelooze school E. Idem, idem, onderwijzer le kl. Ie Opleidingsschool voor jongens. Idem, idem, assistent by bet gym nastiek-onderwijs aan de H. B. scho len met 5- en 3-jarigen cursus. 3. Rekening der gemeente over 1S96, met memorie van toelichting van B, on WAV. en rapport commissie van financiën. 4. Voorstel B. en WAV. met rap port commissie van financiën, vast stelling le suppletoire begrooting, dienst" 1897. 5. Idem id. id. id. vaststelling staat van af- en overschrijving eu staat ter beschikking uit onvoorziene uitgaven,, dienst 1S97. 6. Idem. id. id. id. 2e suppletoire begrooting St. Elisabeth's of groote gasthuis, dienst 1S97. 7. Idem id. adres Bestuur der Maat schappij tot verbetering der huisves ting van minvermogenden te Haarlem, bouwen woningen aan de Ho'ndestecg. S. Idem id. id. J. van den Boogaard, boawen afdak over grond behoorende bij perceel Oranjeboomstraat 31a. 9. Idem id. gratificatie instructeur d.d. schutterij." 10. Rapport commissie van finan ciën begrooting St. Elisabeth's of groote gasthuis voor 1898. II. Rapport commissie van finan ciën besrooting Stads-Apotheek voor 1898. 12. Benoeming Wethouder. 13. Id. drie Ambtenaren Burger lijken Stand. 14. Id. vaste commissiën. 15. Id. drie Commissarissen Stads- Apotheek. 16. Id. twee Commissarissen Bank van Leening. 17. Id. lid der Commissie voor de bezwaarschriften in zake de plaatse lijke directe belasting. 18. Id. lid der Commissie over het Haarlemscli Muziekkorps. 19. Id. lid eu plaatsvervangend lid Commissie tot de loting voor de schuttery en id. id. Commissie van onderzoek voor de schuttery. 20. Voordracht B. en WAV. be noeming onderwijzer 2e kl. le Tus- schenschool. 21. Verslag opzichter gasverlichting Juli j.l. Voor de lichting 1898 der Nationale Militie zijn alhier dit jaar 582 jonge lingen ingeschreven. Gedurende de afgeloopen maand zijn op de Aardappel- en Botermarkt alhier Aangev. Verk. Prys. Boter 640 KG. 640 KG. f 1,00 1,30 Biggen 438 st. 402 st. f 3,50 10,— Schram. 25S st. 248 st. f 10,— 16,— Aard. 1780 HL. 1229 HL. f 1,00 3.50 Appelen 506 HL.402 HL. f 1,00. f 10.— Peeren 1963 HL. 1639 HL. f 1,50 7,— Stukken van den Raad. Het bestuur der Wilhelmina-Naai- school heeft zich nogmaals tot den Raad gewend met het verzoek om subsidie groot f 300. Het deelt in het adres daartoe medé. dat het aantal leerlingen steeds stijgende is en dat uit de subsidie, onlangs verleend aan de Kookschool blykt, dat meer en meer ook de belangen van meisjes worden behartigd, terwyl bovenge noemd bestuur meent dat dc naai school evenveel nut sticht als am bachtschool en kookschool. Op de voordracht tot onderwijzer tweede kLsse aan de Eerste Tus- schenschool zyn geplaatst: C. War nier te Haarlem, W. T. Hilarius te Haarlemmermeer en J. Vader te Haarlem. Heemstede. Gedurende de maand Augustus j.l. werden door het Telegraafkantoor (Teleph. dienst) alhier behandeld 291 telegrammen, t.w: verzonden 95 en ontvangen 196 stuks. Nadat men eenigen tyd geleden het houtgewas had verwijderd, gaat men eerstdaags over tot den bouw eeuer r. k. school aan de Heerenlaan alhier, waarvoor de noodige toebereidselen zyn aangevangen. In de vorige maand werd tot het stichten eener school, dc noodige goedkeuring verkregen. Naar men verneemt is het bouwen opgedragen aan den aannemer Groe- nendaal te Amsterdam. Zandvoort. Donderdagnamiddag werden de kinderen van de bewaarschool alhier ter eère van den verjaardag van H. M. de Koningin, onthaald door de feestcommissie op krentenbrood, koek en limonade. De Marburger kapel speelde op de speelplaats. De klein tjes, allen gedost met oranje en vlag getjes, vermaakten zich blijkbaar. Eenige leden der feestcommissie wa ren tegenwoordig. Ook de verpleeg den in het Oude Mannen- en Vrou wengasthuis werden door genoemde commissie Donderdag onthaald. Velsen. Dinsdag a. s. zal onze Gemeenteraad vergaderen o. a. tot installatie der herkozen raadsledenBenoeming van een wethouder, benoeming van een ambtenaar van den Burgerlijken stand, vaststelling van de Gemeenterekening en die van het Burgerlijk armbestuur over 1896behandeling der overeen komst tusschen de armbesturen en de geneeskundigen, enz. IJnmiden. Een ingezetene dezer gemeente mocht op den verjaardag van de Ko ningin het geluk smaken, dat zyn vrouw hem een dochter schonk. Dc vader overgelukkig telegra feerde dit aan H.-M. en kreeg daarop eene felicitatie terug per telegraaf. Hij heeft het kind naar de Koningin genoemd. Schoten. De stoomtram, die om 12,20 uit Haarlem naar Alkmaar vertrok, de railleerde Donderdag te Schoten nabij de kerk, doordat het zand van den uieuw bestraten weg op de rails was gewaaid. De locomotief van de tram. die te Santpoort met deze moest krui sen, verleende de noodige hulp en na een half uur oponthoud kou de reis worden voortgezet. Marktbericht. Graan- en Zaadmarkt gehouden te Hoofddorp. Haarlemmermeer, 2 Sept. 1897. Witte tarwe f 7.10 a f 7,80Rogge f4,50 a f4.75, Haver f6.50 a f7. Chevaliergerst f 0.— a f 0.—. Winter- gerst f 4.50 a f 0.—, Groene erwten f 5.50 a f 6.25op kook f 0.—. Kar- weizaad f 10,25 a f 10.50. voetstoots. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: 2 Sept. J. Bel en G. Hendrikse. 31. M. Wolzak euW. Slot. Bevallen: 2 Sept. C. Hoek—Log tenberg d. A. Klumper—Maassen z. W. N. Miesyerius—Blüte z. A. M. C. Anten—dè Nijs d. J. Schouten- Verbeek z. H. G. Beekelaar—Beren- dregt z. K. J. van Elswyk—Vree ken z. E. Moerkerk—van Es d. H. E. Smal—Antouisse z. Overleden: 1 Sept. H. J. Burgers 11 uur z. Schoterweg. J. C. de "Vries 81 j. Jansweg. 2. C. de Ruiter 5 ra. z. Heerensingel. G. P. Knipscheer 68 j. Plein. I N G EZONDEN Deze praktische wet wordt aldus ia Duitsehland toegepast. Op welke wyze beschermt deHol- landsclie wet de Hollandsche koop lieden Dat een dergelijke bescbenning toch ook in ons land zeer noodig is, be wijst het volgende. In het laatst der vorige week ga ven wy aan een boekdrukker te Am sterdam een order voor het drukken van een party reclamebiljetten ten behoeve van de in onze zaak verkocht wordende gasgloeilichtkousjes. De inhoud en vorm dezer biljetten waren door ons op bijzondere wyze gesteld, opdat zij aan het doel reclame zouden beantwoorden. Stelt onze verbazing voor toen een aantal biljetten by "ons in huis werden geworpen (van inhoud eu vorm geheel gelyk aan de onze) nog voordat wy onze biljetten van den drukker had den ontvangen; siechts den firmanaam had de minder nauwgezette Heer con- current veranderd. Zeer waarschijnlijk heeft deze Heer tijdens de bewerking een onzer bil jetten weten machtig te worden en.... de oneerlijke concurrentie deed de rest. Waarlijk het wordt tijd, dat ook in Holland de solide koopman tegen der gelijke kwade praktijken in bescher ming worde genomen. Met hartelyken dank voor de plaat sing hebben wij de eer met hoog achting te zyn Uw dw. dn. Gebr. BRAKEL. Ged. Zijdgracht 6-8-10, bij het Kei zerrijk. Wy zijn het met de inzenders eens, doch meenen toch een eenvoudig mid del tegen zooiets aan de hand te kun nen doen, door namelijk zijn druk werk te geven in zijn eigen gemeente aan een drukker, dien men kent. Ter Stoomdrukkerij van Haarlem's Dagblad bijvoorbeeld zou zooiets als den heeren Brakel overkomen is, mei kunnen gebeuren. Rbö. op ZONDAG 5 Sept. 1897. TE HAARLEM. Eglise WaHoime. Voorm. 10 ure, Muller. Gereformeerde Kerken. Ridderstraat. Voorin. 10 ure, Ringnalda. 's Avonds 6 ure, Ringnalda. Klein Heiligland. Onbekend. Clir. Geref. Gemeente. Zuiderstraat. Voorin. 10 ure en des nam. 5'/j ure, Schotel. Lutliersche Kerk. Voorm. 10 uur, Wempe, Nam. l ure, Zondagsschool. Doopsgezinde Kerk. Voorm. 10 ure, Craandijk. Ds. de Vries, Craandyk en llesta maken aan hunne leerlingen bekend, dat Maandag 6 Sept. hunne catecbisatiën op de gewone uren, weder een aanvang zullen nemen. Kerk der Broeder-gemeente. Voorm. 10 ure, Weiss. Remonstrantsche Kerk. Voorm. 10 ure, Tideman. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de redactie zich niet aansprakelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de copij niet aan den inzender terug- gegeven. Oneerlijke concurrentie. Mijnheer de Redacteur! Wij vragen beleefd eenige plaats ruimte in Uw geacht blad tot het op nemen van onderstaande regelen. Reeds meermalen vernamen wy uit de dagbladen eenige staaltjes van toe passing der wet op de zoogenaamde oneerlijke concurrentie in Duitsehland. Wy vernamen van een koopman die annonceerde, dat hij wegens op heffing van zijn zaak uitverkoop hield tegen zeer verlaagde pryzen. Het kwam echter uit, dat hij zyn voor raad van enkele artikelen tijdens den uitverkoop aangevuld had. De rechter veroordeelde hem deswege tot 15 Mark boete, subsidiair 3 dagen gevayigenis- straf. Een boekdrukker te Berlyn is tot 500 Mark veroordeeld subsidiair 50 dagen gevangenisstraf wyi hij in strijd met de waarheid het gerucht verspreid had, dat een kortelings op gerichte zaak van zijn gewezen com pagnon, woder opgeheven was. AbvERTBNTlÉN. V Voorspoedig bevallen van een ZOON r A. S. G VAN LBNNEP— Kihsbk. Haarlem, 2 September 1897. Ondertrouwd: HENDRIK JAN STOL en TRIJNTJE BROMMER. jfrp*-189T- Het Bestuur der Feest commissie - Koninginnedag, betuigt zijnen hartelijken dank aan allendie doorgif tengaven of door medewer king en hulp de feestviering op 31 Augustus 1897 zoo uit nemend hebben doen slagen. Aanvang der Zondngsohool of Zondag 5 Sept. 1897. INSCHRIJVING van nieuwe Leerlingen op Zondag 5 Sept.» des morgen* van half twaalf tot twaalt ure. Ingang Sophiutraat. Heemstede. Voorm. 10 ure, Kuijlman. Houtrijk en Polanen. Voorm. 10 ure, Heerinqa. Doopsbediening. Zandvoort. Voorm. 10 uur, Swaan. vau Haarlem. Bennebroek. Voorm. 10 ure, Hulsman. pred. te Zandvoort. Collecte Yoor de Kerk. IJmuiden. Voorm. 10 ure, Wesseldijk. pred. te Schraard. Nam. 6 ure, Wesseldijk. Apost. Zendingsgemeenie. Voorm. 10 uur. Santpoort. Voorm. 10 uur, De Stoppela-ar, Candidaat te Leiden. Stoomvaart berichten, Het stoomschip Prinses Marie van Batavia naar Amst., arr. 1 Sept. te Amsterdam. Het stoomschip Drenthevan Java naar Rotterdam, vertrok 2 Sept. van Marseille. Familieberichten. Getrouwdl Sept. L. Tip eu J. C. van Rijn, Makasser. R. v. Bran- denstein en E. M. Brauts, Heeren veen. 2. W. P. Engelenberg en A. L. M. Terbeek, Amst. A. C. Strumphler en E. F. Zur Miiblen, Amst. J. H. F. Zeegers en E. J. H. Schut, Mon nikendam. H. W. O. de Bruyn en M. Ch. G. Logeman, den Haag. P. J. Klok en L. van Breemen, Amst. W. F. Crouwel en J. J. E. de Greeuw, Amst. Bevallen: 31 Aug. A. A. Hesse- link—Bosscher z. Paterswoide. l Sept. J. B. Prins v. Wijngaarden—v. Asch z. S'iedrecht. C. M. Czerwinski— Meddens z. Renkum. F. van der Velde—Italiaander z. Amst. J. Mol ster—Muller levenl. k. Amst. 2. E. M. Groenewegen—Beugelaar z. Am sterdam. Overleden: 31 Aug. C. G.M.Sar- lemijn jm. 0 j. Amst. 1 Sept. Wed. A. O. Evelein—Höweler 76 j. Reine i,'W. J. Trapman 47 j. Monnkendam. ZAKDER-Instituut. AaDgiften voor SCHOOLGYM- NASTIEK, vóór 15 September usi«hen 121 en 45 uur aan but Instituut. DE DIRECTEUR. Ernstig- gemeend, Eene gefort. Dame, P. G., 28 wee*wenseht kennismaking met «en net Heer met positie, om na degelijke, wederzijdsche kennisma king een gelukkig Huwelijk te sluiten. Brieven, liefst met portret, worden ingewacht bur. dezer Courant onder mo toErnstig gemeend. GEVRAAGD, een net, fatsoenlijk Adre,J. B. F. WIJDEMAN, St. Anthmiestraat 50. GEVRAAGD: vi*n 's morgen» 3 tot namiddags 5 uur, voor behulp in de huishou- dirg en kindereD. Te vervoegen: Purklaan 39k, voor 1 ure middag. Eene jonge Dame wenickt eenige jo»ge Dame*, om het Lett. H. Adv.-Bur. Jan Mabsman, Stationplein, Haarlem. (S einthal) TE KOOP, 2 jaar ge bruikt. Nieuw gekost ƒ450, thans *ocr 250. Te bezichtigen Ged. Oude Gracht 118. weinig bespeelduitmuntend van on, keurig notenhouten kast, TE KC OP aangeboden. Brieven letter V. K., Boekh. firma J. F. van DOB- BEN, Haerlem. Aan nette Lieden van den P. G. wordt tegen 1 Oct. a. s. een op een der beste standen, midden in •ie stad, gratis aangeboden. Air vergoeding daarvoor wordt gevraagd Kc st en bewassehing voor den bene dei bewoner en het eens per week schoonmaken van den winkel. Brieven fr. onder No. 1107, bureau van dit blad. Een flinke gemeubileerde Voor- bc venkamer met een of twe« sltapkamers, voor een of tweehee- re; Adres Zijlstraat 56. ^Asmbeien) gepaard met Hoofdpijn, Muselijkheid, Duizelingen, enz. die zeer dikwijls de gevolgen zijn van zittende beroepsbezigheden, is het, ro gens den raad van beroemde ge ne» sheeren, van het grootste belang te zorgen voor dagelijksche ruime dar montlasting, en daartoe gebruike m<n, als zulks noodig is, de sedert veie jaren met roem bekende en bo^ en andere middelen doorprofea- *o-en en geneesheeren aanbevolene Zvitseriche Pillen van Apoiheker Ric hardt Brand. Alleen in doosjes, tegen 70 Cents de doos te verkrij gen bij db Apothekers, (SCHIEDAM, opgericht 1878). Fabrikanten van OLELNE en LOOG. Zeeppoeder ei Vetleogmeel. Prims psliteitu, CsuuneraO prijs*.

Haarlem's Dagblad | 1897 | | pagina 3