oodra het den geschikten tyd geko- b- jen acht, de aandacht der Regeering die vestigen op de noodzakelijkheid de ran wettelijke maatregelen tottegen- jdjaan van het uitbetalen van loonen a drankhuizen. Amsterdamvoorstel II. De Algemeene vergadering noodige Afdeelingen uit, ter bestrijding "ran het kwaad, voortvloeiende uit het )0 nitbetalen van loonen in drankhuizen e- In de eerste plaats zorg te dragen QJat in de buurten, waar dergelijke ln* uitbetalingen plaats vinden, lokalen waar do ploegbazen onge binderd de uitbetaling kunnen be werkstelligen en waar hun het noodige wisselgeld ten dienste staat, en dat ,6 tevens personen in de localen aanwe- 3.zig zijn, aan wie door werkgevers de uitbetaling van loonen kan worden ig óevertrouwd. In de tweede plaatsDe arbeiders- vereenigingen te wijzen op den in- n vloed, dien zij kunnen uitoetenen wat betreft de bestrijding van het kwaad, op de noodzakelijkheid, om dien n nvloed aan te wenden, daar de oppo- 2 iitie van den enkelen arbeider tegen de wijze van uitbetaling voor dezen allicht ongewenschte gevolgen zou hebben. a In de derde plaatsbesprekingen efte houden met werkgevers, die min- ier uit winstbejag, dan wel uit gemak- zucht vasthouden aan het doen uit- betalen der loonen in drankhuizen. ,1 In de vierde plaatsDe architec- len bij herhaling te wijzen op het nut q van bepalingen in bestekken betref- fende de uitbetaling van loonen indi- vidueel en op het werk, iets wat zelfs op groote werken zeer wel mogelijk 3 s gebleken. Beide voorstellen van Amsterdam morden goedgekeurd, het tweede met eene kleine wijziging. Hoofdbestuur. 1 Bespreking van het "Wetsontwerp k betreüende „Ouderlijke macht" (ver- r waarloosde kinderen). 5 De voordracht van den voorzitter betreffende dit punt had geen besluit tot gevolg. Groningen. De Afdeeling Groningen acht de publiceering der resultaten van het onderzoek naar het alcoholgehalte dei- bieren wenschelijk. Naar aanleiding van dit punt wil bet Hoofdbestuur eene commissie uit- noodigen, bestaande uit de doktoren Walburgh Smidt, Ali Cohen en Snij ders. Voorstel Alkmaar. De vergadering noodigt het hoofd bestuur uit wederom een plaat uitte geven, waarop op aanschouwelijke wyze de ellende, ontstaan door het drankmisbruik, is voorgesteld. Besloten wordt eene plaat uit te geven; welke, zal worden overgelaten aan het Hoofdbestuur. Utrechtvoorstel 1. Het hoofdbestuur wende pogingen aan bij de Regeering tot het verkrij gen van eene Rijkswet, waarin zyn omschreven de voorschriften in acht te nemen bij het bouwen van woon huizen en de regelen, volgens welke de onbewoonbaar verklaring van ge bouwen geschiedt. In zake dit voorstel wordt het hoofd bestuur diligent verklaard. Utrecht, voorstel II. Artikel 9 van het Alg. Reglement van den Volksbond wordt gelezen als volgt: De afdeelingen keeren voor 1 Juni de helft van elke jaarlijksche bijdrage aan de algem. kas, tot een maximum van een gulden. Voor afdeelingen van 500 of min der leden bedraagt de totale uitkce- ring hoogstens 150 gulden, deze uit- keering neemt voor elk lid boven de 500 met niet meer toe dan 0,30 gulden. Voor de afdeelingen van 500 tot 1000 leden bedraagt de totale uit- keering hoogstens 250 gulden; deze uitkeering neemt voor elk lid boven 1000 met niet meer toe dan 0,25 gulden. Voor afdeelingen van 1000 tot 2000 leden bedraagt de totale uitkeering hoogstens f400; deze uitkeering neemt voor elk lid boven de 2000 met niet meer toe dan 0,20 gulden. De correspondent "Storten het volle bedrag der bijdrage na aftrek der kosten. Jaarlyksehe giften worden als bij dragen beschouwd. Hierbij behoort het volgende amen dement van de afdeeling Haarlem „De Algemeene Vergadering gehoord het voorstel— Utrecht en de daarop gevolgde besprekingen overwegende, dat een nauwkeurig onderzoek omtrent de regeling der financiën tusschen de afdeelingen en het Hoofdbestuur gewensekt is besluit eene Commissie te benoemen van vyf leden, welke in overleg met den Penningmeester van het Hoofdbestuur zal onderzoeken, in hoeverre aan de wenschen der afd. Utrecht is tege moet te komen, zonder het Hoofdbe stuur in zyn werkzaamheden te be lemmeren." Deze motie van Haarlem wordt aangenomen, met dien verstande, dat de commissie uit drieniet uit vijf leden zal bestaan. (De vergadering duurt voort.) Krupp. Maandagavond te 7 uur kwam te 's-Gravenhage in een salonwagen aan de bekende kanonnenfabrikant de heer F. Krupp, te Essen. De gep. luit.-kolonel der artillerie, de heer A. Veen Valek, die in zijne vroegere militaire betrekking dikwerf het etablissement van den heer Krupp bezocht, ontving hem aan het station. De heer Krupp is met zyne familie doorgereisd naar Scheveningen. Eene duistere zaak. Zekere N. v. d. Klaauw te Oost- voorne, een jongeling van omtrent 22 jaar, was dit jaar voor het eerst ter haringvisschery gegaan en had twee reizen medegemaakt. Voor de derde reis was hy niet te bewegen naar boord te gaan. Vanwege dereedery kwam men hem onder politie-toezicht zoeken, doch vergeefs. Uit Niéuwen- hoorn kwam toen bericht, dat men hem in een watering verdronken had gevonden. Of do ongelukkige de hand aan zich zelven heeft geslagen, dan wel of hem een ongeluk is overko men, ligt in het duister. Zyne arme moeder, eene weduwe, is radeloos van droefheid. De moordenaar van Barcelona. Luidens een officieele mededeeling heeft de krijgsraad te Barcelona zich verklaard tegen de conclusies van het openbaar ministerie en Sampan ter dood veroordeeld. Uervolg Stadsnieuws De Weleerw. Heer J. Schotel, pre dikant alhier, heeft bedankt voor het beroep by de Chr. Geref. Gem. te Bunschoten. De koning van Siam. Hedenmorgen te kwart over elven passeerde het station de extratrein uit 's Gravenhage,die den koningjvan Siam en zijn gevolg vervoerde van de re sidentie naar Amsterdam. Ter eere hiervan was een eerewacht met het vaandel op het perron opge steld, bestaande uit een gedeelte van het hier ter stede in garnizoen lig gende 3de bataljon 4de reg. inf. on der commando van kapitein Cheriex. Verder waren by de eerewacht inge deeld de 1ste luits. van Borselen en Muller en de 2de luits. Koning en van Ryen ook de garnizoenscom mandant, maj. H. Th. Chappuis, was aanwezig. Toen de trein in ,het gezicht kwam, werd door de tamboers een eeremarsch geslagen en door den troep alles in groot tenue het geweer gepre senteerd. Langzaam stoomde de trein het perron voorby. De oostersche vorst, die met zijn gevolg twee salonwagens vulde, vertoonde zich in politiek gekleed aan een der vensters. In zyne na bijheid merkten wij o. a. op generaal van Helden en in een coupé eerste klasse den minister van buitenland- sche zaken jhr. mr. W. H. de Beau fort. Op het perron en by de spoorweg overgangen was het zeer vol. By den terugkeer uit Amsterdam werd bij het passeeren van Haarlem den vorst hetzelfde eerbewijs gebracht. De meesterknecht van den slager Heck, in de Kleine Houtstraat, H. Kleinenbroeck, kreeg Maandagavond bij het hakken van vleesch, eene wonde in de hand, die zoo ernstig was, dat hij zich in het gasthuis moest laten verbinden. KANTONGERECHT. In de zitting van heden werd tegen de dochter van den bierhuishouder Ansing te Beverwijk wegens over treding der drankwet geëiseht f25, boete of 20 dagen. De loting. Door den Commissaris der Koningin in deze provincie is bepaald, dat de loting over de ingeschrevenen voor de nationale militie lichting 1898, zal gehouden worden op 11 October e.k. over de ingeschrevenen wier geslachts namen beginnen met de letters A tot en met G, op 12 October, over hen met de letters H en tot en met N en den 13 October daar-° anv. de overige jongelingen. Op Donderdag 14 October wordt de loting gehouden onder de inge schrevenen dor gemeenten Heemstede, Bennebroek, Zaadvoort, Spaarndam, Schoten, Haarlemmer]iedë: en Spaarn- woude en Bloemendaal. Militaire school. Ter gelegenheid van de opheffing der militaire school alhier op 1 Oct. zal er eene réunie gehouden worden van oud-leerlingen. Het programma dier réunie is als volgt vastgesteld: Zaterdag 2 Oct. 2 u. nam. Ont vangst der réunie en ten stadliuize; 6 u. nam. Diner in het Brongebouw. Zondag 3 Oct. 9 u. voorm. Boot tocht naar Marken. Déjeuner aan boord. Terugkomst te Haarlem om streeks 5 u. namiddig. Reeds vroeger was al besloten tot het samenstellen van een „Militair Schoolalbum", hetwelk zal bevatten: titelblad, voorwoord, naamlijsten, fo tografieën van het gebouw en por tretten van oud-leeraren en oud-leer lingen. Genoemd album is in uitvoering bij de firma Enfrik Binger, terwijl de uitgave geschiedt door den lieer H. N. Mul. Schermwedstrijd Schiedam. De verecniging „Kracht door Oefe ning" niet „Kunst d. O.", onder- afd. van den Ned. R. K. Volksbond, afd. Haarlem, behaalde voor de carré lange stok te Schiedam behalve het eere-diploma ook een verg. zilv. me daille als eersten prys. De heer W. van den Eiinde, die den 2n prijs lange stok behaalde is Direc teur en de heer J. J. Roozen die den 3n prijs lange stok verkreeg, lid van de Gymnastiek en Schermvereeniging „Kracht door Oefening" Onderafd. van den Ned. R. K. Volksbond, afd1 Haarlem. Bloemendaal. Gemeenteraad. In de Dinsdagavond alhier gehou den raadsvergadering, die door alle leden bijgewoond werd, werden ge ïnstalleerd de herkozen raadsleden, de hoeren Iiouwens, Roozen en Van Hooft. Nadat zij den eed hadden afgelegd, sprak de Voorzitter hen ongeveer als navolgt toe: „Door de nieuwe kies wet heeft deze herkiezing ditmaal kunnen plaats hebben zonder dat de kiezers zijn bijeengeroepen. Deze can- didaatstelling, waardoor de kiezers, konden thuis blijven, is voor u een bewijs van zeer groot vertrouwen. Ik wensch u daarmede geluk en ik heb de zekerheid, dat ik ook namens de andere heeren spreek, wanneer ik zeg, dat ik daarvan heil voor de gemeente verwacht." Opnieuw werd daarop vastgesteld de verordening tot het heffen van op centen op dë personeele belasting. Gelijk vroeger zullen ook thans 25 opcenten worden geheven. Aan de orde was daarna de bespre king der concessie-voorwaarden in zake de aanvrage der heeren D. E. L. van den Arend en JA. G. van der Steur voor de exploitatie eener eleetrisehe tram naar Zandvoort. In de vergadering van 19 Augustus was eene commissie benoemd om met deze heeren te confereeren. Namens deze commissie bracht thans de heer Ter Hof)sleede rapport uit. Spreker zeide, dat hy uit den localen toestand heeft geleerd, dat by den Aerdenhouten den Doodweg, die de tram zal passeeren, afsluitboomen moeten worden geplaatst. Mitsdien had hij de eer namens de commissie een artikel der voorwaarden voor te stellen, luidendedat conces sionarissen ter plaatse, waar de tram de gemeentewegen passeert afsluit boomen zullen plaatsen en dat geen tram zal passeeren, voordat de hek ken behoorlijk zullen zijn gesloten. De bediening dezer hekken kan door het wagenpersoneol geschieden." De Voorzitter deed opmerken, dat B. en "VV. ook hadden voorgesteld, dat de tram op 25 M. afstands moet stoppen en had eene dergelijke be paling van het stoppen nu ook -willen gehandhaafd zien. De heer Van Hooffen anderen gaan hiermede mee. Ten laatste wordt be sloten aan het art. nog deze zinsnede toe te voegen„de trein stopt voor dat de boomen zijn neergelaten." Het aldus gewijzigde artikel wordt aan genomen. Hiermede de taak der Comm. ge ëindigd zijnde, deed de heer Ter Hoff- steede nog het voorstel de navolgende bepalingen er bij op te nemen le. Dat het belemmeren [der pas sage op de wegen door stilstaande of rangeerende treinen zal zyn verboden. 2e. Dat de boomen op de wegen voor rekening der concessionarissen door de gemeente zullen worden ge rooid; doch het eigendom der ge meente blijven. 3e. Dat alle onderhoud der afsluit boomen door de gemeente voor reke ning der concessionarissen zal worden uitgevoerd. 4e. dat de grond, tusschen de af sluitboomen voor rekening der con cessionarissen door de gemeente zal worden hard gemaakt; voor zoover dit niet bij provinciaal reglement is geregeld 5e. dat de concessionarissen jaar lijks in de maand December, voor liet eerst 1 December 1899, eene recognitie van f 1 zullen betalen 6e. dat de verleende vergunning zal worden ingetrokken, wanneer de ljjn op l Oct. 1899 niet is geopend, da delijk daarna; of in geval, dat de concessionarissen niet in elk opzicht hunne verplichtingen nakomenof wanneer de exploitatie zal zyn ge ëindigd, dadelijk daarna. De Raad vereenigdc zich hiermede en onder deze voorwaarden werd de vergunning voorloopig verleend. Aan de orde was hot laatste punt der agenda: Mededcclingcn en in gekomen stukken. Ingekomen was een adres van de Binncnlandsche Exploitatie Maatschappij van onroe rende goederen om de wegen op een breedte van S M. in plaats van 12 M. te mogen aanleggen, met het oog op het natuurschoon. B. en W. adviseeren gunstig. Con form dit advies word besloten; aan gevuld met een amendement van den heer Ter Hoffsteede „mits de wegen voor 1 Januari 189S voor het publick verkeer zullen zyn opengesteld en opengelaten." Verder deelde de Voorzitter mede, dat bij B. en W. was ingekomen eene aanvrage om concessie der heeren Van den Arend en Van der Sleur tot het passeeren met een eleetrisehe tram van de Beeklaan. Het ligt nl. in de bedoeling dezer heeren ook eene. eleetrisehe tram van Haarlem naar Bloemendaal aan te leggen. De Voorz. voegde daaraan toe, dat deze aanvrage z. i. zeer correct tot B. en W. is gericht, als zijnde zij de beheerders der Beeklaan. Het is n.l. niet recht duidelijk, wie de eigenaar der Beeklaan is. De concessionarissen hebben ver zekerd, dat de lijn gereed zal zyn 1 April 1898. Ten laatste is nog ingekomen een adres van den heer A. J. H. Reinders, van Haarlem tot afwyking der rooi lijn bij het bouwen van een paar huizen op den Zijlwegop welk adres gunstig door den Raad werd beschikt. Hierna werd de vergadering, na de gebruikelijke rondvraag gesloten. Zandvoort. Gemeenteraad. In de Dinsdagavond, 7 Sept. j.l. alhier gehouden openbare vergade ring werden, na opening door den Voorzitter, den heer J. Beeckman, burgemeester, de notulen van de vorige vergadering gelezen en goed gekeurd. Daarna werden de nieuwe leden, de heeren C. Draijer en D. Driehuy- zen, door den Secretaris binnengeleid, geïnstalleerd en legden zij in handen van den Voorz. de vereischte eeden af, waarna ze geluk gewenscht wer den door den Voorzitter. Mededeeling werd gedaan van het aannemen van de benoeming tot on derwijzer door de heeren C. Draijer en J. Hofman. Een aanvrage van den heer E. C. van Son te Haarlem om eenigen ge meentegrond te koopen, werd in han den gesteld van de grondcommissie. Aan de huisvrouw van S. Behrens werd op verzoek eene tegemoetko ming, groot f 13 verleend voor het aanschaffen van tafelbenoodigdheden ten dienste van de stembureaux. Een ingekomen request van den heer Eduard J. J. Kninders te Amster dam i:z den aanleg van een electri- schen spoorweg van Amsterdam naar Zandvoort zal behandeld worden by de concessieaanvrage van de heeren Van den Arend en Van der Steur tot het aanleggen van een electri- schen tramweg van Haarlem naar Zandvoort. Tot onderwijzer bij het openbaar lager onderwijs alhier werd benoemd, de heer A. Lenstra te Deventer en zulks op eene jaarwedde van f 500. Mede op de voordracht stonden de heeren: M. van derReydenteBrielle en N. Verhoef te Meerkerk. Op voor stel van B. en W. werd besloten op 1 December a. s. tevens af te lossen f4000 van de leening, oorspronkelijk groot f9000. De meerdere aflos sing is een gevolg van den ver koop van het gemeente-station bij de halte „Dorp Zandvoort," van eenige meubilair en van de badkoet- senloods. Daarna werd vastgesteld de suppletoire begrooting voor den dienst 1897 in ontvangst en uitgaaf tot een bedrag van f 4450,25, zooals die door B. en W. was opgemaakt. Het aanbod van den heer Enschedé te Haarlem, om aan de gemeente kosteloos af te staan een gedeelte weg by Klein Bentveld werd in prin cipe geaccepteerd. Met den heer Enschedé zal, alvo rens een besluit te nemen, nogmaals in onderhandeling worden getreden. Tot lid van Me grondcommissie werd herbenoemd de heer C. Drayer voor het jaar 1887. Tot leden van de grondcommissie voor het jaar 1898 werden benoemd de heeren M. van der Werft", C. Drayer en N. H. Peters en tot leden der commissie van bijstand voor de openbare werken de heeren N. H. Peters en G. van Toombergen, die verklaarden hunne benoeming aan te nemen. Daarna werd de vergadering ge sloten. Aangekomen, vreemdelingen. Krab, Loenen a.d. Vecht, 6 pers., Hooge- weg E 2!. Mej. v. Hasselt, Zeist, idem E 22. Mej. van Rossum, Rotterdam, idem E 23. Mijnssen, Utrecht, 3 pers.. Kerkst. G 7. Dames Brem, Amsterdam, idem. B. Hazen, Haarlem, 4 pers., Hoogeweg. L. Emmelius, Giessen, 6 pers Villa Maris W. Colman, Langen', erg, pers. idem. Heemstede. Gemeenteraad. In de Dinsdagavond gehouden Ge meenteraadszitting, werden de nieuw gekozen raadsleden, de heerenW. C. Prey de, J. H. M. van Houten, H. Peperkoorn Jz., en Jhr. J. B. van Merlen geïnstalleerd. De Voorzitter hem.complimentee- rende, bracht tevens een woord van hulde aan den heer G. Milatzdie sinds 1874 lid van den Raad was ge weest, maar nu wegens zijn hoogen leeftijd niet meer bij de verkiezing in aanmerking had willen komen. De heer H. Peperkoorn Jr. werd daarna als wethouder en als ambte naar van den burgerlijken stand met algemeene stemmen herkozen. Tot leden der financieele commissie werden herkozen de heerenJhr- Teding van Berkhout, Van Wicke- voorl Crommelin en van den Berg. Hierop werd de gemeente begrooting over 1898, die bij de leden zal cir- culeeren aangeboden; in ontvangt en uitgaaf sluitende met een bedrag van f 34885.14'/a- Onder de uitgaven komen o.a. deze posten voor: „kosten openbare veil'g- beid en brandweer f 2438kosten plaatselijke gezondheidspolitie f 330 kosten onderwijs f6795; kosten arm wezen f 6954,77';jrenten en en aflos singen f 6031,8712pensioenen f 208 andere uitgaven f 143onvoorziene uitgaven fS54,99 Va- Mede werd aangeboden de begroo ting van het Burgerlijk Armbestuur over 1898in ontvangst en uitgaaf bedragende f 5782.27'/2- Voorts werd besloten aan M. J. Oadejans, te verkoopen een stukje gemeentegrond, aan de Zandvaart ge legen en ongeveer 2 Aren groot, voor de som van f 25.— Ten laatste werd medegedeeld, dat de heer B. M. C. J. Kessels, van Hil versum, tot ouderwijzer aan de ge meenteschool benoemd, met 1 Sep tember zyne betrekking heeft aan vaard. Hierna ging de Raad in geheime zitting over tot behandeling van eenige reclames van den hoofdelijken omslag. Na heropening der openbare zitting werd besloten aan de heeren Vester eene afschrijving van f4,50 te ver- leenen. Haarlemmerliede en Spaam- wonde. In de Dinsdag gehouden raads vergadering werden de beide herko zen raadsleden de heeren G. v. An- del en 13. P. Vink geinstalleerd en beëedigd; na rapport der commissie werd de gemeenterekening over 1896 vastgesteld in ontvang op f22876,54 en in uitgaaf op f22840.22, dus met een batig saldo van f36,32. Een aanvraag om verhooging van tractement van twee onderwijzers met hoofdacten werd om advies gesteld in handen van B. "VV. Wethouders benoemingen. Haarlemmerliede en Spaarnwoude B. P. Vink. Sloten G. Veldhuizen. Spaarndam C. Prins. Heemskerk P. Zonneveld. Haarlemmermeer. Voor de armenpractijk in Wijk V te Haarlemmermeer is benoemd in- plaats van Dr. Kimmelde heer Keyzer, arts te Oude Wetering. De gemeente rekening over 1896 was in ontvangsten f86024.69 in uitgaven 83633.53 Het batig saldo bedraagt f2391.16 Sport en Wedstrijden. Koltwedstrijd. De Ned. Kolf bond beeft een natio- nalen kólfwedstryd uitgeschreven, te houden op 12, 13 en 14 September a.s. in het koffiehuis „de Prins Mau- rits" te Nieuwe Niedorp, uitslui tend voor bondsleden. Het programma van den wedstryd is als volgt: Zondag IS September. Voor zoover het Hoofdbestuur per trein 2.12 Greenwichtijd te Noord- Scharwoudo aankomt, zullen die leden per rijtuig worden afgehaald. By aankomst in „de Prins Maurits" Ontvangst van het Hoofdbestuur en welkomstgroet door den Voorzitter van de kolfclub „Over de Helft" en aanbieding van den eerewijn aan het Hoofdbestuur. Ongeveer 3 '/2 uur ope ningsrede door den Voorzitter van den Nod. Kolf bond, den heer H. F. van Thiol uit Haarlem. Ten 4 uur aanvang van den Wed stryd. Maandag 13 September. 's Morgens 8 uur voortzetting van den wedstryd. 's Voormiddags 10 uur rytoer in den omtrek, by geschikt weder, voor leden die zich daartoe aanmelden, 's Namiddags 2 uur Alge meene Vergadering op de bovenzaal van het koffiehuis „de Prins Maurits." Ten 5 uur gemeenschappelijke maal tijd op dc bovenzaal voornoemd. Ge durende den rijtoer, de vergadering en het diner, wordt de wedstrijd zonder onderbreking voortgezet. Dinsdag 14 September. 's Morgens 8'/a uur voortzetting van den wedstrijd eu af kolven. Des avonds bal, te geven door het Casino-orchest te den Helder en fees telijke uitreiking der prijzen. Gedurende den geheelen wedstrijd zal op het terrein annex „de Prins Maurits", fancy-fair of kermesse d'été worden gehouden door de leden der Dameszangvereeniging „Melodia," af gewisseld door zang. Verdeeling van den Wedstrijd. a. Korpswedstrijd om: lo. Een groote verguld zilveren medaille en 3 zilveren medailles voor de leden van het overwinnende korps, als 1ste prijs. 2o. Een groote bronzen medaille en 3 bronzen medailles voor de leden van het daarop volgende korps. Uitgeloofd door het Hoofdbestuur. b. Personeele wedstryd: lo. Een groote zilveren medaille voor hom, die de meeste punten slaat. Uitgeloofd door het Hoofdbestuur. 2o. Vyf kunstvoorwerpen ter waarde van f 200.—, uitgeloofd door de Kolf club „Over de Helft." Familieberichten Getrouwd6 Sept M. A. dc Man cn A. J. O. Scheepens, Bergen-op- Zoom. Bevallen3 Sept M. J. v. Gru ting—De Vletter z. Utrecht. 4. M. C. van Ilolk—Pianteijdt z. Zaandam. M. Veenhuyzen—Sutherland d. Gin- neken. 5. S. F. van der Veen—Brou wer d. Alkmaar. M. E. Benning— Dorpema d. Baarn. Overleden1 Sept. C. G. Parker jd. Godesberg. 5. Wed. H. C. Gouds waard—Rodi 63 j. Baarn. 6' J. V. D. Dittlinger 76 j. den Haag. M. W. Driessen—Beckering 40 j. den Haag. 7. T. C. van der Mandele 55 j. Peka- longan. orgelbespeling! in de Groote- of St. Bavokerk alhier, op Donderdag 9 Sept., 1897 des na middags van 2—3 uur. door den heer W. EZERMAN, met welw. mede werking van den Heer G. P. v. V. (Bariton). PROGRAMMA. 1. Preludium en Fuga. Bach. 2. Aria uit jesua Handel. 3. a. Allegro maestoso, b. Andante. 4. Aria uit Paulus Mendelssohn 5. Abendlied Schumann. Stoomvaart berichten* Het stoomschip Gedê, van Rotter dam naar Java, arriveerde 7 Sept. te Marseille. Het stoomschip Spaarndam, van de Holland Amerika Ljjn, van New- york naar Rotterdam, passeerde 7 Sept. des voorin. 9 m 45 m. Lezard. Het stoomschip Java, van Batavia naar Amst, arriveerde 7 September te Amst. Het stoomschip Ardjocno, van Rot terdam naar Java, arriv. 7 Sept. te Batavia. MARKTNIEUWS. Haarlem, S Sept. Op de kaasmarkt alhier zyn aan gevoerd en verkocht 46 stapels, uit makende 6190 kazen, wegende 11434 Kilogrammen. Hoogste prijs per 50 K. G. f 24.50 Op de veemarkt alhier zyn aange voerd 9 Koeien f 200 a f 140 1 Vet Kalf f 40.— 31 N. Kalve ren f 15,— a 8.—24 Schapen f 18.a 14.— 52 Lammeren f 16. a f 10,—. 5 Paarden. LAATSTE BERICHTEN. De Koning van Siam te Amsterdam. Men seint ons uit Amsterdam: De koning vanSiam arriveerde lieden te 11.28 localen tyd aan het Centraal Station in een extra-trein, die te 10.28 uit de residentie was vertrokken. De koning was in politiek gekleed, ter wijl slechts enkele leden van het ge volg de uniform droegen.Op het perron was opgesteld eene eerewacht en de kapel van het 7de reg. Ter verwel koming waren o. a. aanwezig de vice- admiraal ten Bosch, de kolonels Hou wing en de Bock en de kol. der d.d. Schuttery Boellaert, benevens de burgemeester der hoofdstad. Z. M., vergezeld van zyn adjudant, generaal van Helden namen plaats in een wegens den regen gesloten hof rij tuig, na dc eerewacht te hebben geïn specteerd het gevolg nam tevens in gesloten rijtuigen plaats. "Na een rytoer, die o. a. den stoet langs do Handelskade voerde, waai de „Evertsen" en de „Piot Hein" het gebruikelijk aantal saluutschoten los ten, werd te 12'/a uur het Amstel- Hotel bereikt, waar het luncheon gebruikt werd. De tafel was smaak vol versierd. De dienst aan tafel ge schiedde onder persoonlijke leiding van den lieer Jansens, directeur-gé rant van het Amstel-Hotel. De menu's droegen het koninklijk wapen van Siam. Van het Amstel-Hotel werd daar na gereden langs Stadhouderskade naar het Rijksmuseum. Aldaar werd Z. M. ontvangen en rondgeleid door jhr. B. W. F. van Riemsdijk, hoofd directeur van het museum. Z. M. bezichtigde met veel belangstelling de collectie schilderyen en vertoefde geruimen tijd in de Rembrandt Galerij. Pieneraaus „Slag bij Waterloo" trok zeer zyne aandacht. Voor zyn ver trek schreef hy zijn naam in het Guldenboek. Vervolgens werd een bezoek gebracht aan de diamantslijperij van den lieer Felix Manus in dc Zwanenburger- straat, alwaar eene diamantencollectie werd getoond van 8000 karaat, ter waarde van ruim 1 millioen gulden. Hier toonde de lieer Bouljon Z. M. het verbranden van diamant door middel van koolzuur. Daarna werd langs het Paleis op'den Dam naar liet station gèrcdeu vau- waar de koning weer vertrok naar de residentie, te kwart over vieren, uitgeleide gedaan door degenen, die hem hadden verwelkomd. Ook nu waren do eerewacht en de muziek van het 7de daar opgesteld. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: 8 Sept. A. A.Slen ders en A. C. Bruinenberg. H.Hoogers en L. C. Beelen. Ondertrouwd 8 Sept. G. van Gaste ren en G. Galis. P. H. Roemer en M. A. Rojjnen. J. F. de Reus enM. E. Govers. H. 13. Berendsen en G. Schriever. C. J. Wilgenhof en J. Kater. J. J. van Dnvn en M. C. Wouda. O. van Beck en G. P. Monné. J. H. Meyer cn M. Jansen. Bevallen6 Sept. D. Baars—v. Ara- mers z. B. v. d Putten—Endeman z. 7. J. «Tong—Bakker d. G. B. Slobbe —Lachen d. 8. C. L. M. E. Muller —v. d. Bergh z. Overleden 7 Sept. H. J. Timmer mans 6 m. z. Bannesteeg. 8. A. Wij- dom 70 j. Rustenburgerlaan. "t yar 1a-— Een Fransch pattrict die door het uitspreken van het verbond met Rus- lana in de wolken is, komt van de jacht zonder iets geschoten te heb ben. Daar ziet hy een merelhy grijpt zijn geweer en legt aan. Maar op 't zelfde oogenblik dat hij zal afdrukken laat hij zijn geweer zakken en neemt zijn hoed af ten prooi aan eene hevige ontroering. De vogel fioot. het Russische Volkslied.

Haarlem's Dagblad | 1897 | | pagina 3