Ei een aanvaring tusschen het stoom- H «chip „Thyria" en de „Ika" van de Hongaarsch-Kroatische stoomvaart- te. maatschappij. De „Ika" is gezonken, )i een dertigtal passagiers verloren het lei leren. 3D "Vervolg Stadsnieuws h De brng bij de „Werf Conrad", di Ter aanvulling van het bericht in ai het nummer van 21 dezer wordt ons Fe? tan wèl-onderriehte znde medege- :tii deeld, dat de heer Leyh niet alleen b# architect was voor den bouw van te, deze brug, maar ook de ontwerper iiTan den onderbouw en daaraan den id eisch had gesteld eener beproeving ef ran 400 kilo per M2., een belasting 'ai «Ter de geheele brug vertegenwoor- al digende van ongeveer 17000 kilo. Bij de eerste beproeving „begaf zich de brug", dat is sloegen de beide klappen door, bij een totale qi belasting van slechts 3600 kilo, dus *ji een belasting van ongeveer 80 kilo ra per M2. tb Daar niemand der belanghebben- i-ï den een dergelijk resultaat verwacht had, was verzuimd de noodige rnaat- el| regelen te nemen om te constateeren of de landhoofden waren uitgeweken dan wel of de fout in het ijzerwerk zat. De directie der „Werf Conrad" 0] meende, dat ook het metselwerk on voldoende was, wat door den beer Leyh ten sterkste werd tcgenge- sproken. }I Voorloopig werden door „de Prins ran Oranje" de vallen of klappen versterkt en een tweede beproeving had plaats. Daarbij bleek, dat by een totale belasting van 6800 kilo, dus ongeveer 180 kilo per M2., de gemet- etfselde landhoofden 13 mM. uitweken. 0 Men ging toen niet verder, niet Fo wetende wat de gevolgen zouden zy'n rj doch met deze proef was bewezen, ejdat het metselwerk ook niet deugde. oaDe directie gaf van dezen hare be- p< vinding kenDis aan den heer Leyli, -e|den ontwerper, die tydens de be- >0 proeving in Valkenburg verblijf hield. Tevens werd zijn advies gevraagd njlioe het metselwerk te versterken zou ei zyn. hi Daarop werd het antwoord ont- v( vangen„dat de landhoofden er op ei geconstipeerd waren om bij belasting Dij uit te wyken en na ontlasting in den •Cjvorigen stand terug te komen"; tevens e adviseerde de architect, „daar de brug, die- bij zulk §en kolossale be- ejlasting zóó weinig afweek", te accep- >i teerenhy voor zich maakte geen n bezwaar haar goed te keuren. De directie van de „Werf Con- rad" durfde hiertoe niet te beslui- 3i ten, overwegende, dat by zware le vrachten of bij bijzondere gelegen- 'c heden, wanneer de brug een opdrin gende menschenmassa heeft te dra- m gen, zy een drnkking ondervindt, die ei vry wel overeenstemt met de voor- u geschreven drukking van 400 kilo per M2. De directie, die nu een be slissende zekerheid wenschte te ver- e krijgen, riep de voorlichting in van een commissie van deskundigen, be staande uit de heeren: De Jongh, directeur der gemeentewerken te "1 Rotterdam, A. L. van Gendt, archi tect, en Th. Limperg, hoofd-opzichter bij de afdeeling bruggenbouw, beiden 1 te Arasterdam. Door die heeren is een derde be proeving geschied, die Donderdag 11. plaats had, en toen sloegen de klappen neer by een belasting van slechts 9600 kilo. De •ommissie verklaarde bij die L gelegenheid, dat een voorgeschreven drukking van 400 kilo per M2 vol- strekt met te hoog was. De heer De *9 Jongh zeide geen brug te acccp- teeren, die niet een druk kon weer- staan van 500 kilo en by een dub- Sbele ophaalbrug (zooals by de „Werf 'I Conrad) van 600 kilo. Die commissie zyn voorts een dric- 3 tal vragen ter beantwoording voor- gelegduit haar rapport kan wellicht y te zijner tijd nog een en ander wor- den medegedeeld. O. H. C. 19 Van andere zyde hooren we deze J lezing van 't geval 3 Vroeger was bij de Conrad geen ophaal- maar een draaibrug, zoodat 9 wanneer er uit de haven groote vaar- ifl tuigen naar het Spaarne gebracht moesten worden, de heele brug moest worden gelicht, Toen eens de lieer Goedkoop, directeur van de Werf Conrad, zich beklaagde over de hooge kosten, die dit lichten veroorzaakte, raadde de heer Jacs. Leyli, gemeente- li architect, hem aan, de draaibrug voor - zijne ('s heerens Goedkoops) rekening te doen vervangen door een opbaai- brug. Als een goed adres voor de levering gaf de heer Leyh daarby de ijzergieterij de Prins van Oranje op, die ook van de meeste onzer bruggen in de stad den bovenbouw vervaar digd heeft. Eenigeu tyd later vervoegde zich een ingenieur van deze ijzergieterij bij den heer Goedkoop en kwam daarna by den heer Leyh, wien hy mededeelde, dat de Prins van Oranje wel den bovenbouw maakte, maar van den onderbouw van bruggen inin- deï op de hoogte was. Dè ingenieur vroeg derhalve, of de heer Leyh ook iemand wist, die zich met het ontwerpen van den onder bouw wilde belasten. De architect noemde hem daarop den naam van een der gemeente-opzichters en diens ontwerp diende nu 'de Prins van Oranjede ijzergieterij, met haar eigen ontwerp van den bovenbouw, aan de werf Conrad in. Het gemeentebestuur keurde de teekeningen goed. De bouw ving aan, onder toezicht van den heer Leyh als gemeente-architect. Toen ze klaar was, boog de brug door by eene bo- lasting ran even 3000 ko. en daarop keurde de heer Leyh zelf den boven bouw af, met last aan de ijzergie terij, dien te versterken. Dit ge schiedde en de architect keurde de brug goed, na te hebben geconsta teerd, dat zy 6400 ko. houden kou, Weliswaar was er toen eene afwij king van IVli millimeter aan de landhoofden van weerskanten, dus aan elke zijde nog geen 6 m.M. maar de architect zag daarin geen bezwaar, om dat zoodra de belasting was weggeno men, de landhoofden zich weer zett'en deze afwijking houdt by elke nieuwe brug op, wanneer de grond en het metselwerk na eenigen tyd eene vaste massa zyn geworden. Tydens zyn verblijf in Valkenburg nu ontving de heer L®yh door mid del van een deurwaarder uit Maas tricht een sommatie van den heer Goedkoop om voor zyne rekening (van den heer Leyh n.l.) de brug te laten maken, zooals de heer Goed koop zich die had gedacht n.l. geschikt voor veel zwaarder lasten, dan waarop de heer Leyh die had be proefd. De architect antwoordde daarop, dat hij daarmee niets te ma ken had, aangezien hy slechts als gemeente-architect het. toezicht had uitgeoefend en van de brug zelf de architect niet was. Na dien tijd heeft hy er niets meer van gehoord, totdat in de bladen de stukken verschenen, die in 't voorbij gaan gezegd, langzamerhand op een polemiek gaan gelijken. Alleen kan hieraan nog worden toegevoegd, dat de firma Zuithof er zeer verbaasd over was, te lezen dat de onderbouw was afgekeurd, aange zien zij dit van den heer Goedkoop niet vernomen had en deze haar den onderbouw bereids lioeft betaald terwijl de heer Goedkoop haar ook onlangs nog nieuw werk heeft op gedragen. Naar wij vernemen heeft deHaar- lemsche Bank zich bereid verklaard, aan de Maatschappij tot exploitatie van Staal waterbronnen een zeer be langrijke som gelds voor te schieten (die o.a. zou dienen tot aflossing van de hypotheek van f50.000) onder voorwaarden evenwel, dat voor een derde gedeelte van die som aandeel houders borg blijven en verder: dat dezen den directeur zullen benoemen, dien commissarissen wenschen voor Je dragon. Tram Haarlem-Zandvoort. In het verslag van de gemeente raadszitting van Zandvoort, Dinsdag avond gehouden, leest men, dat gun stig beschikt is op een request van E. Kuinders, om de concessie-aan vrage vau de heeren Van den Arend en Van der Steur voor een electrische tram Haarlem-Zandvoort, aan te houden tot na 31 December 1897. Hiermee is de concessie-aanvrage van de heeren Van der Steur en Van den Arend, die toch al met zooveol moeilijkheden te kampen heeft gehad, wederom met drie en een halve maand vertraagd. Eerst in Januari zal do Zandvoortsche Gemeenteraad deze concessie-aanvraag behandelen, wan neer ten minste in dien tijd Diet op nieuw een verzoek van den heer Kuin ders om uitstel komt. Oppervlakkig beschouwd zou dit uitstel weinig kwaad aan de zaak doen, indien niet het gevaar bestond, dat de daarvoor tot stand gekomen finan- eieele combinatie zich oplost. Dit zou daarom te betreuren zyn, omdat deze lijn in verband met die in Haarlem en naar Bloemendaal, oneindig betel en praktisehers, dan betplau van den heer Kuinders, dat voor zoover Haar lem betreft, al is afgewezen en waar voor, naar 't schijnt, zelfs een ont eigeningswet noodig zou zijn. Ieder weet dat die byna niet te krygen is (en wanneer men er al in slaagt) zeer veel tijd vereischt. 't Komt ons dan ook voor dat de vier Raadsleden, die het bovenge noemde request-Kuinders hebben ge steund, daarmede aan Haarlem zoo wel als aan hunne eigen gemeente, een slechten dienst hebben gedaan. KANTONGERECHT In de zitting van het kantongerecht van heden, Woensdag, werd tegen P. A. v. d. Bogaard, die zyn kind, dat lydende was aan diphtheritus, niet in het door de gemeente daar voor bestemde rijtuig, naar het Gast huis had doen vervoeren, geëiseht f 3 boete of 3 dagen. Onder de beklaagden was verder Petrus Barent van Heemstede, die, na dat hij den „konijnenberg" aldaar had verlaten, nóg daar op den grond was geweest, om er door hem geplanten groenten van daan te halen. Beklaagde beweerde daartoe als huurder van den grond het recht te hebben. Daar inzake dit verlaten van den „konijnen berg" nog een civiel proces hangende is, werd de verdere behandeling der zaak uitgesteld. De kantonrechter uitspraak doende in de zaak van P. J. Kerkvliet, die zich in de vorige zitting had te verantwoorden wegens hazardspel door tegen 5 ets. in de gelegenheid te stellen eene doos zeep te winnen, ontsloeg' beklaagde van rechtsver volging. in de zaak van A. E. Battu (koppelarij) luidde de uitspraak: f2 of 2 dagen. Op het Dinsdag tc 's Gravenhage gehouden concours hippique werden o.a. de volgende pryzen behaald: Het schoonst en best ingespannen rijtuigpaard, 147 a 154 cM. 1ste prys graat Zu Spaur, Bennebroek, 4e pr. de heer A. Wynands, Heemstede. Het schoonst en best ingespannen Eaard beneden 147 c.M. 4e prijs de eer D. A. van Stralen, alhier. Het schoonst en best ingespannen tweespan4e pr. graaf Zu Spaar. Het sehoonste rijtuigpaard van handelaar of stalhouder. Ie pr. de heer A. A. van den Berg alhier. Het schoonste tweespan, idem. 4e pr. A. A. ran den Berg. Het schoonst en best ingespannen rijtuigpaard. 3e pr. de heer Herm. F. Bultman, Haarlemmermeer. Het schoonste en best ingespannen tweespan, toebehoorendc aan land bouwers. 2e pr. Herm. F. Bultman, Haarlemmermeer3e pr. P. S. Zijl mans, Haarlemmermeer. Het sehoonste en best ingespannen tweespan, gefokt door den inzender, 2e pr. Herm. F- Bultman, Haarlem mermeer, 3e pr. P. S. Zylraans, Haar lemmermeer. Het schoonste en best ingespannen tweespan, gespannen voor een boeren wagen voor het binnenhalen van den oogst: 2e pr. P. ts. Zijlmans Haar lemmermeer. Stukken van den Raa.d Ter vervulling van de betrekking van gemeentegeneeskundige in de vacature Dr. T. C. Winkler, hebben zich, naar B. en W. den Raad rnede- deelen, deze heeren aangemeld: Dr. A. W. Goldschmid Nanninga, M. J. Hengeveld Kzn; J. Hoogcarspel, Dr. J. Keyzer, allen van hier en Dr. W. van Krimpen, van Rotterdam. Door B. en W. is de volgende voordracht opgemaakt voor onderwij zeres 2e klasse aan de kostelooze school letter E. Mej. J. J. Blom, al hier; Mej. M. G. A. Wever, te Lis- serbroek en Mej. A. F. van Doorn, van alhier, De heer G. Mulder heeft den Raad verzocht hem te benoemen tot makelaar in paarden en rijtuigen en aanverwante artikelen voor de ge meente Haarlem. B. cn W. aefvi- seeren afwijzend te beschikkendaar de wet zegt, dat een makelaar geen handel mag drijven in de vakken, waarvoor hy als zoodanig is aange steld. De Comm. van financ. adviseert den Raad goed te keuren de begroo ting voor de thans in het vroegere Barbara Gasthuis gehouden wor dende bewaarschool voor 1898, in ontvangst en uitgaaf sluitende met een bedrag van f 1655.40waarvan f 696,66 uit de gemeentekas als sub sidie. Genoemde Commissie adviseert eveneens voorloopig goed te keuren de begrooting der schutterij voor 1898, in ontvangst en uitgaaf slui tende met een bedrag van f 8418,25 waaronder eene toelage uit de ge meentekas ten bedrage van f 8198,25. Deze commissie kan zich verder vereenigen met een ontwerp-raadsbe- sluit, waarby wordt voorgesteld aan den heer J. Gerritsz Jr. de vergun ning te vtrleenen om vroeger aan hem verkochten grond in de Rozen straat met tuinhuisjes en bergplaatsen te bebouwen en het geheel met een hek af te sluiten. De heer Gerritsz is dan bereid den koopprijs van f 2.50 tot f 5.— por M2 te verhoogen. B. en W. stellen den Raad voor het uurwerk op den toren der Nieuwe Kerk door een uur- en minuutwerk te doen vervangen en daarvoor een crediet van ten lïoogste f 900 beschik baar te stellen, behoudens nadere financieele regeling betaalbaar op den post „onderhoud huizen, torens en dergelijke" der begrooting dienst 1897. Bij den Raad zijn ingekomen een adres van de Wed. J. W. v. Stade en een van W. H. Leenarten anderen, inhoudende klachten, dat op grond van te weinig ruimte hunne kinderen den len September niet tot de Tweede Burgerschool konden wor den toegelaten. B. en W. zeggen in hun advies o. m. Aan adressanten zou geantwoord kunnen worden, dat voor hunne kin deren indien liet schoolgeld dei- Eerste Burgerschool of der Oplei dingsscholen hunne financieele krach ten te boven gaat, terwijl op de Tweede Burgerschool geen plaats meer is een der Tusschenscholen open staat, waar weliswaar geen Fransch wordt onderwezen, maar waar de overige vakken van lager onder wijs dezelfde zijn; terwijl tegen den tyd, dat onderwijs in het Fransch voor hunne kinderen in aanmerking komt, de avondcursus aan de Bur geravondschool in die leemte kan voorzien. B. en W.stellen den Raad voor: I. De verordening tot heffing van schoolgeld op de Opleidingsscholen voor jongens tot het middelbaar- en hooger onderwijs, de Opleidingsschool voor meisjes tot het middelbaar on derwijs en de Burgerscholen voor lager onderwijs te Haarlem, te wijzi gen, door aan art. I. na de derde zinsnede van litt. b. 2°, eene nieuwe alinea toe te voegen, luidende als volgt: „Indien twee of meer kinderen uit „betzelfde gezin niet dezelfde Burger school bezoeken, wordt met inacht- „neming van vorengenoemden maat staf de bjjdrage,verschuldigd voor het „kind of ieder der kinderen welke de „Eerste Burgerschool en evenzoo de „bijdrage verschuldigd voor het kind „of ieder der kinderen, welke de Twee- „de Burgerschool bezoeken, zóódanig „berekend, alsof al die schoolgaande „kinderen uit hetzelfde gezin dezelfde „Burgerschool bezochten" en te be palen, dat vorenstaande wijziging ge acht wordt in werking te zyn getreden op 1 September 1897. De onwillige Middelburgsche schut ter van der Veer heeft zich alhier nedergezet. Heden is de heer H. A. van Abs, klerk ter secretarie dezer gemeente, i% 's Gravenhage na het afleggen van mondeling examen, geslaagd als adspv» rant gemeente-secretaris. Zandvoort. Gemeenteraad. In de Dinsdagavond gehouden open bare raadsvergadering waarbij alle leden tegenwoordig waren, deelde de voorzitter, na opening der vergadering, voorlezing en goedkeuring der notulen van de vorige vergadering, mede dat de heer A. Lenstra te Zeist bedankt had voor de benoeming tot onderwij zer alhier, alsmede dat het Burgerlijk Armbestuur bedankt had voor de gemeente-subsidie, groot f200, eenige jaren genoten. De Voorzitter bracht hulde voor de wijze waarop de leden vau liet Burgerl. Armbestuur de financiën van dat bestuur regelden. Een request van den Inspecteur v. Politie om verhooging zijner jaar wedde zal behandeld worden bij de gemeente-begrooting voor 1898. De begrooting voor 1898 werd den Raad aangeboden, waarna de begroo ting van liet Burgerlijk Armbestuur voor 1898 werd goedgekeurd. Aan de orde is de behandeling van de concessie-aanvrage van de heeren Van den Arond en Van der Steur voor het aanleggen van een tramweg van Haarlem naar Zandvoort Voor eerst zal behandeld worden het request van den heer Kuinders, inhoudende verzoek met het nemen van een be sluit te wachten tot mi 31 Dee. 1897. De heer Peters is voor het inwil ligen van het verzoek van den hoer Kuinders, aangezien de gemeente daarby niets kan verliezen, misschien wel iets winnen. De Voorzitter gaf tc kennen, dat de Raad hy h t verleenen van con cessie voor een tram bepalingen kon maken nopens tarieven, dienstrege lingen, enz., maar niet by een spoor wegverbinding, zooals de bedoeling van den heer Kuinders is. De heer Peters achtte het waar schijnlijk dat vóór 1898 nog wel aan vragen konden inkomen, waardoor de belangen der gemeente nog boter wer den behartigd, waarop de Voorzitter antwoordde, dat men dan wel kon blijven wachten en van eene spoedige, betere en goedkoope verbinding met Haarlem vooreerst geen sprake zou zyn. De heer Draijer wcnscht ook het verzoek van den heer Kuinders toe te staan, daar toch de heeren van den Arend en van der Steur ook niet zoo spoedig de exploitatie wen schen aan te vangen. De Voorzitter zeide daarop, dat zulks zal geschieden in het jaar 1899. Het request van den heer Kuinders werd in stemming gebracht. Voor stemden de heeren van der Werff, Draijer, Peters en Teékman, zoodat gunstig was beschikt op bedoeld re quest. De behandeling van de concessie aanvrage van de heeren van den Arend en van der Steur werd dus uitgesteld tot na 31 Dec. 1897. Op voorstel van den heer Draijer werd de behandeling van de regeling der opcenten op de personeele be lasting uitgesteld tot de behandeling der begrooting voor 1898. Daarna werden behandeld eenige reclames tegen den Hoofdei ij ken Om slag, dienst 1897. Afwijzend werd beschikt op de reclames van de wede. J. G. N. van den Berg, A. Groen en W. Groen. De aanslag van J. van Duivenboden werd gebracht van f27 op f21, die van D. v. Duijn van f4.80 op f2.40, die van Wed. G. Kerkman van f 12 op f4.80, die van Wed. K. Keur van f 15 op f 9, die van A. Paap van f4.80 op 11.20, die van E. van dei- Valk van f 3.60 op f 2.40, die van T. Vink van f 4.80 op f 1.20, die van G. J. v. Waveren van f66 op f36, en die van C. Zwemmer van f3.60 op f2.40. De reclame van de Wed. J. Groen zal behandeld worden in de volgende vergadering, daar de stemmen gestaakt hebben over het voorstel van B. en W. om den aanslag te brengen van f108 op f96. Daarna werden eenige afschrijvin gen verleend i. z. hondenbelasting en wel aan C. Riben !/2 jaar voor 1 hond, aan D. Draijer 1 jaar voor 1 hond, aan G. J. Lemstra lL jaar voor 1 hond, aan J. Molenaar Va jaar voor 1 hond, aan J. Kooij 1 jaar voor 1 hond, aan E. Luden voor 2 honden, allen 1ste klasse en aan C. Schraina 1 jaar voor 1 hond 2de klasse. Op de aanvrage van den heer E. C. van Son te Haarlem tot aankoop van eenigen gemeentegrond werd af wijzend beschikt. Daarna werd de vergadering ge sloten. Gedurende het badseizoen vertoef den hier ongeveer 3270 badgasten. Het grootste aantal vertoefden hier op 19 Aug. n.l. 2152. Thans zijn hier nog ongeveer 200 badgasten aanwezig. Door den districts-veearts-plaats- vervanger is alhier éen geval van be smettel yke varkensziekte „vlekziekte" geconstateerd. Met den bouw van het nieuwe hotel in Nieuw-Zaudvoort wordt snel voort gang gemaakt. Naar vernomen wordt moet het 1 Nov. a.s. onder de kap en glas- en waterdicht zijn en met 1 Mei 1898 moet het geheel opge leverd worden. Voor zoover men nu reeds kan zien, zal het een zeer prach tig en groot hótel worden. IJmuiden. De schipbreuk van de „Obi." Omstreeks 11 uur kwam Dinsdag ochtend voor de haven alhier het zeer groote stoomschip Obi een Engelsche stoomboot met mals geladen ran New port News (U. S. A.) naar Amster dam. 't Was een nieuw atoomschip dat zyn tweede reis deed, 322 Engel- sclie voeten lang, 41 voeten breed en met een diepgang van ongeveer 71 d.M. Op het oogenblik echter dat de boot de haven wilde binnenstoomen raakte zy de pier en dreef als speel bal van vloed en storm op liet strand even benoorden de noordpier. De sleep boot Simson, die direct naar buiten ging, kon door de heftige branding, waarin de boot lag geen hulp verlee nen en evenzeer zou het voor de red dingboot een zeer gevaarlijke taak zijn om de in gevaar verkeerende bemanning van het schip af te halen. Daarom werd door hen, die het red- dingwerk op zich namen een andere methode gevolgd om de equipage te redden. Daar nl. de boot niet meer dan een 15 M. van de noordpier ver wijderd lag werd beproefd eene ver binding tusschen boot en pier te kry gen, tgeen te ongeveer 2 uur op de volgende wijze gelukte. De vletterman P. G. Baak begaf zich met een touw om het middel op de blokken die voor de pier als golf brekers dienen. Niettegenstaande eon flinke golf over hem heen sloeg hield hij stand en gelukte het hem eeu van de boot geworpen lyn op te vangen en op de pier te brengen. Aldus was er communicatie met ae pier verkre- en en weldra ging. met spanning oor vele ooggetuigen gevolgd, de „reddingbroek" aan een katrol heen en weer tusschen het erg stootende schip en do pier. Achtereenvolgens werden op deze praetisclie en betrek kelijk ongevaarlyke wyze alle 28 man gered en bovendien de schoepshond be nevens alle instrumenten en zeemans kisten, die eigendom van de beman ning waren in veiligheid gebracht, waarna, daar het weder onstuimiger begon te worden, allen de pier ver lieten. De flinke boot ligt nu zwaar werkend en stampend byna tegen de pier. 'tVoorruim staat vol water en de lading dryft reeds op de golven rond het schip. De golven breken er heftig overheeu en zyn hun vernie lingswerk reeds begonnen, tenminste een der scheepsbooteu ligt reeds ver brijzeld aan dek, de overige hangen slingerend in de davids elk oogenblik hun lot vernachtend. Als eene bizonderheid kan worden gemeld, dat een photograaf alhier eene serie uitstekend geslaagde photogra- fiën heeft genomen vau 't schip en het reddingswerk. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd22 K. Arpeau en J. T. H. Fredcker. J. J. v. d. Berg en N. van Horssen. J. v. Mierlo en O. Wynands. W. van Oosten en H. Zuijdervliet. H. Verspeeck en M. Aarts. GetrouwdP. Buschgens en A. de Raat. H. Hoogers en L. C. Beelen. G. vau Heetcren en G. M. v. d. Hart. A. A. Slenders en A. C. Bruinenberg. Bevallen: 19 Sept. A. M. van Ha mel—v. d. Willigen d. 20 G. Pas man—Waard d. H. Marcusse—Rib- bens d. G. Flipsen—Kerssons z. H. Keizer—v. d. Kaars d. 21 A. M. Sprengers—Kolk d. 11. J. Dyk— Handgraaf z. M. M. Houtkamp— v. Goor d. 22 J. Blom—Schoonhoven z. J. v. d. Nicuwenhof—Koelemy z. Overleden20 Sept. J. Tollenaar— Hessels, 55 j. Gortesteeg. ORGELBESPELING. in de Groote- of St. Bavokerk alhier, op Donderdag 23 Sept., 1897 des na middags van 2—3 uur, door den heer W. EZERMAN. PROGRAMMA. 1. Preludium en Fuga Bach. 2. Adagio uit de Sonate pathétique Beethoven. 3. Sonate no. 5. Merkel. a. Allegro risoluto. b. Andante. c. Allegro risoluto Fuga. 4. Marche funèbre Chopin. 5. Ave Maria Schubert. Stoom vaart berichten. Het stoomschip Oengaran, van Rot terdam naar Java, arriv. 21 Sept. te Marseille. Het stoomschip Smeroe, van Rot terdam naar Java, arriv. 21 Sept. te Padang. Het stoomschip Maasdam, van de Holland Amerika Lyn, van Newyork naar Rotterdam, vertr. 21 Sept." des voorm. 8 u. 25 min. van Boulogne. Het stoomschip Prins Willem III vertrok IS Sept. van New-York naar W est-Indië. Het stoomschip Borneo, van Rot terdam naar Java, vertr. 21 Sept. v. Suez. Het stoomschip Lawoevan Java naar Rotterdam, arriv. 21 Sept., to Rotterdam. Het stoomschip Prins Maurits, van Amsterdam naar Paramaribo, arriv. 20 Sept. te Paramaribo. Familieberichten. Getrouwd: 21 Sept. Jhr. F. J. A. des Tombe en H. J. M. Drabbe, Domburg. H. J. van der Kooy en M. F. van Heemspeek, den Haag. Bevallen: 19 Sept. B. Luytjes— Vis d. Giunoken. 20. I. O. van der Chys—Ter Brugge z. Amst. Kern- pers—Ten Doesschate z. Nykerk. 21. T. van Kollem—Davids z. Amst. OverledenIS Sy>t. L. van Dam 36 j. Leeuwarden. L. Gorter, Velp. P. van Bruinesse 59 j. Amst. 19. K. H. van Brederode 70 j. Deventer. 20. Douairière A. S. J. van Kinschot— Luden 73 j. Amst. 21. H. H. Beek man, den Haag. F. C. H. Corvey, Philadelphia. 35fie STAATSLOTERIJ Woensdag 22 Sept. 1897. 5e kl. 6e lyst No. 3385. 6479, 6813, 16244. 19961, 20280 f1000. No. 5635, 6013, 6208. 11224 f400. No. 774. 3378, 7111, 7502, 8601, 10854, 11907. 16528 f 200. No. 605,1153, 2518,3907,3911,4022, 5745, 6547, 6708. 7148, 7692, S349, 9905, 10936, 12507, 16:100 f 100. Pryzen ran f70. 523643 6469 88431 '20214:-27 1748I 97 3680 6478 889711238 143591756(H 454 3710 tl518 891211285 1 -1405 18709 455 3724 6560 8969 114001450718809- 456 3760 6601 89861145614524 13878 47538196748 899811488146'«7 19042 74040066903 9060115021496519247 769 404 G 6908 908811514 14972 19371 393 4129 7048 9114 115781507919553 90041557108 912411581153S6 19861 102942407J94 91621 !6l71652219909 1231 4285 7268 9271 123571556219952 1-288 4303 7297 940012653 1558319966 146944087361 9417 12776 15591 2011C 1512 4504 7462 9529 12781 15G40 20131 1647 4620 7608 959912787 16012 20142 1655 4627 7709 966612835 16213 2021 1767 48617753 9759 1294716274 20408 1879 4876 7956 9985 130321632120503 1950 4944 795810103 1324016324 20605 2107 5086 8036 1038813270 16507 20678 2334 5249 8109 103901331016509 20809 2423 5278 8196 104201338016549 20822 •244653058206 10169134051663020910 2532 5322 8237 10512 134201677120919 261953568248106631348316785 20936 2846 5457 8287 1069213528 16865 20953 29445479 829810737 13555 16904 3056 5669 8402 108781362316910 3306 5925 8427 109221362816975 3312 6099 8459 109411364317218 3315 6192 8537 1098813735 17360 3407 6235 8833 1 lOOl 1392117867 3125 6464 &S36 110671400217404 Op onderstaande nummers zyn geen prijzen gevallen 634206252 9011 11751 1554018137 40 349 1 6253 902311803 15560 1S!46 69 3514 6263 9042 1180715573 18 225 1213572 6267 90921181015586 18*266 1313620 6321 9111 1181915590 18283 174 3625 6371 9213119491559918325 263 3628 6375 923411951 1561318344 310: 6656419 923511957 15642 1 8349 330 3672 6423 924*21196015690 18354 342 3704 6465 929911975 1570318437 403 3792 6483 930411983 15788 18467 457 3808 6623 931012008177218482 458 3835 6569 931512067 15773 18510 504 3910 6591 932912171 15857 18521 578 3925 6638 937112205 15882 18568 608 3930 6678 937212220158941S566 610 3940 6683 911512234 1590118622 642 4026 6690 94601224915933 18666 682 4i '35 6734 9537 12267 159981S705 739 405S 6740 960S 1231916015 1S706 766 4061 6765 963612327 1601913722 783 41*22 6764 964112339 16048 18744 817 4149 6769 9648 1248516056 18764 9- 6 4166 6773 966212509 16069 18830 915 4208 6812 97» '2 1262116157 18844 9334217 6916 9822126841616918854 969 4 88 6958 9835 12710 16175 18872 984 43116974 9970127291618618876 1O01 43957014 9971 128751020418912 10024398710510005130101621218924 1059 4103 712210029 13028 1621818952 10924471718610034 130461623618997 11394476721610086130481623119044 11614637 72561008813051 1623519051 11644685726010139130J316239 19065 1176 4667 7283 10162 131591625319079 1225 4668 729010219132281626019095 12634687729110226132351634119138 1297 470172941023013291116357 19139 1298 4704 7340102311338016479 19234 1380 4706 737610240133311648319263 1398471673781027113334 1649419269 150047887402 1028813341 1656219276 153948877423 10342 134001657119320 15714903 742610360134561657519367 1.586 4947 7444 1037513501 1658819387 16614965 744510408 1352516613 19411 1684501674491041313591 1666119438 172350307516 10-116 185981667419475 175060407570 1042413603 1667519562 1755505776101044313644 1678219566 1792 5106 76871045013787 1678619590 1837 51507707105041373916798 19619 195951757744 13764J 680219623 2007 6230 777810513137681680319645 2014 5233 784110564139381683019731 2030524178551069314071 1685219740 210*25?47 78751072014131 1692919776 2166 5310 7896107331414316991 19786 2163 5332 79001074814175 1702219800 2187 6338798810764142201703819812 22015367 799010765 14236 17073 20003 22076471801810830142931709320043 22515494 8067 10846 1432517112 20047 2270 6500 807910869 1432617154 20098 228355018106108741433517184 20150 2329 5539 81171088014375 17236 20325 23605553 81631088214386172-57 20332 237655568184108831439517297 20338 23815674 8360109121454117323 20382 2483 57S8 8363109581463817333 20420 2486584083801101314645 1734120461 2558 5856 84101103414688 17854 20463 25695895842311091 14694 1737120502 25635932813411120147151742720518 2700 5981847811149 1472G 17456 20542 270259898504 11280147291747520544 27316028 85231129b 1474617556 20551 7275 6029 8-582 1129914787 17607 20552 2809 6035 8546 11405 14807 17613 20556 285360478574 114151487417718 20G03 28766067 862211457148801773120632 2015 6079 8647 11485 1192617783 20650 2927 6080 866911489 14960 17792 20768 2957 6103 8675 115061504617812 20820 2972 6107 86841157715092 17853 20S24 8027 6108 87061159115097 1787920883 3030 6114 871811598151101790120926 303261438752 1162115111 1790670935 3063 6162 S7681162815217 17911 20956 31286165883111657152531794420973 31526169887911659 1528017978 31646172889411664 1530518010 3196 61818920116661533718037 3268 6187 8936116911535518072 3282 6209 8949116931646318092 337762168985117261650118093 338862198996117271551018111 3418 62229003117431551418128

Haarlem's Dagblad | 1897 | | pagina 3