PREDIKBEURTEN eerier militaire vertooning in htiDg van Narmada. Om zes den ochtend nitgerukt, keerde ip eerst te half acht des avonds kampement te Ampcuau terug. uitren tijd geleden werd liet ;fd geopperd om hun, die tij- ,vn overval en de expeditie op 5k gesneuveld zijn, een meer !e rustplaats te geven. Thans links en rechts van den ïms geheel in de wildernis iven. Sommige dezer graven rzien van" een eenvoudig andere weder hebben zelfs |iet, en alle zyn min of meer rval. De stoffelijke overblijfse- ,n al deze dapperen zuilen thans verzameld worden, Tegenover g van den assistent-resident weg naar Mataram isdaar- ivjds oen terrein afgebakend. jgelijks ziet men dwangarbei- [ea Vrije koeli's bezitr met het van een afwatering en het sn van het terrein. Het geheel als plantsoen worden aange- j in het midden daarvan zul- dapperen van Lombok samen >n graf rusten. Een eenvoudig Ld gedenkteeken zal de plaats luiden." ori en Wedstrijden. zesdaagsche wedstrijd in Ame- 1 waaraan Cordang e.a. zouden Ben uitgenoodïgd deel te nemen, [geen wedstrijd zyn'van 6, 8 en for over zes dagen verdeeld, maar [rit van 144 uur. ©stemmig vallen de Amerikaan- j bladen de L. A. TV', aan, dat bulk „een wreed en weinig spor- Echouwspel" voorbereidt. In Euro- uijn wij van zulke monster Leis- Ven tot heden verstoken gebleven; Lopen ze nooit bij te wonen. 1 RECHTSZAKEN. [ngifto van overlijden ver zuimd. geneesheer, dr. C. W. V., in [maand Augustus lj. waarnemend icteur van het gemeente zieken- te :s Eravenhage was Donder- j voor den kantonrechter gedag- |r<l omdat hij van het overlijden i een patient in gemelde inrichting [den 13en Augustus, eerst den 19en ianvolgende de vereisckte aan- s aan het bureel van den burger i stand had gedaan. 6et bleek, dat de gestorvene, een tisier, verondersteld werd lid te I geweest van eeu begrafenisfonds, [welk geval de aangifte in den gel wordt overgelaten aan den bode zulk een fonds, ten einde het fcget van het burgerlijk armbestuur k te bezwaren. Immers komen de grafeniskosten ten laste van ge temd bestuur, zoodra de aangifte overlijden geschiedt door de di- foe van het ziekenhuis. Door een jmenloop van omstandigheden werd R onderzoek naar de juistheid van [veronderstelling dat de gestorvene [tient in een begrafenistonds was renomen vertraagd en kwam in- ïddels de termijn, binnen welken de [ngifte bad moeten geschieden, te ploopen. Ten slotte bleek dat de niet in een fonds was inge dreven. Bet O. M., de omstandigheden in aan- Irking nemende, vorderde fl boete. [De geneesheer gaf nog als zijne eening te kennen, dat hy den wet- lijken terrayn, binnen welken de pofden van instellingen als zieken- izen van het sterfgeval aangifte püooren te doen, te kort achtte, öornamelijk was een zoo beperkte jd een beletsel om tot de weten- chap te geraken of onbekende over- Menen betrekkingen in de stad of p de provincie hebben. [De rechtbank te Amsterdam ver beelde Dinsdag Peekei, die bij on- jeluk een meisje aan de Oosterschc le met een revolver achter het verwondde, tot 4 maanden ge- ingenisstraf. zyn, maar geen der zes bewoners had er iets van gehoord. Niet minder brutaal is de streek van een man die den volgenden nacht aan een politiebureau kwam aange ven, dat hij, thuis gekomeu, zyn ka mer geplunderd had gevonden. De inspecteur die hem te woord stond, schreef alles op en beloofde, den vol genden ochtend een onderzoek in te stellen. Toen de man vertrokken was, miste de inspecteur het horloge, dat naast hem op tafel had gelegen. Te Worcester, in Engeland, is in hot gasthuis een meisje overleden, tengevolge van het eten van waskaar sen. Zij deed dat om een mooie ge laatskleur te krijgen. De reis om de wereld iii 33 dagen. Uit- Moskou komt bericht, dat Newyorksche financiers iu Rusland concessie hebben gevraagd voor den aanleg van een spoorweg van Alaska tot in Siberië, in aansluiting met den grooten Siberischen spoorweg naar Wladiwostok. Op bruggen en veren zonden de treinen de Beringstraat moeten overtrekken. Komt deze baan tot stand, dan zal men in 33 dagen de aarde kun nen omstoomen. Van New-York per boot in 7 dagen naar Bremen: van daar in l'/a dag naar Petersburg dan in 10 dagen naar Wladiwostok van Wladiwostok ook in 10 dagen naar San Francisco en in 4'^ dag van San Francisco naar New-York. De reissom zou bedragen 2S2 dollars, die tot 500 zouden worden voor maal tijden, slaapwagens enz. GELENGD NIEUWS. In België schynt weder een alge- ïeene werkstaking van de inynwer- jprs in het zicht te zijn. Den 4eu en ien October zal te Luik het natio nal congres der mijnwerkers bijeen komen. Naar de socialistische orga- len melden zal het congres alle mijn ligenaren uitnoodigen oin binnen acht lagen de loonen te verhoogen. Wordt aan dezen eisch niet voldaan, dan zal den I3en October de algemeene werk staking worden afgekondigd. Een stout stuk. Zondagochtend, toen de dienstmeid van den directeur der strafgevange nis Holloway te Londen beneden kwam, vond zij alles overhoop. Alle eetwaren, die men voor den Zondag tad ingeslagen waren verdwenen. In den nacht was door den tuin inge broken, en de dieven hadden zich eerst te goed gedaan aan de visch on gevogelte, waarvan de overblyf- i nog aanwezig waren naast een aantal ledige flessehen. 1 De rest van de spijzen hadden zy meegenomen met al het tafelzilver, een mand met Champagnewijneneen vaatje portwijn. Zn hadden de bal dadigheid gehad, tal van andere fles- schen in den kelder open te trekken. Het gas brandde nog in keuken en eetkamer. De schelmen moeten ten minste eenige uren in huis geweest Het grieksclie leger iu den oorlog. Een correspondent van deAtheen- sche Akropolis heeft een onderhoud gehad met den Griekschcn kroon prins, over de oorzaken van de neder lagen die Griekenland in den jong- sten oorlog heeft geleden. De hoofdoorzaak zoekt de kroon prins in het gebrek aan discipline en aan organisatie in het leger. Hij was daarom steeds tegen den oorlog en hij geloofde niet, dat het tot oorlog komen zou. Zelfs toen hij naarThes- salië vertrok, meende hij niet, dat er werkelijk gevochten zou worden. Ge durende dén tijd waarop de kroon prins in het leger verbleef, deed bij zyn best het zoo goed mogelijk te maken. De eerste terugtocht, zoo vervolgde de kroonprins, was het noodzakelijk gevolg van den val van Nezero en de dreigende overvleugeling door den vijand, die steeds meer manschappen kón aanvoeren, terwijl wij niet eens reservisten voor de aanvulling had den. Het was onmogelijk Larissa te behouden, als wij het leger niet aan een catastrophe als die van Sedan wilden blootstellende stad was niet te verdedigen. De soldaten streden goed, maar zy hadden niet meer dan menschelyke kracht. En in een maand maakt men van burgers geen solda ten. Wie zou onzen hoogeren offi cieren geleerd hebben over brigades bevel te voeren? Hoe moesten wij aan de ervaring komen, uoodig om een leger te leiden? De officieren hadden geen ondervinding, de minde ren kenden geen krijgstucht. „Ik wiide het krijgsrecht invoeren; maar dat was tegen de grondwet. Het Grieksclie volkl is uitstekend, want ondanks alles wat het leger leed en geleden heeft, bleef het trouw aan het vaandel, zonder dat wij dwang maatregelen konden toepassen, om het te beletten heen te gaan." Van de medewerking der vloot ver wachtte de kroonprins ook niet veel. Het ging toch niet aan, een Griek- sche stad te beschieten. Voorde ver overing van Salonika waren geen londingstroepen beschikbaar. Het eenige wat men doen kon, was een paar eilanden bezetten. Voor bet terugslaan van den vijand waren voorbereidingen noodig die slechts door een wapenstilstand mo gelijk gemaakt werden. „Het was ons gegaan," zoo zeiae hy, „als Gam- betta na Sedan. De schreeuwers om liet voortzetten van den oorlog had men maar eens in de voorste rijen der voorposten moeten zettendan konden ze eens zien wat oorlog is." De kroonprins acht het noodzake lijk, dat na het sluiten van den vrede het eerst de organisatie van het leger wordt ter hand genomen. De officieren moeten gedwongen worden, zich niet met politiek te bemoeien en zicli niet als afgevaardigden te laten kiezen, maar fiun dienst waar te nemen. Is het leger beboorlyk onderricht en gedisciplineerd, dan moet bij de ongunstige wijziging der Tnrksch- Grieksche grens, de mogelykheid van een inval worden voorkomen door het aanleggen van een aantal sterke ver schansingen aan de nieuwe grens. De kroonprins heeft zijn herinne ringen aan den korten oorlog te boek gesteldhet zyn de illustraties waar door hij zijn beweringen zal pogen te bewijzen. De Estia deel daaruit reeds nu het volgende staaltje mede: „Voor het begin van den oorlog verzocht de kroonprins den heer Delyannes dringend, hem een paar duizend man te zenden. Na een con ferentie met den minister van oorlog zond Delyannes, in plaats een paar lichtingen op te roepen, een bevel aan den commandant der Grieksclie troepen in Epirus, om een paar ba taljons naar Larissa te zenden. Uit Epirus kwam al spoedig het antwoord dat men niemand kon missen, waarop Delyannis den kroonprins seinde „Wy kunnen u geen enkelen soldaat staren. Bepaal u maar tot de ver dediging." Van zulke staaltjes zullen er in het boek een aantal voorkomen. Vervolg Stadsnieuws In de afgeloopen maand is het Ste delijk Museum van scbilderyen en oudheden op het Raadhuis alhier be zocht door 735 personen tegen en door 312 personen zonder betaling. Gedurende de afgeloopen maand zyn op de Aardappelen- en Botermarkt alhier Aangev. Yerk. Prijs. Boter 553 KG. 534 KG. f 0,90 1.10 Biggen 517 st. 483 st. f 7.— 11,00 Schram. 296 st. 282 st. f 11,17.00 Aard. 1286 HL. 1286IIL. f 1,20 3.50 Appelen 763 HL. 609 HL. f0,90. f 6.00 Peeren 1S96 HL. 1352 HL. f 1,4013,00 Vanmorgen omstreeks half twaalf heeft men aan de binnenplaats van liet Proveniershuis een kleinen ballon opgelaten, waarin de lucht door een watje met spiritus verwarmd werd. Deballon was rood, wit, blauw en oranje gekleurd en een briefkaart was er aan gehecht met vermelding van de plaats van herkomst en met verzoek aan dengene, die hem vinden zou, om bericht. Het was een aardigheid van de leerlingen der in het Proveniershuis gevestigde tweede Burgerschool, die daarvoor al eenigen tijd aan 't sparen waren geweest. De Maréchale. De Maréchale van liet Leger des Heils heeft haren veldtocht in Haar lem weder geëindigd. Donderdagavond hield zij in de groote zaal van Fclix- Favore liarc laatste toespraak. Zij had dien avond een zeer aandachtig luisterend auditorium, dat zy bepaald scheen te boeien. Met een glimlach op het gelaat vertelde de Maréchale allerlei .geschie denissen van menschen, die nooit vloek ten maar al hadden zij het arm, toen altijd blijmoedig waren. Met een zachte stem hief de Ma réchale in hare toespraak soms een lied aan en zacht vielen dan een paar ofti eieren van het podium mede in. Daar het zeer stil in de zaal was, klonk dit heel aardig. Nadat de Maréchale eene vriende lijke roepstem had doen hooren om op de zondaarsbank neder te knielen, eindigde de bijeenkomst op de gewone wyzé. kers. dan dient zij een volgenden keer wat beter voor den dag te ko men. PHILIP LOOTS. Heemstede. Gedurende de maand September zyn alhier ten postkantore (telefoon dienst) behandeld 254 stuks telegram-- men; n.l. 98 verzonden en ïsff o«- Kew^k,vertr.30^|)t dos vangen. Het stoomschip Prins Alexander. van Batavia naar Arast., vertrok 29 Sept. van Port Said. Het stoomschip Obdam, vau de Holland Amerika Lijn, van Newyork naar Rotterdam, arfiv. 30 Sept., te Rotterdam. Het stoomschip Maasdam, van de Holland Amerika Lyu, van Rotter- IJmuiden. Tot tijdelijk onderwijzers aan de openbare school alhier ter vervanging van mej. Scheeffcr is aangesteld mej. Cabu van Hengelo. Marktbericht. Graan- en Zaadmarkt gehouden te Hoofddorp, Haarlemmermeer, 30 Sept. 1897. "Vitte tarwe f 7.50 af8,—Rogge f 4,75 a f 5.25, Haver f 6.— a f 6.50. Cheval iergerst f5.a f 5.50. Winter- gerst f 0.— a f 0.— Groene erwten f6.— a f6.-50; op kook fo.—Kar- weizaad f a f Zomer ris- tarwe f 7.— a f 0.— Capueijners f 0,— a f 0.— Roode wintertarwe f7.75 a f8.10. Duivcnboonen f6—, a f6.50, Paardenboonen f 5.50, a f 5.75, Bruine boonen f 7.50, a f 8.Kanariezaad f 5.50, a f 6.25. voorin. 4 uur 30 min., van Boulogne en passeerde des nam. 12 u. 50 m.. Wight Opera. De Noord- en Zuid-Nederlanusehe Opera-Vereeniging, directie: J. G. de Groot deed Donderdagavond kaar intrede in onze stad. Hier verwacht; men nu stellig het gebruikelijke toe voegsel dal die entree schitterend was. Edoch het publiek wikt en de Noord- en Zuid-Nederlandsche Opera- Vereeniging, directie .J. G. de Groot beschiktbest mogelijk over dra matische en muzikale krachten om van te watertanden, maar die waren dan toch zeker bij deze gelegenheid zoo goed als allen te Amsterdam ge bleven. Althans wat het gezelschap hier presteerde was niet buitengewoon recommandabel voor een volgende ge legenheid. Ik vond in heel deze repre sentatie schrikkelyk veel gewaagds. Om te beginnen de keuze van stuk Saint-Saëus' 3-bedrijvige opera Sam son en Dahla. Men moet zich wel driemaal bedenken vooraleer men een werk, bij het welslagen waarvan zoo veel afhangt van de pracht der dé cors, van voldoende en deugdelijke bezetting van koor en orkest, om van de lioofdvertolkers nu eens te zwij gen voor het voetlicht bracht op een kleine tooneelruimte, met een koor dat al evenmin in staat is zijn taak te vervullen met de expressie en den nobelen klank die hier vereischt wordt, als het te dun bezette orkest de fijn gedachte en schitterende klank-effec ten vermag weer te geven waaraan Saint-Saëns' toonschepping zooveel van haar bekoring ontleent. Geldt deze grief nu meer bizonder de direc tie want er is geen reden te ge- looven.dat koor en orkest niet gaven wat zij met mogelijkheid konden andere belemmeringen in den „stroom der genieting" hadden door de spe lers (der hoot drollen) gemakkelijk uit den weg kunnen worden geruimd. Ik bedoel niet dat hinderlijk nasale in Samson's en Dalila's Hollandsch dit valt niet zoo maar zonder meer te verbeteren en we zijn er boven dien reeds door het „Noord - en Zuid-" min of meer op voorbereid maar wat wel vermeden kon worden is dat onhebbelijk conventioneele in geba ren en standen, met name dat hard nekkig negeeren van den aangespro ken persoon om uitsluitend eh altyd door het publiek tot mikpunt te nemen van vleierij, bedreiging, spot en vervloeking, al naar de rollen van Dalila, Samson, Abimdcck enz. dat meebrengen. Een gunstige uitzonde ring in dit cn andere opzichten maakte de heer Schmier als Hebreeuwsch Grijsaard. Zijn verstaanbare taal, ge dragen door een kerngezonde stem en onderstreept hier en daar door een gevoeld en sober gebaar had bij alle bescheidenheid der rol een be langrijk aandeel in het kunstgenot dat de avondopleverde. Ook de Hoogepries- ter voorgesteld door den heer Florissen maakte geen slechten indruk. Overi gens zou ik van de gebreken en deugden der medewerkenden na deze eerste kennismaking maar liefst zwijgen. Want de eerste komen misschien voor een deel op rekening der omstandig heden, (een ongewoon tooneel, een zomersehe temperatuur, een slecht bezette zaal en derg.) en van de laatste heb ik, om de waarheid te zeggen, niet veel gemerkt. Dit is zeker, als de Noord- en Zuid- Nederlandsche Opera-Vereeniging prys stelt op de waardeering en sym pathie der haarlemsche Operabezoe- VERVOLG NIEUWSTIJDINGEN. De Kamers zijn pas weer bijeen en dit doet ons denken aan een voor val dat eenige jaren geleden in het parlement plaats vond. De afgevaardigde nu de naam is ons ontschoten bedoelde afge vaardigde stond bekend om zyn ver waarloosde kleeding. Ook zagen er zijn handen gewoonlijk uit, alsof hij er mee in den grond had gewerkt. Eens riep hij in het vuur van zijn betoog zijn tegenstanders toe: Welnu laat de heereu bun gang gaan. ik wasch mijn handen in on schuld. Dat (luidde schielijk derebliek van Heemskerk) dat ons geacht mede lid zyn handen wascht. kan zeker niet schaden en dat hij het in onschuld eu niet met opzet doet, daarvan is stellig de geheele Kamer overtuigd Aan gelach natuurlijk geen gebrek. Jubileum Herman Heijermans. Een der redacteuren van de N. Bolt. {Jour., de heer Herman Hcyermans, herdacht heden, Vrijdag 1 October het in de journalistiek zeldzaam voor komende feit, dat hy voor 50 jaren als redacteur-verslaggever aan dat blad werd verbonden. Veel beeft de jubilaris, die op 72 jarigen leeftyd nog met den grootsten ijver zijne taak vervult, in dien tijd medegemaakt. Na de afschaffing van liet dagbladzegel, heeft de heer Heij ermans meer en meer de journalistiek iu ons land tot bloei zien komen. Hy is een der velen geweest, die daartoe heeft medegewerkt. Tal van congressen heeft de jubilaris bijge woond, waar zyn rustige en kalme arbeid spreekwoordelijk is geworden. Behalve redacteur-verslaggever der A". R. C. is de oude heer Heyermans, sinds tientallen van jaren hoofdre dacteur van Het Zondagsblad en officieel verslaggever van den Rotter- damsehen gemeenteraad. Heden Vrij dagmiddag wordt hem een feest be reid door redactie en directie der N. R. CL, terwijl daarna in meer intie- men kring van kinderen en vrienden de viering wordt voortgezet. Wy bieden den heer Herman Heij ermans op dezen dag onze gelukwen- schen aan. Op grond van een breedvoerig rap port op verzoek van de Jury der door brand ontijdig afgeloopen^ Gel dersche tentoonstelling van Ny verheid cn Handel uitgebracht door een on zer beste deskundigen op het gebied van mechaniek heeft genoemde Jury éénstemmig de hoogste onder scheiding een eerediploma toe- jekend aan de expositie van de alom- bekende „Singer-maatschappij" (Naai machines). Te Almeloo is een werkstaking uit gebroken op de stoomspinnerij Twen the aldaar. Haast u wat! Met het oog op de Kroningsfeesten, is nu reeds al het mastgroen in de provincie Noordbrabant verkocht! TELEGRAMMEN De toestand in Griekenland. ATHENE, 1 Oct. (R. O.) De on verwachte ministerieele crisis voor de aanneming van het vredestractaat maakt een zeer ongunstigen indruk. De koning zal morgen te Athene aan komen. Men spreekt van een kabinet uit aanhangers van Delyannis samen gesteld, doch zonder Delyannis, on der voorzitterschap van Launis. Een coalitie-kabinet schijnt echter wat schijnlijker. BURGERLIJKE STAND. Bevallen 29 Sept. C. Vermeulen— Vermeulen z. 30. A. Italië—Hart z. 1 Oct. M. de Laat—Landman d. C. Schaap—van Waard z. Overleden29 Sept. F. de Wilde— v. Heems 71 j. Jansweg. 30 H. M. Kersten 67 j. Florapark. J. Moole- naar 17 j. Teijlerstraat. Familieberichten Getrouwd29 Sept. H. K. Wol- fensbergcr en P. M. Boissevain, Gro ningen. 30. M. van Regteren Altena en A. M. Pook van Baggen, Apel doorn. J. Ensink A.Jz. en A. van Benthem. Hengelo (O.) J. Struys en C. Rector. AmsUJ. G. Appeldoorn en C. E. v. d. Wissel, Amst. Bevallen: 22 Aug. G. Derx—Pies Palembans-. 5 Sept. J. F. Fergu son—Van Klaveren d. Curasao. 28. S. D. Bender—Mieg d. Amst. E. J. L. Temminck—De Vries z. Hattum. 29. A. Hereken rath—Camp d. Amst. 30. J. de Vries—Lioni z. den Haag. Ruijter—Wijtsma z. Amst. Overleden24 Aug. A. C. Walra ven-Jolles, Batavia. 27 Sept. Wed. P. G. Tresling—Graab 76 j. Amst. I ft GEZONDEN Voor den inhoud dezer rubriek stelt de redactie zich niet aansprakelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de copij niet aan den inzender terug gegeven. Mijnheer de Redacteur! Mag ik een plaatsje in Uw veel gelezen blad verzoeken om op deze wijze de ingezetenen van Haarlem, voor zoover zij dochtertjes op dc la gere school hebben, gerust te stellen omtrent het onderwijs in handwerken dat hun kinderen daar genieten. Reeds in cenc vorige raadsverga dering spreekt de heer Tjccnk Wil link met weinig waardecving over het haudwerkonderwijs op de lagere school. In de laatste raadsvergade ring verklaart genoemde heer zelfs, dat van de 50meisjes, drie a vier iets gedaan hebben aan merken en stoppen en dat het van algemeene bekendheid is. dat het handwerkon- derwys op de lagere scholen onvol doende is. Ik vertrouw, dat de heer Tjeenk Willink dit oordeel niet zal uitspre ken zonder volkomen op de hoogte te zijn van hetgeen hy zegt en dat hy niet zonder grond een smet zal werpen op al die onderwijzeressen, aan de lagere school verbonden, die dat onderwijs verstrekken. Evenals hij de Wilhelmina-iiaai- school heeft bezocht en daar een oor deel over velt (in hoeverre een heer dat kan, laat ik in 't midden) zoo ver trouw ik, dat iiij ook de lagere scho len heeft bezocht; maar dan zou ik dien lieer toch wel eens willen vragen, van welke school hij zulk een slech ten indruk kreeg. Van de scholen voor de kinderen van gegoede ouders weet ik niet mee te spreken maar wel weet ik. dat op de Tusscken- en armenscholen het handwerkondenvyszóó gegeven wordt, dat de meisjes, wanneer zy uit de hoogste klasse de school verlaten, flink kunnen breien, merken, naaien, mazen en stoppen. Zóu ik den heer Tjeenk Willink mogen verzoeken in het einde van April, wanneer de prijsuitdeeling plaats heeft en de in het afgeloopen schooljaar vervaardigde handwerken worden uitgedeeld eens te komen kij ken. Zijn oordeel wordt dau misschien eenigszins gewijzigd, omdat het dan op goede gronden rust. Dat het" van algemeene bekendheid is, dat het onderwijs iu de handwer ken aan de lagere scholen onvoldoende is, was mij onbekend: Wel weet ik, dat sommige ouders zoo gesteld zijn op datzelfde onderwijs, dat het menig maal is voorgekomen, dat de ouders de meisjes nog een jaar langer op school laten, ten einde van dat on derwijs te kunnen genieten. Maar waar wringt de schoen. Laat de heer Tjeenk Willink aan zijn 50 meisjes eens vragen wie van haar de lagere schoolgeheel heeft afge loopen. misschien zijn er dat maar zeer weinigen. Zoodra de kinderen 12 jaar zijn, nemen de ouders ze van school, misschien moesten ze dan nog twee klassen doorloopen. Die kinde ren hebben natuurlijk niet alles mee gemaakt. Ten tweede heeft men kinderen die hardleers zijn. Evenals er zijn, die men nooit goed kan leeren lezen, rekenen of schry ven, zoo zijn er ook, die nooit netjes leeren handwerken. Mij vleiende, dat de heer Tjeenk Willink na nader onderzoek een betere opinie omtrent het handwerkonder- wys op de lagere school zal krijgen, tecken ik mij Stoom vaariberichien. Het stoomschip Prins van Oranje, van Amst. naar Batavia, pass. 29 Sept. Kaap St. Vincent- op ZONDAG 3 Oct. 1897. TE HAARLEM. Eglise WaHomie. Pas de Service, a cause de la vacance le Bois-le-Duc. Gereformeerde Kerken. Ged. Oude Gracht. Voorm. 10 uur, Barger. 's Avonds 5 ure, Barger. Jored. te Driebergen, erstraat. Voorm. 10 ure, Rirignalda. I 's Avonds 6 ure, Ringnalda. Klein Heiligland. Voorm. 10 ure, Tibbe. 's Avonds 5'/ï ure, Tibbe. Clir. Geref. Gemeente. Zuiderstraat. Voorm. 10 ure eii des nam. 5'/i ure, Schotel. Luthersehe Kerk. Voorm. 10 uur, Wcmpe, Namidd. 1 ure, Zondagsschool. Doopsgezinde Kerk. Voorin. 10 ure, Boeke, doopsgez. pred. le Amst. Remonstrantsche Kerk. Voorin. 10 ure, Hugenholtz Jr. Voorg. der Vrije Gem. te Amst. Collecte voor hot Orgelfonds. Kerk der Broeder-gemeente. Voorm. 10 ure, H. Weiss. Zendeling-leer aar naar Suriname beroepen. Houtrijk en Polanen. Voorm. 10 ure, Heerinqa. Doopsbediening en Voorher. Avondmaal. Heemstede. Voorm. 10 ure, Kuijlman. Santpoort. Voorm. 10 ure, Kutsch Lojenga. Bennebroek. Voorm. 10 ure, Gerth van Wijk Jr. Collecte voor ie Kerk. IJmuiden. Voorm. 10 ure, Wcsseldijk. 's Avonds 6 ure, Wesseldijk. ApostZendingsgemeente. Voorm. 10 uur. 355e STAATSLOTERIJ Donderdag 30 Sept. 1897. 5e klasse 12e lyst. Op onderstaande nummers zjjn geen prijzen gevallen 7 3258 6320 9302 12655154441S497 23 3320 6328 9303 126661547-118 525 26 3 -SrO 6341 9153 12667 1560 i 18546 8233916352 94751270815622 110 3413 63S6 94981 '768 1 •'•651 18548 119 3495 6 515 95o9 S 2825 15671 18552 134 3500 6507 9554 12829 1569218553 178 3522 6525 95591288915733 18582 1863543 6621 9596 12892 15803 IS596 19436056643 962812922 1584018611 217 36676648 97051294515831 18660 249 3670 6663 9711 1299S 15899 18663 3<»568 2 6694 974 13 '23 15911 18674 307 3712 6726 9783 130431594218693 38 3777 6732 9809 13044 15995 18695 427 3850 6802 931213' '66 1602018698 470385-26859 9844 13096 li 0 0 18701 520 3859 6886 9865 134016' 16218730 6i-7 3865 6902 9892 J 384 16066 18742 594 3877 7124 9397 13211 16073 18772 667 3892 7271 9955 1325916U91 18774 672 394 7318 99'14 13267 1609918805 678 3933 7347 9977 13303 16232 18994 70839457360 9993 1330516316 19025 711397173641013-5 13315 16374 19032 791 3984 736610195 13317 16128 19071 83840107403 10222133531648819072 859 4047 741510287 133721649519084 880 4055 749210320133731651419098 9034067 7506 1035113435 16526 19135 9084075 751210351134521653019158 9404077 7514 10365 13463 166'M) 19272 9764081 752510411 13177 16608 19273 9824142758210412134891668519295 985426475S510136135081669919304 1114 4269 7-59610-55013544 1673219360 111843187620 10643 13552 16734 19390 11434323762710648 135661678319391* 1160434076321070913600167-319392 1204 4415 765310739 136201681819394 1217 4488766610740136321638919366 12624517770110786 13682 1689919413 1291451977191079-513"0ó 1694619454 1294 4549773510342 13742 1697819517 1309 4552 773710886 138031701219556 1338 45737746109431-3817 1702019572 1350 4642 7784109591382817041 19579 140246497811 109601384017059 19673 1419 47717837 110-18 138801706219718 1427 4801785711065138981709919744 1433 4S24 789211089 13922 17117 19752 1462 4855 79051109413934 1712719813 1470 48907924 11105139591729519823 1476490179271111213971173031984L 150949097933 11125 13981 1732619843 154349-54 7937 11187139941733719844 1668 4998 7971 1118814014 1734819S88 16715005 79931122814045 1735719890 17355046800611230140481736119960 17365087 801611265 14075 1737220020 1764 5119 8023112721409217382 20026 17655160 S078 11307 14161 17387 20042 18105164 808811334 1424-517412 20056 1853 5179 809411335 14246 17414 20112 1894 5227 8155 113-51142-54 17425 20247 1900 5236819511361 143001746-5 20331 1939 5244 827-5 11367 143-53 17480 20422 1948 62718277 11384 14378 17490 20436 19735275829611404143931749120446 198953338318 11406 14422 1750220453 iy90 53828'34 114<»814426 17-505 20454 1993 6474 83681144514468 17-56-5 20465 2039 5573 8372 1147814499 17-57-5 20472 2044 5579 838811507 1450817597 20504 20655581 83% 1153914521 1764620511 2075 56258452 1165314632 176-5520513 20785650849311711146431765720519 2136 5677 8529117491465017723 20-563 2JJ5 5703 8554 1188914655 17729 20682 2212.5708 8564 11895 14753 17758 20688 2227-57198599 1191614799 17760 20694 2252 5721 8710119431482 Mill 20704 2274 579687161194414*3017809 20709 2462 5806 8739 11977 14861 178-56 20721 2534 58S7 875312064 14887 17873 20728 2-543 5868 8792 12069 14900 17905 20735 25-5658908832 12081 1493517961 20753 2624 590688421210514944 17%9 2u759 'z654 5910885612114149581802920787 270759368885121201496118036 278459718891121901497518056 2824 6004 8923 122001603818059 2865 6012 89-29122271505618064 2884 6022 89321228215058 18156 2936 6027 8976123371506018157 29916046 8995123581506218168 302160609015123601515418189 8037 60719048124141516018283 306060S891221243515277 18311 308061399134 124531633118326 310061519163124821535418350 310361709197 124831536018364 3126 62219227 12487 1539018368 31986240926812546 1-5400 18400 3204 6257 9287 125721540818417

Haarlem's Dagblad | 1897 | | pagina 3