li een klein deel van het geheel al dat verorberd werd. vleermuis maakt zich vooral om bijzonder verdienstelijk, door zij bijna uitsluitend schadelijke eten tot voedsel gebruikt, want itjyonds en 's-naehts vliegen geen „sluip- en graafwespen en para- liegen. Zij heeft dus aanspraak cders bescherming, e mol, die onvermoeide mijnwer- wordt door zijn buitengewone ust tot 'groote werkzaamheid ge beld. Dagelijks gebruikt hij een ■eelheid voedsel, die gelijk is aan gewicht van zijn lichaam. Een lazend aantal engerlingen, ritnaal- cmelten, aardrupsen, grasrupsen veenmollen worden (verslonden, alle als hoogst schadelijke die- bekend zijn. Jammer, dat hy vele regenwormen gebruikt, want zijn als huraosvormers en grond- beteraars hoogst nuttig, waartegen- 3, r slechts de schade staat, die zij toebrengen aan ontkiemende Het is nog niet uitgemaakt, de mol aan regenwormen beslist voorkeur geeft, indien in een stuk behalve deze ook bovengenoem- stliadelijke dieren voorkomen. Men Üt soms (le maag grootendeels ge- met regenwormen soms echter fritnaalden of emelten. Een door dier opgesloten mol verslond in -1 eo 432 engerlingen en 250 aard- men, een andere in 12 dagen 872 de eersten en 540 van deïaatsten K mollen gebruiken eebter slechts it hun wordt aangeboden en geven q aanwijzingen omtrent het voed- ia den vrijen staat, fttewaal verhaalt een overtuigend rbeeld voor liet nut van den mol. •oen door hem een boomkweekerij vry groote schaal werd opgericht hij van het nut, dat de mol Ite te bewijzen nog geenszins over :d. Mollen had hij op zijn grond overvloed en dit getal nam zeer nadat zy> als gevolg van een rtüurend sterke bemesting, meer dsel vonden. Overal zag hij hen pen opwerpen eii de gangen elkan- 1 kruisen. Aan dien toastand wilde een einde maken, en voor iedere „werd 10 cent uitgeloofd. Wekelijks werd door hem een gul- i of oen daalder met genoegen rvóor betaald. Vooral zorgde by mollen in bet najaar te vervolgen, wetende dat deze vroeg in het rjaar de jongen leverden, die in zelfde jaar alweder jongen voort- chien. ia eenige jaren was zijn doel be lt, en werd er nu en dan slechts enkele rit gevonden van een mol, uit de buurt was overgedwaald; ar de gevolgen van de mollenver- ging bleven ook niet uit. linnen korten tyd werd er zulk verbazende menigte larven van irlei soort in den grond gevonden, •gebeele vakken met plantsoen de wortels zoo werden bescha- d, dat alle heesters dood gingen, dat daardoor een schade geleden rd, die eenige bonderden, ja zelfs :enden guldens bedroeg. Het zijn de lessen, doch die in de gevolgen d doen, en althans daarom nuttig dat een ander van die onder- ding party trekt, en zich voor een gelijke schade behoeden kan. )e mol is ongetwijfeld in 't alge een nuttig dier, waartegen de lade door het ontwortelen en los ten van planten veroorzaakt-, wei- geteld behoeft te worden. 2u waar men een stukje vlas of bed met fijne vruchten heeft, aria men geen mol kan duldenj grave men een greppel om heen j aria men haringkoppen, vischin- randen of vlierhout legt of wat roleum giet. De mollen overschrij- i den greppel niet. Iet dooden van mollen is slechts enkele gevallen aan te raden :ver- iving oi overbrengen naar akkers ar ze nut kunnen doen is gewoon- beter. 'oorbehoedmiddelen zijn beter dan lees- of verdelgingsmiddelen. Laat de landbouwer en de tuinman ran, dat hij voor het beschermen t ontzien van de vijanden zyner inden de sterke vermeerdering der tste voorkomt. (Fr. Dr. en A. Ct.) lort en Uitvinding. üt Venlo wordt aan de L. K. ge reven Iet is ons een genoegen onzen lezers primeur te kunnen bieden van een dading, gedaan door onzen stad- loot, den heer P. Fleuren. Door is een nieuw systeem gevonden kracht overbrenging bij rijwielen, ardoor de ketting komt 'te ver- jen. Aan deze vinding is reeds het itsche Rykspatent verleend, terwijl in verscheiden landen gevraagd is. fielder hoe de krachtoverbrenging chiedt. Aan de eene zyde van de pas is een Iconisch (tand) rad vast- lonken, hetwelk met den groot- i der kogels, die om de as in een toten bus zoo liggen dat zij draai- ai' zyn. welke kogels van tanden rzien zyn, in verband staat, en zoo beweging door behulp van de op verschillende kogels zittende tan- overbrengt op het tweede konisch De gearing richt zich naar liet tal tanden op de kogels, ra kogels worden steeds kleiner en 1 zoo gekozen, dat wanneer de pe- 1 een omwenteling maakt, de bus het zich daaraan bevindende rad twee of meermalen doet. Terwijl eerste konisch rad op de as lós is het tweede daarentegen met de - welke als naaf voor het rad ot> vast verbonden, zoodat met het 'tsch rad zich ook het rijwiel I draaien en daardoor voortbewegen moet. Blijkt de vinding in de praktijk even goed aan alle eischen te voldoen als zulks in de theorie het geval is, dan wordt een groote krachtsbespa- ring en daardoor een grootere snel heid verkregen. Beide voordeden, die niet genoeg op prijs gesteld kunnen worden. Een globe-trotter. Dd Donderdag te Rotterdam aan gekomen wereld-wandelaar, de heer Victor Coinet, werd in den nacht door een in ronde zijnden inspecteur van politie op den Nieuwen Binnen weg aangetroffen, waar hij tegen een heining zat te slapen. Op de vraag waarom hij niet in een logement was gegaan, antwoordde de Franschman „dat hy zich al bij voorbaat trainde tegen de koude, die hem in liet hooge noorden le wachten staat." „Als we maar eerst 1901 hebben" had hij met het manuaal vaniemand die eene fijne sigaar rookt te voren tegen een paar agenten gezegd „dan ben ik ook 't heertje." RECKTSZAX£fê. Openlijke geweldpleging. Men herinnert zich dc geruchtma kende zaak te Wyster, waar bij de woning van een bakker, die, in be trekking had gestaan tot een meisje, op den 2den, 4den en öslen Augustus opstooties hebben plaats gehad. Op de beide eerste dagen werden ruiten stak gegooid, maar op den 8en bleef het daarbij niet. De woning werd op klaarlichten dag gebombar deerd, alle ruiten en 441 dakpannen werden stuk gegooid. Dit gebeurde, nadat Hendrik K. te Beilen met diens vrouw cn het meisje ten huize van den bakker waren geweest en hem hadden aangezocht het meisje te trou wen, wat hij echter weigerde. Later is de zaak geschikt, doordien de bakker aan de jongens uit-Wyster G fiesschen jenever beloofde en gat en aan het meisje föü beloofde, maar naar Werndiij zelf na veel aarzeling ter zitting moet erkennen, nog niet heeft gegevon, zoodat de jongens uit Wijster een prettigen dag hebben ge had, maar het meisje, om wie alles is begonnen, zich met niets moest tevreden stellen. Wegens liet gooien met steenen op de woning van Werndiij stonden Don derdag te Assen terecht Hendrik K. te Beilen en Geuchien S. te Wijster. Het verslag in de Asser Cl. zegt o.a. De brigadier der marechaussee Johs de Brouwer te Dwingeloo verklaart, dat beklaagden aan hem bekend heb ben, dat zij met anderen gewelddadig heden hebben gepleegd tegen de wo ning van Werndiij. Annigje Breed- veld heeft, nadat Khem verteld had dat hij had meegedaan, ook gezegd gezien te hebben, dat K. gooide. Beide beklaagden ontkennen thans te hebben gegooid. De president meent, dat de houding van K. verkeerd is. Het is toch zeer onaannemelijk, dat K., de schoonbroer van het meisje, en die nu met de zaak verlegen zit, als naaste belanghebbende, als de eer ste, die reden had verontwaardigd te zijn, niet zoude hebben meegedaan aan het tumult. Werndiij, die liever had gehad, dat de zaak niet was vervolgd, daar er nu weer vreê is in het dorp. heeft ge zien. dat K. en >S. gegooid hebben. Op de vraag, waarom S., toen de jene ver op 22 Aug. 11. werd opgedronken in de woning van Werndiij, zich niet onder de jongens bevond, weet ook Werndiij geen antwoord te geven. Noch Jan Otten Brnnsting, noch Hilligje Willems, vrouw van Hendrik Jagt, verklaren te kunnen zeggen, wie uit de schare volks gooiden, hoe wel zij het huis zagen vernielen. Brunsting beweert den knecht van een zijner „naobers", Geuchien S., die reeds eenige maanden voor het feit bij dien buur knecht was, eerst na het feit te hebben leeren kénnen.- Het O.M., waargenomen door mr. W. C. A. Schol ten, vorderde tegen ieder der bekl. eene gevangenisstraf van 4 maanden wegens openlijke geweldple ging tegen eens anders woning met vereenigde krachten. De verdediger van J£., mr. G. W. baron de Vos van Steenwijk te Bei len, pleitte vrijspraak wegens gebrek aan bewijs. Een onbegrijpelijk man. Donderdag werd tijdens de zitting van het kantongerecht te 's-Graven- hage een bierhuishonder uit de zaal verwijderd die maar niet wilde be grijpen, dat na hot slaan van midder nacht een andere dag is aangebroken, weshalve de agent van politie die hem een half uur na middernacht bekeurd had wegens het zich op bevel der po litie niet aanstonds verwijderen uit een volksoploop, in zyn proces-ver baal als tijdstip der bekeuring had vermelddes voormiddags te 12 U ure. Dat wou er by hem niet in. 's Mid dags om half een had hij niets kwaads uitgevoerd en den agent had hij in 't geheel niet de eer te kennen. Nadat de ambtenaar van het open baar ministerie met den kantonrechter beurtelings alle moeite hadden gedaan om hem de zaak duidelijk te maken en eerstgenoemde ten slotte den man aanried om de lagere school nog maar eens te bezoeken, achtte de bierhuis houder zich zóó beleedigd dat hij een brutaal antwoord gaf. 't welk zijn uitzetting tengevolge had, nadat hy reeds te voren een brutale houding had aangenomen. Er werd f 5.— boete tegen hem gevorderd. GEMENGD NIEUWS. Vermakelijke eigenaar digheden. Zekere dokter Max Nordau heeft een boek geschreven over de eigen aardigheden van beroemde maneen cn vrouwen. Zyn conclusie, dat alle menschen, die zich een weinig boven het gewoon peil van liet meusehdom verheven hebben, min of meer met kwalen waren behept, die hen in het gekkenhuis hadden gebracht, als del tydgcnoóten niet toegevend waren geweest, is tamelijk overdreven, maar wel gedroegen vele gewoonten, gril len, hebbelijkheden van beroemd heden, inderdaad den stempel van iets zoo abnormaals, ongebruikelijks, oegeregelds, dat men het niet by den eerste den beste zou dulden. Laten we enkele voorbeelden aan halen Wanneer Tiberius Gracchus de tri bune beklom, had hy een fluitspeler bij zich, die zyn stembuigingen moest begeleiden; Keizer Augustus zat voortdurend midden in de papegaaien Honorius meende, dat zijn lot ver honden was aan dat van een liaan, Rome genaamd; Samuel Bernard liet by zijne afhangen van een "zwarte kip. Tycho Brahé, wienc studies over de maan-theorieën de keunis van deze ster zoo'n eind voortgeholpen hebben, viel tlauw bij 't zien van een haas; Catherine de Medicis kon den geur van de roos niet uitstaanJacobus I, koning van Engeland, sidderde bij het zien van een zwaard, wat te ver klaren is door de onthoofding van zijn vader, die onder de oogen van zijn moeder ter dood gebracht werd. Karei V bracht zyn leegen tijd door met het uit- en in elkaar zetten van klokken; Scaliger sidderde van af schuw bij den reuk van kersMilton schreef alleen als hij muziek boorde; Cujas lag altijd zoo lang als hy was op den grond by hel werken. Erasmus had koortsaanvallen, als hy vergif zag; Justus Lipsins hield dolzinnig veel van honden, in dat opzicht verschilde hij van Pasteur, die ze naar men zegt, verrfsehuwde en hun dit wel inpeperde bij de proefnemingen, waarvoor hij hen slachtte. Baco viel bij een maans verduistering in zwijm. Bayle kreeg stuiptrekkingen, als bij 's nachts een kraan hoorde loopea. Guido Reui schilderde met state lijke pracht in sierlijke kleeren, ter wijl leerlingen hem eerbiedig zwijgend bediendende historicus Mezcray werkte op klaarlichten dag alleen bij kaarslicht. Malebrache meende altijd dat er een puist op de punt van zijn neus zat, Richelieu wilde steeds kat ten om zich heen. Men weet, dat Pascal steeds langs een afgrond ineonde te loopenBour- daloue speelde, vóó hij den preek stoel beklom, altijd een deuntje op de viool. Bossuet, nam het volgende mid del te baat om zich te inspireeren: hy sloot zich in een koude kamer op en omwikkelde liet hoofd met warme doeken. Maarschalk de Biré, viel, ongeveer als Tycho Brahé, flauw bij liet zien van een konijn; La Moth-Le-Vayer had een onoverwinnelyken afkeer van muziekSarti kon aileen compo- neeren in de duisternis; Ciraarosa zocht om de werklust te krygen, licht en drukte; Paisiello zocht de inspi ratie, liggende onder dikke dekens. Men verhaalt van een advocaat, die nooit kon pleiten zonder een stukje touw iu de hand te houden, waarmede hij een van zijn duimen samen kneep. Dr. Shapman vertelt van een anderen advocaat uit Lon den, die zich telkens, waaneer hy in een gewichtige zaak moest pleiten, een Öpaansche vlieg liet zetten. Iedereen weet, dat Button alleen in staatsiegewaad en met zorgvuldig bepoederde haren werkte. Crébillon schreef zijn treurspelen alleen aan een tafel, waarop een troep raven rond wandelden Lalande at spinnekoppen Méhul zette een doodskop op zyn piano; Handel componeerde alleen in dronkenschap; Turgon kon alleen werken als hy veel gegeten hadmeu vertelt, dat Schiller, voor hij ging werken met zyn beenen in het ys ging zitten; de soberheid van Pitt was spreekwoordelijk, doch als liy eene lange rede moest houden, nam hij een lepel portwijn en quininé in. De schilder Oirodet werkte alleen 'snachts; kwam de inspiratie, aan stond hij op, liet een aantal kronen, die in zyn atelier hingen aansteken, zette een grooteu hoed met kaarsen op en ging zoo uitgedost zyn mees terstukken schilderen. Mevr. dc Stliel kon in Coppet alleen den slaap vin den, als de wind door de wilgen blies; Walter Scott kon als kind, al leen zijn lessen opzeggen, terwijl hy een knoop van zyn buis tussohen zijn vingers draaide. Casimir Delavigne stelde onder het wandelen en maakte al zijn stukken uit zyn geheugen. Na zyn diner ging Balzac om zes of zeven uur slapen, liet zich te middernacht wekken, dronk dan sterke koffie zonder suiker en werkte tot twaalf uur 's-na- middags. Micbelet nam ook een kop koffie, als hy 's morgens om zes uur opstond, en werkte tot twaalf uur. Een valsche Virchow. Het geneeskundig congres van Mos kou heeft aanieidiog gegeven tot ecu eigenaardig bedrogr In het land van den valschen Demetrius is een valsche Yirchow opgestaan. Te Sysran ver schenen kort na afloop van liet con gres twee deftige, oude hoeren, die zich als prof. Yirchow uit Berlijn en dr. Roux uit Parijs lieten inschrijven. Zoodra de aankomst der beroemde eleerden bekend werd, regende het eerbewijzen en uitnoodigingen. Een feestmaal werd hun ten -stadhuize aangeboden. Toen zij zouden vertrek ken. kwam een belemmering; zij had den om telegraphische overmaking van geld gevraagd, maar dit bleef uit. Geen nood; de vriendelijke gast- heeren waren bereid hun een goede soin voor te schieten, wat dankbaar werd aanvaard. Reeds was een har telijk afseheid genomen toen verden king rees. De politie ging ijlings aan boord van de stoomboot waarop do heeren plaats hadden genomen en toen bleek hoezeer men bedrogen was. Een verloopen tooneelspeler 'en een dito koffiehuishouder hadden uit stekend de rollen gespeeld. Zij zitten nu achter slot. Uit Engelsch-Indië. De ochtendbladen van Vrijdag te Londen bevatten telegrammen uit Simla, meldende, dat in het gevecht by Dargai 3 officieren gedood, 5 ge wond en van de soldaten 156 gedood en gewond zyn. Van dit gevecht geven de Eugel- sche bladen uitvoerige beschrijvingen. Daar was een hoogte, die de Engel- schen reeds op bun vijand veroverd hadden, maar, zoo heet het in een telegram aan de Times, omdat men het gevaarlijk achtte daar een bezet ting achter te laten, trok men er we der van terug. Nauwelijks zag de voor te steilen de vertooning in liet publiek te herhalen. Enkele weken lang heeft hy met daar zoo dagelijks zyn leven te wagen een aardig som metje verdiend. Bij het ryden in de leeuwenkooi gebruikt Hart twee rywielen: één berijdt hy zelf en het andere lioudt lijj tusschen hem en dë verscheurende dieren. Er is niet veel ruimte om te rijden en de gladde vloer van den kooi maakt het draaien zeer lastig. Een val zou waarschijnlijk zijn leven in gevaar brengen. De leeuwen zien hem steeds wantrouwend aan. Duitsche gasten in Antwerpen. Te Antwerpen hebben groote fees telijkheden plaats ter eere van het bezoek der Duitsche burgemeesters aan de maritieme instellingen der Belgische koopstad. Naar aanleiding van een strijd, welke in de pers was gevoerd tegen de haven van Antwerpen, ten bate van die te Rotterdam, besloten de Antwerpsche vertegenwoordigers der „Norddeutsche Llovd" en de gemeen telijke administratie voor de haven werken de Duitsche burgemeesters uit te noodigen tot een bezoek, aan welke invitatie thans is voldaan door velen hunner. Donderdagavond zijn zy officieel ten stadhuize ontvangen door burge meester en wethouders. Tegenwoor- vijand dat of hij bezette den heuvel j dig waren de burgemeester van Akeu, weer en nestelde zich opnieuw in dej Dusseldorf, Frankfort, Keulen, Mainz, rotsen op den top. Woensdagochtend j Mannheim, Crefeld, Gladbach, Ruhr- zagen do Engelschen, dat zij dc stel- i ort en anderen, ling heroveren moesten. j Ook waren aanwezig dc voorzit- De Hooglanders en Goorkha's moes- - tors der Kamers van Koophandel uit ten de spits afbijten. Langs een smal de voornaamste steden van Duitsck- pad, waar de mannen dikwijls ecu land. voor een moesten marchccren, ging i De burgemeester van Antwerpen liet voorwaarts. De vijand spaarde'riep den gasten in het Duitsch het echter zijn vuur tot de Engelschen1 welkom toe, waarna het stadhuis goed onder schot warenmaar toen werd bezichtigd. Daarna werd er een velde het ook velen van de aanval- concert gegeven. Vrijdagmorgen heb- lers neer. Ook de Sikhs werden toenben de Duitsche gasten op uitnoodi- vooruitgebracht en de artillerie deed'ging van de Antwerpsche Kamer van wat zij kon. Eindelijk werd met 200c Koophandel, een boottocht op de man onder bedekking van achttienSchelde gemaakt stuks berggeschut tot een algemeenen De Koophandel schrijft zijn wei- aanval overgegaan. De helft van het komst-artikel zelfs in de Duitsche voetvolk kwam de vuurlijn niet door, taal! maar toen de overigen den storm Aan een verslag van het Hid. van voortzetten, weken de n^^statninen j Antwerpen onileenen we het vol- verder terug en de hoogte was voor gende de Engelschen weer gewonnen. I »Op de trappen en de balustrade Uit Kharappa wordt nog nader ge-j van het stadhuis zyn de schoonste seind: Het is onmogelijk voldoenden; sierplanten gerangschikt-, achter welke lol' te geven aan het dappere gedragdc estrade voor de zangers oprijst, der Gordon Highlanders by do be- De vlaggentooi is sober en kunst- storraing an Dargai Ridge Woens- vol, zooals bet in zulk een gebouw dag, toen zy op het kritieke oogenblik past. na eenige vruchtelooze aanvallen do' Buiten de bestaande cleetrische hoogte op den vijand veroverden. I verlichting is overal, in de zalen en De kolonel had hun toegesproken: j dc trapzaal, oen overvloed van nieuwe. „Mannen van het regiment Gordon electrische lampen aangebracht. Highlanders, de generaal zegt, dat j De verlichting binnen zal dus do stelling moet genomen worden hetoverheerlijk zijn buiten zal enkel koste wat het wil. De Gordon High-do gasry der tweede verdieping zyn landers zullen haar nemen 1" verlicht, want men vreest, dat de De mannen antwoordden met leven- j gasry dor eerste verdieping te veel dige hoerab's. Zij volgden de officie- warmte door de openstaande vensters ren, die moedig vooraan gingen in in de benedenzalen zou brengen, een engte, die door het vijandelijk Onnoodig te zeggen dat men sedert vuur werd bestreken, en waar eiken acht dagen alle zalen poetst en kuischt vorigen aanval was afgeslagen. De en dat al wat goud is. hedenavond Sikhs en andere troepen volgden. Toen blinken zal. de Gordons terugkeerden in het kamp, 1 Alle banken en tafels uit de ver werden zy door alle andere regimen- schillende zalen zijn verwijderd, ook ten toegejuicht. die uit de raadzaal, waar de politiek j dezen avond de plaats zal ruimen 1 voor de internationale verbroedering. Nansens financieel succes. In dö trouwzaal en de militiezaal Dc „Daily News" heeft berekend j ?Ün de buffetten opgericht, en in de wat de jongste Noordpoolreis Nansen 1 Deyszaal zal het gouden boek der heeft opgebracht. In de kolorn der stad voor de vreemde bezoekers ter ouderteekening berusten. j Do ordedienst aan het stadhuis zal 1000 dezen avond verricht worden door de jpolicie en de pompiers in groot tenue. 1.000Natuurlijk zal Brabo zijn water- j stralen hoog in de lucht spuiten en j door dit zonderlinge pleizier toonen 10 000dat hij, als een der oudste ingezete- j neo, ook deel neemt aan de feest- 10,000 vrf"Sd.?; Talryke Duitsehers zyn reeds aan gekomen en voornamelijk afgestapt in het „Hotel St. Antoine" en het „Grand Hotel". Talryke Duitsche en Belgische vlaggen wapperen allerwege en rond Park en VVarande, waar talrijke Duitsehers wonen, ziet men eveneens de Duitsche vlag aan verscheidene woningen wapperen. Aan den havenkant is de vlaggen tooi aan huizen en schepen natuurlijk liet aanzienlijkst. In 't geheel hebben 84 Duitsehers de uitnoodiging van liet gemeente bestuur aangenomen. Voor het groot diner bij M. en Mevr. Alb. de Bary zijn er circa 160 genoodigden. Prins Albert zal de eereplaats aan tafel innemen. De ministers De Smet de Naeyer, De Bruyn, De Favereau, en de Staats minister baron Lambermont, zullen aanwezig zijn. Er is eene indrukwekkend prach tige versiering, eene rechte weelde, in de zalen tentoongespreid. Nader wordt uit Antwerpen ge meld Vrijdagavond werd aan de Duit sche gasten een feestmaal aangebo den. Prins Albert vertegenwoordig de den koning, terwijl ook een aantal ministers mede aanzaten. Tal van notabelen waren eveneens genoodigd. De heer de Barv, vertegenwoordiger van den „Norcldeutseheu Lloyd," bracht een dronk uit op den koning der Belgen, die tijdens zijn regeering p.st. 7,000 13,000 ontvangsten staan: een telegram van een Londenseh ochtcndbl. een artikel voor een Londensch"ochtendbl. het recht om Nansens boek in Engeland en Amerika uit te geven idem voor andere lan den (naar schatting) opbrengst van de lezin gen in Engeland (naar schatting) idem in Amerika (naar schatting) Totaal p.st. 45,000 dat is voor elk der drie jaren die de reis heeft geduurd, een som van 15,000 p.st. Daartegenover staat in de kolom der uitgaven niet meer dan drie jaren van onbegrijpelijke moeite en inspan ning. Een drank-slachtoifer. By de laatst gehouden loting te Leidschendam is een jongeling uit de gemeente Veur door overmatig ge bruik van sterken drank plotseling overleden. Vele lotelingen waren zwaar beschonken, zoodat men sterk wenscht dat 't volgend jaar bij de loting van overheidswege de kroegen gesloten worden. Een wielrijder in een leeu wenkooi. Stanley O. Hart heeft den naam verworven de stoutmoedigste wielrij der in de wereld te zijn. In Frankrijk wordt by Wiel rijdende Daniël" ge noemd, omdat hij wielrydt in een kooi waarin twee woeste leeuwen zitten. In de kooi is wel te verstaan ook een dierentemmer aanwezig, die de dieren in bedwang hondt. Hart was vroeger directeur van 6 een wielrijdersschooi te Caonés. Denooit gelaten heeft de levenslustigste menagerie van Sanger stond in de belangstelling te toonen voor allen nabijheid daarvan en ingevolge een vooruitgang en alle werkzaamheid dei- weddenschap ging de wielrijder de menschheid. kooi in en reed er rond. Een vanj Prins Albert dronk op den keizer zyn trappers raakte bij die gelegen- en de keizerin van Duitschland. beid de leeuwin, die snel haar klauwt toesloeg en een paar spaken van het i voorwiel brak. j Ecllt Amerikaansch. Het succes van deze proefneming Het exploiteeren en algemeen be gaf der Circusdirectie aanleiding Hart kend worden van de Klondykc goud velden heeft den ondernemingsgeest van menigeen opgewekt en de on mogelijkste plannen zyn reeds hier en daar tot rijpheid en algcheelen of gedeeltelijken uitvoer gekomen. Het nieuwste nieuwtje komt van Boston, „de stad der inteilectucele ontwikkeling", vanwaar een zekere kapitein Montmorency, eigenaar cener boot, die 1 Dec. naar Seattle vertrekt, een eigenaardige lading denkt mee te nemen. Deze bestaat voor een gedeelte uit 200 jonge dames, waarvan er reeds 100 gekozen zyn. Vele eatididaten zyu reeds afgewe zen, omdat zij niet sterk genoeg wa ren om het klimaat en hot ruwe le ven in die Noordelijke streken te verdragen, of wel omdat ouders of voogden geen toestemming tot den tociit wilden geven, of de jonge-dames niet van onbesproken karakter waren; drie voorwaarden,- waarop de heer Montmorency zeer nauwletteud toe ziet. Het andere gedeelte der lading bestaat uit kleederen, zooals die in de beschaafde wereld gedragen wor den, diamanten en andere weelde artikelen. Want, zoo redeneert de kapitein, als er plotseling 200 aantrekkelijke jonge dames in die wildernis arrivcc- ren, zal er zeker wel geen inau zijn, die zich niet gaarne netjes kleedt, om een dier schoonen het hof te gaan maken. Dan komen er natuurlijk en gagementen huwelijken enz.en voor al die gebeurlijkheden heeft hy ruimen voorraad meegenomen. Het is een speculatie op groote schaalof zij gelukken zal, moet het volgend voor jaar leeren. De kapitein belooft toe zicht op dc dames te zullen houden, zoolang zy aan boord zyudoch wat zij na dien tyd doen, daarvoor stelt hij zich niet verantwoordelijken dat kan men hem ook niet kwalijk nemen Commissariaat van. Poütie te Haarlem. Inlichtingen omtrent de voorwerpen zijn dagelijks, behalve Zon- en Feestdagen, van 11 tol 1 uur voor de eigenaar te bekomen. Gevonden voorwerpen. Van 14 Oct. tot en met 20 Oct. '97. Een schoolschrift. Een zilveren rin getje. Een duimstok. Een ring met sleutels. Een bruin kindermanteltje. Een rijwiel pomp. Een kinderschoentje. Een klimopplant. Een notitieboekje. Een portemonnaie met geld. Een knop van een paraplnie. Een pak verbandwatten. Een zilveren hor logeketting. Een sigarenkoker. Eeu geldstuk. Een jongenspelerine. Een gouden oorbel. Een fluweel en kraag. Een koperen armband. Een enve loppe met haakpen on toegangsbewijs, Een portemonnaie en damesceintuur. Eenige sleutels. a. Uit den Figaro. B« den kapper. Een bediende, een klant inzeepend „Ja, meneer, de baas is niet ge makkelijk telkens als we iemand snijden, krygen we een franc boete." En hij voegt er by, zyn scheermes zwaaiende „Maar vandaag kan het me niet schelen ik heb juist acht en twintig franc op de wedrennen gewonnen!" Tegenvoeters. Sergeant (bij het exerceeren der reernten). Zet je voeten toch flinker neer, kerelWe behoeven toch niet bang te zyn om de Australische nachtwachts te hinderen. Voorheen en thans. Vroeger heette hetonze dochter is een gelukkige bruid geworden. Tegenwoordig zegt menonze doch ter is gelukkig een bruid geworden. Utgebreid spreekwoord. „Een man een woord. Een vrouw oen woordenboek." Kinderlijke gevolgtrekking. K a r e 11 j eWat is dat voor een lange mynheer, die daar voor ons loopt, mama? Moeder: I)at is een landmeter, kind. Kar eitje: Dan is die kleine, die naast hem loopt zeker een land- centimeter. Kastelein. Nu, mynheer, hoe vindt ge onze biefstuk. Gast. Nu, ze zyn tamelijk klein voor hun ouderdom. Een slimme. Als een staaltje van sommiger ont wikkeling diene hot volgende, voor gevallen bij de loting voor de natio nale militie voor de Friesche gemeente Achterkarspelen te Buitenpost. Vraag: Hoe heet je vader? AntwoordJan. Vraag: Hoe meer? Geen antwoord. Je moeder? Boukje. Hoe rneer? Geen antwoord. Maar ze heeft dan toch zeker ook nog een anderen naam dan Boukje? Antwoord: Hja sizze ek wol tsjin hjar fen Baeye. (Ze zeggen ook wel tegen baar van Baaie). Een onderscheid. Een onderwijzer deed zyn klasse dc vraag, wat het onderscheid is tus schen. een mensch en een dier, waar op een der leerlingen antwoordde: „Een dier is een onvolkomen mensch en een mensch een volkomen dier."

Haarlem's Dagblad | 1897 | | pagina 7