De mooiste koningin van Europa Loet evenwel de koningin van Por- tugal wezen. Deil 28sten September re *erd zy pas 32 jaar. De oudste re gerende koningin in Europa is die ran Denemarken, de moeder, groot moeder, tante of nicht van driekwart der vorstelijke personen in ons we- n relddeel. Haar is eens een ongeluk 35 overkomen, dat zeker niet alledaagsch mag heetenzy werd namelijk door 'e een tijger in de hand gebeten. Laat c- mij er bij zeggen dat het een tamme lcwas, alt hans voor zoover zulk een Qï beest ooit tam kan genoemd worden, 'd pe Koningin, blijkbaar niet voor een 0 kleintje vervaard, wist het dier van te ^ch af te houden, totdat er op haar roepen lakeien toeschoten, die den tijger afmaakten. i Een van de rijkste Koninginnon die van Zweden, Koningin Sophia. der meer onjuistheden staat daar ook Ming der door haar uitgeschreven lee- Haar gezin bestaat uit vier zoons, v< dochters heeft zy niet. Haar groot fortuin heeft zij geërfd van hare pj broeders on dezen hebben het ver kregen van despeelbank te Wies- baden, die hun eigendom was. vZulk soort van geld heeft de Ko- Jningin van Italië nooit verzameld men weet trouwens, dat Margherita al evenmin rijk is als haar volk. Hare zucht tot verzamelen is al heel onschuldig en gericht op schoenen en c laarzen van beroemde personen. Om nu maar niet te spreken van de booge le. rijlaarzen van menig beroemd veld- beer, vermeldt de catalogus harer collectie o.a. schoenen van Marie An toinette, Maria Stuart, keizerin Jose- -hine, koningin Anna en keizerin atherina van Rusland. Een andere koninklijke verzame laarster is prinses Karei van Dene marken, die een zwak heeft voor ivoor, een afdeeling van de verza- meiziekte, die eindelooze proportion ja' kan aannemen. Onder hare collectie •jt zyn tanden van olifanten, geschoten door den prins-gemaal (Prins Albert) van Engeland en de tanden van beren, geschoten door den Czaar. In den aanstaanden winter zullen rele soorten van handschoenen wor den gedragen. Wit met zwarte naden zal in de smaak zijn; zooals trou wens het geheele jaar door al witte handschoenen zijn gedragen by alle mogelyke kleuren van costumes. In Londen worden voor wielryden che- vreaulederen handschoenen verkocht met imitatie bootranden, die men wel niet heel nauw mag nemen anders zullen de handen er niet warm in worden. Wollen handschoenen zijn voor het doel veel beter geschikt, maar ze staan (het moet erkend wor den) niet elegant. Juist de handen komen op de fiets zoo uit. Een ander artikel, dat veel zal worden gedragen, is een groene hand schoen. Geen wonder, dat die op den voorgrond komen, want groen is. modekleur en bet was te voorzien, dat de combinatie van eenen groenen mantel met w:tte handschoenen, of wat misschien nog erger is met bruine voor de goede smaak eindelijk zou blijken te machtig te zyn. Hoever die liefde voor groen wel gaat, ziet ieder, die de oogen open houdt. 'tls niet alleen dameski eeding, maar ook meubilair, behangsel, verf, dat in die kleur geleverd wordt. Lang geleden was alles rood, daarna kwam blauw in de mode, nu is groen aan 't woord. Als nu de menschen ook maar geen groenen tint krijgen. Ver beeld u, wat vert op de wangen inplaats van rouge 1 Maar in ernst gesproken, we gaan i den tyd tegemoet, waarin vele vrouwen, zooal niet bepaald groen er uit gaan zien, dan toch een soort van vaalbleeke, geelgroene tint kry- gen, veroorzaakt door het dagen of weken achtereen in huis zitten. Harde wind, regen en bun gevolg: vuile straten, schrikken menigeen van een ritje per fiets af en terecht maar ze komen ook niet tot een kleine wandeling, 't Is, in 't voorbygaan ge zegd, juist een nadeel van het wiel ryden, dat het de lust tot wandelen dooft. Welnu, stelt u tevreden met het groen van uw huis, van uw meu belen en japonnenduld die vale huistint niet op uw gezicht en doe eiken dag even regelmatig een wan deling als dat ge een boterham eet of thee drinkt. Bij mooi weer een uur, by slecht weer een half uur. Dat is toch niet te veel gevergd en de kleine wandeling bevordert de ge zondheid, hardt tegen verkoudheden en verbetert het humeur. het volgende: „By den post toelage der doctoren enz. deed de voorzitter mededeeling van een adres van de vroedvrouw, mej. F. M. de Jong, om verhooging van salaris, daar haar praktyk door concurrentie van dr. Droog, die goed- kooper ie, achteruit gaat." Dit is niet alleen geheel onwaar; maar ook door niemand beweerd, zoo als het officieel verslag kan uitwyzen. De minimum of laagste prys voor een accouchement is door den onder- geteekende by zyn vestiging alhier, juist om de vroedvrouw te gerieven, hooger gesteld dan die vroeger was en van dien tyd af 2 a 2lh maal duurder dan 't gewone bedrag, dat de vroedvrouw ontvangt. Dat deze nu het honorarium door den dokter nog hooger wonscht gesteld, is haar niet kwalyk te nemen en evenmin den ondergeteekende, dat hy meent bjj zyn prijsbepaling niet steeds stjj- gende te moeten gaan. By voorbaat U dankend voor de opname blyf ik met achting Uw dienstw. E. A. M. DROOG, Arts. Heemstede, 2 Nov. '97. Ik heb het „officieel verslag" niet by de hand, maar durf toch met volkomen gerustheid beweren, dat dit niet volledig is, wanneer er niet iets instaat van de strekking myner mededeeling. Ten bewyze, dat ik goed gerela teerd heb, volgt hier wat mijn col lega van de Opr. Haarl. Courant heeft neergeschreven (nummer van 1 Nov.) „De voorzitter deed hierby voor nlezing van een adres van mej. De „Joug, gemeente-verloskundige, die „om verhooging barer jaarwedde ver docht, Zij was daartoe genoodzaakt, „doordat dokter Droog voor accou- „chementen f 10 vroeg, daardoor vooral „bij de arbeidende klasse zyn dien- „sten bewees en haar benadeelde. Zij „had hem voorgesteld zijn honorarium „te stellen op f 15 of f20, opdat by „minder aantal meer ontvangen zou „worden en haar hulp dan weer ge- „vraagd zou worden, doch de heer „Droog was daartoe niét bereid ,weest. „De voorzitter had zich schrifte lijk om inlichtingen gewend tot den „heer Droog, die niet genegen was „zijn aceouchementen hooger te be kekenen; ook het antwoord daarop „van mej. De Jong werd medege deeld. Natuurlijk zyn dit niet dezelfde woorden, daar elk verslaggever resu meert, maar dezelfde strekking als mijn mededeeling hebben ze toch zeker. De heer Droog zegt, dat de be wering „geheel onwaar" is, doch dit treft natuurlyk niet my, maar de adressanto. Op gezag van den heer Droog zou ik geneigd zijn, dat aan te nemen, aangezien ik hoffelyker we zen wil dan de heer Droog, die in'1 voorbygaan zegt, dat er nog meer onjuistheden in 't verslag staan doch die niet aanwijst. Wanneer ze evenwel van dezelfde kracht zyn als die, welke ik hierboven weerlegd heb, dan neem ik de opmerking voor notificatie aan. De verslaggever. ill Ten slotte de gebruikelijke recepten. Roompuddinq. 1 kan room, 1 ons suiker, eenige gestampte amandelen en een stokje vanille. Los iVa lood gelatine en warm water op, doe er de suiker en vanille by, tot de eerste ook gesmol ten is, roer er de room met de aman delen door, tot het dik begint te wor den. Giet het geheel in een omge- spoelden vorm. Een restje rijst, in water gekookt, wordt vermengd met 2 a 3 lepels tarwemeel, wat melk, een paar eieren wat zout, 2 a 3 lepels suiker en wat kaneel. Daarvan bakt men koekjes in een io boter. INGEZONDEN. Voor den inhoud dezer rubriekstelt de redactie zich niet aansprakelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de copij niet aan den inzender terug gegeven. Mijnheer de Redacteur! In het nummer van Zondag 1.1. wordt een verslag gegeven van de gemeen teraadsvergadering te Heemstede. On- Mijnheer de Redacteur! Een geabonneerde op uw blad zijnde, verzoek ik beleefdelijk eenige plaats ruimte voor mij af te staan. In uw blad van Woensdag den 27u October las ik een ingezonden stukje waarin werd medegedeeld hoe de Zandvoortsche predikant zich heeft uitgelaten over burgemeester en raads leden, op Zondag den 24sten Oct. in de kerk. De schrijver echter deed het myns inziens op een wijze als criti- seerde hij een tooneelstukje. Mij is echter na onderzoeking gebleken dat de zaak van meer ernstigen aard is. Naar mijne meening toch, heeft de predikant, die zooals we allen weten gesubsideerd wordt door het ryk en geroepen is, ook om vrede te stich ten, in de kerk de handelingen van den raad, wat de jaarwedden van burgemeester en secretaris betreft, gelaakt. Bovendien heeft hij door zijne warme redevoering eene gisting in de gemeente teweeggebracht, wat nog al niet zoo moeielyk is, daar er in do kerk geen tegenspraak geduld wordt. En waartoe zulk eene gisting kan leiden en hoe schadelijk zij is voor de samenleving in ons dorp Zand- voort, is eenigen tijd geleden geble ken. Toen is namelijk by een ver schil tnsschen dienzelfden predikant en de ouderlingen, door een dweep zieke menigte, die partij voor hem trok het dorp in rep en roer gebracht. Op een avond versperde zij de deur van het huis van één der ouderlingen en braakte allerlei liederlijke taal en ning. Daarin wordt opgemerkt, dati indien blijkt, dat de Haarlemmers niet geneigd zyn de maatschappij in stand te houden, het Bestuur niet zal aar zelen, een voorstel te doen tot liqui datie van de Maats, en tot amoiie van het Brongebonw. Intusschen hoopt het Bestuur, dat het zoover niet zal behoeven te ko men. Op grond van de gegevens der laatste jaren, zoo lezen wy in de circulaire, is gebleken dat een ver koop van 350.000 fl. Hollandiawater en 30,000 fl. Staalwater zeker is te bereiken. Hierop wordt eene wiDSt gemaakt van f 9948.80 «/2. Na aftrek van algemeene kosten materialen,Jarbeidsloonen, salaris direc teur enz. Brongebonw en badhuis c.a. leveren by gewijzigde exploitatie eene winst vanf5500. Totaal 15448.80''. Deze cijfers zyn niet uit de lucht fegrepen, zij zijn gebaseerd opaan- liedingen, die reeus thans schriftelijk zyn gedaan. Aan rente en verplichte aflossingen is een som van f 14250, te betalen. Het aantal van 350.000 fleaschen Hollandiawater is zeer laag geraamd. In Haarlem alleen zyn in 1896 on geveer 40.000 flesschen verbruikt en in Indië kan gerekend worden op 100.000 flescbjes per jaar. Het cijfer voor staal water-verkoop is lager ge raamd, dan in vorige jaren de omzet was. En ten slotte hebben commissarissen der Maats., behoudens goedkeuring der Alg. Verg., besloten om, ter tegemoetkoming aan verschillende be zwaren, alle coupons van deze leening inwisselbaar te stellen in geld. De op 2 dezer alhier gehouden col lecte voor de Vereeniging „Trouw aan Koning en Vaderland" heeft zuiver opgebracht f294.43. In het vorig jaar werd f262.045 gecollecteerd. Gisterenavond overleed in het Diaconessenhuis de heer Ludwig Jo- hann Ritter, bekend tuinbouwkundige en architect hier ter stede. Voor eenige jaren na den verkoop van de buitenplaats de Ryp onder Bloemen- daal, werd aan hem opgedragen het aanleggen van daarbij beboorende gronden tot park van welke taak hij zich zeer verdienstelijk kweet, het geen blijken mag uit de schoone in- deeling van het Bloemendaalschepark. Hij werd geboren te Anhalt 27 Maart 1845 en in het jaar 1870, in Prui- sischen dienst in do eerste dagen van den Fransch-Duiischen oorlog ge wond. Uit de spoorwegwereld. Aan 'de werkplaats van de Hol- landsche Spoor was door de hulp vuurwerkers eene loonsverbooging gevraagd van twee cents per uur. De chef van de werkplaats heeft dat verzoek afgewezen, op grond dat hem het tegenwoordige loon voldoen de voorkwam. Wij vernemen, dat ter gelegenheid van het alhier op 13 en 14 Novem ber te houden congres van den Ned. Bond van Spoor- en Tramweg-perso neel, Zaterdagavond 13 Nov. alhier eene groote propaganda fakkeltocht begeleid door het muziekkorps „De Harmonie" zal worden gehouden, waarvoor het hoofd der politie alhier reeds zyne toestemming heeft toege zegd. De wenschen der vereeniging Steeds Voorwaarts zullen op transparanten worden vertoond. Men zal te circa 7 uur van de Amstcrdamsehe Poort vertrekken langs Spaarnwouderstraat. Hoogstraat. Melkbrug, Spaarne, Ged. Oude Gracht, Koningstraat. Groote Markt, Smedestraat, Kruisstraat, Stationsplein, .Tansstraat, Riviervisch- markt, naar „Felix Favore." Daar zullen de lieeren Ds Van Lóenen Martinet, H. H. van Kol en J. A. Bergmeier spreken over: Verkorting van arbeidstijd, afschaf fing der premiën, met 50u/0 loonsver- hooging en instelling van scheidsge rechten terwijl het mannenkoor „Excelsior" een welkomstgroet zal zingen. Het congres zal Zaterdag 13 Nov. des namid. te 12worden geopend. J5iDe] gewichten niet geijkt."-^'" voorkeur die frankeerzegels op de De heer M. Cadovius, fabrikant te *dreshaart dienen te worden gehecht Beverwijk stond terecht, ter zake dat in zyn fabriek van gedroogde groen ten, gewichten bestemd ten gehruike bjj ae ontvangst en de aflevering van waren, waren jgevonden die niet geijkt waren. Beklaagde meen de dat zijne gewichten ook niet behoefden geijkt te zijn, daar hy niet aan particulieren in t klein leverde en niemand tot de fabriek toegang had. De gewichten werden gebruikt om versche en gedroogde groenten te wegen, ten einde den prijs te bepalen en om de gedroogde groenten te ver- deelen. De groenten werden alleen voor export bij het gewicht verzonden. Nadat het O. M. had gerequifeerd 10 geldboeten van f 1 of 10 maal 1 dag, voerde beklaagde ter zijner ver dediging aan een arrest van Amster dam van 31 Januari 1884 te vinden in „Weekblad van het Recht" 5055. Dit houdt in, dat vermits niet in het algemeen het voorhanden hebben van niet behoorlijk geijkte gewichten hy de wet strafbaar is gesteld; doch slechts op de plaatsen vermeld in art. 11 der wet van 7 April 1869, kan by het niet bewezen zijn der omstandigheden, dat de fabriek vol gens de woorden der dagvaarding Bestemd is tot den verkoop van wa ren al zouden zij overigens ook ge acht kunnen worden te behooren tot de in genoemd art. vermelde plaatsing, het feit den beklaagde ten laste ge legd nl. het niet voorhanden hebben van het vereischte stempelmerk, niet ge zegd kan worden te zyn bewezen. Het O. M. repliceerde dat dit niet op dit geval van toepassing kon zyn daar in deze dagvaarding werd ge sproken van in ontvangst nemen en aflevering van waren, Het is dus evenwel geen vereischte. En indien aan de wet de hand wordt gehouden dan komen immers de zegels ten goede van de geadresseer den. INGEZONDEN MEDEDEE- LINGEN. 30 cents per regel. Ieder mensch heeft behoefte om zich op geregelde tijden te kunnen onttrek ken aan de vermoeiende en drukkende zorgen van den strijd om 't bestaan. Wie zou dit den spoorwegarbeiders misgunnen Wie steunt ons tot het verkrijgen van een veertien daagschen rustdag „S. V." Familieberichten. Getreuwd2 Nov. K. Burger en P. A. C. Bannier, den Haag. Bevallen 3 Oct J. Yölker—Kuyk d. Elandsfontein (Z. Afrika,). 30. H. Burger—Oorthuys 2 z. Dreischor. 1 Nov. Nelemans—Van Dam d. Ter- Neuzen. A. G. Heuff— Heuff d. Zoe- len. W. L. van Notten—Doude van Troostwijk z. Nieuwersluis. C. H. v. Brummelen—Hanhart d. Amst 2.M. jA. Scholten—jkvr. Ploos v. Amstel z. Amsterd. S. Lopes Cardozo—Van Ameringen d. Amst Overleden: 29 Oct P. v. Keulen jm. 19 j. Rensdorp. 30. G. F. Mul der 58 j. Amst. 31. W. S. A. van den Honert jd. 53 j. Delft. M. L. v. d. Meer—De Jonge 70 j. Knijpe. 1 Nov. H. v. d. Mark 62 j. den Haag. T. K. Prakken 69 j. Beetsterzwaag. Ph. Beets jd. Amst. KANTONGERECHT Dé arbeidswet overtreden. De inspecteur Balkenstein had aan den avond van den 14cn October eeue bekeuring gemaakt bij den bar bier en sigarenmaker Aussem, die achter zijn barbierswinkel een vertrek heeft, waar hij sigaren maakt en zyn outbyt nuttigt; zyue wouing is elders gèvestigd. In dat ve: trek nu was des avonds te Vfe uur eeu 13-jarige knaap Baldadigheid. Baldadigheid en straatschenderij schynen in onze stad vaak voor te vallen; tenminste op elke zitting van het kantongerecht worden dergelijke gevallen behandeld. Zoo bad lieden zich te verantwoorden een löjarig jongmensch, kantoorbediende van be roep, die uit louter baldadigheid, wat men van hem toch niet zou hebben verwacht, een handkar op de Markt eenige keeren in de ronde had ge slingerd, waardoor deze zou kunnen beschadigen. Eeu andere jongen had iets minder onschuldigs gedaau: al leen iemand met eikels gegooid, wat achter toch ook ongepast is. Een derde 11 jarige knaap, die wel goed kan leeren, maar dikwijls met opzet de school verzuimde, overigens, naar werd verklaard, niets ondeugender is dan andere jongens, had een ruit ingegooid. Het was aldus gekomen. Met een jongen had hy iets gehad, een hand met zand genomen, waarin toevallig een steen zat, en daarmede j gegooid, maar daar de ander bukte was de steen tegen een ruit gekomen. Tegen elk dezer beklaagden werd ge- ëischt f 1 boete of 2 dagen. Chèque-boekj es. De Nederl. Credietbank alhier heeft iets nieuws gebracht, dat naar wy meenen wel succes zal hebben. Het zyn hoekjes, bevattende 25 chèques, in twee soorten elke chèque geldig voor hoogstens tien en voor hoogstens vijf gulden. Deze boekjes kunnen dus by de N. C. B. gekocht worden voor f125 of f 250. Zij zyn betaalbaar aau toonder en kunnen dus zeer geschikt gebruikt worden om de leveranciers mee te betalen. Ten eerste is het een maat regel van veiligheid, aangezien zulk eeu chèque niets waard is, zoo lang ze door den houder van het boekje niet is ingevuld en onder teekend en daarbij rijn de chèques een groot gemak met het oog op de dikwijls voorkomende moeilijkheid vau wisselgeld. Deze chèques worden inge vuld tot het juiste bedrag dat men noodig heeft, mits resp. vijf of tien gulden niet te boven gaande. Door middel van een geperforeerde souche heeft de houder van hot cbèque- boekje altijd controle en een over zicht, Elders, met name in Engeland, be taalt men zelden in geld, maar veelal met chèques. Met het oog op de voor- deelen bovengenoemd zal de nieuwig heid die de Nederl. Credietbank nu invoert, dus wel in de smaak valleD. Examens in de vrije- en ordeoele- ningen der gymnastiek 3 Nov. 1897. 6 candidaten. Geslaagd S. Gerus, Hoorn. A. D. Klok. Haarlem. MARKTNIEÜWS. Haarlem, 3 Nov. Op de kaasmarkt alhier zyn aan gevoerd en verkocht 50 stapels, uit makende 6314 kazen, wegende 12209 Kilogrammen. Hoogste jprys per 50 K. G. f 24.50 Laagste prys per 50 K.G. f 13.— Op de veemarkt alhier zijn aange voerd 32 Koeien f 180 f 120 7 Pinken f 100 f 75.— 1 Vet Kalf f 50.— 27 N. Kalveren f 12,— k 7.— 10 Schapen f 20.— k 14.—. 2 Paarden. Amsterdam, 2 Nov. De pryzen der aardappelen waren heden als volgt: Friesche Dokkuin- mer Jammen f2.20 k 2.40, Franeker f 2.20 a 2.40, Hollume gele f 0.—, a 0.—Zeeuwsche Jammen f3.20, a 3.40, blauwe f2.40, a 2.60, Rijns burgers f 0.—, a 0.—, Muizen f 0.—, a 0.—. Katwijker Zand fo.—,a0.— Klei tO.—a 0.—, Brielsche Kralen f 0.—, a 0.—, And ijker Muisjes f 0.—, a 0.Blauwe f0.a 0.—. West- landsche Klei manden f 0.—, a 0.—, losse fO.—a 0.—, Klei Muisjes f 0.—, a 0.—, Zand dito f 2.—, a 4.—. Zand Muizen 0.—, a 0.—, ronde f 0.—. a 0.—, per H.L. Amsterdam, 30 Oct, Ter Veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt209 runderen, vette le qualiteit f 0,60 a f 0,—, 2e qual. f 0,56, 3e qual. f 0,50, 4e qual. 0?— -ter Kg.. 40 melk- en kalf koeien 100 a 1190 per stuk, vette kal veren le qual. fO,—2e qual. fO,— 3e qual. fO,— per Kg., 1 graskal veren f 0,— a f 0,—, 31 nuchteren kalveren f8 a f 9, 5 schapen f af—, 0 lammeren f 0 a f 0, 471 vette varkens 41 a 44 ct. heiden per Kg., 0 biggen f 0,— a f 0,—, 0 paar den f 0,—, veulen f 0,—. Petroleum-bericht van P. G. C. Calkoen, makelaars, Amsterdam, 30 Oct. De Amerikaansche Petroleum-no- teeringen waren sedert ons laatste bericht volgens Reuter's telegram New-York 5.40, 5.40, 5.40, 5,40, 5.40, 5.40 ct. per gallon. Philadelphia 5.35, 5.35, 5.35. 5.35, 5.35, 5.35 ct p. gall. Ruwe Olie 65—, 65—, 65—, 65—, 6565c. ]3. vat De totale uitvoer uit alle havens van Noord-Amerika bedroeg van 1 Januari tot 9 Oct.: 1897 1896 18,214,900 vaten. 17,609,000 vaten. Amerikaansche Disponibelf 8,10 Cons. Levering Sept/Dee. 0,— Entr. verwenschingen uit en het is dan ook j aangetroffen mot een paar blaadjes aan de welwillendheid van dien ouder-tabak in de hand, terwyl jie ling alleen te danken, dat niet enke len van die menigte met de gev angenis hebben kenuis gemaakt. Daarom is liet voorzeker gelukkig te vernemen, dat de hooge autoritei ten met deze zaken worden in ken nis gesteld, om te voorkomen, dat Zandvoort een tooneel wordt van ern stige ongeregeldheden. aan het bosjes maken was. Derhalve meende de inspecteur dat volgens de strekking der arbeidswet deze was overtreden. De baas zcide, dat de jongen na 7 uur niet meer werkte wat de jongen teestemde. Hy bleef alleen om op te letten als er gescheld werd enz. Het O. M. doende opmer ken, dat de wetgever van de veron- Z. mynheer de Redacteur, dank- i deretelling uitgaat, dat wanneer een zeggende voor de verleende plaats- •jon^e.n heneden den leeftyd \an 16 r jaar in een werkplaats met tot woon vertrek bestemd, wordt aangetroffen, hy geacht wordt daar te hebben werkt en dat op beklaagde de wyslast rust, dat niet is gewerkt; Vervola Stadsnieuws wat hier niet was bewezen, rcquireerde f3 of 3 dagen. Yoor ons ligt eene nieuwe circu laire van de Maats, tot Exploitatie van Staalwaterbronnen ter aanbeve- VARIA. VERVOLG NIEUWSTIJDINGEN. Gebruikte postzegels. In ons jongste ochtendblad namen we over hetgeen de heer Louis M. Judels in De Avondpost schreef over den verkoop van gebruikte postzegels door het Ryk. Yooral de postzegels van hooge waarde, die van de kaar ten der postpakketten worden losge weekt, leveren een belangryke bate. De schryver betwistte het Rijk het recht op die zegels; z. i. behooren die den geadresseerde. Naar aanleiding van die opmerking schryft ons een postdirecteur: „Dat die zegels op de bijgevoegde kaart moeten worden geplakt, is on juist. Yolgens art, 2 aer wet van 21 Juni 1881 (Staatsblad n°. 70) moet het port bij vooruitbetaling, door mid- nel van postzegels, door de afzen ders op de pakketteu vast te hech- ten, worden gekweten. By de uit- f voering der wet is bepaald, dat by BÜRGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: 3 Nov. M. Weze naar en G. Kolyn. H. Nordholt en M. C. Oudt. H. Sikman en A. E. v. Bommel. W. R. Smink en C. de Rue. H. F. Philippo en A. M. van Melsen. L. van der Ham en N. Gort. A, Wijkhuizen en M. H. Buter. F. W. Martin en J. A. Miseri. Getrouwd 3 Nov. H. Koper en D. Nootjes. J. Mollema en G. T. Kam- stra. C. v. d. Linden en H. W. Gub- bels. P. N. Verkerk en E. C. Jung. Bevallen 31 Oct, W. T. Peterson —van den Wijngaard d. G. Sierveld Kooy d. 1 Nov. M" Groencndaal— Bouwmeester z. 3. C. M. Spee—Bal lering d. Overleden: 2 Nov. J. M. Sabelis 76 j. Schotersingel. Mr. W. Mekern 78 j. Smedestraat. G. E. Seova Rig- hini 19 d. z. Harmenjansweg. M. Braaf 22 j. Spaarnwouderstraat. ORGELBESPELING. in de Groote- of St. Bavokerk alhier, op Donderdag 4 Nov., 1897 des middags van 2—3 uur, door den heer W. EZERMAN. PROGRAMMA. 1. Preludium en Fuga. Mendelssohn 2. Adagio uit de 5de Sympiionie Beethoven. 3. Sonate no. 2 Fink. a. Allegro moderato. b. Andante. c. Allegro risoluto. 4. LargoHandel. 5. Ave Maria. Schubert. Stoomvaartberichteir. Het stoomschip Burgem. den Tex van Batavia naar Amst. arr. 2 Nov. te Genua. Het stoomschip Stneroe, van Java naar Rotterdam, arriveerde 2 Nov. te Suez. Het stoomschip Obdam, van de Holland Amerika Lyn, van New-York naar Rotterdam, pass. 2 Nov. des voorm. 7 u. 40 m. Dover. Lief Hondje. Oscar Dutilleul dingt naar de hand van mevr. Letrinquart, een knappe weduwe, die hij binnenkort denkt te trouwen. De jonge vrouw bewoont aardige ril la in de omstreken van Parys. Dutilleul gaat er voor de eerste maal heen. Hy belt aan het hok en daar hij bespeurt dat het niet gesloten is, treedt hy binnen en volgt de laan die naar de villa leidt, Op 't zelfde oogenbiik springt een hond hem tusschen de beenen met- ondubbelzinnige teekenen van vreugde. Hoor eens. pooten thuis de pooten thuis 1 't Dier heeft me neties toegetakeld! Door zijn groote pooten op borst, rug en armen van den overgelukki- fen Dutilleul te zetten, heeft dc brak em van onder tot hoven met slijk besmeerd. De pooten thuisroept Oscar, terwyl hij zich afborstelt en naar de villa wandelt. Een meid doet hem de deur open. Mevrouw Letrinquart? Ga binnen, mynheer. Oscar treedt opgewekt het salon binnen, steeds vergezeld van den grooten hond, die met een sprong op ae canapé wipt en er een gemakkelijk plaatsje opzoekt Dat beest wordt te veel door zyn meesteres bedorvendenkt Os car. Weldra verschijnt de weduwe en de verliefde denkt niet meer aan den afschuwelyken brak. Doch deze denkt er anders over en wil als derde het onderhoud bijwonen, want fluks komt hy van do canapé af om bij het paar te gaan; hy zet oen poot op de ja pon van mevr. Letrinquart en den andere op de pantalon van meneer Dutilleul. De weduwe schijnt deze familiari teit niet kwalyk te nemen: ze streelt den hond al met die stembuiging, welke ineuschen meenen te moeten aannemen, wanneer zy tot honden spreken. Ocheen lieve hond wat een lieve hond Lieflief!herhaalt Oscar, terwyl by by zichzelf denkt: Zou 't boest ons haast met rust laten? Als ik zyn baas was, wat zou ik hein met een stok de deur uit slaan Maar nu zou het mooie weeuwtje 't me niet vergeven Beiden praten dus door; maar als de hond bespeurt, dat men zich niet meer met hem bemoeit, begint hy te brommen en steekt zijn kop voor uit Och wat een lieve hond, mom pelt mevrouw Letrinquart, terwijl ze hem streelt. Lief 1 liefherneemt Oscar, die met klimmende woede by zichzelf zegt: 't Is bepaald onuitstaanbaar!... myn aanstaande's genegenheid voor honden gaat alle perken te buiten. Weldra doet de meid de deur open en zegt: Het eten is opgediend. Komaan, mynheer Oscar, zegt de weduwe, laten we naar de eetka mer gaan, u zal wel eetlust hebben! Myn nichtje Corrie is er ook. De verloofden gaan heen, nog al tijd vergezeld van don brak. Weldra loopt deze vooruit, aange lokt door den geur van een prachtig gebraden hoentje. Met een sprong springt by op de tafel, kaapt hot gebraad "en gaat het in den tuin opeten. De weduwe vertrekt geen spier. Ach! zegt ze tegen de onthut ste meid, het is een ongelukje. Sapristimevrouw, zegt Oscar, u houdt dus wol veel vau honden? Yan honden? Ik? ik kan ze niet uitstaan Maar dezen Deze, dat is, dat is wat anders- die is immers van u. Yan my Och kom, ik kan geen honden luchten of zien! Ik dacht dat by van u was. En zoo hebben we byaa den heeleu middag doorgebracht met dien afschuwelyken straathond testreelen, in de meening dat we elkaar een pleizier deden Treurig. A.: „Ik heb hooren vertellen, dat onze vriend Emile op schandelyke wyze door een jonge dame is bedro gen. Heeft ze hem wys gemaakt, dat zy hem beminde?" R.„Wel neen, integendeelZy liet hem in het geloof, dat zy niets van hem hield en teen hy haar in goed vertrouwen daarop ten huwelyk vroeg, toen gaf zy hem liet jawoord

Haarlem's Dagblad | 1897 | | pagina 3